Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-17 12:40:07

LOGOUT.hu

A Nexus 4 a Google 2012 novemberében kiadott fejlesztői telefonja. A fórumban lehetőleg kerüljük az iPhone-Android háborút, mert senki sem kíváncsi rá, valamint mindenféle Flame és Off témát, amennyire csak lehetséges.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61751) balintka0726


balintka0726
csendes tag

Sziasztok! Nálatok már volt már Chroma alatt olyan, hogy nem észlelte a Sim-t?
Csak azért, mert CM 11-nél Samsung Young-nál voltak vele gondok.

Amoledet, Amoledet mindenhova!

(#61752) gombasm válasza akviktor (#61749) üzenetére


gombasm
aktív tag

Az auqa.hu -tól vettem, nem volt olcsó, de erdeti.
Mostanra beállt és hozza a nap végére is a kb. 50% -ot, szóval normál használat mellett nem kell töltő után kapkodnom. (Reggel fél öttől van kihúzva a töltőből, munkában használom, szóval: két e-mail fiók push frissítve, telefonálás, állandó wifi kapcsolat.)

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#61753) akviktor válasza gombasm (#61752) üzenetére


akviktor
csendes tag

Köszönöm a választ. :)

(#61754) tamas.nick válasza gombasm (#61752) üzenetére


tamas.nick
aktív tag

Rendeltem én is akksit onnan és a neten fent lévő képek alapján után gyártottat adtak.
KÉP
A kapott akksin lévő feliratok szürkék és méretre kisebb, telefonba berakva marad hely az akkunak kialakított kereten belül.

(#61755) gombasm válasza tamas.nick (#61754) üzenetére


gombasm
aktív tag

Lehet, hogy az enyém is ilyen, mert a mérete tényleg oldalirányban kisebb valamivel. Mozogni egyáltalán nem mozog, mert a ragasztó megfogja. A feliratok az enyémen nem szürkék, hanem az eredetihez hasonlóan fehérek.

Az akku amúgy korrekt, már beállt rendesen, szépen működik is, hozza a normális használati időket. (Nem méricskélek képernyőidőket, mert nekem az a lényeg, hogy biztonsággal kibírja nap végéig - munka közben leginkább telefonálok, megnézek e-maileket, sms -eket írok. Netezni, játszani, zenét hallagatni nincsen módom és időm, szóval ha a munkaidőm végére /legkésőbb reggel 5 -kor lekerül a töltőről, kb. este hatra érek haza/ marad kb. 50%, akkor jó az akku. Most marad. Volt újként vásárolt N4 -em is, amit másfél évig használtam, az sem tudott többet, mint ez a mostani a cserélt akkuval.)

Lehet, hogy az igazi "eredeti" már nincs is gyártásban?

("Ami nem kínai, az a hamisítvány!" :D )

[ Szerkesztve ]

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#61756) tamas.nick válasza gombasm (#61755) üzenetére


tamas.nick
aktív tag

Hőmérséklet szenzor van benne? Enyémben nincs.

(#61757) gombasm válasza tamas.nick (#61756) üzenetére


gombasm
aktív tag

Jó kérdés :F .
Ha mutatja az akku hőmérsékletet a sw, akkor van? Mert kiír hőmérsékletet az akkuhoz.

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#61758) tamas.nick válasza gombasm (#61757) üzenetére


tamas.nick
aktív tag

Ha nyugalmi és terhelés között 1-2° eltérés van, akkor fake.
[KEP]
A képemen látni, hogy a meredek zuhanás (benchmark) és töltés között a hőmérséklet nem változott.

(#61759) gombasm válasza tamas.nick (#61758) üzenetére


gombasm
aktív tag

Köszi, ránézek és ellenőrzöm. Amennyire emlékszem "rendes" adatokat láttam.

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#61760) kecz


kecz
aktív tag

Sziasztok!

Nektek hogy bírja az akksija üzemidővel? Én reggel 6 körül leveszem a töltőről és este 6-ra már tehetem is vissza.

Napközben végig be szoktam kapcsolni a Wifi/mobilnet/GPS triót, a képernyő fényerőt pedig olyan 15%-on szoktam hagyni.
Nem nyomkodom egész nap, de a határ mellett dolgozom és a cég területén néha gyalázatos a térerő. Van, hogy nincs 3G, van, hogy térerő nincs, és van, hogy minden van. Gondolom ez sem tesz jót az akkuidőnek.

Jelenleg a gyári 5.1.1. van fent. Arra gondoltam, hogy vissza teszem a 4-es verziót. Mintha azzal jobb lett volna az akkuidő, csak sajnos nem emlékszem, mert miután megvettem, nemsokra rá jött is a frissítés.

(#61761) t181 válasza kecz (#61760) üzenetére


t181
senior tag

Szerintem állítsd át csak 2G-re a hálózatot. A 3G egyébként is többet fogyaszt, főleg így, hogy még gyenge is a térerő.
A helyedben kipróbálnék egy 6.0.1 alapú rendszert, a Doze nagyon sokat tud segíteni akkuidőben.

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#61762) kecz válasza t181 (#61761) üzenetére


kecz
aktív tag

Én szeretem azt, hogy mindig van 3G. Kollégákkal, haverokkal szoktunk napközben chatelni.
Jelenleg a Chroma féle ROM-ot próbálom telepíteni. Azaz még csak a backupot csinálom a telóról :-)

(#61763) t181 válasza kecz (#61762) üzenetére


t181
senior tag

Chateléshez bőven elég a 2G is szerintem. Én legalábbis évek óta nem használtam 3G-t, ráadásul a mobilnetem általában 32kb/s-re van lassítva. Egy próbát mindenképp megérne.

Chroma-val nem lesz probléma, Én két hónapja tettem fel Quanta-val és azóta szalad.

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#61764) kecz válasza t181 (#61763) üzenetére


kecz
aktív tag

Sajnos nem bootolt be nekem valamiért a Chroma. Mindig a recovery-be dobott be. Ráadásul egy csomót szenvedtem a visszaállításával is, mert a recoveryből nem lehetett debugging módba kapcsolni, így nem tudtam az adb-t sem futtatni. A google ajánlása alapján a stock rom került vissza. :(

(#61765) t181 válasza kecz (#61764) üzenetére


t181
senior tag

Hogyan csináltad? Milyen recovery-d van? Milyen gapps-ot használsz? (Open GAPPS nano-t ajánlom)
Legalább 3.0.0-s TWRP kell neki. Illetve telepítés előtt wipe-oltál mindent? (persze az internal storage-t kivéve)

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#61766) kecz válasza t181 (#61765) üzenetére


kecz
aktív tag

Mindent az XDA oldalon szerint leírtak alapján csináltam. A recovery a legújabb volt, wipeoltam. Többször is. Először nem tudtam mountolni az internal storage-t, utána mindent formaztam.

(#61767) t181 válasza kecz (#61766) üzenetére


t181
senior tag

Hát, tegnap este engem is megszivatott. Mindent úgy raktam fel, ahogy szoktam, de nem boot-olt be. Ezután letöltöttem az ajánlott GAPPS-ot (Banks-ét) és csak a ROM-GAPPS párost raktam fel. Ez már bebootolt. Aztán megint visszamentem recovery-be és felraktam a maradékot. Lehet, az opengapps-ra lett allergiás, amit nem is értek, mert az előző Chroma-t azzal raktam fel.

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#61768) kecz válasza t181 (#61767) üzenetére


kecz
aktív tag

Maradékot? Én csak a Rom-ot és a Banks féle Gapps-ot tettem fel. Mi egyebet kellene még?

(#61769) t181 válasza kecz (#61768) üzenetére


t181
senior tag

Kernelt és egy zip-et, amiben olyan alkalmazások vannak, amiket rendszerappként szeretek mindig felrakni, tehát semmi fontos.

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#61770) kecz válasza t181 (#61763) üzenetére


kecz
aktív tag

Mai nap kipróbáltam a 2G only-t. Nagyon meg lett az eredménye. Most meló után hazafele vonatozás közben csak 78%-ig merült le fél 5-kor, annak ellenére, hogy 6kor húztam le a töltőről. Nap közben nyomkodtam is pedig. Most megnézem, hogy töltés nélkül meddig bírja, azután tesztelem bekapcsolt 3g-vel is, hogy mi a különbség.

(#61771) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Hali.

hétvégén eljön a haverom és arra kért hogy majd valami új romot tegyek a telójára.
Most stock 5.1.1 -en van, de hiányzik neki a custom :))

Szóval melyik custom mondható stabilnak a sok közül?
Érdemes a 6-ost feltenni, vagy inkább 5.1.1? Látom van 6.0.1 pure nexus rom, én 5x -en azt használom, de nem tudom 4-re mennyire megbízható? :)

(#61772) t181 válasza kecz (#61770) üzenetére


t181
senior tag

És sebességben nagyon észreveszed? Bár, ha csak chatelsz, akkor nem hinném, hogy nagy különbség lenne.

(#61771) DeathAdder
Szia!
Én a Chroma-t javasolnám. Márc 13-án tettem fel Quanta kernellel és azóta az ment, nem volt vele semmi problémám. Most a napokban raktam fel mindkettőből a lefrissebb verziót és pár nap után ezekkel is minden rendben, bár mintha kicsit lassabb lenne, mint a korábbi telepítés.

chroma_mako-2016-03-13 + Quanta-V13-Mako
Ez a páros volt az, ami két hónapig ment. Ha jó kedvem lesz, lehet vissza is rakom a V13-at. (vagy a V10-et, amire egy páran esküsznek xda-n :D)

PureNexust nem próbáltam még, de annyira patent a Chroma, hogy eszembe se nagyon jut mást feltenni.

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#61773) DeathAdder válasza t181 (#61772) üzenetére


DeathAdder
veterán

Köszi :R

lehet akkor chroma lesz itt is. Quanta jobb lehet mint a franco?
mert azt tettem volna fel, ha nem mondod a quanta-t :)

(#61774) t181 válasza DeathAdder (#61773) üzenetére


t181
senior tag

franco már nem fejleszt N4-re, az utolsó kiadás még 5.1-re volt, ezért Én inkább nem foglalkoznék vele. Nekem nagyon bejön a Quanta egy próbát szerintem megérne. Felraktam a V10-et és mintha tényleg gyorsabb lenne a V16-nál.

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#61775) DeathAdder válasza t181 (#61774) üzenetére


DeathAdder
veterán

Köszi, akkor én is v10-et teszem majd :)

(#61776) X_C


X_C
tag

Ha a gyári chrome böngészőben az indavideón nem akarja lejátszani a videókat, illetve elindul, de kép nincsen, csak hang, akkor mi lehet a baj?
Próbáltam a frissítéseket törölni, meg a chrome adatait, de nem segített. Mi lehet a baj?

(#61777) ktommy91 válasza X_C (#61776) üzenetére


ktommy91
addikt

Nálam sem működik, másik Chrome alapú böngészővel sem. MIUI böngésző viszont lejátssza, próbálj keresni egy másikat play-en.

Nincs kerítés.

(#61778) kecz válasza t181 (#61772) üzenetére


kecz
aktív tag

Chatben abszolút nem észrevehető. Még a Facebook görgetését is majdhogynem bírja követni.
De nagyobb tartalmakhoz mindenképpen be kell kapcsolni a 3G-t.

(#61779) ittakary


ittakary
nagyúr

Hozzám került egy Nexus 4, ami a már ismert hibától szenved: 16GB-os ám a rendszer csak 8GBosnak látja (5GB szabad hely a 13GB helyett :( )

Próbáltam a következőket: össze visszaflashelni a gyári image-ből. Nexus Root Toolkittel, simán kézzel Fastboot.exe-vel
Próbáltam TWRP-be bootolni, toltam egy format-ot, majd vissza bootloader, majd ismét felrakni a gyári image-et...

semmi eredmény :( van valakinek tippje?

(#61780) Just_Reboot válasza ittakary (#61779) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Gyári recovery alól csinálj egy factory resetet

(#61781) ktommy91 válasza ittakary (#61779) üzenetére


ktommy91
addikt

Próbáld meg ez alapján: [link] Ha nem segít, akkor 8 GB-os.

Nincs kerítés.

(#61782) ittakary válasza ktommy91 (#61781) üzenetére


ittakary
nagyúr

1) 16GBos ez fix

2) próbáltam ezt :) sajnos nada

3) gyári recovery alól factory reset volt vagy 10x :K - nada

(#61783) zhorvath válasza ittakary (#61779) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Látom nyitott a bootloader. Én ezt csinálnám:

Letölteném a legutolsó gyári image fájlt.
Utána azt kicsomagolod. Lesznek fájlok és egy zip fájl. A zip fájlból is csomagolj ki mindent!
Csinálj például egy c:\mako\images mappát és ide másold be ezeket a fájlokat:

android-info.txt
boot.img
bootloader-mako-mako-xx.xx.img
cache.img
radio-mako-mako-xx.xx.img
recovery.img
system.img
userdata.img
vendor.img

Bocs, ha esetleg nem pontosak a fájl nevek, de szerintem ezek alapján megtalálod, hogy mik kellenek.

Utána tedd a telefont bootloaderbe és dugd rá az USB kábelt!

Abban a könyvtárban, ahol a fastboot cuccok vannak (nálam sdk manager van), nyiss egy parancssort (shift+jobb egér gomb) és manuálisan flasheld ezeket:

fastboot flash bootloader C:\mako\images\bootloader-mako-mako-xx.xx.img
fastboot reboot-bootloader
fastboot flash radio C:\mako\images\radio-mako-mako-xx.xx.img
fastboot reboot-bootloader
fastboot flash boot C:\mako\images\boot.img
fastboot erase cache
fastboot flash cache C:\mako\images\cache.img
fastboot flash recovery C:\mako\images\recovery.img
fastboot flash system C:\mako\images\system.img
fastboot flash vendor C:\mako\images\vendor.img

utána:

fastboot format userdata

és:

fastboot reboot

Szerintem ezután újra 16-os szűz rendszered lesz.

Természetesen mindent csak saját felelősségre!

(#61784) ittakary válasza zhorvath (#61783) üzenetére


ittakary
nagyúr

megcsináltam, de nem sikerült :(

[ Szerkesztve ]

(#61785) vikla007 válasza ittakary (#61782) üzenetére


vikla007
aktív tag

Itt is van erről szó, csak macerásabbnak tűnik...

http://forum.xda-developers.com/nexus-4/general/tutorial-how-to-unbrick-n4-t2347060

(#61786) Freeman007 válasza Freeman007 (#61716) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Erre valaki? :F

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#61787) t181 válasza Freeman007 (#61716) üzenetére


t181
senior tag

Phone -> Settings -> Sounds and vibration -> Vibrate on answer pipa.

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#61788) Freeman007 válasza t181 (#61787) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Csodás :) Köszönöm :R
Jelenleg euphoria van fent, akkor valamikor felrakom a Chromat..

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#61789) abopeti


abopeti
tag

Sziasztok!

Tudja valaki Fagyálló fórumtárs elérhetőségét, akksit akarok cserélni a telefonban.

Köszönöm!

(#61790) Freeman007 válasza abopeti (#61789) üzenetére


Freeman007
aktív tag

http://hardverapro.hu/tag/fagyalllo

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#61791) abopeti válasza Freeman007 (#61790) üzenetére


abopeti
tag

Nagyon köszönöm!! :R :R

(#61792) zeno1


zeno1
újonc

Sziaaztok! Segítségre lenne szükségem. Nexus 4 telom tokeletesen működött a tegnapi napig. Egyszer csak egy olyan probléma jött elő, hogy a kijelző jobb oldalán kb 1cm függőleges sávban semmit nem érzékel. Nem sejtettem le, semmi külső behatás nem volt. Minden gyári a telon. Nagyon szeretem, tudtok segíteni, hogy mi lehet a probléma?

(#61793) Freeman007 válasza zeno1 (#61792) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Szerintem digitizer döglődés. Nekem az alsó sávban kezdte és idővel egyre szélesebb lett. Önmagában csak digitizert cserélni olcsóbb de macerásabb, a komplett digitizer+kijelző drágább de jóval egyszerűbb cserélni.

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#61794) zeno1 válasza Freeman007 (#61793) üzenetére


zeno1
újonc

Mennyiert csinálnak egy kijelző vagy digitizer cseret? Hol érdemes csináltatni? Érdemes javítani?

(#61795) Freeman007 válasza zeno1 (#61794) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Digitizer ebay-ról 1-2k huf, kijelző 11-13k huf. Én magamnak megcsináltam a kijelzőcserét youtube-os videó alapján. Hogy hol érdemes csináltatni azt nem tudom. Érdemes-e javítatni? - Ezt te döntsd el, hogy neked megéri-e a javítás.

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#61796) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Hasonló jelenség van a haverom N4 -esén is, csak neki vízszintes irányban pont ahol a virtuális billentyűzeten a számok vannak.

Ezért is néztem be ide, hogy akkor ez 100% hogy kijelző betegség?
Azért mert ő teljesen elégedett a telefonnal, nem vágyik jobbra ezért ha ismert a hiba, akkor úgy döntött hogy költ rá most picit és kicserélni a kijelzőt valamint vesz bele új akkut.

Akkuból gondolom csak is a gyárit ajánljátok?
Az ilyen ebay, alyexpress etc.. oldalakon ahol azt írja eredeti és igen sok a feedback azt meg szabad venni igaz?

Vagy esetleg tudna valaki konkrét linket mutatni erre a két dologra? :)

én ezeket néztem:

kijelző

akku

(#61797) daniele


daniele
aktív tag

Sziasztok.

Aki már cserélt/cseréltetett kijelzőt (ebay, aliexpress vagy gsm-be nem gyárira) azoktól kérdezném, hogy hozza a gyári kijelző szintjét? Színek, betekintési szög?

(#61798) TCs911 válasza daniele (#61797) üzenetére


TCs911
csendes tag

Nekem az eredeti kijelzőm (digitizer) közepe nem érzékelt, ezért rendeltem egy komplett LCD+digitizert e-bayről. Sajnos elég hamar elkezdett a digitizer széle töredezni. Rendeltem egy másikat (szintén LCD+digitizert), másik eladótól, ennek a színe kicsit sárgásabb volt, viszont a digitizere 3 hónap után a felső egyharmadnál kettérepedt, onnan a repedés alatt nem érzékelt. Akkut egyszer rendeltem az Aqua computertől, az 7-8 hónap után elkezdte kikapcsolni a telefont, azt hittem, hogy hardverhibás a telefon, de akkucsere megoldotta. Elegem lett az utángyártott, ilyen-olyan alkatrészekből, ezért visszaraktam az eredeti kijelzőt a legutóbb aliexpressről rendelt akksival, és eltettem a telefont tartalék-készüléknek, és vettem a DOOGEE F5-öt.
Lehet, hogy én voltam nagyon peches, de sajnos nem a legjobb cserealkarészeket sikerült beszereznem (pedig odafigyeltem, hogy ne a legolcsóbbat válasszam, és utánanéztem az eladók feedbackjeinek is).
Nem váltottam volna másik telefonra, mert szeretem, de már nam mertem több pénzt beleölni szegénybe.

(#61799) daniele válasza TCs911 (#61798) üzenetére


daniele
aktív tag

Hmm, ez nem túl biztató.

Más valakinek tapasztalata?

(#61800) adabra válasza TCs911 (#61798) üzenetére


adabra
senior tag

Nagyjából nekem is ugyanez a tapasztalatom,
Én is cseréltem ldc+digitizer -t saját kezűleg. Szintén az ebay-es rendelés volt, megbízható eladótól. kb 2 hónap után a kijelző szélén pici repedést vettem észre (nem ütődött semmihez), és pár nap alatt eljutott odáig, hogy kb 3 cm-es szélességben nem érzékel.
Úgy döntöttem, nem költök rá még tizenX ezret: nyugdíjaztam a N4-et (és várom, hogy legyen egy normális méretű Nexus) :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.