Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-12 16:59:17

LOGOUT.hu

Google Pixel 7 | 7 Pro topik
(szerkesztés alatt)

A topicban bárminemű termék hirdetése, árulása, kínálása TILOS!

Google Pixel 7 Pro review | Finder

VOLTE alapból működik VOWIFI nincs***!
5G a decemberi stabil kiadás óta van!
(**VoWiFi beállítást igényel, leírás itt, de nem mindig mindenkinek működik)

Specifikációk, tesztek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) hajbel válasza DrDoktor (#1599) üzenetére


hajbel
addikt

Attól még félrevezethetsz valakit, aki kevésbé jártas a témában.

#1595PeteePeti: Kösz az infót! Ez így elég gáz :(

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#1602) PeteePeti válasza DrDoktor (#1600) üzenetére


PeteePeti
őstag

Nem csak a töltő padot kapod, hanem egy gyári kábelt és egy gyári 30 wattos hálózati toltőfej is van a csomagban!

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 6 44mm | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#1603) MacEdm


MacEdm
tag

Sziasztok!
Lehet, hogy hülyeséget fogok kérdezni. :F
2023 év végére lelövik a Yettelnél a 3G-s tornyokat. Ez milyen következményekkel fog járni mint Yetteles előfizető, Pixel 7 tulajdonos?

(#1604) ghiottone válasza MacEdm (#1603) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nem hülyeség, de ehhez a Google -t kell megkérdezni, hogy ugyanaz lesz-e a menet, mint korábban és elérhető lesz-e a Yettelnél is, mint nyáron a Telekomnál miután kivezették a 3g-t.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (= La verdad esta lejos de aqui)

(#1605) K82 válasza MacEdm (#1603) üzenetére


K82
őstag

Azzal h root nélkül nem fogsz tudni telefonálni, hacsak nem engedélyezi a Google a VoLTE-t a Telekomon kívül a többi szolgáltatónál is.
FB-csoport is ezzel van tele: "nekem nincs problémám" "yetteles vagyok de tudok telefonálni" "Vodafone és semmi baj csak levált 3G-re". Na igen, a végére mindig kiderül h budapestiek... Aki meg az ország észak-északnyugati felében él meg csak pislog hogyan lehet ez. Hát így, errefelé már nincs se Vodafone 3G (Fejér, Veszprém, Győr-Moson-Sopron), Yettel még úgy-ahogy, de az is egyre kevesebb helyen elérhető. Aki nem akar/tud foglalkozni rootolással annak szívás lesz a P7/Pro, ahogy a 6a is az.

Pixel / OnePlus Pad

(#1606) natë válasza K82 (#1605) üzenetére


natë
nagyúr

Nem fontos rootolni. A Cleanstate kernellel megy a volte. Ahhoz pedig nem kell root.

(#1607) K82 válasza natë (#1606) üzenetére


K82
őstag

Láttam h a kernelbe be van építve, ezzel nincs is gond.
A gond ott van h Neked, nekem nem okoz problémát sem bootloader nyitás, sem adb-s paranccsor, de vajon akár csak ebben a topikban, hány ember tudná ezeket megoldani?

Pixel / OnePlus Pad

(#1608) natë válasza K82 (#1607) üzenetére


natë
nagyúr

Az nem vesz Pixelt :)

(#1609) DrDoktor válasza PeteePeti (#1602) üzenetére


DrDoktor
tag

20 darab töltője van otthon mindenkinek 30 kábellel...Ráadásul nem kapom ingyen mert a teló dobozban már nincs töltőfej .Szóval részigazság ez is.

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#1610) mediumgecso válasza DrDoktor (#1609) üzenetére


mediumgecso
őstag

Igen?? :Y
Nekem nincs....😏

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#1611) giroud199 válasza DrDoktor (#1600) üzenetére


giroud199
aktív tag

Inkább lassú ez mindenképp…ilyen pénzeket elkérni érte pofátlanság.. :W meg kell szokni ,ha gyakran kevés időd van telefont tölteni ,akkor xiaomi/realme/oneplus a legjobb választás :R

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#1612) TaylorPro válasza natë (#1606) üzenetére


TaylorPro
addikt

Ránézek. Dobsz egy linket? Köszi! :R

Pixel 8 Hazel

(#1613) bajaki válasza szkorhetz (#1587) üzenetére


bajaki
őstag

Korábban máshol is jelen volt? Mert én felfedezni véltem a rendszer több pontján is, nem csak a Chrome-ban.
(Jelenleg nincs Pixelem, de elgondolkoztam, hogy újra megpróbálkozok vele.)

(#1614) natë válasza TaylorPro (#1612) üzenetére


natë
nagyúr

(#1615) TaylorPro válasza natë (#1614) üzenetére


TaylorPro
addikt

Köszi! Bug van?

Pixel 8 Hazel

(#1616) PeteePeti válasza DrDoktor (#1609) üzenetére


PeteePeti
őstag

Igen, csak hogy a legtöbb gyártó saját szabványt alkalmaz, szal hiába van itthon 65 wattos Xiaomi GAN töltőm, meg 65 wattos OnePlus Warp töltőm, ha egyik sem fogja tudja a PD, PPS szabványt és nem tudja kihajtani a 23 wattos maximális töltést! Egyedül a Samsung 45 wattos töltőm lehet majd jó hozzá, mert ugye az ugyanaz a szabvány, de lehet nincs mindenkinek otthon elfekvőben az sem!

[ Szerkesztve ]

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 6 44mm | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#1617) PeteePeti válasza K82 (#1605) üzenetére


PeteePeti
őstag

Miért ne tudna telefonálni? Ha nincs 3G akkor vissza vált 2G-re, azon viszont menni fog a beszédhívás! Vagy lemaradtam valamiről! :F

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 6 44mm | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#1618) natë válasza TaylorPro (#1615) üzenetére


natë
nagyúr

Nincs.

(#1619) K82 válasza PeteePeti (#1617) üzenetére


K82
őstag

Ez lenne az elmélet, de az újabb Pixelek esetében mást mutat a gyakorlat. :(((
#1008#1052#1057
Az asszony egy 4a 5G-t használ, ott nincs is gond a leváltással (ugyanaz a flottás előfizetés), ha megcserélem a két kártyát a két telefon között ugyanaz a szitu, a P7 gyk. eltűnik a térképről ha hívásról van szó. A net bezzeg hibátlan.

Pixel / OnePlus Pad

(#1620) PeteePeti válasza K82 (#1619) üzenetére


PeteePeti
őstag

Ha jól értelmezem, akkor Telekommal rendben van, a többi szolgáltatónál viszont gázos a dolog? És mi van akkor ha valaki Telekomos, de nincs engedve a VOLTE a kártyáján? :F

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 6 44mm | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#1621) xhege válasza K82 (#1619) üzenetére


xhege
addikt

Sajnos nálam is így volt a munkahelyemen. Én nem akartam szórakozni, rootolni vagy kernelt cserélni (utánanézve meg tudnám valószínűleg csinálni, de sajnálom rá az időt), így megváltam a telefontól.

(#1622) K82 válasza PeteePeti (#1620) üzenetére


K82
őstag

Igen, a Google a Telekomnál engedélyezte a VoLTE-t, a többi szolgáltatónál viszont nem (ezért kell a root vagy a custom kernel).
Ha telekomos az illető és nincs VoLTE, akkor felhívja az üfsz-t és engedélyezteti.

Pixel / OnePlus Pad

(#1623) bbendre válasza xhege (#1621) üzenetére


bbendre
őstag

Én is így voltam vele de még a Pixel 6-nál. Vagy külföldön lesz Pixel és amikor hazajövünk nem lehet majd telefonálni vagy nem lesz Pixel egy darabig.

Iphone 13 Pro Max &̶ G̶o̶o̶g̶l̶e̶ P̶i̶x̶e̶l̶ 8̶ P̶r̶o̶

(#1624) natë válasza bbendre (#1623) üzenetére


natë
nagyúr

Hát, én sok helyen megfordulok, de még sosem volt gondom a telefonálással. Mondjuk javarészt azt cégesen intézem, de a Pixelen is szoktam. Mákom van ezek szerint, meg a 6-osnál is az volt.

(#1625) bbendre válasza natë (#1624) üzenetére


bbendre
őstag

Nekem Vodával nagyon sok gondom volt, de sajnos több is előfordul Iphone-on is.
Pl valamiért az I13PM-et újra kell inditani hetente különben nem műküdik az SMS...
Nem hiszem, hogy a Pixel hibás mindenért. Egy csomó minden szerintem a szolgáltatón is múlik

Iphone 13 Pro Max &̶ G̶o̶o̶g̶l̶e̶ P̶i̶x̶e̶l̶ 8̶ P̶r̶o̶

(#1626) Jona00 válasza bbendre (#1625) üzenetére


Jona00
csendes tag

Én 5 napig bírtam, aztán visszatértem a Pixel 5-hőz. Érdekes azzal jól tudok telefonálni. Szerintem szolgáltató + telefon függő is a dolog. A külföldi fórumot olvasva, nem helyi (magyar) sajátosság ez a hiba.

(#1627) tomboy0013 válasza Jona00 (#1626) üzenetére


tomboy0013
veterán

Semmi érdekesség nincs benne, a Tensorhoz gyenge modemet raktak, a snapinál meg sose volt ilyen gond.

(#1628) Jona00 válasza tomboy0013 (#1627) üzenetére


Jona00
csendes tag

Ha erről a hibáról tudtam volna (hogy a 7-ben is megmaradt), ezt a telefont nem vettem volna meg.
Most aki, tőlem szeretné megvenni, megkérdezem, hogy milyen szolgáltatónál van... Ne szívjon és szidjon.

(#1629) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Kár a sok fasságért ami ezzel a telefonnal van. Évek óta nézegetem az utódot, nagy nehezen kiizzadom hogy Pixel 7 pro lesz, árral barátkozom, 5G hiányával is, 2-3 évvel ezelőtt divatos töltés gyorsasággal is, a szegényes színválasztékkal, de úgy látom erősen rövid távú vétel (még nem vettem meg). Ahogy olvasom, néhányaknál egy drága papírnehezék lesz belőle előbb utóbb, hardveraprón árulja is egy-két itteni tag. Kettő biztos. Hsz-eik között nem találom az eladás okát.

A szürke piaci beszerezhetőség, a hivatalos szerviz hiánya mind mind egy zsákbamacska. Egyáltalán hol szervizelik ha valami probléma van? Ahogy olvasom a különböző boltok értékeléseit, még a 14 napon belüli elállás is nehezen megy nekik, nemhogy egy javítás. Pixel stand 2-t sem árul itthon senki, a töltés leszabályozása is no comment.

Ezektől függetlenül lehet hogy mégis pixel lesz a következő telefonom mert vagyok olyan fsz hogy szeretek fejjel menni a falnak. Józan ész iPhone 14 pro-t mondana de jópár éve kiszerettem az iOS-ből.

(#1630) Apollyon válasza vadászcsiga (#1629) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem a telefonnal van a baj, hanem a mindent aranyáron mérő, de csöveskutya magyar mobilszolgáltatókkal. Nekem itt UK-ban fillérekért van a szolgáltatás, és 5G van mindenhol amerre járok, pedig ez csak egy csicska virtuális szolgáltató a vodafon hálózatán. Soha egy hívásról nem maradtam le, minden rendben van a telefonnal.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1631) PeteePeti


PeteePeti
őstag

Most akkor tényleg ennyire szar ez a két telefon, vagy azért van aki elégedett is vele??? :F

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 6 44mm | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#1632) vadászcsiga válasza PeteePeti (#1631) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nyilván úgy van ez mint minden topikan. Akinek semmi baja a telefonnal meg a szolgáltatóval, nem fogja azt mindennap beírni ide.

Apollyon
Google is kutyaütő amiért leszarja ezt a régiót.

[ Szerkesztve ]

(#1633) bbendre válasza vadászcsiga (#1629) üzenetére


bbendre
őstag

Leízzadtam, azt hittem valamikor ezt Én írtam. :D Nem vagy egyedül és akik itt vannak hasonlóan vannak.
A Pixel vonal valóban ilyen és itthon mindig is ilyen volt. Egyedül a Google szívatja az embereket a telefonálással ezen kívül egy olyan telefonod van amibe nem tudsz belekötni. Amit jól lehet használni.

Nem tudom milyen telefonod volt, de ha nem Pixel 2-3-4-5 akkor csak jobb lehet a helyzet :)

Az iPhone 14 Pro -t diktálja a józan ész, de a végén csak úgy jársz mint én Egy Iphone és egy Pixeled is lesz :)

Próbáld meg és ha gond van add el. Van sok eladó de mindig van akinek kell a telefon.

Iphone 13 Pro Max &̶ G̶o̶o̶g̶l̶e̶ P̶i̶x̶e̶l̶ 8̶ P̶r̶o̶

(#1634) vakablak93 válasza PeteePeti (#1631) üzenetére


vakablak93
őstag

Én elégedett vagyok a mobillal, tökéletesen működik a szolgálatómmal adatkapcsolati gondom sincs, de az is igaz hogy én németben lakom, ahol hivatalosan is kapható.

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#1635) ghiottone válasza PeteePeti (#1631) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Jó készülék volt számomra addig, amíg nem akartam vele telefonálni, vagy legalább fogadni a bejövő hívásokat - nincs már kedvem rootolni, magisk-et használni stb, hogy normálisan használható készülékem legyen. 2 hét után az enyém is ment tovább. Addig, amíg ezek a korlátozások benne vannak a Google részéről és több kompromisszumot kell kötni, addig nem tudok teljes értékű készülékeként tekinteni a Pixelekre :( .

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (= La verdad esta lejos de aqui)

(#1636) mediumgecso válasza ghiottone (#1635) üzenetére


mediumgecso
őstag

Akkor nekem is gondom lesz vele? :U :W
Telekomnal vagyok...most már valaki mondja meg a tutit :R :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#1637) PeteePeti válasza vadászcsiga (#1632) üzenetére


PeteePeti
őstag

Pár megnyugtató példa azért jó lenne arra is, hogy miért szeretik azok akik használják!
Én még nem vettem át, de a mostani állapot szerint eléggé kétes a dolog! :W

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 6 44mm | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#1638) vadászcsiga válasza mediumgecso (#1636) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ahogy olvasom teleklommal rendben lesz később is.

PeteePeti
Ha követed a topikot azért lehet olvasni pozitív tapasztalatokat is, legutobb pl ő: [link]

bbendre
Nem Pixel. Xiaomi a mostani telefonom, pár éve flagship volt, ha úgy nézem jelenleg mindenben rosszabb mint a P7P. MInden nézőpont kérdése :D

[ Szerkesztve ]

(#1639) ferrari1 válasza PeteePeti (#1637) üzenetére


ferrari1
őstag

Telekommal használom mióta megvan. Soha egyetlen egy problémám nem volt a hívással!

(#1640) vadászcsiga válasza ferrari1 (#1639) üzenetére


vadászcsiga
félisten

De mégis eladod. Ha nem titok, miért?

(#1641) xhege válasza PeteePeti (#1637) üzenetére


xhege
addikt

Azért szeretik, mert ha nincs gondod a telefonálással, akkor egy kimondottan szerethető telefon. A kamera parádés, a rendszer stock droid és vannak Pixel exkluzív cuccok benne. Ez mind baromi jó. Negatívum az ujjlenyomatolvasó működése sokaknál (bár nekem az szinte tökéletesen működött), és akit érint a telefonálás (nekem ez utóbbi fontos, mert munkaeszköz is a telefon).

(#1642) vadászcsiga válasza xhege (#1641) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ennek ellenére Te is eladod :D

(#1643) PeteePeti válasza ferrari1 (#1639) üzenetére


PeteePeti
őstag

Köszi a válaszokat! :R

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 6 44mm | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#1644) redst4r


redst4r
tag

Nekem Pixel 6pro volt, Yetteles kártyával. Hívásprobléma soha nem volt, ujjlenyomat néha vacakolt, de elviselhető. Néha gond volt az autó bluetooth kapcsolódásával, de ez valamelyik frissítéssel megjavult. Most Pixel 7 pro van, az ujjlenyomat tökéletes (Clearplex fólia), hívásprobléma még nem volt (Sopron-Budapest vonalon mozgok, de most jöttem meg Hollandiából, nem volt gond ott sem), bluetooth tökéletes. Emellett fényképezője elképesztő. Egy napot kibír bármit csinálok, este megy egy Xiaomi vezeték nélküli töltőre, ahol adaptív töltéssel reggelre kész...Ez így nekem több mint elég...
Ráadásul a Google promócióban véve, miután eladtam az órát, azon az áron már tényleg verhetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#1645) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Voda, Hajdúbihar-Borsod, hibátlan. 6-os után kompaktabb, jobb az ujjlenyomat feloldás, esetek nagyrészében arc alapon felold. Én nem cserélném le az tuti, max majd a következő Pixelre.

Pixel 8 Hazel

(#1646) bbendre válasza vadászcsiga (#1642) üzenetére


bbendre
őstag

Én is eladtam és a NEKEM a mindennapokban jobb az iphone. Ha biciklizek (néha 100+Km) akkor a kesztyűt leveszem és a Pixel nem old fel. A 13 Pro Max sokkal sokkal tovább bírja akkuval (NEKEM). Pl a navigálás nem eszi annyira meg a fényképezés mint a Pixelt.
Gyorsabban tölt és 50-nál már egy napot kibír (NEKEM) navigálással, fényképezéssel. A Pixel annyit nem bírt ki.
Volt pár idegesítő dolog SZÁMOMRA a Pixelben az évek alatt.

És Vodával a P6Pro rémélom volt. (NEKEM) Ahol lakom alig jöttek a hívások.

Az Iphone legnagyobb hibája a kamera, nem borzasztó, de a Pixel után nehéz olyan telefont találni ami legalább olyan képeket készít amit megszoktál. Az Iphone óta sokkal sokkal kevesebbett fotozók. Pedig tavasszal Ausztria, Olasz, Szlovén alpokban tekertem egy 250km-et 2 nap alatt aminél a Pixellel 10000 fotó készült volna, de az Iphone-nál az első 100 után rájöttem, hogy nekem ez nem tetszik és volt amit már meg sem próbáltam lefotózni.

Ma keveset telefonáltam, de reggel 7 óta a 13PM 12%-merült Apple watch órával, hallgattam rajta 1 óra zenét (Airpods), telefonáltam, email, egy kevés hírek olvasása. DE van amikor ezt az aksit is lemerítem fél nap alatt :D
Igaz kb 1 óra és 100% on van az akku, 20-30 perc alatt pedig ~50-60% környéke A Pixelnél teljesen más volt a szervezés és a töltés tervezés szempontja. (Powerbank mindig volt nálam)

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro Max &̶ G̶o̶o̶g̶l̶e̶ P̶i̶x̶e̶l̶ 8̶ P̶r̶o̶

(#1647) hdman válasza redst4r (#1644) üzenetére


hdman
őstag

Valamikor megmutathatnád Sopronban :) :R

Sopron city :)

(#1648) ferrari1 válasza vadászcsiga (#1642) üzenetére


ferrari1
őstag

Volt, kipróbáltam, jöhet a következő :B

(#1649) vadászcsiga válasza bbendre (#1646) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ez a vélemény nálam plusz pont a pixel javára. Nekem az optika az első egy telefonban, minden más csak utána jön (nyilván telefonálni azért lehessen vele).

ferrari1
Világos, és teljesen érthető indok.

[ Szerkesztve ]

(#1650) xhege válasza vadászcsiga (#1642) üzenetére


xhege
addikt

Nem ennek ellenére, hanem emiatt. Nekem a hívásokkal gondok voltak, és ahogy írtam számomra ez munkaeszköz. Ez így nekem nem fér bele. Egyébként már eladtam. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.