Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11451) Zirowe válasza HIJ (#11448) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Igen, de általában gyökeresen új rendszer esetén az ember fogja magát és elolvassa a használati útmutatót.
Próbálja megérteni, ha nem megy, akkor elolvassa még egyszer és utána kérdez.

De persze sokkal egyszerűbb az alap dolgokat bepötyögni egy fórumba és csak nekem nagyok az elvárásaim.. :U

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#11452) Something_ válasza Zirowe (#11451) üzenetére


Something_
őstag

Szerintem a pdf-be a ctrl+f a legegyszerűbb..
..de sztem sokan nem is tudják, hogy 200 oldalas használati útmutató van az sd kártyán.

(#11453) HIJ válasza Zirowe (#11451) üzenetére


HIJ
őstag

A fene tudja. Én pl soha nem szoktam útmutatót olvasni. Az valahogy sosem jut eszembe :Y Eddig megvoltam a logika, cikkek, tesztek, blogok és fórum kereső kombival :K Ha meg max tényleg nem találok vmit, akkor ugye ott a fórum.

(#11454) pap válasza #54715584 (#11450) üzenetére


pap
senior tag

Én meg 1000ft-os samsungról.Nekem sem volt nagyon nehéz...

Edenyke: Miért baj az,én is szeretem a rövidebb utat választani,akinek van kedve és ideje,válaszoljon rá.Ha meg nem érkezik válasz, akkor lépjen tovább,akár elolvassa a használati útmutatót.

[ Szerkesztve ]

Asus RT-AC66U, HP Microserver G8

(#11455) #54715584 válasza Something_ (#11452) üzenetére


#54715584
törölt tag

Menü - Show me / Mutasd meg... :DDD

Pap: :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11456) Zirowe válasza HIJ (#11453) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Jó, én is mondhatnám, hogy még egy telefonom használati útmutatóját sem olvastam, de nem ez a kérdés, hanem, hogy utána mennyire alap kérdéseket tesz fel az ember.

pap: mondjuk mert ez kb szakmai fórumnak számít, nem pedig egy olyan helynek, ahová az ember beírja a "hogy tudom lehalkítani a telefont" kaliberű kérdéseket. :U

Tehát az alap szint ami itt elvárható: legalább a használati útmutatóban lévő dolgokkal legyen tisztába mindenki, és efölött lehet bátran kérdezni.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#11457) mumk1 válasza Zirowe (#11456) üzenetére


mumk1
addikt

Vagy használni a fórum motor egyèbként szenzációsan jó keresőjét. :DDD Azért egy több ezres topicban már nehéz olyat talàlni egy több mint fél éves kèszülèkről ami még nem lett kivesézve. Akár már többször is.

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#11458) kicso24 válasza #54715584 (#11455) üzenetére


kicso24
csendes tag

elolvastam a használati útmutatót, de sok mindenre nem ad választ...
nekem képtelenség az, hogy a képernyő nemcsak elsötétül, hanem le is zár.. minek? ha akarom lezárom, ha elsötétül akkor pedig nem fogyaszt, ha átgondolod, a fapados symbian egy érintus után élt, a második már a hívás volt, itt egy ki-be gomb nyomás, feloldás, aztán hívás... egy hosszabb, azért írtam itt, mert ha Ti nem tudtok jobbat, aki nehéz találni vkit, aki igen,

másik: a repülő mód is fogyaszt, mondjátok meg, miért nem lehet azt megoldani, hogy kikapcsolt állapotban is ébresszen? meglehetne, ha akarnák... miért nem akarják? na mindegy, ha repülő módban hagyom, akkor sincs az ébresztőnél rezgő mód... nem adom fel, hogy barátkozzam, főleg ha segítetek .. köszi

(#11459) 19_OsY_81 válasza kicso24 (#11458) üzenetére


19_OsY_81
aktív tag

Mert ez egy Linux alapú masina, akár mint egy asztali PC... Ezért nem ébreszt...

Én is Symbianról álltam át, de ég és föld a kettő... az Android javára persze...

Ha mégsem jönne be neked, akkor nyergelj vissza a Symbianra, mert minden más okostelefon is hasonlóan működik (WinM7, iOS, stb.).

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#11460) Xaels válasza kicso24 (#11458) üzenetére


Xaels
félisten

Csak azt elfelejted, hogy ez nem rezisztív kijelző és nem csak 1 nyomást tud érzékelni és emiatt másképp működik, másra kell figyelni...

Én a télen jártam úgy, hogy zsebre vágás közben véletlenül feloldottam úgy a telefont, hogy a kamera jött be, ne kérdezzétek, hogy csináltam, sikerült. Úgy vettem észre csak, hogy fura volt, hogy relatív meleg van mínusz 13 fokban is a zsebemben :D

Estére meg rászoksz úgy is, hogy töltőre vágd. Ezek a csúcsmasinák már csak ilyenek. Párom most kapott Lumia 800-at elég hamar megszokta, hogy estére töltőre teszi, el van az ott a madzagon.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#11461) kicso24 válasza Xaels (#11460) üzenetére


kicso24
csendes tag

háát igen, pár napot még adok neki.... meg használom a régi telót ébreszteni...

meg keresek egy vkit aki személyesen elmond pár dolgot, hátha belejövök....

végül köszi, választ kaptam a kérdésekre, igaz más válaszokra számítottam

(#11462) Xaels válasza kicso24 (#11461) üzenetére


Xaels
félisten

Kezdetnek az 1. hozzászólást olvasd át, hátha van benne számodra 1-2 hasznos információ.

Gyakorlat útján bele fogsz rázódni, megszokod és nem lesz gondod vele.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#11463) kicso24 válasza mumk1 (#11457) üzenetére


kicso24
csendes tag

próbáltam keresni, de nem sikerült a fórumban keresni, mivel ma csatlakoztam....

(#11464) Something_ válasza kicso24 (#11461) üzenetére


Something_
őstag

Rakj ki widgetet, amivel be és kikapcsolhatod a háttérvilágítást. Ergo kapsz egy nokiát, úgy ahogy használtad:D

Szerk.:
mondtad, hogy irodában dolgozol. Dokkolón nem gondolkodtál? Berakod, tölt, le sem kell zárni a billentyűzárat, kiveszed, berakod, kihangosítod felvétel nélkül, stb.

[ Szerkesztve ]

(#11465) Zirowe válasza kicso24 (#11463) üzenetére


Zirowe
nagyúr

A kereső független a regisztráció dátumától, és akár anélkül is megy. :U

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#11466) kicso24 válasza Xaels (#11462) üzenetére


kicso24
csendes tag

köszi, jól esik a bíztatás... egyébként sok mindent elolvastam a vásárlás előtt, de azt sehol nem írta senki, hogy pl. itt nincs "klasszikus" billentyűzár, mint a más telefonokon. Lehet, hogy ez sokaknak evidens, nekem nem.

(#11467) kicso24 válasza Zirowe (#11465) üzenetére


kicso24
csendes tag

köszi, tudod, hogy nem erre utaltam :U

(#11468) Xaels válasza kicso24 (#11466) üzenetére


Xaels
félisten

Klasszikus billentyűzár? Mivel nincsenek billentyűk talán azért nincs. :DDD Amúgy nem ártott volna megnyomkodni ilyesmi készülékeket mielőtt megveszel egyet. Elég sok boltban van lehetőség végigpróbálgatni akár a csúcsmasinákat is.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#11469) KaoszTom válasza kicso24 (#11461) üzenetére


KaoszTom
aktív tag

Ha elsőre nem nyűgöz le, és csak azt látod, hogy mit nem tud az előző telefonodhoz képest, akkor tényleg az a legjobb ha visszatérsz az előzőhöz.

(#11470) #54715584 válasza kicso24 (#11466) üzenetére


#54715584
törölt tag

Erre van a ki-bekapcs gomb :DDD

(#11471) kicso24 válasza Xaels (#11468) üzenetére


kicso24
csendes tag

nyomkodtam, sokszor, utána olvastam, de pont azt olvastam, hogy ez egy nyílt rendszer, jól variálható, sok program van hozzá stb. stb. , ehhez képest volt furcsa az ébresztős dolog... okké, most már kezdem érteni, hogy ez tulképpen egy számítógép, ami nem ébreszt, de azt akkor sem értem, hogy ha ilyen állat jó rendszer, akkor miért nincs megoldva.

(#11472) kicso24 válasza #54715584 (#11470) üzenetére


kicso24
csendes tag

igen, de a lezárás automatikus, nem állíthatom be, hogy ne zárjon le

(#11473) Xaels válasza kicso24 (#11472) üzenetére


Xaels
félisten

Erre azért van szükség mert a kijelző a legnagyobb fogyasztója ezeknek a készülékeknek és el kell érni, hogy minél kevesebbet legyen olyan, hogy nem kapcsol le vagy magától bekapcsol. Ez amolyan "hülyebiztosítás" azért, hogy ne nyírja ki az akkumulátort feleslegesen.

Azt meg azóta nem bánom, hogy nem ébreszt ha ki van kapcsolva amióta anyám otthon hagyta a telefonját kikapcsolva csak elfelejtette kikapcsolni a hajnali 2 órás ébresztőt... Igaz megoldottam, hogy 1 hétig 3 darabban volt a telefonja :P

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#11474) kicso24 válasza Xaels (#11473) üzenetére


kicso24
csendes tag

igen, értem, de az nem lenne elég, hogy megérintem és újra éled? ha meg mielőtt zsebbe rakon, teljesen lezárom. Jó lett volna, ha a lehetőségét meghagyják, ha elfelejtem lezárni, én szívok és kész. Az nem tetszik, hogy előre döntöttek helyettem erről, nincs választás, hogy hülyebiztosítást választok-e vagy figyelek.

(#11475) Xaels válasza kicso24 (#11474) üzenetére


Xaels
félisten

Van választásod, ott a ROOT és elég sok mindent lehet custom ROM-okkal kihozni a készülékből, de ahhoz kell egy kis hozzáértés. Előbb át kell lépni a "hülye" státuszt.(Mondjuk ez tőlem elég viccesen hangzik, mert errefelé én ritka hülye vagyok :DDD )

Amúgy meg nem találsz ennél lazább komolyabb OS-t a piacon, WP7 és iOS is sokkal hülyebiztosabb.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#11476) kicso24 válasza Xaels (#11475) üzenetére


kicso24
csendes tag

köszi, akkor próbálok hozzáértővé válni

(#11477) Something_ válasza Xaels (#11475) üzenetére


Something_
őstag

Nem értem, hogy neki miért segítene egy főzött rom:D Amit szeretne, azt főzött rommal sem tudná elérni.

(#11478) kicso24 válasza Something_ (#11464) üzenetére


kicso24
csendes tag

bocs, hogy érted ezt? leírnád, mit hogyan állítsak? köszi

(#11479) Something_ válasza kicso24 (#11478) üzenetére


Something_
őstag

Huh, ez nagyon android alapokon. Először is ezzel a topikkal barátkozz meg. Használd a keresőt címszavakkal. Tedd fel bátran a kérdésedet, rengetegen nézik, biztos segítenek.
Én első körben azt javaslom, hogy marketen írd be a keresőbe, hogy "Brightness" ki fog adni rengeteg progit, keresgélj. Widgetekkel tisztában vagy?
De mint priviben is írtam, hogyha kirasz egy 0%-os fényerőt és mellé egy 80%-os fényerő widgetet, az nem azt jelenti, hogy a 0%-os widgetnél olyan fekete lesz a képernyő, mint a lezárásnál. Ergo jobban fog fogyni az aksid.
Megint csak azt tudom mondani, hogy ha irodai munkára kell a sok telefonáláshoz, akkor dokkoló.

(#11480) kicso24 válasza Something_ (#11479) üzenetére


kicso24
csendes tag

köszönöm! megnézem a csatolt linket

(#11481) WiZARD


WiZARD
addikt

http://www.appbrain.com/app/org.jraf.android.nolock nem tudom müxik-e ki kell próbálni.
és kell valami tweak amivel a hangerő gombokra is bekapcsol a teló...

az meg nem tök8, hogy gombnyomásra, vagy érintésre kapcsol be a kijelző?

az miért fáj, ha éjjel be van kapcsolva a telefon? ha nem akarsz hívást, és társait akkor air plane mode, lehet időzíteni is...

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#11482) kicso24 válasza WiZARD (#11481) üzenetére


kicso24
csendes tag

nem, mert a ki-be gomhoz kézbe kell venni, az érintéshez meg nem, ergo egyszerűbb

azt hiszem, a szemléletünk más: én azt szeretem, ha a dolgaim úgy működnek, ahogy én akarom... azt hiszem, rossz dolgot vettem, nem tudtam pontosan mit veszek, pedig tájékozódtam előtte
nem leszólom a telefont, inkább sajnálom, hogy nem passzolunk, legalábbis egyelőre

(#11483) WiZARD válasza kicso24 (#11482) üzenetére


WiZARD
addikt

settings/display/sleep/never turn off :)

és készíts mellé egy töltőt is :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#11484) kicso24 válasza WiZARD (#11483) üzenetére


kicso24
csendes tag

köszi :K

(#11485) WiZARD válasza kicso24 (#11484) üzenetére


WiZARD
addikt

https://market.android.com/details?id=com.wordpress.macwebdeveloper.dimlock&feature=search_result ez is valami ilyesmire való.

https://market.android.com/details?id=com.brilliant.apps.screenon&feature=search_result ezzel elvileg automatikusan elsötétül, de bekapcsolva marad, így energiatakarékosabb némileg.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#11486) kicso24 válasza WiZARD (#11485) üzenetére


kicso24
csendes tag

már nézem is, köszönöm!

(#11487) koveradam válasza kicso24 (#11486) üzenetére


koveradam
tag

InsertCoin 4.5.4. + 1.5 Ghz kernel + no-frills control! 3G készenlét + 5 perc telefonálás meg kb 5 perc net a következőket produkálta akku ügyileg:

13 órakor vettem le a töltőröl 95 % nál és most jelenleg 92% - on áll a kis dög :))
Ez már nálam a tetszetős kategóriába tartozik. Főleg vissza emlékezve a gyári ROM-al miket produkált 3G hálózaton a kis hülye :)

Ja és az InsertCoin 4.5.4 Sony Bravia Engine számomra gyönyörűvé varázsolta a kijelzőt!!!
Össze hasonlítva ismerősöm Sensation gyári állapotban egy vicc!!!

[ Szerkesztve ]

(#11488) koveradam


koveradam
tag

Ja és az InsertCoin 4.5.4 Sony Bravia Engine számomra gyönyörűvé varázsolta a kijelzőt!!!
Össze hasonlítva ismerősöm Sensation gyári állapotban egy vicc!!!(S)(/S)

[ Szerkesztve ]

(#11489) Balinov válasza koveradam (#11488) üzenetére


Balinov
félisten

miert huztad at a hsz-ed? :U

ja, +van, leesett

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11490) Something_ válasza koveradam (#11487) üzenetére


Something_
őstag

Tényleg dob a kijelzőn ez a mod? :O
Hát ezt kipróbálom, felrakom a 4.5.4-et megint full wipe-pal, aztán reménykedem, hátha lesz mobilnetem ezzel a verzióval..

(#11491) koveradam válasza Something_ (#11490) üzenetére


koveradam
tag

Nekem mobilnet tökéletesen működik vele! Telenoros vagyok.
A kijelző szerintem sokkal jobb lett érdemes kipróbálni azt hiszem egy ideig megmaradok ennél a Romnál

(#11492) pap válasza koveradam (#11491) üzenetére


pap
senior tag

Nekem is ez a vezióju rom van fenn,de én megmondom őszintén nem vettem észre semmi különöset az előzőekhez képest. :F

Asus RT-AC66U, HP Microserver G8

(#11493) Iomega válasza kicso24 (#11474) üzenetére


Iomega
őstag

Ez neked miért olyan probléma, hogy két lépésből jutsz el arra az állapotra, ahol már használni tudod a telefont.

Netán iskolába kell, ahol nem akarod feltűnően nyomkodni, csak hozzáérni a kijelzőhöz és már lehet is folytatni a puskázást? :DD

Edényke: Én K700i-ről váltottam :D, de könnyen meglehet szokni az Android rendszert, pedig nem olvastam el a használatiját, olyan is van. :D
Egyébként aki ilyen telefont vesz, az nem látott még androidot futni telefonon? :F

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#11494) koveradam válasza pap (#11492) üzenetére


koveradam
tag

Èn nekem ez előtt a gyári Gingear Rom volt ahhoz képest îrtam a kijelző minőséget :)

(#11495) Something_ válasza pap (#11492) üzenetére


Something_
őstag

Az alap rom szerintem nem tartalmazza azt a mod-ot, szóval sztem külön kell beflashelni. Habár én még nem álltam neki. [ENG.DEV.] Sony Bravia Engine -Sensation- HQ IMAGE/MOVIE Quality Improvements

Iomega: tegnap neked nem olvasta el a srác a hsz-edet, most te nem olvastad el a srác hsz-ét:) Mondta, hogy irodában dolgozik, és az asztalon van a telefonja. Habár én sem értem, hogy az a gond, hogy a bekapcs gombbal való feloldáshoz kézbe kell venni a telefont. Telefonálásnál nem kell kézbe venni?:D

[ Szerkesztve ]

(#11496) Zirowe válasza Iomega (#11493) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Elmúlt 5 évem: n80, diamond, magic, hd, desire, hd2, sensation. ;]

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#11497) Iomega válasza Something_ (#11495) üzenetére


Iomega
őstag

Annyi a különbség, hogy én nem provokáltam, csak viccelődtem egy kicsit. :)

Edényke: Elég sűrűn váltogattad a telefonokat. :K Én meg jó sokáig kihúztam a jó öreg , mindig megbízható K700i-vel. A matuzsálem. ;]

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#11498) koveradam válasza Something_ (#11495) üzenetére


koveradam
tag

Az InsertCoin 4.5.4.-hez oda van írva hogy tartalmazza a Bravia Engine-t a changelogban.

(#11499) randras


randras
veterán

Kicsit kiestem a topik ritmusából mostanában, de ha jól hallom, valaki nem akarja nyomogatni állandóan a bekapcsoló gombot. Ha tényleg ez a legnagyobb bajod, jó hírem van: játszhatsz helyette Jediset, hogy feloldd a képernyőt! ;]

(#11500) tgb válasza randras (#11499) üzenetére


tgb
senior tag

Nem nyomkodni nem akarja,hanem kézbe venni!

az irányár nem félarat jelent!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.