Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#175601) tlala válasza Astery (#175593) üzenetére


tlala
addikt

2500 Ft-ért vettem ezt a Hyundai üveg mérleget, szerintem pontos, szép, (átlátszó a közepe), és kb. 2 éve bírja az elem.

(#175602) farkas-j válasza spiky03 (#175598) üzenetére


farkas-j
őstag

A családban ilyenből összesen 10db van 2 gateway-el és nagyon jók. Ha a mobilodon is akarod távolról látni Mi Home appban a hőmérők adatait, akkor kell a Bluetooth gateway is. A leírásával ellentétben mínuszban is tud mérni.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#175603) spiky03 válasza Sanki (#175599) üzenetére


spiky03
veterán

Mennyire megbízható?
Mennyire mér pontosan?
Ugye a Mi Home appban látom őket ha hozzáadom?
Így akár távolról is megtudom nézni, hogy hány fok van a szobákban?

Akkor a fürdőbe nem veszek. :DDD

Marad akkor a 3 db.

@farkas-j
Köszi neked is az infót!:R
Az a BT getaway az mi? Abból mi az ajánlott?
Akkor úgy nem működik ha csak simán hozzá adom?

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#175604) fateless válasza farkas-j (#175602) üzenetére


fateless
veterán

Tyű, 23-24 fok? Azt még nyáron is nwhezen viselem, télen meg megbolondulnék olyan melegben.
Nagyon különbözők vagyunk :B nálunk 19-20 fokra ban belőve a termosztát (most 20,1 van, rövidgatya és pólóban vagyok, és majdnem melegem van)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#175605) ztibor válasza spiky03 (#175598) üzenetére


ztibor
senior tag

Persze, lehet tenni, nekem is van, sőt még a melegházban is.

Viszont szerintem elég pontatlan, főleg a páratartalom mérője, kb 6-7%-al többet mér mint a valós. Van 4db itthon, mindegyikkel ez van.
Arra figyelj hogy getaway nem árt hozzá, nekem szétszórva a házban van 3db okosaljzat ami egyben getaway is.

(#175606) ztibor válasza farkas-j (#175602) üzenetére


ztibor
senior tag

Neked átmegy a hűtőn a jel? Én is próbáltam, de csukott ajtónál nem frissít Samsung hűtőnél.

(#175607) Sanki válasza spiky03 (#175603) üzenetére


Sanki
addikt

Hőmérséklet higanyoshoz képest viszonylag pontos volt ~0,2 Celsius fok (viszont magukhoz képest is van 0.1-0.2 fok eltérés).
Páratartalmat nem tudom mennyire pontos.
Távolról csak akkor éred el, ha veszel pluszba gateway-t, ha ez nincs akkor bt távolságban kell lenned és úgy tudsz mindegyikre külön csatlakozni.
Mi home app igen.

(#175608) betyarr válasza tlala (#175600) üzenetére


betyarr
veterán

hogy ebből miért nem árulnak olyat,amihez 2 receiver is van...pedig még a leírásban is van ábra,hogy tudja kezelni :(((

(#175609) sambenez válasza ztibor (#175606) üzenetére


sambenez
addikt

Nekem a négyzet alakú kijelző nélküli van hűtőben az simán átmegy. Igaz az nem BT hanem zigbee.

(#175610) ztibor válasza sambenez (#175609) üzenetére


ztibor
senior tag

Már gondoltam rá, de ahhoz nincs gateway-em, és így nagyobb kiadás lenne egy hőmérőért.

(#175611) Nikaré válasza ztibor (#175605) üzenetére


Nikaré
őstag

Melyik típusú okos aljzatod van? Tunak fogyasztást is mérni?

(#175613) fateless válasza SzabóTamàs90 (#175612) üzenetére


fateless
veterán

Amcsi barátaink Colorado Springsből múlt hónapban költöztek vissza, szűk két évig voltak itt. Tavaly télen, mikor először mentünk hozzájuk egy hideg napon, a lakásban olyan 18 fok volt úgy, hogy az épp született kissrácukat mentünk látogatni. Anya és 5 éves lányuk mezitláb és vékony ruhában, apán volt zokni is. Nekik ez volt a normális.

Harrogate-ben van több angol ismerősünk, náluk is hasonló a helyzet.
Angliában a környéken egy magyar családnak született kisbabája, és 23 fokban voltak otthon. Jött a védőnő (nem pont olyan szolgálat, mint itthon, de hasonló). Kérdezi, hogy miért van ilyen meleg? Mondták, hogy az újszülött miatt. Azt mondta erre, hogy a gyereknek jobb a max 20 fok alváshoz.
Amikor a mi első gyerekünk született, az egyik angol ismerőstől kaptunk egy gyerekszoba hőmérőt. Nagyon jópofa, és színekkel is jelzi az ideális hőmérsékletet a gyereknek alvással. Azon 18-20 fok között van a legmegfelelőbb hőmérséklethez a szín.

Új-Zélandi barátunk itt él most már 20 éve Pápán (Vaszaron). Odahaza télen is ritkán fűtöttek, max felvettek még egy pulcsit, és akkor télen 16-18 fok volt a lakásban. Itt sem fűti szét a házat.

Én azt nem tartom egészségesnek, hogy 25 fok körüli hőmérséklet legyen télen a lakásban. Különbözőek vagyunk, az biztos, de ha a nem normális állapotot keressük, akkor az ideálisnak mondott 20-21 foktól nem az általam preferált 19, hanem a 25 tér el jobban. ;) Mindenesetre idehazan tényleg nagyon fűtenek a nagyvilághoz képest.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#175614) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Autóba, szivargyújtó helyére beépíthető fix USB aljzatot tudtok ajánlani?
Ami méri a feszültséget és tud legalább 1 porton QC-t, van saját biztosítéka.

(#175615) kmarci25 válasza fateless (#175613) üzenetére


kmarci25
veterán

Megszokás kérdése az egész, ahogy írod. Itthon nagyon elterjedt télen a 23+ fok hőmérséklet, ami azért vicces, mert télen befűtenek ilyen melegre, de a házban ott a klíma, ha nyáron 23 fok van a szobában, akkor az már hűt. :D Nálunk 21,5 fokra van állítva a termosztát, ha otthon vagyunk, amúgy 19-re. Múltkor följebb raktam egy fél fokkal, és nem volt komfortos, vissza kellett vennünk. És alváshoz valóban a hűvösebb az ideális, jobban lehet aludni 18-19 fokban.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#175616) Istv@n válasza ztibor (#175605) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Hello!

Melyik Xiaomi okosaljzatban van Bluetooth Gateway is?

[ Szerkesztve ]

(#175617) Bendegúz98


Bendegúz98
senior tag

Udv, AA coin-nal talalkozott mar valaki alin vagy valami olcso helyen?

(#175618) st6969 válasza fateless (#175613) üzenetére


st6969
őstag

Anyósom egy 10 emeletes felső szintjén lakik. A 60 lakásra közös gázkazán fűt, a radiátorokon hőmennyiség mérés van. Mivel a felső emeleteken a legmelegebb a fűtővíz hőfoka, bővel elég hőt adnak le a csövek, a radiátorokat elzárva kell tartani (így ugye nem számol a hőmennyiség mérő). Megirigyelték ezt a lenti szinten lakó "okos" lakók, akkor ők sem nyitják ki a radiátorokat, nehogy már ők fizessék meg a többletet, hogy nekik számol a hőmennyiség mérő. Persze a felső szinteken lakóknak kompenzációt kell fizetni, hogy ezt kiegyenlítsék és fair legyen, de az alul lakók ezt nem értik meg. Így most az a helyzet van, hogy mindenki csak a csövekkel fűt, de hogy alul is meglegyen a kellemes 23-24°C, úgy kellett a kazán beállítani, hogy anyósomnál (és a többi fenti lakónál) 30°C (!) van :(((
Nálunk (kertes ház) 21,5-22°C van. Ez nagyon határeset, én rövidujjúban szeretek otthon lenni. 23 lenne az ideális ezzel a radiátoros fűtési rendszerrel, de hát ugye a gázszámla...Felületfűtéssel elég lenne a 20 is szerintem.

(#175619) Mr.Csizmás válasza st6969 (#175618) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

dettó, 7. em (/10), 26-27 stabilan, ha süt a nap akkor 30. letekert radiátorokkal ofc. :U ha megnyitom őket és kiteregetek, kb. stopperrel lehet mérni a ruha száradását.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#175620) solti


solti
senior tag

nem mindegy, hogy az adott hőmérséklet hogy van mérve pl milyen magasan. Az se mindegy, hogy radiator vagy padló fűtés. Szerintem se lehet csak egy hőfokkal jellemezni, hogy egy adott helyen milyen a hőérzet, és ebből következően nincs feltétlen univerzális jó.

Panelbe mi magunknak szereltettünk fel átkötő szakaszt a fűtésre és termosztátot, hogy lejjebb tudjuk tekerni télen a hálókba, bár ezzel egy fillért se spórolunk, de legalább komfortosabb..

(#175621) st6969


st6969
őstag

Ha jól emlékszem, volt korábban ajánlott éjszakai, mozgásérzékelős, elemes irányfény. Talán Xiaomi. Létezik még ilyen? Ágy alá és/vagy a szekrény lábazathoz raknék párat, mert ha éjszaka botorkálok a hálóban (pl. mosdóba...) nem látok semmit.

[ Szerkesztve ]

(#175622) Wajk válasza st6969 (#175621) üzenetére


Wajk
addikt

nekünk ilyen, Xiaomi MiJIA van a WC-ben:
LAddA akkuval, 6 havonta töltöm.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#175623) st6969 válasza Wajk (#175622) üzenetére


st6969
őstag

Ah, remek, ez az, köszi :R
A wc-ben?! Ja, hogy ne vakulj meg a rendes világítástól? Nem is rossz ötlet :K
Mennyiért szokott ez jó áron lenni? Honnan érdemes venni? Ali, Banggood?

(#175624) farkas-j válasza ztibor (#175606) üzenetére


farkas-j
őstag

Vasbeton panel lakás. Az LG hűtő a másik helyiségben van, igaz pont a gateway-el közös fal túloldalán. Nagyon meglepődtem amikor próbából beraktam a hűtőbe a hőmérőt, hogy a gateway el éri e. Csodák csodája lassan fél éve működik így megbízhatóan.

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#175625) Devil Smile válasza Wajk (#175622) üzenetére


Devil Smile
őstag

+1 szavazat, nekem is 2 van ilyen, egy a fürdőbe (éjjeli wc, vagy gyerek pelusozáshoz) egy az étkezőbe.. sajnálom, hogy nem vettem többet amikor akciós volt (kb2 éve) talán 1000ft körül volt akkor..

Ha van jó áron, jöhet link!
:R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#175626) Wajk válasza st6969 (#175623) üzenetére


Wajk
addikt

hát izé, igen. Talán nem veri fel annyira az embert mintha lámpát kellene lőni. Az előszobában is van egy. Kijön a gyerek vagy kijövünk a szobából, az egyik megvilágítja az utat, aztán benn egy másik. Ha este úgy adódik.... :) Az erősebb fokozatra van állítva.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#175627) dReFiX


dReFiX
senior tag

Sziasztok! Hálószobába keresek órát ami halványan de folyamatosan is mutatja az időt éjszaka. Minél olcsóbb annál jobb, inkább elemmel működjön. Van esetleg bevált típus? Köszi :R !

(#175628) Fandango válasza dReFiX (#175627) üzenetére


Fandango
veterán

Ez engem is érdekel. :)

(#175629) Aidan85


Aidan85
aktív tag

Sziasztok,

20 USD-ért 6 Oclean pótfej az jó ár? Rendeljkinait oldalon láttam ma egy Oclean cikket.

Kiegészítőkre van 3 kupon is:
Set of six brush heads $20 coupon code: OCLEANP1
Toothbrush head+Sanitizer $20 code: OCLEANA
Toothbrush head+Travel case $30 code: OCLEANB

(#175630) kenand válasza Wajk (#175622) üzenetére


kenand
veterán

Van beépített aksis is, én a lépcsőházba használom, valamint a hűtőkben a hol kiment a lámpa:
Samsung hűtőben nem lehet levenni a lámpa burkolatot, hivatásos szerelő sem tudta (nem ezért hívtam ki de megmutattam neki)
Whirlpoolban meg csak teljes panelt lehet cserélni, izzót nem 35 000FT-ért !!!!

(#175631) ztibor válasza Nikaré (#175611) üzenetére


ztibor
senior tag

A linken található mindkét Xiaomi aljzat van itthon. Amin nincs usb aljzat az tud fogyasztást is mérni, az usb-s nem tud.

Nem a legolcsobbat raktam be, szóval keresgéljetek ha venni akartok. De fontos hogy van ezekből gateway nélküli is, szóval figyeljetek rá a leírásnál.

[ Szerkesztve ]

(#175632) sambenez válasza kenand (#175630) üzenetére


sambenez
addikt

Milyen samsung az? Ebben a videóban egész egyszerűnek tűnik.
Lehet csak nem volt kedve a szerelőnek dolgozni. ;]

(#175633) fradi81 válasza Aidan85 (#175629) üzenetére


fradi81
veterán

1300Ft-ért vettem fejeket, szóval az akkor jó ár lesz.

moto g72, Ninebot d28e

(#175634) Emperor_


Emperor_
addikt

Sziasztok!

Friss élmény. 2021.02.16-án rendeltem kínából, a banggood-ról 2 db PICe riser-t. Ma meg is hozta egy futár cég. Egészen hamar ideért, Amszterdamon keresztül jött.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#175635) ztibor


ztibor
senior tag

Ma jött bangoodtol MEEST csomag. Ők tuti a legjobbat akarták, mert légvonalban valóban kb 500m volt tőlem a csomagpont, de mivel van egy Kisduna köztünk (21.ker-23.ker), így kb 10k lett belőle. :)
De maga a szállítási mód szimpi.

(#175636) Kolondrum

Sziasztok! Mi lett Sincerity Trading-el?? Alig van termék. Mondom kell egy memkari. Más alternatíva?

(#175637) sambenez válasza Kolondrum (#175636) üzenetére


sambenez
addikt

Nézted a saját oldalán is?
sincerity-trading.com

(#175638) Mexbacsi


Mexbacsi
tag

Sziasztok! ha Németországból vásárolok kb 45 EUR értékben valamit, arra kell ÁFÁ-t fizetni majd?

(#175639) Dluinet válasza Mexbacsi (#175638) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Semmit nem kel rá fizetned, ha tényleg Németországban adják fel.
Nincs vám az EU-n belül.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#175640) Kolondrum válasza sambenez (#175637) üzenetére

Köszi meg van. Ebayen néztem.

(#175642) Saccco válasza zolikaDB (#175641) üzenetére


Saccco
nagyúr

Props in. Rosszul vannak fent a propellerek.

Befelé forogjon az első kettő, átlóban egyformák.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#175643) Ciccuka válasza ztibor (#175635) üzenetére


Ciccuka
veterán

Már úgy küldik ezeket úgy tűnik.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#175644) macilaci78 válasza Mexbacsi (#175638) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Természetesen kell ÁFA-t fizetned, benne van az árban közösségen belüli vásárlás esetén az eladó országa szerinti mértékű ÁFA. Aki mást mond, az téved.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#175645) sambenez válasza macilaci78 (#175644) üzenetére


sambenez
addikt

Ez ennél egy kicsit bonyolultabb.
Próbálj meg az amazon.de-ről rendelni, akkor egyből meglátod te is tévedsz. :D

(#175646) macilaci78 válasza sambenez (#175645) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Rendeltem a farmernadrágtól a kerti csapig...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#175647) erdey_a válasza sambenez (#175645) üzenetére


erdey_a
őstag

az amazonon speciel pont hozzácsapják a magyar áfát, tehát fizetsz áfát. 27%-ot

Vérboci

(#175648) sambenez válasza macilaci78 (#175646) üzenetére


sambenez
addikt

Aha, és nem vettél észre semmi változást a rendelési folyamat során amikor megadtad a magyarországi címedet?
Csak mert az amazon a címzett szerinti ország áfájával számol nem az eladó szerintivel.

(#175649) azbest


azbest
félisten

Amazon.de esetén sokféle eset előfordulhat, attól függően, hogy valójában ki az eladó.
- ha tényleg az amazon.de árulja (sold / fullfilled by amazon, meg lehet még más eset is), akkor a magyar áfát számítja fel, mert 10 ezer eurónál nagyobb éves forgalma van hozzánk és úgy magyar áfát kell alkalmaznia.
- ha piactéri eladótól jön eu-n belülről az áru, akkor valsz nem számol külön áfát, az az árban van eleve. Például német cégtől német áfával. Magánszemélytől kvázi nincs áfa, de az amúgy is szürke zóna.
- ha eu-n kívülről jön az áru, csak a német felületen is hirdetik, akkor a szokásos vámkezelés érkezéskor.

macilaci78
közösségi adószámot vállalkozásként rendelve adhatsz meg, de akkor sem mindig / mindenkinek szabad ilyet. És itthon be kell fizetni az áfát.

#175638Mexbacsi
Amit valójában kérdezni akarsz, hogy magyar vámkezelés, plusz teher lesz -e rajta.
Ha eu-ban hozták forgalomba, akkor más adót már az átvételkor nem kell fizetned.
De vigyázz, mert kínaiak is árulnak amazonon, kínából szállítva. Ha nem hozták forgalomba, hanem vámszabadterületről küldik az is a te vásárlásoddal lesz eu-ba léptetve és adóztatva, itthon.

[ Szerkesztve ]

(#175650) macilaci78 válasza sambenez (#175648) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez sem volt mindig így. De ha közösségi adószámot adok meg, akkor nettóban számol.
Tavaly rendeltem több dolgot, 18-20% áfát fizettem, nem 27%-ot.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.