Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) mexel válasza #70516736 (#750) üzenetére


mexel
veterán

Visszafejtettem a fájlokat amiket" lefordított" és nincs bent a res mappában a hu fájl egyiknél sem. Miért nem teszi bele? Mi a hiba?
Nem kellene ennyit szívnom ha valahonnan megszerezném azt a nyamvadt miui v6 nyelvi csomagot, de sehol sem találom.

[ Szerkesztve ]

(#752) mexel


mexel
veterán

Na megvan a hiba: a könyvtárszerkezetnél nagyon válogat. A leírásban az volt hogy main-ba kell, de oda nem jó, csak simán a sajátba kell rakni a fájlokat.

(#753) mexel


mexel
veterán

Még egy kérdésem lenne jbarttal kapcsolatban:
az "egyedüli fájl" menüben van lehetőség arra hogy 1 apk fájlt kibontsak, szerkesszek és összecsomagoljak? Próbálom, de a módosításokat nem menti el. Erről tud valaki valamit?

(#754) mexel


mexel
veterán

Na mivel úgy is jól elvagyok itt egyedül felteszek magamnak még egy kérdést:
A jbart fordításnál a nyelvi könyvtárból ( ahol a res mappákban a nyelvet tárolok amit kimentettem máshonnan) csak azt másolja be magának ami kell a fordításhoz, vagy mindent átmásol a mappából ami abban található?
Azaz kell-e törölnöm mást a mappából feltétlenül, vagy maradhat más is ott? ( talán érthető, bár válasz valószínűleg erre sem lesz... )

(#755) mexel


mexel
veterán

Hogy pörögjön a topik.
Megvannak a nyelvi fájljaim amik elvileg jók. Fordításkor majdnem mindenbe beleteszi, de a framework-res.apk-t nem fordítja. Ehhez mi kell hogy ebbe is beletegye? Illetve sokszor a többi nyelvet ( pl, ru, bg stb) beleteszi, látszik is a kezdésnél és választhatóak a nyelvek, de a magyart nem.

(#756) kobipeti


kobipeti
aktív tag

Szeretnék segítséget kérni, mi lehet a gond?

link
Bocs csak író módba voltam, most már olvasok is

[ Szerkesztve ]

(#757) pmikloska


pmikloska
aktív tag

Sziasztok! Hogy lehetne rávenni a jBart-ot, hogy valóban kibontsa nekem egy LG Kit-Kat .apk-it. Egy másik ROM-hoz szeretném őket használni repo-nak, de nem akarom egyenként kibontani őket az APKTool-lal, ha nem muszály...

(#758) sergio81


sergio81
tag

Sziasztok!
Snapdragonos telóval is működhet a magyarítás?

(#759) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

Sziasztok!
Volna egy olyan kérdésem, hogy szeretnék magyarítani egy Lenovo K900-as romot, de nem .zip kiterjesztésben van, hanem .7z-ben, ez gond?
Esetleg átcsomagoljam zip-be?

Ezt a romot szeretném magyarítani.

Válaszaitokat előre is köszönöm! :R

Samsung S9

(#760) cappa72 válasza Víz Elek (#759) üzenetére


cappa72
nagyúr

A 7z egy tömörített állomány. Vélhetően ezt ki kell csomagolni, mert ez biztosan nem telepíthető sehonnan sehova, mint ROM.
A tartalmától függ, mit kell vele csinálni.
Itt láthatod, hogy milyen típusú ROM-ok vannak: [link], és ebben is a 8.4-es fejezet.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#761) Víz Elek válasza cappa72 (#760) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Ertem, de akkor hogyan tudom magyarotani a romot, ha kicsomagolom?

Samsung S9

(#762) cappa72 válasza Víz Elek (#761) üzenetére


cappa72
nagyúr

A témaindítót elolvastad?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#763) Víz Elek válasza cappa72 (#762) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Igen.

Egy romot tartalmazó zipet képes a jBart automatizáltan kicsomagolni, visszafejteni, belerakni a szükséges változtatásokat, újrafordítani, és visszacsomagolni az egészet aláírva egy új zip állományba.

2. A jBart-ban kiválasztjuk a zippelt forrásromot - a gyári firmware (.img) nem használható, csak egy CWM/TWRP Recovery-vel készített mentés!

De nekem nem zippelt forrásrom van, hanem .7z..

Samsung S9

(#764) cappa72 válasza Víz Elek (#763) üzenetére


cappa72
nagyúr

De nekem nem zippelt forrásrom van, hanem .7z..

Ezért írtam, hogy nézd meg mit tartalmaz a 7z állomány.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#765) Víz Elek válasza cappa72 (#764) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Ezt tartalmazza a mappa.

Samsung S9

(#766) cappa72 válasza Víz Elek (#765) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ott a system.img.gz lehet a megoldás.
Ha azt ki tudod bontani, akkor a "másképp" bejegyzést is olvasd el.

Azonban tudnod érdemes, hogy jBart-tal legtöbbször az alap android, miui, és lewa dolgok fordíthatóak, ha megvannak a hozzájuk tartozó nyelvi fájlok.
Ha VibeUI, LenovoUI és hasonlók esetén magadnak kell megcsinálni, vagy egy másik ROM-ból kiszedni a nyelvi fájlokat.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#767) RVR400 válasza cappa72 (#766) üzenetére


RVR400
veterán

Üdv!

Nem tudok CWM-et generálni egy fos telóhoz. (UBIFS fájlrendszer) Az megoldás, hogy az appokat lementem root után, megcsinálom a fordítást JBART-tal, és aztán felülírom működő rendszernél egyesével az appokat a lefordítottakkal?

(#768) hzx0 válasza RVR400 (#767) üzenetére


hzx0
aktív tag

Én már csináltam igy. Sikerült. Elöször ne a systembe másold a leforditottat hanem az sd-röl a datára. Ott beálitod az jogokat az összes leforditott apk-nak utána 15-20 asával átmozgatod a megfelelö helyre. Esetleg ezzel probálj cwm et késziteni. PhilZ recovery autogenerátort

[ Szerkesztve ]

(#769) RVR400 válasza hzx0 (#768) üzenetére


RVR400
veterán

Próbáltam a Philz recoveryt megcsinálni, de aszonta, hogy nem MTK-hoz van a recovery. :DDD Amúgy köszi, működött a másolós dolog! Viszont van egy másik teló, ami majdnem tökéletesen magyar, de a settings.apk-val nem boldogulok. Az APK Changer Masterrel is rámentem, de ez a hibaüzenet a log fájlban:

I: Compiling Settings2...
W: Could not find sources
d:\Césave\___Geri\Apk-Changer-master\out\Settings2\res\values\styles.xml:216: error: Error retrieving parent for item: No resource found that matches the given name '@android:style/Widget.QuickContactBadge'.

Ki lehet ezt kerülni valahogy?

(#770) kukinyo


kukinyo
addikt

-

[ Szerkesztve ]

(#771) peterson1190


peterson1190
tag

Faternak megjött az mi4i-je, van lehetőség rá hogy jbartal magyarítsam neki a romot vagy még ez nagyon friss cucc?

Előre is Köszi.

Alcatel ?>3310>Cxt55>ZTEBlade 3>Xperia X8>Lenovo S650>LG G2>Lenovo vibe X2>Honor 6>Sony Z2>Huawei Mate 7>OnePlus One>Galaxy S6 edge>Honor 8>Galaxy S7>Galaxy S8>Mi Mix 2S>Pixel 4XL>iphone8>Iphone11>Mi10>Note20 Ultra>Zenphone 9

(#772) #18193920 válasza peterson1190 (#771) üzenetére


#18193920
törölt tag

Itt nincs hozzá magyar rom? [link]

[ Szerkesztve ]

(#773) peterson1190 válasza #18193920 (#772) üzenetére


peterson1190
tag

Nincs a felsoroltak között MI4I

Alcatel ?>3310>Cxt55>ZTEBlade 3>Xperia X8>Lenovo S650>LG G2>Lenovo vibe X2>Honor 6>Sony Z2>Huawei Mate 7>OnePlus One>Galaxy S6 edge>Honor 8>Galaxy S7>Galaxy S8>Mi Mix 2S>Pixel 4XL>iphone8>Iphone11>Mi10>Note20 Ultra>Zenphone 9

(#774) däniel


däniel
tag

Sziasztok!
Egy MIUI v6 ROM-ot szeretnék lefordítani magyar nyelvűre. De sajnos a magyar nyelvi repo már nem publikus.
Valakinek nincs lementve offline, esetleg nincs rá módszer, hogy egy régebbi verziós MIUI v6 ROM-ból átrakjam a fordítást ebbe a ROM-ba?
(A magyar MIUI fórumon már rákérdeztem, de ott nem reagáltak.)
Információk a ROM-ról:
- az angol ROM verziója: 5.6.18
- a már magyarított ROM verziója: 5.4.24
- mindkét ROM a telefonomhoz készült (Honor 3C) és teljesen működőképes
- a ROM-ok CWM-ből/TWRP-ből telepíthetőek

(#775) turoczi karo


turoczi karo
újonc

Szisztok. egy acer liquid e700 készüléket szeretnék magyaritani . De azt sem tudom hogy kezdjek hozza mert nincs a telon a system mappa. A telot rootoltam kb fél eve. Jo lenne valami segitség. Elöre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#776) cappa72 válasza turoczi karo (#775) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az nagyon meglepne, ha nem lenne /system könyvtár.
Ha jól láttam, MT6582.
Először ments (legalább 2 féle képpen), és csak utána állj neki bárminek.
Ha van root, akkor a / könyvtárban lesz a system könyvtár. Ezt root képes fájlkezelővel ellenőrizheted.
Vagy adb-n keresztül.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#777) turoczi karo válasza cappa72 (#776) üzenetére


turoczi karo
újonc

total comanderrel megtaláltam a system könyvtarat 1.1 gb masoltam pcre zip tömöritettem de ez a jbatr már nem olyan mint régen nekem bonyolultnak tunik .Elinditottam kb 10 perce csinlja a deodex pont alatt

[ Szerkesztve ]

(#778) cappa72 válasza turoczi karo (#777) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az, hogy betömöríted pc-vel zip-be, attól még nem lesz jBart-tal lefordítható.
Olvasd el a MÁSKÉPP verziót is, ott le vagyon írva, hogyan is jell csinálni.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#779) turoczi karo válasza cappa72 (#778) üzenetére


turoczi karo
újonc

a jiayu g4 tavaj sikerult magyaritani meg rakram ra sok rom de erre a telora kb semmi sincs lehet inkább hagyom mert tuti tegla lesz .Azt a masképp verziot hol találom?

[ Szerkesztve ]

(#780) cappa72 válasza turoczi karo (#779) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az összefoglalóban benne van, de google-lel is megtaláltam

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#781) turoczi karo válasza turoczi karo (#779) üzenetére


turoczi karo
újonc

letöltöttem az aroma atmasolta ahogy a leirasban volt. recowerybe bejon a magyar robot kipipálom a magyar telepites kiirja kész aztan ujrainditom kiirja android is upgrading elkészül de nincs magyar nyelv mit rontottam el?

(#782) kukinyo


kukinyo
addikt

Sziasztok
Próbáltam lefordítani egy miui 6 romot, kevés sikerrel.
Egyedül a Play Áruház ikonfelirata lett magyar nyelvű. Ami jelzi hogy valamit csinált a program de ezt nagyon kevésnek tartom. Azon kívül 1 magyar fordítást sem találok a telefonon.
JBart2A-val próbálkoztam. Létezik hogy ennyi, vagy talán a beállításokba kihagytam volna valamit?
Ja igen... a build.prop fájlban is átírta a nyelvet és az időzónát hu-ra.

(#783) S3RIOUS


S3RIOUS
tag

Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, hogy miui v6-ot ilyen bonyolult magyarosítani? Egyáltalán lehetséges-e?
5.8.7-es galaxy s5-re való miui rom lenne az amit magyarítanék, de hupilila számomra ez a jbart-os dolog

(#784) seger


seger
addikt

Jbart-hoz tudnátok linket adni? Ha lehet valami egyszerű letöltőlinket, ne valami orosz oldalt. Köszi!

(#785) #18193920 válasza seger (#784) üzenetére


#18193920
törölt tag

Ha jobb oldalon felül a keresőt használod, akkor megtalálod a választ a kérdésedre:
[jBart gyűjtemény]

(#786) seger válasza #18193920 (#785) üzenetére


seger
addikt

Igazad van!!!! Meg is lett utána. Köszi a választ!!!

Note3 LTE-hez szeretnék miui V6-ot magyarítani.
Valaki csinált már hozzá?

(#787) #18193920 válasza seger (#786) üzenetére


#18193920
törölt tag

Az nem fog menni, csak a v5 nyelvi fájljai vannak a githubon.
A v6-ot úgy védik a k.....k, mint a szent grált és nem adják ki a forrásokat. :(
Ez van. :(

(#788) S3RIOUS válasza #18193920 (#787) üzenetére


S3RIOUS
tag

tehát jól gondolom, hogy akkor a galaxy s5-höz való miui v6-ot se lehet magyarítani?

(#789) #18193920 válasza S3RIOUS (#788) üzenetére


#18193920
törölt tag

Lehetséges, ha megkéred valamelyik nagy mogult(aki bírtokában van ennek az óriási kincsnek :R :C ), hogy tegye meg.
Megjegyzem lassan itt a v7-es MIUI, a f..z se érti miért kellett a magyar nyelvi fájlokat így levédeni, hgy csak ők férhessenek hozzá.
Biztos fájt nekik, hogy működött egy rendszer és nem nyaltuk ki a v....kat, minden magyarítás előtt.
that's all folks

[ Szerkesztve ]

(#790) seger válasza #18193920 (#787) üzenetére


seger
addikt

V5-is jó lenne kezdetnek! Honnan lehet letölteni? Jbart-al kell belerakni?
Illetve Jbart-al kibontható a V6-ból vagy esélytelen?

(#791) #18193920 válasza seger (#790) üzenetére


#18193920
törölt tag

A v5 simán fordítható a jBart-al
Benne van a link a repo.miui.v4.main.conf -ban (github::vagyula1/miui-v5-hungarian-translation-for-miuiandroid=MIUI V5 Hungarian (vagyula, miuiandroid.hu)), de a v6-hoz az sajnos nem lesz jó.
Ha ezt elolvasod minden tisztább lesz :_[link]

[ Szerkesztve ]

(#792) seger válasza #18193920 (#791) üzenetére


seger
addikt

A baj az, hogy note3 lte-hez nincs letöltőlink miui V5-höz....

(#793) seger válasza #18193920 (#791) üzenetére


seger
addikt

Megpróbáltam S4-re a legujabb V5-öt, de ugyan annyira magyar csak mint előtte....
Valamit nem jól csinálok...??!!?!?!?

(#794) seger


seger
addikt

Sehogy sem sikerül! Ha valaki szánna rám kis időt segíteni, örülnék neki! Akár privátban is.

Köszi

(#795) #18193920


#18193920
törölt tag

Ezt valaki próbálta már, hogy tényleg az-e mint aminek mondja magát?
[miui7-hungarian-translation]

(#796) robi12ster


robi12ster
tag

Sziasztok az uj jbart-ot hogyan kell gasználni.?

(#797) #01993216


#01993216
törölt tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék. MIUI v7-es ROM-ot próbálok magyarra fordítani. Kibontottam a jBART-al, belepakoltam a magyar nyelvi fájlokat, néhány módosítás után vissza is csomagolt szépen minden alkalmazást, hiba nélkül. Feltettem a ROM-ot a telóra. Bootloop!

Visszaraktam a gyári angolt, ami hibátlan. Kicseréltem benne 1 alkalmazást, amit az előzőleg készített ROM-ból bontottam ki. Simán működik, magyar is. Egész addíg, amíg nem indítom újra a telefont. Rögtön Bootloop lesz az eredmény.

Van valakinek valami ötlete?

(#798) #24633088 válasza #01993216 (#797) üzenetére


#24633088
törölt tag

Nálam ugyan ez

(#799) Kuter válasza #18193920 (#795) üzenetére


Kuter
senior tag

Ez a forditás,azt tuti ,de hogy kell belerakni?

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#800) #18193920 válasza Kuter (#799) üzenetére


#18193920
törölt tag

Beletettem a régi módszerrel, meg is jelent, de nem fordította le sajnos :(
Kíváncsiságból kibontottam a framework.res-t de találtam benne "hungarian nyomokat" sem :(
Pedig letöltötte a repo-t és úgy nézett ki mintha dolgozna, létre is hozta az új rom-ot, de sajnos sikertelenül.

Valahogy így csináltam
"Nyisd meg a jBART-master\data\settings\repo.miui.v4.main.conf pl worldpad-al, és szúrd be ezt a sort a többi után:
github::gtgt/miui7-hungarian-translation=miuiv7 (miui7-hungarian-translation)
majd ha elindítod a jbartot már ki tudod választani ezt válaszd ki a miui7-hungarian-translation Hungarian Translation -t"

Lehet valamit én néztem el.

[ Szerkesztve ]

(#801) xabolcs válasza #01993216 (#797) üzenetére


xabolcs
őstag

es (#798) aaduo01

De jo nektek!

Az en MIUI v7 fozetem a nyelvi fajlokon kivul nem kert egyeb modositast es nem is bootloop-ol, de az Android betoltesen nem jut tul. Amikor megy az a folyamatjelzo harom potty.
Factory reset eseten se jut tovabb, pedig otthagytam vagy 4 orat.

Magyarra forditani lusta vagyok, igy mar egy elkeszitettet probalok beletenni.

Otlet?

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#802) kismércse


kismércse
tag

Üdv!

Ha nekem van egy Lenovo P780 telefonom, amire van miui v8 rom, de nem magyar, valamint van egy Xiaomi mi4 telefonra lévő miui v8-as rom, amiben viszont már van magyar nyelv, akkor megoldható valahogy, hogy a P780-ra való romot magyarosítsam a Xiaomira való rommal? Ha igen, hogyan?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.