Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-12 16:59:17

LOGOUT.hu

Google Pixel 7 | 7 Pro topik
(szerkesztés alatt)

A topicban bárminemű termék hirdetése, árulása, kínálása TILOS!

Google Pixel 7 Pro review | Finder

VOLTE alapból működik VOWIFI nincs***!
5G a decemberi stabil kiadás óta van!
(**VoWiFi beállítást igényel, leírás itt, de nem mindig mindenkinek működik)

Specifikációk, tesztek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2151) natë válasza mediumgecso (#2150) üzenetére


natë
nagyúr

Holnap jön a Hentai OTA.

(#2152) zuzozuzo


zuzozuzo
tag

Sziasztok. Lenne meg ket kerdesem az uj pixel 7-emmel kapcsolatban. A gyari óra alkalmazas nem akar elindulni, ujrainditas utan sem. Masnak is volt mar lyen problémája? A masik kerdesem pedig az lenne hogy az abc sorrendben levo ikonokat valahogy at lehet e rendezni? Köszi a segítséget.

(#2153) #53058560 válasza zuzozuzo (#2152) üzenetére


#53058560
törölt tag

a megoldas : Iphone

(#2154) vacs válasza K82 (#2145) üzenetére


vacs
veterán

Szolgáltatónál célszerű fixen bekapcsoltatni a hívószám küldést! :K

(^)(>.<)(^)

(#2155) mediumgecso válasza natë (#2151) üzenetére


mediumgecso
őstag

Szuper, hétfőn bontom a P7-et, aztán megy is fel :C

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#2156) ghiottone válasza zuzozuzo (#2152) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Töröld az alkalmazásadatokat, majd újraindítás és nézd meg nincs-e frissítés hozzá a Play Store-ban.
A második kérdésre pedig alternatív launchert kellene letölteni a Play Store-ból - ezek kközül válogass: [link]

Eladó OnepPlus 10 Pro 8/128Gb: https://shorturl.at/a6hJ1

(#2157) estusShard


estusShard
újonc

Sziasztok.
Tervezem leváltani az ősrégi,bár még most is kifogástalanul működő telómat,kivéve az akksija.(mi8)
Pixel 7 a kiszemelt.
Olvastam,h nem támogat hazánk mindent.5g nem igazán érdekel.
A telefonálás már annál inkább.Számíthatok-e anomáliákra(megszakadás,akadozás)hívás közben? Szombathely/Békéscsaba.
Köszi :)

......

(#2158) Hieronymus válasza #53058560 (#2153) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

És, ha az iPhone okoz problémát akkor mire cserélje?

Azért érdemes lenne helyesen leírni, trollkodás közben.: iPhone :DD :C

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2159) K82 válasza estusShard (#2157) üzenetére


K82
őstag

Ha Telekomos vagy nem lesz gondod, ha nem akkor nézdd meg a Vodafone és a Yettel 3G lekapcsolási tervét. VoLTE nélkül csak ott fogsz tudni normálisan telefonálni ahol még megvan a 3G hálózat, annak hiányában kétséges a dolog kimenetele.

Pixel / OnePlus Pad

(#2160) estusShard válasza K82 (#2159) üzenetére


estusShard
újonc

hát persze,h yettel....
végre találok egy telót ami tetszik,erre useless...
kereshetek új kiszemeltet.
azért köszi a választ

......

(#2161) TaylorPro válasza estusShard (#2160) üzenetére


TaylorPro
addikt

HentaiOS felrak és nincs gond.

Pixel 8 Hazel

(#2162) redst4r válasza TaylorPro (#2161) üzenetére


redst4r
tag

Felraktam én is a Hentai-t a leírásod alapján. :R Voltak nehéz pillanatok :)mert tényleg némi alapképzettséget igényel ami nincs benne a leírásban, de végül is kis segítséggel sikerült. Eddig tökéletes, volte, 5G, minden ami kell :) Még a frissítésre leszek kíváncsi.

(#2163) K82 válasza estusShard (#2160) üzenetére


K82
őstag

Nem feltétlen useless mert két megoldás is van a problémára, kérdés akarsz-e vele foglalkozni.
Nekem megér havi 20 percet amíg felrakom manuálisan az aktuális image-et, HentaiOS-nél meg még ennyit sem kell vele foglalkozni.

Vagy várja az ember a csodát h a Google engedélyezze a többi szolgáltatónál is a VoLTE-t, év végéig terv szerint mindenki lekapcsolja...

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#2164) szabi__memo válasza redst4r (#2162) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

igényel ami nincs benne a leírásban
Jól hangzik. Várjuk akkor az első téglázót

(#2165) szkorhetz válasza szabi__memo (#2164) üzenetére


szkorhetz
őstag

Pixelt majdnem lehetetlen téglázni.

(#2166) natë válasza szabi__memo (#2164) üzenetére


natë
nagyúr

Nem lesz ilyen. Ahogy a kolléga is írta.

(#2167) redst4r válasza szabi__memo (#2164) üzenetére


redst4r
tag

Igazából csak ott akadtam el amikor már a recovery módban megvolt a factory reset és fel akartam rakni az új romot, nem engedte. Aztán kiderült, hogy az " apply update via adb" nélkül nem fog menni :). Utána már sima volt. Szóval igazából csak annak okozhat nehézséget aki még soha nem csinált ilyet és nincs tisztában alapdolgokkal.

(#2168) TaylorPro válasza redst4r (#2162) üzenetére


TaylorPro
addikt

Ha lesz energiám írok egy pontosabb összefoglalót erről. Aki már csinált ilyet annak egyértelmű. Akarni kell, és sikerül. :) Elsőre másnaposan nekem se ment, hosszú volt a szilveszter...

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#2169) hard74 válasza TaylorPro (#2168) üzenetére


hard74
senior tag

A pontosabb leírásért nagyon hálás lennék, és gondolom mások is.
Utoljára az Lg G2-t romoltam szinte napi szinten,mivel ez nem most volt így megkoptak az emlékek.Szivesen kipróbálnám a Hentai romot,de nem szívesen szaladnék be tátott szájjal a f... erdőbe, ami a mostani tudásommal, gyakorlatommal nagyon esélyes.

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#2170) xhege válasza TaylorPro (#2168) üzenetére


xhege
addikt

Egy ilyen step by step útmutató teljesen fogalmatlanoknak nagyon hasznos lenne. :K :R Legutóbb én akkor foglalkoztam ilyemikkel, mikor még Kínából rendeltük az első Redmi telókat... :D

(#2171) hajbel válasza xhege (#2170) üzenetére


hajbel
addikt

+1 én is nagy hasznát venném az összefoglalónak. Utoljára akkor csináltam ilyet, amikor memóriakártyát kellett belső tárhelyként felismertetni az os-el. Kb. 10 éve volt. :R

#2169 hard74: De jó kis cucc volt a G2 a maga idejében.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#2172) zuzozuzo válasza ghiottone (#2156) üzenetére


zuzozuzo
tag

Köszi a segitseget. Közben a telefon felajánlott még este egy frissítést ami után rendbe jött az alkalmazás. A launchereket megnezem. Köszönöm.

(#2173) szabi__memo válasza natë (#2166) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Az jó. Amúgy a hentai nem biztosít egy értelmes lépésről lépésre leírást:F

(#2174) K82


K82
őstag

HentaiOS telepítés, saját felelősségre

követelmények:
I. legfrissebb android SDK platform tools
Az egyszerűség kedvéért a c:\ meghajtón létre kell hozni egy ADB nevű mappát és a platform-tools.zip tartalmát ide ki kell csomagolni.

II. fejlesztői beállítások engedélyezése
Telefon menüjében:
Beállítások -> A telefonról -> Buildszám sorra kell hétszer kattintani
A Beállítások -> Rendszer menü bővül a Fejlesztői beállítások sorral
1. Fejlesztői beállítások használatát engedélyezni kell, majd
2. OEM feloldás engedélyezése
3. USB hibakeresés bekapcsolása
4. a működés ellenőrzéséhez össze kell kötni a telefont a pc-vel és nyitni egy parancssort
Itt el kell navigálni a c:\adb mappába és kiadni az alábbi parancsot:
adb devices

A telefonon feljön egy engedélykérési ablak RSA-kulccsal, a kapcsolatot szintén engedélyezni kell.
Ha létrejött a kapcsolat, a parancssor kiadása után látni kell a telefon sorozatszámát.

III. bootloader nyitás
adb reboot bootloader

ha újraindult a telefon bootloader módban
fastboot flashing unlock

A telefon megkérdezi h akarjuk-e nyitni a bootloadert, leokézzuk és újraindul a telefon (teljes törlést csinál!).

IV. Ismételten engedélyezni kell az USB hibakeresést, lásd II. pont

V. Aktuális HentaiOS és InstallKit letöltése és telepítése:
1. az installkitben lévő mappából ki kell választani a telefonnak megfelelőt (7: panther; 7Pro: cheetah) és a benne lévő img-ket ki kell csomagolni a c:\adb mappába
2. a telefont újra kell indítani az adb reboot bootloader parancssal
3. installkit fájljainak telepítése egyesével
fastboot flash boot boot.img
fastboot flash dtbo dtbo.img
fastboot flash init_boot init_boot.img
fastboot flash vendor_boot vendor_boot.img
fastboot flash vendor_kernel_boot vendor_kernel_boot.img

4. ha lefutott az öt parancs, hangerő gombbal ki kell választani a recovery módot, majd "Factory data reset". Ha végzett, kiírja h "Data wipe complete"
5. telefonon ki kell választani az "Apply update from ADB" menüt és power gomb
6. pc-n
adb sideload romneve.zip
7. a rom installálása után "Reboot System now" és készen is vagyunk VAGY
8. opcionálisan vissza lehet zárni a bootloadert
fastboot flash avb_custom_key pkmd.bin

(ha probléma lenne a pkmd.bin flashelésével:
fastboot erase avb_custom_key)

fastboot flashing lock

Elvileg ennyi.

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#2175) K82


K82
őstag

Hivatalos user guide:
[link]

Pixel / OnePlus Pad

(#2176) TaylorPro válasza K82 (#2174) üzenetére


TaylorPro
addikt

Ennyi. Köszi! Nem tudtam volna jobban leírni. Hentainak van leírása, de nem ennyire részletes.

Pixel 8 Hazel

(#2177) redst4r válasza K82 (#2174) üzenetére


redst4r
tag

Ez így teljesen profi. A teljesen amatőröknek mint én, csak annyi kiegészítés a 4 ponthoz: a recovery mód kiválasztása után mikor bejön a "fekvő droid" figura, a hangerő+bekapcsológombok megnyomásával lehet előhozni azt a menüt ahol a factory data reset és a apply update from adb található. Én itt elakadtam egy kicsit amikor csináltam, mert nem tudtam :) (közben már látom a hivatalos user guide-ban bent van ez is)

[ Szerkesztve ]

(#2178) natë válasza szabi__memo (#2173) üzenetére


natë
nagyúr

De, egy pdf-ben.

(#2179) K82


K82
őstag

TaylorPro: bocs h lenyúltam a leírás készítést :B

redst4r: jogos a kiegészítés, itt jön be az h aki csinálta már annak egyértelmű a sorrend és mit hol talál. Ezt sem tudtam h mennyire kezdjem Ádámtól és Évától és mennyire legyen szájbarágós. Linket direkt nem raktam be mert az változhat a havi build-nek megfelelően, egyedül a platform-tools fix.

Ha van igény rá és nem akar xda-n kutakodni az ember, írhatok a roothoz is ilyet.

Pixel / OnePlus Pad

(#2180) natë válasza K82 (#2179) üzenetére


natë
nagyúr

Elvileg mától élni fog az OTA és 1-nél többször ezt nem kell megcsinálni.

(#2181) Albert.Tamas


Albert.Tamas
tag

Sziasztok!
HentaiOS-t honnan tudom letolteni ?

(#2182) K82 válasza Albert.Tamas (#2181) üzenetére


K82
őstag

[link]

Ez még a mid-december release, érdemes a Telegram-csatornájukat figyelemmel kísérni.

Pixel / OnePlus Pad

(#2183) TaylorPro válasza K82 (#2179) üzenetére


TaylorPro
addikt

Ugyan, semmi gond. Köszönet érte! :R

Pixel 8 Hazel

(#2184) xhege válasza K82 (#2174) üzenetére


xhege
addikt

Köszi! :R

(#2185) szkorhetz válasza szkorhetz (#2136) üzenetére


szkorhetz
őstag

Vissza is vittem ma, hogy nézzék már meg, hogy jót vágtak-e, mert így használhatatlan a gesztusvezérlés.
Igen, szerintük minden jó, ez ilyen. Mondom vágjanak már egy nem tok barát verziót, nézzük meg, mert ez nem jó így. Nem akartak segíteni, szerintük a másik is ilyen, csak alul felül nagyobb, nem cserélik.
Kértem vissza akkor a pénzt, ezt sem akarták, csak miután kértem a vásárlók könyvét.
Jó nagy tróger banda volt, hogy ennyire nem tudtam rávenni őket arra, hogy egy 9 ezer forintos fólia esetén csak fel kéne rakni egy másikat, ha elégedetlen a vevő. Persze mikor elfogadták, hogy akkor visszaadják a pénzt, leszedték a fóliát a telefonról, pedig tegnap mikor odavittem egy másik, alis volt rajta, szóval fél napig fólia nélkül volt a telefonom.

[ Szerkesztve ]

(#2186) Drag77 válasza K82 (#2174) üzenetére


Drag77
senior tag

Bemásoltam egy pdf-be is: link

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#2187) Drag77 válasza szkorhetz (#2185) üzenetére


Drag77
senior tag

Ezt kellet volna nekik megmutatni : link

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#2188) Drag77


Drag77
senior tag

Sziasztok,

Pixel7 pro és hentaios tapasztalatok.
Saját SIM e-sim telecom
Fizikai SIM céges Vodaphone
Hívásokkal nincs probléma így kb. 5 nap tapasztalata után.
Banki appok:
Otp és Revolut, Simple plus megy gond nélkül.
Workprofile:
Intune M365.
Céges workprofile m365 el és Intune-al működik minden gond nélkül, MS Authenticator is MFA-hoz.
Töltés:
Még szoknom kell a lassabb töltést, igaz tovább is bírja éjjel meg megy töltőre.
Kocsiba rendeltem, vezeték mentes töltőt és tartót az aliról plusz mágneses tokot ere még kiváncsi leszek, otthonra meglepem majd magam egy pixel stand2 vel.

Én elégedet vagyok az os-sel így, már csak az OTA frissítést várom és akkor 5*.
Egy 3 éves Oneplus 7T pro-ról váltottam mert sajna karácsonykor pofára esett és gazdasági TK-nak minősítettem a javítást (kijelző plusz aksi 100 plus).

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#2189) ghiottone válasza Drag77 (#2188) üzenetére


ghiottone
nagyúr

:R Köszi, az e-sim miatt ez számomra hasznos info.

Eladó OnepPlus 10 Pro 8/128Gb: https://shorturl.at/a6hJ1

(#2190) mediumgecso


mediumgecso
őstag

Üdv!
Valaki küldött már vissza amazon.de-nek vmit elállási időn belül?
7pro ment vissza, 2-án át is vették de azóta a státusz szerint náluk szállítás folyamatban, miközben átvették.
Valaki járt már így?

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#2191) vicces válasza mediumgecso (#2190) üzenetére


vicces
addikt

szerintem a jövőhéten fogod a pénzt visszakapni már. néha eltart egy ideig az utalás. nekem eddig még mindig visszaadták a pénzt. és éppen ezért szinte csak innen rendelek. :K

:)

(#2192) ghiottone válasza mediumgecso (#2190) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nyugodt legyél. Ha dhl címkével a postán adtad fel mpl nemzetközi inverzként, akkor látják, amint elindul - ezt írod is. Kell kb. 1 hét, amíg feldolgozzák. 1-2 napon belül kapsz emailt, hogy lassabb a feldolgozás, vagy valami ilyesmi, de pár nap és a számládon a pénz. moto edge 30 fusion nekem ugyanígy ért vissza 2.-án.

Eladó OnepPlus 10 Pro 8/128Gb: https://shorturl.at/a6hJ1

(#2193) mediumgecso válasza ghiottone (#2192) üzenetére


mediumgecso
őstag

Hát ezt nagyon szépen leírtad... eleje tökéletesen így történt.
Akkor várok türelemmel. :R
Köszönöm

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#2194) mediumgecso válasza vicces (#2191) üzenetére


mediumgecso
őstag

Köszönöm neked is a választ, várakozok :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#2195) szabi__memo válasza natë (#2180) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Rendes Google manuális update működik ha zárja az ember a hentai alatt a BL-t?
Ha jól sejtem igen, de nem vagyok profi ebben. Csak érdekelne vissza lehet-e állni később adatvesztés nélkül ha az ember meggondolja magát.

(#2196) K82 válasza szabi__memo (#2195) üzenetére


K82
őstag

Minden rom csere ott kezdődik h factory data reset...

Pixel / OnePlus Pad

(#2197) Sofokles


Sofokles
tag

Kiolvastam már a fél topicot a hálózati para - Hentai OS vonalon, de pár dolog még nem világos, ebben segítsetek légyszi:
1. Most akkor ez a Hentai OS ingyenes, vagy kötelező Patreonon támogatni a fejlesztőket, vagy csak opcionális, és hogy lesz ez a jövőben?
2. Írtátok, hogy jön az OTA frissítés a Hentai OS-ből. Ez azt jelenti, hogy a következő verziót felrakja az ember ezzel az adb-s módszerrel, és utána soha többet nem kell ezzel szarakodni, hanem OTA-n jön majd minden egyes frissítés, főverzió, kisverzió, minden? Mikor várható ez?
+1 Egyébként ha nincsen OTA, akkor csak havonta kell flashelgetni az új romokat az "adb sideload romneve.zip" paranccsal (az előtte lévő lépéseket már nem kell megcsinálni), és olyankor nem is kell factory resetet csináni, minden adat és beállítás megmarad a telón, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#2198) K82 válasza Sofokles (#2197) üzenetére


K82
őstag

1. Már ingyenes, de ha támogatod őket előbb értesülhetsz dolgokról vagy mondjuk kaphatsz release candidate verziót ha van.
2. Elvileg igen, egyszer megcsinálod adb-vel és már csak az OTA-ra kell várni. Rövidesen érkezik.
+1. csak sideload, nem kell fr (de ez más telónál és más rom verziónál is így van)

Pixel / OnePlus Pad

(#2199) hYpErKe


hYpErKe
tag

Sziasztok!

Nálatok is a januári update óta nem működik a Bluetooth megfelelően?
Autó Bluetoothjára nem lehet felkapcsolódni azóta.... :O

Pixel --> Pixel 7

(#2200) szabi__memo válasza K82 (#2196) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Persze, de amit kérdeztem az upgrade. Már ha meg lehet csinálni. De akkor gondolom nem

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.