Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-17 12:40:07

LOGOUT.hu

A Nexus 4 a Google 2012 novemberében kiadott fejlesztői telefonja. A fórumban lehetőleg kerüljük az iPhone-Android háborút, mert senki sem kíváncsi rá, valamint mindenféle Flame és Off témát, amennyire csak lehetséges.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61851) hotibi válasza nickedez89 (#61849) üzenetére


hotibi
aktív tag

1.2 A -es.

(#61852) nickedez89 válasza hotibi (#61851) üzenetére


nickedez89
senior tag

Köszi szépen! Közben szereztem egyet!

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#61853) Freeman007


Freeman007
aktív tag

Sziasztok. Chroma-ban hol mit kell állítani hogy érzékelje a ˝kör és négyzet˝ gombokat? Jelenleg csak a vissza gombbal tudok bárhonnan kilépni. Tiszta telepítés, ajánlott gapps-sal. Köszi.

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#61854) norbert1998


norbert1998
veterán

Sziasztok!
Milyen ROM-ot javasoltok?

Örülnék a mályvacukornak, de eddig a resurrection-t próbáltuk, eléggé szívja az aksit olyan, ami be sincs kapcsolva (wifi)

:R

(#61855) t181 válasza norbert1998 (#61854) üzenetére


t181
senior tag

Szia!
Chroma-t próbáld ki, lassan egy éve ezt használom, minden okés vele.

A wi-fi problémára: Settings -> Location -> 3pötty -> Scanning és itt kapcsold ki a wi-fi scanning-et (Én a BT-t is ki szoktam)

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#61856) norbert1998 válasza t181 (#61855) üzenetére


norbert1998
veterán

Értem, köszi :R

(#61857) CienPo


CienPo
csendes tag

A mai napon elhagytam a valu előtti kis "műanyag lencsém". Valaki tud adni egy linket ahol tudok rendelni hozzá. Úgy néztem hogy ez elvileg nem a hátlap része. :(

(#61858) Zsírkrétamen válasza CienPo (#61857) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Nekem van itthon egy külön hátlapom, azon rajta van a vaku előtti műanyag, szerintem egybe van ragasztva a hátlappal, kétlem, hogy külön megvehető lenne. Szerintem ez teljesen egybe van.

(#61859) CienPo


CienPo
csendes tag

Köszi az infót... Így könnyebb lesz pótólni.

(#61860) Freeman007


Freeman007
aktív tag

Hali. Valakinek megvan az Euphoriához tartozó régebbi gapps? A mostani ajánlott nem kompatibilis - feltételezem mert újabb a gapps mint a rom. Felraktam a Chroma-t de mintha jobban merülne mint az euphoriával...

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#61861) ttrolco válasza gyuri2008 (#61845) üzenetére


ttrolco
csendes tag

nekem, minimal OS-szel (6.0.1) és quanta kernellel lett!

(#61862) Amarton


Amarton
tag

Tud valaki megbízható forrásból gyári akkumulátort? Egy gyárinak mondottat már vettem, de sokkal rosszabb, mint ami benne volt.

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#61863) SyMbioTe

Sziasztok

Segítség kellene, mert mostanában kicsit meghülyült a telefon.
Kapott egy új akksit 1-2 hete, mert aásik már haldoklott, ígynkicsit jobb lett az üzemidő, de nem jó még mindig.
2 gond is van vele, egyik, hogy gyorsan merül még most is, mobionetezéssel 1-2 percenként le is megy 1 százalék, pedig semmi más nincs megnyitva, a másik meg hogy ezalatt az idő alatt melegszik is rendesen, nem megfoghatatlanul forró, de melegrbb, mint kellene, leginkább a kamera melletti részen.
Próbáltam gyári állapotba állítást, azután 1 napig tökéletes volt, egyátalán nem merült gyorsan, de másnap megint elkezdte.
Próbáltam akkit kalobrálni, az sem segített.
Jelenleg 6.0.1-es Chroma rom van rajta, lehet, hogy azzal van valami gond?

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#61864) Ermac


Ermac
tag

Sziasztok !

Lenne egy nagy problémám, twrp-t felraktam ahogy kell, nagy nehezen elkezdtem telepíteni a chromát is kész is lett de mindig visszadob twrp-be restart system után, most megpróbáltam a cwm-et rátenni adb-n keresztül és boot loop-ot okozott a google fehér felirat van meg és ennyi, kikapcsolni is vol down power button kombóval lehetett közben alul piros led világított folyamatosan....egyszer sikerült azóta a bootloaderig eljutni ismét de azóta semmi mindig próbál "cwm"-be recoverybe bebootolni de loopba ütközik...

Valahogy nem lehet letörölni a cwm-et róla ? Előre is köszi.

We are Many You are but One

(#61865) t181 válasza Ermac (#61864) üzenetére


t181
senior tag

Szia! A cwm-et felesleges volt feltenni, a mostani romokat nem lehet velük flash-selni. Ha eljut bootloader-ig vissza tudod tenni fastboot-tal a twrp-t. Ha nem tudod hogy kell, töltsd le a Nexus Root Toolkit-et (WugFresh-féle), azzal pár kattintás az egész.
Egyébként flash előtt wipe-oltál mindent az Internal storage-on kívül? Érdemes először csak a romot feltenni, majd engedni boot-olni, és ha feláll a rendszer feltenni a gapps-et, így ha elhasal valahol, rögtön tudod hol a hiba. (nekem is volt ilyen problémám, nem támogatott gapps-et tettem fel)

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#61866) t181 válasza SyMbioTe (#61863) üzenetére


t181
senior tag

3 hónapja tettem fel a Chroma akkori legújabb verzióját, azóta nem nyúltam hozzá és semmi baja, szóval nem hiszem, hogy a rommal van baj. A melegedés szerintem (sajnos) normális. Főleg reggel szoktam észrevenni, mielőtt felkelnék nyomkodom egy kicsit, olvasgatok és eléggé fel tud melegedni, pedig semmi érdekeset nem csinálok vele. Ez szerintem betudható annak, hogy nyár van. Tavaly kint a napon annyira meleg volt, hogy használhatatlanná volt a telefon, forró volt, és nem reagált az érintésre. Be kellett vinnem, letettem az asztalra, vártam 10 percet és megjavult.
Túl sok mindent nem lehet vele kezdeni, alulfeszelés, max frekvenciák csökkentése, esetleg takarékosabb governor választása segíthet.
A merülést érdemes megnézni BBS-sel és Wakelock Detector-ral, de az is lehet, hogy gyenge térerő miatt merül.

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#61867) mcsabi84


mcsabi84
senior tag

Olyannal találkozott már valaki, hogy a teló csak akkor kapcsol be, ha PC-re dugom rá és akkor is kiírja, hogy charging, de 0%-on van. Ha normális töltőre teszem akkor nem tölt, nem kapcsolódik be.

(#61868) Ermac válasza t181 (#61865) üzenetére


Ermac
tag

Szia ! Először is köszi a válaszod, azóta sikerült rávarázsolni 4.4es kitkat stock-romot nexus toolkit segítségével, szerencsém volt. Azt írta a toolkit h Relock bootloader miután visszarakod a stock-ot egyelőre nem csináltam meg, muszáj ezt vagy ez mire szolgál azt vágom h gyárira rakja azt is, de ha nem teszem mi lesz és ha teszem megint letöröl mindent ?

We are Many You are but One

(#61869) SyMbioTe válasza t181 (#61866) üzenetére

Köszönöm a választ.
Én még év eleje fele raktam fel a Chromát, azóta nem piszkáltam. Érdemes frissíteni? Ill. azt hogyan-miként lehet?
Wakelock detectort felraktam, bár még értetlenkedek felette, hogy mit ír ki nekem :D
Meleg még annyira nem is zavaró szerencsére, ha nagyon felmelegszik, gyorsan le is lehet hűteni.
Valamelyik nap próbáltam akkumulátor kalibrálásos alkalmazást, és ott is az volt, hogy feltöltöttem 100%-ra, megnyomtam, hogy kalibrálás. Ezután le kellett meríteni nullára, és itt meg alig akart merülni. Futtattam benchmarkot, kemény 5-6%-ot vett le. :F :F

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#61870) t181 válasza Ermac (#61868) üzenetére


t181
senior tag

Úgy tudom minden repül, ha visszazárod, de nyugodtan nyitva hagyhatod, nem kavar be semmit.

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#61871) t181 válasza SyMbioTe (#61869) üzenetére


t181
senior tag

Szerintem érdemes frissíteni. Pont a napokban jött ki új verzió (valószínűleg az utolsó), nem tudom mennyire stabil, Én nem raktam fel. De olyan változtatások vannak benne, amik miatt nagyon ajánlott teljesen újból rakni a rendszert (tehát mindent wipe-olni kell az internal storage-on kívül).

Ezt az akkumulátor kalibrálós dolgot felejtsd el. Egyrészt semmi értelme, másrészt pedig nem tesz jót az akkunak ha nagyon le van merítve.

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#61872) Ermac válasza t181 (#61870) üzenetére


Ermac
tag

Akkor jó, jelenleg elvagyok a kit kattal eddig pl. Youtube + fényképező app itt nem crashelt még, akksi idő eddig sokkal jobb, új telót akartam már venni amúgy ez meg jó lesz pótnak.

We are Many You are but One

(#61873) hYpErKe válasza Amarton (#61862) üzenetére


hYpErKe
tag

Szia!

Itt csak gyári LG cuccok vannak!
http://www.spareslg.com/gb/familias-smartphones-nexus
;)

Pixel --> Pixel 7

(#61874) Ermac


Ermac
tag

Valaki írta h vett bele új aksit, és még rosszabb mint a régivel, nos nekem is ez a bajom volt vele, raktam rá egy gyári kit-katot, azóta egésznap jól bírja.

We are Many You are but One

(#61875) dragon1993 válasza t181 (#61871) üzenetére


dragon1993
őstag

H-H az utolsó ? Ezt a sebezhetőséget azért javíthatták volna még :O

(#61876) hobor66


hobor66
újonc

Sziasztok,

Van egy "balesetet szenvedett" Nexus 4-em. Kijelző törött, használhatatlan.
A kérdésem az lenne, hogy van-e arra megoldás, hogy a képeket,videókat megmentsem róla kijelző nélkül.

Köszönöm a segítséget.

(#61877) Sanya válasza hobor66 (#61876) üzenetére


Sanya
nagyúr

bekapcsolod, majd usb kábellel a PC-hez csatlakoztatod módszer nem jó?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#61878) hobor66 válasza Sanya (#61877) üzenetére


hobor66
újonc

Nem, mert sajnos nem tudom engedélyezni a telefonon a csatlakozást.

(#61879) viger válasza hobor66 (#61876) üzenetére


viger
tag

Ha van recovery rajta akkor lépj be a billentyű kombinációval és akkor dugd rá az USB kábelt. Akkor nem kell kiválasztani semmit, egyből a telefon memóriáját dobja fel a gépen az ablak.

Nexus 4 --> Nexus 5X --> OnePlus 3T --> OnePlus 6T --> Pixel 7 Pro

(#61880) ux1


ux1
addikt

Sajnos eljött az idő a váltásra. Így elhagyom ezt a közösséget. Ha valakit érdekel alkatrésznek, donornak, vagy akár használható készüléket keresne, az apróban meg van hirdetve, alkatrészáron.

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#61881) hobor66 válasza viger (#61879) üzenetére


hobor66
újonc

A kijelző nem működik...

(#61882) pcnet válasza hobor66 (#61881) üzenetére


pcnet
addikt

Hangerő le gomb és power gomb együttes megnyomásához nem is kell a kijelző. :U

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#61883) Sztojcsi


Sztojcsi
tag

Sziasztok!

Olyan történt valakivel hogy egyszer csak teljesen megszűnt a rezgés a telefonon?

Mert nekem most valamiért egyáltalán nem rezeg a nexus 4-em. Hiába állítom rezgő üzemmódra, hiába kapcsolom ki be különböző appokban hogy rezegjen egyáltalán nem csinálja. Látszólag más baja nincs a telefonnak. Hardveres vagy szoftveres hiba lehet szerintetek?

(#61884) zhorvath válasza Sztojcsi (#61883) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Ha újraindítás után is ezt produkálja, akkor szerintem meghalt a rezgőmotor.

(#61885) Winne


Winne
nagyúr

Látom elindult a 7-es droid, nekünk esélytelen, mi?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#61886) gyugyo79 válasza Winne (#61885) üzenetére


gyugyo79
addikt

Szerintem nekünk már annak is örülni kell, hogy még működik a telefonunk...

(#61887) zhorvath válasza Winne (#61885) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Már MM sem volt. Android 7 már Nexus 5-re sem jött ki.
Szerencsére én már váltottam 6P-re, nekem tegnap óta az N dübörög. :)

(#61888) pazirezz válasza Winne (#61885) üzenetére


pazirezz
tag

Szerintem simán elképzelhető, h valaki az XDA-n előáll egy használható N rommal majd... :B
Bár olyan hatalmas előrelépést nem nagyon várok tőle .. az M-hez képest

https://m.facebook.com/paZirez

(#61889) Winne


Winne
nagyúr

Világos! :R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#61890) t181 válasza Winne (#61885) üzenetére


t181
senior tag

Én azt akartam írni, hogy elég esélytelennek látom, mert már az MM is csak azért ment viszonylag egyszerűen, mivel a Nexus 7-ben (ami megkapta hivatalosan) szinte ugyanez a hardver van, mint a N4-ben, de...

Spezi77 azt írja, hogy rajta vannak az ügyön, de egy-két nappal le vannak maradva zaclimonnal szemben. Ha nem ismernétek őket, mindketten elég nagy nevek. ;)

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#61891) t181


t181
senior tag

Huhuuuuu
Sok minden nem derül ki, de már az is haladás, hogy elindult. Illetve az is látszik, hogy a telefon működik, és mobilnet is van.

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#61892) szildavid90


szildavid90
aktív tag

Sziasztok! Honnan tudnék ilyen készüléket venni újonnan? Sehol sem találok a neten már, kifutott mindenhol az van, de valahonnan nem lehetne beszerezni új állapotban? Köszi a választ!

(#61893) ktommy91 válasza szildavid90 (#61892) üzenetére


ktommy91
addikt

Szia!
Minek vennél N4-et, mikor az 5x 67e HUF?

Mod: Sosem volt olcsóbb 67k-nál és már rég kifutott az N4.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#61894) szildavid90 válasza ktommy91 (#61893) üzenetére


szildavid90
aktív tag

Mert talán olcsóbban kapnék. :)

(#61895) SyMbioTe válasza szildavid90 (#61894) üzenetére

Leginkább csak használtan találsz belőle, mégiscsak egy 3 lassan 4 éves telefon.
Itt HA-n 30k körül már lehet találni jókat.

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#61896) pazirezz válasza t181 (#61891) üzenetére


pazirezz
tag

Oly annyira, h van kipróbálható verzió is :B

https://m.facebook.com/paZirez

(#61897) Postas99


Postas99
senior tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék Fagyálló kollegával kapcsolatban. Írtam neki több napja, de egy nyamvadt választ annyit nem kaptam tőle pedig a hirdetését frissítette közben. A hirdetésébe meg nem tudok írni hogy ment PÜ, mert valamiféle kommunikációs hibát ír.
Létezik egyáltalán ez az ember, vagy csak mese habbal??????? Mit kellene írnom neki ha egyáltalán létezik hogy válaszoljon az üzenetemre?
Illetve ha meghalt az illető akkor hova vigyem a telefonomat (Budapest), ha szeretném kicseréltetni mindkét mikrofonját a készüléknek, és nem akarom hogy elbarmolják?

(#61898) Postas99


Postas99
senior tag

Storno időközben kaptam választ.

(#61899) Jona00


Jona00
csendes tag

Adott egy Nexus 4 (full gyári) típusú készülék ami bootloop állapotba került (anyámé, nem tom mit csinált vele), hogyan tudom a legegyszerűbben ezt az állapotot megszüntetni?

(#61900) ittakary válasza Jona00 (#61899) üzenetére


ittakary
nagyúr

fastboot módban egy gyári OS flash

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.