Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20801) toto0569 válasza palesz53 (#20799) üzenetére


toto0569
addikt

Talán egy linket tudnàl dobni?Köszi...

(#20802) Gabrielgray válasza pitiless (#20784) üzenetére


Gabrielgray
tag

Nekem erröl a linkröl nem sikerül romot letöltenem,pedig igéretes.

Huawei Mate 20 pro

(#20803) Slukkica válasza Gabrielgray (#20802) üzenetére


Slukkica
őstag

Nem is fogsz tudni!

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#20804) Gabrielgray válasza Slukkica (#20803) üzenetére


Gabrielgray
tag

Miért?

Huawei Mate 20 pro

(#20805) janston válasza doddencs (#20795) üzenetére


janston
aktív tag

Slukk tippjére visszavezetve valószínűleg ahhoz van köze, hogy a legtöbb alkalmazás sajnos még nem teljesen JB kompatibilis..

(#20806) havri1


havri1
félisten

Ha elkúrtam a fólia felrakást, és most nincs rajta semmi, érdemes még rendelni és feltenni rá egyet?
Vagy hagyjam a picsába már?

havri

(#20808) Slukkica válasza havri1 (#20806) üzenetére


Slukkica
őstag

Egy évig használtam fólia és tok nélkül és amikor elvitték egy karc sem volt rajta.
Szerintem felesleges ilyennel foglalkozni. Jól elkészült az a teló!

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#20809) havri1 válasza Slukkica (#20808) üzenetére


havri1
félisten

Köszi, akkor nem szenvedek vele :)

havri

(#20810) agabe


agabe
addikt

Sziasztok!
Ma lesz egy ilyenem is, es csak egy honapnyit olvastam vissza, de abbol lejott, hogy a gyari JB-n lenne meg mit faragni.
Az olvasottakbol amit leszurtem:
Vagy Slukkica JellyB-TSM 6th , vagy CM10 lenne jo...es mostanaban nincs idom naponta romolgatni, ezert azt hasznalnam ezen telon jo darabig amit felteszek (es be is valik)
Elozetes igenyem fokent a stabilitas, jo akku, ramkezeles.
Ezen szempontok alapjan cm10 (olvastam, hogy bekapcsolt wifivel szivja az akkut...nem tudom megoldodott-e), vagy JellyB-TSM 6th ?
Szeretem ha muktitasking is bir par egyszerre futo appot, es csak atlepkednem kell, nem ujra toltogetni es atlepkedesnel sem tolti allandoan minden magat ujra (youtube, levelezes, browser nehany ablakkal, sms, facebook, viber, es telefonalas amik parhuzamosan hasznalatban szoktak sokszor lenni).

Melyik az ajanlottabb?

Nem varom el S3-as sebesseget, de az pl multitask-ban meg reszelgetesre szorul (Slukkica esetleg kezelesbe vehetne ;] ) ami rohely ha azt nezzuk, hogy dupla akkora ramja van mint NS-nek, de S2-es is csak GB-ig volt az igazi ebbol a szempontbol gyari romokkal.

Koszi elore is!

[ Szerkesztve ]

(#20811) palesz53 válasza toto0569 (#20801) üzenetére


palesz53
senior tag

pü ment!

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#20812) janston válasza agabe (#20810) üzenetére


janston
aktív tag

CM10-et nem ajánlom, eléggé instabil, meg fc-zik minden, naponta frissítik, semmi changelog -> tiszta zsákbamacska, max az M1 stabil verziót érdemes próbálgatni, és havonta frissíteni. A legújabb MIUI viszont stabil Air kernellel (high-bigmem verzió), gyors stabil és jó, teljesen meg vagyok vele elégedve. Jah meg persze Slukk romjai is ajánlatosak, csak hiányzik a MIUI style :D

[ Szerkesztve ]

(#20813) agabe válasza janston (#20812) üzenetére


agabe
addikt

En nem szeretem a MIUI style-t, szoval ha cm10 stabilitasa nem az igazi, akkor slukkolas lesz belole :))

[ Szerkesztve ]

(#20814) szponzor válasza janston (#20812) üzenetére


szponzor
senior tag

Ez nálam pont nem jelentkezik. A szeptember 29-ei nightly-t használom és semmi gomdom nem volt vele, pedig anno a CM9-nél voltak problémáim a CM kernel-lel, de itt minden jó, semmi reboot, semmi FC.
Viszont megemlíteném még az AOKP ROM-okat, egy próbát az is megér!

(#20815) agabe válasza szponzor (#20814) üzenetére


agabe
addikt

Nem fogok tudni annyit kiprobalni...persze mindenki maga talalja meg mi az idealis neki...de ha pl. Slukkica romja megfelel annak amit kb leirtam, akkor nem fog zavarni, ha van egy olyan ami 2%-kal jobb akkuidot biztosit :)

(#20816) mgTerminator válasza janston (#20812) üzenetére


mgTerminator
veterán

Hülyeség amit írsz, nálam nem fczik semmi, max a beállításokban valami nagyon új menüpont de ez ritka, és rádásul van changelog minden egyes telóhoz/tablethez külön külön, és minden nightly verzióhoz! ITT van a changelog. Egyébként én a cm kernelt használtam, mindenre tökéletes!

(#20817) agabe válasza mgTerminator (#20816) üzenetére


agabe
addikt

Te hasznaltad Slukki romjat is...akksiban, ramban melyik volt jobb? Stabilitast vegyuk hasonlonak barmelyik is elter kicsit.

(#20818) margithid


margithid
veterán

Nemsokára jön ki a 4.2. Nagyon kiváncsi leszek, hogy megkapjuk-e.

(#20819) mgTerminator válasza agabe (#20817) üzenetére


mgTerminator
veterán

Én nem használtam Slukk romját, csak feltettem, megnéztem milyen. Én cm fan vagyok, azon kívül nem nagyon használok mást :D

(#20820) RAID 2 válasza mgTerminator (#20819) üzenetére


RAID 2
aktív tag

Én is CM10-et használok, összességében tényleg tök szuper, viszont nekem néha-néha újraindul- Nem sűrűn, de előfordul.

(#20821) mgTerminator válasza RAID 2 (#20820) üzenetére


mgTerminator
veterán

Én telón ezt nem tapasztaltam, vagy csak épp nem láttam, tableten viszont már észrettem hogy újraindult.

(#20822) RAID 2 válasza mgTerminator (#20821) üzenetére


RAID 2
aktív tag

PIN kódot nem kér, hogy nem vetted észre. Azt nem tudom, hogy tényleg újraindulna-e, mert sose várom meg, aksi ki-be. Véleményem szerint csak megakad a színes x-nél. sosem vártam meg, hogy mi lesz utána, de a következőnél meg fogom várni, hogy mit művel.

(#20823) hippo0315 válasza agabe (#20810) üzenetére


hippo0315
senior tag

No akkor megnehezítem a döntésed. :D
Én csak Slukkica féle rom-ot használok (próbáltam mást is), stabilak, és az 5-ös és a 6-os még az aksival is jól garázdálkodik, telepités kor 177 MB a szabad memória, nálam office, vonalkód olvasó, opera, apex, facebook messenger telepítése után is 135-155 között van a szabad memória.
Szóval Én azt javaslom.

ui.: Slukkica ROM fan vagyok :D

[ Szerkesztve ]

(#20824) janston válasza mgTerminator (#20816) üzenetére


janston
aktív tag

Ne haragudj, nem akartam hülyeséget írni, akkor kicsit pontosítok: tehát nightly verzió szerintem azért zsákbamacska, mert changelog-tól függetlenül, az újabb verzióknál olyan hibák is felléphetnek, ami esetleg az előző verzióban rendesen működött. Én egy hétig teszteltem, de kiábrándultam belőle hamar, mert nem vagyok hozzászokva, hogy bármi is fc-zzen vagy összeomoljon vagy újrainduljon, pedig előfordult (gratulálok, ha nálad nem). Nyílván az, hogy minden fc-zik költői túlzás. Annak meg nincs értelme, hogy az ember naponta cserélje a rom-ot (megjegyzendő, hogy már van OTA CM10-hez, ami egy jó pont), ezért mondtam inkább a havi kiadást érdemesebb használni, ha már van olyan, amire azt mondják stabilabb, mint a nightly. Csak ne hülyézzük egymást légyszíves..

(#20825) havri1 válasza mgTerminator (#20819) üzenetére


havri1
félisten

CM10-ben be lehet állítani az automatikus hívásfogadást, illetve a foglalt jelzésre újratárcsázást?
Vagy ez csak MIUI-ban létezik?
:F :N

havri

(#20826) agabe


agabe
addikt

Slukki romja fenn... de az első hozzászolás valami brutál elavult, és részben amiatt tartott kb 2 órát (vagy többet) mert azt kezdtem el nézni mit kéne csinálni ... hát bakker :D
aztán egy idő múlva rájöttem, hogy az nem az ami mostanában normális ...
elég lenne három link :
elsőre ez
aztán ez amit a toolkittel fel is lehet tenni,
és végü ez amiben asszem nekem elsőre csak az alábbi volt a lényeg (bár nem volt újdonság teljesen)
Must have custom Recovery installed with unlocked bootloader!
Recovery will cause serious issues!!!
1) Copy ROM to storage
2) Reboot to Recovery
3) Wipe data / Factory Reset in Recovery!
4) Install ROM and Aroma installer will start.
5) Choose Options
6) Let install complete
7) Reboot to System
8) Profit!

Ezekkel max fél óra lett volna elsöre az amúgy 10 perces müvelet (ami most pár orára sikeredett.. hiába samsung odinhoz szoktam egy ideje :B) ... szal legalább akkor törölni kéne azt az első hsz-t :))

[ Szerkesztve ]

(#20827) mgTerminator válasza RAID 2 (#20822) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nekem ki van kapcsolva a pin kód kérés, azért. Amikor eladtam akkor beletettük a vevő kártyáját, először tényleg nrm kérte, de a kártya sem működött, megtörölgettem a kártyát és bekapcsolásnál kérte is!

Janston: nem hülyéztelek le.

Havri1: nem tudom, ilyen funlciókra nincs szükségem, ezért nem is kerestem, de szerintem nincsennek, asszem még nem találkoztam ilyenekkel.

(#20828) szponzor


szponzor
senior tag

Van hír arról, hogy a Nexus S megkapja-e a mostani frissítést? Hardver elvileg nem lehet gond, ha "JB frissítésről" van szó.
CM-eseknek nehéz dolguk lesz...anno ICS-ből sem volt még stabil, amikor megjelent a JB és most sincs még egy RC kiadás se és lassan itt a 4.2...megint mehetek vissza gyári ROM-ra, amíg nem lesz CM11. :))

(#20829) RAID 2 válasza szponzor (#20828) üzenetére


RAID 2
aktív tag

Nem tudom miről beszélsz, amit én használtam CM9, az atom stabil volt!

(#20830) Kaneven


Kaneven
tag

Üdv!

Leírná valaki részletesen, hogy hogy tudom felrakni a gyári 4.0.4 , mert ez a 4.1.1 valami hihetetlenül rossz, állandóan lefagy, semmi sem működik rendesen. (gyári 4.1.1)

Előre is köszönöm.

(#20831) RAID 2 válasza Kaneven (#20830) üzenetére


RAID 2
aktív tag

(#20832) szponzor válasza RAID 2 (#20829) üzenetére


szponzor
senior tag

Nem a minőségéről, hanem a nevéről beszéltem. Amikor kijött a hivatalos JB ROM, akkor a CM9 talán még RC-nél sem tartott...mondom ezt függetlenül a ROM minőségéről.

(#20833) margithid válasza Kaneven (#20830) üzenetére


margithid
veterán

Én anank örülnék ha megkapnánk a 4.2-t is, talán az már kiforottabb lesz.

(#20834) havri1


havri1
félisten

mgTerminator : köszi, ninc sbenne, átnéztem.

Amúgy, mi a különbség a [Only Voodoo Colors] és a [65 Fps + Blue Colors], kernelek között?

havri

(#20835) Szmoki válasza havri1 (#20834) üzenetére


Szmoki
senior tag

én úgy tudom,hogy super amoled-es verzióhoz az only voodoo colors (voodoo controll plusban be lehet állítani a színeket) az SLCD-s meg a 65fps+blue colors. ha nem akkor én se tudom és bocs ha hülyeséget írtam:)

"I keep my hand on my steel because,I love my life and I always will..." -Nate Dogg

(#20836) havri1 válasza Szmoki (#20835) üzenetére


havri1
félisten

Köszi, azt tettem fel, egész jó :)

havri

(#20837) agabe


agabe
addikt

A hozzaszolas irasakor (pl itt a forumban) a billentyuzet sebessege a beirt szoveg hosszanak aranyaban csokken (pontosabban a karakterek megjelenese lassul be, igy kesobb veszem eszre a felreutest). Volt mar olyan, hogy a beiras kozben leallt a billentyuzet, es elszallt amit irtam, pedig meflg egy teljes napja sem hasznalom a telot, meg a romot. Ez termeszetes, es masnal is elofordul? Nem akarok tobbet elvarni a lehetsegesnel, es tudom, hogy vannak dolgok amiben lassabb mint a 2-4magos telok...de ez a gepeles is ilyen?
Ja igen...en mindig csak asztali modban hasznalom a bongeszot, mert van ami a mobilos nezetbol kimarad, es azt nem szeretem. Lehet ez sok neki?

[ Szerkesztve ]

(#20838) Szmoki válasza agabe (#20837) üzenetére


Szmoki
senior tag

Nekem sose volt bajom a billentyűzettel pedig lassan másfél éves telefon;)az asztali mód nem lehet sok neki,egy darabig én is azt használtam ,semmi lassulás vagy fagyás.

"I keep my hand on my steel because,I love my life and I always will..." -Nate Dogg

(#20839) agabe válasza Szmoki (#20838) üzenetére


agabe
addikt

Boat browsert most probalom...majd meglatjuk mi lesz. Mashol ha irok nem jellemzo a bill. lassulas, csak pl itt a forumon, meg par mas helyen vettem eszrem (persze mindig desktop modban)

(#20840) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

Sziasztok,

Tegnaptól boldog tulajdonosa lettem egy Nexus S telefonnak (9023).
Ma reggel bootloader nyitás, rootolás, recovery telepítés megtörtént az 1. hsz-ban leírtak szerint.

Korábban ZTE Blade-t használtam, így nagyon hozzászoktam a CM ROM-okhoz, azonban láttam, hogy nexus-ra slukkica ROM-jai igen nagy népszerűségnek örvendnek.

Továbbá számomra kissé ismeretlen, hogy itt külön kernel-t is kell/érdemes telepíteni.

Kérnék szépen kis útbaigazítást, hogy miből mit érdemes feltenni.

Pl: Air kernel heti frissítéseiből érdemes mindig a legújabbat feltelepíteni, vagy (CM-nightly-khoz hasonlóan itt is) van mikor érdemes kihagyni egy-egy frissítést?

Slukkica ROM-jai és CM ROM-ok között van-e számottevő különbség? (OC, kinézet, sebesség, stabilitás)

Segítségeteket előre is köszi :)

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#20841) Szmoki válasza Surfym@n (#20840) üzenetére


Szmoki
senior tag

Üdv köztünk :) én Slukkica romjait ajánlom nagyon stabilak és "smooth". A kernelt hagyhatod,próbáltam Air kernelt de nagyon merült az eredeti kernelhez képest. CM 10et próbáltam nem rossz,de engem nem fogott meg. De ez csak az én véleményem,majd egy CM Fan leírja az övét is,és majd eldöntöd :) ha van kérdésed írhatsz privit :D

"I keep my hand on my steel because,I love my life and I always will..." -Nate Dogg

(#20843) KillBorn


KillBorn
senior tag

Ha valakit érdekel:
Amzer Silicon Skin Jelly Case Grey és S-Line TPU Gel Skin Cover Case Black :)

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

(#20844) Surfym@n válasza KillBorn (#20843) üzenetére


Surfym@n
senior tag

dobtam ezügyben pü-t

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#20845) agabe válasza Surfym@n (#20840) üzenetére


agabe
addikt

En is nemreg ota hasznalom, es asszem Slukkica romja, es cm10kozott nagy mukodesi kulonbseg nem lehet (cm10 meg nem volt fenn, de mar en is korbejartam a temat es most epp Slukkicae van fenn) ...asszem azt erdemws valasztanod amelyik nobban bejon, mert egyik sem rossz. Kerneleket van aki csereli, van aki nem...attol fugg mennyi idod van ra foglalkozni vele...apro elteresek lehetnek azzal is, es sokat szamit ki bogyan, milyen progikkal hasgzalja, mert nekem produkal olyanokat amit masnal nem, vagy forditva, szoval tapasztalni kell, de ezek ajanlottak.

(#20846) Surfym@n válasza agabe (#20845) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Szmoki, agabe: köszi mindkettőtöknek :R

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#20847) szilu7 válasza Surfym@n (#20846) üzenetére


szilu7
senior tag

Én is ajánlom Slukk ROM-jait.
Viszont egy kérdésem is lenne mindenkihez. A JellyB-TSM 6th release alatt nincs a Google fiókban Fotó szinkronizálási lehetőség. Minden más megy. Próbáltam már külön felrakni a Gapps-ot is, de úgysem megy. :( Ötletek?

(#20848) agabe


agabe
addikt

En most kiprobalom cm10-et is...nalam Slukkica romja nem akart ugy mukodni ahogy tetszett volna , bar terhelem az igaz, de meglatjuk melyik jon be nekem jobban, viszont CM10-et meg nem laktam be....nincs fenn meg sok minden amit szoktam hasznalni, igy jelen allapota nem donto meg.

Mas dolog:
Amig volt nexus7-em siman sikerult mukodesre birnom a wallet-et, es vasarol i is tudtam vele (eleg benan nezett ki penztarnal, de ki akartam azon is probalni).
Most nezem, hogy a wallet apk 10.03.-an frissult, es azt nem akarja befrissiteni playstore-bol, es nem is talaltam olyat neten ahonnan le lehetett volna szedni, az elozo verzio meg nem akar mennj, mert nem friss :(((

Lehet, hogy root nelkul menne ? kulfoldi vpn-es kapcsolattal persze, hogy a vallet ugy lassa ott van ahol alapbol is mukodik.

[ Szerkesztve ]

(#20849) FőDudu válasza szilu7 (#20847) üzenetére


FőDudu
addikt

Google+ kell a foto szinkronizalashoz (legalabbis nekem az instant upload igy mukodik)

FőDudu

(#20850) szilu7 válasza FőDudu (#20849) üzenetére


szilu7
senior tag

Köszi szépen! Kipróbáltam, meg is jelent a Google fotók a szinkronizációs beállításokban, de a galériában továbbra sem jelennek meg a picasa-s fotóim.:((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.