Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14301) #56573440 válasza Hunbeast87 (#14299) üzenetére


#56573440
törölt tag

ocean monument van benne egy boss, spawnolnak benne spec mobok, szerintem épp farmot akarnak rá építeni :D

(#14302) Amur válasza #56573440 (#14291) üzenetére


Amur
addikt

"profi módon felkészült videós pl modokból nem nagyon jött velem még szembe..."
Én is csak olyat ismerek aki nem videózik! ;)
Gondold meg hogy esetleg a szerveren benne vagy-e 1-2 tutorial videóban. Én rögzítem,vágom, közéteszem.
Te meg adod hozzá a tudásod?
Van jópár mod ami érdekel minden mahinált MC rajongót, mint AE2, TE4, Ender IO.
Ezekből magyar tutorial vagy egyáltalán nincs, vagy annyira szinten aluli hogy...

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#14303) #56573440 válasza Amur (#14302) üzenetére


#56573440
törölt tag

megdumáljuk februárban, mostanában nem sok idő :(

(#14304) Buster17 válasza #56573440 (#14301) üzenetére


Buster17
addikt

3 boss. :)

Farm? Nem tudom, hogy mi lessz, Geryson tudja :)

(#14305) Geryson válasza Buster17 (#14304) üzenetére


Geryson
addikt

Én tudom? Dehogy is, én csak a homokhordó szakmunkás vagyok! :) Atomanti készülő farmja közelebb van hozzám, ha farmot akarnék, oda mennék! :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#14306) veector válasza Hunbeast87 (#14299) üzenetére


veector
senior tag

GTA V-ön én is gondolkozom. Szerencsére mire kijön ;] bőven megkapom az ösztöndíjam.

(#14307) Amur


Amur
addikt

Az miért lehet hogy aroma backup után óriási lag(ez persze még ok, de nem múlik el!),
ha kilépek ok, de ilyenkor server is shutting down-on marad..nem záródik be. Nem rendszeres..
log:
[23:39:19] [AromaBackup/INFO]: [§1AromaBackup§r] Next scheduled backup in 30 minutes.
[23:39:19] [Client thread/INFO]: [CHAT] [§1AromaBackup§r] Server Backup Done!
[23:39:19] [Client thread/INFO]: [CHAT] [§1AromaBackup§r] Next scheduled backup in 30 minutes.
[23:44:33] [Server thread/WARN]: Can't keep up! Did the system time change, or is the server overloaded? Running 4175ms behind, skipping 83 tick(s)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#14308) #19617792 válasza Amur (#14307) üzenetére


#19617792
törölt tag

melyik pack? ha 1.7.10-es, első tipp: frissíts AromaCore-t és AromaBackupot
második tipp: frissíts Forge-ot
harmadik tipp: nincs Fastcraft

(#14309) Buster17


Buster17
addikt

Ismeritek? Jó szám :D

(#14310) Geryson válasza Buster17 (#14309) üzenetére


Geryson
addikt

EZ picit más, de ötletes (plusz én csípem az eredetit is).

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#14311) #56573440 válasza Geryson (#14310) üzenetére


#56573440
törölt tag

nálam ez viszi a pálmát :D

(#14312) #19617792 válasza #56573440 (#14311) üzenetére


#19617792
törölt tag

és ott lenne még a The Cranberries - Zombie amiből elég elborultat lehetne csinálni, egy ilyen ziccert hogy lehet kihagyni? :DDD lehet elkezdem megírni a dalszöveget hozzá. :DDD és mikor jut ez eszembe? naná, hogy két nappal matekszigorlat előtt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14313) Geryson válasza #56573440 (#14311) üzenetére


Geryson
addikt

Kiiiiráááály... :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#14314) #56573440 válasza Geryson (#14313) üzenetére


#56573440
törölt tag

nekik van mc "sorozatuk" is, frankón animálva, stb, szerintem zseniálisak azok is, bár régen linkeltem már belőle párat :D

(#14315) Mottie


Mottie
őstag

Work in Progress... Az otthonom 1/5 -ének körülbelül az 1/5-e már kész van :D

Be Victorious!

(#14316) Geryson válasza Mottie (#14315) üzenetére


Geryson
addikt

Annyira nyomod, hogy még nekem sem válaszolsz! :) Azt kérdeztem tőled, hogy tudod-e, hogy 2-3 elhagyott bánya is van alattad, körülötted elég közel?

Ha ilyen nagy lyukat csinálsz a hegybe, akkor érdemes egy beacon-t levinni, egy efficiency V, unbreaking 3, silk touch 1 csákányt és pillanatod alatt kikapod a lyukat (plusz szép smooth stone köved lesz, nem cobblestone). Én az alsó pincémet, 6 magas, olyan 40x50-es lyuk talán kikaptam nem hülyéskedek 2-3 óra alatt, de ebben benne volt a fáklyázás, falak javítása, padló burkolása! Az eljárást anno blackt-ől tanultam, hálás is vagyok érte. ITTEN van-e...

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#14317) gunga2004


gunga2004
csendes tag

Hello!

Hogy van az, hogy én már egy hónapja bányászok, túrom a földet és a sziklát de még mindig nem találtam mást mint földet és követ?! :((

(#14318) föccer válasza gunga2004 (#14317) üzenetére


föccer
nagyúr

40 szint alatt ásol? Érceket sem találtaál? Vasat, szenet?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14319) Geryson válasza gunga2004 (#14317) üzenetére


Geryson
addikt

Így van, a rossz szint lesz az oka valszeg. ITTEN látod, hogy hol áss...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#14320) gunga2004 válasza föccer (#14318) üzenetére


gunga2004
csendes tag

Szia!

Nem tudom, hogy milyen mélyen vagyok, de majd megnézem. :B

Amúgy, ha 40-nél mélyebbre ások, akkor valószínüleg találok valamit?

(#14321) föccer válasza gunga2004 (#14320) üzenetére


föccer
nagyúr

Az értékesebb cuccok ott vannak. Gyémánt, redstone.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14322) Mottie válasza Geryson (#14316) üzenetére


Mottie
őstag

A gond ott kezdődik, hogy lusta vagyok stripmineolni így még mindig Iron Pick-kel nyomom.

Nem láttam hogy írtál, egyébként tudom igen, belebotlottam már 2-be :)

Szerk: ez egyébként 31 magas, 95 hosszú és 66 széles lesz ;)

[ Szerkesztve ]

Be Victorious!

(#14323) gunga2004


gunga2004
csendes tag

Hello!

Láttam néhány képet, amin volt térkép. Megmondaná valaki, hogyan lehet térképet szerezni?

Előre köszönöm a válaszokat. :R Már, ha kapok :)

(#14324) Mottie válasza gunga2004 (#14323) üzenetére


Mottie
őstag

Modokból :)

MapWriter, Voxelmap, Journeymap, stb..

Be Victorious!

(#14325) Buster17 válasza gunga2004 (#14323) üzenetére


Buster17
addikt

(#14326) Geryson válasza Buster17 (#14325) üzenetére


Geryson
addikt

Na ezt inkább hagyjuk. Ez a dolog sztem annyira gyenge az MC-ben, hogy én soha nem voltam képes használni... :)

Mottie: vascsákánnyal nyomod? Bakker, kemény vagy. Nem lusta, hanem mazochista! :)

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#14327) Buster17 válasza Geryson (#14326) üzenetére


Buster17
addikt

Én nem is tudom hogy kell használni. Ugye egy térképet fogsz a kezedbe de kb 20*20as területet jelenít meg és semmi mást

(#14328) Mottie válasza Geryson (#14326) üzenetére


Mottie
őstag

Na ja, Szerintem ez a rész csak kb 20 csákánnyi volt. De ha megszánsz egy fain pickkel beengedlek megmutatom hol van :) Mit szólsz? :D

Be Victorious!

(#14329) apatyas válasza gunga2004 (#14323) üzenetére


apatyas
Korrektor

Az alapjátékban is készíthetsz kézi térképet, iránytűből és papírból. Ezekhez összességében bambusz/nádra, vasra redstone/vöröskőpor-ra lesz szükséged, ha épp valamit ki nem felejtek. Ez egy adott zónát fog neked megmutatni (azt amelyikben készítetted vagy ahol először megnézted, ezt már nem tudom), illetve az irányt amerre kimentél belőle. Kézben tartod és jobbklikk. Lehet bővíteni, ha a tárképed köré teszel papírt a barkácsasztalon. A pozíciódat F3 megnyomásakor az X, Y, Z koordinátákon látod, az Y a magassági koordináta. Y=11-nél lávatavakra számíthatsz, Y=1 bedrock alapértelmezésben kiáshatatlan. Magad alatt sose áss, csak ferdén lefelé (lehet csigalépcső is).
Sz: a házad koordinátáit érdemes leginkább felírnod egy cetlire, mielőtt messzire készülsz menni.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#14330) Geryson válasza Mottie (#14328) üzenetére


Geryson
addikt

oksa, tolok majd egyet-kettőt ha bent vagyok!

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#14331) janos1988 válasza Buster17 (#14309) üzenetére


janos1988
addikt

A vége kurva jó :DD :DD :DD

Pláne az amikor a balos után mondja, hogy "No" és látni fet ahogy az egyik eldobja magát. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#14332) gunga2004


gunga2004
csendes tag

Sziasztok!

Hogyan érdemes bányászni? Ha bemegyek egy barlangba, vagy ha én ásom ki a bányát?

(#14333) Mottie válasza gunga2004 (#14332) üzenetére


Mottie
őstag

Mindkettő jó. A bányában(szakadékban) könnyebben észreveszed ásás nélkül az érceket, de ki kell világítani és vigyázni a mobokkal. Ha te ásol akkor pedig az úgynevezett "strip mine" a leghatékonyabb, 12-es szinten.

Be Victorious!

(#14334) Amur válasza #19617792 (#14308) üzenetére


Amur
addikt

direwolf 1.7.10-es packja.
Végigpróbálom amit írtál.

aroma core-ból van már újabb ahogy nézem, szedem is.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#14335) apatyas válasza gunga2004 (#14332) üzenetére


apatyas
Korrektor

Ne tévedj el a barlangban, ha azt választod, illetve belefutsz, tegyél jelzéseket. 1 vödör víz ha lávához érsz, 1 vödör tej ha vmi megcsíp és mérgeződsz. Vigyél FÁT, fáklyát, íjat nyilakat és KAJÁT. Ha ásol/csákányozol, sokkal hamarabb leszel éhes mint eddig. Ha létrán vagy lépcsőn közlekedsz akkor nem fáradsz el rajta.
Legyen nálad falazóanyag (cobblestone tökéletes), ha hidat, vagy gátat kell építeni láva/víz miatt.
Érdemes kavicsot tartanod, ha fel akarsz valami gödröt tölteni de nem éred el az alját/láva.
Igen, az inventoryd fele ezzel foglalt lesz. De túl fogod élni a nehézségeket.
Ha tapasztaltabb leszel, akkor már csak fát és kaját fogsz vinni amikor bányászni indulsz, minden egyebet összeszedhetsz lent, ha okos vagy.
Az ágyad mellett/spawn ponton tarts tartalék fegyvert páncélt és csákányt, elhalálozás esetére, hogy gyorsan újra oda mehess és összeszedhesd a maradék cuccodat. Kiépített bányánál tarts lent egy ágyat, és feküdj benne mielőtt dolgozni kezdenél, így az lesz a spawn pontod. Ha lávába esel, igyekezz kimászni. Még ha el is égsz, a cuccaid megmaradna a földön. Az értékes dolgokat pakold ki menet közben valahova.
Sz: hosszúra nyúlt, de írtam ami jött.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#14336) #19617792 válasza Amur (#14334) üzenetére


#19617792
törölt tag

alternatíva, amennyiben nem működik YetAnotherBackupMod, tudja a vetésforgó backupot, mint az AromaBackup, illetve kicsit többet is, pl. in-game config.

[ Szerkesztve ]

(#14337) Amur válasza #19617792 (#14336) üzenetére


Amur
addikt

Köszi a fastcraft már meggyözött hogy kell nekem, mert fele annyi idő alatt töltött be a játék mint eddig.
Az hogy az aromabackup hogy dolgozik fél óra múlva derül ki az első mentésekor.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#14338) gunga2004 válasza apatyas (#14335) üzenetére


gunga2004
csendes tag

Köszi, hogy ennyi fáradtságot rám áldoztál. :R

Én csak "békés"-ben játszom.

(#14339) jonnyjoker01 válasza gunga2004 (#14338) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Láva békésben is van :D

Üdv. Johnny

(#14340) Samott


Samott
addikt

Sziasztok, technikai gondban kernek segitseget: procit es ssd-t csereltem, es azota kuzdok a minecrafttal: ha szerveren jatszok 2 percen belul ujraindul a gepem. Single-ben semmi gond, stabil a cucc. ATI vga legfrissebb driverrel, core i7, friss bios, legfrissebb java, kitakaritottam a klienst es a vadiuj launcherrel inditom mindenfele buveszkedes, mod nelkul. A gep stabil, 3dmark fut szepen, cpu teszteket is futtattam, videot kodoltam, mas jatekokkal sincs gond. Merre keresgeljek, mi lehet a baj? Elore is koszi, Samott

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#14341) #56573440 válasza Samott (#14340) üzenetére


#56573440
törölt tag

Java downgrade? 64 bit 7esre pl. Első körben. Vagy logot nézz elotte;)

(#14342) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Sziasztok ! Nem találtam megfelelőbb topikot így itt kérdezném meg . A kisfiam MesterMc-n játszik és szeretné Texture modokkal feldobni a játékát ! Tudnátok ebben segíteni hogy milyen mod a jó és honnan ?
Köszi előre is .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#14343) Samott válasza #56573440 (#14341) üzenetére


Samott
addikt

Java downgrade-et megprobalom, logot nem talaltam, egyszeruen ujraindul a gep, nincs ilyen re ideje. ;)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#14344) Geryson válasza jozefgucci1 (#14342) üzenetére


Geryson
addikt

Tehát akkor ha jól értem textura pakkot szeretnétek használni? Találd ki, hogy milyen felbontású legyen pl., mit bír el a gép. Én R3D pakkot használok ITT a linkje, de van kismillió.

Lehet érdemesebb lenne a Youtube-on nézni egy összehasonlító videót és a látottak alapján eldönteni, hogy melyik tetszik legjobban (vagy melyek tetszenek, hiszen több is lehet installálva a gépeden). Ilyenekre gondoltam!

Ha shadert is szeretnél, akkor megint van vagy 1000 variáció. ILYEN összehasonlító videók vannak szintén a Youtube-on.

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#14345) jozefgucci1 válasza Geryson (#14344) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Köszönöm szépen a segítséget. Igen Textura pakkra gondoltunk . A lényeg a 10 éves fiamnak , hogy ne legyen ugyan az mint volt egyenlőre. A gép az adatlapomon szerintem sokat elbír ( I5,8Giga Ram , SSD ) megnézem ami linkeltél aztán kipróbálok párat. :R

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#14346) apatyas válasza #56573440 (#14341) üzenetére


apatyas
Korrektor

(#14340) Samott:
Az egész gépet újraindítja? Az szép.. Nekem is volt ilyen gondom, de nálam csak az FTB launchert vágta ki egy pillanat alatt. A másik, TechnicPack launcher lekopogom jól működik 8.25-ös Java mellett. Azóta sose fekszem le időben, korábban legalább kidobott a gép magától pár óra játék után

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#14347) Geryson válasza jozefgucci1 (#14345) üzenetére


Geryson
addikt

Az R3D-t mindenképpen tudom javasolni, esetleg ne az 512-es verziót rakd fel, hanem egy kisebbet és ha jó az FPS-ed, akkor még mindig tudod növelni felfelé. Nekem azért jön be, mert ingyenes és a gyárihoz hasonló, tehát csak szépségben van javítva maximálisan, de nincsennek elrugaszkodott ötletek beletéve, hogy pl. a blokkok is meg vannak változtatva.

Képek:

[link]
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#14348) #56573440 válasza Samott (#14343) üzenetére


#56573440
törölt tag

akkor win logot is néznék, meg egy memtestet futtatnék pár körben, mert azért az elég meredek hogy az mc miatt restartolsz... hőmérsékletek rendben? attól hogy ez egy viszonlyag egyszerűnek kinéző játék elég komolyan meg tudja terhelni helyenként a gépet :DDD

(#14349) Samott válasza #56573440 (#14348) üzenetére


Samott
addikt

Eventviewerben se talaltam semmit, memoriat nem csereltem es kapott a gep terhelest rendesen, minden masban stabil. 3Dmark alatt szepen felkuszott a homerseklet meg a ventik fordulatszama, de vegigment gond nelkul. A mc is fut szepen - ha helyben jatszom, csak ha szervere lepek be akkor indul ujra random (de nagyon hamar) tehat felporogni sincs ideje. Lehet hogy kikapom az ATI vga-t (van egy nvidia is a gepemben) megnezem csak azzal.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#14350) Buster17


Buster17
addikt

Hogy lehet a sárkány ellen felkészülni? Mik kellenek hozzá? Meg az enderportált hogy lehet megtalálni?

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.