Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13251) föccer válasza Geryson (#13250) üzenetére


föccer
nagyúr

[link]

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#13252) nbarnabas válasza Geryson (#13250) üzenetére


nbarnabas
tag

vanillában még annyira sem vagyok otthon, de ez az egyik szervertour videóba volt belinkelve

(#13253) Geryson válasza nbarnabas (#13252) üzenetére


Geryson
addikt

Igen, ismerem ezeket, de nekem ez nem tetszik. Egy természetes farmot szerettem volna építeni, ezért lett ilyen "kamrás". :)

föccer: :)

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#13254) Serricon válasza Geryson (#13253) üzenetére


Serricon
senior tag

A föld alatti betonkockában éhező birkáknak más elképzelésük van egy természetes farmról.. ;]

(#13255) Geryson válasza Serricon (#13254) üzenetére


Geryson
addikt

Hát igen, ebbe azért belefutottam... :D

Akartam is írni már Neked, hogy 1.8 óta nem tudom mi történt, de brutálisan sok a mob (pontosabban az állatok). Emlékszel, hogy kérdeztem, hogy miért nincs squid? Most a házam körül van vagy 20 állandóan, csinálom is a farmot gyorsan. Ugyanolyan cirkusz volt az ocelot és a wolf is, el is megyek wolfért, megnézem, hogy most találok-e (ugye anno napokig kerestem és egyetlen egyet sem találtam).

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#13256) Serricon válasza Geryson (#13255) üzenetére


Serricon
senior tag

Én a Spigotra fogtam, de ezek szerint a Vanillán is előjön..
Ott van hogy felmegyek, és egy mezőn annyi állat van, hogy nem látszik ki alóluk a fű se.. nyomok egy butcher-t és írja hogy 2000-3000 állat törölve..
De nagy gondot nem okoznak, inkább több legyen, mint egy se. ;)

(#13257) Geryson


Geryson
addikt

Na, itten van az új tyúkfarm (Tali szerverének legnagyobb örömére :) ). Fent van vagy 1000 tyúk, alattuk végig hopper, lent meg a tojáskeltető és feldolgozó. 1 óra alatt valamivel több mint 5 stack grillcsirke készül. :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#13258) jonnyjoker01 válasza Geryson (#13257) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Wow. Méghogy hatalmas mennyiségeket gyártani valamiből csak tech modokkal lehet :C

Üdv. Johnny

(#13259) #19617792 válasza jonnyjoker01 (#13258) üzenetére


#19617792
törölt tag

tech modokkal megoldod úgy, hogy ne égjen át a proci az alaplapon mikor megy. ;]

(#13260) mekker


mekker
őstag

Helló!
Vanilla MC 1.8 kis lanszeróhoz szeretnék olyan kis commandblock-redstonet, hogy mondjuk ha a kezedben fogsz egy "Iron Maiden"-re nevezett lemezt, akkor megszólal egy Iron Maiden szám az egész mapon.
A redstone már megvan hozzá, már csak azt nem tudom, hogy hogy rakjak be egyedi zenét (nem a discek helyére szeretném, azok már foglaltak).
A resource packban itt kéne berakni a hangokat:
/assets/minecraft/sounds/pathtothesound.ogg
sounds.json itt pedig lehet módosítani, hogy mikor mit játsszon le.

Van olyan hang, amit nem igazán használ a játék és kikapcsolható? Vagy tudok hozzáadni saját hangot/módosítani a meglévőkhöz tartozó eseményeket?
Remélem érthető mit szeretnék.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#13261) föccer


föccer
nagyúr

Taliga szerverén vajon miért lett mára ilyen nagyon lassú a vonat? :F

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#13262) Serricon válasza föccer (#13261) üzenetére


Serricon
senior tag

Szerintem az a pár ezer loadolt hopper, vagy a másik pár ezer entity, amikre panaszkodik a konzol.

(#13263) #56573440 válasza Serricon (#13262) üzenetére


#56573440
törölt tag

Hatalmas jo érzés hogy most az egyszer emlomdhatom NEM EN VOLTAM :D

(#13264) Serricon válasza #56573440 (#13263) üzenetére


Serricon
senior tag

Pedig az új farmod volt az első amire gyanakodtunk.. tudod a megszokás.. ;]

(#13265) Geryson válasza Serricon (#13262) üzenetére


Geryson
addikt

Kinyírtam vagy 800 csirkét plusz 2 bárány maradt per szín. :) Föccernek is írtam, hogy meg kell értenie, hogy én hónapok óta nem láttam embert ezen a szerveren rajtam kívül, így tesztelgettem egy kicsit (bár azon meglepődtem, hogy ilyen hamar ki lehet akasztani egy Vaníliát is!)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#13266) Simi37


Simi37
őstag

Hát Én ezt nem hiszem el :W Utaltam a paypal számlára 4-5 napja tehát már meg kellett volna érkeznie (vagy megérkezett nem tudom) De még mindig visszadobja a Mc vásárlását :W

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#13267) föccer válasza Simi37 (#13266) üzenetére


föccer
nagyúr

Fizesd ki simán dombor nyomott kártyával, nem lesz belőle gond. Én így vettem vagy 3 példányt is.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#13268) föccer


föccer
nagyúr

Megtaláltam a következő liftet, amit szeretnék megépíteni. :)

Nem 1-2 nap lesz az tuti, de szerintem megcsinálom. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#13269) Geryson válasza föccer (#13268) üzenetére


Geryson
addikt

Na, este nézegettem slime farmos videókat és nekem összességében az jött le, hogy bedrock és level 40 között kell építeni a csapdákat és állítólag 1.8 óta nem fognak leugrani, azaz vagy kaktusz és hopper a megoldás, vagy timerrel összekötött vízleöblítéses szinteket kell csinálni. Hasonló információid vannak Neked is? Csak merthogy akkor szívesen beszállok egy építésbe (persze ha szeretnéd), merthogy slimeblokk nekem is kellene egy jó pár. Mondom, az tuti, hogy nekem a feljáró lépcsőm az slime chunk, de nem tudom még, hogy hogyan lehetne pontosítani, hogy melyik ott a slime chunk és melyik az, ahová csak átugranak.

Simi37: Megjelent az összeg a PayPal számládon? Merthogy nekem egy kínai most visszautalt pénzt és az az összeg most fel van tüntetve a számlámon és írja is, hogy bármikor elkölthetem. Azaz először Neked is ott meg kell jelennie ahhoz, hogy utána el tudd költeni vásárlásra.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#13270) Geryson válasza Geryson (#13269) üzenetére


Geryson
addikt

A bizonyíték: :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#13271) föccer válasza Geryson (#13269) üzenetére


föccer
nagyúr

A map seed-ből elvileg ki lehet számolni, hogy hol vannak slime chunkkok. A 0-40 level között minden fényviszony mellett spawnolnak, a mocsaras biome mellett 40-60 között 7 vagy alatti fény mellett is spawnolnak, természetesen ha megfelelő chunkon van. Emelett a szokásos player distance szabályok érvényesek a slimokra is, mint a mobokra általában.

Egyébként azt nem tudtam, hogy okosítottak rajtuk és már nem ugranak le. De ez legyen a legnagyobb probléma. :) Lemosót még lehet csinálni, igaz ki kell rá találni valami okosságot, d emegoldjuk.

ps: a mellettem lévő mocsárban találtam slimot. Elkezdtem kiásni neki a területet. Remélem jó chunkot kezdtem kiásni. Ha nem, az szívás. :D

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#13272) Geryson válasza föccer (#13271) üzenetére


Geryson
addikt

Ezt nézd meg, milyen kövérkét fogtam! :)

26 labda jött ki belőle!

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#13273) föccer válasza Geryson (#13272) üzenetére


föccer
nagyúr

Szép. Nekem néhány 1000 db-ra lesz szükségem a lifthez. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#13274) Geryson válasza föccer (#13273) üzenetére


Geryson
addikt

Belinkeled, hogy melyik lift tetszett ennyire meg? :)

Most (életemben először) megnézem, hogy egyáltalán a chunkok hogyan vannak, hol vannak a határok és megpróbálok rájönni valahogy (ez még nem igazán tiszta), hogy melyik a slime chunk.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#13275) föccer válasza Geryson (#13274) üzenetére


föccer
nagyúr

[link]

Az, hogy melyik a slime chunk azt sehonnan nem tudod. Én is csak reménykedem, hogy ahol slimot találtam, az jó lesz. Ha nem, akkor cigiszünet. :)

A chunk határokat meg F3-at megnyomva tutod megnézni. Ott írja valamelyik sorban, hogy az adott chunknak melyik blokkján állsz. Értelem szerűen, ha átfordul 15 -> 0-ra a blokk sorszáma, akkor chunkot váltottál. Illetve vannak olyan bugok, ami chunk határra érzékenyek, bár ezek inkább csak a modoknál jellemző (pl a tekknik-es BC csövek sokszor droppolnak chunk határon).

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#13276) Geryson válasza föccer (#13275) üzenetére


Geryson
addikt

Hát ez most így nekem is megtetszett!!! Wow...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#13277) föccer válasza Geryson (#13276) üzenetére


föccer
nagyúr

Jó az anyag mi? :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#13278) Geryson válasza föccer (#13277) üzenetére


Geryson
addikt

Na, megvan a slime chunk!!!!!

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#13279) Amur


Amur
addikt

Látom hogy van új direwolf modpack(1.7.10-re?). Igaz még béta, de ez nem jelent semmit, mert ha nem lenne kiírva is az lenne. :)
Megér már egy misét? Aki próbálta kérném a véleményét.
Egy kis szünet után kezdenék valamivel. A TPPI nagyon bejött.
Valami hasonlót keresek.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#13280) csoki válasza Amur (#13279) üzenetére


csoki
senior tag

még elég bugos... meg-megakad néha a semmitől, ha egyszerre egy stack bármit kraftolsz elgondolkozik 1-2 mp-re... (dw20-nek is, pedig ő szerveren tolja...)
azért el lehet vele lenni de még ráfér egy kis frissítés/optimalizálás az biztos

(#13281) #19617792 válasza csoki (#13280) üzenetére


#19617792
törölt tag

a semmitől megakadás az 1.7.10 miatt van, k*rvalassú, főleg a worldgen. Fastcraft mod kell neki, segít rajta.
a másik részben azért van, mert a NEI lassítja be ennyire ami bugosrettenet, de érdekes, hogy Chickenbones modjai (NEI pl) minden egyes új verzióval egyre bugosabb és lassabb. nyitva hagyod az inventoryd 5 percre és azt veszed észre, hogy átégett az alaplapon a proci...

[ Szerkesztve ]

(#13282) csoki válasza #19617792 (#13281) üzenetére


csoki
senior tag

fastcraft van, segít a worldgenben igen, de nem oldja meg hogy a bázisomban akadok meg sűrűn (5-10 percenként kb) aminek a környékét már rég legeneráltam :) sevadus (twitch streamer) még optifine is tolt mellé de így akadt neki is az izom gépén singleben
dw20 fórumon egy srác írta, hogy a waila miatt van a NEI-s lassulás, írta hogy újabb verzió kell és configból egy sort átírni, de akkor se jobb nekem...
NEI amúgy is bugos, mert meghülyül ha úgy lépsz ki inventoryból/craftolásból ha duplán kattintasz a keresőre alul és "szűrésen" hagyod

[ Szerkesztve ]

(#13283) Simi37


Simi37
őstag

Bexarok :W
10 azaz 10szer próbáltam paypallal fizetni és 10szer próbáltam a Maestrommal is...de állandóan visszadobja a paypalon elvileg 7500 van a maestrón meg 20k az mc most 6k miért nem engedi!?!!? :W :W
Maestroval World Of Tanksra tudtam venni aranyat nem egyszer... :(((

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#13284) molnartibor válasza csoki (#13282) üzenetére


molnartibor
tag

dw20 pakkot tolom szerveren neke olyat csinál h elszáll a komplett kliens de úgy hogy a ftb laucherből eltűnik a profil is! Valakinek ötlet?

(#13285) janos1988 válasza Geryson (#13269) üzenetére


janos1988
addikt

Mocsaras vidéket pucolj ki 40-es szintig. Ez a nem csalós megoldás. A csalós az a slime chunk finder.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#13286) Geryson


Geryson
addikt

Kigyütt az 1.8.1

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#13287) #56573440 válasza Geryson (#13286) üzenetére


#56573440
törölt tag

az optimalizáció jól hangzana ;]

(#13288) #19617792 válasza #56573440 (#13287) üzenetére


#19617792
törölt tag

azmegmi? :DDD

(#13289) apatyas válasza Geryson (#13286) üzenetére


apatyas
Korrektor

Mi lehet az, hogy:
"Mobs: no longer run from creepers" ?

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#13290) Balathruin válasza apatyas (#13289) üzenetére


Balathruin
veterán

Szerintem robbanás előtt nem menekülnek előle a többiek.

(#13291) mekker


mekker
őstag

Nálam (és sokaknál) valami bug van a vízzel 1.8-ban, és frissítéskor néhol játszhatatlanul laggos volt. Szerencsére azóta sikerült 1-2 dolgon állítani, hogy jól fusson, de remélem javítják az ezzel kapcsolatos hibákat.
+1:
(#13260) Valaki ötlet ehhez?

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#13292) Geryson válasza Balathruin (#13290) üzenetére


Geryson
addikt

Jaja, 1.8 óta ugye elszaladtak, ha "felfújta magát" a creeper. Ezt én speciell annyira nem komáltam, merthogy barlangászás közben én szerettem ha a sok támadó mob közé bejött a creeper és önmaga felrobbantása közben vitte magával a csapattagokat is. Gondolom hasonló panaszkodás lehetett az oka, h visszatették - pedig jó nagy hírrel harangozták be az

1.8 előtt, h mekkora fain móka lesz majd. Nem lett az...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#13293) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem volna, hogy öcsém feltelepítette velem a Minecraftot a gépre, 1.8-as verziót telepítettem, majd kérte tőlem, hogy rakjak be neki valamilyen állatvilág módot, meg, hogy csináljam meg, hogy multizhasson.

No, én ehhez a játékhoz egyáltalán nem értek, ezért is szeretném a segítségeteket kérni, hogy 1.8-hoz lehet egyáltalán módokat betenni, ha igen, akkor honnan tudnám ezeket beszerezni, és hogyan tudnám telepíteni őket?

Ha pedig nem lehet az 1.8-hoz ilyen állatvilág, stb módokat telepíteni, akkor melyik az a verzió, amihez a legtöbb módot lehet párosítani?

Illetőleg még ez a multis dolog érdekelne, hogy hogyan is lehetne online játszani ezzel.

Válaszaitokat előre is köszönöm! :R

Üdv.

Samsung S9

(#13294) Mottie válasza Víz Elek (#13293) üzenetére


Mottie
őstag

Szia!

1-1 mod van 1.8-hoz is, de a nagy többség 1.7.10-nél tart.
Minecraft forumon, moddolási szekcióban, curseforge-n, hasonló helyeken lehet modokat találni, nagy többségükhöz kelleni fog maga a Minecraft Forge vagy pedig komplett mod-packokat különböző launchereken (FeedTheBeast, AT Launcher,stb).

Multizáshoz alapvetően nem árt egy eredeti account, onnantól már csak a szerver címe kell na meg hogy a megfelelő modok fent legyenek amik kellenek az adott szerverhez.

Persze meg lehet kerülni a játék megvásárlását, ahhoz pedig az ismerős által futtatott szerverre kell csatlakozni :)

Be Victorious!

(#13295) Geryson válasza Víz Elek (#13293) üzenetére


Geryson
addikt

Online szerverek vannak annyian, mint égen a csillag. Google-el találsz egy pillanat alatt, mondjuk ezek nyitott szerverek, azaz ergo bárki bemehet és sajnos lehet köztük olyan figura is, aki a rombolásban és a szemétkedésben fogja jól érezni magát.

Van itt kicsi (ámde überprofi :) ) körünkben egy srác, neki van nyitott vanília és zárt vanília szervere is. Én a zárton nyomom, kicsi a forgalom (néha nulla), de cserébe mindig annyi gyémántom van, amennyit én beletettem és már nem borotválja meg. El kell dönteni, hogy mit szeretne az öcséd, ámde ez mod mentes vanília, azaz full gyári!

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#13296) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Sziasztok!

Jelenleg 20€ a játék, van rá esély, hogy olcsóbb is lesz?
Vagy a mojang nem szokott akciózni?

(#13297) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

Sziasztok, elindult egy direwolf20 szerver, ha valakinek lenne kedve írjon, whitelist van.

(#13298) #56573440 válasza Ateszpapa (#13296) üzenetére


#56573440
törölt tag

emlékeim szerint eddig nem igazán volt erre példa, az ms majd eldönti akar e ilyet vagy sem

(#13299) Ateszpapa válasza #56573440 (#13298) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Értem, köszönöm!

(#13300) molnartibor válasza Sanyaaa26 (#13297) üzenetére


molnartibor
tag

szia én kb két hete indítottam dw20 szervert sajnos nem volt nagy érdeklődés rá ha gondolod csatlakozhatsz h többen legyünk:) ez 1.7.10 szerver

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.