Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Fire/SOUL/CD válasza sz.j (#594) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. A WinPE verziója nincs kihatással a készített backup formátumára
2. Igen
Can v6 read and restore images created with Macrium Reflect v5?
Yes, v6 is backwards compatible with all Images and File and Folder backups created with earlier versions of Macrium Reflect.

(Fordítva nem valószínű, ahogy kraftxld is írta)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#602) krisztianAMG


krisztianAMG
senior tag

Sziasztok!

A feladat egy kerregő merevlemezről egy újra költöztetni a rendszert. Az "új" merevlemez is volt már használva, így nem szűz és rajta van a 100MB-os rejtett szektor. Hogy a fenébe tudom ezt a szektort eltüntetni?

A cél lemez formátozásán kívül kell még valamit tenni klónozás előtt?

(#603) Fire/SOUL/CD válasza krisztianAMG (#602) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Macrium is le tudja törölni a cél meghajtóról az összes partíciót is akár: Delete Existing partition

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#604) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Anno keszitettem egy mentest a windows 7-rol, most szeretnek a 8.1-rol is. A keszito weboldalan csak a 6-os verio erheto el es olvastam itt az utolso hozzaszolasokban, hogy visszafele kompatibilis. Mit gondoltok, vadasszak egy 5.3-as verziot es ugy keszitsek mentest, vagy inkabb a legfrissebbel? Bar ha vissszafele jarhato az ut, akkor lehet celszerubb a legfrissebbel menteni most. Amugy ebbol a macrium reflect free-bol nincsen olyan telepito verzio, amit elmenthetnek a gepemre?

Koszonom!

[ Szerkesztve ]

(#605) Lauda


Lauda
félisten

Ebben a videoban 35 sec-tol mit jelent az az edit the plan for this backup ablak, a regiben is volt ilyen?

Utana 1.04-tol megint azzal csinal valamit. 1.30-tol pedig prepare windows pe image, ez utobbi micsoda?

Enezest ezekert a gyerekesnek tuno kerdesekert, nem nagyon ertek ezekhez a programokhoz es nem szeretnek elrontani semmit. :B

(#606) Lauda


Lauda
félisten

Ahogy nezem a macrium reflect free megszunt.

kraftxld Valoszinu bongeszo bug lehetett, csak a home es a business ful nyilott le. Amugy itt a comparisonban nincs bent: [link]

Mindenesetre orulok neki, hogy csak ez volt a gond es nem szunt meg a lehetoseg. ;)

[ Szerkesztve ]

(#607) kraftxld válasza Lauda (#606) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hol? [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#609) Lauda


Lauda
félisten

Olyankor mi tortenik, ha kozben szedek le progit illetve jatekot, majd kesobb visszaklonozom a rendszert? Nekem masik vinyon vannak a telepitett dolgok. Most toroltem le nem hasznalt dolgokat, viszont a mentett image-t ha esetleg visszatoltom, akkor abban a windowsban meg fel voltak telepitve. Nem lesz ebbol kavarodas majd? :F

(#610) Pferi


Pferi
senior tag

Nagyon köszönöm az ismertetőt, simán klónoztam a merevlemezt egy SSD-re, elkerülve a rendszer újratelepítését, driverek telepítését, frissítések letöltését, programok telepítését stb.
Legalább 3-4 órás munkát megspóroltam magamnak.
Köszönöm!

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#611) adakiller


adakiller
senior tag

Sziasztok,

Terv:

32 gb-os SSD (Win7 van rajta), klónozása 120 GB-os SSD-re. Megoldható Macrium Reflect-el?

Köszi

(#612) kraftxld válasza adakiller (#611) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#613) adakiller válasza kraftxld (#612) üzenetére


adakiller
senior tag

Köszönöm szépen! ☺

(#614) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hello

Nem tudom olvassa még valaki...
Olyat kellene majd kiviteleznem, hogy klónoznék egy hdd-t de jó lenne úgy megoldani, hogy ne 1-1-ben csinálja, mert 2 gépből az egyiknél elég kicsi volt a C meghajtó és nagyobbat kellene beállítani az új winyón. Ilyen kivitelezhető?

(#615) kraftxld válasza F_Zolee (#614) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem tudom olvassa még valaki az eredeti cikket :D
Macriummal klónozás előtt beállítható a partíció mérete, lehet csökkenteni vagy növelni is.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#616) F_Zolee válasza kraftxld (#615) üzenetére


F_Zolee
veterán

Átfutottam a cikket nagyjából de nem talált ilyet a szemem. :DDD
Ha simán megadható a méret akkor az jó. 40Gb-os hdd-t kell majd klónozni amin alig van már hely így jól jön ez a funkciója. Nem lenne erőm újratelepíteni a gépet főleg, hogy olyan program is van rajta amit még életemben nem használtam. :D

(#617) Mercutio_ válasza F_Zolee (#616) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én meg mindig azzal küzdök, hogy ha nagyobb a meghajtó amire klónozok arányosan nagyobbra akarja méretezni a kónozott driveo(ka)t :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#618) F_Zolee válasza Mercutio_ (#617) üzenetére


F_Zolee
veterán

Az nekem meg akik használnák mindegy lenne csak nagyobbat hozzak ki belőle. Úgyis 500gb-osra lesz áttéve, igaz ki se fogják használni de legalább nem valami elavult hdd-t teszek bele. Mondjuk csak egy partíció van az alap winyón. Úgy is lehet belőni, hogy a maradék helyet én osszam fel? Az a baj, hogy majd csak a következő héten jutnak hozzám a gépek így csak előre érdeklődök amiről még azt se tudom, hogy csinálok. :D

(#619) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Úgy is lehet klónozni, hogy független rendszer alól lenne 2 winyó klónozva? :D
Most csinálnám először így sok hülye kérdésem van. :)

(#620) kraftxld válasza F_Zolee (#619) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, az ISO file használatával indítod a gépet, majd klónozol amit szeretnél.
Egyébként próbáld ki egy virtuális gépben, mindenki jobban jár :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#621) F_Zolee válasza kraftxld (#620) üzenetére


F_Zolee
veterán

Mit jelent ez az ISO fájlos indítás? :B
Úgy gondoltam, hogy egy harmadik gépben lenne az új winyó és a klónozandó is. Sajnos variálni kell, mert az egyik olyan őskövület, hogy még sata port sincs rajta így az újat nem lehet bekötni mellé, hogy rámentsek...

(#622) Digital


Digital
addikt

Sziasztok!

Klónozni szeretném a régi SSD tartalmát (Win7)egy nagyobb kapacitásúra.
Macrium Reflect-el próbálkoztam, de nem indul el a másolás.
Próbáltam Paragon-al, ott sikerült a folyamat, de a rendszer nem indul el. Véleményem szerint azért, mert a 100Mb-os MBR nem a C meghajtón található. Ezt külön hogyan tudnám rátenni a célmeghajtóra (G meghajtó, Lemez1)
A lemezkezelés így néz ki:

[ Szerkesztve ]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#623) kraftxld válasza F_Zolee (#621) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Te most write-only üzemmódban vagy? :)
Elovastad az írást amihez hozzászólsz, és a benne linkelt leírásokat is, mint pl ez? [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#624) kraftxld válasza Digital (#622) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha paragonnal sikerült a másolás hiba nélkül, de nem indul el, akkor indítsd a gépet a Macrium ISO-val, és használd a fix boot errors menüt, az újraépíti a boot recordokat, és megszögeli a 100MB-os partíció nélkül.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#625) Digital válasza kraftxld (#624) üzenetére


Digital
addikt

Köszönöm, délután kipróbálom! :R

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#626) Digital válasza kraftxld (#624) üzenetére


Digital
addikt

A megoldás a következő volt.
Paragon-al megcsináltam a másolást, aztán a Win 7 telepítőjével javítottam a hibát. Tökéletesen működik minden!
Végre nem 500mb hely van a C meghajtómon! :R

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#627) F_Zolee válasza kraftxld (#623) üzenetére


F_Zolee
veterán

Valóban kimaradt az a rész. Azt hittem mehet win alól de akkor megpróbálom az iso-s megoldást.

(#628) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szuper, téma mentve:R. Nálunk aktuális a rendszermentés, a melós notijaink tartalmát szeretném tartalékwinyókra úgy kimenteni, hogy a visszaállításhoz csak 1db csavarhúzóra legyen szükség.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#629) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Sikerült az első alany. Win alól ment a klónozás.

(#630) F_Zolee válasza F_Zolee (#629) üzenetére


F_Zolee
veterán

A másdik gép már nem lett zökkenőmentes. Valamiért nem hagyja a maradék helyet új partícióként felvenni. Így maradt a C kiterjesztése. :((( :F

(#631) Paul Nichols


Paul Nichols
csendes tag

Hello, abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy újratelepítettem a windows 8.1 pro verzióját az újonal vásárolt SSD-mre, de a telepítés során a HDD-nek a C meghajtóját amin előtte a windows volt, letöröltem és újraformáztam, de ekkor csinált a rendszernek fenntartott helyet 350MB-ot,amit szerintem úgy felejtettem és ekkor feltelepítettem az SSD-re a windowst. Az újraindítás után azt írta, hogy válasszam ki a hogy miről bootoljon be a rendszert és ekkor csak a HDD-t 1st bootba hagyva tud elindulni. Mi lenne a teendő, illetve ez gond az SSD-nek? köszönöm előre is a válaszokat. :)

[ Szerkesztve ]

(#632) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Jó kis teszt, és jó kis program: :R

Adott egy W10 rendszer egy 128 GB-os SSD-n. Erről akarom klónozni majd egy 500 GB-os SSD-re.

1., Van egy 16 MB-os formázatlan partíció (a 3.) ami nem tudom hogy került oda :) Ez vajon törölhető? azaz nem vinném át a klónozással

2., Mindenképpen érdemes CD-ről bootolni, vagy azért a win alól is működnie kellene? Vagy mivel magát a rendszert akarom klónozni, ezért jobb a békesség, és inkább menjen a CD?

A tervem: a jelenlegi ~127GB partíció helyett mondjuk lenne egy 100 GB-os a rendszernek, a többi meg maradna telepítésnek (Játékok, programok)

3., A a 128GB-os SSD menne tovább a feleségem laptopjába (azon is egy W7-ről frissített, de szűzen újratelepített W10 van), az volna kérdésem, hogy ott is mondjuk CD-ről bootolna, de mivel itt nincs másik hely a gépben, akkor milyen lehetőségem van? Ebben egy 750-es HDD. A jelenlegi rendszer partíció 250GB-os, de persze alig van rajta 40 GB adat.
- Csinálok róla ISO-t, és az az asztali gépen klónozom a 128-asra pl win alól vagy CD-ről bootolva?
- Esetleg ugyanúgy CD-ről bootolva a laptopot az SSD-t belerakom egy USB 3-as rackbe, és USB-re dugva felismeri vajon?

;) - The Power of the Light Side

(#633) Pferi válasza Anonymus23 (#632) üzenetére


Pferi
senior tag

Annyiban tudok segíteni hogy usb külső hdd házba rakva az ssd-t vagy hdd-t simán kezeli a program, többször is klónoztam már úgy, csak én nem cd-t használok hanem pendrive-t.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#634) Anonymus23 válasza Pferi (#633) üzenetére


Anonymus23
veterán

Köszönöm, elvileg holnapra itt az új SSD, meglátom mire jutok.

;) - The Power of the Light Side

(#635) F_Zolee válasza Anonymus23 (#632) üzenetére


F_Zolee
veterán

Én meg annyit tudok hozzá tenni, hogy win alól csináltam 2 gépnek is a mentését.

(#636) Anonymus23 válasza F_Zolee (#635) üzenetére


Anonymus23
veterán

Köszönöm az infókat, közben a pendrive-os megoldással meg is csináltam, legalábbis az egyiket.
A 128-asnak készítettem elő a terepet a laptopon (a vinyón lévő adatokat pakolgattam), amikor egy leállításnál az nem akart leállni, és kinyomtam a szemét, és utána meg hiába indítottam újra, beindult, de a Menü gombra kattintva semmi sem történik, így kicseréltem a winchestert az SSD-re és már települ is felfelé a W10 megint. Úgyis egy 1 hónapos rendszer volt rajta, éppen csak frissítve lett W10-re, nincs minden nap használatban a gép.

Az asztali gépen csont nélkül sikerült minden, klónozás, partícionálás minden.
Köszönöm a segítséget! :R

;) - The Power of the Light Side

(#637) sz.j válasza F_Zolee (#635) üzenetére


sz.j
nagyúr

"Én meg annyit tudok hozzá tenni, hogy win alól csináltam 2 gépnek is a mentését."

Bár lehet Win alól is mentést csinálni, de mivel a mentés visszaállítását csak CD-re vagy pendrivera kiírt bootolható eszközzel lehet megcsinálni, ezért érdemes a mentést is (persze a klónozást is) erről elvégezni, mert biztonságosabb.

Ráadásul ha bootolható eszközzel készül a mentés, akkor az AHCI módban működő régi gépeknél sem jelentkezik ez a hiba.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#638) sz.j


sz.j
nagyúr

Szevasztok!

Segítséget szeretnék kérni, mert annak ellenére, hogy már sokszor használtam a MR-t klónozásra, illetve mentés/helyreállításra most még sem működik nálam egy giga P35-DS4 lapnál ... :W

A v5.2 vagy az újabb v6.0 verziók akármelyikét is próbáltam használni, CD-ről bebootolva, nem sikerült az előzőekben elmentett win7-et visszaállítani sem és klónozni sem.
Mindkét esetben felugrik egy ablak ami valamilyen "geometriai eltérésre figyelmeztet (sajnos nem tudok angolul ...) Hiába választottam az ajánlott első lehetőséget sem a visszaállítás sem pedig a klónozás nem sikerült. Olyannyira nem, hogy a gép indítását követően itt megáll a betöltés ...

Szerintetek mi okozza ezt a hibát?

Előre is köszi a segítséget.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#639) Márton


Márton
nagyúr

Akkor végülis a Macrium Reflect Free-vel le tudok klónozni boot pendrive nélkül is egy futó win7/32 rendszert egy másik meghajtóra?
Mint az XXCLONE volt az XP-s időkben. De imádtam.. :K

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#640) sz.j válasza sz.j (#638) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ahogy látom kezd "érdektelenné válni" ez "szép napokat" is megélt topik ..., kár érte.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#641) Krystal_s válasza sz.j (#638) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szia!
Azért kapod az üzenetet, mert a két lemez geometriai adatai különböznek (a szektorok, vagy fejek száma).
A másik lemez, amire klónozni szeretnéd a rendszert, particionálva van már? Elvileg ilyen esetben törölni kell minden partíciót és hagyni, hogy majd klónozáskor hozza létre....
(Személyes tapasztalatom nincs ezzel a jelenséggel, csak olvastam róla. Bízom benne, hogy elég a partíciós táblát törölnöd és utána jó lesz. :) )

(#642) sz.j válasza Krystal_s (#641) üzenetére


sz.j
nagyúr

Szia!

Akkor is ezt a hibaüzenetet kaptam amikor törölve lett minden partíció a klónozandó/visszaállítandó lemezről ...

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#643) Fire/SOUL/CD válasza sz.j (#642) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A DISKPART CLEAN parancsával lett törölve a cél lemez?
A SATA portok üzemmódja nem változott meg?(a 6-os Macrium erre is figyel, ha jól tudom)

Pont ezért nem válaszolok inkább, mert nem szeretek találgatni, ha kipróbálom majd az új Macrium-ot(ami tele van/volt rendesen hibával, épp ezért nem is tettem ki az ISO-kat ide ezidáig), akkor tudok érdemben válaszolni.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#644) sz.j válasza Fire/SOUL/CD (#643) üzenetére


sz.j
nagyúr

Klónozásnál nem a DISKPART CLEAN paranccsal lett törölve a partíció/lemez hanem a winnel. A mentés visszaállításakor nem volt törlés, eddig sem volt és legalább 10 visszaállítás hibátlanul működött.

A BIOS beállításai változatlanok voltak, de kipróbáltam AHCI és IDE módban is, egyik sem volt jó. Ráadásul nem csak a v6.0-al, de az eddig hibátlanul működő v5.2 is ...

De ez már a múlt, mert "dühömben" lecseréltem a cuccaim közöttire a komfigomam, de ettől függetlenül érdekel a téma, hogy mi okozhatta a leírt hibát ...

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#645) Krystal_s válasza Fire/SOUL/CD (#643) üzenetére


Krystal_s
addikt

"Pont ezért nem válaszolok inkább, mert nem szeretek találgatni"

Én is így vagyok, csak láttam, hogy senki nem válaszolt egy több, mint 2 hetes kérdésre. Próbáltam utánanézni, de odaírtam, hogy nincs személyes tapasztalatom ezzel a kiírással.
pl: Cloning HDD to SSD drive geometry Macrium Reflect
Itt is Macrium Geometry "hibajelzés" a téma és a törlést írja, vagy ha üres új lemez, akkor nyomjon a tovább gombra...
"if there are paritions on it already i delete them. if it is a fresh clean disk, just click on the disk and just hit next/finish."
Nem tudom mi lehet a gond, hogy nem elég a partíció törlés. Elvileg, csak bizonyos Bios-ok esetén szokott ilyen kiírás lenni. :F

[ Szerkesztve ]

(#646) Fire/SOUL/CD válasza sz.j (#644) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha csak WIN-l töröltél, akkor az lehet gond, mert az nem inicazál újra semmit, a meglévő partíciókat(azok bejegyzéseit pontosabban) takarítja, de a "Disk geometry" ennél lényegesen több komponensből áll(hat).
Manapság divat úgy telepíteni(W8 óta mondjuk), ahogy esik, úgy puffan, azaz sokan azt sem tudják, hogy Legacy avagy UEFI install-t indítottak és ennek megfelelően MBR avagy GPT partícióstílus van-e egy adott meghajtón(arról nem is beszélve, hogy ha eme 2 mód esetén (OS függően is, hogy ne legyen egyszerű) hány segédpartíció jön létre...))

Szóval csak akkor tudtam volna segíteni, ha még semmit sem tettél volna és adtál volna hozzáférést a gépedhez..
(23. éve vagyok a szakmában, eddig még a legdurvább előtelepített masina sem okozott gondot, hogy klónozzam akár kisebb(pl SSD)meghajtóra stb stb, csak ahhoz kell az eredeti partícióstruktúrát látnom, nem pedig utólag, amikor már a user lementett "valamit" belőle, meg "elbarmolta az eredeti állapotot(nem mintha Te ezt tetted volna, nem erre céloztam)...)

Fentiek alapján először még talán tudtam volna segíteni, de így utólag(meg, amit azóta írtál), már sajnos nincs rá esély... :( (A MR V6 meg igen csúnyán bugos, és nem csak sima hibák vannak benne, hanem olyanok, amik miatt azok sem tudják minden esetben elmenteni/visszaállítani a rendszerüket, akik amúgy pontosan tudják mit csinálnak és/vagy a V5-el simán megtették(pont ezért nincsenek linkelve az új ISO-ksem itt, mint írtam)

Krystal_s
A segítőszándékkal nincs is gond, csak -mint a fent leírtakból látszik- nem is lehet, a legjobb szándék mellett sem. :R

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#647) sz.j válasza Fire/SOUL/CD (#646) üzenetére


sz.j
nagyúr

De a mentésből való visszaállítás miért nem sikerült, ott nem kell a partíciót törölni? Annál is feldobta a geometriai hibaüzit, v5.2 használatakor is.

Amúgy köszi az eddigi infókat.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#648) sz.j


sz.j
nagyúr

Mint előzőekben már írtam, hogy új konfigot raktam össze, ezért szükségesnek tartottam, hogy biztonsági mentést csináljak a rendszerpartíciókról, ami gond nélkül sikerült a v5.2 MR-el, nem ugrott fel semmilyen hibaüzenet.

Mivel volt egy üres HDD-m gondoltam átklónozom az SSD-re a frissen telepített rendszert (win7), így lesz egy szükség esetén használható vészmegoldásom is, valamint kíváncsi is voltam, hogy a klónozás, a mentéshez hasonlóan hiba nélkül fog e lezajlani.
Sajnos nem, a klónozáskor sajnos már gondok voltak ...
Az AOMEI Partition Assistant Standard Edition progival, nem a sima törlést hanem a minden adat és összetevő törlését választva először mindent töröltem a HDD-ről, majd elkezdtem a klónozást.
Amikor a klónozandó partíciókat kijelöltem a jelölőnégyzetben és ráklikkeltem a Select a different target disk-re felugrott az előzőekből ismert geometriai hibára figyelmeztető ablak ...
Már majdnem lemondtam a klónozásról, amikor eszembe jutott a másik kijelölő módszer, a "fogd és vidd" (húzd és ejtsd) módszer, amivel egyenként ráhúztam a klónozandó partíciókat a cél HDD-re és elindítottam a klónozást. Most nem volt hibaüzenet és gond nélkül lefutott a művelet.(Majd az üres partícióra átmásoltam a "D" partíció tartalmát is.)
A gép leállítását követően a klónozott HDD kivételével minden tárolót lehúztam majd a klónozott lemezről elindítottam a gépet ami igaz sokkal lassabban mint az SSD, de hiba nélkül elindult és működik. Most is arról írom a hsz-t.

Hogy őszinte legyek egyáltalán nem értem, hogy a biztonsági mentésnél, valamint akkor amikor nem a jelölőnégyzetben jelöltem ki a klónozandó partíciókat hanem áthúztam miért nem jelzett geometriai hibát ... és miért sikerült így a műveletek :F

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#649) Fire/SOUL/CD válasza sz.j (#648) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Már kissé elvesztettem a fonalat, hogy korábban melyik HDD-ről vagy HDD-re szerettél volna klónozni/visszaállítni, de azt tudd, hogy a lemezkezelőben zölddel keretezett partíciók nem elsődleges, hanem ún extended partíciók, azon belül logikai meghajtókkal. Ez is beletartozik a lemez geometriába és ez miatt is "sikítozhat" az MR és nem is csoda, ha nem jön össze ez miatt a dolog.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#650) sz.j válasza Fire/SOUL/CD (#649) üzenetére


sz.j
nagyúr

" .. de azt tudd, hogy a lemezkezelőben zölddel keretezett partíciók nem elsődleges, hanem ún extended partíciók, azon belül logikai meghajtókkal..."

Köszönöm az infót, de ezt még tudom.
Előzőleg SSD-re szerettem volna a mentett rendszert visszaállítani, majd klónozni, aminek a partíciója, mint látható is, elsődleges! De a most klónozott HDD rendszerpartíciói is elsődlegesek.
A zölddel keretezett logikai partíciók tárolópartíciók, ezekkel semmilyen műveletet (mentést vagy klónozást) nem csináltam.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.