Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Joao válasza Fire/SOUL/CD (#50) üzenetére


Joao
tag

Persze, nem is gondoltam, hogy szórakozol, csupán kíváncsi vagyok, hogy mik a lehetőségek. Köszönöm a segítőkészségedet :)

(#52) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Hali!

Ha már költöztetés, akkor én is inkább költöztetném ebbe a topicba a Flash SSD-s topicban a költöztetésről tárgyalt témát. :D
Tehát előzmények:
[link]
>> [link].

Erre reagálva:
Ahogy itt írtam, kicsit átvariáltam a partíciókat, mert nagyon utáltam, hogy a Lenovo Y570-ben lévő HDD-re raktak egy kb. 655 GB-os partíciót, és egy 29 GB-os adatpartíciót... Ezenkívül van a Windows saját, 200 MB körüli rendszerpartíciója, plusz egy közel 15 GB-os OKR-partíció.
Tehát ez az eredeti felállás, ez pedig a módosított partícióstruktúra, az OKR elvileg ugyanúgy működik (ezzel húztam újra a rendszert ezután, de pénteken megint megpróbálom).
A baj csak az, hogy ez ugye a partícióstruktúra legvégén van, tehát egy szektorszintű másolás egy akár 128 GB-os SSD-re nem igazán menne... :( 750 GB-os SSD meg egyelőre sajnos nincs elérhető árban. :D

Tehát a kérdésem az, hogy milyen mód van arra, hogy át lehessen költöztetni az OKR-partíciót máshova, tehát szektorszinten hogy lehet variálni.
Valahogyan biztosan, mert a szervizekben is valahogy megoldják.

Sk8erPeter

(#53) Fire/SOUL/CD válasza Sk8erPeter (#52) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Szervizekben legtöbbször "csak" átteszik a rendszert egy másik meghajtóra, de nem klónozzák(mondjuk ha 10 szervizben ezt kérnéd, megdöbbennél hányban nem vállalnák még az első módszert sem, nem hogy a másodikat)

Az "átteszik a rendszert" módszer igazából egy szűz telepítés, amit a Recovery lemezről lehet indítani, de ez a recovery lemez nem keverendő azzal a recovey lemezzel, ami egy CD-n is elfér. Ez a recovery hivatalosan a Factory Defaults Recovery Disk "nevet viseli", az így előállított lemez valójában nem is egy lemez, hanem pl 2-3 DVD. Az erről indított recovery funkció kialakítja a partíciószerkezetet és felhúzza az OS-t.

Klónozás is lehetséges, (bár ebben homályosak az emlékeim, ne vedd készpénznek) csak egy -nevezzük- konfigfájlban kell megadni, hogy melyik szektoron kezdődik az OKR partíció. Ha jól rémlik, akkor factory.ws vagy factory.wis vagy hasonló a neve a "konfig fájlnak", amiben ez megadható.

Szóval ha ragaszkodsz a beépített recovery szolgáltatáshoz, akkor annak ez az ára, viszont ha nem, akkor csak annyit kell kipróbálni, hogy a lapos alján lévő OA serialt elfogadja egy azonos verziójú (ha Home Prmium-al volt előtelepítve, akkor Home Prmeium stb) OEM telepítő, mert ha igen, akkor ezt a dzsuva partíciószerkezetet le lehet takarítani és a "normális" módon fel lehet pakolni egy OEM W7-et, legalább a recovery sem pakolja fel azt a sok HP utilities-t stb.

természetesen nem azt írtam, hogy most azonnal takarítsd le a partíciókat, mert akkor mindennek vége és az eredeti OS-t is bukhatod, ha az OEM nem fogadja el az OA kulcsot (50-50% rá az esély hogy igen vagy nem)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#54) Stef3 válasza Fire/SOUL/CD (#53) üzenetére


Stef3
csendes tag

Szia!

Nekem egy elég spec. helyzetem van. Adott egy 320GB-os HDD-vel szerelt laptop.

Az első partíció ~50GB, itt lakik a Win. XP.
Második partició ~150GB, ez egy logikai partíció adatok tárolására (de pl. a Win. 7 dokumentumok is ide vannak irányítva).
Harmadik partíció ~100GB (ez nem logikai), itt lakik a Win. 7 (érdekesség, hogy ha XP-t indítok, akkor saját magát látja "C:"-nek, de ha Win. 7-et indítok, akkor az is a sajátját látja "C:"-nek).

A cél SSD 240GB, így az adatot megtisztítottam úgy, hogy ~90GB-ra össze tudtam nyomni. (Az XP-re nincs szükségem, illetve van, de ezt majd a HDD-ről virtualizálom.)

Próbálkozásaim (Asztali PC-be tettem a noti HDD-t és SSD-t is. Nem a másolandó rendszer futott) :
1.
Ghoost 11-el lemez backup, innen partíciónként restore az SSD-re. Elsőnek a Win. 7, másodszorra az adat. A partíciót aktívra tettem, a boot mappát az XP-ről átmásoltam a Win. 7-re. Beleraktam a laptop-ba és a bcdedit-tel és Win. 7 javítással helyrehoztam a boot menüt. Win. 7 elkezd betölteni, de a csilli-villi logó után leáll egy "autochk program not found - skipping autocheck" üzenettel, majd egy diszkrét kékhalál villantással újraindul.
2.
...
Nem számoltam hányszor ugrottam már neki, mindig valamit másként csinálva.
...
Utolsó próbálkozás:
"EASUS Partition Manager"-rel karöltve átmásoltam sorban az összes partíciót, de az XP partíciót egyúttal összenyomtam 20GB-ra, hogy mindhárom elférjen (a partíciók sorrendjén nem változtattam, és a méret is csak az XP-n változott).
A boot menü most egyben maradt, és az XP túlélte még az átméretezést is, viszont a Win. 7-nél jött a már sokszor látott "autochk program not found - skipping autocheck" üzenet.

Van valami tipped, hogy hogyan próbálkozzam? :F

[ Szerkesztve ]

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#55) Fire/SOUL/CD válasza Stef3 (#54) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha jól értem, akkor leegyszerűsítve pusztán arról lenne szó, hogy a W7-et tud áttenni az SSD-e és hogy onnan gond nélkül induljon... (adatpartíció klónozása felesleges, mert ha a W7 már működik az ssd-ről, akkor az ssd-n létre lehet hozni adatpartíciót útólag is és arra simán intézővel vagy pl totalcommanderrel át lehet másolni az adatokat, ezért nem kell klónozni az adatpartíció(ka)t.

Ehhez a legalkalmasabb szoftver a Paragon Migrate OS to SSD 2 lenne, W7 alá telepítsd és onnan futtasd, előtte az SSD-ről törölj minden partíciót (a W7 lemezkezelőjével is lehet)

Ha a művelet befejeződött, akkor csak az ssd lehet csatlakoztatva és úgy kell kipróbálni, hogy valóban gond nélkül indul-e a rendszer az ssd-re átklónozást követően.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#56) Stef3 válasza Fire/SOUL/CD (#55) üzenetére


Stef3
csendes tag

Szia!

Köszönöm a tippet, de sajnos nem bírtam hasznosítani.
A "Paragon Migrate OS to SSD 2" programot nem tudtam sehonnan letölteni, fizetős és nem találtam próbaverziót.
Megpróbáltam "EASUS Partition Master" progival a HDD-n úgy átméretezni és eltolni a partíciókat, hogy lehessen disk klónozást csinálni, abban bíztam hogy így menni fog. Az XP túlélte az átméretezést, de a Win7 a jó öreg "autochk program not found - skipping autocheck" hibával jutalmazott. A rendszer így összcsuklott.
Igaz, hogy biztosra mentem, és van egy Ghost mentésem a disk-ről, így a HDD-re biztosan vissza lehetne állítani a korábbi állapotot, azonban túl sok idő ment már rá.
Végül feladtam és nekiálltam egy új telepítésnek. A gép már használható, de a teljes beköltözésig még bőven van teendő.
(Egyedül álló rendszereket már költöztettem sokszor, de ez a dualboot-os fityfene most kifogott rajtam.)
Azért köszönöm, hogy foglalkoztál a problémámmal.

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#57) Fire/SOUL/CD válasza Stef3 (#56) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Küldtem privát üzenetet.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#58) G R 3 G


G R 3 G
tag

Hatalmas köszönet ezért az írásért! Most fogok belefogni a hadműveletbe, remélhetőleg sikerrel. De most 1 méterre lebegek a földről, hogy találtam egy ilyen cikket. :) :R

MS Power Platform & CRM Tanácsadás és Fejlesztés: https://kogero.hu

(#59) Joao


Joao
tag

Nos, megint én :)
Közben kiderült, hogy a 8440p-nél nincs recovery funkció, ellenben van 2 DVD-m, az egyiken a Win7, a másikon a driverek és a HP programok. Tehát amennyiben nincs is, a recovery funkció elvesztésétől nem kell tartanom.
Ez esetben, hogyan tudnám a jelenlegi rendszeremet (tehát csak a C meghajtót) költöztetni egy 60G-s SSD-re?

(#60) Fire/SOUL/CD válasza Joao (#59) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Egyszerűen Macrium-al.

1. Az SSD-röl minden partíciót törölj le, ne legyen partícionálva (OS lemezkezelőjével megteheted ezeket)
2. Ez alapján átklónozod a rendszered

A 2. pontban esetedben annyi a különbség, hogy csak a rejtett 100 megás (ha van) és a C - rendszerpartíciót kell bepipálni, a HDD lévő többi partíciót nem

Ha a klónozás véget ért, akkor ellenőrizni kell, hogy az SSD-ről valóban kifogástalanul indul-e a rendszer, ezt meg csak úgy ehet, ha ez időre minden más HDD/SSD le van csatlakoztatva, csak az adott SSD van a deszkára kötve.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#61) Sk8erPeter válasza Fire/SOUL/CD (#53) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát nyilván nem esnék neki, mint tót az anyjának. :D Azért nem most kezdtem. :P

"akkor ezt a dzsuva partíciószerkezetet le lehet takarítani"
Ezzel a partícióstruktúrával igazából mi a nagy gond? Azonkívül, hogy ott van az a ~15 GB OKR-partíció, ami a Lenovo egy-két saját sz@rát tartalmazza, szerintem nincs túl nagy probléma vele.
De valami okod csak volt rá, hogy ezt mondtad, erre vagyok kíváncsi.

"legalább a recovery sem pakolja fel azt a sok HP utilities-t"
Esetemben ilyen nincs, csak Lenovo-s kisebb szoftverek, amik többségére nincs nagy szükségem, de van pár hasznos is. Nem mintha nem tudnék bármelyik nélkül élni, sőt...
De nekem alapvetően nem volt bajom azzal, amilyen rendszer eredetileg fel volt húzva. A szükségtelen programokat meg egyszerűen uninstallálom, azt' kész.

"Klónozás is lehetséges, (bár ebben homályosak az emlékeim, ne vedd készpénznek) csak egy -nevezzük- konfigfájlban kell megadni, hogy melyik szektoron kezdődik az OKR partíció. Ha jól rémlik, akkor factory.ws vagy factory.wis vagy hasonló a neve a "konfig fájlnak", amiben ez megadható."
Most ez a konfigfájl egyáltalán hol található? Elvileg a Factory Defaults Recovery Disken lenne?

Viszont közben találtam egy módszert, amivel elvileg saját OKR-partíciót lehet kreálni, itt leírtam:
Onekey Recovery 7.0 Engineering

Hogy valóban működik-e, azt nem tudom, mivel nem próbáltam, de az ötletadónak úgy tűnik, bevált.

Sk8erPeter

(#62) Fire/SOUL/CD válasza Sk8erPeter (#61) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Ezzel a partícióstruktúrával igazából mi a nagy gond?"
Tényleg semmi, pusztán csak nincs betűjele, fájlrendszere, meg a lemezkezelő szerint tök üres az OEM Partíció, ezen kívül nincs vele probléma. :DDD (Kár, hogy ott található az eredeti OS telepítő, meg egyebek)
Ha ez az OEM partíció megsérül/letörlik stb, akkor az eredeti OS bebukva, kivéve, ha előtte megcsinálod a Factory Recovery lemezeket, mert arra ki fogja írni az OEM Partíció tartalmát(is)

Az általad linkelt OKR Uty 7-es változatát meg kellene néznem előtte (csak a 6-ost ismerem, de akkoriban még a HP sem voltak betépve a rendszerépítők, és egy hagyományos HP_TOOLS nevű partíción volt a telepítő és a 200 megás rejtett partíción meg az OKR működéséhez szükséges kód.) :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#63) Sk8erPeter válasza Fire/SOUL/CD (#62) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Tényleg semmi, pusztán csak nincs betűjele, fájlrendszere, meg a lemezkezelő szerint tök üres az OEM Partíció, ezen kívül nincs vele probléma."
Ez a Windows-os lemezkezelő hülyesége. Igazából nem értem, minek kell elrejteni mindent, azért, mert aki nem ért hozzá, az f@szságokat is csinálhat. Vagy nem vágom, mi az oka, ez érdekelne is.
Parted Magic-kel megnézve, mount után GPartedből:
Lenovo OKR, GParted

fájlkezelőben a tartalma simán böngészgethető:
Lenovo OKR tartalma

Pl. Drivers mappa:
Lenovo OKR tartalma - Drivers

"Ha ez az OEM partíció megsérül/letörlik stb, akkor az eredeti OS bebukva, kivéve, ha előtte megcsinálod a Factory Recovery lemezeket, mert arra ki fogja írni az OEM Partíció tartalmát(is)"
Ennek nem látom be, mi köze ahhoz, hogy látható-e a partíció tartalma a Windows-os lemezkezelőből, vagy sem, vagy hogy mennyire "dzsuva" a partíció, ez akkor is így lenne, ha kiírnám egy DVD-re a tartalmát, és aztán a DVD-t eltörném. :D

Sk8erPeter

(#64) Fire/SOUL/CD válasza Sk8erPeter (#63) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor inkább lépjünk a tettek mezejére, ahelyett, hogy azon elmélkednénk, hogy a Linux-os GParted mit lát. Csináld meg a boot-os pendrive-ot a Macrium-al és arról dobj képet, hogy az mit lát illetve fel is telepítheted a Macrium-ot, indítsd el, és az mit lát a partíciószerkezetből.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#65) Sk8erPeter válasza Fire/SOUL/CD (#64) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Köszi, megcsináltam a bootolható változatot a belinkelt iso alapján, és ezen keresztül már sikerült böngészni az OEM-partíció tartalmát, leírom, hogyan (hátha más is hasznát veszi).

Betöltés után az OEM-partícióról még csak annyi információ látszik, amennyi a Windows alatt telepített Macrium Reflectből is (ekkor még nem böngészhető a fájlkezelőben):

Macrium Reflect - Lenovo OEM partition

Tehát leolvasható a fájlrendszer (NTFS), meg a foglalt és szabad területek mérete, valamint a kezdő- és végszektor helye.

DE ekkor eszembe jutott, hogy így viszont ebben a módban valószínűleg fogok tudni betűjelet társítani hozzá, és be is jött.
Hogyan böngésszük tehát az OEM-partíció tartalmát?
1.) A fenti cikk alapján készítsük el a Macrium Reflect bootolható változatát.
2.) Indítsuk el a konzolt (cmd.exe)
3.) Itt pötyögjük be szépen sorban a következőket:
diskpart
list disk
select disk 0
list partition
select partition 3
assign

Itt természetesen a disk és a partition száma változhat! Ezt saját, meglévő adatok alapján át kell szabni. A fenti ennél a partícióstruktúránál stimmel. A megfelelő lemezt, illetve partíciót a list után láthatjátok.
Itt az assign hozzárendel a partícióhoz egy betűjelet.
Ekkor már itt böngészhető az OEM-partíció tartalma is! Ettől függetlenül a Windows-ra való visszatéréskor sajnos továbbra sem fog ez a partíció betűjelet kapni, de legalább a bootolható változatból könnyen kotorászhatunk rajta.

Sk8erPeter

(#66) Fire/SOUL/CD válasza Sk8erPeter (#65) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

itt nem kell semmilyen betűjel meg egyéb, ez simán klónozható, csak nem egyben, azaz elsőre csak az elsődleges partíciókat jelölöd ki és adod a klónozáshoz, majd a Cloned Partition Properties segítségével az OEM partíciót megfogod és a partíciószéléhez (erdeti méretében) igazítod és mehet is a klón.

Ha ez lezajlott, akkor lesz egy üres terület, nyilván ott, ahol a logikai meghajtó lett volna, de nem másoltuk. Ezen a nem particionált területen meg (OS lemezkezelőjével is akár ) létrehozod a logikai meghajtót majd egy sima fájlkezelővel átmásolod az eredeti HDD-ről a fontos cuccokat. 64G-s ssd-re klónozáskor meg lehet, hogy nem is kell az a logikai partíció, egyszerűen a C-rendszerpartíciót kibővíted, így csak az OS fut az SSD-ről, a HDD meg megmarad adattárolásra.

Ha azon a logikai meghajtón (D) tényleg nincs valami elbújtatva (HP-nél nem lehet tudni) :DDD , akkor a fent leírtak működhetnek.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#67) Fire/SOUL/CD válasza Sk8erPeter (#65) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Na, lemodelleztem a dolgot, kialakítottam a HP partícióstruktúráját és hogy Macrium-al hogyan lehet kivitelezni dolgot, viszont egyúttal korrigálnám előző hsz-ban leírtakat, mert a Macrium nem tudja áthelyezni a partíciót, de ez csak egy kisebb probléma, mert azt utólag az Easeus Partition Manager Home-al megteheted.

[link]

UI: Az Easeus-al mindenképp meg kell nézni, hogy mely partíció milyen attribútummal rendelkezik. Az első 2 elsődleges partícióval nincs gond, mert azok nem rejtettek, csak (az esetedben) 200 MB-os partíciónak nincs betűjele, mint ahogy a HP OEM-nek sincs, viszont ezen OEM partíció státuszát ellenőrizni kell, és ha az hidden attribútumú, akkor a klónozást követően is arra kell állítani (ha esetleg automatikusan nem történne meg)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#68) Sk8erPeter válasza Fire/SOUL/CD (#67) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Köszi a lemodellezést!

"itt nem kell semmilyen betűjel meg egyéb, ez simán klónozható"
Ezt tudom, de én arról beszéltem, hogy hogyan lehet simán böngészhetővé tenni a partíciót a bootolható Macrium Reflectből, ha valaki nem használ mondjuk Parted Magicet.
Attól még, mert alapból klónozható, betűjel nélkül itt nem fogod tudni kotorászni addig, amíg nem "mountolod". :)

Igazából őszintén szólva az előbbi hozzászólásodból az nem volt világos, hogy a lemodellezés mit takart magában, mert OS nincs rajta, meg OEM-partíció tartalma sem, csak maga a partíciótábla (akkor igazából csak erre terjedt ki a lemodellezés?), tehát nem derült ki, hogy az OEM-partíció hogyan helyezhető át úgy, hogy még működjön is utána. :P
Az még a kisebb kérdés talán, hogy a partícióstruktúrát hogyan lehet ugyanúgy kialakítani, legalábbis én inkább azon aggodalmaskodom, hogy megmaradjon az OEM-partíció meg az OKR-rel visszaállíthatóság. Valami olyasmire gondolok, mint amit itt linkeltem (lásd Onekey Recovery 7.0 Engineering), hogy ott végül is kreál egy saját OEM-partíciót, ami működik a Lenovo OKR-gombjával. Tulajdonképpen lehet, hogy az lenne a legjobb, ha saját rendszert állítanék be OEM-partícióként, mert úgy legalább a saját, aktualizált rendszeremet tudom visszahúzni a Lenovo-s cuccok nélkül, de azért egyelőre az is jó lenne, ha át tudnám helyezni a jelenlegi OEM-partíciót máshova, át tudjam állítani szektorszinten, hogy a máshova pakolástól ne csesződjön el.

Egyébként még csak tervezek venni SSD-t, szóval még nem is tudok próbálkozni. :D
Vagy mSATA SSD lesz, vagy kell vennem az ODD helyére egy fiókot, ezt még nem döntöttem el.

Amúgy attól függetlenül, hogy a Windows hülyesége miatt az OEM-partíció nem böngészhető, csak másik, Live OS-ről, meg nincs betűjele, még mindig nem vágom, miért is vagy kiakadva erre a partícióstruktúrára, nem fejtetted ki. :N

Amikor én átvariáltam a partíciók méretét, mert utáltam, hogy a rendszerpartíció vagy 600 GB, az adatpartíció meg a töredéke (teljesen degenerált partíciótábla volt rajta eredetileg, én komolyan nem értem, melyik szervizes hülye agyalmánya volt ez), akkor CloneZilla Live-ot használtam a biztonsági mentés elkészítésére, majd a Parted Magic-en lévő GPartedet használtam erre a célra.
CloneZilla Live-val nem próbálkoztál? Nem láttam az ajánlottak között.
Elvileg simán klónozható vele teljes partícióstruktúra.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#69) melan


melan
senior tag

Üdvözletem!
Tervezem az SSD meghajtóra történő átállást, csak most épp visszavetett annak lehetősége, hogy egy esetleges áramszünettől a win7-em hanyatt vágja magát, és telepíthetem fel újra... A kérdésem az, hogy jelenleg 2 vinyóm van, egy 80Gb WD a rendszer, és egy 750Gb Samu a háttértár. Mindkettő ide módban van. Ha a BIOSban átállítom a beállítások AHCI-re, akkor gondolom elszáll a rendszerklónozás lehetősége, tehát mindenképp (és úgy gondolom egyébként is javasolt) új rendszer felhúzása. Nade a 750-es vinyót, amit adattárolásra használok, érinti-e ez a beállítás-módosítás?

(#70) Sk8erPeter válasza melan (#69) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Inkább oldd meg előbb azt, hogy működjön a rendszered mindenféle újratelepítés nélkül úgy, hogy utólag állítod át AHCI-re: SATA üzemmód váltás AHCI-ra újratelepítés nélkül, vagy ez.

"egy esetleges áramszünettől a win7-em hanyatt vágja magát, és telepíthetem fel újra"
Ez HDD-nél ugyanúgy előfordulhat.

Sk8erPeter

(#71) lakisoft


lakisoft
veterán

Köszi szépen az írást. Igen hasznosnak bizonyult nekem is. :R

Szerk.: Linuxon milyen backupot érdemes használni?

[ Szerkesztve ]

(#72) Fire/SOUL/CD válasza lakisoft (#71) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Linux-ban nem vagyok otthon, ezért nem tudok tapasztalatból megfelelő alkalmazást javasolni. Javaslom, hogy valamelyik aktív Linux topikban érdeklődj ez iránt.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#73) lakisoft válasza Fire/SOUL/CD (#72) üzenetére


lakisoft
veterán

okés. Köszi.

(#74) Xmister


Xmister
senior tag

Nálam a teszt győztes progi nem működött...mint kiderült a win7 beépített backup szolgáltatását használná, és az bizonyos körülmények esetén nem működik (nálam pl. azért mert grub van telepítve rendszerindítónak, mivel linux is van a gépen).

Viszont az Easeus Todo Backup Free nevű progi nagyon szépen megcsinálta, high tömörítéssel a 60GB-os szinte tele rendszerpartíciót + a 100MB-os rejtett partíciót negyed óra alatt lementette 25GB-ba.

(#75) Fire/SOUL/CD válasza Xmister (#74) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Igen, itt Windows-ról esik csak szó, mellé telepített Linux esetét értelem szerűen nem vizsgáltam

2. A teszt klónozást vizsgálja, nem pedig azt, hogy lehet-e backup-ot készíteni vagy sem, mindezt szigorúan SSD szempontból. Ezen feltételek mellett a Todo Backup Free (tesztben szereplő verziója) alkalmatlan a feladatra. Ha kipróbálnád, akkor törölj le egy SSD-t, és arra állítsd vissza a most lementett backup-od.
Természetesen a most készített backup-ból valószínűleg gond nélkül vissza tudod állítani a jelenlegi rendszered, ugyanarra a meghajtóra, de ez nem klónozás, a teszt meg klónozó teszt.

Ettől függetlenül kösz az infót, hasznos lehet azoknak, akik Windows-t és Linux-ot is használnak multiboot rendszerben. ;)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#76) Xmister válasza Fire/SOUL/CD (#75) üzenetére


Xmister
senior tag

Más meghajtóra is vissza tudom állítani, ez volt a lényege, mert én is vettem SSD-t. :)
De van benne disk clone, és partition clone is egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#77) Winner_hun


Winner_hun
félisten

SSD-ről SSD-re költöztettem az ajánlott programmal. Fura hogy 38 percig tartott de hát ez van. Nem 100%-os a megoldás, több program van ami nem indul vagy újra aktiválni kell. Nem gondoltam hogy ezzel még maceráskodni kell de hát ez van, még mindig jobb 1-2 programot újratelepíteni mint az egész rendszert 0-ról újravarázsolni.

Köszönöm az írást, sokat segített:R

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#78) Fire/SOUL/CD válasza Winner_hun (#77) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát nem tudom mi tarthatott annyi ideig, meg milyen progikat kellett aktiválni (mondjuk a klónozók a warez W7-eket leamortizálják ;] )

Időközben jelent meg egy új, remek ingyenes alkalmazás, amiben van Migrate OS to SSD opció is: AOMEI Partition Assistant 5 Home Edition

Xmister
Nézd el nekem ha kétkedő vagyok, szakmai ártalom. ;]
Mondjuk a tesztben még 4.0 verzió szerepelt, azóta van 4.5, ahogy nézem. Változások közt W8 CP kompatibilitás és Backup Management javítást írnak, így végül is lehetséges, hogy van változás, de ettől függetlenül azt nem hiszem el, hogy GRUB-al megspékelve, 100 megás partíció társaságában kifogástalanul átklónoz mindent, úgy, hogy az SSD-n minden pöccre indul, úgy, hogy csak az SSD van csatlakoztatva és a partícióeltolások is rendben vannak és a GRUB sem nyavalyog...

Ezt csak akkor hiszem, ha látom (értsd: ha magam tesztelem) ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#79) Xmister válasza Fire/SOUL/CD (#78) üzenetére


Xmister
senior tag

Nem is ez a célom, a boot vinyó marad ami volt, a win-t visszaállítom az ssd-re, majd linux alatt egy update-grub2, ami megkeresei az oprendszereket, és frissíti a listát :)

(#80) Winner_hun válasza Fire/SOUL/CD (#78) üzenetére


Winner_hun
félisten

Egy programot kell aktiválnom, a másik azért nem indult mert egy régi parancsikonnal akartam indítani, az meg már nincs feltelepítve egy ideje. Ennyi kellemetlenséget bőven megér:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#81) segevus


segevus
csendes tag

Végigolvasva a topikot, hozzákezdenék az új SSD-re való Clónozáshoz, de egy problémámra nem találtam választ. Azt írjátok, hogy a clónozás után csak az SSD maradjon a gépbe, a többi vinyót húzzam le. Ezáltal lehúzom az adat particiót is amin vannak az op rendszer védett könyvtárai, pl.: dokumentumok, képek, asztal, letöltések, stb.
Ezek nem fotgnak hiányozni a W7-nek induláskor? Ezeket nem akarom az SSD-re átrakni, jelenleg is a D partíción vannak, csak a rendszert akarom költöztetni.

(#82) Sk8erPeter válasza segevus (#81) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ha jól tudom, a Windows ezeket automatikusan létrehozza újból azok hiánya esetén indításkor (ha a korábban beállított elérési út nem létező helyre mutat), egy hátrány, hogy akkor újból át kell majd irányítanod a másik partícióra ezeknek az elérési útját (bár az megvan kb. 5 perc alatt), mert az "újonnan" létrehozottaké a rendszerpartícióra fog mutatni.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#83) Larodar


Larodar
csendes tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy van egy notebookom amin van win7 home premium 64 bites változata. Szeretném a winyót egy ssd-re cserélni és létezik-e arra mód, hogy klónozás helyett teljesen újra telepítem az ssd-re a win 7-et? A licensz kód ott van a noti alján a matricán (sajnos win 7-es újratelepítéshez dvd-t a gyártó jó szokás szerint nem adott hozzá).
Amennyiben nem ide kellene ezt írnom előre bocsi adminoktól.
A válaszokat előre is köszönöm.
Üdv.: Dávid

Impossible is nothing!

(#84) Norbika88


Norbika88
senior tag

Hétvégén tervezem, hogy a rendszeremet (win7) átklónozom HDDről SSDre.
100mb ás aktív valamint az elsődleges egy 75GB-os partíción van egy 250GB os HDD-én. A 75GB-os partícióból 50GB meg esz a rendszer.
Az SSD ami érkezik egy 64GB-os.
Kérdésem a következő, ezzel az AOMEI progival át tudom migrálni,klónozni az elsődleges rendszert így?És ha az megtörtén tudom a programban kiválasztani hogy az SSD-én található mbr és boot legyen az aktív, vagy elég lesz biosba kiválasztani hogy SSD ről bootoljon, és a HDD-t formázhatom?
Előre is köszi.

(#85) Fire/SOUL/CD válasza Norbika88 (#84) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Kérdésem a következő, ezzel az AOMEI progival át tudom migrálni,klónozni az elsődleges rendszert így?"
100 megás rész nélkül próbáltam csak eddig, úgy kifogástalan munkát végzett. Megpróbálgatod vele, teljesen reális esély van rá, hogy 100 megás rész esetén is működni fog a dolog, ha esetleg mégsem, akkor meg a tesztben találsz olyan alkalmazást, amivel menni fog.

BIOS-ban átállítod a boot sorrendet és kész. (Fonos, hogy klónozást követően csak az SSD legyen csatlakoztatva és úgy kell kipróbálni, hogy indul-e a rendszer)

Larodar
A hsz-ok között kicsit olvass vissza, elsősorban Sk8erPeter-el váltott "eszmecserénket", pont az előtelepített OS-ek kapcsán fellépő vagy felléphető gondok/lehetőségeket tárgyaltuk.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#86) Norbika88 válasza Fire/SOUL/CD (#85) üzenetére


Norbika88
senior tag

Köszi, tegnap este kipróbáltam 25perc alatt átköltöztette az ssdre, teljesen jó, teszteltem, kihúztam eredeti hdd-t úgy is be bootolt. :C

Így én is csak ajánlani tudom a progit! :R

(#87) kalmani


kalmani
tag

Tegnap este megérkezett a várt 128 gigás ocz ssd.
Az ajánlott free programmal 20 perc alatt klónoztam a laptop hdd-jét, amit előtelepített Win7 van. Tökéletesen sikerült a klónozás, de a laptop nem akarja felismerni az új ssd-t.
Illetve felismeri, be is boot-ol róla, de csakis minden második próbálkozásra. Tehát első indításkor nem látja a bios az ssd-t. Leállítom, majd a következő indításkor elindul.
Megpróbáltam egy másik programmal is a klózonást, ami szintén sikeresnek mondok. Ám a laptop továbbra sem működik tökéletesen, mert ismét csakis második indításra bootol előírásszerűen.
Ezután teljes formázással egy új op rendszert telepítettem az ssd-re. Ezzel sem jártam sikerrel, mert ismét másodszori indítással sikerül felállnia a rendszernek.
Úgy gondolom, hogy nem a klónozással van a probléma, hanem az ssd-t nem akarja a laptop rendesen kezelni.
Tehát ha elindítom a gépet, akkor nem talál boot-olható adatot, ekkor belépek a bios-ba és nem látom az ssd-t, leállítom, majd a másodszori indításkor rendesen elindul a rendszer.
Van ötletetek a probláma megoldására?

u.i.
A gép viszonylag jó Acer Aspire 5820TG.
i5 460M, 4 giga ram, 750 giga hdd, előtelepített W7 home premium x64.

[ Szerkesztve ]

(#88) kalmani


kalmani
tag

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#89) Mercutio_ válasza kalmani (#87) üzenetére


Mercutio_
félisten

OCZ pontos típusa?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#90) kalmani válasza Mercutio_ (#89) üzenetére


kalmani
tag

Az ssd tipusa: OCZ Agility 4 sata III solid state drive 128GB

Kis előrelépés történt...
Az ssd-t beraktam az őskövület asztali gépembe, majd egy villámgyors telepítéssel felraktam egy Win7 starter operációs rendszert. Itt minden anomália nélkül működött az ssd. Tehát a hat éves géppel is kompatibilis tud lenni ez az ssd.

(#91) egykori


egykori
őstag

Szia Fire/SOUL/CD!

Szeretnék venni egy HP laptopot (640GB-os HDD-vel árulják), valamint külön egy 128 GB-os SSD.

A kérdésem, hogy megoldható-e a telepítetlen rendszer komplett (a rejtett partíció is) átrakása a HDD-ről SSD-re úgy, hogy majd az első indulás, a Win7 telepítése SSD-ről történjen, és mind ez garanciavesztés nélkül.
A HDD-t pedig beletenném egy külső házba adattárolónak. (Ha megnézed az adatlapomat, most is így ügyködök, csak kicsiben.)

Köszi a választ előre is! (Ha valahol írtad, vagy volt konkrétan erről szó, akkor elnézést!)

Üdv: egykori

(#92) Fire/SOUL/CD válasza egykori (#91) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A HP lapos pontos típusát nem írtad, így 2 lehetőség van, vagy van 2. meghajtónak hely vagy nincs. Ha nincs, akkor esetleg ilyen megoldás is járható út. (így a HDD-t sem kell kiszedni és az ODD is megmarad, viszont arra kell ügyelni, hogy a linkelt kütyü 9,5mm magas eszközöket fogad, slim/ultraslim laposokba nem jó)

Az előtelepített OS-el kapcsolatban csak azt tudom javasolni, amit Larodar-nak is javasoltam, azaz: A hsz-ok között kicsit olvass vissza, elsősorban Sk8erPeter-el váltott "eszmecserénket", pont az előtelepített OS-ek kapcsán fellépő vagy felléphető gondok/lehetőségeket tárgyaltuk.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#93) egykori válasza Fire/SOUL/CD (#92) üzenetére


egykori
őstag

Elnézést, hogy nem írtam pontos laptop típust, de még cseppfolyós az ügy, kb egy hónapom van variálni.
Most konkrétan a Dell XPS l702x-t tervezem megvenni, ebben van két HDD-nek hely. Az egyikben van gyárilag egy 500GB HDD, a másik üresbe tennék egy 128 GB (2,5") - de jó lenne, ha elég lenne 64 GB - SSD-t.
Az lenne a jó, ha helyet cserélnének, és az SSD-re valahogy felmásolni a HDD-n levő állományt, és az SSD-ről lenne feltelepítve a rendszer, a driverek stb.

Amit írtál Larodar és Sk8erPeter eszmecseréjéről, most nekiállok átolvasgatni ezeket.
Lehet, hogy még kérdeznék majd ez ügyben. Ide írjak, vagy a Flash SSD topikba? Nem akarok rád szállni, de úgy látom Te jól beleástad magad ebbe a témába - szakemberként.

Köszönöm szépen. :R

[ Szerkesztve ]

(#94) makszi


makszi
aktív tag

Sziasztok!

T500-ba raknék 120-as Kingston SSD-t. A macrium progival költöztetném át a WIN7 64 op rendszert. Azt látom hogy van egy rejtett partíció egy C drive. Eddig egyszerű ez a kettő ugye kell. Ezen kívül van még egy Lenovo drive amit sose használok, illetve van benne Intel Turbo Memory ami 2 gb-os ezt is külön drive-nak jelöli a macrium. Szerintetek a turbo memory meg a lenovo driveot és bele kell tegyen a clonozott drivek közé vagy sem?

(#95) feketea


feketea
csendes tag

Jó kis cikk, magam is megpróbálkoztam vele (HDD-ről SSD-re, "használt" rendszert), meg is történt a másolás, de sajna nem boot-olt be. Hiába állítottam át BIOS-ban, hogy elsődlegesen az SSD-ről boot-oljon, a rendszerpartícióról indított (miután pedig lekötöttem a HDD-t, el sem indult, holott minden állomány megtalálható volt az SSD-n is)!

Ettől függetlenül köszönet a szerzőnek, egyszer ezt is meg kellett próbálni! :R

(#96) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#68) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Úgy tűnik, ez a korábbi para, miszerint majd gond lesz az SSD-re való átköltözéskor, ha meg szeretném tartani az OKR-gomb funkcióját, megoldódott:
[link]
Azt írja, a szintén OKR segítségével DVD-re kiírható teljes rendszermentés a DVD-ről történő újrahúzáskor egyből automatikusan fel is rakja a lemez végére az OKR-partíciót. :K

Sk8erPeter

(#97) Bazs-


Bazs-
tag

Tudom, hogy nem teljesen ide tartozó kérdése, de talán valaki tud segíteni.( Ha nem, akkor talán egy link, ahol jobban utána tudok ennek nézni )
Egy működő rendszert kellene átraknom egy másik hardver környezetbe. Megoldható ez valamilyen programmal ?
Vagy olyan megoldás elképzelhető, hogy a mostani rendszerről egy olyan kép-filet készíteni, amit egy másik gépen lévő virtuális gépbe ( WM, VirtualBox stb. ) beillesztve, az megfelelően fog működni ?

Köszi előre is a segítséget.

(#98) Biaggio


Biaggio
őstag

holnap kezdenék költözéshez :))

van egy XP-m, amit ezer éve nem használok, C meghajtó (rendszer, aktív, elsődleges partíció)
a jelenlegi Win7-em a H meghajtó, logikai meghajtó.
próbáltam áttenni a bootmenüt a C-ről, de nem sikerült. klónozható a rendszer így is a H-ról?

(#99) Sasi33


Sasi33
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy hatalmas problémám az ssd-vel kapcsolatban!
Mégpedig az, hogy nem hajlandó együttműködni a merevlemezzel!
Ha csak az SSD és a DVD van együtt úgy megy de ha ráteszem a merevlemezt is akkor
iszonyúan lelassul bios szinten.

A gépem asus p5p43td , petrol ocz ssd 64GB, Samsung 1terrás vinyó.

A bios IDE-re van állítva nem AHCI-re

Tud valaki valami megoldást? Vagy mi lehet a probléma?
Ez már a második SSD-m az elsőt visszavittem ugyan ezzel a problémával. :-(

A válaszokat köszönöm szépen!

(#100) Fire/SOUL/CD válasza Sasi33 (#99) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ilyen jellegű kérdéssel ehhez a topikhoz fordulj, illetve itt egy telepítési segédlet, olvasd át alaposan, hátha megoldja a gondot. ;)
Windows 7 telepítés más szemszögből avagy BI OS or not to BI OS

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.