Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) #01993216 válasza #01993216 (#300) üzenetére


#01993216
törölt tag

Közben az jutott eszembe, hogy mi van akkor, ha ez a JBART nevű program szórakozik velem és egyszerűen nem húzza bele a repository fájlokat egyes app-oknál a ROM. Mi történne akkor, ha egyesével kibontogatnám a ROM-ban lévő app-okat valami APK Tool-al és manuálisan tenném bele a magyar nyelvű fájlokat? Mondjuk kezdetnek egy alkalmazással? Érne valamit?

(#302) arfer válasza #01993216 (#301) üzenetére


arfer
aktív tag

Mi támogatjuk az úttörő munkádat :D !

(#303) #01993216 válasza arfer (#302) üzenetére


#01993216
törölt tag

Köszi, de már idegbeteg leszek, pedig türelmes ember vagyok! :C

Kibontottam a phone.apk-t de visszacsomagolni már nem akarja ez a nyomorult apk tool. :W

(#304) bb71 válasza #01993216 (#303) üzenetére


bb71
őstag

Ilyenlor szoktam javasolni egy felest.. :D

[ Szerkesztve ]

(#305) #01993216 válasza bb71 (#304) üzenetére


#01993216
törölt tag

Köszi, már bontottam egy sört, úgysem megyek ma sehová! :D

(#306) #01993216


#01993216
törölt tag

Na mostmár tényleg kezdek belefáradni!

Letöltöttem az apktool-t. Belemásoltam a phone.apk, framework-res.apk és a framework-miui-res.apk fájlokat. Nyitottam egy parancssort és kiadtam a következő parancsokat:

apktool if framework-res.apk
apktool if framework-miui-res.apk

Hozzáadta a framework fájlokat gond nélkül. Aztán ez jött:

apktool d phone.apk

Kibontott a telefon alkalmazást gond nélkül. Hozzá sem nyúltam, csak megpróbáltam visszacsomagolni apk-ba a következő parancssal:

apktool b phone

Erre kivág nekem valami invalid resource directory name sorokat. Utánanéztem, szinte mindehol azt írják, hogy elavult az aapt.exe. Leszedtem ezer helyről, leszedtem az Android SDK-t is, frissítettem, kivettem még abból is az aapt.exe fájlt, még a windows könyvtárba is bemásoltam, de a hiba megmaradt, akárhonnan szedtem le.

Most mi a túrót csináljak? Ha nem tudom visszatömöríteni APK-ba, akkor gyakorlatilag az egész fordításnak semmi értelme sincs!

(#307) bb71 válasza #01993216 (#306) üzenetére


bb71
őstag

töltsd fel akárhova és küld el a címét leszedem és megpróbálom visszacsomagolni apk-ba!

Nekem a jBart-ban egy fájlt le kellett cserélnem, mert nem csinálta amire az egyész jbart van, egy exe-t kicseréltem és fiam azóta nagy örömére magyar a telója!

@Köszönet Sanyesznek a repoért!!!

(#308) #01993216 válasza bb71 (#307) üzenetére


#01993216
törölt tag

Tessék, becsomagoltam a Phone.apk mappámat egy rar fájlba. Ha sikerül visszatömörítened, majd mondd meg hogy csináltad! :)

Itt a link!

(#309) bb71 válasza #01993216 (#308) üzenetére


bb71
őstag

Feltennéd az eredeti phone.apk fájlt ?

(#310) #01993216 válasza bb71 (#309) üzenetére


#01993216
törölt tag

Persze! Csak annyit módosítottam rajta, hogy a /res/values mappában a strings.xlm-ben átírtam az AppLabel és AppIconLabel string-jét Phone-ról Telefonra. De nekem módosítások nélkül sem engedte visszacsomagolni.

Gondoltam ezt módosítom, belerakom a ROM-ba, feldobom a telóra és ha megy, akkor csak a JBART nem cseréli ki, amit kellene. Megcsinálom manuálisan. De ha így sem menne, akkor máshol van a probléma. Ezt próbálom kizárni. :)

Itt a link!

(#311) bb71 válasza #01993216 (#310) üzenetére


bb71
őstag

Én egy Apkshop programcsomaggal dolgozom.

Na most a Tőled kapott phone.apk-t még kicsomagoni SEM tudtam:

"Can't find framework resources for package of id: 6.
You must install proper framework files, see project website for more info.

*******************
Sajnálom, nem tudok segíteni.

Esetleg még ezt találtam hirtelen:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#312) #01993216 válasza bb71 (#311) üzenetére


#01993216
törölt tag

Megvannak a framework file-ok. Azokat használtam, amiket kivettem a ROM-ból. Azzal ki tudtam csomagolni, csak vissza nem. Az a 6.apk framework file az a framework-miui-res.apk fájl, az kell neki.

Kérdés ugye, hogy a ROM-ból kiszedett framework fájlok kellenek-e egyáltalán az APKTool-nak.

[ Szerkesztve ]

(#313) #01993216 válasza #01993216 (#312) üzenetére


#01993216
törölt tag

Esetleg ennek a JBART-nak nincs valami offline integrációja? Láttam több képen, de a legújabb verzióban nem találtam offline fordítási lehetőséget!

(#314) bb71 válasza #01993216 (#313) üzenetére


bb71
őstag

Mintha úgy csináltam volna, hogy a Settings könytárban a megfelelő .conf fájlba beleírtam a PC könyvtár elérését, ahova a repot tettem.

(#315) #01993216 válasza bb71 (#314) üzenetére


#01993216
törölt tag

Próbálkozom, biztos ami biztos, megtaláltam a 0.7.9-es verzót, amiben van ilyen lehetőség. Megpróbálom azzal megy-e, aztán majd meglátjuk! :R

(#316) #01993216 válasza #01993216 (#315) üzenetére


#01993216
törölt tag

Valaki segíthetne egy kicsit! Offline próbálok magyarítani!

A JBART mappában, /data/settings-ben, megnyitottam a repo.miui.v4.main.conf fáj-t és a lista végéhez hozzáadtam ezt a sort:

listfolder::c:\miui-v5-hungarian-translation-for-miuiandroid-master=miui HUN V5

Jó ez így?

Illetve ezen a mappán belül van egy Hungarian mappa és 3 másik fájlt. Amúgy egyáltalán ezt a mappát kell hozzárendelni, vagy a Hungarian nevű mappát, mert ugye a lényeg, a main mappa, az a Hungarian mappán belül van.

(#317) hzx0 válasza #01993216 (#316) üzenetére


hzx0
aktív tag

Én ezzel a progival szoktam fordítani apkt. Próbáld meg ezzel a programmal win felületen ki bontja és be is csomagolja szépen az apk. Kibontod be teszed a magyar nyelvi filet (Projects mappába csomagolja ki )és becsomagolod. Aztán újra ki csomagolod. És ha választható a values_hu programon belül akkor a telefonon is működni fog.
APKutility

(#318) #01993216 válasza hzx0 (#317) üzenetére


#01993216
törölt tag

Igen, de ha visszaolvasol egy kicsit, akkor látni fogod, hogy az apktool sem akarta visszacsomagolni a fájlokat!
Azért köszi! ;)

Szóval kedves fórumtársak! Lejárt egy újabb idegbeteg nap, de azért lett megoldás a problémámra. Leszedtem egy másik ROM-ot, ami eleve Multilanguage és van benne magyar nyelv. Ennek a fájljait már oda-vissza kezeli végre az Apktool, úgyhogy már csak le kell fordítanom az a 2-3 alkalmazást, ami hiányzik a ROM-ból, illetve kijavítani néhány hibát, ami szúrja a szemem. :C

Nagyon kössz mindenkinek a segítséget! :R

(#319) #01993216 válasza #01993216 (#318) üzenetére


#01993216
törölt tag

Korai volt az öröm. Jó volt a ROM, amíg bele nem piszkáltam. Kivettem egy apk-t, kibontottam, belefordítottam, visszacsomagoltam, visszaraktam a ROM-ba, aztán feldobtam a telóra. Induláskor kifagyott. Szóval ez bukta!

Ma megjelent a legújabb ROM, feltettem azt, persze magyarítva. Ugyanaz a jelenség, mint az előzőnél. Néhány alkalmazás angol marad.

Nem lehet esetleg, lehet most hülyeséget kérdezek, hogy mondjuk az egyes appokhoz valami külön jogosultság lenne szükséges, hogy belekerülhessen a fordítás? Ha létezik ilyen, akkor ezt hol és hogyan tudom beállítani?

Jobb ötletem már tényleg nincs! :(((

(#320) bb71


bb71
őstag

Hátha... feltöltöttem a jBartomat, ebben láthatod a repo.android.v4.main.conf fájlban az utsó sort. A C:\ gyökérből futtatom a programot. Ezzel egy ICS 4.0.3-at fordítottam.

[link]

(#321) #01993216 válasza bb71 (#320) üzenetére


#01993216
törölt tag

Ma nem nagyon tudom megnézni, mert dolgozok, de holnap ráérem megint ilyenekkel foglalkozni!

Köszi, ha hazaérek este letöltöm és megnézem! ;)

(#322) #01993216 válasza bb71 (#320) üzenetére


#01993216
törölt tag

Letöltöttem! Köszi! :R

(#323) #01993216


#01993216
törölt tag

Mostmár tényleg tökön szúrom magam! Hogy nekem semmi sem sikerül! :W

Nem megy az a rohadt magyarítás, gondoltam semmi gond, nekiállok majd én és egyesével lefordítgatom.

Kibontottam a ZIP formátumú ROM-ot. Kivettem belőle próbaképp az FMRadio.app-ot. Kibontottam az APK Tool-al, létrehoztam benne a megfelelő mappát. Az eredeti angol mappából áthúztam a strings.xml fájlt és lefordítottam magyarra. Azután visszacsomagoltam APK formátumba az APK Tool-al, belemásoltam a ROM system/app mappájába, felülírtam a régit gyakorlatilag. Aztán visszacsomagoltam az egészet a WinRAR-al ZIP formátumba és feltettem a telóra. Gondoltam majd felteszem a Morelocale 2 nevű progit, az megtalálja majd a mappámat és kiderül hogy sikerült a fordítás. Nos a ROM feltelepítése után egyáltalán nem volt FM Rádió alkalmazásom.

Gondoltam biztos az a baj, hogy nem szignóztam le. Nem csináltam meg, mert ugye elvileg a CWM nem kényes az ilyesmire. Sebaj, nekiálltam újra. Kibontottam, fájlcsere, ezúttal digitálisan aláírtam egy általam készített keystore kulccsal, aztán megint felülír, visszacsomagol, telepít. Semmi sem változott! Még mindig nincs FM Rádió app-om a telepítés után. Gondoltam felmásolom egy fájlkezelővel az SD kártyára és telepítem manuálisan. Hibával kidobott!

Na most mit csináljak? Elrontottam valahol a folyamatot? Vagy ennyire kényes ez a MIUI?
Annyit szivat, hogy lassan elmegy tőle a kedvem, hiába tetszik és a stock rom-ot fogom használni, mint eddig! :o

(#324) gabika318 válasza #01993216 (#323) üzenetére


gabika318
aktív tag

nálam hasonló gond volt (Jiayu G3 - HIKe OS - Android 4.2.1), a módosított apk telefonra másoltam, majd eltünt az alkalmazás. nagy nehezen rájöttem aláirás probléma van. hiába szignóztam, ugy sem ment.

Telepitettem az eredeti romot, lucky patchert felraktam, majd toolbox/rendszer módositása
itt mindhárom patcht aktiváltam (2 nekifutásra)

a patch a köv. fájlt módositja: /system/framework/services.jar (patchelés után félreraktam a moddolt jar fájlt)

ezután nem volt gond az apk-k buherálásával, simán cserélgettem adb-n vagy cwm-el az apk fájlokat.

[ Szerkesztve ]

[Phone: Jiayu S3 (2GB)][Sys: JIAYU.DE 5.1 RC1][Recovery: TWRP 2.8.7.0]

(#325) gabika318 válasza gabika318 (#324) üzenetére


gabika318
aktív tag

itt az én "nyüglődésem": :) hátha segit...

http://prohardver.hu/tema/jiayu_g3_androidos_csucsmobil_kinabol/hsz_8722-8722.html

[ Szerkesztve ]

[Phone: Jiayu S3 (2GB)][Sys: JIAYU.DE 5.1 RC1][Recovery: TWRP 2.8.7.0]

(#326) #18193920


#18193920
törölt tag

Legfrissebb LeWa Hun helyzetjelentés: 2014.02.16 SCREENSHOTS

(#327) pmikloska


pmikloska
aktív tag

Sziasztok!

Korábban egy telefonomhoz kaptam segítséget magyarítás ügyben. Akkor úgy készült a magyar menü, hogy a system/build.prop, system/app/*.apk és system/framework/*.apk fájlok lette magyarítva a jBart-tal, ezután a kapott .zip-ből mindent visszamásoltam futó rendszer alatt a megfelelő jogokkal ellátva a Root Explorer-rel.
Meg is jelent a telefonban a Magyar menü kiválaszthatósága, minden működik.

Most előszedtem egy másik, korábban vásárolt telefont, amihez frissítettem a szoftvert, de ebben nincs magyar menü. Végigjátszottam az a fenti műveleteket, és mégsem lett magyar menüm. Mit csináltam rosszul?
Próbáltam egy .zip-be belemásolva CWM-ből is feltenni, de az Updating Failed vagy ilyesmi üzenettel találkoztam szerencsétlenségemre. :(

(#328) #01993216 válasza gabika318 (#324) üzenetére


#01993216
törölt tag

Köszi, ez sokat segített, mindenképp utánanézek! :)

(#329) #01993216


#01993216
törölt tag

Hát ezt már komolyan nem hiszem el!

Gondoltam mégis a jBart-al a legegyszerűbb belefordítani egy magyarítást a ROM-ba. Gondoltam lemagyarítom offline, megnézem mi marad ki és befejezem ill. javítom, ami nekem nem tetszik benne, mégsem kell teljesen újat csinálni.

Megnyitottam a jBart\data\settings mappában a repo.miui.v4.main.conf fájlt és hozzáadtam ezt a sort:
github::vagyula1/miui-v5-hungarian-translation-for-miuiandroid=Hungarian V5

Le is fordította gond nélkül. Úgy ellenőriztem le telepítés nélkül, hogy kibontottam a kész ZIP fájlból a FileExplorer.apk fájlt, amiről biztosan tudtam, hogy magyar lesz. Beletettem az APK Tool-ba, kibontottam és persze benne volt a values-hu mappa.

Igenám, de ahhoz, hogy én itt szerkesztgetni is tudjak, offline kellene beleintegrálnom a magyarítást és akkor kedvem szerint variálhatok benne. Viszont nekem offline az istennek se teszi bele a magyar nyelvet.

Próbáltam a következő bejegyzésekkel a repo.miui.v4.main.conf fájlban:
c:\jBart\repoMIUI=Hungarian V5
listfolder::c:\jBart\repoMIUI=Hungarian V5

A repoMIUI mappa egy Hungarian nevű mappát tartalmaz, amiben aztán benne van a Main és így tovább. Nem működött. Aztán kiszedtem belőle a Hungarian mappát, tehát a repoMIUI mappa rögtön a Main mappát tartalmazta. Akkor sem ment, egyik bejegyzéssel sem. Érdekes viszont, hogy a LOG fájl szerint sikeresen kibontotta a ROM-ot és fel is építette. Valójában még csak ki sem bontotta, szimplán csak átmásolta egyik meghajtómról a másikra és átnevezte.

Próbáltam a legfrissebb jBart 1.7.0-ás és kicsivel régebbi 1.6.0-ás verzóval is, eredménytelenül. Variáltam a beállításban is, hogy letöltse a repo-t vagy sem, aláírja vagy sem, tök mindegy volt. Egyszerűen nem kerül bele a magyar nyelv.

Valakinek valami ötlete? :W :W

[ Szerkesztve ]

(#330) bb71 válasza #01993216 (#329) üzenetére


bb71
őstag

Kipróbáltam offline módban az általam feltöltött 1.6.0-val, de a Te beállításaiddal?

(#331) #01993216 válasza bb71 (#330) üzenetére


#01993216
törölt tag

Leszedtem, amit feltöltöttél nekem. Legelőször megpróbáltam úgy, ahogy te csináltad, de nekem nem ment. :(((

(#332) Indiant válasza #01993216 (#329) üzenetére


Indiant
addikt

Csak Neked, csak ma:
példa offline fordításhoz:
folder::/home/Indiant/LeWa-v5-Translation=Offline Hungarian Translation for LeWa 5.x (by Indiant)

A home könyvtár, ahol a jBART.jar van.
Oda teszel egy repositories mappát.
Majd bele egy translation mappát.
Ebbe bele a main könyvtárt és egy LangPack.conf fájlt.
A mainbe mehetnek az apk-k:

Pl.:
ApplicationGuide.apk - res - values-hu - strings.xml

Az 1.6.6-os jBART javasolt.

[ Szerkesztve ]

(#333) #01993216 válasza Indiant (#332) üzenetére


#01993216
törölt tag

Köszi!

Láttam a /home-os bejegyzést én is a readme-ben, de azt hittem az a Linux-ra vonatkozik! :DD :DD

LangPack.conf fájlba kell valami? Vagy üresen gyártsak egyet?

[ Szerkesztve ]

(#334) pmikloska válasza pmikloska (#327) üzenetére


pmikloska
aktív tag

Az én kérdésemre is tudnátok adni megoldást?

(#335) Indiant válasza #01993216 (#333) üzenetére


Indiant
addikt

Nálam ez van benne:

ro.repo.owner=Indiant
ro.repo.collaborators=frakk, Vicu
ro.repo.info=Hungarian Translation for LeWa 5.x (by Indiant)

(#336) Indiant válasza pmikloska (#327) üzenetére


Indiant
addikt

Mi a kérdés?

A felsorolás jó. Ezeket kell magyarítani.
Azt, hogy miért nem lett jó, szerintem senki nem fogja így megmondani.

A másik megoldásnál meg az update.zip tartalma nem jó.
Vagy a script, vagy a segédfájl.

(#337) #01993216 válasza Indiant (#335) üzenetére


#01993216
törölt tag

Köszi!! :R :R

(#338) pmikloska válasza Indiant (#336) üzenetére


pmikloska
aktív tag

A .zip-et a jBart készítette el. Van valami ötleted, hogy lehetne megoldani, hogy működjön? Könnyebb lenne a művelet egy update.zip-pel, mint a futó rendszeren cserélgetni a fájlokat.
Az elképzelhető, hogy a jBart lefut, de mégsem kerül bele a magyar nyelv, ezért nem jelenik meg a telefonon sem?

(#339) bb71 válasza pmikloska (#338) üzenetére


bb71
őstag

Csomagolj ki egy apk-t és meglátod, hogy belekerült-e a magyar vagy sem, nem is kell feltelepítened a telóra!

Ezt csináltad? [link]

Én az Aroma telepítővel tettem fel a magyarított fájlokat CWM alól.
********************************

Most jött meg feleségem telója, este magyarítás következik... :U

[ Szerkesztve ]

(#340) Indiant válasza pmikloska (#338) üzenetére


Indiant
addikt

Nem csináltam még ilyet jBarttal.
Persze, hogy elképzelhető, ha hiba van benne.

(#341) #01993216


#01993216
törölt tag

Na végre minden rendesen működik, lehet ügyködni a magyarításon. Most az APK Tool, jBART, APK Edit is hibátlan.

Szeretnék köszönetet mondani a kedves fórumtársaknak a segítségért és türelmükért! Különösképpen bb71-nek, Indiant-nak és hungobungo-nak! :R :R :R

(#342) bb71 válasza #01993216 (#341) üzenetére


bb71
őstag

GRATULÁLOK!
Akkó kérjük, hogy áruld el mi hozott áttörést a küzdelemben!

[ Szerkesztve ]

(#343) #01993216 válasza bb71 (#342) üzenetére


#01993216
törölt tag

Indiant hozzászólása tette fel végül az i-re a pontot. Miután rendesen beállítottam a jBART-ot, mostmár megy az offline fordítás. Az alkalmazások, amikbe eddig nem épült bele a magyar nyelv az pedig azért volt, mert ez a magyarítás nem a 4-es verziószámmal ellátott V5-ös MIUI ROM-hoz készült, hanem gondolom még az előző 3-ashoz és szinte biztos, hogy valami alapvető változás történt a string bejegyzések kapcsán.

A fordításból kidobtam a magyar nyelvhez tartozó xml fájlokat, a values mappából áthúztam az eredetiket, átírtam benne pár apróságot próbaképp és a jBART-al összeraktam a ROM-ot. A változások működnek, úgyhogy holnapután végigmehetek azokon az alkalmazásokon, amik eddig angol nyelvűek maradtak, javíthatom a hibákat, elírásokat és kiegészíthetem, ami még nincs lefordítva.

Természetesen publikussá teszem majd, ha esetleg más is kedvet kapna a MIUI kipróbálásához! :)

Jó egy hete szenvedek ezzel! Közel álltam már hozzá, hogy hagyjam az egészet, de végül sikerült és azt kell mondjam, megérte ennyit szenvedni vele! :C

[ Szerkesztve ]

(#344) pmikloska válasza Indiant (#340) üzenetére


pmikloska
aktív tag

Most magyarosítottam a tévé okosítómat, csak angol és kínai nyelv volt benne, de ahhoz .zip-ben volt frissítés.
Így legalább az kiderült, hogy a jBart tényleg jól működik.
Megpróbálom újra a telefonos dolgot...

(#345) pmikloska válasza pmikloska (#344) üzenetére


pmikloska
aktív tag

Megvan a hiba, a jBart nem fordítja le a fájlokat, ellenőriztem APKTool-lal. Van valami ötletetek, hogy miért nem, amikor a tévés kütyüét meg szépen megcsinálta?

Ha jól emlékszem, akkor volt egy régebbi jBart verzió, ami ilyen esetekben megoldást jelentett. Tényleg van ilyen? Ha igen, hol találom, melyik az?

[ Szerkesztve ]

(#346) bb71 válasza #01993216 (#343) üzenetére


bb71
őstag

Sajnálattal kellett éjjel rádöbbennem, hogy amit feltöltöttem Neked jBart csomagot az nem működik. Amikor régebben 2 magyarítást is csináltam, utána elmentettem a teljes jBart könyvtárat, csak hülye szokásomhoz híven kitöröltem néhány alkönyvtárt, amiről azt gondoltam, hogy csak munkakönyvtár, az egyik ilyen volt - valószínűleg - az Indiant által említett Repositories is.

Úgyhogy éjjel nekem is 1/2-1 órámba került, mire le tudtam fordítani feleségem új telóját...
Elnézést kérek Tőled, hiszen így még inkább feltartottalak vele, ahelyett, hogy előrevittelek volna.

(#347) #01993216 válasza bb71 (#346) üzenetére


#01993216
törölt tag

Nem gond, a lényeg, hogy most mindkettőnké jól működik! ;)

(#348) pmikloska


pmikloska
aktív tag

Megnéztem a log fájlt az átalakítás után. A következőt írja mindenre:

[17.02.2014 23:00:33] I: aapt: warning: string 'wifi_connect_failed_message' has no default translation in C:\Users\Default\Desktop\jBART-master\x.zip.bzproject\apkDecompiled\Settings.apk\res; found: hu

found: hu

Nincs is benne magyar!?! :F Pont ezért dolgozom, hogy legyen benne. Ilyenkor mi van? :( :((

[ Szerkesztve ]

(#349) Indiant válasza pmikloska (#348) üzenetére


Indiant
addikt

Tévedés.
Pont azt írja, hogy csak a magyarban találta meg a kifejezést.

(#350) #18193920 válasza pmikloska (#348) üzenetére


#18193920
törölt tag

Milyen készüléked van és milyen Romot szeretnél magyarítani?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.