Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#648) sz.j


sz.j
nagyúr

Mint előzőekben már írtam, hogy új konfigot raktam össze, ezért szükségesnek tartottam, hogy biztonsági mentést csináljak a rendszerpartíciókról, ami gond nélkül sikerült a v5.2 MR-el, nem ugrott fel semmilyen hibaüzenet.

Mivel volt egy üres HDD-m gondoltam átklónozom az SSD-re a frissen telepített rendszert (win7), így lesz egy szükség esetén használható vészmegoldásom is, valamint kíváncsi is voltam, hogy a klónozás, a mentéshez hasonlóan hiba nélkül fog e lezajlani.
Sajnos nem, a klónozáskor sajnos már gondok voltak ...
Az AOMEI Partition Assistant Standard Edition progival, nem a sima törlést hanem a minden adat és összetevő törlését választva először mindent töröltem a HDD-ről, majd elkezdtem a klónozást.
Amikor a klónozandó partíciókat kijelöltem a jelölőnégyzetben és ráklikkeltem a Select a different target disk-re felugrott az előzőekből ismert geometriai hibára figyelmeztető ablak ...
Már majdnem lemondtam a klónozásról, amikor eszembe jutott a másik kijelölő módszer, a "fogd és vidd" (húzd és ejtsd) módszer, amivel egyenként ráhúztam a klónozandó partíciókat a cél HDD-re és elindítottam a klónozást. Most nem volt hibaüzenet és gond nélkül lefutott a művelet.(Majd az üres partícióra átmásoltam a "D" partíció tartalmát is.)
A gép leállítását követően a klónozott HDD kivételével minden tárolót lehúztam majd a klónozott lemezről elindítottam a gépet ami igaz sokkal lassabban mint az SSD, de hiba nélkül elindult és működik. Most is arról írom a hsz-t.

Hogy őszinte legyek egyáltalán nem értem, hogy a biztonsági mentésnél, valamint akkor amikor nem a jelölőnégyzetben jelöltem ki a klónozandó partíciókat hanem áthúztam miért nem jelzett geometriai hibát ... és miért sikerült így a műveletek :F

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.