Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) wortz


wortz
tag

Esetleg W(P?)10-el... addig esélytelenek ezek a Winfonok. Még akkor is, ha amúgy a hardver teljesen korrekt... ezzel a szoftverrel már az is jó, ha a nagy nehezen kiharcolt 3%-os piaci részesedésüket tartani tudják.

[ Szerkesztve ]

(#2) Sztbeni válasza wortz (#1) üzenetére


Sztbeni
őstag

Egyetértek. De szerintem a 3%-ot se fogják tartani.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#3) B.i.L


B.i.L
senior tag

Ha az aksi 3000-es lenne...azonnal lecserélném a droidot^
Anyósnak vettem NL635-öst,meg voltam vele elégedve,de nekem a felhasználásból még hiányzik némi üzemidö.

Horgászni mentem...B.i.L

(#4) Integrale


Integrale
veterán

Nem a Denim hozza a mappázást, sem a többi újdonságot, hanem a 8.1 update 1, tehát ezek a funkciók más Windows-t futtató készülékeken is elérhetőek lesznek. A Denim meg ugye Nokia only.

Pl.: 930 megkapta hivatalosan a GDR1-et, denim még nincs.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#5) vicze


vicze
félisten

"új illat az ablakban" - Ebben a címben nekem valami bűzlik. ;]

Hát ez is az áron úszik el, ha nem kap nagyobb szolgáltatói ártámogatást, és hát nem kap, T-nél 110...

@wortz: Mert a WP10 mi a fenét hoz ami, miatt változna a platform?

[ Szerkesztve ]

(#6) boncser válasza wortz (#1) üzenetére


boncser
aktív tag

"ezzel a szoftverrrel..."
Mi a baj ezzel a szoftverrel??

(#7) Márko88


Márko88
aktív tag

Borzasztó ez a menü :/ Plusz az sem tetszik, hogy valahogy "mélyen" ül az a kijelző.

2017.05.25 Galaxy S8..nincsenek szavak

(#8) papi77 válasza wortz (#1) üzenetére


papi77
addikt

Egyetértek,majd talán a W10-el lesz igazán jó a lumia sorozat.

boncser: szvsz a 3%- os piaci részesedés választ ad a kérdésedre...

[ Szerkesztve ]

Az első: NOKIA 1611

(#9) S0m30n3


S0m30n3
aktív tag

Tetszett plecsni alatt "Samsung Galaxy S5 LTE-A" van.

Jó készülék, szeretem a rendszert is, de az árral tényleg nem kellett volna elszállni. Mondjuk nem tudom mennyivel drágább a 930, de így max. azt érik el pár vásárlónál, hogy inkább azt veszi, ha nem túl nagy az árkülönbség. Más meg inkább hasonló árban jobb specifikációval rendelkező androidot...

(#10) F34R válasza vicze (#5) üzenetére


F34R
nagyúr

start menu-t ;]

(#11) M3oH


M3oH
addikt

Nekem egyre jobban tetszik a winphone. Androidot már nagyon belaktam, megszoktam. De lehet, hogy teszek vele egy próbát pár éven belül.

(#12) Paul119 válasza S0m30n3 (#9) üzenetére


Paul119
addikt

mmben karácsonykor akciós lesz a 930 :) ezt suttogta egy kismadár :D de hogy mennyi lesz pontosan azt még nem árulta el :D

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#13) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Ha még nem volt :szaracsempe.

Innentől kezdve, aki a wp-t fikázni jön ebbe a topikba, menjen valami droidos, vagy almás témához, ott megteheti.
Amúgy sose mondta a MS,hogy ez csúcsmodell lenne, arra ott van a 1520, meg a 930.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#14) Integrale válasza hülyegyerek (#13) üzenetére


Integrale
veterán

Burkoltan már előjött a "szaracsempe" :DDD

"Bad reklám is reklám too"

(#15) hülyegyerek válasza papi77 (#8) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Nekem semmi bajom ezzel a "szoftverrel", szóval szerintem a többi légy téved.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#16) Gusztáv válasza S0m30n3 (#9) üzenetére


Gusztáv
addikt

A 930 olyan 30e Ft-al drágább, az szerintem pont annyi, hogy reálisan pozicionálja a két készüléket.

A teszthez:

- a QI töltő nem azért világít, mert a Nokiánál disco rajongók tervezik a kiegészítőket, hanem így jelzi, ha új értesítés van. Gyakorlatilag egy státusz led kiszervezve a töltőbe.

- van Miracast támogatás, azért manapság még ez sem általános

Laci

(#17) zsoltyyy válasza hülyegyerek (#13) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

De, már volt... Gyakorlatilag az első hsz. :DDD

(#18) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Ez csucsmodell lenne? :U Nem a Lumia 1520 az?

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#19) satz18


satz18
őstag

Ez a teló egészen egyszerűen egy rossz vicc. Ennyiért lehet kapni 1020-at ha azzal ideologizáljuk a 830-at hogy a jó kamerát meg kell fizetni, egyéb esetben ott a 730 és egyenlőre még a 925 is. Aki mindenképp ennyit pénzt ki akar adni egy telóra az már inkább adjon hozzá 10-20 ezret és vegyen 930-at, vagy ha pont azt a pénzt sajnálja, akkor vegye meg használtan. Ez így semmilyen körülmények között nem oké. Ha lejjebb megy az ára akkor sem, mert a többié is fog még.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#20) hroberto


hroberto
veterán

Végre, már vártuk. Remélem lesz 730/735 is!

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#21) zsoltyyy válasza satz18 (#19) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Én is így voltam vele, viszont ha jobban megnézzük elég gyorsan esik ennek az ára, míg a 930 korrekten tartja...
Majd meglátjuk. Perpill 735 vagy 930, 830 még tényleg nincs jó árban. :N

(#22) Zsolto válasza wertigo1984 (#18) üzenetére


Zsolto
őstag

Honnan vetted, hogy ez csúcsmodell? Az egész cikk arról szól, hogy nem az.

Szerintem ez lesz a józan megoldás annak, aki picit komolyabb WP-re vágyik, mint a hatos sorozat, de nem akarja megfizetni a 930 prémium-felárát. Kellemes cucc, de jól mondja Bog, a WP modellek csak azoknak izgalmasak, akik éppen vásárolni akarnak, amúgy aki egyet látott, látta az összeset.

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#23) hülyegyerek válasza satz18 (#19) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Én 90-ért pont meg fogom venni. Tud olyat, amit a 930 nem (glance screen, bővíthető memória, cserélhető hátlap), az erősebb hardver meg pont nem érdekel wp alatt, szóval nekem nem éri meg az a plusz 30 rongy, amivel az drágább.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#24) HaJózsi válasza papi77 (#8) üzenetére


HaJózsi
aktív tag

Az, hogy Bog /no offense/ összegányolta a főképernyőt, nem azt jelenti, hogy az egész rendszer ilyen ronda. Sőt, kifejezetten igényes dolgokat lehet összehozni pár perc alatt.

Az meg, hogy úgy ítélünk meg egy telefont, hogy FHD a kijelzője vagy 8 mag van-e benne... Köszi Android a mesterséges igény 'generálást'. Komolyan ez a telefon olyan szép, hogy nem hiszem el. Nem laggol, van támogatottsága és egy frankó kamerája. Na az első kettőért Androidban 130k-t minimum le kell tenni. Nem azt mobdom, hogy olcsó a telefon és tökéletes a rendszer, de emberek.... Ez még a TELEFON kategória, nem a hordozható atomerőmű.

[ Szerkesztve ]

'Ne higgy el mindent, amit az interneten látsz.' - Albert Einstein

(#25) Integrale válasza satz18 (#19) üzenetére


Integrale
veterán

Nem túl bölcs dolog, egy már majd fél éve megjelent telefon árához hasonlítani.
Tény, hogy nem olcsó, de esni fog. Ez a kezdőár.

"Bad reklám is reklám too"

(#26) Zsoti90


Zsoti90
csendes tag

Nekem valamiért rohadtul bejön ez a telefon, ha az árából olyan ~20 ezret lefaragnának még jó vételnek is számítana, meg jó hogy nem a kijelzőn találhatóak a navigációs gombok, androidon még annyira nem is zavaró, de wp-n valahogy nagyon kilóg az egész, a 735-el is csak ennyi a bajom

[ Szerkesztve ]

(#27) Azie


Azie
őstag

ON: Szaracsempe! OFF

Túlárazott a 930 képességeit és árfekvését figyelembe véve. Amúgy a teló képességiben tökéletesen megfelel a flagship alatti kategóriába. A telefonok leosztása szerintem jó - 1 olcsó kicsi 5x0, 1 közép kicsi 6x0 1 közép nagy 6x5, 1 flagship alatti kicsi és nagy 7x0, 8x0 - valamint 1 flagship nagy 1xx0 és 1 kicsi 9x0. Továbbá dizájnban és anyagban mind jól be van lőve, van kerekebb és szögletes.

Amire alkalmatlan jelenleg a MS, az az, hogy felmérje az igényeket és ahhoz alakítsa az árazást (piacfüggően) - az olcsókat a közép droidok alá, de a fosok fölé tenném, a középkategóriát a közép droidok alá és fölé picit, de lehet inkább ua. szintre, a felső kategóriát pedig egyet a droidok alá (ez nem nehéz) és egy prémium anyagú cuccot pedig a samu és alma fs közé.

Aki a csempét fikázza, az 1. nem ismeri a rendszert 2. nem arra használja a telefonját amire való. Röviden: A fülednél tartva telefonálás közben biztos zavarja füled a csempe színe, mintázata és valóban a csempe anyaga (kerámia) miatt érzed nehezebbnek WP telefonokat. Az alkalmazások futása közben is zavaró lehet a csempe, hiszen ha rásüt a nap a vaxolt csempére, akkor bevakít, ha meg párás az idő, akkor csúsznak az appok...

Akik nem hisznek a 3%-ban, nagyot fognak csalódni, ugyanis egyre több droidos jön rá, hogy az optimalizálatlan szoftver-hw kombináció csak bosszúságot okot egy napi használati eszköznél, pénze pedig a többségnek nincs itthon ip-ra. :P

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#28) Gusztáv válasza hülyegyerek (#23) üzenetére


Gusztáv
addikt

Én pont az utóbbi kettő miatt cseréltem le a 925-öt 830-ra. Plusz ott a nagyobb akku és a takarékosabb SOC, meg a QI töltést is remekül megoldották, szinte semmit nem vastagít a telefonon (ugye a 920 elvileg azért lett 180g). A 925-höz volt QI hátlapom, de valahogy tönkretette a telefon formáját.

Laci

(#29) wertigo1984 válasza Zsolto (#22) üzenetére


wertigo1984
őstag

''A Microsoft által bekebelezett Nokia új csúcsmodellje nem tud semmit extrát, de amit igen, azt magabiztosan hozza.''
Csak innen.

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#30) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Sajnos drága és középszerű, pedig vártam nagyon. Nem mintha a 735 jobb lenne, nevetséges áron nyomják, ennyiért tartsák meg maguknak mind a kettőt.

(#31) batai15 válasza hülyegyerek (#23) üzenetére


batai15
félisten

Pontosan ezért kellene nekem is.
Csak az ára necces.
A wp fikázóknak meg lehet menni máshova.

(#32) Bog válasza HaJózsi (#24) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ez volt a gyári, default csempeelrendezés, nyilván ha a sajátom lett volna, akkor én is variálok rajta :D

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#33) Fancy-boy válasza Zsoti90 (#26) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Na igen. Ha a 735-ön nem a kijelzőn lennének a gombok...
Gondolom nem a költségcsökkentés miatt csinálták így, inkább nem akartak a 830-nak akkora konkurenciát házon belül.
Ennyiért egy FullHD kijelző nem lett volna rossz.

kolosanyi: Azért a 735 kártyásan 65-ért nem drága. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#34) Azie válasza Zsolto (#22) üzenetére


Azie
őstag

Ez elég érdekes gondolat, hogy csak annak érdekes, aki vásárolni akar. Fordítsuk meg: a többi kinek érdekes? Ja, hogy az is csak annak aki épp vásárolni akar.

A WP elment abba az irányba, mint az apple, csak ő még nem teheti meg - közlejövőben esélytelen - hogy piaci poziciója miatt túlárazzon olyan módon, mint az apple.

Aki egyet látott, mindent látott. A fotós topicban van egy post, amin van képösszehasonlítás 930 és 830 között. És nem csak a kamerában különbözik, hanem dizájnban, anyagban stb. is.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#35) HaJózsi válasza Bog (#32) üzenetére


HaJózsi
aktív tag

Értem. Akkor megyek reklamálni Redmondba, hogy srácok ez így gyárilag ótvarul néz ki. :P

'Ne higgy el mindent, amit az interneten látsz.' - Albert Einstein

(#36) Jonesy84


Jonesy84
tag

Egyre jobban tetszenek az új lumiák. Régen WP7.8-at nyúztam, amivel Nekem a notificationök késésével volt a legnagyobb bajom. Ha jól tudom a WP8 ezt már javította és ha kijön végre dual simes verzióban egy ilyen 830-as szintű Lumia is akkor már nagyon el fogok gondolkodni a váltásról. Android alatt nehéz azért összehozni egy WP szintű stabil rendszert, a supportról pedig ne is beszéjünk.

(#37) Steve1207


Steve1207
veterán

Nagyon szépre sikeredett az tuti! Ilyen tudást fog kapni kisebb kijelzőmérettel más új szériás Lumia?

.

(#38) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Az árhoz egy kis adalék. Az első 820-at a Mobilaréna teszt megjelenése után 4 hónappal (2013.03) vettük az egyik szolgáltatótól, akkor 2 év hűséggel volt 120e Ft. Ehhez képest a 830 110e-es nyitóára nem is olyan rossz, arról nem beszélve, hogy most akciósan vettem 105e-ért függetlenül.

[ Szerkesztve ]

Laci

(#39) kcsa válasza Zsolto (#22) üzenetére


kcsa
veterán

Már a bemutatón is ezzel promózta a gyártó, hogyaszongya: "affordable flagship". Ezért én reménykedve vártam, aztán röhögve álltam fel a monitor elől :D

(#40) Azie válasza Jonesy84 (#36) üzenetére


Azie
őstag

Notif. g*ci idegesítő volt, 8.1-en pengén megjön minden. Dual sim sajnos nem trend. :( Pedig szerintem a vásárlók többségének van céges és magán kártyája is (bár sztem "komoly" országokban egy normális cég fizet egy korlátlan 15-30 Eurós előfizut az alkalmazottnak (ami elenyésző egy 1000-1500-as fizunál), nem fillérbasz*skodik. Csak itthon divat) itthon. Ezek alapján érthető, hogy nincs dömping dualos készülékből. :)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#41) gmaci válasza Gusztáv (#28) üzenetére


gmaci
tag

:F tényleg van neked egy 830-ad?
fotózásnál van már tapasztalatod, hogy mit tud? :F

(#42) Azie válasza Gusztáv (#38) üzenetére


Azie
őstag

A 820 szerintem még inkább túlárazott volt megjelenéskor a 920-hoz képest.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#43) kolosanyi válasza Fancy-boy (#33) üzenetére


kolosanyi
veterán

T-s vagyok, ott 91 kártyásan, annyiért nevetséges. Karácsony környékén tervezek telefont venni, talán addigra beesik vállalható szintre.

(#44) Fancy-boy válasza kolosanyi (#43) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ott nem csak az a drága. :DDD
Függetlenül majdnem 20-al olcsóbb...

[ Szerkesztve ]

(#45) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Hát.. Erre tuti nem fogom lecserélni a 920-at. :N

PS4

(#46) kameraman77


kameraman77
aktív tag

Nem is rossz a fényképező teljesítménye! HDR meg könnyen orvosolható, bár szerintem értelmetlen.. inkább játszani kell a beállításokkal.. aki kiad 100-200 ezer forintot egy telefonra az tanulja már meg kezelni minden részét, vagy akkor minek neki funkcionalitás, ha életében nem használja (értve ezalatt azokat, aki automatán használják a fényképező egységeket)

egy-két év múlva használtan nagyon jó vételnek tűnik rohangászós-túrázós mobilnak!

(#47) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Kicsi fényerő nem zavaró? Mert nekem elég kevésnek tűnik napfény alá. Bár attól is függ mennyire tükröződik a kijelző. S4 minim sem fényerőbajnok, ha durva verőfényes napsütés van, akkor már hunyorogni kell. Jó nem vészes, de nemtudom. Nekem nem annyira biztató. Fényképekre meg egy kis élesítés ráférne :D, de igen jók a képek. Még mindíg tartom , hogy túlárazott a teszt után is. Főleg a kijelzőért kár, ha tényleg csak 250 nit a max fényerő.

(#48) ollie


ollie
MODERÁTOR

Nem gondoltam volna, hogy egy Lumiára ezt írom, de ez a készülék nagyon tetszik nekem külsőre.

***

(#49) Csapoati válasza Azie (#42) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ráadásul a hardvere is erősebbnek számított akkor, mint a Snap400 most. Tudom, a rendszersebesség a lényeg, de ezért egy 100-as, hát... Idővel, ha olcsóbb lesz, akkor jó alternatíva válik belőle.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#50) Lall válasza kolosanyi (#43) üzenetére


Lall
veterán

De amúgy mit vártunk, mennyin nyit? 70-en? "Megboldogult" 820 és a 930 nyitóárához hasonlítva normális árazása van szerintem. Nyilván az, hogy kinek ér meg ennyit - egyből boltba rohanva - az kérdéses.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.