Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#115451) homerhamm válasza TaaT (#115450) üzenetére


homerhamm
addikt

nemlopott

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#115452) qnadam válasza homerhamm (#115451) üzenetére


qnadam
veterán

fellelt állapotban

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#115453) BiP


BiP
nagyúr

Hát, ha ezt úgy vette el valakitől, akkor jót tett azzal az emberrel, mert gyakorlatilag lomtalanítást csinált :)

(#115454) hotkar válasza BiP (#115453) üzenetére


hotkar
aktív tag

Most már tudom, hova kerülnek a lomtalanításra kihordott cuccaim.

(#115455) KROK640 válasza cidalain (#115440) üzenetére


KROK640
veterán

Én már hagyományosan telefonon nem túl sokat beszélek, inkább csak olyanokkal akikkel ritkán és keveset beszélek, a többiekkel különféle voip hanghívások. havi 100 perc is too much nekem.

Én meg kaptam céges lapost, örültem, hogy de jó... aztán kiderült, hogy mert az az elképzelés, hogy ugyanannyiért otthon is dolgozzak. Egy darabig csináltam, aztán valahogy egyre sűrűbben bent felejtődött a gép.

HO : Tényleg bonyolult téma, de a cégeknek szerintem még úgyis megérheti, ha beleszáll a villanyszámládba fűtésedbe, mert ha csak nem egy korszerű irodaházat használ, akkor annak a rezsije (és bérletidíja) kevesebb lehet mint X százalékot állnia dolgozó rezsiéből, és a teljes bejárási támogatás is a szebben maradhat. Ennek mondjuk a rosszabb fajtája (céges szempontból) a hibrid HO, ahol heti 1-2 nap HO van vagy fordítva, de az irodát fent kell tartani.
"Ha otthon HO munkaidő alatt megvág az áram, átesel a szennyeskosáron az munkahelyi baleset?" - egyértelműen. Pláne amellett, hogy munkába járás vagy hazamenés soráni baleset is munkahelyi baleset. Cserébe ez kiesik.

Arról nem is beszélve, hogy ha a reggeli csúcsforgalomból csak azok kiesnek akik HO-ra terelhetők, már kisebb a dugó, gyorsabban beérnek az emberek a munkahelyükre, és nekik is több idejük marad.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#115456) Cs1csó válasza TaaT (#115450) üzenetére


Cs1csó
félisten

"Ingyen vihető!" Micsoda, a tífusz?

(#115457) hcl válasza KROK640 (#115455) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

"aztán kiderült, hogy mert az az elképzelés, hogy ugyanannyiért otthon is dolgozzak."
És? Kötelező volt? :D

"a hibrid HO, ahol heti 1-2 nap HO van vagy fordítva, de az irodát fent kell tartani."
Sok helyen az van, hogy így kisebb helyet kell bérelni, fizetni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#115458) homerhamm válasza Cs1csó (#115456) üzenetére


homerhamm
addikt

A tetanusz oltás ingyenes!

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#115459) cidalain válasza KROK640 (#115455) üzenetére


cidalain
veterán

úgy értem a munkahelyi balesetet HO-ban, hogy a cégnél évente van érintésvédelmi bemérés, meg folyamatos eszközvizsgálat, minőségi elosztók nem hitvány kínai szarok.
most áramütésre hogyan vállalna a cég felelősséget, ha a user lakása eleve életveszélyes mondjuk. kérhetné a munkakörülmények vizsgálatát, akár mérési jegyzőkönyvet, stb.
az sem a munkaadó felelőssége, ha a szar szék összetörik a segge alatt, mert otthonra jó volt a Tescós forgószék, az irodába meg 100k feletti minőségi van.
ezért kellene egy csomó szabályzat cég részéről, mert ha én cég lennék egy csomó felelősséget kizárnék HO-munkahelyi baleset témakörben.
Munkába járás baleset tiszta sor, hogy munkahelyi, de ez is necces, mert ha te munka előtt a boltba indultál reggeliért, és akkor ütnek el, akkor már az támadható. vagy munkaidőben kiugrasz a sarki boltba kóláért is problémás

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#115460) Cs1csó válasza homerhamm (#115458) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az lehet, de a betegséget is ingyen elkaphatod :DDD

(#115461) TESCO-Zsömle válasza homerhamm (#115458) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Arrafele inkább "Te tanulsz!" ellen oltanak... /s :P

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#115462) Gyuri27 válasza homerhamm (#115458) üzenetére


Gyuri27
félisten

Hol? Mert itt nálunk meg kell venni az oltást, a fecskendőt és tűt is.
A faluban egy gyógyszertár van itt 6k felett, szomszéd faluba kicsit alatta. De a ott is fizetnek érte.

Amd - Radeon - Ryzen

(#115463) frescho válasza cidalain (#115459) üzenetére


frescho
addikt

"de ez is necces, mert ha te munka előtt a boltba indultál reggeliért, és akkor ütnek el, akkor már az támadható. vagy munkaidőben kiugrasz a sarki boltba kóláért is problémás"

Ez benne volt a balesetvédelmi oktatásunkban, lényegében az életvitelszerűen rutin útvonal amit rendszeresen használsz, de ha mondjuk az is, ha kitérőre kényszerülsz dugó miatt simán fedezve van. Ha bíróságra vinnék elbuknának vele, mert a gyakorlat elismeri azt, hogy:

A mindennapi életvitelhez szükséges tevékenységek, már nem minősülnek kerülőnek, hanem az itt bekövetkezett baleset, akár útibalesetnek is minősülhet. Ilyen példa lehet, a mindennapi rutin keretein belül a bevásárlás teljesítése, vagy a gyermekek elhozatala az iskolából, óvodából, a bölcsődéből, esetlegesen valamilyen különóráról Ezek vizsgálata és eldöntése mindig egyedi, és a bizonyítási kötelezettség az érintett személyt terheli.

Ha kollégákkal heti rendszerességgel kijártok ebédidőben enni vagy vásárolni az is fedezve van. Ha a kollégák tanusítják, hogy ez rendszeres = életvitelszerű.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#115464) hcl válasza cidalain (#115459) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Előző helyen megkövetelte a cég a HO szerződéses arcoknak az érintésvédelmy vizsgálat - mármint hogy a cég által adott tápot pl.

"ezért kellene egy csomó szabályzat cég részéről, "
Munkaügyi törvényekben van, de nincs különösebben betartatva.
A legtöbb nagyobb cégnél oktatás van a helyes munkakörnyezetről.

@Frescho : Kamu kép -> sosevót' :D (Dehogynem... emberek egymásnak fotóztak székeket...)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#115465) frescho válasza hcl (#115464) üzenetére


frescho
addikt

Nekünk fényképpel kellett igazolni a megfelelő munkahely: íróasztal, szék, monitor meglétét, elrendezését. Mondjuk azt nem tudom, hogy ki tudná megmondani, hogy nem kamu képeket küld be valaki. De azt gondolom, hogy annyi esze lehetne az embereknek, hogy a saját egészségüket nem veszik félválról. Tudom-tudom, de igen :(((

https://frescho.hu

(#115466) KROK640 válasza koby11h (#115443) üzenetére


KROK640
veterán

Biztos, hogy írtam már itt (is), hogy 2007-2009 viszonylatban heti 3 napot dolgoztam, hétfő-szerda napi 10 óra, aztán csütörtök-vasárnap meg szabad, maximum ha valami nagyon SOS volt, akkor beugrottam egy félórára (egyszer vagy kétszer volt ilyen), de a dolgok 99%-át otthonról megtudtam csinálni, már ha egyáltalán adódott valami (nem volt jellemző). így minden hétvégém hosszú hétvége volt, és bármit elintézhettem.
Azért kértem ilyen szerződést, mert a munkám viszonylag jól tömbösíthető volt, ugyanakkor vidékről jártam be, és elmondtam, hogy nekem az 5 nap plusz ktg, meg plusz idő. Így meg heti szinten csak az utazással megtakarítottam 4+ órát, arról nem is beszélve, hogy négy szabadnap egymás után, amiből két hétköznap van milyen sokat ér :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#115467) KROK640 válasza TaaT (#115450) üzenetére


KROK640
veterán

Jó, de ez mi? Szemét?

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#115468) koby11h válasza hcl (#115446) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nem végezte el a munkáját és csodálkozott, hogy kirúgták, amikor a piacon látták. Törzsidőben.

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#115469) hcl válasza koby11h (#115468) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Akkor ne csodálkozzon... :D Mi se rajta... :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#115470) koby11h válasza hcl (#115469) üzenetére


koby11h
aktív tag

Egyedül ő csodálkozott... :)

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#115471) morcosharcos válasza cidalain (#115459) üzenetére


morcosharcos
tag

"ezért kellene egy csomó szabályzat cég részéről, mert ha én cég lennék egy csomó felelősséget kizárnék HO-munkahelyi baleset témakörben."

Amit minden komolyabb munkáltató, aminek van jogi osztálya, vagy egy normális vállalati jogász, aki képviseli, letud azzal, hogy kiküld valakit a munkáltató részéről megvizsgálni a home office-munkavégzés körülményeit a munkavállalójához. Aztán ha nem megfelelő, és tipikusan nem pótolható a munkáltató által (pl életveszélyes áramvezetékek az otthonodban a munkáltató által nem javítható hiányosság, de mondjuk egy tönkrement szék igen), akkor felszólít az irodai munkavégzésre, vagy ha azt nem fogadja el a munkavállaló, megindokolja a munkavégzés ellehetetlenülését, és elbocsát.

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#115472) hcl válasza morcosharcos (#115471) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ld. amit fentebb írtam. Sok helyen nem szórakoznak ezzel.
Az előző helyen elvileg volt ilyen, de szökőévente egyszer néztek meg valakit.

Mutogatni való hater díszpinty

(#115473) cidalain válasza hcl (#115472) üzenetére


cidalain
veterán

vagy vállalkozási szerződéssel foglalkoztatnak (tipikusan pl programozókat), és akkor nincs ezzel gondjuk a cégeknek

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#115474) KROK640 válasza hcl (#115457) üzenetére


KROK640
veterán

"És? Kötelező volt? :D" - Persze, természetesen. vagyis nem ... csak akkor másnap már csak leszámolni kellett bemenni.
ígyis mindig mondogatta, hogy van helyetted rögtön száz másik. (2007, akkoriban azért volt munkanélküliség rendesen errefelé). Ugyanezt kaptad, ha elhúztad a szádat szombaton, hogy már ebben a hónapban voltál egy vasárnapot és legalább egyet most szeretnél otthon lenni.

A kommentjeidből azt veszem észre neked egy teljesen másik munkaerő piachoz volt szerencséd mint nekem.

"Sok helyen az van, hogy így kisebb helyet kell bérelni, fizetni." - ez így van, csak kérdés, hogy a cégnek leesik-e ez, és ha igen, akkor megéri-e költöznie?

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#115475) hcl válasza cidalain (#115473) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ennyi.

"Persze, természetesen. vagyis nem ... csak akkor másnap már csak leszámolni kellett bemenni."
Franc se sajnálna ilyen helyet... :D Nyilván ha van más.

"ez így van, csak kérdés, hogy a cégnek leesik-e ez, és ha igen, akkor megéri-e költöznie?"
Bérleményben azt is lehet, hogy egy részét visszaadja.

Mutogatni való hater díszpinty

(#115476) morcosharcos válasza hcl (#115472) üzenetére


morcosharcos
tag

Elvileg kéne, de IT-ben valóban ez a tapasztalat, mesélték ismik. Bankba dolgozó irodista haveroméknak meg a nyakára jártak a COVID alatt végig :) , így ők pl. megszopták e szempontból

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#115477) morcosharcos válasza cidalain (#115473) üzenetére


morcosharcos
tag

meg mert eredménykötelem, azaz nemcsak hogy pikk-pakk megszüntethető, de szankcióként egyéb dolog is követelhető, ha nem hozza létre az elvárt eredményt

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#115478) BiP válasza KROK640 (#115474) üzenetére


BiP
nagyúr

"És? Kötelező volt? :D" - Persze, természetesen. vagyis nem ... csak akkor másnap már csak leszámolni kellett bemenni.
Nehéz elhinni, hogy olyan pozícióban, amihez laptopot adnak, és agymunkát igényel, másnapra talált volna másvalakit, és 100an állnának sorban. Üres fenyegetés. De működött.

(#115479) hcl válasza morcosharcos (#115476) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

:D
Lehet azért, mert oda a biztonsági rendszabályok is keményebbek.

Mutogatni való hater díszpinty

(#115480) sh4d0w válasza TaaT (#115450) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Nade itt mi eladó: a rácsos szemetes, a fél bicikli, vagy a pár papucs lábasjószággal együtt?

https://www.coreinfinity.tech

(#115481) Akula válasza sh4d0w (#115480) üzenetére


Akula
őstag

a rácsos szemetes az a biciklikosár, csak már koszos :DDD

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#115482) qnadam válasza morcosharcos (#115476) üzenetére


qnadam
veterán

ismerősnek is be kellett járnia végig covid alatt. mondjuk ő anyakönyvvezető, az otthoni munkavégzéshez talán még törvényt is kellett volna módosítani.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#115483) qnadam válasza KROK640 (#115455) üzenetére


qnadam
veterán

egy szem munkahelyemen sok dolog furcsán ment, de azt értékeltem, hogy munkaidőn kívül békén tudtak hagyni. a szűk egy év alatt összesen egyszer hívtak fel hétvégén, akkor is azért, hogy megkérdezzék, milyen formátumban vegyenek fel valamit, hogy utána nekem könnyebb dolgom legyen vele.

a home office-ban nem hittek nagyon, ami részben jogos volt (videókészítés közben animációt elmagyarázni egyszerűbb élőben), részben azért beleférhetett volna sokszor. de legalább ha valaki pl covidpozitívan volt otthon, de már nem volt szarul, annak azért engedték.
ha viszont én nem hordhattam haza a céges munkákat, amikor elkezdtem nagyon ráérni, inkább én vittem be a privátokat, a céges gépem úgyis jóval erősebb volt :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#115484) hcl válasza qnadam (#115482) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Én is bejártam, mert a lezárás első napján kezdtem :D De hamar lett egy HO táblázat, és akkor mindenki pár napot otthon volt. A nagyon parás kollega, aki amúgy is inkább adatbázisos, meg végig.

"inkább én vittem be a privátokat, "
Ilyet én is csináltam kettővel ezelőtt :D A Rawtherapee ingyenes... Bent ment a képkidolgozás üres órákban, és mivel úgyis én voltam a support az egész kócerájra, ha valami gáz volt munkaidőn kívül, a telefont úgyis felvettem. Hülyeség miatt nem hívtak, csak ha tényleg macera volt.

Mutogatni való hater díszpinty

(#115485) 5teve


5teve
senior tag

Én is végig be kellett járjak.
Azt mondták, nem vihetem haza az olajfinomítót.

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#115486) koby11h válasza 5teve (#115485) üzenetére


koby11h
aktív tag

Szintén végig bent, vagyis egyszer voltam 2 hetet otthon, mert asszonynak pozitív lett a covid teszt, jeleztem a főnökömnek és az ügyfelek azt kérték, hogy akkor 10 napig én se menjek már hozzájuk. Két negatív tesztem volt, egy otthoni és egy hivatalos, de ha nem hát nem...

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#115487) KROK640 válasza qnadam (#115483) üzenetére


KROK640
veterán

Az tényleg jó, ha békén tudtak hagyni legalább hétvégén. Sajnos én nem voltam mindig ilyen szerencsés.
Anno térinfón csináltam azt, hogy a munkát hazavittem, mert két délután megcsináltam az otthoni Athlon XP 1466@2200MHZ-es géppel azt, amit bent 166MHZ-es P1-esen 4 hét lett volna, viszont otthon csak ISDN volt, bent meg 10Mbites net, így a szabadidőben fórumoztam és Napster/DC ment. Nekem abszolút megért két délutánt otthon ez.

"inkább én vittem be a privátokat, a céges gépem úgyis jóval erősebb volt :D" - ilyen nekem is volt, de nekem a céges gép jóval gyengébb volt. Az oka egyszerűen az volt, hogy saját irodám volt, relative nyugis (félig meddig ügyeleti jellegű) melóval, ellenben nagyon sokat kellett bent legyek, így otthon kizárólag játszottam a géppel meg egyéb életet éltem és aludtam. Minden mást (mindennemű munka, reggeli tea, sorozatok, mailek, fórum stb.) igyekeztem bent az irodában elintézni.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#115488) KROK640 válasza 5teve (#115485) üzenetére


KROK640
veterán

Ezt egyébként nem is értem, hogy hogy gondolták!
Ha biztonságosabb hazavinned az olajfinomítót, akkor jobb ha hazaviszed. Felháborító!
(mostmár értem a hordó avatart)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#115489) 5teve válasza KROK640 (#115488) üzenetére


5teve
senior tag

Kéremszépen az avatarom egy konzervet formáz, melyben a felirat szerint kukacok tartózkodnak.
A hordó az hamarosan az én fizikai formám lesz, ahogy öregszem.

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#115490) Trailblazer válasza 5teve (#115489) üzenetére


Trailblazer
addikt

Holott az a Campbell's Soup Can elvileg. :B

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#115491) KROK640 válasza 5teve (#115489) üzenetére


KROK640
veterán

TÉnyleg, jobban megnézve Worms Campbell's Soup Can . Eredetileg paardicsom leveses

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#115492) morcosharcos válasza KROK640 (#115491) üzenetére


morcosharcos
tag

Aki Andy Warhol-t ismeri ;)

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#115493) berek21


berek21
senior tag

LG Velvet eladó!

(#115494) koby11h válasza berek21 (#115493) üzenetére


koby11h
aktív tag

Az véletlen lehet, hogy az alkudni, hívja szavakat alkoholni, szívja szavakra cseréli az autokorrekt, vagy már ennyire megszokta? :D
Biztató a hátán az a két, talán szerviz címke is...

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#115495) blp85 válasza koby11h (#115494) üzenetére


blp85
aktív tag

"Biztató a hátán az a két, talán szerviz címke is..."- legalább rendszeresen karbantartott :DDD

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#115496) TaaT


TaaT
veterán

Give them hell Ukraine!

(#115497) berek21 válasza TaaT (#115496) üzenetére


berek21
senior tag

LG Velvet eladó!

(#115498) myckey


myckey
veterán

szpesöliszt ... dá dá ! :C ;]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#115499) hcl válasza koby11h (#115494) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Szerintem nem gáz a szervizmatrica, ami nálam van Philips, abban is cseréltek 2x tápot... azon csak 1 címke van. Nem a táp volt hibás... :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#115500) koby11h válasza hcl (#115499) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nekem is van olyan 22" LG TV-m, aminek a kijelzője egy monitorból jött, a tápja pedig javítva van, de akkor sem jó jel :)
Az enyémen egy címke sincs, a fiam csinálta, használni ok amíg megy, de pl. másnak eladni már nem merném.

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.