Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13701) mikk2000 válasza #56573440 (#13696) üzenetére


mikk2000
őstag

Igen, kompatibilis és ésszerű, csak elég kényelmetlen kézbentartani és úgy menni, és minden területen új kell... na most akkor melyik is kell ha van 10 (20) terület, és foglalja azt a kis helyet is az alapértelmezett inventoryban?

(#13702) Teaway válasza mikk2000 (#13700) üzenetére


Teaway
veterán

Igen, és a blokk felett van 1-1 fáklya is :)

Nincs itthon csokid??

(#13703) Buster17


Buster17
addikt

LoL. Csirkén lovagoló bébi zombit láttatok már? :DDD

(#13704) föccer válasza Buster17 (#13703) üzenetére


föccer
nagyúr

:K

Még talán valahol screenshootom is van róla.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#13705) #56573440 válasza Buster17 (#13703) üzenetére


#56573440
törölt tag

sőt mi több, a netherben van baby zombi pigman ami csirkén lovagol :D

(#13706) Buster17


Buster17
addikt

na ne mááár. 1.8-ban az encsantoláshoz már kell zöld bogyó cucc is? :( Olyat honnét szerzek?

(#13707) #56573440 válasza Buster17 (#13706) üzenetére


#56573440
törölt tag

lapis kell hozzá vagy kékkő vagy hogy hívják.

[ Szerkesztve ]

(#13708) föccer válasza Buster17 (#13706) üzenetére


föccer
nagyúr

Az enchant nem a játékmenet elején van. Amire eljutsz az enchanthoz, addigra lesz lapisod szarásig, nem kell félni. Most már legalább lehet valamire használni, mert eddig kb semmire sem volt jó.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#13709) jonnyjoker01 válasza föccer (#13708) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Nekem 1.8 alatt az első dolog amit csinálok bányászás -> 3 iron ingot a pickaxehez -> 4 gyémánt -> enchant table és előtte diamond pickaxe az obszidiánhoz, addig találok lapist is. Kb fél órán belül enchantolt cuccokban járkálok, szóval számomra early game :)

Üdv. Johnny

(#13710) mikk2000 válasza jonnyjoker01 (#13709) üzenetére


mikk2000
őstag

És 1.8 alatt már nem véletlen mit bűvöl rá és nem is látod mit? Mintha valaki említette volna...

Fél óra alatt nem találsz annyi vasat hogy full páncél öltözeted legyen :) Plusz ha már bűvölted akkor azt javítani kéne üllővel, csak ahhoz megint rengeteg fém kell... meg éhen se kéne halj közben :D

(#13711) Buster17 válasza föccer (#13708) üzenetére


Buster17
addikt

Közben rájöttem hogy a kék cucc kell és az volt dögivel és sokkal jobb ez az enchant mert kiírja hogy mit fog adni.

Amúgy megcsináltam az obszidián kaput de nem lett lila a közepe. Mit rontottam el?

(#13712) mikk2000 válasza Buster17 (#13711) üzenetére


mikk2000
őstag

Ahogy a leírások mondják, be kell gyújtani középen, gyújtóval, úgy rémlik kova meg fém a receptje.

(#13713) föccer válasza Buster17 (#13711) üzenetére


föccer
nagyúr

Be kell gyújtani lint&steel-el, de csak óvatosan. Átjönnek rajta a zombi pigmanek. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#13714) #56573440 válasza mikk2000 (#13710) üzenetére


#56573440
törölt tag

a kaja az elején nem olyan vészes, amikor kóborolsz az elején érdemes hentelni amit érsz :) ha akad egy falu és van krumpli akkor meg túl is van lihegve a történet:D

én írtam és tényleg, de csak az elsőt látod, attól még pl egy páncél kaphat 2-3 félét, úgyhogy a többi továbbra is lutri. viszont jó hogy legalább látsz valamit mert egy silkes csákány legyártása sokkal hatékonyabb, beteszed, látod hogy nem az, akkor lvl 1-re enchantolsz valamit, én pl könyvet, aztán próbálhatod újra amíg össze nem jön :)

ha alagutakat ásol akkor jah elég lassan gyűlhet be, de én pl kezdésnek simán egy alagútrendszert támadok be, ott semmi perc alatt összeszedsz a falakból egy szettre valót vagy még többet is.

Buster17: a kommentedre nem sokkal a postod után pont ezt írtam :D

[ Szerkesztve ]

(#13715) Buster17 válasza föccer (#13713) üzenetére


Buster17
addikt

akkor csinálok elé egy kerítést is elé :DDD Amúgy pont jól mutat a kertem közepén a kapu és a körülötte lévő állataimmal.

(#13716) Buster17


Buster17
addikt

Akarok "csalni" picit, de csak kíváncsiságból. (Semmi mód meg csalás. Egyenlőre)
Zöld trutyikra vagyok kíváncsi és ezt az oldalt találtam és az a kérdésem lenne, hogy melyik filet kell ide becsatolni?

(#13717) #19617792 válasza Buster17 (#13716) üzenetére


#19617792
törölt tag

a minecraft világ mentésed főmappájában lévő level.dat fileját.

...blabla...\minecraft\saves\<világnév>\

Slime, itt írja is, hogy ha találsz mocsaras vidéket, ott sűrűbben találhatsz Slimeot, ha sötét van.

[ Szerkesztve ]

(#13718) mikk2000 válasza #19617792 (#13717) üzenetére


mikk2000
őstag

Nekem állandóan vannak a lakhelyem körül... inkább elűzni kéne őket :D

(#13719) Buster17 válasza #19617792 (#13717) üzenetére


Buster17
addikt

Köszi!

Gyémánt lelőhely megmutató is van?

már 1 ideje pásztázok egy területet és 1 gyémántot találtam. Tegnap jobb volt, akkor 14-et találtam.

(#13720) #19617792 válasza Buster17 (#13719) üzenetére


#19617792
törölt tag

ez a random márcsak ilyen. 0-20 magasság között van gyémánt elszórva. ha biztosra akarsz menni, akkor érdemes branch-mine technikát alkalmazni. sok fölös cobblestone lesz a jutalmad és mindig legyen nálad vödör wasser, mert akárhol belefuthatsz lávába. viszont így biztos találni fogsz gyémántot, akár nem keveset.

(#13721) jonnyjoker01 válasza mikk2000 (#13710) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Simán. Bányában dögivel van, esetleg stripmining 40-es szinten.

Bár lehet hogy csak szerencsém van (mindig) :DDD

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#13722) Amur


Amur
addikt

enchantolás témakörben, ezt próbálta már valaki, tényleg müködik?
"Ha a játék fájljaiban az alternate.png fájlt kicseréled a font.png másolatára, majd a másolatot átnevezed vissza alternate.png-re, akkor elolvashatod a varázsigéket angolul"
Én ott leakadtam hogy nem találok ilyen png fájlokat..

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#13723) makro válasza Amur (#13722) üzenetére


makro
aktív tag

1.8-ban már olvashatók a varázsigék, nem kell mókolni vele semmit.

(#13724) mikk2000 válasza Amur (#13722) üzenetére


mikk2000
őstag

Mert nincsenek, korábbi verzióra vonatkozik a leírás feltehetően, csak ezt elfelejtik az egymástól való infó lopkodásban, kipróbálni meg luxus.

1.8-ban lehet hogy már olvasható, csak nincsenek rá még nagyon modok, anélkül pedig a játék nem sokat ér.

Egyszerűbb használni ezt a modot, ahogy én is teszem: [link]

(#13725) Amur válasza mikk2000 (#13724) üzenetére


Amur
addikt

Köszi,ez tényleg jó.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#13726) Teaway válasza mikk2000 (#13724) üzenetére


Teaway
veterán

„nincsenek rá még nagyon modok, anélkül pedig a játék nem sokat ér”

Még nem érzem a szükségét:)

Nincs itthon csokid??

(#13727) mikk2000


mikk2000
őstag

Nincs olyan blokk ami úgy vezeti az áramot mintha vöröskőpor lenne rászórva? Kicsi körülményes mondjuk lefele vezetni a jelet porozva.

Pókos szörnyketrec közelében építettem egy simogatót, ragacsos dugattyúkkal kő sajtolást kap szegénykém alulról-felülről egyszerre, de még így is eltart egy darabig míg elpusztul. Van más anyag amitől gyorsabban pusztul? Obszidiánt például meg se mozdítja a dugattyú.

(#13730) #56573440 válasza mikk2000 (#13727) üzenetére


#56573440
törölt tag

akkor sorjában:

ami neked kell az kb ez a függőleges rs jel vezérlésre

nem igazán számít milyen anyagot használsz a crusherben, mindegyikkel pontosan ugyanannyi idő lesz legyilkolni őket. amit az ilyen esetekben szoktak használni azok a potion variációk, főleg a harming hatékony, de az eldobható változatot érdemes használni nehogy te idd meg a levét :D

a kényelemsebb változat lava blade néven fut. ez viszont csak a droppot fogja adni, amíg a crusheres puhítás ha jól van beállítva akkor leviszi a mobokat olyan kevés életre hogy kézzel vagy egy potival ki lehessen őket iktatni, így xp-t is adhatnak.

(#13731) mikk2000 válasza #56573440 (#13730) üzenetére


mikk2000
őstag

Kösz az infókat! :)

A jelismétlő valóban működik függőlegesen.. felfelé. De nekem fel is meg le is kell menjen, sőt lefele hosszabban, lefelé egyszerűen porozás nélkül is van lehetőség?

(#13732) Teaway


Teaway
veterán

Kilátás a közeli dombtetőről:

Nincs itthon csokid??

(#13733) Buster17


Buster17
addikt

juhú sikerélmény!!! Bányásztam ma 40 gyémántot és így összesen lett 60gyémántom. Lekraftoltam a gyémánt szettet meg eszközöket és mindet encsantoltam :C :C

[ Szerkesztve ]

(#13734) #56573440 válasza mikk2000 (#13731) üzenetére


#56573440
törölt tag

ahh nem láttam hogy lefele sry.

ezesetben is a wiki jogerős megoldásait tudom javasolni. mindegiykben van por, de pl a jobb szélső megoldás egész vállalható

(#13735) mikk2000 válasza #56573440 (#13734) üzenetére


mikk2000
őstag

Aham, kösz. Úgy látom csak annyi a különbség hogy a fáklya a kocka oldalából áll ki.

Kipróbáltam egy modot mi kicsit normálisabbá teszi az áramvezetést, hát mit ne mondjak, nagyságrendekkel fejlettebb a rendszer.

Szerkesztés alatt:

[ Szerkesztve ]

(#13736) mikk2000


mikk2000
őstag

(#13737) #56573440 válasza mikk2000 (#13736) üzenetére


#56573440
törölt tag

japp van pár ilyen cucc. ez a mod nem tudom mi, de alég kevésnek tűnik nekem :D akkor már project red abban vannak legalább logikai kapuk, lámpák és társai:)

egyébként akkor már miért nem egy eleve moddolt packot hajtasz? :DDD akkor már lenne jobb tárolás, ore feldolgozás, mob farmolás, vagy akármi kb :D

[ Szerkesztve ]

(#13738) mikk2000 válasza #56573440 (#13737) üzenetére


mikk2000
őstag

Helló, nem szeretem az egyben pakkokat, majd én eldöntöm mi kell nekem :)

Meglesem ezt a redes dolgot, kíváncsi vagyok ez is tud-e szép vöröskő vezetést plafonon, negyed blokkos finomsággal. Bár azt hittem sikítani fogsz, hiszen ha eltérek a "szabvány" vöröskős megoldásoktól, akkor az mod nélkül már működni nem fog.

Kösz!

(#13739) #56573440 válasza mikk2000 (#13738) üzenetére


#56573440
törölt tag

nem sikítok, ez pont az a játék amit mindenki úgy játszik ahogy akar:D a project az tud mindent :D sőt annál többet is. pl nem gyengül a vezeték jele távolsától függően, a logikai kapukat meg a plafonra is lehet tenni ahogy a vezetékeket is. ha van mellette forge microparts, akkor egymás melletti blokkban is mehetnek a kábelek, el tudod őket szigetelni, stb :)

(#13740) mikk2000 válasza #56573440 (#13739) üzenetére


mikk2000
őstag

Nézegettem ezt a redet, de nem nagyon nyerte el a tetszésem. A wikije hiányos rettenetesen [link]

Kinéztem egy szigetelt, önállóan futó vezetéket (hogy ne essek bele a lyukba) Framed Insulated Red Alloy Wire. Okés. Csak kéne neki valami fa, ami a világon nincs, recept kereső sem hozza ki, tehát a játékban nem létezik. Valami OAK nevű fa, átszínezéshez meg megint más. Beraktam a "world" modult (amiről egy szót se ír wiki csak egy kép van hogy más fák vannak benne) hátha abban van ez a fa, de semmi. szóval ez így az egész egy nagyon összecsapott igénytelenségnek tűnik, nem hiszem hogy érdemes lenne ezt nézegetni, de kösz a tippet.

Amit én használtam és a képeken is van, tulajdonképp megtartja az eredeti vöröskő jelvezetést, csak kicsit normálisabbá teszi, színnel jelzi a jel gyöngülését, lehet vezetni plafonon, oldalt, és negyed blokkonként lehet a jelet irányítani, az eredeti MC-ben is már így kellett volna megoldani. Redstone Paste Mod

[ Szerkesztve ]

(#13741) #56573440 válasza mikk2000 (#13740) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Beraktam a "world" modult (amiről egy szót se ír wiki csak egy kép van hogy más fák vannak benne) hátha abban van ez a fa, de semmi. szóval ez így az egész egy nagyon összecsapott igénytelenségnek tűnik, nem hiszem hogy érdemes lenne ezt nézegetni, de kösz a tippet."

ez így ebben a formában nem igaz ;] . az az oak wood strip az nem generált történet, az oak wood az teljesen alap mc fa, abból kell csinálni fűrésszel, ami a projekt red-ben benne kell hogy legyen.

neked nincs véletlenül fent nei? mert azzal egy "kicsit" kényelmesebben tudnád megnézni mi hogyan merre készül el, miből van, és az miből van és az miből.

(#13742) Teaway


Teaway
veterán

Nincs itthon csokid??

(#13743) mikk2000 válasza #56573440 (#13741) üzenetére


mikk2000
őstag

NotEnoughItems-t egyszer néztem, de tiszta cheat volt az egész, úgyhogy nem foglalkoztam vele. De ahogy nézem receptet is lehet vele nézni, és segíthet a kirakásban is ha az ember feledékeny. Receptet többféleképpen is tudok nézni, de egyikkel sem jött ki (NEI-vel sem), hogy miképp lehet strip-et csinálni. Gondoltam mivel szerszám, akkor álljunk neki egy fának. Semmi. Akkor megint recept, fűrésszel blokkoknak, rakosgatom... nehezen összejött. Egyetlen mod sem idegesített még fel, de ennek az igénytelenségnek sikerült. Minek van wikije ha üres az egész? A legalapvetőbb alkotóelemről nem bírják leírni hogy kell elkészíteni, ha már a receptkészítőből kispórolták? Azért köszi, ha lenyugodtam, ez a multipart rész érdekesnek tűnhet, néztem korábban ezt: [link], de még 1.7.10 verzió sincs belőle.

(#13744) Amur válasza mikk2000 (#13743) üzenetére


Amur
addikt

A nei-vel lehet cheat-elni(addolni), de alapjában nem arra készült!
Hanem egy modokkal teli MC-ben is elboldoguljon a receptekkel a játékos.
Mert igen fanatikus játékosnak kell lenni ha valaki pl. a mekanismos digi miner receptjét fejből tudja,
vagy mondjuk a modular powersuit-os cuccok recijeit emlékezetből vágja.
A NEI egy receptkönyv.
Ha nem szimpi vannak alternativái, de egyik sem igazán versenytárs(sajnos, mert igazán zabálja az erőforrásokat). Talán a craftguide ami nagyon barátságos kezelőfelülettel rendelkezik, de NEI után nekem nagyon szokatlan volt(viszont nulla proci,memóriaigény).
Neked lehet beválhat, elvégre még nem szoktad meg a NEI nyujtotta kényelmet.
(shift+kérdőjellel kirakja a receptet ha minden összetevő nálad van, és hasonló finomságok)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#13745) mikk2000 válasza Amur (#13744) üzenetére


mikk2000
őstag

Teljesen egyértelmű, hogy az MC alapjáték csak egy üres váz, a modok teszik játszhatóvá. Mint írtam az első volt olyan modot feltennem, ami kiírja miből mit tudok készíteni, ez pedig a CraftGuide volt. Állandóan weboldalakat bújni játék közben kicsit illúzióromboló :) Mondjuk érdekes, mert a CraftGuide automatikus, tehát érzékeli az új recepteket, de a NEI valamiből többet mutat, szóval muszáj leszek vele haverkodni. Úgy néztem a NEI opciójában be lehet állítani csalásmentes üzemmódot is. De nem szeretem ha valami túl sokat tud, mert az mind-mind erőforrás igény és ütközési pont más modokkal.

Van olyan mod amúgy ami csupán kiválasztom a kívánt dolgot és elő is állítja, de akkor hol a Minecraft életérzés? :D

(#13746) jonnyjoker01 válasza Amur (#13744) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Anno fejből csináltam a digiminereket :D

Üdv. Johnny

(#13747) mikk2000 válasza Amur (#13744) üzenetére


mikk2000
őstag

A NEI erőforrás igényére annyit így az első próbálkozások után, hogy kicsit erősen leesett vele az fps, aztán rájöttem hogy a szörny teremtés helyek ellenőrzése (F7) majdnem 40 fps-t fogyaszt, ez durva, főleg ha aztán marad 70. Az általam eddig használt moddal - Monster Spawn Highlighter az fps nem változik, és szebben is néz ki, szóval maradok annál, pedig azt hittem a NEI-vel kiválthatom...

[ Szerkesztve ]

(#13748) Amur válasza jonnyjoker01 (#13746) üzenetére


Amur
addikt

Vagyunk páran fanatikusok is. :D

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#13749) #56573440 válasza mikk2000 (#13743) üzenetére


#56573440
törölt tag

A nei alapvetoen pont annyira csalos mint a vanilla mc. Game mode 1 es kesz. Bal also sarokban options, es maris van cheat mode meg recipe mode utobbival pl csak receptet mutat. Btw alapbol recipe modedal indul es csak ha akarod valt at.

A nei receptek... Now ez plugin fuggo. A spec recepteket neha nem irja ki mert nem tudhatja ugy van kodolva stb. Régen forestry volt gond rendszeresen a wiki meg olyan amilyen de a youtubeon akad eleg sok tutorial szerintem ehez is. Van hogy változik a recept van hogy pack függő config függő... Bar én is leirhattam volna csak eszembe se jutott hogy gond lesz ;)

(#13750) mikk2000 válasza #56573440 (#13749) üzenetére


mikk2000
őstag

Hát igen, a nulla információ mindig gondot okoz, és akkor derül ki mennyire használható egy mod a közölt infók alapján, ha valaki a nulláról ismerkedik vele. Volt egy mod amiről szintén nulla infó volt (nulla) az első hsz-ben, végig kellett olvasnom majdnem az egészet ahol nagy nehezen pár oldal után valaki + a készítő leírta hogy na mégis mi micsoda, melyik parancs mire használható és hogy kell használni. De hogy beleírta volna az egyes hsz-be? Nem, az luxus! Hát igen, mert a készítő fejével (programozó fejével) ő mindent pontosan tud, és a degenerált agyával nem fogja fel mit lát ebből egy új felhasználó. Programozásnál a legfontosabb dolgok egyike a dokumentálás.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.