Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-12 16:59:17

LOGOUT.hu

Google Pixel 7 | 7 Pro topik
(szerkesztés alatt)

A topicban bárminemű termék hirdetése, árulása, kínálása TILOS!

Google Pixel 7 Pro review | Finder

VOLTE alapból működik VOWIFI nincs***!
5G a decemberi stabil kiadás óta van!
(**VoWiFi beállítást igényel, leírás itt, de nem mindig mindenkinek működik)

Specifikációk, tesztek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) natë válasza xhege (#1298) üzenetére


natë
nagyúr

+1

(#1302) Apollyon válasza bajonett (#1285) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Az 5-ös pixel támogatása jövő októberben lejár, tehát kevesebb mint egy év van hátra, onnantól biztonsági frissítéseket sem kap. Pixel 7 viszont 2027-ig támogatott, ergo majdnem 5 évig.

Mondjuk ha évente cserélsz telefont, akkor téged annyira ez nem érint.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1303) xhege válasza blackdog (#1300) üzenetére


xhege
addikt

Igazából nem melletted akartam kiállni (mert megvéded magad ha akarod), inkább a fórumtársnak jelezni, hogy finomitson a stílusán, mert egyébként sokszor nem beszél hülyeséget. Meg zavar, hogy a fórumok nagy része elmegy nem elfogadható stílusba egymást egyébként nem is ismerő emberek között. Több tisztelet, nagyobb empátia! :R

(#1304) K82 válasza blackdog (#1299) üzenetére


K82
őstag

Lehet meglesz a megoldás: van olyan ismerősöm akinek Gáti a vezetékneve és van akinek Gábriel, vagyis a 42-t beütve mindkettőnek meg kellene jelennie, de csak az egyiket hozza fel. Kétféleképpen vannak beírva: az egyiknél a keresztnévhez van beírva a teljes név, a másiknál rendesen keresztnév és vezetéknév is ki van töltve; az utóbbit tudja ékezetekkel megtalálni. Mórocza vezetéknevű ismerősömet sem találja meg számokkal addig, amíg ki nem javítom úgy h mindkét név ki legyen töltve. Egy próbát megér, hátha Nálad is keverve van esetleg a beírás.

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#1305) Hieronymus válasza blackdog (#1299) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Talán a frissebb Androidok ékezetkezelése eltér a tiedtől.
Próbáld meg újra írni az ékezetek egy névnél és utána a keresést megpróbálni.

Ha ez segít, már csak azt kell kitalálni hogyan lehet gyorsan javítania névjegyzéket

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#1306) DrDoktor válasza blackdog (#1299) üzenetére


DrDoktor
tag

.Ameddig a fórum szerint személyeskedés nélkül beszélek azt mondok amit akarok-
Még jobban fenntartom mostanra ,
hogy ez nem az ő telefonja. Le is írta meg is indokolta .Én ebben megerősítettem.
Én meg miért ne írhatnám le ,hogy szar a htz blotware lagzó felülete.?(Amit nem írtam amúgy 6 HTC készülék után se...)

Biztos jobb a 2018as HTC mint a jelenlegi pixel 7....Ehhez szerintem azért nagyon fannak kell lenni .Egyszerűen már a nyers adatok sem stimmelnek.Nyilván érzelmi részről megértem de azt meg ne haragudj nem tudom másképpen leragálni.

#1299
Tölts le egy testre szabható tárcsázót 200 van a palyben ingyenes reklámmentes minden szinten testre szabható.
Ettől nem lesz rosszabb vagy jobb mint bármelyik más.
Rétegigény sajnos(legutoljára 2008ban használtam így telefont butát. persze biztos van más is nem kétlem) ilyenből nekem is van rengeteg .
Amit meg tudok oldani azt megoldom
Ott a névjegyek szerintem gyorsabb is ha sok ékezetes névjegyed van :R

Másik meg neten írd be a google névjegyzékbe normálisan ismét a névjegyeid majd telón szinkronizáld le a goggle fiokod.

[ Szerkesztve ]

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#1307) bajonett válasza Apollyon (#1302) üzenetére


bajonett
tag

Igen, persze tisztában vagyok a támogatási időszakkal, de nekem általában nincs kényszeringerem arra hogy emiatt kukázzak egy telefont ha jó, szerintem arra az egy évre még plusz egykettőt rá lehet húzni simán.
Ami a biztonsági frissítéseket illeti, nem tudom az én esetemben ez mennyire támadható de pl a lloyds-os netbankomnak elég durva az oda-vissza igazoló meg többlépcsős belépés rendszere, nem értek igazán hozzá de nehezen látom hogy pár biztonsági frissítés elmaradása miatt az egekbe szökne a rizikószint..
Tudom hogy szokás a szoftvertámogatásnál húzni egy képzeletbeli határt, de én valahogy nem érzem át ezt a kényszert annyira.

(#1308) K82 válasza bajonett (#1307) üzenetére


K82
őstag

Erre szoktam mondani h ha ésszel kezeli az ember a számítógépét/telefonját, nagy baj nem lehet. Az esetek 99%-ban úgyis a felhasználó a leggyengébb láncszem, ha ész nélkül tölt le programokat és kattint összevissza nincs az a vírusirtó/tűzfal kombó ami megállítaná a hülyeséget.

Pixel / OnePlus Pad

(#1309) blackdog válasza K82 (#1304) üzenetére


blackdog
csendes tag

Nálam mind a két név ki van töltve. És arra figyelsz, hogy sokszor azért hozza fel az ékezetest, mert amit leütsz ékezet nélküli betűként szerepel még a másik nevében.

(#1310) blackdog válasza Hieronymus (#1305) üzenetére


blackdog
csendes tag

már ezen is túl vagyok
ez volt az első amivel próbálkoztam

(#1311) blackdog válasza DrDoktor (#1306) üzenetére


blackdog
csendes tag

figyelj drdoktor, neked az a bajod, hogy nem olvasol figyelmesen.
azt írtam, hogy a pixel7 biztosan jobb! nem azt hogy a htc... annyira arrogáns vagy, hogy mindent átfordítasz a magad igazára. Az én htc-m, nem laggol és nincs egy deka bloatware sem rajta. Amiről te beszélsz az az alap volt, de az enyém egy root-olt saját magam által hack-elt telefon. Garantáltan nem laggol.
És olyat meg nem írtam, hogy nem az én telefonom, nem jön be...
azt írtam: "Egyelőre nem vagyok elájulva tőle." de később is hozzátettem, hogy biztosan kijön majd az előnye.

Ez a tanács pedig, hogy töltsek le egy másik tárcsázót....... Jaj Istenem... Nem ezt kérdeztem. Azt kérdeztem, hogy nektek megjelenik-e az ékezetes betű. De most már más is írta, hogy nem. Nyilván veszed a lapot, hogy le tudok én is tölteni más tárcsázó appot, de azt kérdeztem, hogy alapból tudja-e.
No, részemről befejeztem a tárgyalást veled.

(#1312) bajonett válasza K82 (#1308) üzenetére


bajonett
tag

Teljesen egyetertek, bar nem feltetlenul hulyeseg okozza a bajt, eleg ha valaki mas generacio es nem alapveto a logika.
Muternak pl kulon listat kellett irnom peldakkal illusztralva hogy milyen emailektol meg hivasoktol tartozkodjon. Szerencsere eleg fogekony es hiaba hasznalt eddig regebbi telot meg elavultabb pc-t, eddig nem tortent baj (bar lehetett volna), pedig eleg nagy "nethuligan" lett a sajat generaciojahoz merten :)

(#1313) K82 válasza blackdog (#1309) üzenetére


K82
őstag

Akkor innentől nincs ötletem sajnos. Ha a fentebb említett Gáti névnél maradunk, számokkal nem találja meg (42/428), de ha rákeresek betűkkel akkor a "gat"-ra már kihozza. Itt vmi anomáliának kell lennie... :F

Pixel / OnePlus Pad

(#1314) DrDoktor válasza blackdog (#1311) üzenetére


DrDoktor
tag

Igaz ez nem bíróság de az igazat csak is a tiszta igazat kérem:

"Nem látom, hogy miben jobb a korábbi HTC U12+-omnál. "

Te nem írtad ,hogy mindenben jobb mint ebben a hszedben állítod...

Leírtam miben jobb tényleg.
Aztán azt is leírtam nem tudok mit kezdeni azzal,hogy te nem technikailag hanem érzelmileg érzed jobbanak a htc-t
Ennyi a story .-Az meg ,hogy androidon kiakadsz azért mert egy appot kell letöltened vicc.
Főleg úgy ,hogy kizártnak tartom nincs külsős app most se és a htcden sem volt SOHA..Értelek elsőnek kérdeztél tök rendben van.De még mindig nem megy. :D

Elnézésed kérem ha hamarinak tünök vagy tahónak nem szándékos nem rosszindulatú. :R

[ Szerkesztve ]

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#1315) blackdog válasza DrDoktor (#1314) üzenetére


blackdog
csendes tag

Bazmeg, de Te az előbb azt állítottad, hogy én azt írtam nem jó nekem a telefon és ezt le is írtam!!!!!! Ilyet sosem írtam, csak azt amit idéztél egyelőre még nem látom, hogy használhatóság szempontjából miben jobb. Szállj már le rólam!

[ Szerkesztve ]

(#1316) Hieronymus válasza DrDoktor (#1314) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ha lehetséges, akkor engedjétek el a beszélgetés ezen szálát.
Ha van még mit megbeszélni, akkor intézzétek el PÜ-ben.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#1317) blackdog válasza K82 (#1313) üzenetére


blackdog
csendes tag

No igen, nekem ez komoly baj... Nagyon sok telefonszámot használok, sok vezeték és keresztnévvel. Eddig a legegyszerűbb módja a keresésnek a tárcsázás maga volt. Tetszett, mert ha mondjuk csak arra emlékeztem, hogy valamilyen Laci, akkor elkezdtem beírni, hogy Laci és már dobta is ki az összeset. De ugyanakkor az is tetszett benne, hogy ha telefonszámot, tehát ugyanúgy számokat írtam, akkor is kidobta az összes mondjuk 70302-essel kezdődő telefonszámot.
Btw, most létrehoztam új névjegyet, google fiókba, de azt sem látja így.

(#1318) blackdog


blackdog
csendes tag

Na, meg is találtam a support oldalon, hogy ez másnak is gond, bár sajnos az nem derül ki, hogy mi a megoldás: [link]
Furi, hogy nektek ez nem tűnt fel.

(#1319) K82 válasza blackdog (#1318) üzenetére


K82
őstag

Nem tűnt fel addig amíg nem hoztad fel a témát. Már csak azért sem, mert évek óta Google Dialert használok (alapból ez volt a telefonokon) és nekem ez a természetes, általában keresztnévre emlékszem azokat pedig mindig megtalálja ha ékezetes ha nem, így viszont nincs gond a T9-jellegű kereséssel. Ha meg a vezetéknév van meg, nem okoz gondot eggyel arrébb bökni a kijelzőre.
Van itthon Asus, Oneplus és Realme telefon, ugyanez a helyzet a tárcsázóban kereséssel, egyedül a Samsung tabletem találja meg a 428-ra a már megénekelt Gáti nevű ismerősömet - csak a tablettel meg nem telefonálok.

Pixel / OnePlus Pad

(#1320) blackdog válasza K82 (#1319) üzenetére


blackdog
csendes tag

Aha, és neked az ékezetes keresztneveket megtalálja továbbra is? Pl. Éva?

(#1321) K82 válasza blackdog (#1320) üzenetére


K82
őstag

Nem (és az előző hsz-t is módosítanám, nem találja meg az ékezetes keresztneveket sem, de annyira megszoktam h nem is néztem hogyan kerestem). De mi lenne ha fordítanál dolgon? Ha elindítom a tárcsázót és a jobb alsó contats fülre megyek, én alapból a keresősávba kezdem beírni a nevet, nem a dialer ikonján keresztül, számokkal. Tudom, megszokás kérdése és nehéz átállni másik rendszerre (ezért sem lesz soha MIUI rendszerű telefonom, a Samsung OneUI-át is csak a tableten viselem el)...

Xda-n jobban jársz egyébként ha inkább a P6Pro vagy a P7Pro topikjában teszed fel a kérdést, de ez nem telefon hanem Google-specifikus "probléma".

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#1322) blackdog válasza K82 (#1321) üzenetére


blackdog
csendes tag

igen, persze, most én is ezt csinálom, csak hát tudod mikor pl. autóban ülök és keresek egy nevet nem minden esetben találom el a kis billentyűzeten a megfelelő betűt :)
a tárcsázó gombjai nagyobbak :))

(#1323) xhege válasza blackdog (#1322) üzenetére


xhege
addikt

Mondjuk kocsiban ez nem túl egészséges. :(

(#1324) AlexDaywalkr


AlexDaywalkr
tag

Sziasztok!
Tudtok ajánlani jó áron új pixel 7-et? Itthoni vagy németországi beszerzés szóba jöhet. Szeretném ha max. 250e Ft-ban megállna. Köszönöm.
Alex

(#1325) xhege válasza AlexDaywalkr (#1324) üzenetére


xhege
addikt

Hardveraprón a használtan tudom elképzelni ezt az árat.

(#1326) hajbel válasza AlexDaywalkr (#1324) üzenetére


hajbel
addikt

Ha már úgyis német garanciás mind, szétnézhetsz ebayen is.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#1327) K82


K82
őstag

Csak csorgatom a nyálam és bánom h nem most vagyok kint, nagy részük durva deal... [link]

Pixel / OnePlus Pad

(#1328) kecso2009


kecso2009
tag

Sziasztok,

Mennyire érdemes itthon megvenni a készüléket? 7/7pro?
5g hiányán kìvül van még valami amivel probléma lehet?
Köszi!

(#1329) xhege válasza kecso2009 (#1328) üzenetére


xhege
addikt

Szerintem az 5G-nel sokkal nagyobb hátrány a VoLTE hiánya a Voda és a Yettel esetén. Egyébként én nagyon elégedett vagyok eddig (7Pro).

(#1330) HUNgabus


HUNgabus
senior tag

sziasztok

lehet hülye kérdés, de nem vagyok egy mobiltechnikai zseni így inkább kérdezek hozzáértőbbektől,

sima Pixel 7, van benne egy Telekom E-sim és egy fizikai Yettel, ha úgy használom hogy a hívások és SMS-ek a Yettelről mennek ( ez 25 éves számom és minden korlátlan ), a mobilnet viszont a Telekomról megy (VoLTE) bekacsoltatva a biztonság kedvéért, akkor nagy "bajom" nem lehet,
úgy értem lesz folyamatosan netem hívás közben is mert az másik kártyáról megy,

( a Yettel-t ismeri mindenki ezért használnám azt, viszont sok navigáció, e-mail miatt kellene a VoLTE ami ott nincs, ezért vettem egy Telekomot is, mert ha így nem jó akkor a másik lehetőség ha a régi Yettel-t átírányítom a Telekomra és csak az lesz használatba )

köszi a hozzáértők válaszát, Ti hogy használnátok?

(#1331) ghiottone válasza HUNgabus (#1330) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Szerintem ahhoz, hogy hívás közben legyen neted az kell, hogy az adott hívást használó kártya elérje az internetet is megfelelő sebességgel - itt dual standby mód van, nem dual active, tehát ha az egyik kártyát használod hívásra, akkor a másik lekapcsolódik a hálózatról. Itt példánkban ha a Yettelről indítod a hívást, akkor nem lesz neted a Telekom kártyáról, mert a készülék csak a Yettel hálózatát használja a hívás alatt. Amire te gondolsz az a dual active mód, de ahhoz 2 külön antenna kell, amit évek óta már nem alkalmaznak - talán valamelyik Honor modell tudta ezt.

[ Szerkesztve ]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (= La verdad esta lejos de aqui)

(#1332) xhege válasza ghiottone (#1331) üzenetére


xhege
addikt

:K

(#1333) DrDoktor válasza xhege (#1329) üzenetére


DrDoktor
tag

Pontosan .Még BP XVII sincs 5g pedig egyik legnagyobb kerület.
És aha lesz is az se érdekel különösebben.
300 mega is bőven elég telóra NEKEM!

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#1334) hYpErKe válasza TaylorPro (#1238) üzenetére


hYpErKe
tag

Köszönöm a választ, már meg is érkezett a készülék, így most már én is beneveztem az itthoni Pixel 7 tulajok klubjába. :DD
Így kb egy nap használat után csak a sima Pixellel tudom összehasonlítani. Hát elég nagyok a különbségek, főleg a sebesség szembetűnően sokkal jobb.
Azt már látom, hogy az üzemidő sokkal jobb, pedig a régiben is friss akksi volt. Fotókat ez is szépeket csinál.
5g nem izgat, hogy nincs.
Yettel hálózaton minden frankó eddig nincs szakadozás.
Újjlenyomat olvasó nekem frankón üzemel kb 10/10 a feloldás.
Ami tetszik nagyon, hogy néha az arcalapú feloldás előbb felold minthogy az újjam a kijelzőre tenném.

Ami viszont kicsit zavar, hogy nem megy fel a YouTube Vanced mivel megszűnt, ez helyett tudtok ajánlani valami hasonlót naprakész appot?
Köszi. :R

Pixel --> Pixel 7

(#1335) natë válasza hYpErKe (#1334) üzenetére


natë
nagyúr

YT Premium.

(#1336) hajbel válasza hYpErKe (#1334) üzenetére


hajbel
addikt

Sajnos nincs nagyon vanced alternatíva, a new pipeon is megjelentek a reklámok. 2 hónapig ingyenes a yt premium most. Lehetne olcsóbb, de legalább támogatod azokat, akiket nézel.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#1337) xhege válasza natë (#1335) üzenetére


xhege
addikt

:K

(#1338) TaylorPro válasza hYpErKe (#1334) üzenetére


TaylorPro
addikt

Gratula. Van működő Vanced.

Pixel 8 Hazel

(#1339) Tocika válasza hajbel (#1336) üzenetére


Tocika
aktív tag

Keress rá a googleban , hogy revanced. pont 10 perce raktam fel....

(#1340) Tocika


Tocika
aktív tag

A mai nappal én is csatlakozom a táborhoz egy p7-el.
Igaz egy ideig még itthon fog pihenni amíg megjönnek a tokok.
Nem tudjátok ,hogy a tvcmall milyen gyorsan szállít? Meg azt, hogy mennyibe kerül egy clrear plex fólia a telóra az mm-ben ?

(#1341) ghiottone válasza Tocika (#1340) üzenetére


ghiottone
nagyúr

2 hét és dpd hozza általában.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (= La verdad esta lejos de aqui)

(#1342) K82 válasza Tocika (#1340) üzenetére


K82
őstag

Tippre kb. 6-8e Ft körül lehet.

Pixel / OnePlus Pad

(#1343) blackdog


blackdog
csendes tag

mod: bocs, megvan

valahol ki lehet azt kapcsolni, hogy arcalapú feloldásnál ne kelljen még a lakatot felhúzni?

[ Szerkesztve ]

(#1344) HUNgabus válasza ghiottone (#1331) üzenetére


HUNgabus
senior tag

köszönöm a szakszerű választ, akkor rosszul gondoltam sajnos,

Az megoldás lehet ha a Yettelt átirányítom a Telecomosra és azt használom fő kártyaként?

Így mind 2 számon hívok elérnek ha jól gondolom de lesz VoLTE is.

(#1345) Tocika válasza blackdog (#1343) üzenetére


Tocika
aktív tag

Hol találtad meg ? Ezt keresem már egy órája :D

(#1346) hajbel válasza Tocika (#1345) üzenetére


hajbel
addikt

Örök hála a revancedért! Grat a telefonhoz!

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#1347) Tocika válasza hajbel (#1346) üzenetére


Tocika
aktív tag

Köszönöm :R :R :R

(#1348) Tocika


Tocika
aktív tag

Valaki megtudja mondani, hogy mi ez a pictogram ?

[ Szerkesztve ]

(#1349) gabro0 válasza Tocika (#1348) üzenetére


gabro0
őstag

Adatforgalom-csökkentő mód piktogramja.

(#1350) Mans20


Mans20
addikt

A fentről lehúzható gyorsbeállításokat vagy csempéket hol tudom állítani? mert csak 4 jelenik meg, második húzásra nem történik semmi, fényerőt sem lehet állítani. P6-nál még működött.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.