Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Na_Ta válasza krealon (#800) üzenetére


Na_Ta
csendes tag

Nem, egyből a rackbe ment és úgy indítottam az egészet. Macrium Reflect Free Edition v6.1.1000

NT

(#802) cvn69


cvn69
tag

Üdvözletem!

Egy klónozással kapcsolatos problémám lenne, amiben véleményt, szakértést kérnék.
Lecseréltem a régi Samsung 830-as 128GB-os SSD-m egy 860 EVO 250GB-osra.
A Win10pro klónozása sikeresnek mondható, mivel a rendszer (az eddigiek alapján) gond nélkül működik a nagyobb SSD-n.
Ugyanakkor azt vettem észre, hogy a régi SSD 100MB-os és 450MB-os rejtett partícióját nem másolta át az újra.

Közben a régi meghajtót külső házba raktam, USB-n csatlakoztattam és egy lemezkarbantartás során a "Rendszerfájlok törlése" opciót is kipipáltam, hogy a rajta lévő.old mappákat törölje így több hely legyen rajta, de a régiről most nem indul a rendszer, ergo újabb klónozást már nem tudok/tudnék végrehajtani vele.

A kérédésem az lenne, hogy ebben a formában, hogy az új SSD-ről gond nélkül fut a rendszer, de a rejtett partíciók nincsenek meg, okozhat-e később problémát, vagy ha elindult, akkor ez működőképes is marad?
Valamint, hogy mi okozhatja, hogy a régi SSD nem bootol be, mert elvileg a lemezkarbantartó nem töröl "aktív" windows fájlokat. Vagy, ha nem onnan indult a rendszer, akkor ez előfordulhat?

Köszönöm előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#803) krealon válasza cvn69 (#802) üzenetére


krealon
veterán

"a rejtett partíciók nincsenek meg, okozhat-e később problémát"

Igen, okozhat problemat.

EFI modban nem indul a rendszer, es a C meghajton bekapcsolt Bitlocker utan nem fog elindulni a rendszer.

"Ugyanakkor azt vettem észre, hogy a régi SSD 100MB-os és 450MB-os rejtett partícióját nem másolta át az újra.
[...]
Valamint, hogy mi okozhatja, hogy a régi SSD nem bootol be
"

A regi SSD EFI modban indulna, az uj SSD pedig MBR/CSM-ben.

(#804) cvn69 válasza krealon (#803) üzenetére


cvn69
tag

Először is, köszönöm a válaszod!

EFI módról nem igazán tudok sokat, de ha jól tudom, az a BIOS helyett van, de az én gépem jó 10 éves (GIGABYTE GA-EP35C-DS3R) alaplapja hírből sem halott az EFI-ről.
A BitLocker-t meg még sosem használtam, és a közeljövőben sem tervezem.

A fentiek alapján, a régi SSD is MBR-rel rendelkezik.

Az 1. az új, a 7. a régi SSD

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#805) Bozso68


Bozso68
senior tag

Sziasztok!

Yumi boot utan, error 15-ot dob, file not found.
Az isos mappaban ott van a file.
A cikkben levő linkről töltöttem le mindent, és a lépéseket végigcsinálta.
Dell Inspiron 5558, Win 10 Home előtelepített, Samsung EVO 86.
Mi a gond?

Köszi előre is: Zsolt

(#806) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Van egy régi gép,2db hdd van rajta.A rendszer egy 1200GB és patás ezen van a win7 a másik pedig 160GB és sata azon megadatok vannak.Most szeretném a Macrium Reflect programmal egy 500GB sata hdd átklónozni a két lemezt.Menni fog evvel a programmal ha igen mire érdes figyelnem?

(#807) Josi válasza qwertly (#806) üzenetére


Josi
aktív tag

Az az 1200 gondolom 120 :)
A rendszervinyót klónozd, a satásat meg simán csak másold át, úgy nem hibázhatsz.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#808) qwertly válasza Josi (#807) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!Bocsi,hogy most válaszolok,igazad van csak 120GB.Úgy csináltam,hogy a pata volt a rendszer adat winyót ami satás volt azt is klónoztam mert össze volt adatilag drótozva a rendszer lemezel.De utána nem akart el indulni még ha csökkentett módban próbáltam sem.Utána próbáltam parancssoros javaslást is nem ment.Ez után újra bebootoltam a programmal volt egy olyan opció,hogy boot javítás.Az helyre rakta a rendszert.Fasza kis programnak tartom :C.

(#809) Dracula


Dracula
senior tag

Sziasztok!

Egy SSD cachelt HDD esetén hogy kell csinálni a klónozást? (24 GB-os SSD van az 500-as vinyó mellett). A cél egy 480-as SSD lenne. Olvastam arról is, hogy itt gond az Intel Rapid storage technology is, ami kvázi "RAID"-ként kezeli a HDD-t és a noti alaplapjára forrasztott SSD-t, így érve el a HDD gyorsítást.

Elég sok partició van, azt se tudom, melyik kell. Az első klónozás, ami csak a C:-t (Win10) vette alapul, nem volt sikeres, a gép nem tudott bootolni.

Köszi!
üdv
Dr.

(#810) KTU


KTU
addikt

Windows 10 2019 májusi frissítés, tehát a mostani legújabb telepítővel telepített rendszerről,
nem tudok Macrium-mal lemezképfájlt létrehozni, teljes lemezmentést készítenék,
C Windows partícióra hibát dob:
Unknown error - error code = 9
Live CD-ről futtatom a Macrium_Reflect_Free6_1_1225_X64_Winpe10_Rescue verziót.

Kipróbáltam több merevlemezzel, SSD-vel, mindegyikre hibát dob a C partícióra,
de csak a májusi lemezzel telepített rendszerekre.
A 2018 végi Win. telepítőlemezzel létrehozott rendszerről tudok teljes lemezmentést készíteni.
:F

Másnál is jelentkezik ez a hiba?
Vagy nálam van user error?
:U

AOMEI Backupper live CD utolsó verziójával megcsináltam a mentést,
vissza is tudtam állítani hiba nélkül.
De azért jó lenne ha Macrium-mal is menne. :U

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#811) dugo_ válasza KTU (#810) üzenetére


dugo_
veterán

Régi program és WinPE verziót használsz. Jött már az 1903-mal kompatibilis frissítés.

(#812) 2ning válasza dugo_ (#811) üzenetére


2ning
tag

Ugyan ez a problémám. A 7-es verzió telepítője ezt dobja:

Naprakész win 10 home.
Azt nem értem miért a 6.3-as verzió msi fálját keresi? :F A telepítő 500MB méretű win PE-vel.

(#813) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Milyen progi most az aktuális legjobb, amivel ssd-ről ssd-re költöztethetek win 10-et?
paragon, Macrium? Van még más is?

(#814) Lauda válasza mexel (#813) üzenetére


Lauda
félisten

Én a macriumot javaslom a célra.

(#815) mexel válasza Lauda (#814) üzenetére


mexel
veterán

Köszi, megnézem előbb a free verziót.
Szeretnék egy full mentést is az ssd-ről

(#816) Lauda válasza mexel (#815) üzenetére


Lauda
félisten

Ehhez a free verziónál nem is lesz többre szükséged. :)

Feltelepíted, indítás után kijelölöd pipával a partíciókat, aztán clone vagy image, alul pedig megjelölöd a helyet és next-el végigkattintgatod (amennyiben klónozol nyilván a célmeghajtót állítod be). Tudsz egy az egyben is így klónozni, vagy image-be menteni és később onnan visszaállítani, ahogy kényelmes.

[ Szerkesztve ]

(#817) mexel válasza Lauda (#816) üzenetére


mexel
veterán

Köszi! régebben használtam nem free verziókat, de kb 1-2 éve nem klónoztam nem tudtam vannak-e azóta új vagy jobb progik.
Én a rescue dic-el szoktam csinálni, nem rendszer alól.

(#818) mexel


mexel
veterán

próbáltam a 64gb-os samu ssd-met iso-ba menteni a Macrium bootolható penről ( a régiről is amit már használtam és egy újról is) de mindig megáll error9 hibával amikor kezdődne a művelet.
Olyasmittaláltam hogyaMacrium sokszor ír ilyet ha valami nem tetszik neki a meghajtón.
Az ssd-re nem ír hibát semmi program.

(#819) mexel


mexel
veterán

Látom hogy más is szenved ezzel a hibával, csak most olvastam vissza. KTU ugyanezt írta.

Most csinálom az AOMEI bootable pent, azzal fogom megcsinálni ha sikerül.

(#820) Lauda válasza mexel (#818) üzenetére


Lauda
félisten

Simán windows alól nem próbáltad ugyanezt?

(#821) mexel válasza Lauda (#820) üzenetére


mexel
veterán

Nem, nem szoktam soha működő rendszer alól menteni, valamiért ez régről megmaradt bennem. Tudom hogy ezek az új progik már tudják, de valamiért mindig bootolható pendrive-ról ( régen cd-ről) csinálom a mentést-klónozást.

(#822) King Unique válasza mexel (#818) üzenetére


King Unique
titán

Ha 9-es hibakód van és újabb verziós (≥1903) W10-et akarsz menteni, akkor talán nem ártana a Macrium Reflect programnak is az aktuális (7.2.4601) verzióját használni... Amihez pl. az aktuális WinPE ISO akár innen is letölthető. Valamint szükség esetén lemezellenőrzést futtatni, bár akkor kiírja 6-os hibakóddal konkrétan.

+1: az ilyen bejegyzéseknél, cikkeknél létrejött topikok általában hamar kihalnak, inaktívvá válnak. Legközelebb az ilyen kérdéseket inkább a Flash SSD, vagy az adott Windows (Windows 10) topikjában kellene feltenni!

(#823) mexel válasza King Unique (#822) üzenetére


mexel
veterán

Köszi, közben éppen új bootable pent készítettem, mert ugyanerre jutottam kis olvasgatás után Alapból a win7-hez való winpe-t írta ki, most töltöttem le hozzá a win10-est, már írom is a pendrive-ot. Letöltött majdnem 1gb-ot hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#824) Lauda válasza mexel (#821) üzenetére


Lauda
félisten

:) A szokás nagy úr. Lehet éppen ezzel okoztad most magadnak a problémát, majd kiderül. Simán windows alól lehet vele menteni, klónozni, helyreállítani, nincs szükség külön bootolható pendrive-ra. ;)

[ Szerkesztve ]

(#825) King Unique válasza mexel (#823) üzenetére


King Unique
titán

Az említett problémánál a programverzió a lényeg, a másik esetnél is az volt a gond. A 6.1.1225-ös verzió, az olyan WinPE eleve régi, elavult, a linkelt problémánál pedig le van írva, hogy legalább 7.1.3317-es, illetve 7.1.3570-es verzió kellene. Ami ráadásul már 2018-ban elérhető volt a verziótörténet alapján.

Vagyis a tanulság, hogy javasolt az ilyen programoknak lehetőleg mindig a legújabb, aktuális verzióját használni (pláne újabb verziós Windowsokhoz), nem véletlenül adnak ki frissítéseket. Ha pendrive-ról bootolható WinRE/WinPE változatot használsz - eleve javasolt bizonyos esetekben - akkor egyrészt abból is letölethető mindig az aktuális az előbb linkelt forrásból. Másrészt a program Windowsra telepített válrozatával olyan WinPE/WinRE verziót készítesz pendrive-ra, amilyet csak akarsz, valamint akár ISO-fájlba is lehet menteni.

[ Szerkesztve ]

(#826) mexel válasza King Unique (#825) üzenetére


mexel
veterán

Igen, köszönöm, valóban így van, csak elsőre nem is mentem be a beállításokba, csak rányomtam a rescuedisk create gombra. Aztán amikor olvastam itt és máshol is hogy van ilyen hiba akkor láttam az általad linkelt lehetőségeket is.Le is töltötte a win10 PE verziót és abból csinálta meg a pent.

Már el is mentettem a komplett ssd- tartalmát. Most klónozom az újra.
( azért is szeretem a penen lévő progit mert sokszorkellett régebben vinnem máshová is és így egyszerűbb volt. Most is kell majd egy géphez még)

Köszönöm a kimerítő választ és segítséget, ez másnak is hasznos lesz azt hiszem. :R

(#827) mexel


mexel
veterán

Én régebben mindig elmentett képfájlból állítottam vissza a rendszert. A klónozás, a régi ssd-ről az újra ( az újabb nagyobb) ugyanaz mintha a képfájlból csinálnám? 2 metódust lehet kiválasztani.

(#828) mexel


mexel
veterán

Érdekes, klónozásnál nem találtam azt a lehetőséget hogya mbr-t is másolja. ha viszont az elmentett képből állítottam vissza akkor felajánlja ( recommended)
Így maradt a képfájlból írás.

(#829) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

A Neszetools weboldalról letöltöttem a Macrium Rescue Media 7.2.4601 [64-bit] ISO-t, bebootoltam vele, viszont nem látja a Dell 5490 laptopban lévő SSD-t :F
Ez mitől lehet? Egy full disk mentést szeretnék csinálni.

Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#830) Lauda válasza bugizozi (#829) üzenetére


Lauda
félisten

Úgy próbáltad, hogy feltelepíted a macriumot? Mehet fel simán a winre , úgy is tudsz vele mentést készíteni és szerintem megkíméled magad ettől a látja-nem látja procedúrától.

(#831) Fire/SOUL/CD válasza bugizozi (#829) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Egyes M.2 (NVME) SSD-k esetén hozzá kell adni "az ISO gyártás közben" a megfelelő driver-t.
Ha ilyen helyekről töltesz le ISO-t (mint a neszetools), ott nem biztos, hogy benne van (sőt, szinte biztos, hogy nem), mert az alap WINPE ISO-t gyártják le és azt osszák meg.

Add Driver to WINPE

UI: Én csak feltételeztem, hogy a laposban (mert nem írtad pontosan) M.2 SSD van. Ahhoz meg van gyári driver a gyártó honlapján...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#832) bugizozi válasza Lauda (#830) üzenetére


bugizozi
őstag

És így is lehet vele full disk mentést csinálni, hogy közben fut a Windows? (lehet hogy lehet, csak kicsit fura :B)
Jelenleg Win10 van, a célom egy dual boot rendszer (Win + Linux) csak ha valamit elrontok a boot beállításnál, akkor jó lenne visszaállni egy működő rendszerre :D

Fire/SOUL/CD: Köszi, megnézem.

:R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#833) Lauda válasza bugizozi (#832) üzenetére


Lauda
félisten

Igen lehet. Én konkrétan csak win alól mentek és win alól is állítok vissza.

(#834) Fire/SOUL/CD válasza bugizozi (#832) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Még annyi esetleg, hogy ha a gyártó oldalán nincs driver (csak egy pl. setup.EXE, nem pedig INF-eket tartalmazó csomag), akkor mindenképp meg kell győződni arról, hogy a Macrium ISO az WINPE 10-es legyen (tehát Windows 10 ADK alapján legyártott), mert az támogatja natívan az NVME-t, mert a W7/8 ADK-val készített ISO-k jó eséllyel nem (nem próbáltam még, hisz kapásból WINPE 10-es ISO-kat készítek, manapság ez alap, max régebbi gépekhez gyártók W7/8 "ADK-s" WINPE-ket)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#835) bugizozi


bugizozi
őstag

Közben feltelepítettem a kérdéses gépre a Macrium-ot, onnan készítettem egy ISO-t, amit ha bebootoltam, már látta az SSD-t. (mégis ennél a módszernél maradnék, mert ha valamit elrontok és nem bootol be, akkor utána könnyebb így visszaállítani a rendszert)

Köszönöm a segítségeteket! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#836) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok, egy kis infóra lenne szükségem!

Rufus-al készítettem egy bootolható pendrivet, rajta a Macrium-al.
A mentések hiba nélkül sikerülnek, de valamiért a visszaállításkor hibát jelez a Macrium Reflect és nem tudom a mentést visszaállítani.
A megnyíló Confirm Overwritte ablakban ha a Continue gombra kattintottam, akkor ez a szöveg ugrott fel: "Data on the listed volumes will be overwritten"

Megjegyezném, hogy ha ugyanazt a mentést amit a rufus-al nem sikerült visszaállítani bootolható CD-vel minden gond nélkül sikerült ....

Szerintetek mi lehet a hiba, miért nem tudom a mentéseket visszaállítani?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#837) Fire/SOUL/CD válasza sz.j (#836) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. W10(meg W8 óta) nem kell semmi Rufus és társai
2. Amit írsz, az meg normális, hisz a meglévő kötetet(köteteket) felülírja, az a dolga
3. Lehet, valamit nem értek, de mi az, hogy "Rufus-al"... :F

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#838) sz.j válasza Fire/SOUL/CD (#837) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nálam van a hibapont, mert egyszerűen figyelmetlen voltam és az évek alatt megszokott módon csak kattingattam ... :B
Nevezetesen míg CD-ről történő visszaállításkor a Confirm Overwrite ablakban semmit nem kellett bejelölni, addig a bootolható pendrivenál egy jelölőnégyzetet ki kellett volna jelölnöm

Más
Írtad, hogy W10-nél nem kell a Rufust és társait használni.
Ezek szerint W10-el is lehet bootolható pendrivet készíteni .., és ha igen akkor azt hogyan kell?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#839) maross


maross
veterán

Üdv, após 120-as rendszer-ssd-jét kéne egy vadiúj 240-esre atvarázsolnom, erre is jó lesz nekem a macrium? Működni fog úgy, hogy a macrium erre a 120-as ssd-re van feltelepítve, vagy kell neki valami köztes hely? (másik háttértár/pendrive) Köszi.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#840) Lauda válasza maross (#839) üzenetére


Lauda
félisten

Igen. Nem.

[ Szerkesztve ]

(#841) Fire/SOUL/CD válasza sz.j (#838) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link]
Mint látszik, ez telepítéskor is megoldható avagy OS alól is (lényegtelen, hogy a BIOS Legacy avagy UEFI módra van állítva, mert az alaplap boot-menüjét kell használni, és akkor Te választod ki, hogy Legacy install-t indítasz avagy UEFI-t (értsd: GHa a BIOS UEFI-ben van, akkor úgy kell indítani a telepítést ill. ha a BIOS Legacy-ben van, akkor meg úgy...)

UI Egyes alaplapok (általánosságban a régebbiek) lehetnek "háklisak" a telepítő pendrive fájlrendszerére, ilyenkor a linkelt DISKPART-os megoldás megfelelő sorában, az FS=NTFS helyett az FS=FAT32 kell használni... (Ha meg így sem boot-ol egy deszka, akkor mehet alágyújtósnak... ;])

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#842) sz.j válasza Fire/SOUL/CD (#841) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszönöm a részletes infót. :K

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#843) ketele69


ketele69
tag

Sziasztok!

Régi 1 TB -os HDD 100 GB-os OS (Windows 7) particióját gondoltam migrálni új 500 GB SSD-re.

Az SSD-n azonban nagyobb 200 GB particiót szántam az OS-nek a maradékot az adatoknak.

Az SSD fenti particionálását az OS migrálása során mikor lehet (vagy inkább mikor célszerű) megcsinálni?

Köszönöm,

(#844) Oldman2 válasza ketele69 (#843) üzenetére


Oldman2
veterán

A migrálás után meg tudod növelni a kívánt méretre a partíciót.

(#845) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok!
Találkozott már valaki azzal a szituval, hogy MLC-s SSD-ről készült mentést nem lehet visszarakni/visszaállítani TLC-s SSD-re (illetve fordítva se)?

Mindezt azért kérdezem, mert most belefutottam egy ilyenbe, hiába választottam ki a mentések közül azt amit egy másik SSD-re szerettem volna visszaállítani valami olyan hibaüzenetet dobott hogy válasszak képfájlt ....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#846) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Szakik!

Jól látom, hogy a Macrium free már időkorlátos?:Y

Melyik az a free verziója ami nem korlátos, és az aktuális Win10 (64bit) klónozás problémamentes vele?:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#847) kraftxld válasza Mercutio_ (#846) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hol láttad, hogy időkorlátos?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#848) Mercutio_ válasza kraftxld (#847) üzenetére


Mercutio_
félisten

Lehet rosszul értelmeztem a "30 day trial edition"-t? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#849) kraftxld válasza Mercutio_ (#848) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az csak terelés, hogy próbáld ki a jobbat :)
Kicsit lejjebb bal oldalt ott a free edition letöltése.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#850) Mercutio_ válasza kraftxld (#849) üzenetére


Mercutio_
félisten

:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.