Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) rétisün válasza kutyuska (#350) üzenetére


rétisün
veterán

a legacy boot-ot állítsd uefi-re.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#352) kutyuska válasza rétisün (#351) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Az UEFI nem csak W8 és 2TB-nál nagyobb lemezeknél kell?

" Babra munka, de megéri! "

(#353) rétisün válasza kutyuska (#352) üzenetére


rétisün
veterán

lehet (vagy keverem a gpt-vel? :F ) mindenesetre egy próbát megér, nem?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#354) kutyuska válasza rétisün (#353) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Közben utána olvastam ennek az UEFI-nek. Valóban gpt-t használ. Emiatt azután más a partíciós rendszere.
A HDD-re történt telepítéskor BIOS beállítás volt.
Nem tudom, hogy ezt a partíciós táblát hogyan tudja a Macrium kovertálni, vagy kell-e egyáltalán?

" Babra munka, de megéri! "

(#355) rétisün válasza kutyuska (#354) üzenetére


rétisün
veterán

ha nem kell az uefi (elvileg nem kell) akkor ugyanolyan partíciós rendszer jó kell legyen, mint hdd-n volt.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#356) spiritex


spiritex
veterán

Tudnátok segíteni abban, hogy a Macrium Reflect Free-vel hogyan lehet közvetlenül klónozni forrás- és célmeghajtót megadva? Tehát, hogy ne image file-t mentsen Backup-al, hanem mindjárt a másik vinyóra vagy SSD-re történjen a klónozás? Csak mert a feltelepített programban én ilyet nem találok.. Vagy az ingyenesben nincs is?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#357) rétisün válasza spiritex (#356) üzenetére


rétisün
veterán

nálam van:

(#358) kutyuska: ha nem rendszerfájlok, akkor sima másolás is jó, persze drivereket nem lehet csak úgy másolgatni, programoknál változó, van amelyiket simán másolva is működik, telepítés nélkül.
viszont ha ugyanolyan partíciók vannak, próbáld meg a régi partíciót klónozni az új helyére.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#358) kutyuska válasza rétisün (#355) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Az újratelepítés segített. A komplett partíciók meg voltak az SSD-n. A régi W7 partícióba telepítettem.
Most már bootol a W7. Csak nincs kedvem újra feltenni az összes drivert meg alkalmazást.
A Macrium nem tud fájlszinten klónozni? :F Még minden megvan a HDD-n.

" Babra munka, de megéri! "

(#359) spiritex válasza rétisün (#357) üzenetére


spiritex
veterán

És tényleg. Én a menüben kerestem keservesen... :R

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#360) rétisün


rétisün
veterán

ha már klónozás: egy sima adatokat tartalmazó partíciót érdemes klónozni, vagy jó az is, ha csak átmásolom a fájlokat? melyik gyorsabb, és lehet-e különbség a végén a klónozott és másolt lemez között?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#361) spiritex


spiritex
veterán

Erre valaki? :)

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#362) rétisün válasza spiritex (#361) üzenetére


rétisün
veterán

ezt kérdeztem eggyel feljebb :U

közben átmásoltam total kommanderrel a kérdéses meghajtót, utána csináltam egy mappaszinkronizálást fájltartatlom ellenőrzéssel.
persze lehet, hogy egy klónozás gyorsabban meg lett volna, de ez már csak menet közben jutott eszembe.

mod: lehet, hogy játszok egy összehasonlítóst ezügyben, összahasonlítok egy klónozott megy egy másolt partíciót.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#363) Impressa válasza rétisün (#362) üzenetére


Impressa
őstag

Arra kíváncsi lennék én is milyen eredménnyel zárul. Fejleményeket kérjünk. :D Bár, adatmeghajtóról beszélünk, akkor, lehet mindegy melyik módszert választod - a sebességet most nem veszem figyelembe - inkább a rendszerpartíciónál van jelentősége, ha jól gondolom. De javítsatok ki, ha rosszul gondolom. :))

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#364) spiritex válasza rétisün (#362) üzenetére


spiritex
veterán

Igen, tudom, csak láttam, hogy nem jön rá válasz, így én is feltettem, hátha előbb válaszol valaki, ha látja, hogy a dolog már kettőnket is érdekel...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#365) rétisün válasza Impressa (#363) üzenetére


rétisün
veterán

ott tartok, hogy megvan a klónozás és a másolás is, a másolás kb. 15 perccel tovább tartott, 132 giga adatot tartalmazó partíciónál.

most már csak az a kérdés, hogyan kéne összahasonlítani a két partíciót, pl. total commanderrel, vagy valami erre alkalmasabb progi?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#366) spiritex válasza rétisün (#365) üzenetére


spiritex
veterán

Mivel klónozol egyébként? Ghost-tal? És gondolom nem partíciót (mert akkor a célmeghajtón is kreálna egy ugyanolyan partíciót), hanem csak file-okat, mappákat. Jól gondolom?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#367) Impressa válasza rétisün (#365) üzenetére


Impressa
őstag

TC alkalmas rá szerintem ( összehasonlítás tartalom szerint ) mivel nem csak a tartalmát, hanem a fájl méretét is figyelembe veszi. Mivel elég sokat használtam duplikáció szűrésére, ezért is gondolom azt, hogy jó lesz.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#368) rétisün válasza spiritex (#366) üzenetére


rétisün
veterán

a klónozást macriummal csináltam, a másolást total commanderrel.

külső meghajtóba másoltam/clónoztam a partíciót, két vinyóra. most ezt a kettőt kéne összehasonlítani.

(#367) Impressa: valószínűleg az lesz, ha csak valaki nem mond valami alkalmasabb progit. de valószínűleg majd csak délután.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#369) Mercutio_ válasza rétisün (#368) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha már klonozas: Hogy tudom rá venni a macriumot, hogy egy 1TB-s vinyót változatlan méretben vigyen át egy 2TB - sre? A (van elsődleges és kiterjesztett partíció is)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#370) rétisün válasza Mercutio_ (#369) üzenetére


rétisün
veterán

szerintem ugyanakkora partíciókat csinál alapból, mint amekkorákat klónozol. nálam legalábbis a klónozott partíció (bájtra!) ugyanakkora lett, mint a forrás, és maradt üres hely, mert nagyobb volt a vinyó, amire klónoztam.

végzett közben a total commander az összehasonlítással, mondjuk ott elszúrtam kicsit a dolgot, hogy a klónozás és másolás között változott 1-2 fájl a forráspartíción (tegnap nem volt időm egyből klónozás után megcsinálni a másolást, pedig úgy kellett volna) ezektől eltekintve a többi fájl (~193.200 db) egyformák, de hát ez nem is meglepő :N

annyi derült ki, hogy a klónozás gyorsabban megvan.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#371) spiritex válasza rétisün (#370) üzenetére


spiritex
veterán

Köszönjük a tesztet! Akkor a válasz az eredeti kérdésre az, hogy érdemesebb klónozni, mert gyorsabb.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#372) Impressa válasza rétisün (#370) üzenetére


Impressa
őstag

Köszönjük az infót! :)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#373) Fire/SOUL/CD válasza Bandi79 (#324) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Privben írtál, de itt válaszolok, hogy aki hasonló cipőben jár, neki is segítségére lehessen a hsz.

1. készítsd el a boot-os eszközt és bootolj be róla
2. A System és a Recovery partíciókat együtt kijelölöd és sector by sector módban klónozod az SSD-re(SSD-n előtte nincs partíció, mert vagy Te magad letörlöd Windows alól vagy a Macrium is megteszi)
3. Kijelölöd a Windows partíciót és ezt már ne sector by sector módban klónozod, célnak az SSD-n található nem particionált területet megadva. (Itt gondoskodni fog a Macrium az átméretezésről is)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#374) spiritex válasza Fire/SOUL/CD (#373) üzenetére


spiritex
veterán

Kérdezném, hogy mi történik, ha a 2-es pontnál az ember nem sector by sector módban csinálja a System és Recovery partíciók klónozását?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#375) Fire/SOUL/CD válasza spiritex (#374) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Kizárólag Macrium kapcsán: Ha több partíció van egyszerre kijelölve, akkor a "sima" üzemmódban (Intelligens szektor másolás) is nem méretezi át a partíciókat.
Ettől függetlenül azért szoktam kihangsúlyozni a sector by sector üzemmódot, mert más klónozó szoftverek használata esetén sokszor nélkülözhetetlen, ugyanis vannak olyan alkalmazások, ahol csak és kizárólag a sector by sector üzemmódban lehet az eredeti partícióval azonos méretű partíciót klónozni.

Szóval célszerű ezt egy életre megjegyezni, hogy OS-ekhez tartozó minden egyéb partíciót(legyen bármilyen szoftvered is) azt mindig sector by sector módban klónozz.

UI: Vannak olyan speciális alkalmazások, amelyek nem hagyományos fájlkezeléssel dolgoznak, hanem szektoros elérések, szektorcsoportok olvasásával/írásával hoznak létre/módosítanak/törölnek állományokat. Ezen esetben kizárólag sector by sector copy jöhet szóba, mert muszáj/nélkülözhetetlen, hogy minden egyes állomány pont ugynazon a szetorcsoporton helyzkedjen el a cél meghajtón is, mint a forrásmeghajtón volt.
(Bináris copy-nak is nevezik, mert mindent "bit-ről-bitre" átvisz, az üres területeket is)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#376) spiritex válasza Fire/SOUL/CD (#375) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi szépen! Értem és akkor megnyugodtam, mert én nem állítottam ilyet a Macriumban, amikor csináltam a rejtett és system partíció klónozását. :R

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#377) spiritex válasza Fire/SOUL/CD (#375) üzenetére


spiritex
veterán

Azt még meg tudnád mondani, hogy mit jelent az, hogy kizárólag otthoni használatra ingyenes a Macrium? Milyen az üzleti felhasználás? Ha egy cég használja? Ha igen, akkor az miért nem ingyenes?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#378) Fire/SOUL/CD válasza spiritex (#377) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Magánvállalkozó (vállalkozói engedély) és cég (bejegyzett cég) nem használhatja az ingyenes változatot, ott meg kell venni a fizetős verziót. Amúgy ez így nagyon rendben van (nem egy cég ugyanígy kínálja alkalmazásait), ugyanis a fizetős szoftverekből él a Macrium is és pont ezért van lehetőség, hogy ingyen használhass otthon egy jó progit. (Számos ilyen felfogású cég létezik és számos szoftver ingyenes otthoni közegben)
Persze vannak olyan cégek is, amelyek nem adnak semmit ingyen, pl Acronis. Én anno megvettem jó pár éve a True Image Home változatot, de ingyen nem frissíthetek újabb változatra sem, csak kedvezményesen avagy meg kellene vennem mindig külön a legújabb verziót (nem igazán olcsó)...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#379) Bandi79 válasza Fire/SOUL/CD (#373) üzenetére


Bandi79
aktív tag

Köszönöm a választ !

Az általad javasolt módszer helyett bátorkodtam egy egyszerűbb utat választani:

1. C: (Win7) partíciót lekicsinyítettem lemezkezelőben ameddig engedte (~111 mega)
2. Macriummal fogtam a system és a C: partíciót és a mellékelt bemutatót követve átmigráltattam SSD-re (recovery partíciót hagytam a HDD-n)
3. Boot test -> Win 7 vígan indul SSD-ről :K
4. Mivel lett egy csomó partícióm, illetve a D-ből H-lett, lemezkezelőben visszaneveztem H-t D-re, a felesleges partíciók betűjeleit pedig elrejtettem -> Így maradt végül egy átlátható C,D,E (SSD Win7,HDD Adat,DVD meghajtó) struktúra

Valóban remek program ez Macrium Reflect, ajánlom mindenkinek ! :C
(Samsung Migration progit, amit a 840 EVO-hoz adtak fel se telepítettem / ki se próbáltam)

Még egyszer köszönöm a remek leírást és a segítséget !

(#380) spiritex válasza Fire/SOUL/CD (#378) üzenetére


spiritex
veterán

És egy magánvállalkozó vagy cég ki sem próbálhatja a Trial-t?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#381) Möhe


Möhe
addikt

üdv.

A minap csináltam a Reflect-el egy Win_7 mentést friss telepítés után pár alap program,SP1,nyelvi dolgok és egyebek ami kb ~11GB.
Nah a hétvégén behalt a rendszer,tegnap újrahúztam és most az a múltkori mentést akarom hogy legyen a kiindulási pontom. Hogyan álljak neki? :F

szerk:
ssd: win 7
hdd: itt a múltkori mentés + pár program is

[ Szerkesztve ]

(#382) rétisün válasza Möhe (#381) üzenetére


rétisün
veterán

itt egy oldal, ami segít. ha elakadnál, vagy valami nem tiszta, kérdezz nyugodtan.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#383) Fire/SOUL/CD válasza spiritex (#380) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Persze, hogy kipróbálható, pont azért van/azt jelenti a TRIAL. Aztán ha beválik, akkor meg kell/lehet venni.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#384) spiritex válasza Fire/SOUL/CD (#383) üzenetére


spiritex
veterán

Értem, akkor viszont, ha egy cég csak egyszer szeretne átklónozni egy rendszert SSD-ről HDD-re vagy fordítva, akkor azt ingyen megteheti a Trial-lal, mert az is tökéletesen alkalmas erre a feladatra. Utána meg fogja és uninstallálja. Ez így igaz akkor?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#385) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Egy IBM T60 (type 1956, 14"-os méretkategória) kicseréltem a gyári 120GB-os sata HDD-t egy Samsung 830 64GB SSD-re. A macrinum reflect-el átklónoztam (SSD usb-s külső házban volt), 3 partíció, kb. 40 GB adat, kb. 51 perc. Minden OK, SDD be a laptopba, rendszer pikk-pakk felállt, hibátlan működés órák óta (róla írok). Viszont, a TRIM engedélyezve, de inaktív HDS 4.40 pro szerint. Információnál is hiányzik a pipa az SDD jellemzőknél a "meghatározott olvasás TRIM után " (mellette: nincs támogatva) és a "oprendszer TRIM funkció" mellől (mellette: támogatva, letiltva). Ha cmd rendszergazdaként és beírom a "fsutil behavior query disabledeletenotify" -t, 0-t ír, ha meg beírom a "fsutil behavior set disabledeletenotify 0" majd megint ellenőrzöm a fenti paranccsal, akkor is 0-t ír, de HDS szerint nem aktív a TRIM. Alignálás ok, ellenőriztem cmd-> msinfo32->tárolás->az SSD-nél a "partíció kezdetének eltolása" számot visszaosztva 4096-al és 256 jött ki kereken.

Mit kellene tennem, hogy aktivvá tegyem a TRIM-el?

Üdv

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#386) Schatt


Schatt
csendes tag

Sziasztok!
A Jézuska meglep egy Kingstone 60gb V300 ssd vel (ami remélem a megold egy gépujraindulási problémámat is.) adva vagyon egy 2TB WD EARX 1 db 60gb renszerparticióval (win7 64 ultim. + fontosabb progik) és 1db adatpartícióval. Értelemszerűen a rendszert szeretném átteni az ssdre.
Mivel ugyanakkora a partíció mint az ssd, gondolom ezzel nem kell bíbelődnöm?
Olvastam egy PcWorld cikket Váraljai Krisztiántól (remélem nem bűn) és egy EaseUS Partition Master progiról ír benne viszont ezután egy másik progival az " alignálást" kell megpiszkálni:

" HDD-k 63 blokkjával szemben az SSD-knek 64 blokkra van szükségük az MBR partícióhoz. Amennyiben nem toljuk el helyesen az első partíció kezdetét (ami nem egyelő az MBR-rel), akkor az SSD élettartama és sebessége is romlik, mivel sokszor egy egység miatt két blokkot is írni kell az árnyúlás miatt. Indítsuk el tehát a Gpartedet (akár Live Ubuntuval, akár a DVD mellékleten lévő bootolható ISO-val), a megnyíló menüben válasszuk ki az SSD-t, és azon belül a fő partíciót. Ezután kattintsunk a Resize/Move-ra, a „Free Space Preceding”-et tegyük át 2 MB-ra, vegyük ki a pipát a „Round to Cylinders”-ből, majd véglegesítsük a lépéseket a „Resize/Move” gombbal. Miután kész, ismét csináljuk meg ugyanezt, ám a „Free Space Preceding” ezúttal 1 MB legyen. (Eredetileg is ennyi volt, de a Gparted furcsa számolási módja miatt előbb fel kell venni 2-re, majd vissza 1-re.)"

A Macriumnál ilyet nem olvastam ezek szerint ez ezt megoldja magától? Nem kell hibától vagy lassulástól tartanom?
Köszi A segítséget előre is.

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: Attila

(#387) rétisün válasza Schatt (#386) üzenetére


rétisün
veterán

link, a topikindító írásból....a macriumnál nem kell ilyennel foglalkoznod, nem véletlenül lett a legjobb a tesztelt programok közül.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#388) Schatt válasza rétisün (#387) üzenetére


Schatt
csendes tag

köszi Rétisün!
Ilyesmit még nem csináltam inkább lelkes ezermester vagyok mint számítógépguru. Azért is tartok a művelettől mert egyszerűnek tűnik, de nekiesek valamelyik nap.

Üdvözlettel: Attila

(#389) Schatt válasza rétisün (#387) üzenetére


Schatt
csendes tag

Kicsit elmélyültem... szóval valóban adva van a 60gb rendszer de van mellette a 100MB rendszernek fenntartott hely ami ugye együtt nem megy fel a 60gb SSDre.Persze elvileg azaz a művelet előtt gondolom... mi a teendőm ilyenkor?

Üdvözlettel: Attila

(#390) rétisün válasza Schatt (#389) üzenetére


rétisün
veterán

akár a win 'beépített' partícionálóprogija is jó (kezelés/lemezkezelés/kötet zsugorítása) arra, hogy a mostani rendszerpartíciból 1-2 gigát lefaragj. miután klónoztad a rendszert (a 100 MB-os rejtett partícióval együtt) ugyanúgy a lemezkezelőben ki tudod terjeszteni a partíciót az ssd teljes méretére.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#391) Schatt válasza rétisün (#390) üzenetére


Schatt
csendes tag

Köszönöm! már bizsereg a tenyerem :C :R

Üdvözlettel: Attila

(#392) spiritex válasza Schatt (#389) üzenetére


spiritex
veterán

Ha a 60 GB nincs tele a HDD-n, akkor semmi gond, majd a Macrium megoldja.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#393) Schatt válasza spiritex (#392) üzenetére


Schatt
csendes tag

Természetesen nincs tele. Ezek szerint magától csökkenti a rendszerpartíciót, mert gondolom a 100MB rendszer számára fenntartott partíció fixen van belőve erre a méretre?
Jól értelmezem? akkor nem kell a partíció méretét először csökkenteni majd másolás után kiterjeszteni a lemezkezelővel?
Köszi ati

Üdvözlettel: Attila

(#394) spiritex válasza Schatt (#393) üzenetére


spiritex
veterán

Nyugodtan telepítsd fel a Macriumot a gépedre, és tegyél vele egy próbát. Nem kell végig csinálni az egész folyamatot, de ismerkedhetsz vele, a képességeivel. Mert lesz egy menüpont valahol, ha jól emlékszem a partíciók alatt egy sorban, hogy "Partíciók tulajdonságai" és abba ha belemész megnézheted, mit mekkorára fog csinálni. A 100-as az igen fix, a másik lesz kisebb, de nézd meg magad, nem vesztesz vele semmit. A lényeg, hogy ez mindenszituációt lekezel, és ha valami problémát talál, akkor azért is szól, hogy mi legyen a teendő. Nagyon intuitív kis program, ez tényleg egy olyan eset, amikor az ember úgy érzi a készítők megérdemelnék, hogy az ember megvegye.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#395) Schatt válasza spiritex (#394) üzenetére


Schatt
csendes tag

Hát remélem sikerrel jártam, bár a Cloned Partitions Properties részét az alignálással a win7 re úgy ahogy van kihagytam...
Lehet ebből gond?
Látszólag minden rendben a rejtett partició és a rendszer is a lecsökkentett méretben rendben átment, bios boot átállítás után szépen megy kicsit gyorsabb is, csak a működés rovására nem fog-e menni?
Még van egy érdekesség az eddig rejtett partíció a számítógép alatt is látszik pedig a hdd-nél ezt nem mutatta.
Viszont közben megint eldobta a hdd-t ami a korábbi problémám , most persze nem áll le a gép hiszen a rendszer már az ssd-ről fut viszont nem csak a hdd tünt el a számítógép nézetben a meghajtók közül hanem az ssd addig rejtett partíciója is. Ez mi lehet?
Más... a ssd mint leválasztható usb eszköz megjelenik a tálcán, ezt hogyan lehetne kiküszöbölni? (egy rossz mozdulat és le is lőttem a gépet pedig csak pl. a pendrive-ot akartam leválasztani)

Köszönöm
Ati

Üdvözlettel: Attila

(#396) Schatt válasza Fire/SOUL/CD (#378) üzenetére


Schatt
csendes tag

Kedves Fire/SOUL/CD!
Kérdezte valaki, hogy kihagyta az alignálást mit kell tennie. Én is így tettem de én nem látok problémát, mivel tudnám leellenőrizni? Illetve amit észrevettem hogy a régi a hdd-n lévő rendszer szmára fentartot partíciót használja a win7 , mivel tudom rávenni hogy az ssd-ét használja.

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: Attila

(#397) spiritex válasza Schatt (#395) üzenetére


spiritex
veterán

"...csak a működés rovására nem fog-e menni?"

Ezt a kérdést nem értem. Mi menne a rendszer rovására?

A lemezképek alapján a rendszer így jó ahogy van, amit megtehetsz, hogy a HDD rejtett partíciója előli D betűt elrejted. Jobb egér, csere, betűjel semmi. Az természetes, hogy alapból látszik, hiszen már semmi köze a rendszernek hozzá.

"észrevettem hogy a régi a hdd-n lévő rendszer szmára fentartot partíciót használja a win7.."

Miből gondolod, hogy a hdd-n levő rendszer számára fenntartott partíciót használja a win7?

"...hdd tűnt el a számítógép nézetben a meghajtók közül hanem az ssd addig rejtett partíciója is."

Ezt sem értem. Az miért baj, hogy nem látszik a rejtett partíció a Sajátgépnél? Vagy a Lemezkezelésre gondolsz, hogy ott nem látod?

"...a ssd mint leválasztható usb eszköz megjelenik a tálcán, ezt hogyan lehetne kiküszöbölni?"

Erre is fogok írni megoldást, csak elő kell keresnem. Az SSD-t a legelső, 0-s slotba dugtad?

Ami pedig az alignálás kérdését illeti, ezen cikk 1. pontja leírja, hogyan lehet ellenőrizni az AS SSD Benchmark progival, de ha szeretnéd tudni, hogy minden rendben van-e az SSD körül, akkor indítsd el ezt a programot és a képernyőmentést tedd fel ebbe a topic-ba és kérj róla véleményt.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#398) Schatt válasza spiritex (#397) üzenetére


Schatt
csendes tag

Köszönöm! igen megpróbálom kifejteni.

"...csak a működés rovására nem fog-e menni?"
Ezt a kérdést nem értem. Mi menne a rendszer rovására?

Egy cikkben olvastam, ha nem végezzük el az alignálást Pl win7 akkor az a rendszer lassulásához és a ssd élettartalmának csökkenéséhez vezet.

"észrevettem hogy a régi a hdd-n lévő rendszer szmára fentartot partíciót használja a win7.."
Miből gondolod, hogy a hdd-n levő rendszer számára fenntartott partíciót használja a win7?

Két dolog miatt gondolom, az első hogy a képen látható a zöld pipa ami szerintem arra utal (vagy a Hdd Sentinel vagy intel lemezkezelője teszi oda) hogy használatban van és ok.. de lehet tévedek viszont a másik ami erre utal, hogy a lemezkezelőben aktív és ha formázni akarom ezt a partíciót az írja -használatban van és a rendszer működésének a hibájához vezethet a törlése. ???

"...hdd tűnt el a számítógép nézetben a meghajtók közül hanem az ssd addig rejtett partíciója is."
Ezt sem értem. Az miért baj, hogy nem látszik a rejtett partíció a Sajátgépnél? Vagy a Lemezkezelésre gondolsz, hogy ott nem látod?

Közben rájöttem hogy az nem az ssd hanem a hdd partíciója tehát jogos hogy eltűnik ha eldobja a hdd-t :)

"...a ssd mint leválasztható usb eszköz megjelenik a tálcán, ezt hogyan lehetne kiküszöbölni?"
Erre is fogok írni megoldást, csak elő kell keresnem. Az SSD-t a legelső, 0-s slotba dugtad?

Igen 3 sata3 és 5 sata2 van amiből az első intel chipsettes és erre tanácsolja az Asrock a gyors átvitel érdekében a meghajtót csatlakoztatni.( Nálam SATA3_0 vagy A0)

A leírtak szerint pedig letesztelem a működést.
Köszi mégegyszer!
Attila

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: Attila

(#399) Fire/SOUL/CD válasza Schatt (#396) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

W7/8/8.1-el particionált meghajtókon biztosan rendben van az alignálás, erről az OS gondoskodik. SSD-k esetén lényeges, amit az általam fejlesztett SSDOK progival is leellenőrizhetsz(számos egyéb dolog mellett).

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#400) spiritex válasza Schatt (#398) üzenetére


spiritex
veterán

"...a képen látható a zöld pipa ami szerintem arra utal (vagy a Hdd Sentinel vagy intel lemezkezelője teszi oda) hogy használatban van..."

Az a zöld pipa nem azt jelenti, hanem azt a Hard Disk Sentinel teszi oda, hogy a SMART adatok alapján rendben van a meghajtó.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.