Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-17 12:40:07

LOGOUT.hu

A Nexus 4 a Google 2012 novemberében kiadott fejlesztői telefonja. A fórumban lehetőleg kerüljük az iPhone-Android háborút, mert senki sem kíváncsi rá, valamint mindenféle Flame és Off témát, amennyire csak lehetséges.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61601) pazirezz válasza lmno (#61596) üzenetére


pazirezz
tag

Egy próbát tehetnél a Chromával.. . már korábban is írtam, meg talán más is .. egész jó mindennapi használatra

Persze, ha az akksid már nem "mai gyerek", vagy használod nap közben sokat .. ezzel is késő délutánra lemerül (természetesen ilyenkor, legalábbis nálam.. . a battery lista tetején nem az általad írt app-ok vannak, hanem amit használok .. messenger, chrome, stb.. .)

Készenlétben egész jól elvan, másfél - két napot is akár.. . ilyenkor pl.: Screen 3%, Android OS 2% .. .

Illetve minden ki van kapcsolva, helymeghatározás, mobilnet, wifi stb .. . csak akkor kapcsolom be, ha szükségem van rá.

A 25% töltöttség alatti hálózat eldobálás nálam még soha nem jelentkezett ..

https://m.facebook.com/paZirez

(#61602) Freeman007 válasza KToM73 (#61600) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Szia, üdv a döglödő digitizerek között :(
Csere, vagy digitizer (olcsó és macera) vagy kompletten kijelzővel, kerettel (drága de egyszerű - 12-14k huf ha te magad szereled át)

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#61603) dragon1993 válasza Freeman007 (#61602) üzenetére


dragon1993
őstag

25k körül láttam használtan Nexus 4-et, én nem költenék rá 12-14k-t.

(#61604) Cifu válasza dragon1993 (#61603) üzenetére


Cifu
nagyúr

És nem tudod, hogy 25k-ért milyen állapotban van a digitizere és az aksija. Ha kicseréli 12-14 ezerért (plusz szerelési költség), legalább tudja, hogy egy ideig nyugodtan aludhat emiatt...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#61605) Cseri0058


Cseri0058
őstag

Cm13-on pár alap alkalmazást hogyan lehetne leszedni? Pl. A galéria tiszta feleseleges rá.

[ Szerkesztve ]

(#61606) Freeman007 válasza dragon1993 (#61603) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Az hogy jelenleg mennyiért lehet kapni ezt a telefont az szerintem lényegtelen ebből a szempontból. A 12-14k költség is egyéne válogatja.
Én elég rosszul jártam a tavaly nyári vásárlással, digitizer, aksi, jack csere már megvolt mostanra - az vígasztal, hogy az igényemnek megfelelő telefont nem kaptam volna drágábban (tepsik - ez is határeset), 2 GB ram is elég lesz jódarabig, hisz az újakba sem viszik túlzásba.

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#61607) mgy


mgy
senior tag

Urak, vetnétek egy pillantást erre a csere kijelzőre? Az ebayes topikban dícsérték az eladót, tennék vele eg próbát, de sajnos nem értek hozzá hogy megállapítsam, ez a kijelző már kompletten cserélhető, vagy még a szétszedős, ragasztós verzió.
Köszönöm!

http://www.aliexpress.com/store/product/100-Guarantee-for-LG-Google-Nexus-4-E960-LCD-Screen-Display-With-Touch-Screen-Digitizer-Assembly/1833715_32376658353.html

(#61608) Freeman007 válasza mgy (#61607) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Félig meddig szétszedős mert nincs hozzá krómkeret, egyébként ezen a linkeden a digitizer és az lcd egybe van ragasztva.
Ezen pl ott a króm keret, még egyszerűbb cserélni. Én inkább a keretest venném (vettem is). A linket csak példának szántam, nem tudom, hogy az az eladó mennyire jó.

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#61609) mgy válasza Freeman007 (#61608) üzenetére


mgy
senior tag

Köszi!
Mennyire gázos a keretet leszedni?

(#61610) Freeman007 válasza mgy (#61609) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Én nem szedtem le, de ezt a videót elnézve nem egyszerű...

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#61611) Winne válasza Winne (#61599) üzenetére


Winne
nagyúr

A korábban mentett wifi hálózatok jelszavait honnan tudom előcsalogatni vajon? A telefon rootolva van.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#61612) ktommy91 válasza Winne (#61611) üzenetére


ktommy91
addikt

Elvileg google fiókba szinkronizálja.

Nincs kerítés.

(#61613) ktommy91 válasza Winne (#61611) üzenetére


ktommy91
addikt

Új bejelentkezessel visszajonnek.
nem hsz vadaszat

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#61614) castiels


castiels
addikt

Sziasztok!

Ilyen készüléket készülök venni 25e ért, mik a vélemények róla?

Megéri? Gyors? Van vaami hibája?

(#61615) ux1 válasza castiels (#61614) üzenetére


ux1
addikt

Ha hibátlan, akkor nincs hibája. Máig ott van a szeren. :D

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#61616) castiels válasza ux1 (#61615) üzenetére


castiels
addikt

tehát megéri. köszi! Délután veszem

(#61617) castiels válasza castiels (#61616) üzenetére


castiels
addikt

G2 höz viszonyítva? Eddig olyanom volt.

(#61618) Cifu válasza castiels (#61614) üzenetére


Cifu
nagyúr

1.: Teljesítmény, tudás terén nem rossz, de....
2.: A korlátai erősen megvannak, nem lehet bővíteni, a 8GB verzió ezért nem annyira jó választás, ha teheted, 16GB-osat végy.
3.: Sajnos a legfiatalabb is legalább két-két és fél éves, ha megveszed, készülj fel rá, hogy akadhatnak már problémák, amik pénzbe kerülnek.
4.: Ezek jellemzően a digitizer / érintőképernyő problémája (nem érzékeli egyes részeken az érintést), illetve az aksi elgyengülésében nyilvánul meg. Mindkettő orvosolható, de mindkettő olyasmi, amit nem könnyű megoldani otthon, megfelelő szerszámok és kellő kézügyesség nélkül. A digitizer/képernyő cseréjének anyagára 13-15e Ft netről rendelve, plusz szerelési költség. Az aksi 4-8e Ft netről rendelve, de sajnos sok a hamisított aksi. Mivel az aksi nem kivehető, ezért a cseréje dettó a készülék darabokra szedésével megoldható, ha ilyesmiben nem vagy otthon, itt ismét szerviz segítségét kell kérned.
5.: Előnye, hogy viszont még most is friss és folyamatosan frissülő custom ROM-okat találsz hozzá XDA-n. Ha szereted az ilyesmit, ez nagy plusz pont mellette.

Szigorúan saját vélemény, de nem olyan bestbuy, mint amilyennek tűnik.

Kicsivel drágábban Dogee X5 Pro kapható, ami teljesítményben nem marad el látványosan, viszont a háttértár alapból 16GB-os, és bővíthető SD kártyával, továbbá LTE képes, ami a Nexus 4 nem tud.
Ha pedig belevesszük, hogy a digitizer/aksi problémája valós, akkor azok árát is beleszámolva (szerelési költséget is nézve) simán 50e Ft nagyságrendnél járunk rövid időn belül. Ennyiért már Xiaomi Redmi Note 2, ami 5,5"-os, sokkal erősebb, és nagyon korrekt kis készülék. Ha pedig a tepsi telefonok nem tetszenek, akkor ott van például Xiaomi Redmi 2 Pro...

Szerk.: Bakker, LG G2 után nem lesz egy nagy előrelépés, sőt, inkább erős visszalépés szvsz, nem is tudom, miért akarnál G2-ről Nexus Mako-ra váltani... :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#61619) pcnet válasza castiels (#61617) üzenetére


pcnet
addikt

Inkább privátban...

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#61620) szinimini válasza kj007 (#61598) üzenetére


szinimini
senior tag

Köszi, szépen, csak most jutottam ide,hogy ezzel foglalkozzak.

Ha jól tudom,akkor ehhez szükségem van egy két fájlra még és azon belül kell elindítani.
A baj csak az lenne,hogy nem találom a neten,hogy hol is vannak ezek :)

Tudnál adni vmi linket,ahonna letudom szedni?

köszi

(#61621) Winne válasza ktommy91 (#61613) üzenetére


Winne
nagyúr

Nem találom hol tudnék csak simán kilépni a fiókomból. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#61622) pcnet válasza Winne (#61621) üzenetére


pcnet
addikt

Törlöd a fiókod, majd újra hozzáadod.

Beállítások / Fiókok / Google / emailcímed / fent 3 pötty / Fiók törlése

Majd Fiók hozzáadása és Google

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#61623) kj007 válasza szinimini (#61620) üzenetére


kj007
tag

Ezen az oldalon mindent megtalálsz. Az elején a leírást, a Nexus 4 (occam) résznél meg az eddig kiadott hivatalos verziókat (arra az esetre, ha mégsem jönnének be a custom romok).

Itt megtalálod a CHROMA-t, a legfrisebb TWRP letöltő linkjét, a CHROMA 6.0.1-es ROM és a hozzávaló gapps linkjét.

(#61624) szinimini válasza kj007 (#61623) üzenetére


szinimini
senior tag

Köszi szépen, ha lesz egy kis időm gyors át is nézem mindent ;)

(#61625) Winne válasza pcnet (#61622) üzenetére


Winne
nagyúr

Itt ahol írod nincs ilyen, csak google fiók törlése, erre azt írja bejelentkezés után, hogy a komplett mailfiókot törli.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#61626) Winne válasza Winne (#61625) üzenetére


Winne
nagyúr

Sikerült. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#61627) szinimini válasza kj007 (#61623) üzenetére


szinimini
senior tag

Na most volt egy kis időm nézegetni és idáig jutottam:

Innen már egy kicsit bizonytalan vagyok és nem akarok téglát csinálni a telóból :)

A 11-es ponttal tudnám feltenni a 3.0 TWRP-t és akkor utána recoveryből a custom rom-ot?

(#61628) Scooter74 válasza szinimini (#61627) üzenetére


Scooter74
őstag

Nem a 6-s pontnál teszed fel a recoveryt, de elötte nyitni kell a bootloadert, ha még nem lenne nyitva.
Mondjuk én toolkitből az NRT-tölteném le a helyedben. Az szerintem jobb és kezelhetőbb

[ Szerkesztve ]

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#61629) szinimini válasza Scooter74 (#61628) üzenetére


szinimini
senior tag

Honnan tudom azt meg,hogy nyitva van-e a bootloader?
Ha nincsen akkor előbb a 3as aztán a 6os és akkor ha minden jól megy mehet fel a recoveryből az új rom.

Töltöm is le az NRT-t megnézem.

köszi

(#61630) szinimini válasza Scooter74 (#61628) üzenetére


szinimini
senior tag

Eljutottam oda,hogy a bootloader nyitva van ezt a NRT-vel csináltam gond nélkül.
AZtán mentem a root-ra,de ott egy idő után már nem csinált semmi se.

És akkor utána megpróbáltam Skipsoft-al is,de ott már írt ki vmi mást is azért:

Neked/Nektek ez mit mond?

(#61631) szinimini


szinimini
senior tag

Még annyit hozzá tennék,hogy pl intézőben bele se tudok menni a mobilba,mert nem is dobja ki oda...

(#61632) kj007 válasza szinimini (#61631) üzenetére


kj007
tag

Hát töredelmesen bevallom, hogy ezekhez nem tudok hozzászólni, én mindent parancssorból csináltam (nekem az tűnt egyszerűbbnek és követhetőnek).

Egyébként jelenleg milyen rom van a telefonon? Ha már Marsmallow, akkor azon alapból USB töltés beállításon van, és minden egyes alkalommal kézzel kell átállni MTP módta, hogy intézőből lásd a telefont.

(#61633) Scooter74 válasza szinimini (#61631) üzenetére


Scooter74
őstag

Driverek fent vannak?
MTP módban csatlakozik a telefon a géphez?

Amúgy ajánlom figyelmedbe slice14 Root leírását

[ Szerkesztve ]

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#61634) szinimini válasza kj007 (#61632) üzenetére


szinimini
senior tag

5.1.1 volt rajta,amin nem volt bepipálva az USB külső javítás vagy mi és 7x kellett koppintani a bulid-ra és akkor tudtam belépni a fejlesztői részbe.
Az USB drivert töröltem és újra raktam. A 3.0 USB portból átraktam 2.0-ba és utána már a toolkittel már csinálta is gond nélkül.
Ezek után már csak a TWRP-t kellett frissítenem és akkor a 6.0.1-es Chroma-t raktam fel.

És remélem most akkor minden f..a lesz :)

Scooter74 Köszi a linket elmentem azért, jól fog ez még jönni azért :DDD

Ja és persze köszi mindkettőtöknek a helpet :R

(#61635) Styleair


Styleair
aktív tag

Szerintetek Nexus4-re lehet endoszkóp kamerát kötni? s ha igen tudnátok ajánlani?

Xiaomi 14 / ex Xiaomi Mi 9 SE

(#61636) kj007 válasza Styleair (#61635) üzenetére


kj007
tag

Szerintem nem, mert a Nexus 4 nem OTG-képes (nem ad ki tápot az USB csatlakozón). Ja, és a kernel támogatás is valószínűleg hiányzik.

(#61637) Styleair válasza kj007 (#61636) üzenetére


Styleair
aktív tag

Nyugta, ok. Köszi.

Xiaomi 14 / ex Xiaomi Mi 9 SE

(#61638) szinimini


szinimini
senior tag

Hali,

az a probléma amiatt újra raktam az egészet az sajnos fent áll.
Ez pedig a szenzor problémája lesz. Vagyis telefonálás közben nem tudok semmit se tenni,amíg le nem teszi a másik fél. Ez elég zavaró számomra.
Most szét szedem megtisztítóm hátha ott van vmi.
Esetleg vmi ötlet,hogy mi lehet a probléma?

Mondjuk nem rég vettük úh max vissza küldöm csak ebay-en egy kicsit macerás lesz ez. :/

(#61639) szinimini


szinimini
senior tag

Meg fordítottam a szenzoron a gumit és úgy néz ki, h eddig jó.
Hátha vkinek ilyen problémája lesz...

(#61640) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Friss Chromához melyik Gappsot ajánljátok?

Feel Good Inc.

(#61641) Cifu válasza Pompi (#61640) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hivatalosan a BaNkS féle van ajánlva, én azzal raktam fel.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#61642) volvoguy


volvoguy
addikt

Üdv! Jelenlegi keretem használt készülék vásárlását teszi lehetővé. Voltm ár ilyen N4-em, sajnos beázott, így kuka volt a sorsa. Nagyon szerettem, egy bajom volt vele, az akksija.

Viszont már 20.000Ft környékén kapni cserélt akksis példányokat. Érdemes belevágni, amikor az N5 (amire nincs elég pénzem) bőven kifutó modell?

Jelenleg egy LG Leon készüléket nyúzok, de az 1GB RAM szerintem kevés. És használtan nem sok jó minőségű 2GB RAM-al szerelt telefon van viszonylag olcsón, Samsungok nem tetszenek, esetleg még a Huawei P7, de az is rikta.

Élhető telefon manapság az N4? Hivatalos, 5.1-el használnám. Általános használatra kell, röcögés, döcögés nélkül...

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#61643) Cifu válasza volvoguy (#61642) üzenetére


Cifu
nagyúr

Szigorúan saját vélemény, de én már nem vennék N4-et, csak ha például azért nem, mert szeretsz főzött Rom-okkal szórakozni. Az poén, hogy 6.0.1-es Rom-ok között is tudsz válogatni, amit sok márkás, újabb telefonnal sem megoldható.

Ha csak használni szeretnéd, akkor viszont van nála jobb választás...

Kicsivel drágábban Dogee X5 Pro kapható, ami teljesítményben nem marad el látványosan, viszont a háttértár alapból 16GB-os, és bővíthető SD kártyával, továbbá LTE képes, ami a Nexus 4 nem tud.

Nem tudom mennyiért vesztegetik az Nexus 5-öst, de 50e Ft-ért már kaphatsz Xiaomi Redmi Note 2, ami 5,5"-os, sokkal erősebb, és nagyon korrekt kis készülék. Ha pedig a tepsi telefonok nem tetszenek, akkor ott van például Xiaomi Redmi 2 Pro...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#61644) hYpErKe


hYpErKe
tag

Sziasztok!

Már kb fél éve nem követem a topicot, de most szeretnék újra mókolni egy kicsit, tudtok nekem ajánlani egy jó 6.0.1 stabil romot + kernel párost?
Eddig stock 5.1.1 volt de meguntam már.
A válaszokat köszönöm. :R

Pixel --> Pixel 7

(#61645) Pompi válasza hYpErKe (#61644) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nekem parkolópályán volt az N4 november óta, most pénteken "poroltam" le, előtte 5.1.1 alapú Euphoria volt fent, most viszont zéróból feltettem az aktuális február 16-os 6.0.1 alapú Chromát. Eddig tökéletesen megy, fürge, reszponzív, vajsima minden, csak ajánlani tudom, ahogy látom elég közkedvelt ROM itt a topikban - én is emiatt futottam neki.

Feel Good Inc.

(#61646) t181 válasza hYpErKe (#61644) üzenetére


t181
senior tag

+1 a Chroma-nak. Taurus-szal használom, tökéletes, de a napokban állt le a fejlesztése, úgyhogy lehet kipróbálok majd valami mást.

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#61647) fokukac válasza Pompi (#61645) üzenetére


fokukac
nagyúr

és mit használtál helyette?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#61648) Pompi válasza fokukac (#61647) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Inkább privátban válaszoltam ;)

Feel Good Inc.

(#61649) adabra válasza t181 (#61646) üzenetére


adabra
senior tag

A Chroma vagy a Taurus fejlesztése állt le?

(#61650) t181 válasza adabra (#61649) üzenetére


t181
senior tag

Taurus-é.

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.