Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13651) Teaway válasza mikk2000 (#13638) üzenetére


Teaway
veterán

Elkéstem...már mindent elmondtak a többiek :D

Nincs itthon csokid??

(#13652) mikk2000 válasza Teaway (#13651) üzenetére


mikk2000
őstag

Nem mindent :D

Mondjuk itt van ez a videó.

Fogalmam sincs hogy működik, magától szerintem az se találta volna ki aki a videót csinálta, mert többször elmondta hogy ez egy meglevő megoldás csak csinált róla egy videót.
Bár semmit nem értek belőle egy dolgot biztosan nem, van egy kemence benne, ráadásul nem is ég, és rak bele x tárgyat. 3:30-tól. Na most ez mi a jóisten befolyással van bármire is, hogy van egy teljesen inaktív kemencénk?

(#13653) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Na és itt mi a hiba? Ugyanaz? :F

Üdv. Johnny

(#13654) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Az előző crasht sikerült kijavítanom, újabbat linkelnék (hátránya a nem-modpack féle moddolásnak :D) : Pastebin

:DDD

Üdv. Johnny

(#13655) #56573440 válasza mikk2000 (#13652) üzenetére


#56573440
törölt tag

jah kérem

1: nőtől redstone videót ne nézz...
2: magyar mc-s videóból mint fehér holló ami értelmes

3: amit látsz az egy úgynevezett bud switch. ez block update detector leánykori nevén. azért kell az a számú item a furnace-be, mert a comparator figyeli az invertoryját, és ha több item van benne akkor erősebb redstone jelet ad ki. 2-es erősségre ennyi kell legalább.amit itt történik, az annyi, hogy amikor megnő a nád rövidre zárja a felső vezetéket és a pistont-t. utóbbi kinyúlik, leveri a nádat, de mivel az utolsó piston felfele áll az arra is mozdul el, és kiveszi a blokkot a furnace mögül. így a comparator már nem látja az invertory-t, megszűnik az rs jel, pistonok helyükre állnak, blokkot visszahúzza fentről, és megint vár a "triggerre" vagyis a növekedésre.

bud-ra van sok más megoldás is, általában az automata farmokat ilyennel szokták vezérelni.

(#13656) mikk2000 válasza #56573440 (#13655) üzenetére


mikk2000
őstag

Nem értem miért írtad ezt a választ offtopikként :) Szerintem kötődik témához.

Az én tudásszintemen segítenek a youtube videók, még ha sok bennük a hülyeség is. Ezen még agyalok amit írtál, kár hogy a magyar minecraft wiki nem nagyon van frissítve.

(#13657) #56573440 válasza mikk2000 (#13656) üzenetére


#56573440
törölt tag

az rs téma elég kényes, nem sokan tudják jól magyarázni, köztük én se, meg nem is vagyok egy akkora expert :DDD

etho akit páran nem szeretnek de vannak jó buildjei, és sokszor levezeti elég szépen kb javasolt, akit én szoktam még nézni ebben a témában az mumbojumbo neki aztán van mindene amit érdemes és amit nem érdemes az is :D

off lett mert mittom én. rányomtam reflexből, aztán jól nem vettem észre ;)

(#13658) Amur válasza mikk2000 (#13650) üzenetére


Amur
addikt

dupla vasajtó helyett használj inkább szönyeget, alá táblával. A mobok szakadékként érzékelik ezért nem lépnek rá. Mindig nyitva van, nem kell nyitogatni! Én is mostanában találtam rá, egész eredeti megoldás!
Itt egy vidi róla:
mob biztos nyitott ajtó

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#13659) jonnyjoker01 válasza Amur (#13658) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Ez rohadt jó :D

Üdv. Johnny

(#13660) Teaway válasza Amur (#13658) üzenetére


Teaway
veterán

Na de amelyik nyilaz, az ellen hatástalan.

Nincs itthon csokid??

(#13661) Amur válasza Teaway (#13660) üzenetére


Amur
addikt

Nem 100%-os a dolog, de nem jönnek át rajta.
Talán az openblock modban van még jobb megoldás. Olyan blokk amin te át tudsz menni minden nyitogatás nélkül, a mobok viszont falnak érzékelik.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#13662) #56573440 válasza Teaway (#13660) üzenetére


#56573440
törölt tag

nekem vanillában az jött be, hogy fordítva teszed le az ajtót. az "ajtófélfa" fele állsz szemben és annak az oldalára klikkeled rá. így amikor leteszed "nyitva" lesz, viszont a mobok szerint zárva van. ha bezárod akkor meg nyitva. értelem szerűen ha becsukod, akkor szerintük nyitva van így a zombi se töri szét, viszont átmenni se tud rajta ;]

(#13663) jonnyjoker01 válasza Amur (#13658) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Ez amúgy mindegyik mobbal működik, vagy csak hostile mobokkal?

Üdv. Johnny

(#13664) Teaway


Teaway
veterán

Ötvöztem a két módszert: Vasajtó elé kívül nyomólap, azt pedig körbevettem a táblás szőnyeggel. Én simán átmegyek rajta (mögöttem záródik az ajtó). A nyilas nem lő át, a többi meg nem tud átmenni a szőnyegen :D

Nincs itthon csokid??

(#13665) Amur válasza jonnyjoker01 (#13663) üzenetére


Amur
addikt

Még eddig nem jött át egy sem, de még nem régen csináltam meg úgy, hogy mögötte már nincs ajtó.
(ritkán vagyok otthon, de mikor hazamentem még 1x sem volt hivatlan látogatóm)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#13666) Buster17


Buster17
addikt

1 block 1 négyzetmézernek fele meg? Jó lenne a házunkat megcsinálni de az 1 méteres fal vastagság picit sok de ez ellen mem lehet mit tenni.
Ti megcsináltátok a saját házatokat? Kép? :D

(#13667) Amur


Amur
addikt

Itt a "modolt" megoldás:
Ethereal Glass: wiki oldal
Rosszul emlékeztem nem open block-os hanem extra utilities-es.
A játékos át tud rajta menni, a mobok nem! Tökéletes megoldás!
Kár hogy nem early game content...

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#13668) Amur


Amur
addikt

Itt egy ház, ami nagyon igénytelen, viszont a srácnak van pár egész jó ötlete.
Pl. a bejárati ajtó nagyon bejön! :)
vidi

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#13669) mikk2000 válasza Amur (#13658) üzenetére


mikk2000
őstag

Kösz, de nekem élethűbb az ajtó :)

De ha már linkelted, akkor mi az a "táblás alj" azt hogy lehet megcsinálni?

A szőnyegről a wiki hu azt írja "Csak szilárd blokkokra helyezhető el, önmagában, "lebegve" nem."

(#13670) Amur válasza mikk2000 (#13669) üzenetére


Amur
addikt

Azok táblák. Egy blokk helyett foglal ezért rárakható bármi, viszont a mobok nem lépnek rá, mert nem érzékelik blokknak.

Egyet én is kérdeznék: elfelejtettem hogyan tudom rákötni az AE rendszert bigreactors-os cuccra..
Rájöttem, kihagytam a lényeget..A controllert...

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#13671) #19617792 válasza Buster17 (#13666) üzenetére


#19617792
törölt tag

itt jön képbe a moddolás ;] van olyan mod, amivel egy blockot fel tudsz vágni kisebb darabokra és többet tudsz belőle berakni egy block helyére. így vékonyíthatók a falak: 1/2, 1/4, 1/8 vastagságra.

(#13670) corvette: reactor access portok kellenek a reactorhoz. egy input és egy output módban. oda és abból már tetszőleges módon pakolhatsz. energiát meg power tappal nyered ki.

[ Szerkesztve ]

(#13672) Teaway válasza mikk2000 (#13669) üzenetére


Teaway
veterán

Nincs itthon csokid??

(#13673) Teaway válasza Serricon (#13634) üzenetére


Teaway
veterán

Na itt a kép, csak az előzőt benyelte a net sötét bugyra:

Nincs itthon csokid??

(#13674) mikk2000 válasza Teaway (#13673) üzenetére


mikk2000
őstag

Aham kösz, rájöttem hogy táblára tényleg lehet rakni dolgokat, bár ha mondjuk ezt a "bugot" kijavítják, akkor érdekes helyzet alakul ki :) Hiszen amin a játékos tud járni, azon a mob is, ha nem, az hiba.

Hány szobája van ennek? :) Belső képek? :p

(#13675) Teaway válasza mikk2000 (#13674) üzenetére


Teaway
veterán

Tettem ide néhány képet ► képek

Nincs itthon csokid??

(#13676) Buster17


Buster17
addikt

Nem tudok kerítést csinálni az miért van? Pedig így csinálom. :(

[ Szerkesztve ]

(#13677) föccer válasza Buster17 (#13676) üzenetére


föccer
nagyúr

Az alsó receptet csinálod?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#13678) Buster17 válasza föccer (#13677) üzenetére


Buster17
addikt

felsőt

ja most nézem, hogy:
Az 1.8-as frissítésben a kerítés receptje megváltozott. A kerítéskapuhoz hasonlóan deszka és bot kombinációja lett, csak épp fordítottja, mint a kerítéskapunál.

nem figyeltem sorry
:((( :(((

[ Szerkesztve ]

(#13679) mikk2000 válasza Teaway (#13675) üzenetére


mikk2000
őstag

Először nem hittem el hogy van is benne valami... de a képek meggyőzőek. :) Ekkora házban már vonattal kell járni látván a síneket? :p

Buster17:
Kevesebb lehetőséged lesz modokkal ha a legfrissebb verziót használod. Mindamellett valamit elszúrtak benne mert jóval akadósabb, bár lehet erős gépen ez nem jön ki.

[ Szerkesztve ]

(#13680) #56573440 válasza mikk2000 (#13679) üzenetére


#56573440
törölt tag

a modok telepítésével jelentősen nő a gépigény általában.

a tech modok legnagyobb baja pl, hogy endgame már több ásógépből ömlik be másodpercenként egy két stack anyag, azt feldolgozod, tárolod, auto craftolod, stb, sok dolog történik sok helyen, a gépek villognak ott a fényeket számoltatja megint, stbstbstb. ezek megviselik a kliens és a szerver oldalt is...

bár annyira nem tragikus, több packot pörgettem már ki a mostani vga-mmal, és 30 alá ritkán esek fps-el. pedig csak egy gtx 650 amin ülök 4 magosított ezer éves amd procival.

(#13681) mikk2000 válasza #56573440 (#13680) üzenetére


mikk2000
őstag

Összetettebb játékoknál hülyét kap az ember ha nem módosíthat ezt-az. Nem ez az első játékom :) Észreveszem, hogy terhel-e egy mod vagy sem, amiket használok, azok közül egy térkép map az, amin érezni hogy fut mert néha akaszt (Rei’s Minimap), de még mindig nem terhel olyan irreálisan mint a Journeymap. Annál maga a szerző írta azt, hogy ha a játékban nincs amúgy min. 200 fps-ed, ne tedd fel. A MapWriter tetszett a legjobban, lehet görgetni a teljes térképet(!) észre se lehetett venni hogy fut, de nem mentett sajnos, és ez ismert hibája.

Egyelőre amit láttam ami legjobban számít, hogy a látótávval nagyon csínján kell bánni, illetve textúra packot sem véletlenül használok 32x32-est. :) Ezzel is sajnos pont betelik a vga memóriája.

(#13682) föccer válasza Buster17 (#13678) üzenetére


föccer
nagyúr

Megesik, majd belejössz. :)

Esetleg egy NEI jól tud jönni kezdőként, bár ellustítja a játékost.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#13683) Teaway válasza mikk2000 (#13679) üzenetére


Teaway
veterán

Van egy alagút lent a 11-15-ös szinten, ami a bányákat köti össze. Onnan vezet fel egy-egy szál sín a kertbe/raktárba/házba.

Nincs itthon csokid??

(#13684) mikk2000 válasza Teaway (#13683) üzenetére


mikk2000
őstag

Hány éve építed? :)

(#13685) Buster17


Buster17
addikt

Endermen mit csinál velem? Mentem bányászni és elöttem termett egy ilyen dög. Ilyedtemben hazamenekültem :DDD

Állatokat hogyan tudok tartani? Szénával pároztatom és hogy viszem haza?

Elkezdtem már termeszteni nádat szénát tököt meg dinnyét. Mi kellhet még?

Ja, meg elmentem világot látni de eltévedtem. :D Meghúztam magam éjszakára egy templomban és szerencse hogy néztem vidit korábban és nem robbantam fel :D Nagynehezen haza találtam, erre nincs valami megoldás? Gondolom mod de azon kívül? :D

(#13686) #19617792 válasza Buster17 (#13685) üzenetére


#19617792
törölt tag

az enderman az elteleportálgat, majd hátulról megrak. :DDD állatokat búzával, meg répával tudod sexy time-ra késztetni, utána lead-del tudod őket haza vonszolni, vagy fogod a kezedben a kajájukat és szép lassan hazabattyogsz velük.
répa és krumpli. BAKED POTATO FOREVER :DDD
nyomj F3-at, ott kiírja a koordinátákat ahol éppen vagy. alap minecraftnál egy megoldás van, leírod papírra mi hol van.

(#13687) föccer válasza Buster17 (#13685) üzenetére


föccer
nagyúr

Csinálj egy ilyen farmot. Legalábbis elrendezésileg, az elektronikát majd megcsinálod mellé később, ha lesz elég alapanyagod.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#13688) Teaway válasza mikk2000 (#13684) üzenetére


Teaway
veterán

Passz. Talán egy éve van meg ez a map. Amikor kijött az 1.7.4 verzió.

Nincs itthon csokid??

(#13689) mikk2000


mikk2000
őstag

Kérdés, a láva elvileg folyik, azaz jön valahonnan, az animációján ez látszik is. Csináltam obszidiánt egy csomót (rájöttem hogy kell) de a láva szép lassan fogyogatott, egész kiürült, és utána kellett bányásznom :D

Ez normális? :)

(#13690) föccer válasza mikk2000 (#13689) üzenetére


föccer
nagyúr

Igen. Obszídián a lába blokkbül lesz, ha víz ér hozzá. 2 fajta láva blokk van. Van a forrás láva, és van ami "folyik". Obszínián csak forrás lávából lesz. Ha kibányászod, akkor forrás nélkül nem fogsz tudni obszídiánt készíteni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#13691) mikk2000 válasza Buster17 (#13685) üzenetére


mikk2000
őstag

Nagynehezen haza találtam, erre nincs valami megoldás?

Mod nélkül mondjuk az, hogy bizonyos távolságonként építesz felugrálva jó magas oszlopot sima földből, rá fáklyát, alul meg táblát ráraksz hogy mi merre, oldalt esetleg létra :) Bár sok értelme nincs felmenni, max magasítani. Az oszlop legfelső kockája célszerű üvegből legyen, hogy jobban látsszon a fáklya közelebbről. Olyan távolságonként érdemes építeni az oszolopokat, hogy egyiktől a másikig el lehessen látni.. A látótávot érdemes beállítani a játékban ha bírj a géped nagyobbra.

Az is lehet hogy mikor kalandozol, mész egyenesen egy égtáj irányába, visszafelé meg persze az ellenkező irányba, a koordináták megjegyzését mondták már, bár az nem túl "emberközeli".
Koordináták kijelzésére most ezt használom: Batty's Coordinates PLUS! Mod for Forge Nem kell F3-at nyomkodni, és csak azt írja ki amit szeretnél, sőt + és - jelekkel jelzi épp merre tartasz. van belőle 1.8 verzió is kivételesen.

Moddal tudsz hozzáadni útvonalpontot, és ha be van kapcsolva mindig kijelzi neked merre menj. Vagy térkép mod, amin látod merre vagy és hol van a pont amit leraktál. Vagy a kettő együtt :D

Mivel te 1.8-at használsz sajnos,a modok többségét elfelejtheted, én most ezt a map modot használom, bár sok hasznát még nem vettem: rei minimap Tud útvonalpontot rögzíteni és menteni. 1.7.10-kell hozzá, ahogy a JourneyMap-hoz (erőforrás igényes!) is.
Maga a Forge (parancs kiterjesztő/mod támogató) is csak pár napja támogatja az 1.8-at, szóval jó fél-egy év szerintem sacc, mire mod támogtottságban utoléri az 1.7.10-et mondjuk.

Az a gáz hogy újabb verziójú minecrafttal kreált világot később nem hiszem hogy fogod tudni használni korábbi verziójú minecrafttal, tehát addig kéne gondolkodni amíg nem késő. Profik ebben megerősítenek szerintem.

(#13692) mikk2000 válasza föccer (#13690) üzenetére


mikk2000
őstag

A gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy van egy lávafolyam, és ahogy vödrözöm ki, úgy rövidül, ezek szerint ez normális, legalábbis a játék szerint... kösz.

(#13693) föccer válasza mikk2000 (#13692) üzenetére


föccer
nagyúr

Igen, MC szempontból ez normális. :) Kb annyira mint több mint 5000 tonna kővel a zsebedben rohangálni fel s alá. :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#13694) Teaway


Teaway
veterán

Nem én ástam ki :DD

Nincs itthon csokid??

(#13695) jonnyjoker01 válasza Teaway (#13694) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Legalább kipróbáltad? Beleugrottál fentről a vízbe? :DD

Üdv. Johnny

(#13696) #56573440 válasza mikk2000 (#13691) üzenetére


#56573440
törölt tag

azért van ilyen is a packban :) lehet belőle mapet is csinálni, de egész hatékonyan működik hazataláláshoz is :) alapvetően mindig a legelső spawn pointra mutat, ha az ágyban alszol akkor se változik az irány sajnos. viszont az már elég nagy segítség tud lenni...

a térképet meg ha körbe craftolod papírral nagyobb területet mutat. én ezekre szoktam esküdni ;)

(#13697) Nashaba válasza mikk2000 (#13561) üzenetére


Nashaba
tag

No, sikerült kipróbálnom, műkődik, köszi a segítséget! :) A Thirst moddal amit jonnyjoker ajánlott még érdekesebb a survival :)

(#13698) Teaway válasza jonnyjoker01 (#13695) üzenetére


Teaway
veterán

Nem, majd legközelebb :)

Nincs itthon csokid??

(#13699) Teaway válasza mikk2000 (#13679) üzenetére


Teaway
veterán

Tettem fel pár alagutas-sínes képet.

Nincs itthon csokid??

(#13700) mikk2000 válasza Teaway (#13699) üzenetére


mikk2000
őstag

Aham, fent a plafonon az sárga üveg csak simán? Nekem még annyi fémem sincs (sínről jut eszembe) hogy megérje egyáltalán fémcsákányt használnom, pedig már kilométereket kibányásztam 10-es magasságban, igaz gyémánt után, de az meg nem nagyon volt :)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.