Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) spiritex válasza Schatt (#398) üzenetére


spiritex
veterán

Ezzel a módszerrel el tudod tüntetni az SSD-t a lecsatlakoztatható eszközök közül: [link]

Azt pedig, hogy tökéletes lett-e a klónozás úgy tudod kipróbálni, ha kikapcsolod a géped, lekapcsolod a vinyó adatkábelét és megnézed szépen elindul-e a géped vinyó nélkül, kizárólag SSD-ről.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#402) Schatt válasza Fire/SOUL/CD (#399) üzenetére


Schatt
csendes tag

Köszönöm!
teljes siker de.....
valamilyen hülye ötlettől vezérelve a hdd-t rendbe akartam tenni és persze (hogy ne legyen ha kell majd egyszer) a hdd rendszerpartícióját gondoltam eltüntetem. sikerült. a mellette lévő adatpartícióval együtt.
a datatest csak a rendszerpartíciókat tudná visszatenni (gondolom ezzel nem is kéne próbálkoznom) az adat partíciót nem.
Adatmentést kellene tennem hogy a családi képek videók legalább visszajöjjenek, a getdataback egyszerűnek tűnik de fizetős vagy nem legális és ebben nem szeretnék hibázni...
Melyik progit ajánlanád ha ilyen béna vagyok, láttam egy másik fórumban a pandorát és a Recuvát ajánlottad régebben áll ez most is?
Ha nekifogok valamelyikkel az okozhat sérülést a belső Hdd a már el..ot állományban ha semmi nem fut rajta? ( külső hdd-re mentenék a helyreállító progi pedig menne az ssd-re)
Ha valamilyen csoda folytán sikerül a mentés formázom a hdd-t és megy rá vissza a rendszer biztos ami biztos(rejtett pertíciókban) + adatpartíció. ezzel még lehet hogy zaklatlak :)

Üdvözlettel: Attila

(#403) Fire/SOUL/CD válasza Schatt (#402) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ezzel tegyél egy próbát: [link]
(A data Recovery része csak 1 GB- adatot enged visszaállítani az ingyenes változatban, de ha a Partíciót sikerül visszaállítani, akkor már nem érdekes, mert simán le tudod másolni az adatokat egy fájlkezelővel is)

Persze ilyen jellegű progik csak akkor képesek visszaállítani adatot, ha nem lett formázva a lemez(lassú formázással)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#404) Schatt válasza Fire/SOUL/CD (#403) üzenetére


Schatt
csendes tag

Szia!
Nem tudom ki vagy és merre vagy de hatalmas köszönet!!!!!!!
És ha összefutnánk egyszer 10korsó sörrel jövök!

Üdvözlettel: Attila

(#405) Aske


Aske
aktív tag

Sziasztok, sajnos elsőre nem sikerült a HDD rendszerpartíció->SSD-re művelet.
A képen látható helyzet van:
[kép]

A célom a következő:
-Jelenlegi rendszerpartíció SSD-re mentése
-Az SSD-n C meghajtóként jelenjen meg az a partíció
-A HDD C meghajtója kapjon valami eddig nem használt betűjelet (F pl.)

SSD a fő merevlemez helyen, HDD meg a Caddyben.

Mit kell csinálnom?

Köszönöm

(#406) Aske


Aske
aktív tag

Szerk, közben sikerült megoldani.

Klónozással létrehozta a C-t az SSD-n. Utána már a többi partíciót át tudtam nevezni, majd a HDD c meghajtóját hozzácsapni.

(#407) cse978_1


cse978_1
csendes tag

Sziasztok,

A következő lenne a feladatom:

Noti: Samsung NP530 amiben egy 500Gb-os HDD van. (500 GB S-ATAII Slim merevlemez (5400 RPM))
SSD: Samsung Series 840 EVO laptop kit SSD 250GB

A feladat lenne a HDD-t kicserélni az SSD-re és teljes adat migrálás az SSD-re. C:\ és rejtett rendszerpartíció is.

Kérdések:
- úgye jól tudom a Win OS az alaplapba a bios-ba van aktiválás oldalon beleégetve vagyis simán tudom az eszközöket cserélni?
- a futo Win 8.1-re tudok vmi szoftvert rátenni ami elvégzi a teljes ismétlen teljes HDD adat átmásolást?
(elég lesz a 250-es SSD)

Köszi a segítséget.

(#408) rétisün válasza cse978_1 (#407) üzenetére


rétisün
veterán

még egy hasznos oldal segítségképpen, a biosos kérdésre nem tudok válaszolni, én nem kaptam win-t a laptopomhoz....

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#409) td


td
senior tag

Hali!

Ez a program ugye működik rendesen, gépre telepítve is, és nem csak a boot lemezes/pendrive-os módon? A táblázatukból ez jött le nekem.

A másik kérdésem az lenne, hogy a könyvtár- és file létrehozási/módosítási dátumokat és időket az eredetikre állítja vissza?

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#410) rétisün válasza td (#409) üzenetére


rétisün
veterán

igen, működik gépre telepítve is (bár alighanem a 'komolyabb' műveletekhez újraindítja a gépet, és saját, amolyan 'csökkentett' módban dolgozik)

a dátumos kérdésre nem tudok válaszolni :( :B

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#411) nagyt


nagyt
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Először is gratulálok a leíráshoz ! Kiváló! Nem olvastam végig az összes hozzászólást és lehet hogy valakit ismételni fogok .
Rövidem ismertetem a tapasztalataimat.
Adott egy Dell xps l1702x laptop 750GB-os HDD-vel melyet klónoztam egy 256GB-os SSD-re. (2HDD hely van a gépben szerencsére) BIOS-ban alapértelmezetten az AHCI mód volt beállítva.
Igen igen jól látod egy nagyobbról kisebb kapacitású cuccra.

Partíciók Alapállapotban: 1,) 100MB-os ,2,) 20GB Recovery (rejtett) , 3,) 100GB rendszer W7 (60GB foglalt),
4,) kb.650GB Adat
Cél: Teljes klónozás
1.: 650GB adatot leredukáltam (lementettem külső HDD-re) annyira hogy az összes partíció teljes adatállománya ne legyen 200 GB-nál több.
2.: Macrium Reflect Free V.5.2.6462-ből boot cd-t csináltam. Gondoltam minél frissebb annál többet tud és jobb) Innen letölthető ha valakinek kell az X64 iso
3.: Biztonság kedvéért egy külső usb HDD-re image-t csinálta a rendszerről hátha elszúrok valamit a klónozásnál
4.: (rövidítek hisz a logout-ban minden benne van) Kicsit sokáig bootol a cd fekete háttérrel nem kell megijedni. Innen letölthető az x64-es ISO : [link]
5.: Klónozásnál "fogd és vidd" módszerrel átpakoltam a partíciókat (igen mind a négyet)
6.: Láss csodát a 4. partíciót önállóan összezsugorította akkorára amennyi maradd az első három után. Ez kb 124GB-ot jelentett. Ami nekem a fontosabb adatoknak elég is.
8.: Minden partíciónál az SSD-n beállítva az a bizonyos "W7/W8/SSD/1MB" (nálam ezek az eltolások korábban nem voltak meg )
7.: Klónozás lefuttatva. Macrium Reflect exit. Power gombbal gyorsan lenyomtam a masinát nehogy újra bootoljon.
8.: SSD beszerelve a 750GB-os vinyó helyére a HDD1-be (A 750-es nem is került vissza)
9.: POWER
10.: 25sec múlva láss csodát minden rendben működik és ugyan úgy van mint a HDD-n volt.
(Ne szörnyülködj az időn mert egy agyonhasznált 60GB-os rendszerről beszélünk) :)

Köszi a figyelmet : T :))

[ Szerkesztve ]

''Amit az interneten nem találsz meg , az nem létezik.'' (szerző: egy ismert jóember) :-)

(#412) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Legújabb WinPE 5.0 ISO letölthetőek.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#413) Doky586 válasza Fire/SOUL/CD (#412) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Köszönöm! :R

Lenne két kérdésem is egyből:

1.: Van valami használati /sebességbeli különbség a 32 és 64 bites verzió közt?
vagy csak azért tettél ki 32 bites verziót is mert az öreg 10+ éves alaplapok és cpu-k nem lennének képesek futtatni a 64 bites verziót? de alapjában mindenki a 64bitest használja ha teheti?

2.: a (#375)-ben javasoltad a 'sector by sector' másolást..
Ez azt jelenti hogy a forráslemezről átmásolódnak a bad-sectorok és a véglegesen törölt (kukából is kitörölt) fileok is a célpartícióra, amiket majd a célpartícióról is vissza tudok állítani adatmentő (pl. getdataback) programmal?

(#414) Mercutio_ válasza Doky586 (#413) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én úgy emlékszem a 32/64 bites verziók azért vannak mert a megfelelő rendszerekhez a sajátját kell használni mentés / vissza állítás esetén :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#415) Fire/SOUL/CD válasza Doky586 (#413) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. igen, pontosan így van, öregebb gépek kapcsán teszem ki a 32 bites verziót is. Az mindegy, hogy melyikkel készül a mentés és azt melyikkel állítod vissza, mert a mentés formátuma fix.

2. Manapság már "nem létezik" Bad Sector, csak fogalmi szinten, mert a mai meghajtók Firmware-jei véglegesen kivonják a forgalomból, elrejtik az alkalmazások elől, egy teljes felületi scan sem jelez bad sector-t, max a SMART-ban informálják az embert, hogy hány darab szektor vált rosszá és került kivonásra.
Ha mégis valami nagyon régi HDD kerülne terítékre, akkor nyilván 1 dolgot tesznek/tehetnek az ilyen progik, hogy kihagyják azt a másolásból. (ha egy bad sector-t nem lehet olvasni, akkor azt nem lehet olvasni, ergo nincs mit másolni)
A sector by sector másolás az egy bináris copy, azaz az eredeti partícióval teljesen megegyező partíció jön létre, minden foglalt és üres szektor pontosan arra/abba a szektorpozícióba kerül, ahol a forrás partíción is volt.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#416) Doky586 válasza Fire/SOUL/CD (#415) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Köszönöm a választ. :R
2a.: "nyilván 1 dolgot tesznek/tehetnek az ilyen progik, hogy kihagyják azt a másolásból"
a kérdés igazából az volt hogy tesznek-e 'sector by sector' másolásnál; mert hogy tehetnek az egyértelmű. Ugye itt az unsupported megoldásokról van szó amikor a bad-sectort egy program hozza létre szándékosan bad-nak jelölve meg valami hasznos adatot (FS szinten) ami valójában nem bad..
2b.: 'sector by sector' másolásnál akkor a törölt (kukából is kitörölt) fileok is átmásolásra kerülnek? és a meglevő töredezettség is öröklődik? (hdd to hdd esetén), azaz partíció méret csökkentés ezen másolási módban nem lehetséges?

[ Szerkesztve ]

(#417) Mercutio_ válasza Fire/SOUL/CD (#415) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hoppá, kösz az infót májsztró:R akkor elég 1 DVD-RW-t hurcolnom magammal :DD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#418) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Sokan írtatok azzal a kéréssel, hogy igény lenne még a WinPE3.1-es ISO-kra is.
Ennek eleget téve az összes ISO-t letölthetővé tettem(WinPE5.0/4.0/3.1 x86 és x64), valamint a MiniTool® Partition Wizard Home Edition ISO is frissült.

UI: A jövőben csak a WinPE5.0 ISO-k kerülnek frissítésre egy újabb Macrium Reflect Free megjelenésekor, a WinPE4.0/3.1 már nem.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#419) Fire/SOUL/CD válasza Doky586 (#416) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

2a - átmenetileg lehet bad sector "létrehozni", de a Firmware meg fogja vizsgálni és ha az ténylegesen nem fizikai hiba, akkor ki fogja javítani. (rövid és/vagy hosszú önteszt futtatásakor is eltűnnek)

2b - "'sector by sector' másolásnál akkor a törölt (kukából is kitörölt) fileok is átmásolásra kerülnek?"
A lomtár ürítését követően az adatok még léteznek, bármely ingyenes file recovery vissza tudja állítani, ergo, -ha csak nem futtatsz egy wipe-ot a szabad területen(pl CCleaner-ben is megtalálható szolgáltatás)-, akkor egy sec by sec másolást követően az új partícióról is visszaállíthatóak a törölt lomtár adatok.

"és a meglevő töredezettség is öröklődik?"
A sector by sector üzemmódot is már vannak szoftverek, amik "egyénien" értelmezik, de maradva a tradicionális sector by sector-nál ("bitről-bitre másolás"), ott igen, a töredezettség is átkerül, mert (mint ahogy írtam is), minden foglalt és üres szektor ugyanarra a szektorpozícióra kerül, mint a forrás partíción/meghajtón.

"...azaz partíció méret csökkentés ezen másolási módban nem lehetséges?"
Tradicionális sector by sector copy-nál nem, mert az a forrás partícióval azonos méretű partíciót hoz létre. Egyes szoftverek megengedik sec by sec esetén is az átméretezést, de csak megnövelni engedi a cél meghajtón a partíció méretét. Tradicionális sec by sec esetén partíció csökkentés nem lehetséges, ami könnyen belátható, hisz egy pl 200GiB-os partíciót nem lehet 100GiB-os helyre...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#420) Doky586 válasza Fire/SOUL/CD (#419) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

OK köszönöm :R

(#421) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok!
Kérdésem a következő:
Hétfőn érkezik egy Dell laptopom, HDD-vel, előtelepített win-el, és gondolom mindenféle gyártói mentett programokkal.
A jövőbeni (ismételt pénzgyűjtés utáni) célom az, hogy a gyári HDD-t kicseréljem SSD-re.
HDD-SSD cserénél nem lesz célom majd a HDD-n lévő telepített Win8 és egyéb programok 1:1-ben klónozása az SSD-re.
Célom az, hogy a gyári HDD-n lévő rejtett partíciókat, amik az előtelepített programokat és azok működéséhez szükséges rejtett és így vagy úgy partícionált területeket tartalmazzák, átklónozzam a jövőbeni SSD-re úgy, hogy HDD-SSD cserénél ne vegye észre a lapos, hogy történt valami, elkezdhető legyen az SSD-ről a win8 és egyéb gyártói programok újratelepítése.
A klónozást, kevésbé hozzáértőként nem látom annyira egyszerűnek, mert Avicularia fórumlakó társam szerint, kb. ilyen rejtett struktúrára kell számítanom:

ahol is van vagy 7 rejtett, különböző terület, ebből első és utolsó kb. 1 MB nem particionált, a 4. egyéb típusú valamilyen célra fenntartott jelzésű üres is.
Aztán, ha csak úgy klónozom a HDD rejtett partícióit, akkor valami olyasmi rémlik, hogy ha a rejtett partíciók a HDD-n a rendszer (látható) után vannak, akkor annak a partíciónak a kezdő szektora olyan helyre esik majd, ami nem fog létezni a jóval kisebb SSD-n. Ekkor induláskor az SSD lemez MBR-jében keresi az aktív partíción a loadert, de az olyan részre fog mutatni, ami nincs.....
Persze az egészhez nem sokat értek.
Tudtok segíteni?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#422) Fire/SOUL/CD válasza VGYke (#421) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A W8 vagy újabb Windows-al előtelepített gépeken gyártótól/modelltől függően más és más partíciószerkezetek találhatóak, de ettől függetlenül, a klónozásuk során ugyanazon lépéseket kell megtenni.

1. Minden műveletet boot-os eszközről (pendrive vagy CD/DVD) indított alkalmazásokkal (Macrium reflect Free és MiniTool Partition Wizard) végzünk, nem Windows alól.

2. Minden W8 vagy újabb Windows-al előtelepített gép UEFI installal lett telepítve, amelynek idevágó folyománya, hogy a meghajtón GPT partíció stílus van (nem MBR) és a BIOS-ban be van kapcsolva a FastBoot nevű opció. Ez utóbbit ki kell kapcsolni átmenetileg, ellenkező esetben nem lehet USB-s eszközről boot-olni. (gyakran minden egyes újraindítás után a BIOS automatikusan újra bekapcsolja, erre ügyelni)

3. A bejegyzésem végén leírtam, hogy kell elkészíteni a multiboot-os pendrive-t, készítsd is el.

4. Erről bootolva először elindítod a Macrium Reflect Free-t és a rendszerpartíción kívül az összes egyéb partíciót átklónozod sector by sector módban. (Linkelt képnél maradva: C a rendszerpartíció, azaz a C-t kivéve mindet ki kell jelölni)

5. Gép újraindít, újra bebootolsz a pendrive-ról, most a MiniTool Partition Wizard-ot indítva, majd ennek segítségével a megfelelő partíciókat a megfelelő helyre mozgatod át. Ez az jelenti, hogy azok a partíciók, amelyek a forrásmeghajtón a rendszerpartíció előtt voltak, azok a célmeghajtón is ott legyenek, amik meg a rendszerpartíció mögött voltak, azok a helyükre kerüljenek. (Szintén a képnél maradva, a C rendszerpartíció előtt van 5 partíció, ezek jó helyen is lesznek, viszont a C rendszerpartíció mögött is van 2 partíció, ezeket viszont a célmeghajtó végére kell átmozgatni)
Ha helyesen jártál el, akkor keletkezik egy üres/particionálatlan terület(az 5 partíció meg az átmozgatott 2 közt.)

6. Gép újraindít ismét, megint a Macrium Reflect Free-t kell indítani és most a C rendszerpartíciót kell kijelölni és célként azt a bizonyos üres/particionálatlan területet kell megadni és most már nem sector by sector üzemmódban másolni

7. Gép leállít, csak az SSD lehet csatlakoztatva a gépbe és próba, hogy kifogástalanul elindul és működik-e a rendszer az SSD-ről.

UI: Elnézést, hogy késve írok, este tíz körül érek haza mindig, nem sok időm/energiám van PH!-ra...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#423) VGYke válasza Fire/SOUL/CD (#422) üzenetére


VGYke
addikt

:R Nagyon köszönöm!
Mondjuk elképzelésem az volt, hogy az írásod szerinti dolgokat laptop hivatalos üzembehelyezése, tehát HDD-ről bootolása nélkül végrehajtom, de ez meghihúsult. A laptop az asszony szülinapi ajándéka volt, még ki sem csomagolta de már bekapcsolta, mert mondtam hogy világítanak rajta a gombok...
Szóval a HDD-n a telepítés végig futott, a zéró állapotot nem tudtam menteni. De amennyit értek, ez nem is nagy probléma. Jól értem?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#424) Doky586 válasza VGYke (#423) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Eddig egy teljesen teoretikus de nem a valós képet osztottad csak meg másod /harmadkézből:
"fórumlakó társam szerint, kb. ilyen rejtett struktúrára kell számítanom"

A táblázat sorai nem a valós sorrendet tükrözik, az olyan mint egy excel tábla amelyik oszlopra kattintasz aszerint rendezi a sorok sorrendjét.. (legalábbis a win beépített lemezkezelője esetén így megy)
A valós sorrend csak lent a csíkon van ábrázolva, amit persze szintén még nem látott senki.

Szerintem a rendszernek és az adatoknak hagyjál két külön nagymáretű partíciót, hogy egy image-visszamásolásnál ne kelljen minden adatot mentened róla.

[ Szerkesztve ]

(#425) Fire/SOUL/CD válasza VGYke (#423) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Őszintén szólva nem igazán értem, hogy milyen telepítés futott végig a hdd-n.. :F W8-al előtelepített gépen nincs semmilyen telepítés, max a gyártó, az első induláskor véglegesíti a telepítést azáltal, hogy bekér még bizonyos adatokat (felhasználónév a fiók létrehozásához, regisztrálni supporthoz, stb), de biztosan nem nulláról kell felpakolni az OS-t.

Korábban írtad

"HDD-SSD cserénél nem lesz célom majd a HDD-n lévő telepített Win8 és egyéb programok 1:1-ben klónozása az SSD-re."
Pedig a klónozás a kizárólagos eljárás ez esetben. Ha letakarítasz mindent a HDD-ről és magadtól próbálod újratelepíteni, akkor a recovery és egyéb szolgáltatások is elvesznek és akár be is bukhatod az eredeti OS-t.
Buktatók előtelepített OS kapcsán, 5. pont W8/8.1-re is igaz lehet.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#426) SFAkos


SFAkos
aktív tag

Bocsi, hogy előbb a Flash SSD Topicba írtam akkor folytatom itt.. Tehát.

Ez a windows nem előre telepített volt, a gépet FreeDOS-al vettem és én raktam már rá a 8.1-et, akkor is a pendrive-ról bootolós megoldást kell követnem? BIOS-ban nem UEFI-n hanem Legacy módon van a boot mert először W7 volt, nemrég cseréltem 8.1-re. Nem tudom a kép miért nem látszik, nálam jó, de feltettem máshova. [link]

[ Szerkesztve ]

(#427) Fire/SOUL/CD válasza SFAkos (#426) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A linkelt leírásomban a 2. pont kivételével ugyanazt kell elkövetned klónozáskor is. Esetleg annyit megpróbálhatsz, hogy a 3-as (D) partíció kivételével az összeset kijelölöd klónozásra és azt ellenörzöd, hogy engedi-e a Macrium, hogy a 2-es (C) partíciót egyből át is méretezd. Ha igen ÉS az 1-es (rendszer számára fentartott) és 4-es (Lenovo_Part) partíciók nem méreteződnek át, akkor (és csak akkor) van esély rá, hogy 1 lépsben át tudod klónozni a HDD-t az SSD-.re.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#428) SFAkos válasza Fire/SOUL/CD (#427) üzenetére


SFAkos
aktív tag

:R

(#429) VGYke válasza Fire/SOUL/CD (#425) üzenetére


VGYke
addikt

:R! Szóval a véglegesítés futott végig, meg aztán minden (frissítések pl. 8-ról 8.1-re, bár ezt már én okoztam tudadosan, meg mit tudom én milyen telepítéseket...).
Most a laptop projekt pár napig, (1 hétig?) jegelve, mert hivatalos Office 2013 vásárláson ügyködöm....
Ha belakom a laptop-hdd rendszert és aktuálissá válik a hdd-ssd csere, valamint írásod szerint nem boldogulok, jelentkezhetem kérdésekkel?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#430) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Adott egy SSD
1. Part 50GB- friss w7
2. Part w7 telepítő 5,9GB (erről lett telepítve)
(Először letrehoztam egy másik gépben az 50 és az 5,9-est, az 5,9-re rámásoltam a telepítőt, majd aktívvá tettem és telepítettem a rendszert)

Feladat eltüntetni a második particiót, úgy hogy az elsőn a w7 működjék tovább és a tárhelyet hozzáadni az első particiohoz.
Ha törlöm a 2 particiót, akkor nem indul. (ha az ezen a rendszeren lévő winnel próbálom nem is engedi)
Ha csinálok az 1. particióról egy mentést egy vinyóra nem indul.
A 100MB-s particiót nem látja a program, sem a win. Egyáltalán van?
Hogyan tovább???

Segítséget előre is köszi!

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#431) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Sziasztok.

Adott egy Lenovo Thinkpad T410 win7pro 32bittel.
Ezt próbáltam átrakni SSD-re, de teljesen új meghajtójelet kaptak (még a rejtett partíció is), persze a Win7 nem bootolt be rendesen.
A partititon wizard nem hajlandó bebootolni.

Mi tévő legyek?

A klónozás sima áthúzással történt.

Köszi a segítséget.

Üdv,
Charlie

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#432) tolvaj!


tolvaj!
őstag

Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni ilyenkor mi van?

A gépben két merevlemez is van, SATA 3 csatlakozó, AHCI módban egy 2TB és egy 0,5TB lemez. A félterrás RAW természetesen és a C: -m nem heledja meg a 300GB-ot, mégsem látni semmit a Reflectben. Tudtok valamit tanácsolni?

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#433) Fire/SOUL/CD válasza tolvaj! (#432) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Alaplapod pontos típusa kellene
2. Telepítési segédletet "fusd át" és aszerint kösd és konfigold az SSD-t és a BIOS-t.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#434) tolvaj! válasza Fire/SOUL/CD (#433) üzenetére


tolvaj!
őstag

Nem SSD-t használok, hanem rendes, hagyományos merevlemezt. csak amin most van a rendszer 5400 RPM-es és egy 7200-asra szeretném áttenni.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#435) Fire/SOUL/CD válasza tolvaj! (#434) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

SSD vagy HDD ebben az esetben mindegy, a lényeg, hogy nem látszik. Ha válaszolsz a kérdésemre (és átolvasás után sem jutsz előrébb), akkor talán tudok segíteni, de addig sajnos nem...
Sajnos vannak olyan deszkák, ahol nem mindegy, hogy melyik SATA porton vannak a meghajtók, sőt olyan is előfordul(szerencsére ritkábban), hogy maguk a HDD-k rühellik egymást. Ilyenkor van az a szitu, hogy ha csak 1 HDD van csatlakoztatva(mindegy melyik), akkor külön-külön látszanak, de ha mindkettő, akkor egyik sem vagy mindig csak az egyik...

Pont ezért kérném az alaplap pontos típusát, hátha akkor tudok segíteni (több, mint 2 évtizede rakok össze/telepítek/szervizelek gépeket, szóval már találkoztam pár furcsa dologgal...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#436) tolvaj! válasza Fire/SOUL/CD (#435) üzenetére


tolvaj!
őstag

Áááá értem.
A válasz: AsRock M3N78D,
Merevlemezek: 2TB Sata 3_2 ( ezen van a rendszer), 05TB Sata3_1 ( ez lenne a cél) Mindkét lemez Western digital és kb egy év van köztük gyártásban. az 500-as özönvíz előtti! ( bocsi, de ez magas labda volt ;] )
szerk.:
Ja és igen, mindkettő AHCI módban van.

[ Szerkesztve ]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#437) Fire/SOUL/CD válasza tolvaj! (#436) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor először az anomáliát zárjuk ki, azaz csak az egyik HDD legyen csatlakoztatva és az is a SATA_1 (Port 0) feliratú SATA portra és próba, majd a másik és megint próba. (aztán írd le mit tapasztalsz)

(Azért remélem a legújabb Macrium Reflect-t használod vagy legalábbis azt, amit itt, ebben a bejegyzésemben linkeltem...)

UI: NVidia Chipset, szóval lehet, hogy még megizzadunk vele... :DDD

UUI: Ja és ugye (ha jól értem), akkor nem az OS alá telepítetted a Macrium-ot, hanem bootos eszközről van indítva?

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#438) tolvaj! válasza Fire/SOUL/CD (#437) üzenetére


tolvaj!
őstag

Köszönöm a segítséget, de már csak holnap után tudok vele foglalkozni, mert holnap 3-kor kelés van és este 10re érek haza.
U.I.: Igen az, és már én is megbántam, hogy zet vettem annó :).
U.U.I.: Is- Is és igen, a legfrissebbet szedtem le az oldalról, illetve a bootolható verzióhoz az általad készített .img-t hazsználtam. Mindkét esetben ez a látvány fogadott a program ablakban :(((.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#439) hokuszla


hokuszla
aktív tag

Szeretnék egy 64 gigás ssd-ről 128-asra költözni úgy hogy semmit ne kelljen újratelepíteni vagy beállítani, pl. levelezés. A Macrium Reflect Free alkalmas erre?

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#440) Mercutio_ válasza hokuszla (#439) üzenetére


Mercutio_
félisten

Igen.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#441) KGellért


KGellért
Műholdas

Sziasztok!
Ha átköltöztetem a rendszeremet egy HDD-ről egy SSD-re, akor szökség lesz majd utólag alignálásra? Köszönöm.

(#442) Mercutio_ válasza KGellért (#441) üzenetére


Mercutio_
félisten

Macrium esetén nem :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#443) KGellért válasza Mercutio_ (#442) üzenetére


KGellért
Műholdas

Köszönöm szépen. És a műveletet csinálhatom úgy, hogy feltelepítem a Macriumot simán és a Windowson belülről csinálom a klónozást, vagy mindenképp a CD-ről bebootolós verziót (tehát rendszeren kívüli) kell alkalmazni. Lehet, hogy benne van a cikkben, de számomra nem világos.

(#444) Mercutio_ válasza KGellért (#443) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én csak a cd-ről bootolóst módszert alkalmazom, így a másikról nincs információm.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#445) Hali1975


Hali1975
tag

Sziasztok!

Lenne egy ismerosomnek egy kis gondja:
Alaplap gigabyte 88gm-ud2h, 2 magos amd proci, 4*2giga ram.
Eddig minden mukodott, de most vett egy 60as ocz ssd-t/ami szinten mukodott -mashol tesztelve volt/.
Problema:
Lehuz mindent alaplaprol, csak sata 0-n ssd+sata I-II-n dvd.
Beallitasok elvileg OK a biosban.

Indul a gep, dvdrol nem bootol be.
Eredeti wndows 7 telepito .

Mi lehet a gond. Olyan mintha letiltana valami a bootolast-
Koszonom a segitseget

Udv

(#446) Fire/SOUL/CD válasza Hali1975 (#445) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez nem igazán a klónozáshoz tartozó kérdés, de ha már feltetted
, akkor a lehetséges hibák

1. A BIOS-ban rosszul van beállítva a boot sorrend(Az alaplap boot menüjét is elő lehet csalogatni(Gigabyte lapoknál tipikusan F12 szokott lenni) és ott biztosan a DVD-t kiválasztva lehet boot-olni, mindegy mi van a BIOS-ba beállítva a boot sorrendnél)
2. A telepítőlemez nem lett jól megírva, gyakori user error, hogy adatlemezként írják ki a telepítőlemezeket, nem pedig lemezképként
3. A telepítőlemez sérült
4. A DVD meghajtó hibás vagy nem kezeli az adott DVD lemezt(mert pl régebbi a DVD meghajtó és pl újraírható lemezre lett kiírva a telepítő stb)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#447) Hali1975 válasza Fire/SOUL/CD (#446) üzenetére


Hali1975
tag

Szia,

koszi.
Bocs csak utolag vettem eszre ,hogy nem a temaba vag.
A valaszokat koszonom.
1. ez OK
2. eredeti win 7 eredeti telepitovel/2 darab is/. mashol toketelesen mukodik.
3. mas gepen minden OK.
4. azzal sincs gond.

Koszonom , kutatok tovabb a problema kapcsan.
Udv

(#448) Soma01 válasza Fire/SOUL/CD (#418) üzenetére


Soma01
veterán

Tudnád frissíteni az ISO-kat? Frissült a program 5.2.6551-re.

(#449) Fire/SOUL/CD válasza Soma01 (#448) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Megtörtént.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#450) Aethelstone


Aethelstone
addikt

Sziasztok!

Lapiban van egy 250-es HDD, azon egy W7, kb. 40 gigát foglal mindennel együtt. Adott egy 120GB-s SSD, amit USB-n kötnék a gépre. A cikkben írt klónozási eljárás működhet HDD - USB SSD között is?

Köszönöm a válaszokat!

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.