Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13401) Serricon válasza #56573440 (#13399) üzenetére


Serricon
senior tag

Vettük észre.. már toljuk pár napja, de még nincs quarrynk!!!!444!!!négy!!négy!!! :Y
Találtam viszont tekihez nagyon jól optimalizált progit, 64x64-es méretben is egész jól szalad, és szed mindent.. :K
Ja és a kedvencem benne, hogy 80-100 fps megvan, ami azért lényegesen jobb mint más pakkoknál a 15-20 ..

(#13402) #56573440 válasza Serricon (#13401) üzenetére


#56573440
törölt tag

minek quarry? amíg ott van az ender quarry meg a digi miner addig nincs miről beszélni :D

(#13403) jonnyjoker01 válasza Geryson (#13396) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Smite és a looting a két legdrágább enchant :K 1.7 alatt sem tudod összerakni szvsz . Holnap kipróbálom a hardcore vilâgomban :D

Azt még megpróbálhatod, hogy a drágábbtól az olcsóbb felé rakod sorrendbe rá az enchantokat. (Mondjuk kreatívban: smite-looting-unbreaking)

Az is lehet, hogy a sharpness eltávolításáért is felszámol valamennyi szintet :F

Üdv. Johnny

(#13404) Amur válasza jonnyjoker01 (#13394) üzenetére


Amur
addikt

Az opis mod müködése engem érdekelne! Szeretnék egy relatíve szolíd gépigényű modpackot összepakolni, vagy a sajátomat megnyírbálni hogy kicsit lazábban fusson!

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#13405) Serricon válasza #56573440 (#13402) üzenetére


Serricon
senior tag

Köszi a tippet, utánanéztem annak az ender quarrynak.. nem rosssz, sőt.. abból kell egy stack.. ;]

(#13406) Amur válasza Serricon (#13405) üzenetére


Amur
addikt

Azért nem olyan forrón azt az ender quarry-t! Elég drága cucc, és körülményes lekraftolni.(még úgy is ha automatizálsz pár dolgot) Nem tudod majd stack számra gyártani! :)
Enchantolgatni is kell hozzá pl. elég sokat.
Jó cucc, én is szeretem,de a digiminer azért veri.(az is méreg drága kütyü persze, de a konfigolhatósága miatt jobban megéri!)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#13407) Geryson


Geryson
addikt

Nem meeegy a vanília szerver! :O Pedig pont nether wart termesztése közben voltam afk-n!!! :D

Apropó az enchantos kérdésemmel kapcsolatban. Valóban nem lehet "túlenchantolni" egy tárgyat. Ha ezt próbálod meg, akkor kiírja, hogy "too expensive".

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#13408) #56573440 válasza Amur (#13406) üzenetére


#56573440
törölt tag

nem kell hozzá enchantolni :) ha megnézed az enchanted book a packban craftolható emeralddal. a magical wood vagy mi amihez kell meg egészen érdekesen megy, ha alacsony enchantos könyveket teszel a recepthez bele akkor 1-et kapsz. ha emeralddal megcsinálod az enchantolt könyvet asszem flim-flam az enchant maga, 5-ös szintre akkor meg vagy fél stacket ugyanazért a 4 könyvért. ;) just sayin'

[ Szerkesztve ]

(#13409) #56573440 válasza Geryson (#13407) üzenetére


#56573440
törölt tag

tali szereli a vasat. az esit program mostanra tolódott

(#13410) Amur válasza #56573440 (#13408) üzenetére


Amur
addikt

Hát igen. Én elszenvedtem vele mire lekraftoltam. Jó tudni hogy van egyszerűbb módja.
Nem láttam a NEI-ben ezt az emeraldos megoldást.(vagy lehet láttam csak nem volt hozzá emeraldom? Fene tudja már..)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#13411) Geryson válasza #56573440 (#13409) üzenetére


Geryson
addikt

De hát a nether wart!!! :)

Elkezdtem fire resistance és night vision potikkal nether skullt vadászni, összejött összesen 2 darab, nem egy brutál a hozam még looting III és smite V enchanttal sem. Nem tudom így mikorra lesz meg a 6 beacon... :(

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#13412) Serricon válasza Geryson (#13411) üzenetére


Serricon
senior tag

A műtét sikeres volt, hálózati gondok voltak, merthát nem ismerte fel, nem azt kapta, stb.. meg szétesett az egyik raid, de már megy a resync.. estig itthagyom a gépet nálam, aztán ha bejáratódott visszamegy a helyére.

Lehet menni vissza afk-zni ;]

(#13413) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Sziasztok!

Korrupt lett a hardcore világom, és úgy döntöttem, hogy megöngyilkolom magamat :(

Tudtok ajánlani olyan modokat, amelyek a survival aspectet viszik tovább? Tehát nem tech modok, hanem mindenféle apróságot, thirst meter stb...

Pár mod amit már biztosan belerakok:
-TiC
-ExtraTiC
-Metallurgy
-Flower Tea
-FoodPlus
-Pam's Harvestcraft
-Millenaire
-NEI
-RecurrentComplex
-Roguelike Dungeons
-Shader (supershaders v3 standard)
-Zombie Awareness
-TreeCapitator
-Dungeon Mobs
-DrZharks MoCreatures
-Weather and Tornadoes
-Thirst Mod + Drink Pack 1 és Drink Pack 2

Jöhetnek még az ajánlások, nem akarok elhamarkodottan világot generálni. Talán még boss modokat ajánlhatnátok. InvTweaks és Minimapot kihagyom, az könnyíti a játékmenetet :DDD

Üdv. Johnny

(#13414) Balathruin


Balathruin
veterán

1.7.10 megy, 1.8 és felette nem. Pár napja 1.8.1 ment Ubuntun AMD K7-tel (Athlon XP), most WinXP-vel nem megy HT-s P4-gyel. Mi lehet a gond?

(#13415) Geryson


Geryson
addikt

PHVanillások! :) Az az "óriási" probléma áll fent, hogy visszajött a nether. Én sem értem, hogy hogyan, de most átjöttem koponyáért és bizony az én régi jó öreg netherem van, a vasútakkal, járdával, miegymással.

Mi legyen? Én igazából lemondtam erről, a járdákat újra ki tudom húzni, viszont black farmjára mindenképpen szükség lenne és atomanti vasúthálózata sem piskóta, ezt sem szívesen buknám. A régi netherben a legértékesebb weekend warrior, Gomez xp farmja, de igazából oda soha nem jártam és ráadásul használni sem tudom. :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#13416) Geryson


Geryson
addikt

Azért jó ám, hogy van megint Dynmap! :) :R

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#13417) föccer válasza Geryson (#13416) üzenetére


föccer
nagyúr

O.o

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#13418) Amur


Amur
addikt

Ha a mekanism configjában minden jó ("I: OsmiumGenerationAmount=12
B: OsmiumGenerationEnabled=true")
Akkor mi lehet az oka hogy több nap bányászás után sem találtam osmiumot?

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#13419) Amur válasza Amur (#13418) üzenetére


Amur
addikt

Az lehet ok hogy az id fix új id-t adott neki mert ütközött egy másikkal, és valami nem jól sült el?
(itt az idfix reportja:
#Blocks
4088: MachineBlock2 from Mekanism - CropSugarCane from standardcrops
4089: MachineBlock from Mekanism - mCropArdite from magicalcrops
4090: BasicBlock2 from Mekanism - mCropCobalt from magicalcrops
4091: BasicBlock from Mekanism - mCropForce from magicalcrops
4092: OreBlock from Mekanism - mCropAlumin from magicalcrops)
A 4092 az osmium ore ID-je.
Érdekes hogy sem magical crops-os cuccot sem osmiumot nem találok..
TPPI-ból emeltem át a magical crops modot és ott együtt dolgozik a mekanism-mal..
Hogy tudnám rendbehozni?

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#13420) Amur válasza Amur (#13419) üzenetére


Amur
addikt

kivettem a magical crops-ot, legeneráltam egy másik világot kreatívban, szétástam kicsit, és ott volt osmium..
Akkor kicsit arrébb cuccolok a már legenerált területről hogy legyen egy kis osmiumom...

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#13421) Geryson


Geryson
addikt

Rettentőenóriási gondom van! Tali feltolta a spawn rate-t, hogy legyen wither skelli (jön is szépen a koponya), de sajnos pofánvertem egy zombie pigman-t és egyszerűen nem tudok azóta visszamenni a kapun. Amikor átmegyek kb. 40 pigmen jön rám 1 mp alatt, annyira komoly, hogy visszajutni sem tudok, mert kiütnek a kapuból. Most kipróbáltam egy olyant, hogy black kapuján mentem át és szépen lassan közeledtem a netherben az én "régiómhoz", de azonnal rámtámadnak. Mi ilyenkor a megoldás? 1 órája történt az eset, de azóta sem nyugodnak le...

Megcsinálom a black féle csapdát a hétvégén megint, mert az xp viszont nagyon kéne... :(

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#13422) Serricon válasza Geryson (#13421) üzenetére


Serricon
senior tag

Arányosan növel mindent, nem csak a csontikat.. :B
Lentebb vettem rajta azóta, elvileg kevesebben lesznek.
Megoldás talán ha ugyanúgy távolról közelítesz, de elfalazod, vagy körbeásod magad és leaprítod őket, aztán már elbánsz a maradékkal ittott.

[ Szerkesztve ]

(#13423) apatyas válasza Geryson (#13421) üzenetére


apatyas
Korrektor

Ohhó, én meg csak unatkozgattam a másik világban? Ha este leszek, akkor beállok gyepálni veled :D Egyébként, ez lenne az optimális megoldás, mert más ki tudja neked építeni a védelmi állást, mielőtt átmész.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#13424) Geryson válasza Serricon (#13422) üzenetére


Geryson
addikt

Sikerült megint pofánvernem egyet (nem is értem, hogy hol), azóta megint nem nyugszanak. Elég uncsi, kezdeném építeni az xp farmomat, olyat mint amit Black csinált, csak még nagyobbat, 3 teljes körtálcásat. De hát egyenlőre mozdulni sem tudok... :(

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#13425) Serricon válasza Geryson (#13424) üzenetére


Serricon
senior tag

Rájuk nézek és szétcsapok közöttük.. ;)

(#13426) Geryson válasza Serricon (#13425) üzenetére


Geryson
addikt

Bejöttél, betojtak és le is nyugodtak... :)

Olyan vaníliabázist építek a netherbe, hogy megszólal!

Apropó, half slabra soha nem spawnol mob? Vagy csak akkor ha lent / fent van a blokkon belül?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#13427) föccer válasza Geryson (#13426) üzenetére


föccer
nagyúr

Elvileg soha.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#13428) csoki válasza Geryson (#13426) üzenetére


csoki
senior tag

csak akkor nem spawnolnak ha a blokk lenti részén van tudtommal, ha fentin van akkor már igen

[ Szerkesztve ]

(#13429) #56573440 válasza föccer (#13427) üzenetére


#56573440
törölt tag

az szar ügy lett volna, mert amit építettem spawner az pont darkwood halfslabből volt megcsinálva, a spawnpadok is ;)

csak akkor nem spawnol rá semmi ha tényleg félblokként használod. én úgy szoktam belőni a magasságát hogy ha torchot le tudok rá dobni akkor azon spawnolni fognak :D ha nem akkor nem

(#13430) Geryson válasza #56573440 (#13429) üzenetére


Geryson
addikt

Köszönöm az infókat!

Tényleg, Te miért dark woodból csináltad a padokat? Csak merthogy nekem a legnyilvánvalóbb a nether rack, bányászni kb. semmi idő és azt hiszem van belőle dögivel. :) Vagy nem jó ötlet valami miatt?

Én annyiban csinálok mást, mint Te, hogy 3 teljes donut-köröm lesz 37-es külső rádiusszal. Átmenni átmentem én magam a bedrockon, de amikor elkezdtem volna fát növeszteni jött Tali és kiütött egy 4x4-es lejáratot, így csináltam egy brutál feljárót. :)

Apropó, hol van az új kéglid? Meg akartam keresni, de a régi kéglid közelében csak egy ágyat és egy kis beacont találtam. Ja, jut eszembe, megépítettem Tőled "kapott" aranyból a 6-os beacönt! :) 3 lámpa van eddig meg, de most csapdázom inkább és majd folytatom.

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#13431) #56573440 válasza Geryson (#13430) üzenetére


#56573440
törölt tag

halvány lila gőzöm nincs a koordinátákat nem írtam fel, a netherben jártam át, az meg ugye most szanálva lett :D

majd dynán meg kell keresni.

azért volt az a fa, mert az volt kéznél és nem akartam ásni :D

(#13432) Geryson válasza #56573440 (#13431) üzenetére


Geryson
addikt

Há megvan. Hú, tényleg jó messzire raktad. Na majd egyik nap elszaladok arra! :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#13433) #56573440


#56573440
törölt tag

valakit beenged az mc vagy csak nálam van gond?

(#13434) Geryson válasza #56573440 (#13433) üzenetére


Geryson
addikt

Hát bakker engem sem, délelőtt óta... :( Jól szétcsaphatták ezt az autentikációs szervert.

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#13435) #56573440 válasza Geryson (#13434) üzenetére


#56573440
törölt tag

az a vicc hogy az oldaluk szerint meg jó :D

(#13436) Geryson válasza #56573440 (#13435) üzenetére


Geryson
addikt

Hallod, én meg pont arra gondoltam, hogy akkora chunk loadert indítottál, hogy még a Minecraft szervere is kidőlt... :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#13437) #56573440 válasza Geryson (#13436) üzenetére


#56573440
törölt tag

olyat hogy egy egész napra lehaljon?:D még én se....

(#13438) Serricon válasza #56573440 (#13437) üzenetére


Serricon
senior tag

Műxik!

(#13439) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

Sziasztok!

Olyanban szeretném a segítségeteket kérni, hogy Minecraft lemezt szeretnék vásárolni karácsonyra.

Jobban xbox 360-hoz való érdekelne, mert azon csak jobb lenne játszani, de azzal annyi a probléma, hogy rgh-s, így elvileg nem tudnánk online játszani?!

Ha valóban így van, akkor, hogy nem engedne fel a szerver, akkor PC-re is is jó lenne a lemez, bár ilyet már nem igazán találtam neten, csak konzolokhoz valót.

Még néhány kérdés a játékkal kapcsolatban.

Ha eredetibe megvásárolom a játékot, akkor nyilván online is tudnék játszani, de a kiegészítőket azokat hogyan tudnám telepíteni?

Illetve van még valami állatvilág mód, vagy mi a szösz, azt melyik verzióhoz lehet telepíteni?

Samsung S9

(#13440) #56573440 válasza Víz Elek (#13439) üzenetére


#56573440
törölt tag

crossplatform minecraft nincs. a konzolos nem megy a pc-n és fordítva se. egy játéknál sincs így alapvetően.

hogy konzolon jobban lehet játszani azon vitatkoznék, persze kanapéról kényelmesebb, de ezzel ki is fújt. alapvetően lassabban kapja meg a frissítéseket mint a pc, jelentősen le van most is maradva kontet tekintetében is... jah és a pc-s világ technikailag végtelen, a boxos meg korlátozott (boxon van fileméret korlát ugye...)

a modokat kézzel szokás beigazgatni, az egy kicsit bonyolultabb, de vannak erre kitalált modok amiket packokban lehet leszedni, és kb egy klikkel kipróbálni 100+ modot.

érdemes keresgélni, pl ez olyan állatosabbra van hangolva.

aztán passz. modokat kézzel telepítgetni okozhat meglepetéseket, a legfrisebb verzióra soha sem elérhetőek. 1.8.1 talán most ami kint van, 1.7-re még csak mostanában jönnek a packok...

ha megveszed akkor én azt javaslom ha eleve buktad a konzolon a multit mindenképp pc-re vedd meg.

[ Szerkesztve ]

(#13441) mikk2000


mikk2000
őstag

Sziasztok, a vizet hogy lehet egy kicsit hosszabban elvezetni öntözés céljára, mint az a 6-7 kocka egy kisebb tóból?

Sima búza van termelve, a víz egy kocka mélyen a "termőföld" közepén. Esetleg más mód? Ha a búza alatt van víz egy kockával az nem jó?

(#13442) föccer válasza mikk2000 (#13441) üzenetére


föccer
nagyúr

A víz 8 blokknyira folyik, nem hosszabban. Az nem jó, hogy ha alatta van, egy azon szinten kell lennie és a víztől 4 blokknyira ázik át a felkapált talaj. A legjobb módja a termesztésnek, ha 8 blokk széles sávban (vagy sávokban) termeled a búzát és 2 oldalt megcsinálod a vizesárkot. A lemosást meg cisnálhatod egy piston sor mögé rakott vízzel is.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#13443) mikk2000 válasza föccer (#13442) üzenetére


mikk2000
őstag

Nekem nincs meg a 8 blokk, mert egyrészt a kerítés is van valamin, utána meg a járda. :)

Egyelőre csak 2 soronként rakom a járda miatt, mivel úgy olvastam ha rálépek arra ami épp kel ki az tönkremegy, szüretelni meg kell :) A dugattyú nekem még magas még, és vöröskőport se találtam még ami hozzá kell.

Kösz a választ!

(#13444) Balathruin válasza mikk2000 (#13443) üzenetére


Balathruin
veterán

Én úgy emlékszem osonva lehet rajta menni, nem megy tönkre.

(#13445) föccer válasza mikk2000 (#13443) üzenetére


föccer
nagyúr

redstone dust 40 szint alatt van. Nem bonyolult. Este rakok fel neked 1-2 képet. Nekem eléggé alap lemosó rendszerem van, pofon egyszerű megépíteni.

Ha simán jársz rajta, akkor nem fog tönkre menni, csak akkor ha ugrassz rajta.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#13446) mikk2000 válasza föccer (#13445) üzenetére


mikk2000
őstag

Elég mélyre mentem és már találtam vöröskövet.

Kicsit elkezdtem megnövelni a termelő területet, és homok is kellett a tavacska széléről, erre most meg a víz egy kocka hosszan folyik csak be, ahova eddig vagy 6 kocka hosszan. Ugyan mit rontottam el és hogy lehet helyrehozni?

Balathruin: Az osonást kipróbálom, kösz :)

[ Szerkesztve ]

(#13447) #56573440 válasza mikk2000 (#13446) üzenetére


#56573440
törölt tag

nyomj fel ide egy képet és akkor megértjük mi is hogy mi folyik merre:D

(#13448) mikk2000 válasza #56573440 (#13447) üzenetére


mikk2000
őstag

Szóval van egy kis tó és elvezettem belőle a vizet öntözéshez. Gondoltam így a legegyszerűbb, valahogy el kellett kezdeni :) Csak hát most nem folyik...

[link]

[ Szerkesztve ]

(#13449) Serricon válasza mikk2000 (#13448) üzenetére


Serricon
senior tag

Figyelni kell ám a játék csodálatos fizikájára, mert ott a mélyebb árokba beleesik a víz, és nem jön ki.. :DDD
Fogsz egy vödröt (3 vasrúd V alakban) és a kis tó közepéről átvödrözöd a túlsó árokba.

[ Szerkesztve ]

(#13450) #56573440 válasza mikk2000 (#13448) üzenetére


#56573440
törölt tag

nah :)

a minecraftban a víz furcsán működik. mindig a legközelebbi "lyukat" keresi. ha ásol egy lukat és mellé teszel egy vödörrel, látni fogod hogy nem folyik szét, hanem csak a lyukba le.

nem lehet hogy a kerítés előtt van egy mélyebb lyuk? és abba folyik bele? a csatorna szintjére tölsd fel az egészet, és akkor mennie kellene

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.