Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Aethelstone válasza Aethelstone (#450) üzenetére


Aethelstone
addikt

Közben utánanéztem és igen, működhet.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#452) Czibor10


Czibor10
tag

Sziasztok!
Egy kis hdd-ről szerettem volna átköltözni egy 100gb-os ssd-re, de talán túl régi a hdd, és azt írja nagyobb a célmeghajtó szektormérete. Bocs, ha nagyon alap dolog, de még nem volt dolgom ssd-vel. Így néz ki a dolog:

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#453) Soma01 válasza Fire/SOUL/CD (#449) üzenetére


Soma01
veterán

Köszi!

Majd lesz nekem is egy ilyen átmásolásos akcióm. De még a postán van az ssd....

(#454) Soma01


Soma01
veterán

File: Macrium_Reflect_Free5_2_6551_x64_WinPE50_Rescue.iso
CRC-32: 1a64d539
MD4: 434cd74b2a3d248afc1efa3b2aa8c639
MD5: f2eaa2cab49a395e2be81ff3cecd92c5
SHA-1: 8166fd4c0d4cee4c188720d2dfafed7133434fcb

?

(#455) Fire/SOUL/CD válasza Soma01 (#454) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ööö, itt mit is kellene látnom? :U

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#456) Soma01 válasza Fire/SOUL/CD (#455) üzenetére


Soma01
veterán

A hash értékeket.
Csak szeretem leellenőrizni a sima (nem torrentes) letöltéseket, hogy nem sérültek-e, nincs-e bennük hiba.
Ha be van csomagolva valami az ok, mert kicsomagoláskor, úgymond le van ellenőrizve. Ha van sfv vagy hasonló ellenőrző fájl, az is rendben van, mert tudom vele tesztelni.
Tehát arra vagyok kíváncsi, hogy jók e hahs értékek? Elég egyet is megnézni, csak többet is beírtam, mert nem tudom, te melyiket favorizálod. Esetleg a cikkben is oda írhatnád...

(#457) Fire/SOUL/CD válasza Soma01 (#456) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ja, oké... Az rendben van. (mondjuk egy SHA1-t megadhatok a letöltésnél(meg is adtam már) ha erre is van igény)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#458) Doky586 válasza Fire/SOUL/CD (#457) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A legelterjedtebb és legpontosabb az MD5. Pl. a Synology NAS is MD5-öt számol önmagától..

(#459) KTU válasza Czibor10 (#452) üzenetére


KTU
addikt

Nem az éppen használatban lévő oprendszert akarod másolni?

Ha nem a válasz.

A GP Disk 3 lemezen töröld a 92,12GB méretű partíciót ( katt a Delete Existing partition )
És ezután drag and drop a Disk 2 tartalmát a GP Disk 3 -ba.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#460) Czibor10 válasza KTU (#459) üzenetére


Czibor10
tag

Köszi, nem is tudtam erről a drag and dropról, de így is ugyanazt írja ki, incompatible.
Most igazából már nem is érdekelne, hogy milyen rendszer lenne rá téve, csak sikerülne SSD-re rakni. Clean install-t is próbáltam, de a Vista lemez azt írja, hogy GPT particionálás stílus szerinti, úgyhogy nem megy, a windows 8 frissítést pedig csak a régi helyére, a hdd-re engedi rakni. Így kb. annyit érek vele, mint egy 100 GB-os HDD-vel :U .
Ha van valami ötlet, ne tartsátok magatokban :R

(#461) Fire/SOUL/CD válasza Czibor10 (#460) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

MBR partíciósémát használó meghajtót nem lehet GPT partíciósémát használó lemezre klónozni(mint ahogy GPT-t sem lehet MBR-re)
Ha egy MBR-es HDD-ről készítettél backup-ot, azt sem lehet egy GPT-s lemezre visszaállítani(és fordítva sem)

A megoldás annyi, hogy a cél meghajtót(ami most GPT-s) újra kell inicializálni MBR-re (a művelet teljes adatvesztéssel jár): [link]
Ha ez megtörtént, akkor már klónozhatsz is, meg a clean install sem fog "nyafogni".

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#462) Czibor10 válasza Fire/SOUL/CD (#461) üzenetére


Czibor10
tag

Köszi, sikerült :) . Viszont a klónozás még így se megy, mert az ssd sector size-a 2048, a hdd-é 512.
A telepítésnél se gond már a gpt, de még így se akar menni [ezek miatt]. Elméletben pedig jó az illesztőprogram. Nem lehet, hogy az ssd-vel van baj?

(#463) Fire/SOUL/CD válasza Czibor10 (#462) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor elsőre mindenféle kérdezgetés nélkül, dobj egy képet az SSDOK-ról(beépített screenshot opcióját használd)
Természetesen a futó Windows alól indítsd, és az SSD is legyen rákötve az alaplapra, ez fontos(mindegy, hogy az SSD még inicializálva sincs), utána remélhetőleg okosabb leszek.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#464) Adixos


Adixos
csendes tag

Hali
Lenne gy olyan gondom, hogy sógorom win 7 64 bites rendszerét klónoztam SSDre, minden rendben végbement ahogy az megvan írva, de észrevette hogy nem tud word doksit menteni
beállítottam a meghajtókon a jogokat így most a winyóra tudok menteni de az ssdn jogok beállítása után sem tudok menteni vagy létrehozni semmit
mindíg kiirja hogy nincs meg a jogom
remélem tudtok segíteni és előre is köszönöm a válaszaitokat

(#465) KTU válasza Adixos (#464) üzenetére


KTU
addikt

Szerintem nincs köze a klónozáshoz.

"beállítottam a meghajtókon a jogokat így most a winyóra tudok menteni"

Akkor ha jól értem, visszaraktad a vinyót és azon se ment?

Párszor már használtam, nem tapasztaltam ilyen hibát.
Most is klónozott SSD-s rendszert használok.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#466) Adixos válasza KTU (#465) üzenetére


Adixos
csendes tag

az a lényeg, hogy a vinyóról lett klónozva a win7
amikor már az ssd átvette a szerepet akkor le lett formázva de se előtte se utána sem tudtunk menteni rá csak mikor beállítottam az írási és olvasási jogokat
az ssd-n sem tudtunk menteni még akkor sem miután a jogokat átállítottam
ugyhogy ez a helyzet és klonozás előtt mentek ezek a dolgok azért gondoltam hogy ezzel lehet a gond de ez csak tipp nem kézpénz
először volt dolgom ssdvel és tuti hogy valami ebböl adódó probléma lehet
az ssdt betettem sata0-ba a vinyót meg sata1-be
nem volt dolgom még klónozással sem lehet hogy én csesztem el valamit közben
a progi áttette rá a sógorom bevált rendszerét és ennyi ha valami + lépést kihagytam akkor írjátok meg

(#467) Adixos


Adixos
csendes tag

nahh tesztelgetve lett és az a helyzet hogy csak az ssd gyökerébe nem akar menteni, az almappákba pedig gond nélkül ment

(#468) Doky586 válasza Adixos (#467) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#469) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Megjött az SSD :C Most már csak egy migrálás kell és örömbódottá' :DDD

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#470) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

V5.3.7109 ISO-k legyártva, feltöltve.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#471) KTU válasza Fire/SOUL/CD (#470) üzenetére


KTU
addikt

Köszönöm hogy megosztod.
:R

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#472) XtremLor


XtremLor
őstag

Hi

Vegigfutottam a lepeseken, yumi boot utan, error 15-ot dob, file not found
viszont az isos mappaban ott van a file :F
Valakinek valami otlet?

"Legen...Wait for it...Dary"

(#473) Fire/SOUL/CD válasza XtremLor (#472) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az 1.0.0.1-es Yumi-t használtad, ami linkelve is van a bejegyzésemben vagy egy újabbat?
Mert a régebbivel kellene megpróbálkozni.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#474) XtremLor válasza Fire/SOUL/CD (#473) üzenetére


XtremLor
őstag

A leirasban szereplo 0.1.1.0-et hasznaltam, vegul nem szivoztam vele ultraisoval megoldottam meg akkor, viszont regebben mintha mar hasznaltam volna yumi-t lehet nem ez a verzio volt, mivel akkor flottul mukodott!
Koszonom a segitseget! :R

Most nezem 2.0.0.8 jarunk most, igy nem csoda hogy nem ment :U

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#475) bugizozi


bugizozi
őstag

Szia!

Köszönöm a Macrium Reflect WinPE-t. Ment az SSD-re költözés, mint a karikacsapás!

:R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#476) davidsone


davidsone
addikt

Hasznos teszt :R
Klónozásra fel :C

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#477) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Macrium Reflect Free 5.3.7170-es ISO-k legyártva, feltöltve. [link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#478) Mercutio_ válasza Fire/SOUL/CD (#477) üzenetére


Mercutio_
félisten

:R

Májsztró, erre van valami tipped?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#479) Mercutio_ válasza Mercutio_ (#478) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tárgytalan, GPT kellene, ellenben az EaseUs Particion master 10.1 free-ben nem látok olyan lehetőséget, hogy GPT legyen az MBR :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#480) Fire/SOUL/CD válasza Mercutio_ (#478) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Alapvetően 2 dolog lehet
1. Ez ismert jelenség, hogy 746G nem látszik, ritkábban az OS alap drivere okozza, gyakrabban az Intel nem megfelelő/hibás IRST drivere. Szóval elsőre ezt kellene kideríteni, egy újabb/másik IRST drivert kellene próbálkozni.felpakolni
2. Ha az előbbi dolog nem segítene, akkor vélhetően a kisebbik HDD-n MBR partícióstílus van, míg az újabb, 3TB-oson köztelező a GPT partícióstílus(ellenkező esetben a 2TB feletti területet nem tudod használni)
Szóval MBR-ből klónozni GPT-re, az egy kicsit összetettebb feladat: [link]

UI: Ha belevágsz a 2. pontba, akkor jó lenne tudnom, hogy milyen OS-t használsz, mert a létrehozandó, UEFI-hez kapcsolódó partíciók mérete OS-ként más méretű, és azt "illik" betartani(pl a linkelt leírásban nem W8.1-hez hozzák létre)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#481) Mercutio_ válasza Fire/SOUL/CD (#480) üzenetére


Mercutio_
félisten

Közben letettem a klónozásról (lásd előző hsz) csak GPT-síteni szeretném az MBR-es 3TB-s vinyót, aztán azon létrehozok 2-3 partíciót (adattárolásra használom csak)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#482) Mercutio_ válasza Mercutio_ (#481) üzenetére


Mercutio_
félisten

GPT-sítés, hogy más ne bénázzon: Nem a köteteken, hanem magán a vinyón kell jobb-gombot nyomni, és máris látható a "Convert to GPT" :C
Ugyanez igaz EaseUs esetén is :B

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#483) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Másik Cloud szolgáltatóra költöztem, most már tölthető minden egy helyről.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#484) MrCsiT válasza Fire/SOUL/CD (#477) üzenetére


MrCsiT
addikt

Szia!

Az ISO-t hogyan varázsolom fel USB-re? :F

Ha jól értem, pl. a "Macrium_Reflect_Free5_3_7170_X64_Winpe50_Rescue.iso" egy bootos, WinPE+Macrium együtt ISO?

update: ez a program ígéretesnek tűnik:

Rufus

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#485) MrCsiT válasza MrCsiT (#484) üzenetére


MrCsiT
addikt

update2: leteszteltem, a Rufus felírja USB-re az ISO-t, és az működik is felírás után(bootos lesz)

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#486) wocsok17


wocsok17
tag

Sziasztok!
Van egy laptopom, amiben van egy 160-as winyó. Kaptam egy nagyobbat (nem ssd, de gondolom ebből a szempontból mind1), és azt szeretném megoldani, hogy a régi rendszert átpakolni az új winyóra, de a rendszer partícióját szeretném nagyobbra csinálni, hogy tudom ezt megtenni?
Nem szeretnék újratelepíteni mindent.

(#487) klarkzone


klarkzone
tag

Három fontos dolog hiányzik a leírásból, ha XP szeretnénk klónozni, ráadásul régi PATA csatlakozós notebook-oknál ahol, csak a gép csatlakozóján keresztül tudjuk használni a forrás és cél meghajtókat:

1. Minden új eszközt, inicializálni, particionálni kell, különben a macrium nem fogja látni ezt a meghajtót. Ezt a legegyszerűbb egy windows7 telepítővel megtenni, és a partíciók létrehozása után kilépni a telepítőből. Lehet más particionálót is használni, de ez atombiztos.
2. Yumi-ban (a legfrissebben) Try an unlisted iso (GRAB) re kell állítani és akkor lehet hozzáadni iso-kat, amik el is indulnak.
3. Amikor PATA 2,5" meghajtóról készítünk image-t (mert nincs IDE 2,5"-os külső tárolónk a sima klónozásra stb.) USB-s külső tárolóra, mert szeretnénk régi laptopunkat tuningolni, akkor a visszaállításnál (mikor már bent van a gépben az új PATA 2,5" SSD vagy a PATA egy 1.000- forintos átalakítóval használt mSata SSD!) felül kell írni az MBR-t, csak így engedi módosítani a partíció beállításait és alignálni (XP klónozás).

Ezt csak azért írom le, mert 3x szívtam amiatt, hogy a partíció tulajdonságainak módosítása hivatkozás nem élt a programon belül, csak amikor már a finish-hez értem, láttam, hogy ott vannak a spec. beállítási lehetőségek, amiben beállítottam, hogy felülírhatja az MBR-t, visszaléptem és máris élt a hivatkozás, méretet, eltolást mindent be lehetett állítani, természetesen a Vista 1MB a jó beállítás SSD-re. XP klónozásáról van szó.

(#488) diobioesz1


diobioesz1
tag

Szevasztok!
Azt szeretném megkérdezni,hogy 8.1-est kinek sikerült klónozni és melyik programmal? Esetleg 10-est,mert én bármivel csináltam,végigment,közölte,hogy minden oké,de még nem indult be egyik klónom sem.Xp-7-es az rendben.
Választ köszönöm!

(#489) Fire/SOUL/CD válasza diobioesz1 (#488) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha a W8.1 UEFI-ben van telepítve, akkor ott kicsit más az eljárás, mert több "extra" partíció is létezik és azok is kellenek. [link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#490) diobioesz1


diobioesz1
tag

Nem hiszem,hogy UEFI-ben van telepítve,bár elnézést,ha rosszat írok.Én telepítettem egy 500gb-os HDD-re.
A 8-ast sem lehet akármelyik programmal klónozni.Én konkrétan nem azt kérdezném,hogy SSD-re hogyan lehet,mert nekem a 8-as sem indult be SSD-n ami HDD-n beindult,hanem azt,hogy esetleg másik programról nem tudtok? Aztán próbálkozom és vagy megy,vagy nem...

(#491) frekivalto2


frekivalto2
csendes tag

Sziasztok.

Kérdésem az lenne, hogy az USB-ről való indulás után (ha sikeres) milyen képernyő kell, hogy bejöjjön?
USB3.0-ás pendrive-ra a leírás szerint megcsináltam, hogy booth pendrive legyen, nem volt hibaüzenet.

Viszont az a sanda gyanúm, hogy mégse arról töltődik be a rendszer, hanem a meglévő OP rendszer jön be.

Leírás szerint stimmel minden, de nincs választási lehetőségem a leírás szerinti két programról.

[ Szerkesztve ]

(#492) frekivalto2 válasza frekivalto2 (#491) üzenetére


frekivalto2
csendes tag

Leírás:
Multi-Boot Pendrive készítése: Macrium Reflect Free és MiniTool® Partition Wizard Home Edition
1. Letöltöd a YUMI 0.1.1.0-t
2. Csatlakoztatod a Pendrive-ot, majd elindítod a YUMI-t
3. Kiválasztod a Pendrive betűjelét, bepipálod, hogy formázza le FAT32-re, a listában a Try an Unlisted ISO elemre állsz, betallózod a kívánt Macrium Reflect Free ISO-t és a Create gombra kattintasz. [link]

Ezt a fájlt (nem pontosan ilyen névvel találtam meg az ajánlott letöltések között, hanem ilyen néven:
Macrium Reflect Free 5_3_7170_X64_Winpe50_Rescue.iso

Ezt letöltöttem, és ezt állítottam be,

Valami nem stimmel...

[ Szerkesztve ]

(#493) Fire/SOUL/CD válasza diobioesz1 (#490) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Azt pedig, hogy UEFI-ben vagy Legacy-ban telepítettél-e, azt muszáj lenne tudnod... :B
A W8.1 UEFI-ben 3 segédpartíciót is létrehoz automatikusan (ha teljesen le van törölve a meghajtó és a telepítővel hozod létre), aminek így kell kinéznie mindenkinél: [link]

Ha ez a 3 segédpartíció nincs kijelölve a klónozásnál, akkor az OS nem fog elindulni.

frekivalto2
Boot-oláshoz, az alaplapod boot menüjét kell előcsalogatni(akkor amikor a gép indul) és abból a boot menüből kell kijelölni a pendrive-t, hogy onnan induljon. A bootmenüt általában F8/F10/F11/F12 avagy (laposoknál) gyakran ESc billentyűvel lehet elővarázsolni. Ha tudnám az alaplapod pontos típusát, akkor meg tudnám pontosan mondani melyik funkcióbillentyű is az, ennek hiányában csak általánosan tudom azt mondani, hogy pl Asus/ASrock esetén tipikusan F11, MSI-nél F10, Gigabyte-nál F12 szokott lenni.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#494) frekivalto2 válasza Fire/SOUL/CD (#493) üzenetére


frekivalto2
csendes tag

Szia.

Köszönöm a segítségedet előre is...

Igen, ezt tudom. F2-re lép be a boot-menűbe. Ott az USB van beállítva elsőnek, majd a HDD. Mivel az USB-ről sikertelen (gondolom én) ezért meg tovább a HDD-re.

Viszont valahogy eljutottam oda, hogy kész lett a klónozás, de a meghajtó jele átváltozott H-ra, sajnos. Azt mivel tudnám visszaírni C-re? Az más kérdés, hogy működik-e?

Illetve, ha most kiveszem a HDD-t, és beteszem helyette az SSD.t, akor valszeg C meghajtó lesz...???

[ Szerkesztve ]

(#495) Mercutio_ válasza frekivalto2 (#494) üzenetére


Mercutio_
félisten

Usb3-rol nem bootolnak az eszközök, usb2-es csatira kell dugni a pendrive - ot.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#496) frekivalto2 válasza Mercutio_ (#495) üzenetére


frekivalto2
csendes tag

Köszönöm.

Úgy néz ki, hogy sikeres volt a klónozás. Már most az új SSD van bent, arról megy az OP rendszer.

Boot-olás nélkül csináltam meg azt a procedúrát, amiről itt is, meg a leírás is készült. Úgy vágtam bele, hogy megpróbálom, vesztenivalóm nincs vele, legfeljebb nem sikerül.

Megnéztem a HD sentinel programmal a TRIM funkciót. Elvileg jó...

Kell még valami paramétert néznem, hogy sikeres volt-e?
(Azt az 1M eltolást vagy mit, azt hol kell megnéznem, hogy meg lett-e csinálva?) Ha bár a Macriummal csináltam a klónozást, az alapból megcsinálja ezt, ha jól tudom...)


[ Szerkesztve ]

(#497) frekivalto2 válasza frekivalto2 (#496) üzenetére


frekivalto2
csendes tag

Köszönöm az eddigi segítséget, úgy néz ki, hogy minden rendben van.

(#498) diobioesz1 válasza Fire/SOUL/CD (#493) üzenetére


diobioesz1
tag

Szia! Köszönöm a választ.Az én gépemen nem kell nyomogatni-egyébként az ESC- a választási lehetőséget kihozza.Az USB telepítőt ,vagy lemezt beteszem és kiválóan feltelepíti a rendszert,de ezt nem tudom tovább vinni,8.1-nél.8 és visszafelé bármelyiket tudom "easeus todo backup-al". A gondom az,hogy vettem 3 db.windows 8-at ami csak frissítésre jó.Mikor feltelepítem megyek az áruházba a millió frissítés letöltése után,mert addig nem engedi és frissítek 8.1-re.Ezt mindig meg kell csinálni,ha bármi baj van a rendszerrel. A microsofttal is beszéltem,Ők is ezt mondják.Én mivel olvastam,hogy SSD-re hip-hop át lehet rakni,hát azt is vettem egy 120gb-t,de én nem tudtam,de HDD-nél sem a 8.1-et. Azt hittem nem kell hozzá varázslat mint a backup-hoz sem kellett és van egy program,mert ugyan nagyon sok rendszert kipróbáltam már,de ez a variáció nekem nem jött be.
Én ilyen particionálásokat telepítés előtt soha nem csináltam egyik rendszeremnél sem,mindíg formázott lemezre raktam és a telepítő végezte a dolgát,de ha bonyolult-mármint nekem,maradok az eddigi megszokottnál.
Azért nagyon köszönöm,hogy segíteni akartál.
Üdv,
János.

[ Szerkesztve ]

(#499) tsutsu01


tsutsu01
újonc

Szia

ne haragudj h zaklatlak, de a cikkedből ítélve jól értesz a pc világhoz, ezért mertem most rád írni.
az én problémám, hogy vettem egy Lenovo Y510p-hez egy Super cache 2 64gb-os SSD-t a programot installáltam, a weboldalon regisztráltam, a BIOS látja, DE nem tudom particióként beolvasni.
nem értem, hogy kell lemezkezelésben (Disk management) aktív partícióra varázsolnom? Amit lát, hogy:
- Lemez 0 alaplemez 59,63 gb online Kifogástalan (OEM-partíció)

Ha jobb klikkelek rá, akkor csak a súgó jelenik meg, de a lehetőség, hogy új olyan partíciót csináljak belőle, amire a windowst rá tudom telepíteni azt nem.

ehhez kérem a segítségedet.

Előre is köszönöm,
Krisz

(#500) misionline


misionline
tag

Üdv.

Segítségre lenne szükségem.

Adott egy teljes rendszer win7 x64, Dell e6400 notiban.

Ha erről a rendszerről csinálok mentést, tib fájl vagy klón hdd-t minden rendben van.
Ott kezdődik a gondom, hogy szeretném kompatibilissá tenni más fajta notik számára.

Kipróbáltam.. eredeti noti dell e6400 klónoztam... beletettem egy hp 8510p notiba, szépen bootolt feltelepítette a hálókártya és a hdd drivert és ennyi... minden jó.

Ugyanazt a dell e6400 notiban lévő hdd-rendszert klónoztam beletettem egy dell e6410 notiba és nem bootolt be, kékhalál.... majd javítási indítással helyreállt és így működik.

az lenne a kérdésem mitől történt a kékhalál?
hogy lehetne ezt elkerülni?
van e lehetőség egy olyan acronis mentést készíteni ami kompatibilis bármilyen notival?
klónozás előtt le kellene szedni a drivereket?

Azért fontos mert egy olyan progi van az eredeti rendszeren amit én nem tudok utólag telepíteni..
a progi müködne bármiylen konfigon, csak a hálókártyát kell telepítenem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.