Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42801) mgy válasza Essejó (#42795) üzenetére


mgy
senior tag

Lázmérő téma.
Értem én, hogy a higany mérgező, tök jó, hogy már nem gyártanak többet olyat, de hogy emberek milliói szopjanak az újfajta töltetes lerázásával, az kikészít... :)

(#42802) spidersoft válasza Feketelaszlo (#42769) üzenetére


spidersoft
senior tag

Én ilyen USB-s ventilátort vettem, $2.99 volt akcióban. Annyit megér, használható a légszállítása, de ez is csak egyszemélyes, nem fog megmozgatni egy szobányi levegőt. Relatíve nagy áramot vesz fel (0.35A), így öreg gép USB2-es portjára nem kötném rá -- USB3 vagy töltős USB2 portot, powerbankot vagy fali adaptert javasolnék hozzá. Mondjuk nekem erősen csökkentett a nem-játszós gép hangja, ahhoz képest elég hangos, de a játszósban a táp gyári hűtésével összevethető. Ha érzel magadban affinitást, akkor szét kell húzni és megkínálni kicsi gépzsírral, attól jelentősen csendesebb lesz. Ekkor érkezett.

(#42803) Laca1212 válasza Gergosz2 (#42779) üzenetére


Laca1212
őstag

+1

(#42804) flegga92 válasza mgy (#42801) üzenetére


flegga92
senior tag

Zokniba bele, szájánál megfogni és pörgetni 3-4 et és szépen le van rázva! Ettől függetlenül én is vennék higanyosat, sokkal egyszerűbb volt.

(#42805) mgy válasza flegga92 (#42804) üzenetére


mgy
senior tag

Na, kipróbálom, ha bejön, anya biztos bekerezezteti a topikot! :D

(#42806) Tibee86 válasza Imy (#42418) üzenetére


Tibee86
veterán

Mennyi idő alatt jött meg?

Más: Kellene nekem ilyen tapadókorongos notesztartó a céges vasba, hogyan kéne rákeresnem, mert nem igazán akar összejönni. :B

[ Szerkesztve ]

(#42807) Imy válasza Tibee86 (#42806) üzenetére


Imy
veterán

Preoder volt, december végén fizettem ki, 01.26-án adták fel, 02.16án itt volt. Tehát 20 nap.

(#42808) Ciccuka válasza DavidQ (#42770) üzenetére


Ciccuka
veterán

Nekem már egy merevlemez kondícióját lerontotta a MantisTek ház (pedig fix helyen volt és védőtokban). Az a tapasztalatom, hogy a 2.5" gyári külső merevlemez megoldások jóval megbízhatóbban működnek (azokkal tized ennyi gond nincs). Korábbi gyagyi házban jóval stabilabban volt ugyanez a merevlemez.

MantisTek ház egyébként újra Preorder - így érdekes (lehet nem véletlen gyártanak új szériát)

Nekem olyan, hogy a merevlemez tud kotyogni benne, de amit adtak hozzá távtartó (szivacsszerű anyag), az meg nem fér bele. A mechanikája már újonnan is kotyogott. ORICO megoldása látszólag még gyatrább.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#42809) Zeki válasza mgy (#42801) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az Aldiban vettem múltkor digitális lázmérőt, 2db AAA elemmel megy. Valahol 4-5 ezer Ft körül volt. Homlok-fül, külön gomb van hozzá hol mérsz. Egyszerűen bestbuy. 3 gyerek mellett elég sok gyors lázmérőt kipróbáltunk már... egyik rosszabb meg hamarabb merül mint a másik. Még a 2x ennyibe kerülő is kukába való.

(#42810) mgy válasza Zeki (#42809) üzenetére


mgy
senior tag

Az a bajom a digitálisakkal, hogy háromból háromszor mást mérnek. A tiétek megbízható ilyen szempontból?

(#42811) havri1 válasza mgy (#42810) üzenetére


havri1
félisten

Ami nekünk van, az is nagyon jó. Adott időben mindig ugyanazt méri. Ez kicsit drágább volt 6e körül, de még a 4 éves lányom is tudja kezelni. Zöld és piros háttérvilágítással jelzi, hogyha láz van. Sötétben is tökéletesen használható. Nekem bejött. Ha kell, kikeresem a linket.

havri

(#42812) Zeki válasza mgy (#42810) üzenetére


Zeki
nagyúr

Pont ez volt nekem is a bajom az összessel.
- mind mást mér
- mind mást mér ugyanott 3-szor.
- a CR2032-es elemeket nagyon hamar leszívják.
- minden hogy egyből kínai, vagy Brendonban vett, vagy gyógyszertárban vett.
Szerintem vagy 30 ezret elköltöttem az évek alatt lázmérőkre. Ebből csak a Brendonos francia cucc 9 ezer Ft volt.

De ez az Aldis.... teljesen meglepődtem.

(#42813) Ciccuka válasza Zeki (#42809) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ezek mennyire lehetnek pontosak vajon?

Infrared Baby Kid Digital LCD Thermometer

Miben különbözhet ettől a hagyományostól?

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#42814) fecus


fecus
őstag

Vettem egy ilyen Samsung s3-hoz való Qi töltő "intim" betétet, a linkbéli eladótól. 3 hónapig ment aztán csak melegedett. A két pucukája is rövid volt, nem érintkezett néha.
Persze megígérte küld másikat...
Van valakinek megbízható forrása ami működik is a telefonjában?

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#42815) Silent77 válasza Ciccuka (#42813) üzenetére


Silent77
veterán

Semennyire.
Én is mindent kipróbáltam, de a hagyományos higanyosnál nincs jobb.
Nem tudom hány lázmérőt dobtunk már a kukába. A higanyos volt mindig a mérce.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#42816) havri1 válasza Silent77 (#42815) üzenetére


havri1
félisten

Azért azt se felejtsük el, nem mindegy hol, és hogyan merünk lázat, főleg gyereknél.
Ugye az megvan, hogy nem hónaljban kell?
Na ezt nem viseli el lázas betegen egyik gyerek se itthon.
Ezek az eszközök arra tökéletesek (szerintem!) , hogy meg tudja az ember állapítani, hogy beteg vagy sem.
Számomra sajnos mindegy, hogy 38.5 vagy 38.8. Így is úgy is csillapítani kell.

[ Szerkesztve ]

havri

(#42817) Mr.Csizmás válasza fecus (#42814) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

telekom kiárusítás?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#42818) Feketelaszlo válasza Ciccuka (#42813) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Infravörössel gyerekre? Az igen :DDD Biztos örülni fog a csecsemő, ha minden lázmérés előtt fekete szigetelőszalaggal kezeli a szülő - többet eszébe nem jut majd betegnek lenni.

(#42819) krisztianAMG válasza Ciccuka (#42808) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Megfofadtam már, hogy nem fogok a hozzászólásaidra reagálni, de a félreinformálas miatt nem bírom ki.

"Nekem már egy merevlemez kondícióját lerontotta a MantisTek ház (pedig fix helyen volt és védőtokban). "

Elmagyarázod, hogy ez a három dolog hogy függ össze?

(#42820) Silent77 válasza havri1 (#42816) üzenetére


Silent77
veterán

Jóval többet csalnak, nem mindegy, hogy 36,8 mutat, közbe meg 37,7.
Nem tudom, nálunk sosem volt probléma egyik gyereknél sem a láz mérés...

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#42821) Ciccuka válasza krisztianAMG (#42819) üzenetére


Ciccuka
veterán

Unalmas vagy már az állandó kötözködéseddel együtt. Ha megfogadtad akkor tégy is úgy!

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#42822) fecus válasza Mr.Csizmás (#42817) üzenetére


fecus
őstag

Ezt úgy általában javasoltad vagy van most ilyen a Telekomnál? Én nem találom.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#42823) fant0mi válasza Ciccuka (#42813) üzenetére


fant0mi
addikt

Mi kulonbozteti meg? Nezd meg a specst.
A meresi tartomany, az ipari nem tud tized fokot, es a meresi pontossag.
Az iparinak masfel fok a pontossaga. Igen kivalo lehet lazat merni masfel fok pontossaggal...

(#42824) Mr.Csizmás válasza fecus (#42822) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hát lehet nincs (éppen?), múltkor S4 Qi készletet láttam 3k-ért, meg 1k-ért autós töltő+3 fólia+tok...

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#42825) Outlander válasza krisztianAMG (#42819) üzenetére


Outlander
őstag

Én se szoktam, meg még pár másik nickre sem, és jó dolog a prémium tagság, pont erre (is) van, csak smucig vagyok annyi pénzt a debilekre költeni, tanuld meg te is kirekeszteni.

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#42826) dugesz77 válasza Ciccuka (#42808) üzenetére


dugesz77
őstag

Nálad valami egyedi probléma lehet a MantisTek házzal. Szerintem most ért a HDD-d az életciklusa végére. Nálam tökéletesen illeszkedik nem lötyög, teszi a dolgát. A noname sebességénél kb. 25-30%-al gyorsabb ugyan azzal a HDD-ve/usb3 kábellel összehasonlítva. De szerintem bárki belenéz a BG értékelésekbe az meggyőződhet róla.

[ Szerkesztve ]

(#42827) krisztianAMG válasza Ciccuka (#42821) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Nem szoktam kötözködni. A rosszindulatot már csak te látod bele az avataromba. Gondolom valami oka is van, mivel a kérdésre nem válaszoltál.

Feltételezem, hogy Sentinellel ellenőrzöd a merevlemez álapotát. Az viszont csak a bad sectorok miatt rontja le a kondíciót. És bad sector nem szokott csak úgy se a rack fajtája, se fizikai behatás miatt létrejönni.
De ha te másként tudod, cáfolj rám.

(#42828) mgy válasza havri1 (#42811) üzenetére


mgy
senior tag

Megköszönöm, ha előszeded a linket!

(#42829) powers válasza mgy (#42828) üzenetére


powers
tag

(#42830) Flexy90 válasza krisztianAMG (#42827) üzenetére


Flexy90
senior tag

Fizikai behatás miatt nem lehet bad sector? Komolyan kérdezem, mert eddig abban a hitben voltam, hogy igen.

Xiaomi Fan

(#42831) Ciccuka válasza dugesz77 (#42826) üzenetére


Ciccuka
veterán

Bg értékelése nem releváns. A túl negatív kritikát nem mindig jelenítik meg. A merevlemez egy japán gyártótól származik évek óta hibátlanul üzemelt hasonló körülmények között (én egyébként is vigyázok a dolgaimra). A sebességgel sincs problémám, azzal meg vagyok elégedve. A ház fényes műanyag külseje ránézésre is könnyen szedi a karcokat. Egyébként a hozzáadott kábelt kissé erőltetve lehet csak bedugni a TV-be, lehet ez lehetett a probléma forrása. A lehajló előlap mechanikai kivitelezését továbbra is gyenge minőségűnek titulálom már az első percektől kezdve.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#42832) krisztianAMG válasza Flexy90 (#42830) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Nálam még nem fordult elő ilyen eset. Lehet, hogy csak szerencsém volt, de nem is tudok olyan fizikai behatást elképzelni, ami BS-t hozna létre.
Ha jobban utána jársz a témának, és megtudsz valamit, oszd majd meg velem is.

(#42833) Outlander válasza krisztianAMG (#42832) üzenetére


Outlander
őstag

Pl használat közben megmozdítod/melököd/nyomod, lásd laptopok.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#42834) dugesz77 válasza Ciccuka (#42831) üzenetére


dugesz77
őstag

Vita kezdés nélkül.. Szerinted melyik a biztosabb? Egy nálad "évek óta hibátlanul üzemelt" HDD beadja a kulcsot, vagy egy gondolom ezres tételben eladott szinte mindenki által jónak,sőt kitűnőnek értékelt termék rossz értékeléseinek a törlése. Ha lenne cenzúra (egy kicsi biztos van) nem hagynák benne a full egy csillagos értékeléseket sem, pedig az esetek nagy százalékában user error vagy egyszerűen nem érkezik meg a termék. Szerintem pont BG-n derül ki valamiről hamar ha sz@r..

[ Szerkesztve ]

(#42835) DJ. Ru$y válasza Outlander (#42833) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Így van... Nagyon könnyen sajnos. Mozgás közben nagyobb erőhatás éri a merevlemezt függőleges tengely mentén simán meg tudja ütni a fej a lemez(eke)t és már vége is, mennek a hibás szektorok. :(

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#42836) üszök


üszök
őstag

Sziámi bankot hol érdemes venni most?

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#42837) Zeki


Zeki
nagyúr

NA ezt vettem az Adliban: Salva-tec DSO 364
Német gyártmány.
https://www.youtube.com/watch?v=37Yurmvr3n0

(#42838) Blaise válasza üszök (#42836) üzenetére


Blaise
veterán

Gearbest, Bangood

(#42839) Dluinet válasza üszök (#42836) üzenetére


Dluinet
nagyúr

az meg mi az isten?

Először is nem Sziámi, hanem Thaiföld, másodszor az Ukrán bank nem olcsóbb?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#42840) Vertigo18 válasza Dluinet (#42839) üzenetére


Vertigo18
addikt

LOL! :D

Egy troll! :D

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#42841) Dluinet válasza Vertigo18 (#42840) üzenetére


Dluinet
nagyúr

most komolyan mi a franc az a sziámi bank?

még a google sem tudja

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#42842) vwpolopg válasza Dluinet (#42841) üzenetére


vwpolopg
őstag

xiaomi power bank lesz az :D

(#42843) üszök válasza Blaise (#42838) üzenetére


üszök
őstag

Kösz. :R :D
Ott tuti eredetik vannak?
moderálva

Szakmai topikban tilos hirdetni.

[ Módosította: Qru ]

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#42844) Dluinet


Dluinet
nagyúr

xiaomi kiejtése kb: shao me

de régen tényleg sziáminak mondtuk

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#42845) Troy. válasza Wienstroth (#42151) üzenetére


Troy.
addikt

Sziasztok!

Valaki más vett már ilyen fogkefe fejeket? [link]
Mi a tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

.

(#42846) Vertigo18 válasza Dluinet (#42841) üzenetére


Vertigo18
addikt

Én azt hittem csak vicclegelsz! :D

Xiaomi Power bank volt az, amire sokszor volt ilyen-olyan akció, de pár hónapja már teljes (plusz egy kicsi) áron kapható csak.

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#42847) cs.david94 válasza Troy. (#42845) üzenetére


cs.david94
tag

Én [iyet] használok, teljesen jó. Most érkezett a héten 5 csomag, már csak 1 van belőle, munkatársaim viszik mint a cukrot, Decemberben vidéki munkán derült ki, hogy szinte mindenki elektromos fogkefét használ, aztán gyorsan népszerű lettem ezekkel a filléres fejekkel.
Két munkatársam 1-1 csomag, főnök 2 csomag a két lányának, én meg csak iszom az ingyen söröket hála a kínaiaknak

(#42848) dugesz77 válasza Troy. (#42845) üzenetére


dugesz77
őstag

Nekem pénteken érkeztek meg FastTech-ről ezek a fogkefe fejek. Két darab lett kipróbálva eddig az ötből azok nagyon hasonlóan teljesítenek mint a gyári. Talán egy picit puhább a sörtéje de ez talán csak szőrszálhasogatás. Én is fogok még rendelni több fajtából ( EB18-4,EB25-4 ) ,mert jó minőségnek tűnnek.

[ Szerkesztve ]

(#42849) cris78


cris78
őstag

Távcsőre van valami ajánlott?

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#42850) Troy. válasza dugesz77 (#42848) üzenetére


Troy.
addikt

Viszont épp most találtam ezt: [link]
Talán ezek eredetiek.

.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.