Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) popszeg2012


popszeg2012
újonc

Tegnap vettem egy SDD-t. A program szerint klónoztam a HD-met.
Elindul majd kiírja a a Windows nem eredeti. Csak a ctrl-alt-del és kilépés funkció működik

(#102) Sasi33 válasza Fire/SOUL/CD (#100) üzenetére


Sasi33
csendes tag

Köszönöm megnézen a topikot :-)

(#103) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Hát én hülyét kapok

Letöltöttem ezt a Macriumot.

1: nem tette aktívvá a partíciót az ssd-n
2: a win7 még mindig a régi vinyóról óhajt indulni, ha az nincs bent, akkor meg sem mozdul, csak panaszkodik egy hiányzó eszközre. Most próbálom megkeresni a boot-hoz szükséges fájlt, és átírni, ha egyáltalán lehet...

Jobb lett volna egy tiszta telepítés :O :W

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#104) Fire/SOUL/CD válasza -=RelakS=- (#103) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Ha van, akkor nem felejtetted el a 100 MiB-os rejtett partíciót is bejelölni a rendszerpartícióval együtt?
2. Ha nincs rejtett partíció, csak a rendszerpartíció jelölted ki és ennek ellenére az SSD-n nem lett aktív, annak az szokott az oka lenni, hogy kihelyezett rendszerindítófájlok vannak(akár egy másik HDD-n)
Lemezkezelővel ellenőrizd, hogy valóban aktív-e az a partíció, amit klónoztál.

popszeg2012
Ezidáig csak nem eredeti(loader/activator stb) W7 esetén találkoztam ezzel, aminek tényleg az az oka, hogy a klónozás során olyan területek kerülnek módosításra avagy törlésre és újra létrehozásra, ahol korábban a warez cucc ücsörgött.

A kérdés tehát egyszerű(mert nem írtad): valóban eredeti/érintetlen/vásárolt OS-ről van szó? :U

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#105) -=RelakS=- válasza Fire/SOUL/CD (#104) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

1: nincs rejtett 100 megás
2: nem volt aktív. A windows felügyeleti eszközeivel aktívvá tettem, ekkor meg másik lemezen lévő windowst indított O_O. Akkor jött a képbe a windows telepítő lemez, amivel megoldódott a probléma.

Viszont mivel azon a windows-on gyakorlatilag csak a windows update lett "telepítve", úgy érzem, megérné az elejéről kezdeni az egész herce-hurcát, hogy a windows már az elejétől ssd-t lásson.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#106) Fire/SOUL/CD válasza -=RelakS=- (#105) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Viszont mivel azon a windows-on gyakorlatilag csak a windows update lett "telepítve", úgy érzem, megérné az elejéről kezdeni az egész herce-hurcát, hogy a windows már az elejétől ssd-t lásson."
Figyelembe véve a körülményeket ezzel maximálisan egyetértek, szerintem is egy tiszta telepítésnek állj neki. :K
Viszont ezt javaslom előtte alaposan átolvasni és a benne leírtakat megszívlelni: [link]
(Gondolom a jövőben csak az SSD-ről szeretnél OS-t indítani)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#107) -=RelakS=- válasza Fire/SOUL/CD (#106) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

márhogy a cikket, vagy a hozzászólásokat? :D

Amúgy gondolkozom azon, hogy teljesen kikapcsolom a swap-et is. 12 gigán lesz szíves elférni a windows :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#108) Fire/SOUL/CD válasza -=RelakS=- (#107) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A cikket természetesen. ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#109) popszeg2012


popszeg2012
újonc

Köszönöm a segítséget, megoldódott a problémám. Az op rendszerem eredetileg eredeti, de gyanítom, hogy egy tévedésből elindított loader lehetett a probléma. Miután kellően összekócoltam, újraregisztráltam és ezután már gond nélkül felrakata az új vinyóra. Érezni a különbséget.

(#110) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Májsztró, ez a Marcium Reflect Rescue visszafelé is használható, azaz SSD-re klónozott rendszer HDD-re visszarakására?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#111) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Van laposom előtelepített windows-al. Olvastam múlt héten az ide vonatkozó hsz.-eket és az érdekelne, hogyha az elsődleges particiókat módosítom logikaira, akkor át lehet helyezni a rendszert HDD-ről SSD-re?

(#112) Fire/SOUL/CD válasza Mercutio_ (#110) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen.

KISDUCK
Logikai partícióról nem indul OS. Ha mégis(látszólag), akkor egész biztosan kihelyezett indítófájlok vannak.
(Boot-olni csak Aktív státuszú partícióról lehet, logikai nem lehet aktív.)

popszeg2012
Jól van, örülök, hogy sikerült megoldani.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#113) KISDUCK válasza Fire/SOUL/CD (#112) üzenetére


KISDUCK
addikt

Azt értem én, de lehet túl kevés infót közöltem, mivel hp laptopom van előtelepített rendszerrel ezért az olvasottak alapján kényes ennek a másolása. Alapból volt 4 elsődleges partíció: 1. 100MB-s rendszer partíció, 2. 600GB+ windowsos partició, 3. recovery partició, 4. bios update partició. Nekem nem tetszett ez a felállás, ezért a recoveryt módosítottam logikai partícióra és a win partíciót csökkentettem 64GB-ra és a maradékból kialakítottam a helyet az adataimnak és játékoknak. Ebben a fórumban azt olvastam emlékeim szerint, hogy ezt így nem lehet átklónozni SSD-re, mert az MBR több elsődleges partíciót tartalmaz, ezért tettem fel a kérdésem, hogy mitévő legyek.
Tehát, ha rendszer partíciókat leszámítva a többit logikaira állítom, akkor át tudom klónozni? (tehát elsődleges partíció csak a 100MB-s és a 64GB-s terület lenne.)

(#114) Fire/SOUL/CD válasza KISDUCK (#113) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"és az érdekelne, hogyha az elsődleges particiókat módosítom logikaira, akkor át lehet helyezni a rendszert HDD-ről SSD-re?"
Én pusztán erre reagáltam, nem az előtelepített OS-ek kérdésére. Itt a hsz-ok közt találsz olyat, ahol sikeresen át lehetett vinni(pont HP) az előtelepített OS-t, de ezt általánosan semmiféleképp nem tartom követendőnek, mindenképp kell a full backup(több DVD-t tesz ki, ha nem, akkor rossz módszert választottál)

Az előtelepített gépek külön kategóriát képeznek. Eredeti telepítőlemezek módosításával rendelkeznek, amely módosításokat az adott gyártó rendszerépítői "követnek el". Kiszámíthatatlan, hogy lehet-e klónozni avagy sem.(OEM váltzatok pedig nem fogadják el az OA kulcsokat)
Én 20. éve rakok össze gépeket(meg telepítek/szervizelek stb.) és nem véletlen, hogy mindenkinek azt javaslom, hogy ne vegyen előtelepített gépet(se asztalit, se hordozhatót), még akkor sem, ha utóbbi esetben valamelyest drágább lesz(+10K mindenképp megéri, hogy annyit szívjál, mint előtelepített gépeknél)

Esetedben a helyzet adott, szóval ezen nem lehet változtatni. Ha visszaolvasva az a módszer nem válik be, amivel ehetett egy előtelepített HP-z költöztetni, akkor csak a reinstall marad, viszont ennek előfeltétele a teljes gyári backup.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#115) KISDUCK válasza Fire/SOUL/CD (#114) üzenetére


KISDUCK
addikt

Akkor ezek szerint marad az 5 lemezes recovery készlet és azzal garantált a siker?

(#116) Fire/SOUL/CD válasza KISDUCK (#115) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Próbálkozni megpróbálkozhatsz a klónozással, azzal még nem csinálsz "rosszat", max nem fog elindulni az OS, viszont az általad említett(ezek szerint) 5 lemez mentés legyen elkészítve(ha másért nem, ha beborul a mostani rendszer, legyen miről helyreállítani)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#117) pedrosh


pedrosh
csendes tag

Üdv!
Én egyenlőre ott akartam el, hogy nem tudom aktívként megjelölni a pendriveot, nem engedélyezett az a lehetőség. Esetleg ezzel kapcsolatban tudsz segíteni?

Üdv: pedrosh

(#118) Fire/SOUL/CD válasza pedrosh (#117) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Window alól, vagy teleptő lemezről indított parancssorból is megoldható. A parancssort admin joggal kell indítani(start->CMD és CTRL+SHIFT+ENTER)

DISKPART
LIST DISK
SELECT DISK
X (ahol X a pendrive sorszáma, amit a LIST DISK parancsnál látsz)
LIST DISK (ezt most csak azért használtam ismét, hogy lásd, hogy valóban a megfelelő eszköz lett-e kijelölve, egy csillag lesz a kijelölt eszköz előtt a listában)
CLEAN
CREATE PARTITION PRIMARY
FORMAT FS=NTFS LABEL="PENDRIVE" QUICK
ACTIVE
EXIT

Óvatosan, tutira a pendrive sorszámát add meg a SELECT DISK paramétereként, mert különben más eszközt fogsz letakarítani. ;)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#119) pedrosh válasza Fire/SOUL/CD (#118) üzenetére


pedrosh
csendes tag

Köszi, azóta már megoldottam ezzel a módszerrel. :)

Üdv: pedrosh

(#120) KISDUCK válasza Fire/SOUL/CD (#116) üzenetére


KISDUCK
addikt

Megpróbáltam recovery készletről feltelepíteni a rendszert de nem sikerült, amikor az utolsó dvd-t is kiköpte, újraindult, aztán felugrott egy kis ablak amiben írta, hogy mit csinál, majd az ablak bezárult és kiírta, hogy a helyreállítás nem fejeződött be. Kétszer megpróbáltam, de semmi. Holnap megpróbálom a klónozást.

(#121) -=RelakS=- válasza Fire/SOUL/CD (#118) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Minek ez a sok vesződés?

EaseUS Partition Manager Home Edition, jobb gomb, Set Active, Apply, kész.
És igen, egy 1GB-os pendrive-on próbáltam :DDD

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#122) KISDUCK válasza KISDUCK (#120) üzenetére


KISDUCK
addikt

Sajnos a sikeres klónozás ellenére rendszerindítás után olyan üzenet fogadott, hogy a rendszer nem eredeti. A microsoft fórumán feltettem ezzel kapcsolatban egy kérdést, hogy hogyan tovább. :(

(#123) KISDUCK válasza KISDUCK (#122) üzenetére


KISDUCK
addikt

Ma kaptam választ a HP-tól, a rendszer amivel a gépet adták és a hozzá tartozó recovery készlet telepítése másik háttértárra esélytelen. Azt mondták, hogy csak arra a HDD-re tudom telepíteni amit a géppel kaptam. SSD így kilőve.
Mást nem tudok tenni, mint hogy kivárom a windows 8 akciót. Elvileg ott iso-t lehet majd letölteni és 15 euro lesz.

Hsz. után néztem Microsoft fórumot.

[ Szerkesztve ]

(#124) Sk8erPeter válasza KISDUCK (#123) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Érdekes, ez a Microsoftos fórumon írt válasz sztem ellent mond ennek: [link]. :F

Sk8erPeter

(#125) KISDUCK válasza Sk8erPeter (#124) üzenetére


KISDUCK
addikt

Ne haragudj, de nem értem mire akarsz kilyukadni.

[ Szerkesztve ]

(#126) Sk8erPeter válasza KISDUCK (#125) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A srác a Lenovo-gépére előtelepített OEM Windows-át recovery partícióval együtt át akarta költöztetni SSD-re, úgy, ahogy van, és sikerült is neki a OneKey Recovery saját szoftverével. Utóbbival DVD-s mentést készített a rendszeréről, majd költöztette az SSD-re, amin automatikusan létrehozta a szoftver a rejtett recovery partíciót is.

Amit belinkeltél, ott úgy értelmeztem, hogy SSD-re azért nem költöztethető az előtelepített Windows, mert HDD-hez kötődik. De lehet, hogy félreértettem.

Sk8erPeter

(#127) KISDUCK válasza Sk8erPeter (#126) üzenetére


KISDUCK
addikt

Igen köti a HDD-hez is. Ezzel a HP szép kis karót dug... a se....be. Még azt is kipróbáltam, hogy klónozás után a recovery és a hp_tools partíciót is átmásoltam egy partíció kezelő programmal és úgy sem sikerült. Telefonba a HP munkatárs azt mondta, hogy ha egy nagyobb merevlemezt tennék a gépbe, akkor se sikerülne a klónozás vagy a telepítés recovery lemezekről.

(#128) Sk8erPeter válasza KISDUCK (#127) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát ez tényleg elég hülye megoldás... :(

Sk8erPeter

(#129) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Adott egy régi gép azon egy mobilrackban vagy ide 250GB HD mullt kor már nem futott le a töredezés mentesítés meg állt egy szintnél és onnan nem akart tovább menni.Ezután a Paragon Backup & Recovery Free 2012 verziójával készíteni akartam egy mentést sajnos ez sem futott le.Ekkor feltettem a Hard Disk Sentinel és a rövid tesztnél már kiírta,hogy hibás az olvasó fej.
Na ekkor találtam meg ezt leírást felraktam a programot dolgozatot 90percet és elkészítette a mentést.De amikor kicseréltem a nem volt az új hdd meg a 4 partícióból 2 a rendszer és egy másik.Érdemes újra próbálkoznom de most már a cikkíró által elkészített boot cd-röl indítva a rendszert és úgy próbálkozni a winyó átmásolásra?Egyéb kérdésem,hogy mi van akkor ha nagyobb az új hdd mint a régi,ha újra próbálkozom le kell a cél hdd törölnöm.És evvel a programmal lehet csak partíciót is lementeni?

(#130) qwertly


qwertly
addikt

Nagy csalódás ez a program :( mert próbáltam az itt leírtak szerint a merevlemezt klónozni de 90 perc után a rendszer partíciót nem csinálta meg.És csak gyötörte az eredetileg is sérült merevlemez.Így rá küldtem az acronis true image 2011 programot az szépen megcsinálta.

(#131) Fire/SOUL/CD válasza qwertly (#130) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A bad sectoros meg vérző torkú HDD-k azért más kategória... Vannak olyan alkalmazások, amelyekben alapbeállítás, hogy a bad sectorokat kihagyja, míg megint más alkalmazásokban meg nem. Nyilván amelyik kihagyja a bad sectrorokat az hamar végez, ugyanakkor az nem jelenti azt, hogy minden rendeben is, mert lehet, hogy bizonyos állományok nem lesznek meg vagy hibásak lesznek, nem lehet őket megnyitni stb stb.

A teszt sem azt vizsgálta, hogy melyik alkalmazás hogyan tud menteni döglődő meghajtóról... :DDD
Az ilyen hdd-ről le kell menteni a még menthető fontos adatokat, letörölni minden partíciót, lassú formázással lehúzni, ha utána is lesznek még bad sectorok(amik nem lettek lefoglalva), akkor meg kuka(vagy legalábbis semmilyen értékes/pótolhatatlan adatot ne tárolj rajta)

Én heti szinten többször használom a Macrium-ot (is), egészséges meghajtókon semmi gond sincs vele(meg persze nem szétbarmolt partíciórendszer esetén sem)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#132) Mercutio_ válasza Fire/SOUL/CD (#112) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tudom, hogy csak olyan választ adsz amit magad is ellenőriztél, de ezúton is megerősítem: Tudja a macrium az SSD ---> HDD irányú klónozás is :K :C

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#133) kutyuska válasza Mercutio_ (#132) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Esetleg tudja az SSD -SSD klónozást is?
Nagyobbra cserélném a notimban az SSD-t.
Bonyolítja a helyzetet, hogy a Win7 mellett van egy Linux is és a grub a bootmenedzser.
Megoldható úgy a klónozás, hogy átmenetileg egy USB-s HDD-re mentek vmilyen formátumba és SSD csere után onnan vissza. ( microsata az SSD, nincs ilyen házam)

" Babra munka, de megéri! "

(#134) Fire/SOUL/CD válasza kutyuska (#133) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Esetleg tudja az SSD -SSD klónozást is?"
persze, a klónozással felvértezett progiknak (legalábbis általában) mindegy, hogy miről-mire klónoznak. Az AOMEI Partition Assistant Free-ben lévő Migrate OS to SSD opció neve is csalóka, mert mindegy, hogy mit és mire kell migrálni, ugyanakkor pl a Paragon szoftvere csak SSD-re migrál(legalábbis a tesztben szereplő változat)

Sajnos arról nincs gyakorlati tapasztalatom, hogy ha a Linux is bekerül a képbe, akkor mi fog történni. Ha elolvastad volna a tesztet figyelmesebben, akkor egyértelmű lenne, hogy van lehetőség lementeni backup-ot majd azt visszaállítani, nem egyből klónozni. ;)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#135) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Szia Fire/Soul/CD!

Így néz ki jelenleg a partícióstruktúrám:

diskmgmt.msc

Most vettem ezt:
Samsung MZ-7PC128B/WW SSD 830 Series 128GB

Nos, a terv: költöztetni a rejtett, itt 200 MiB-os (most nem tudom, miért ennyi, pedig asszem 100 MiB szokott lenni; emlékeim szerint "gyári" beállítás volt - ahogy még ott látszik az OEM-partition is a recovery-hez) rejtett (boot)partíciót, plusz a rendszerpartíciót (C:), valamint az adatpartíció (D:) egy részét.
Addig OK, hogy fogom, és az első két partíciót kijelölöm, klónozom, aztán annyi.
Viszont az adatpartíció (D:) klónozása értelemszerűen nem fog menni (többszáz GiB, az SSD 128 GiB), annak csak egy részét szeretném átpakolni: pl. az oda irányított lokális webszerver (IIS) oldalai (mármint ott van számukra a tárhely), meg még egy-két ilyen jellegű dolog, aminek pontosan tudom az elérési útját.
Van ilyenre mód, hogy egy adott partíciónak csak egy "szeletét" klónozom, hogy megmaradjon a partíció betűjele (itt D:)? Azért érdekes, mert ha esetleg a betűjel az első bootoláskor esetleg megváltozik, akkor a hivatkozások is "elromlanak". Meg tudom utólag változtatni a partíció betűjelét, de egy-két dolog elérési útja már a boot során is érdekes lehet, nem akarom, hogy önkorrekcióba kezdjen. :)
Bár úgy fogom kipróbálni, hogy lehúzom a többi eszközt, és akkor az egy rejtett partíció, a rendszerpartíció (C:), meg a plusz egy adatpartíció miatt elvileg a D: betűjelet kellene, hogy kapja a pluszban, esetleg manuálisan létrehozott partíció, de azért kíváncsi vagyok, van-e ilyennel tapasztalatod.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#136) kutyuska válasza Fire/SOUL/CD (#134) üzenetére


kutyuska
aktív tag

A Macrium Reflect Free-vel csináltam egy klónozást.

A gép Dell E4200 64GB microsata SSD-vel
Az ok: tervezett SSD csere nagyobbra, ami végül kútba esett, de a klónozási tapasztalatok megmaradtak.
60 GB SSD az alábbi 4 partícióval: Win7 rejtett, Win7, Linux, Linuxswap. Bootmanager a Grub, a lemez MBR-be telepítve.
Céllemez 100GB-os 2,5" USB 2.0 külső HDD.
Kísérletképpen mind a 4 partíció klónozását beállítottam. Mintegy 65 perc alatt sikeresen le is futott.
A partíciók meg voltak, de a boot az USB HDD-ről nem sikerült.

Mivel az SSD csere kútba esett, a régi SSD-n megejtettem egy firmware frissítést a TRIM támogatás miatt. Ez a folyamat mindent törölt az SSD-ről a gyári leírással ellentétben. :((
Ekkor újra klónoztam, de most az USB HDD-ről az SSD-re.
Az első meglepetés akkor ért, amikor nem tudta ugyanarra a lemezre visszaírni mert kb. 100 MB-tal kevesebb helyet talált. Először a Macriumra gyanakodtam, de inkább az új fw lopott el ennyit. ( sajnos nem írtam fel a pontos adatokat fw frissítés előtt, így nincs összehasonlítási alapom.
A Linuxswap partíciót kihagyva vissza klónoztam a többi partíciót.
Az eredmény: a partíciók megvannak, de nem boot-ol. Mivel egyszerűbb volt a Win7 indító rekordját rendbe rakni, ezt megcsináltam egy Win7 boot lemezzel. A Grub-bal majd megküzdök.

Ahogyan az aláírásomban szerepel: :)

[ Szerkesztve ]

" Babra munka, de megéri! "

(#137) Fire/SOUL/CD válasza Sk8erPeter (#135) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Elsőre az első 2 partíciót jelölöd ki és sector by sectorral rányomod a Samsungra, majd ezt követően az OEM partíciót (D-vel nem csinálunk semmit)
Egy alkalmas partíciókezelővel a (Samsung SSD-n már) mozgatod az OEM partíciót, egyben a Samu végére, majd a megmaradt nem particionált területen létrehozod a logikai partíciót.

kutyuska
Igen, így utólag már tisztán kiderült, hogy egy tiszta telepítéssel jobban jártál volna, de tapasztalat szempontjából nem volt haszontalan a mutatvány. :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#138) Sk8erPeter válasza Fire/SOUL/CD (#137) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na várj, engem most az OEM-partíció őszintén szólva a legkevésbé sem érdekel, az sem baj, ha az elvész. Legalábbis tudtommal ez csak a recovery miatt érdekes, és azt beszéltük itt korábban, hogy ez a partíció áthelyezésekor valószínűleg úgysem fog menni, mert szektorszinten rögzített a pozíciója. Most akkor mégsem így van?
A D partíciónál meg az lett volna a lényeg, hogy az OS bootolásakor ne legyen probléma az áthelyezés miatt, tehát pl. a webszerver D-n elhelyezkedő site-jainak az elérési útja ne legyen rossz, meg egy-két proginak, aminek a telepítéskor a D-re adtam meg a célkönyvtárát.
Most az a része nem világos, hogy miért nem jó, ha mondjuk a Macriummal vagy valami Live Linux-szal (PartedMagic) létrehozok egy plusz adatpartíciót az első kettő partíció szektorszintű átmásolása után, és simán rámásolom a fentebb már említett fontos könyvtárakat? Csak mert arra tippelnék, hogy mivel úgysincs másik eszköz, meg látható partíció a gépben, a Windows ennek a plusz, manuálisan létrehozott partíciónak úgyis a D betűjelet adná. Így pedig a Windows eleve úgy indulna az SSD-ről (! amennyiben sikeres volt a szektorszintű másolás), hogy már megvan a D-partíció is, és a D-re rakott programok és site-ok elérési útjai is jók.
Milyen hiba van a gondolatmenetben? Ki tudnád fejteni, mire gondoltál? Köszi!

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#139) Fire/SOUL/CD válasza Sk8erPeter (#138) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Most az a része nem világos, hogy miért nem jó, ha mondjuk a Macriummal vagy valami Live Linux-szal (PartedMagic) létrehozok egy plusz adatpartíciót az első kettő partíció szektorszintű átmásolása után, és simán rámásolom a fentebb már említett fontos könyvtárakat?"
de jó, csak valamiért úgy gondoltam (ne kérdezd miért), hogy az OEM partíció is kell... :DDD
Aminek nincs betűjele(ebben az esetben), annak azért nincs, mert az OS elrejti, nem azért mert volume-ként nem rendelhető hozzá(ugye partíció != volume)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#140) Sk8erPeter válasza Fire/SOUL/CD (#139) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja, okés.

1.) De akkor már érdekel :D - az OEM-partícióról való visszaállítás (OKR) amúgy úgyse működne a hozzá tartozó kis recovery-gombjával a partíció elmozdítása miatt, nem? Mármint egyáltalán mi értelme lenne megtartani, ha így van? Vagy nem így van? :DDD
Már amúgy nem annyira izgat maga az OKR-lehetőség, mint régen (kinőttem belőle :DDD), de azért még foglalkoztat a dolog, hogy hogyan működik, neked sanszos, hogy volt már ilyennel tapasztalatod.

2.) Tehát azt mondod, a fentebbi gondolatmenet (első két partíció klónozása, a D partíció manuális létrehozása, és még boot előtt a szükséges fájlok átmásolása) egy járható út?

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#141) Fire/SOUL/CD válasza Sk8erPeter (#140) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1, régebbi HP-knél volt ilyen "őrület"(amiről már régebben beszéltünk), hogy ha nem azon a szektoron kezdődött az OEM partíció, akkor kapmeca volt a gyári recovery funkciónak. W7-et már klónoztam így DV6-on meg G6-on is és működött a recovery utána is.

2. Igen. (Az, hogy a boot előtt másolsz az adatpartícióra vagy utána az szvsz pont nem érdekli az OS-t) ;]

Témához semmi köze, de megosztom. Szóval hoztak ma egy lapost, nem indult, nem volt nehéz kideríteni, hogy a HDD halt meg. Kérdem általánosságban, hogy este még ment, reggel meg már nem? Válasz anyukától: Mielőtt a gyereket rá nem ejtettem, még működött.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#142) Sk8erPeter válasza Fire/SOUL/CD (#141) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

1.) Höhh, hát ez meglepő. Na most már csak azért is megpróbálom. :D
2.) "Az, hogy a boot előtt másolsz az adatpartícióra vagy utána az szvsz pont nem érdekli az OS-t"
Ne már... ilyen hülye azért nem vagyok. Nem ez volt a lényeg, hanem hogy a boot során elindul egy-két szolgáltatás, ami a D-n kotorászik a megadott elérési utak miatt, de nincs is olyan, hogy D, mert csak E van (vagy mert létre sem jött a partíció), akkor az elég sokszor kutyulásokhoz vezethet.
Na, de konkretizáljuk a dolgot mondjuk a Windows beépített szaraira: az egyik júzernél például a "My Documents", "My Music", "My Pictures", "My Videos" könyvtár (Windows-os elnevezések szerint) is a D-re van állítva (mozgatva). Ha nincs D (mert mondjuk csak E van), akkor elvileg létrehozza magának az eredeti helyén, vagyis a C:\Users\Akárki könyvtárban, meg az elérési útját is visszaállítja erre a helyre. Na most akkor mindegyiket állíthatom vissza újból a D-re egyenként, és a franc sem akar tökölni ilyenekkel. Ez most ráadásul csak egy példa volt a nagyon sokból. Ilyen kutyulódásokra gondoltam.
Így már érthető a problémám? :U Csak mert egy kissé lekezelőnek éreztem a stílusodat, mintha hülyeségeket beszélnék, és feleslegesen kattognék valamin.

OFF-ra:
Neeee... remélem, csak viccelsz, ugye? :DDD

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#143) kutyuska válasza Fire/SOUL/CD (#137) üzenetére


kutyuska
aktív tag

A tiszta telepítés 2 oprendszer esetében kissé tovább tartott volna, mint a klónozás.

" Babra munka, de megéri! "

(#144) Sk8erPeter válasza Fire/SOUL/CD (#139) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Aminek nincs betűjele(ebben az esetben), annak azért nincs, mert az OS elrejti, nem azért mert volume-ként nem rendelhető hozzá(ugye partíció != volume)"
Még erre elfelejtettem reagálni. Ez most nem egészen volt világos, hogy ezzel mit akartál mondani. Nem is azt mondtam, hogy nem rendelhető hozzá betűjel, hanem azt, hogy a Windows automatikusan hozzárendel a partícióhoz egy betűjelet a bootoláskor, amennyiben még egy partíciónak nincs, és az nem determinisztikus, szóval nem garantált, hogy ez a partíció a D betűjelet fogja megkapni - például ha van másik eszköz a gépben (pl. pendrive).
Tehát ha a partíció nem a D betűjelet kapja meg, akkor az elérési utak (amik a D-re mutatnak) pont ugyanúgy rosszak. Ha egy program a D-re lett telepítve annak idején, akkor ott is fogja keresni, és ha nincs D, és a cuccai az E-n vannak, azt nem szereti.
Ez így már világos, hogy miről beszélek? Csak hogy ne dumáljunk el ismét egymás mellett... :)

Sk8erPeter

(#145) Fire/SOUL/CD válasza Sk8erPeter (#144) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát én csak azt nem értem, hogy miért kapna betűjelet... :F
Ha a 200 megást meg a C-t klónozod, akkor azon felül egy nem particionált terület lesz, az meg semmilyen körülmények közt sem kaphat betűjelet(ha az OEM partíciót is klónozod, az sem fog kapni)
Majd ha a nem particionált területen Te magad létrehozol egy partíciót, akkor fog kapni betűjelet, de azt meg Te meghatározod, hogy mi legyen.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#146) Sk8erPeter válasza Fire/SOUL/CD (#145) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Azért kell, hogy kapjon betűjelet, mert látható partíció lesz; legalábbis tudtommal ilyen esetben is automatikusan hozzárendel a Windows egy betűjelet, ha nem a Windows-ban hozom létre a partíciót.
Tehát akkor még egyszer, szép lassan :DDD
1.) klónozom a rejtett bootpartíciót (nálam 200 MB-os), meg a rendszerpartíciót (C)
2.) klónozom az OEM-et (most már csak azért is, kíváncsiságból)
3.) az SSD-n a lemez végére tolom ezt az OEM-partíciót
4.) a megmaradt területen létrehozom a D-t
Tehát pont ahogy Te magad írtad.

A 4. pont sem Windows alól történik, hanem egy partíciókezelővel (gondolom a Macriumban is lehet manuálisan létrehozni partíciót, de még ott van a PartedMagic meg kismillió másik, pendrive-ról bootolható Live Linux a partíciókezeléshez).
Amikor először bootol a Windows, akkor lát egy új partíciót a lemezen - amit D-nek szánok, amit a 4. pontban létrehoztam -, ezt felismeri, ad neki betűjelet automatikusan; szerintem így kell működnie, mint amikor bedugsz egy pendrive-ot, és automatikusan hozzárendel egy betűjelet. Tehát innentől lesz D-m.

"Majd ha a nem particionált területen Te magad létrehozol egy partíciót, akkor fog kapni betűjelet, de azt meg Te meghatározod, hogy mi legyen."
Windows alól, diskmgmt.msc-ben tiszta sor, hogy olyan betűjelet rendelek hozzá a listából, amilyet akarok, lehet akár W is. De gondolom Macriumban nem tudok hozzárendelni betűjelet, vagy igen? Meglepne, mert úgy tudom, ehhez registry-módosítást kell végezni, amit a Windows automatikusan megtesz, amikor a diskmgmt.msc-ben hozzárendelsz egy partícióhoz egy betűjelet, vagy módosítod azt. De ki tudja... pl. Te! :D

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#147) Fire/SOUL/CD válasza Sk8erPeter (#146) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, így kellene eljárni. Ha emlékem nem csal, akkor a Macrium is tud betűjel nélküli partíciót kreálni avagy levenni a betűjelet egy partícióról, illetve az AOMEI progija is alkalmas rá.
(Ha szükség lenne ilyenre(OEM partíció esetén lehet, de szvsz nem lesz szükség rá))

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#148) Sk8erPeter válasza Fire/SOUL/CD (#147) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

OK, köszi!
A partíció arrébbtolására UTÓLAG lesz szükség az OEM-partíciónál, eleve a végén való létrehozásra nincs lehetőség, igaz? Hogyan toljam a végére? Van erre mód a Macriumban? Vagy erre már GParted vagy ilyesmi kéne?

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#149) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#148) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Már túl vagyok a másolásokon, partíció-létrehozásokon: végül UNetbootin segítségével telepítettem egy pendrive-ra egy booolható PartedMagicet, majd itt GPartedban a Resize/Move opció kiválasztásával simán arrébb tudtam tolni az egész partíciót a lemez legvégére grafikus felületen, a progi pedig átmásolta az új területre a fájlokat.
A kettő között létrejött egy particionálatlan terület, itt létrehoztam az adatoknak szánt NTFS-partíciót (aminek a D betűjelet kéne kapnia).

Most másolgatom a dolgokat a PartedMagicen keresztül a Linuxos fájlkezelővel az adatpartícióra, aztán meglátjuk, mi lesz, meg indul-e az SSD-ről az OS, működik-e az egész a klónozás után. :)

Az SSD-ről történő első bootkísérlet idejéig szerintem csak letiltom a régi vinyót BIOS-ban (nincs kedvem fizikailag kiszedni ismét).

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#150) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#149) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szinte hihetetlen, de az egész mutatvány sikeresen működött... :Y :K

A Macriummal történő klónozás (a 3 partíció: rejtett boot-, rendszer-, OEM-partíció), a PartedMagic indítása, majd a GParteddel történő OEM-partíció lemez végére történő eltolása, az üres területen az adatpartíció (D) létrehozása, majd jópár adat új adatpartícióra történő másolása, majd a 200 MB-os bootpartíció szintén GParteddel történő "hidden" flaggel ellátása (kellett! Különben ez kapta volna a C-t) után az OS az SSD-ről hibátlanul bootolt, a programok működnek, és ami számomra igen meglepő, az OKR-gomb is ugyanúgy működik, mint előtte! (Igaz, még nem állítottam vissza a kezdeti állapotba a Windows-t, de eleve hibátlanul elindult, tehát nem volt olyan problémája, hogy ne találta volna meg a partíciót az eltolások miatt.) Úgy teszteltem, hogy végül fizikailag is leválasztottam a korábbi vinyót, és eddig semmi probléma nem volt. (Azonkívül, hogy a Google Drive átmásolt könyvtárát valahogy nem szerette, de ez nem különösebben para (beállítottam újból, aztán töltse csak le megint nyugodtan).)

A sebesség pedig lenyűgöző. Elég rendesen belaktam már az oprendszert, rengeteg felesleges dologgal is tele van, amit még nem volt időm kigyomlálni, de az SSD telepítésével hatalmas lendületet kapott ismét az amúgy már kicsit vánszorgós tempóra váltott operációs rendszer.
Eddig nagyon elégedett vagyok! :)
Készítettem fotókat, screenshotokat, meg videókat az alkalmazások indulásáról a folyamat dokumentálása, az állapotok összehasonlítása érdekében, ha majd lesz időm összeállítani, mindenképp megosztom.

Köszi a terelgetést! :K
A Macrium Reflect Free tényleg bevált.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.