Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4151) woodworm válasza teo77 (#4148) üzenetére


woodworm
veterán

A telefonod gyári romjától függ melyik root csomag szükséges (B889, B898). Mindenesetre itt megtalálod a 889-esre és a 898-asra is. A zipben megtalálható a cwm-es recovery.img és a stock recovery, recovery_old.img néven.

(#4149):
Más telefonon tudom, hogy lehet a stock recoveryből is indítani az update.zip-es supersu-t, itt a standard eljárás a cwm recovery-t feltenni először. Ha terminálból fel tudnál flashelni custom romot, akkor a cwm is felmegy rá. Ha mégis a bonyolultabb megoldást választod, a fenti linken találsz egy gyári rootolt 889-es cwm mentést, azt ugyancsak fel lehet flashelni terminálból, 898-as romra kell még egy új kernel is.

(#4152) teo77 válasza woodworm (#4151) üzenetére


teo77
őstag

Koszonom! A stock rom pontos verzioja hol deritheto ki?

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#4153) woodworm válasza teo77 (#4152) üzenetére


woodworm
veterán

(#4154) SektorFlop


SektorFlop
aktív tag

Sziasztok!

Elővettem a fiókból a telefont, és gondoltam gyári rom helyet rakok rá valami custom romot, már réggen is volt rajta, sőt sokan lehet pont az én leírásom alapján csináltam. Ami ironikus a történetben, hogy nem tudom működésre bírni a készüléket. Már a recovery is nehezen ment fel, de aztán sikerült és romot is telepítettem, de bootnál mindig csak a huawei logóig jut el a dolog.

Valakinek ötlet?

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#4155) andreina


andreina
csendes tag

A google fiókban a cimtár alatt van egy feladatok funkció, hogy tudom azt használni? Telefonon látni fogom őket, figyelmeztetést kapok?

(#4156) andreina


andreina
csendes tag

Nem igazán szeretek sms-t írni a telefonon. Most is használom a gyorsszöveget, de még jobban tudnám, ha
a számítógépen keresztül tudnék újjakat írni. Van erre lehetőség?

(#4157) Superhun válasza andreina (#4155) üzenetére


Superhun
addikt

(#4158) andreina válasza Superhun (#4157) üzenetére


andreina
csendes tag

Köszi
ezt a telefonra vagy a számítógépre kell telepíteni?

(#4159) woodworm válasza andreina (#4156) üzenetére


woodworm
veterán

Sms írásához MyPhoneExplorer a gépre, MyPhoneExplorer Client a telefonra. Nem kell kábel sem hozzá, csak wifi, sőt otthoni hálózaton is megtalálják egymást.

(#4154) SektorFlop:
A kernel újrarakását próbáltad?

[ Szerkesztve ]

(#4160) Superhun válasza andreina (#4158) üzenetére


Superhun
addikt

Telefonra. :DD

(#4161) andreina válasza andreina (#4158) üzenetére


andreina
csendes tag

Ez nagyon jó, köszönöm szépen!
a gépem átvette a telefonom tartalmát.
Csak egy kérdésem van, ha nincsenek összekötve, és valamit javítok a gépen az adatok között, vagy a telefonban akkor oda vissza javítják egymást?

(#4162) andreina válasza woodworm (#4159) üzenetére


andreina
csendes tag

Még egy kérdés, itt is találtam feljegyzések lehetőségét. Ezt hova teszi a telefonba?

Azt viszont nem találtam meg hogy itt az SMS sablonokhoz hol lehet hozzáférni, bár már így is megkönnítette a munkám ez a program

(#4163) andreina


andreina
csendes tag

miközben letöltöttem a dolgokat véletlenül elindítottam a programok frissítését. Naná hogy kiírta, hogy kevés a hely.
Hogy lehet visszavonni, és leállítani a frissítést?
Remélem több kérdésem nem lesz mára

(#4164) SektorFlop válasza woodworm (#4159) üzenetére


SektorFlop
aktív tag

Próbáltam.

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#4165) Van-droid válasza Hoppá (#4104) üzenetére


Van-droid
újonc

Jeleztem priviben! :)

(#4166) Smoker84


Smoker84
tag

Aki tud nekem segiteni imei átirásba hejrehozásban az irjon rám priviben köszönöm.( rom update után eltünt az imei )

(#4167) woodworm válasza Smoker84 (#4166) üzenetére


woodworm
veterán

Ez nem tipikusan rom csere utáni hiba. Látom, korábban volt gondod a függetlenítéssel, én ott keresném a megoldást.

(#4168) Smoker84


Smoker84
tag

Valakinek esetleg van ehez a telohoz Vodafonos rom mentése ? lehet azzal kezelné a vodás kártyát,egy probát megérne.

(#4169) Smoker84


Smoker84
tag

Nos végre sikerült találnom egy müködö oc kernelt a y200 u8655-1 b898 gyári rom hoz.

[letölthetö innen]

proci huzható vele,swap engedélyezett.most tesztelem. Aki akarja tegye fel és tesztelje,WIFI müködik vele !!!!

(#4170) vimes


vimes
senior tag

One click root programmal pl. framaroot, z4root rootolta-e vki a telefonját? Vélemény?

[ Szerkesztve ]

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#4171) Smoker84 válasza vimes (#4170) üzenetére


Smoker84
tag

nekem nem ment...csak a fastboot os root ment.

(#4172) peestike


peestike
senior tag

sziasztok!
asszony y200-a kissé meghülyült, volt egy wipe data-factory reset.
ment szépen, újraindítás után nincs notification bar. :W
ez normális ennél a telónál? :F
köszönöm! :)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#4173) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Egy gyors kérdésre kérnék választ tőletek. Egy ismerősömnek szeretném megcsinálni a telefonját, mert bootloopos lett, az android logonál nem jut tovább. Eredeti rom volt rajta, nem piszkált, de nem tudom melyik verzió.
Tanácsot kérnék, hogy mit rakjak fel neki, melyik rom, milyen kernel? Root-ra nem biztos, hogy szüksége van, annál nehezebben rontja el a telefont. :) A lényeg hogy stabil legyen, és lehetőleg ne lomha.
A romolás nem új dolog számomra, saját SGS-emet számtalanszor romoltam, de itt most csak azokat a leírásokat olvasnám el, ami számomra lényeges, ezért kérem a tanácsotokat, hogy miket, és milyen sorrendben tegyek rá.

Köszöntem! :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#4174) shootme2 válasza A_ScHuLcZ (#4173) üzenetére


shootme2
aktív tag

Szia

Neked egy gyári rom kell. Első körben a 889-et ajánlanám nehogy a tulajt zavarja az új külső (az újabb rom-nál is vissza lehet állítani a régi kinézetet de root-olni meg babrálni kell).
Innen tölthető le. Kicsomagolás után a step1 dload mappát felrakod a microsd-re majd hangerő fel+hangerő le+bekapcs ha végzett ugyanezt el kell játszani a step2 dload-al is (step1 dload-ot törölni kell) és kész is.

peestike: Nem normális de szerintem egy rom újratelepítés megoldja.

(#4175) woodworm válasza A_ScHuLcZ (#4173) üzenetére


woodworm
veterán

Esetleg a rom felrakása előtt meg lehet próbálni egy factory resetet a recovery menüből (power+hangerő fel). Ha be volt kapcsolva a gyors boot, akkor akkumlátor visszarakásával egybekötve. Így hamarabb kiderülne az eredeti rom verziója is.

(#4176) jakabtamas


jakabtamas
tag

Hello

Ascend Infusion ROMot próbálta valaki?

(#4177) andreina


andreina
csendes tag

Sziasztok,

Van egy kis gondol, a telefonom nem szinkronizálja az adatokat. Azaz beírtam a telefonba a gmail részlegbe új telefonszámot és azt nem látom a gmail címtárjába. Autoszinkron be van kapcsolva.
Lehet az oka, hogy csa 13MB van?
Lehet az automata helyett kézzel szinkronizáltatni?

Az email-ek se jönek át :-(

válaszotokat előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#4178) vimes


vimes
senior tag

Sziasztok,
az lenne a kérdésem, hogy aki a kötegfájlos, recocery menüből telepítem a superuser....zip-es módon rootolta a telefonját, próbált már unrootot a SuperSU app-al? Sikerült?

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#4179) jakabtamas válasza vimes (#4178) üzenetére


jakabtamas
tag

Szia,

Mindenki így unrootol rom visszarakás nélkül. ;)

(#4180) vimes


vimes
senior tag

Tud valaki arra megoldást, ami segít a RAM problémán? Az a baj, hogyha pl. fut a Facebook kliens, az már elvesz kb. 40 MB-ot a szabad RAM-ból, ami bekapcsoláskor kb. 55-60 MB. A böngésző meg kilép persze, hiszen a RAM az már elfogyott majdnem. Bezzeg pl. fut a Térkép a háttérben, ami automatikusan elindul, ha kilövöm Task killerrel, azonnal újraindul, nem oldja meg a problémát. Van olyan alkalmazás, amivel testre lehet szabni, hogy a "felesleges" appok ne induljanak el mindiv, és ne foglalják a helyet a RAM-ban?
köszönöm

#4179: köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#4181) 7Sony7 válasza vimes (#4180) üzenetére


7Sony7
addikt

Root+jegelés segíthet valamit, de hátha tud valaki root nélküli megoldást is.

-

(#4182) Superhun válasza vimes (#4180) üzenetére


Superhun
addikt

Root nélkül sokat nem tehetsz az ügy érdekében. Rootold, aztán felvetünk néhány ötletet.

(#4183) vimes


vimes
senior tag

Root előtt még lenne egy két gyors kérdés.
Az első hsz.-ben levő B889 rootolási csomag mellé jó a "Magyar leírás" linkben lévő leírás? Csak mert volt abban is link rootolási csomaghoz. De az (már?) nem jó. A másik, h a factory reset törli a rootot??
Csak mert itt valamalyik androidhilfe.de linken olvastam az unroot lehetőségeknél a Factory resetet. Remélem nincs igazam.

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#4184) vimes


vimes
senior tag

Ja meg még annyi, h mikor már lefutott a batch fájl és a superuser zip-jét kell telepíteni állítólag az install zip from sd card-ot kell választani, de a recoveryben csak apply update from sd card van. Vagy mire ide jutok lesz egy másik recovery, ahol ez már kiválasztható?

[ Szerkesztve ]

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#4185) shootme2 válasza vimes (#4183) üzenetére


shootme2
aktív tag

A "Magyar leírás" linkben lévő leírás jó hozzá. Ezzel gyakorlatilag a recovery-t cseréled le az újban már lesz install zip from sd card menüpont.

(#4186) vimes válasza shootme2 (#4185) üzenetére


vimes
senior tag

köszönöm a választ!

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#4187) ms73


ms73
csendes tag

Sziasztok.
Huawei y200-as telómmal két problémám volna:
1.Nem tudok sem küldeni sem pedig fogadni mms-t,pedig a szolgáltató által megadott beállítások stimmelnek.
2.Nem tudok online tv-t nézni rajta.
Légyszi segítsetek.

(#4188) St3ven válasza ms73 (#4187) üzenetére


St3ven
addikt

Milyen szolgáltató, milyen tarifacsomag? Mobilnet engedélyezve van? Mert mindkettőhöz az kell, a wifi nem játszik.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#4189) ms73 válasza St3ven (#4188) üzenetére


ms73
csendes tag

Köszi,az mms így müködik,de az online adásra még mindig azt írja:"Sajnáljuk ez a
videó nem lejátszható".
A feleségem xperia tipóján wifivel tudok online tv-t nézni,ugyanabba csomagba vagyunk a T-Mobil-nál.

[ Szerkesztve ]

(#4190) St3ven válasza ms73 (#4189) üzenetére


St3ven
addikt

Jahogy nem mobil TV, akkor nem tudom, talán másik böngészővel menni fog. Milyen címen néznéd az online adást?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#4191) ms73 válasza St3ven (#4190) üzenetére


ms73
csendes tag

europestream.tv

(#4192) Foose


Foose
addikt

Sziasztok! Valószínüleg ma telót cserélek,és szeretném az eddig beérkezett smseket lementeni valahogy,persze úgy szeretném,hogy az új telóra meg fel tudjam másolni. Ezt hogyan tudom megtenni? :U

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#4193) Foose válasza Foose (#4192) üzenetére


Foose
addikt

SmsBackup + megoldotta...

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#4194) ksav


ksav
csendes tag

Sziasztok.
A HUAWEI Ascend Y210-es készülék is rootolható ezzel az eljárással szerintetek?
Mert egy órája próbálkozok és sehoy sem tudok reovery menüt behozni.
Előre is köszi.

(#4195) St3ven válasza Foose (#4192) üzenetére


St3ven
addikt

Mire váltottál? P6? :P

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#4196) Superhun


Superhun
addikt

Gyári ROM-ot hogy tudnám visszarakni? A 889 és a 898 is elszáll "update failed" hibával. :W

(#4197) Andi-74


Andi-74
tag

Sziasztok!
Ha frissíteni szeretném a telefont azt csak a szervizben kérhetem vagy én is megbírom csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#4198) Superhun válasza Andi-74 (#4197) üzenetére


Superhun
addikt

Én a gyári ROM-ot akarom visszarakni a dload mappás módszerrel, de mindig elszáll update failed hibával. :W Milyen ROM van most fent nálad?

(#4199) Andi-74 válasza Superhun (#4198) üzenetére


Andi-74
tag

Azt hogy tudom megnézni?
A frissítéssel nem volt jó?

(#4200) Superhun válasza Andi-74 (#4199) üzenetére


Superhun
addikt

Ha nem tudod, hogy milyen verziód van fent, akkor honnan tudod, hogy van újabb verzió? :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.