Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14551) #56573440 válasza #19617792 (#14548) üzenetére


#56573440
törölt tag

mod sauce lesz valszeg. az kapott már sok frissítést, nem tűnik túl buggernek, valszeg arra fogunk egy átmenetit felhergelni :D

bár ahogy nézem épp taliéra is lehetne mert nem igazán játszik rajta senki:D

(#14552) apatyas válasza #56573440 (#14551) üzenetére


apatyas
Korrektor

Igen, épp azt néztem, melyiken vannak bent játékosok. A barátnő project felfutott, szóval most kevesebb a bányászás. De majd, ha a gépet is oda telepítettem :D

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#14553) Serricon válasza #56573440 (#14551) üzenetére


Serricon
senior tag

Mintha lettek volna akik még az elején tartottak a "kijátszásnak" nem?
Nem tudom mennyire lesz átmenet pl. amit említettetek TPPI 2 ha jön, azzal gondolom lehetne tolni map csere nélkül is akár, szerintem ez is egy szempont, ez jó pakk, viszonylag stabil, kevés probléma van vele.
Suli meg munka kezdődött nálam is, így nem tudom napközben újraindítgatni óránként ha valami idióta tákolmány elszáll és nem vagyok itt, szóval én megvárnám a tutit. :)

Addig akinek már nagyon kell összedob valami átmenetit, legalább kiderülne hogy állnak az új pakkok..

[ Szerkesztve ]

(#14554) #56573440 válasza Serricon (#14553) üzenetére


#56573440
törölt tag

jaja. azért is mondtam hogy várjunk hogy utolérjék magukat :)

"Nem tudom mennyire lesz átmenet pl. amit említettetek TPPI 2 ha jön"

nem sok. a modok frissülnek kivétel nélkül, gyak az ae 1 helyett pl 2 lesz már teljesen totálisan más az egész, ahogy aláhúznád tppi2-nek az 1-es mapot ugrana mindenkinek mindene amit azokon a lemezeken tárol, ha egyáltalán elindulna bármi is. teljesen biztos hogy új map kell majd.

"viszonylag stabil, kevés probléma van vele."

leginkább mert régóta van kint és kapott jópár frissítést, az elején az is para volt nem kicsit:D

"Suli meg munka kezdődött nálam is, így nem tudom napközben újraindítgatni óránként ha valami idióta tákolmány elszáll és nem vagyok itt, szóval én megvárnám a tutit. :)"

én is erre szavazok természetesen, attól hogy valaki egy hétig nem lép fel azért ne rántsuk már ki alóla a szervert, addig elfoglalom magam :D maddyncraft-on van egy public szerver eredetis, most azt tesztelgetem mit tud :)

(#14555) Amur válasza #56573440 (#14554) üzenetére


Amur
addikt

Ránézek én is erre a maddyncraftra. Voltak azért előnyei a servernek! :)
Van úgy is pár rész előre felvéve már hogy a dw sori se szakadjon meg.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#14556) #56573440 válasza Amur (#14555) üzenetére


#56573440
törölt tag

laggos sajnos mint az állat ahogy nézem... valami whitelistes szerverre kéne bejutni de azokra nehéz.... :(

[ Szerkesztve ]

(#14557) apatyas válasza #56573440 (#14554) üzenetére


apatyas
Korrektor

Csak mert Black bácsi képes két nap alatt lequarryzni a viilágot, a többiek még eljátszogatnának egy darabig :) ha ritkásan is.
Sz: nem is, ez már túl alantas, már a digiminer a király.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#14558) #56573440 válasza apatyas (#14557) üzenetére


#56573440
törölt tag

továbbra is az enderquarry a király :D a digit sokszor kell újrarakni, az engem már rövidtávon is idegesít:D

[ Szerkesztve ]

(#14559) #19617792 válasza #56573440 (#14558) üzenetére


#19617792
törölt tag

én tudom hol kellene egy sort átírni Mekanismben ahhoz, hogy megnöveljük a limitjét. ;] btw, ahogy nézem a Digital Miner kereséshez külön threadet indít, ez tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#14560) Midguar


Midguar
csendes tag

Black ajánlom figyelmedbe, elég stabil szerver csoport: http://yogrealms.net/servers
és a Rise pack hasonló a mod sauce schez csak több van benne

[ Szerkesztve ]

(#14561) Amur


Amur
addikt

Ender IO-s powered spawnerből valaki készített már enderman-est?
Én azt hittem hogy a powered spawner kraftolásakor belerakott mob fej határozza majd meg hogy milyen spawner lesz miután az anvil-en össze enchantolom(de szép magyar szót alkottam).
De ahogy látom a broken spawner fajtája adja meg neki, teljesen mindegy milyen fejet rakok bele..
Enderman spawnert pedig én az életben nem láttam..

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#14562) #56573440 válasza Amur (#14561) üzenetére


#56573440
törölt tag

még csak az sem határozza meg. egy soul vial-ba kell tenni az endermant gyak mint egy safari netbe, és azzal anvilban 30 szintért összerakni a spawnerrel. onnantól fix a történet, nem cserélgethető. de sokat zabál az a baj:D

(#14563) Amur válasza #56573440 (#14562) üzenetére


Amur
addikt

Látom mostmár... 2,5 milla RF. Csak a lekraftolás.
Egy magyar jutuber jártatta róla a száját, de nem jutott el a kraftolásig, csak beszélt róla. Az alapján próbáltam összerakni.. Jobban jártam volna egy wikivel vagy egy dw20 vidivel.
Ez a Soul Vial akkor kb. úgy müxik hogy rákattintok a langaléta feketére, bekerül a lelke a fiólába majd mehetek kraftolni?

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#14564) bugmenot1


bugmenot1
tag

egy vízalatt templomot hogyan lehet lebontani? a nagy guardiant megöltem, de van bányászfáradtság... a tej nem jó, mert a többi poti hatása is elveszik (láthatatlanság, vízalatti légzés) :(

(#14565) föccer válasza bugmenot1 (#14564) üzenetére


föccer
nagyúr

Körbe keríted, kiszeded az összes vizet.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14566) bugmenot1 válasza föccer (#14565) üzenetére


bugmenot1
tag

:DDD máshogy nem lehet? a vizet nem tudom kiszedni, mert visszafolyik... :(

[ Szerkesztve ]

(#14567) föccer válasza bugmenot1 (#14566) üzenetére


föccer
nagyúr

Miért nem tudnád? Csak egy picit macerás. Körbe keríted homokkal, vagy gravelle, 5 blokk széles csíkokra osztod, majd sponge-vel szépen elkezded kimerni. Vagy az egészen feltöltöd homokkal.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14568) Serricon válasza bugmenot1 (#14566) üzenetére


Serricon
senior tag

Nézz rá a többiek hogy szedik ki, felbontják kisebb cellákra amit feltöltenek homokkal, oda nem folyik vissza, csak falat kell hagyni körben.

(#14569) bugmenot1 válasza föccer (#14567) üzenetére


bugmenot1
tag

más nincs? annyit nem ér az egész...

(#14570) Amur válasza bugmenot1 (#14569) üzenetére


Amur
addikt

vanilla vagy modolt?
Ha modolt akkor morph modban tintahallá alakulva nem fulladsz meg, lebonthatod magadnak.
Ha advanced genetic mod van esetleg akkor pedig a water breather gén kitenyésztése után alapból tudsz a víz alatt lélegezni.
Vanillában jó kis mulatság, elvan vele az ember. Az egész MC ilyen, nagyon sok monoton aprólékos folyamat alkotja. Van akit ez idegesít, az nem sokáig játszik vele, mást megnyugtat. :D

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#14571) bugmenot1 válasza Amur (#14570) üzenetére


bugmenot1
tag

TheOldCrafters. vannak pulginek... nem tudom melyik :B 37.187.153.196:55689

vizihulla a nevem

(#14572) Geryson válasza bugmenot1 (#14569) üzenetére


Geryson
addikt

Melós játék ez a fránya Minecraft... :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#14573) bugmenot1


bugmenot1
tag

egy dolgot kérhetek Tőletek? fel kéne jönni a szerverre... :B :U

(#14574) Komplikato


Komplikato
veterán

Üdv. Tudom itt mindenki nagyon profi, de én amatör vagyok MineCraft ügyileg és kellene egy kis segítség.
Van egy 1.8.1-es kliens ugyebár. Erre fel lett téve Forge által a Chisel MOD (Véső MOD), ami ment is jól. Ez direkt el van mentve külön profilnak, hiszen a MOD és a Forge is 1.7.10-es. (Sajnos az 1.8-as Forge annyira stabil, mint egy cézium izotóp.)
Na most a fiam unszolására felkerült egy The Kitchen MOD is, szintén 1.7.10-es. Ehhez nem kell Forge, de mivel az fix. 1.7.10 profil, ezt is ott használtam. Együtt is men a kettő.
(Megjegyzem vicces, hogy a konyha bővítmény mennyivel jobban megfogta a gépet, mint a rengeteg extra blokkot behozó Chisel.)
Na most tegnap le lett töltve a ClaySoldiers 1.7.10-es verziója. Betéve a MOD könyvtárba már meg sem jelenik a beállításoknál a MOD rész és el sem indul egyik bővítmény sem. Próbáltam feltenni egy San Andreas Pack Manager-t (ajánlották a ClaySöldiers-hez), szintén 1.7.10, de az sem segít.
Van valami ötlet miként hozhatnám rendbe az egészet? Sima törölgetéssel? Újratelepítsem a Forge-ot? Nekem elég lenne a Chisel is, de ha jól sejtem a fiamnak kell majd még ezer MOD és nem szeretnék belefutni ilyenbe minden héten.

Előre is köszi.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#14575) Mottie válasza Komplikato (#14574) üzenetére


Mottie
őstag

Az 1.7.10-es modokat 1.7.10-en futtassátok... Higgyétek el , nem érdemes más verzióra ráerőltetni.

Be Victorious!

(#14576) Buster17 válasza bugmenot1 (#14564) üzenetére


Buster17
addikt

Én most fejeztem be a templomom kiásásával. Nagy meló meló volt. Kívül belül és alul kiszívtam a vizet.

Elején kb 5*5ös területet töltöttem fel homokkal és nagyon lassan haladtam. Aztán bejutottam a templomba és megöltem az első bosst ami adott 2 szivacsot és úgy már lehetett gyorsabban haladni és mindenfélekébb kell egy kemence meg egy ágy a közelbe. Én az elején amíg nem öltem meg a 3 bosst addig fél percenként meghaltam és ahogy felkeltem már rögtön tudtam ásni úgy fél percet. És ez így ment nagyon sokáig amíg nem találtam 2 szobát ~25 szivaccsal és amíg meg nem öltem a 3 bosst ami szórja rád a fáradtságot.
Ámen

Szerk.

Templomomnak hiányzik jónéhány lába. Ha valakit megkérek akkor betudja addolni a blokkokat a helyére?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#14577) föccer válasza Buster17 (#14576) üzenetére


föccer
nagyúr

Miert hianyzik?

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14578) Buster17 válasza föccer (#14577) üzenetére


Buster17
addikt

Mert sóder meg kő lepte el.
Elég hülyén generálta oda "dombokat"

(#14579) athos79 válasza Buster17 (#14578) üzenetére


athos79
tag

Tőlem vihetsz blokkokat, én úgyis bontani akarom az enyémet.

It's not a bug - it's a feature!

(#14580) Komplikato válasza Mottie (#14575) üzenetére


Komplikato
veterán

Mint írtam nem vagyok jól tájékozott vagy prof MineCraft játékos és felhasználó.
De álljunk meg egy pillanatra. Tudtommal a kliens tartalmazza visszafelé az összes előz klienst is, úgy a java kódot, mint adott verzióhoz való textúrákat is. Az. 1.8.0 és 1.8.1 nagy felhördülészt okozott mert "csak" (ha jól tudom) 1.6.4-ig visszafelé kompatibilis. Ezért van egy ilyen pack verzió is fent, amiben meg 1.6.5-től van visszafelé összes kliens is. magyarán elvileg ha csinálok egy profilt 1.7.10-re vagy 1.7.2-re vagy 1.6.4-re akkor az ABBAN a kliensben fog futni, nem??? :F
Különben semmi értelme nem lenne az egésznek. Nem hiszem, hogy másoknak fel van telepítve stand alone 1.6.4-től 1.8.1-ig az összes kliens, hogy menjen minden MOD.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#14581) Geryson válasza athos79 (#14579) üzenetére


Geryson
addikt

Hú, ez jó hír! Én is szedhetek ki egy pár blokkot tőled?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#14582) csoki válasza Komplikato (#14580) üzenetére


csoki
senior tag

pedig de... 1.7.10-es verziójú mc-t kell használni 1.7.10es forge-hoz és ahhoz való modokhoz (1.8-ra még nincs sok mod)
vagy fordítva nézve: egy bizonyos verziójú mc-hez csak ugyanolyan verziószámhoz készült mod jó, ez sajnos ilyen. (persze vannak amik mennek újabb mc-vel is de az ritka, meg nem ajánlott)

[ Szerkesztve ]

(#14583) apatyas válasza csoki (#14582) üzenetére


apatyas
Korrektor

Asszem egy kicsit elbeszéltek egymás mellett.
Csoki: természetesen, adott verziójú Forge-ot az alá való MC verzióval kell futtatni.
Komplikato: Igen, a launcheredben megválaszthatod a profilokkal, hogy milyen verziójú MC-t indítasz el milyen ráinstallált cuccokkal. Olyan verziót indíts, amit a Forge-od kérne.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#14584) Buster17 válasza athos79 (#14579) üzenetére


Buster17
addikt

Köszi! Akkor Gerysonnal majd meglátogatunk. Látom neku is elfér néhány blokk. :)

(#14585) Mottie válasza Komplikato (#14580) üzenetére


Mottie
őstag

Lehet hogy csak félreértettelek :) A launcher verziószáma nem számít, a lényeg, hogy azon legyen egy olyan profil létrehozva ami az 1.7.10-es klienst futtatja. Ha pedig ez is megvan akkor az adott verziószámú forge feltelepítése után csinál magától egy ahhoz a verzióhoz tartozó forge profilt. Ezzel pedig már használhatóak az adott verzióhoz készült modok. Bármi további hiba az mod bug (vagy nem jó verziószámú mod, vagy szimplán nem működő).

Be Victorious!

(#14586) #56573440 válasza Komplikato (#14574) üzenetére


#56573440
törölt tag

a clay soliders legalább v.10.13.0.1286 forge-ot kér, első körben én megnézném hogy melyik van fent hátha régebbit sikerült behúzni

a managere mindenképp kell, a hivatalos oldalon írja is hogy ez kötelező. nélküle nem fut. mindegyikből rántsd le az oldalról a legújabbat és azzal próbáld második körben.

ha kézzel modolsz, akkor készülj fel, hogy bizony annyira nem egyszerű a történet, a legtöbb esetben szépen megy majd, de komoly szívásokba is bele lehet futni sajnos. főleg ha új cuccokat pakolna a föld alá, de a gyerkrőc meg nem akarná hogy bukja a házát, stb.

(#14587) Buster17 válasza athos79 (#14579) üzenetére


Buster17
addikt

Vittem néhány stock követ de még így se volt elég. 6 lábat tudtam megcsinálni és még mindig kell 7.
~86 blokk kell egy lábazathoz úgy hogy nem tömör a belseje.

Meg ahogy néztem, Te rosszabbul állsz lábügyileg mint én.

[ Szerkesztve ]

(#14588) Serricon válasza Buster17 (#14587) üzenetére


Serricon
senior tag

Miért nem töltöd vissza alá a kavicsot? :D
Azok a lábak csak azért vannak, hogy ne lebegjen, mint pl. a falusi házak alatt a cobble oszlop ha szakadékba kerül.

(#14589) Buster17 válasza Serricon (#14588) üzenetére


Buster17
addikt

Az úgy nem néz ki jól esztétikailag. :P Meg már leköveztem szépen az alját is.

Más
Végzetportál blokkot amúgy kiszedhetem és áttelepíthetem az otthonomba?

[ Szerkesztve ]

(#14590) Serricon válasza Buster17 (#14589) üzenetére


Serricon
senior tag

Eredetileg nem úgy volt, hogy félig kavicsban, és néhol volt lába?
Ritka az, hogy nagyon kilógjon, de akkor is szokott lába lenni mindenhol, ahol alatta nincs kitöltve.

Jah kérem szépen ha alatta mélygarázs kell meg medence.. akkor tessék elbontani egy másikat, aztán lesz habzsi dőzsi. :D

[ Szerkesztve ]

(#14591) Buster17 válasza Serricon (#14590) üzenetére


Buster17
addikt

De, de csak a szélén. Közepe full üres volt.

Amúgy én azt hittem, hogy direkt lábakon áll, de ha előbb tudom akkor nem szenvedek az aljával annyit

Jah kérem szépen ha alatta mélygarázs kell meg medence.. akkor tessék elbontani egy másikat, aztán lesz habzsi dőzsi. :D

Adod a jó ötleteket :C

[ Szerkesztve ]

(#14592) Amur válasza Komplikato (#14580) üzenetére


Amur
addikt

Ahogy előttem Blackrulz kolléga is írta, a modolás nem egyszerű téma.
Nekem a MultiMC launcher jött be erre a célra, ott tök egyszerűen tudod beledobálni az instance-okba a modokat.
Csináltam róla régebben youtube vidit, nézz rá:
saját modpack készítés vidi

Ja, és ha már belenyúlsz egy fastcraft és egy optifine legyen az elsők között, mert ha jól értelmeztem nincs egy erőmű géped..
A modok meg rendesen eszik majd az erőforrást!

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#14593) bugmenot1


bugmenot1
tag

valaki tudja, hogyan kell egyszerű cave spider xp farmot építeni? :F

(#14594) #56573440 válasza bugmenot1 (#14593) üzenetére


#56573440
törölt tag

(#14595) bugmenot1 válasza #56573440 (#14594) üzenetére


bugmenot1
tag

:R a far lands-on miért van ez a fal? nem lehet kiütni?

alapkőnél sem tudok átmenni :(

a youtube videókban nincs ott :U

(#14596) #56573440 válasza bugmenot1 (#14595) üzenetére


#56573440
törölt tag

world border pontosan azért van hogy ne tudj átmenni rajta

(#14597) bugmenot1 válasza #56573440 (#14596) üzenetére


bugmenot1
tag

nem lehet kikapcsolni? ;]

(#14598) Serricon válasza bugmenot1 (#14597) üzenetére


Serricon
senior tag

Van hozzá pár parancs, ki kell próbálni, vagy mögé tp-zel, és akkor mehetsz tovább.

[ Szerkesztve ]

(#14599) bugmenot1 válasza Serricon (#14598) üzenetére


bugmenot1
tag

(#14600) bugmenot1 válasza bugmenot1 (#14599) üzenetére


bugmenot1
tag

sikerült enderpearl-al, de utána van mégegy láthatatlan fal, és nincs ilyen:

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.