Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) szuszinho válasza Fire/SOUL/CD (#750) üzenetére


szuszinho
őstag

32 bites win7 (MBR).
2 partíciót lát a Macrium, a teljes lemezt szeretném klónozni, egy ugyan olyan HDD-re, mivel, már csak 19%-os kondícióban van az eredeti. A cél HDD-ről töröltem előtte az összes partíciót.

(#752) dugo_ válasza szuszinho (#751) üzenetére


dugo_
veterán

Nem a 19%-os, kvázi halott HDD-vel van baja?

(#753) kmarci25


kmarci25
veterán

Először is köszönöm a leírást, nagyon hasznos cikk! :R A bajom az, hogy a letöltés menüpont alatti linken nem találok semmit. :( Feljön a mediafire oldala, de a lista üres. Elérhetőek máshonnan a fájlok?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#754) Lauda


Lauda
félisten

Mi ez az új 30 napos triál dolog a 7-es macriumban? Már itthonra se ingyenes?

(#755) Exian


Exian
őstag

Mega THX a cikkért! :) Itt láttam nálad a Macrium Reflect progit, amivel szuperül tudtam már több rendszert HDD-ről SSD-re költöztetni, különösebb problémák nélkül! Köszi!

(#756) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Köszönet a cikkért, pont egy ilyen toolt kerestem ami 1:1 -ben klónoz HDD -t.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#757) Soma01


Soma01
veterán

Jó volna frissíteni a tesztet, az új szoftver verziók miatt. Eltel 5 év azóta. Szerintem a Todo Backup Free sokat fejlődött. Én nem teszteltem le de jónak tűnik...

(#758) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hello

Azt valaki nem tudja véletlen, hogy már meglévő partícióra is át lehetne klónozni másikat? Különböző méretűek tehát az lenne jó, ha az adat részét tudná áttolni a másikra(vannak a többi partíción adatok amit most hirtelenjébe nem tudok hova másolni). Nincs kedvem újratelepíteni az egész rendszert. Másik hdd-n még egy 8.1 csücsül de a 10 akarnám felváltani, mert amin a 10 van az lassabb hdd és csak "tesztnek" dobtam rá de már nem ártana a gyorsabbikra tenni. :D

(#759) Soma01 válasza F_Zolee (#758) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem az megy, hogy a meglévő partíciót törlöd (ami nem kell, a 8.1-et), és arra az üres helyre másolod a HDD azon partícióját, amin a 10 van (+ a rendszer számára fenntartott partíciót is, azaz 2 partíciót). Ha az adat elfér az említett üres helyen, akkor az már elég.

(#760) F_Zolee válasza Soma01 (#759) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ha minden igaz hely az lesz bőven de még marad is. Kérdés dinamikusan kezeli-e és nem marad meg a többi üres hely lógva...

(#761) Soma01 válasza F_Zolee (#760) üzenetére


Soma01
veterán

Én úgy tudom kihasználja a lehetséges rendelkezésre álló helyet, illetve általában lehet változtatni az új partíció méretet másolás előtt.
Lapozz lejjebb a "B" változathoz. Szerintem az kell neked.
szerk.
Ja, nem pont ez, mert ez törli a céllemez tartalmát.

[ Szerkesztve ]

(#762) Soma01 válasza F_Zolee (#760) üzenetére


Soma01
veterán

Úgy látom, ha előtte csinálsz neki helyet, azaz törlöd azt a partíciót, amire nincs szükséged, helyet csinálva ezzel a két újnak, akkor nem bántja a többit.

(#763) F_Zolee válasza Soma01 (#762) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ahogy nézem egyik ablakban azt írja a partíciót mozgatja míg a másik ablakban már a céllemez tartalmát törli. Hát az nem lenne jó amikor azon kellene maradjon meg minden egyéb. :D

(#764) Soma01 válasza F_Zolee (#763) üzenetére


Soma01
veterán

Csak akkor akar törölni, ha nincs hely neki. Csinálj helyet, töröld azt a partíciót, ami nem kell a cél lemezen. (ahová másolni akarod az oprendszert)

(#765) Soma01 válasza F_Zolee (#763) üzenetére


Soma01
veterán

Kb ezt kell csinálnod, de csak azt a partíciót töröld a cél meghajtón ami már nem kell. A videón mindkét partíciót törlik (30. másodpercnél), de te csak egyet vagy kettőt fogsz törölni. Azt az egyet vagy kettőt, ami a törlendő Windowshoz tartozik. Pl. Windows 8.1 oprendszer adatait tartalmazó partíció és a hozzá tartozó pár száz megás "Rendszer számára fenntartott" partíciót. Ez után húzgáld át az üres helyre azt a 1 vagy 2 partíciót amit másolni akarsz. Ugyan ezért 1-et vagy 2-t, mert lehet hogy a másolandó oprendszernek is van "Rendszer számára fenntartott" partíciója, amit szintén másolni kell.

Link a videóhoz.

[ Szerkesztve ]

(#766) emre


emre
veterán

Nem egészen ide való, de talán kapok választ.

W7 költöztetés, de hdd-ről hdd-re. A partition wizard partició másolás funkciójával megehet csinálni?

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#767) Soma01 válasza emre (#766) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem meg lehet, csak lehet, hogy allitgatni kell a partíciók tulajdonságait a másolás után. Pl. a rendszer számára fenntartott partíciót aktívvá kell tenni és nem kell hogy betűjele legyen és elsődlegesnek (primary) kell lennie (MBR típus rendszer esetén).

(#768) emre válasza Soma01 (#767) üzenetére


emre
veterán

köszi! :R

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#769) Soma01 válasza emre (#768) üzenetére


Soma01
veterán

De ha üres a cél meghajtó (vagy törölhető onnan minden), akkor mehet a Migrate OS... pont is, azzal egyszerűbb.

(#770) kraftxld


kraftxld
nagyúr

7.1-es free Macrium, már üzleti felhasználásra is.
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#771) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy ha win 10-et macriummal telepítek ssd-re, kell még alignálni? Régen csináltam már hdd-ről iylen mentést, más csak ssd-ket szoktam max klónozni, de úgy rémlik régen kellett ilyesmi. Vagy a win 10 vagy a macrium ezt már megoldja? Simán toljam át a rendszet és a hozzá tartozó parrtíciókat és elég is lesz?
Olyan is rémlik mintha anno csináltam volna azt is hogy ugyanazt a rendszert ( win 10 pl) előbb feltelepítem az ssd-re, akkor megvannak a partíciók helyei, aztán utána a megéávőkbe rakom át mondjuk macriummal, de nem tudom ez kell -e még.

[ Szerkesztve ]

(#772) efi99


efi99
senior tag

Üdv.
A jelenlegi állapot HDD MBR Ahci mód C,E,F (C-n a W7), D: DVD. Ha emellé bekerül az SSD
1. milyen betűjelet fog kapni ?
2. a C meghajtó klónozása, majd a boot sorrend beállítása után kell-e még valamit tenni a régi C partícióval, hogy "ne zavarjon be"? A HDD maradna továbbra is használatban. A 100 MB-os rendszerpartíciót kell-e klónozni?
3. ha egy idő után valamiért átállítom ideiglenesen a boot sorrendet, hogy a HDD-ről bootoljon, akkor simán menni fog onnan is?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#773) efi99 válasza efi99 (#772) üzenetére


efi99
senior tag

Akkor megpróbálom megválaszolni magamnak :)
Ha minden igaz, az SSD-ről való 1. éles bootolása idejére le kell húzni ideiglenesen az eredeti HDD-t, különben nem az SSD lesz a C: , ami jó nagy szívás (adott esetben be sem bootol). Sőt, az sem árt, ha a már felcsatolt, de még szűz SSD-vel már be sem bootolunk a régi HDD-ről.
Kár, hogy kb az összes hasonló leírás arra tér csak ki, mivel és hogyan klónozzunk, ami nagyjából a legegyszerűbb része az egész folyamatnak, fenti buktatóról meg egy árva szó nincs. Vagy mindenki abból indul ki, hogy párszáz gigás SSD kedvéért az 1-2 TB-os HDD úgyis rögtön repül is örökre a gépből?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#774) atees


atees
őstag

Sziasztok!
Van egy laptopom benne hdd, a meglévő win 7-et akarom az új ssdre költöztetni, de az ssdt nem tudom rákötni a laptopra. Hogy tudnám megoldani, hogy a macrium programmal a meglévő winról csináljak egy isot és utána egy bootolható penről elindítani az ssdt a régi winnel?
Nem értem (saját bénaságom) a leírást. Nekem a macrium nem csinál iso fájlt amit a penre rátudnék rakni.
Mit ronthatok el?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#775) jeni válasza atees (#774) üzenetére


jeni
félisten

A régit kimásolod a macriummal az új SSD-re egy külső házba berakva. Ez kb 20-30 perc. Utána a hdd helyére berakod az SSD-t.

(#776) dugynok válasza jeni (#775) üzenetére


dugynok
senior tag

Ezt (klónozàs) egyébként megcsinàlhatom a bebootolt win alól is vagy mindenképp pendriveról-bootolva kell?

(#777) dugo_ válasza dugynok (#776) üzenetére


dugo_
veterán

Mehet win alól is.

(#778) dugo_ válasza atees (#774) üzenetére


dugo_
veterán

Főablak -> Image this disk -> ebből lesz egy több tíz gigás fájlod, a Wined méretétől függően. Ez nem bootolható, a Reflect saját fájltípusa. Kimásolod jó nagy pendrive-ra, vagy külső merevlemezre.

Menüsor -> Other tasks -> Creater rescue media: itt pedig el tudod készíteni azt az ~300MB-os ISO-t, amit pendriveról tudsz bootolni. Ez gyakorlatilag egy mini Reflect live rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#779) atees válasza dugo_ (#778) üzenetére


atees
őstag

Köszi srácok, végül szétszedtem a külső hdd-m és bele raktam az ssd-t mert nem akart a gép bebootolni a pendrivról, sztem az uefis boottal megzavarodott.
De végülis sikerült! Köszi!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#780) erer1000


erer1000
őstag

Macrium nem tudja klónozni az ssd-m , úgy érzem azért mert dinamikus kötet.

ilyenkor mit tudnék tenni?

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#781) kraftxld válasza erer1000 (#780) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Csak a professional vagy a szerver verzió tudja.
Konvertáld vissza rendes lemezzé, majd aztán klónozd.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#782) erer1000 válasza kraftxld (#781) üzenetére


erer1000
őstag

Hogyan tudnám vissza konvertálni?

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#783) dugo_ válasza erer1000 (#782) üzenetére


dugo_
veterán

(#784) erer1000 válasza dugo_ (#783) üzenetére


erer1000
őstag

Köszönöm, hamarosan kipróbálom :)

Este vég elkeseredésben már olyan ötlet is született hogy az új ssd-re teszek egy szűz win10-et, majd mivel már működő rendszer lemez lesz, a teljes meghajtó tartalmát atmasolom rejtett mappastul Windows mappástul mindennel :D

Ennek mennyi értelme lett volna amúgy?

Mert amúgy csak a legjobb eset , egy 120GB rol egy 480GB ssd-re költözés lenne :D

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#785) kraftxld válasza erer1000 (#784) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szép nagy katyvasz lesz a vége ha így csinálod.
Lemented mondjuk Windows Backup-al, konvertálsz, aztán a Macrium keni mint kan a kocát :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#786) erer1000 válasza kraftxld (#785) üzenetére


erer1000
őstag

konvertálni az ingyenes verzió nem engedte.

viszont klónozni már tudta, úgy hogy a megfelelő poartíciót meg is növelte, a szabad hely arányában :)

úgyhogy már az új SSD-ről vagyok :)

van valami teszt program amivel lehet ellenőrizni hogy minden patent-e, nem csak mákom volt hogy most éppen megy?

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#787) erer1000 válasza kraftxld (#785) üzenetére


erer1000
őstag

akadt egy probléma. tökéletesen működik majdnem, hiszen feldobta , aktiváljam a windows-t. Pedig eredeti :)
Telepítő kódom nincs hozzá, mert tanári tiszta szoftver program keretén belül csak egy telepítő ISO volt, kód nélkül.

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#788) Szoszo94


Szoszo94
őstag

Üdv! Egy 120-as SSD-ről migrálnám a rendszert egy 512-esre. Anno minden stimmelt (alignálás pl), tökéletesen működött eddig az SSD, a kérdésem pedig a következő lenne:
Ha macrium-ot hívom segítségül és vele klónozom át a rendszert (Win10), van amire érdemes fokozottan figyelni?

Köszi a válaszokat:R

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#789) Szoszo94 válasza Szoszo94 (#788) üzenetére


Szoszo94
őstag

Válaszolok magamnak:
Minden rendben zajlott, alignálás oké, sebesség rendben, TRIM működik, minden szuper. Pár napig még azért nem formázom le az előző SSD-t, aztán ha minden oké, megy eladásra. :)

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#790) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

Sziasztok,

Samsung 830-as 64gb SSD-röl szerettem volna váltani egy 250gb 860-asra mert első körben azt hittem a régi SSD-vel lesz a gond. Mint kiderült inkább alaplap probléma lesz, a gép cserét meg próbálom minél inkább kitolni.

Szóval amikor megvettem az új SSD-t felraktam rá egy win10et de sajnos ~10 perc után megadta magát. Viszont a régivel érdemben nincs gond több napig is elketyeg csak eljutni odáig, hogy a rendszer felálljon izzasztó.

Mivel nem porosodni vettem az újat, szeretnék tanácsot kérni, hogyan tudnám klónozni a mostanit az újra, hátha így hasznát tudom venni. Nagyon régen foglalkoztam már ezzel a témával de teljesen kikopott az a minimális tudásom is ami volt.

Egyáltalán lehetséges-e SSDnél a klónozás( anno én csak HDD-kel foglalkoztam) ? Ha igen milyen programmal álljak neki? Mire figyeljek, esetleg van egy guide amit követhetek? Ha eljutok odáig a klónozás után miket kell leellenőrizni, hogy minden rendben a rendszerrel/SSDvel/klónozással?

Köszi :R

( ha nem ez a legjobb topic erre akkor sorry másikat nem találtam de lehet rosszul kerestem )

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#791) jeni válasza IreN!CuS (#790) üzenetére


jeni
félisten

Hello
TESSÉK
kb 2 órás munka.
Épen abban a topikban vagy.

(#792) IreN!CuS válasza jeni (#791) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Írta: Fire/SOUL/CD | 2012-04-06 15:12 elég régi ezért kérdeztem, hogy az elmúlt több mint 6 évben volt-e bármi változás.
Lett-e új giude, új program, új megoldások meglátások tippek trükkök

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#793) Mercutio_ válasza IreN!CuS (#792) üzenetére


Mercutio_
félisten

A cikkben a logó a gyártó weblapjára dob, ahol az aktuális free verzió van...

Ugyanúgy megy a klónozás nagy magic nics benne.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#794) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, klónozás után nem tud bootolni az új hdd ről, a 100mb os rendszer partíciót is át raktam természetesen. A Windows 7 telepítő lemez indítási javítása nem tudta megcsinálni. :U

(#795) Mercutio_ válasza kmisi99 (#794) üzenetére


Mercutio_
félisten

Első indítás előtt kivetted a régi rendszermeghajtót?
Ha nem, akkor az a gond, látta és ezért az újon nem hozta létra a rendszer az induláshoz szükséges állományokat, klónozd újra.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#796) kmisi99 válasza Mercutio_ (#795) üzenetére


kmisi99
addikt

Nem nem az a gond,de valami marha nagy gebasz van minden klónozó program elhasal a fladattal, mind hibát doba vagy fel se ajánlja a klónozást. Lehet újrahúzás lesz belőle.

(#798) KTU válasza kmisi99 (#796) üzenetére


KTU
addikt

Futtassd a CHKDSK
Ha a lemezen nincsenek hibás szektorok, ez szokott segíteni.
Újrahúzás előtt mindenképp ellenőrizd a lemez állapotát, esetleg hibás szektorok.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#799) Na_Ta


Na_Ta
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Zotac mini E350 procival, win7, OCZ Agility 3 64 GB ssd-vel.
USB pendriveról bootolva átklónoztam egy Samsung 860 EVO 256 GB-ra, majd kibővítettem a "C" kötetet a maradék teljes tárhellyel, mely egy külső USB házban volt a klónozás idején.
Látszólag minden sikeres volt azonban nem bootol az új ssd-ről, betéve a régi helyére, bár a biosban látja.

Disk1 lett klónozva Disk 3-ra. Most hogy nézem ezt a képet, nem tudom miért van a Disk2-nél MBR, az egy hordozható winyó, nem bootolható elvileg.
MI lehet a probléma, hogyan tudnám ezt megoldani?
köszönöm a segítséget előre is.

[ Szerkesztve ]

NT

(#800) krealon válasza Na_Ta (#799) üzenetére


krealon
veterán

"Adott egy Zotac mini E350 procival, win7, OCZ Agility 3 64 GB ssd-vel.
USB pendriveról bootolva átklónoztam egy Samsung 860 EVO 256 GB-ra, majd kibővítettem a "C" kötetet a maradék teljes tárhellyel, mely egy külső USB házban volt a klónozás idején.
Látszólag minden sikeres volt azonban nem bootol az új ssd-ről
"

A klonozas elott, az uj SSD volt csatlakoztatva a mukodo rendszerhez?

Mivel klonoztal?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.