Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-26 01:12:41

LOGOUT.hu

A Prohardver lapcsalád tagjai:
- PROHARDVER! - hardver fórumok
- Mobilarena - mobil fórumok
- IT café - infotech fórumok
- GAMEPOD.hu - játék fórumok
- LOGOUT.hu - közösségi fórumok
- Fototrend.hu - általatok készített fotók
- Hardverapro.hu - apróhirdetések minden témakörben

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) dana79 válasza Bjørgersson (#1400) üzenetére


dana79
csendes tag

Ha beírom mindkét szót, akkor csak azokat listázza ki, amiben mindkét szó szerepel. Úgy szeretném, hogy kilistázza az összes hirdetést amiben szerepel az egyik vagy a másik szó. Régebben találtam ilyesmi függvényeket, de nem sikerült: mod=75&fwhat[and]=&fwhat[prec] =&fwhat[or] =&fwhat[not] =&fwhen =0& =&sid =0&fid=

(#1402) Bjørgersson válasza dana79 (#1401) üzenetére


Bjørgersson
félisten

És ha csak G18-ra keresel?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#1403) dana79 válasza dana79 (#1401) üzenetére


dana79
csendes tag

Úgy oké, de ezt csak egy példának írtam. Pl. szeretnék 3 szóra rákeresni, mondjuk geforce, radeon és 320GB szavakra.

(#1404) Weareus


Weareus
addikt

Sziasztok!
Nem vagyok kezdő, de a keresőbe beírva a fórumon a "kábel" szót messze nem az jött elő, amire nekem most szükségem lenne. :F
vga, dvi-i, dvi-d, hdmi, mini display port, ezek átalakíthatósága, meg psu (táp) kábelek, közdarabok, átalakítók érdekelnének, ill. olyan topik, ahol az ezekkel kapcs. kérdés on-nak számít.
(Igen, gépösszerakás van.)
Köszönöm, ha valaki segít.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#1405) Bjørgersson válasza Weareus (#1404) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Azonnali kérdések órája

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#1406) Weareus válasza Bjørgersson (#1405) üzenetére


Weareus
addikt

köszönöm, megpróbálom.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#1407) EnterR


EnterR
veterán

Hogyan tudok hozzászólástól hozzászólásig linket létrehozni? Teszem fel #37-től #45-ig legyenek hsz-ek a link megnyitásával. :R

PSN ID: marquuard

(#1408) Bjørgersson válasza EnterR (#1407) üzenetére


Bjørgersson
félisten

https://logout.hu/tema/prohardver_abszolut_kezdoknek/hsz_37-45.html

A félkövérrel kiemelt részt kell átírnod.

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#1409) EnterR válasza Bjørgersson (#1408) üzenetére


EnterR
veterán

Hálás köszönet. :R

PSN ID: marquuard

(#1410) PofaJenö


PofaJenö
senior tag

Hali
Lenne egy kérdésem szeretnék telefonon is hozzá szólni a témákhoz de elfejtettem a jelszavamat , de a pc megjegyzi itt nincs gond sajna már nincs meg a regelési email-em . így hát nem tudom mi volt, változtatni meg a régi miatt nem tudok. :F :W

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#1411) sutykuru válasza PofaJenö (#1410) üzenetére


sutykuru
tag

Beállítások -> mentett jelszavak megtekintése. (lehet előtte valami extrák/egyéb/biztonság menü is van)

(#1412) PofaJenö válasza sutykuru (#1411) üzenetére


PofaJenö
senior tag

:R
Nem is gondoltam volna hogy ott kell keresni :F

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#1413) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Üdv!

Az miért van, hogy ha egy fórumhoz hozzászólok, akkor addig nem tudok új hozzászólást írni, amíg a korábbi után nem írt más? Eddig úgy volt, hogy 5 percen belül ne írjunk, hisz ez nem chat. De most, ha egy napig utánam senki nem szól hozzá, miért nem írhatok új hsz-t?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#1414) EmberXY válasza MikeWazowski (#1413) üzenetére


EmberXY
addikt

Szia!
Ez az újonc rang miatt van, talán egy kissé "nevelő célzattal", később már nem lesz ilyen korlátozás.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#1415) MikeWazowski válasza EmberXY (#1414) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Köszönöm szépen! :R :B

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#1416) Winner_hun válasza MikeWazowski (#1413) üzenetére


Winner_hun
félisten

Eddig úgy volt

2017-06-28 08:26, azaz 0 napja

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1417) RM007


RM007
addikt

Sziasztok!

Jelszó pótlást, emlékeztetőt szeretnék kérni, de az oldal nem engedi: "Ennek a felhasználónak a jelszava nem pótolható!" írja. (Hosszú hogy miért, régi reg, elfelejtettem jelszavam, de az aktuális rendszer emlékszik rá, viszont más eszközzel nem tudok belépni fórumozni.)
Hova kellene írnom, jeleznem ez ügyben?

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#1418) Ndruu válasza RM007 (#1417) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Bizonyos email címekre (pl. freemail) biztonsági okokból nem kérhető jelszóemlékeztető.

Írj a fejlesztőnek, valószínűleg fog tudni küldeni neked egy jelszóemlékeztetőt, vagy megoldjátok valahogy.

Harrrr!!!!

(#1419) RM007 válasza Ndruu (#1418) üzenetére


RM007
addikt

Köszi! :R Akkor írok. Azért jó trehány elgondolás a részéről, ha belépésnél az email-t meg elfogadja. Természetesen freemail-ről van szó.

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#1420) RM007 válasza RM007 (#1419) üzenetére


RM007
addikt

Te jó ég mint láttam kit bíráltam, a végén ki leszek tíltva gyorsan megoldódik a dolog. :) Vagyis lehet még rosszabb is. :D

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#1421) Weareus


Weareus
addikt

Sziasztok!
Blognyitás feltételeiről érdeklődnék.
Keresőbe beírtam, de nem találom, opciókat is nézegettem.
Lehet, hogy rangfüggő?
Én nyithatok?

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#1422) Lauda válasza Weareus (#1421) üzenetére


Lauda
félisten

(#1423) Weareus válasza Lauda (#1422) üzenetére


Weareus
addikt

:R

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#1424) Weareus


Weareus
addikt

Sziasztok!
Még egy kérdés:
hozzászólásban - pontosabban blogbejegyzésben - hogy tudok betűméretet növelni itt a ph-n?
Címsorokhoz kellene.
Köszi.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#1425) Bjørgersson válasza Weareus (#1424) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Sehogy, csak a kiemeléseket tudod használni. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#1426) Weareus válasza Bjørgersson (#1425) üzenetére


Weareus
addikt

Sejtettem!
Köszönöm!

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#1427) leviske


leviske
veterán

Sziasztok!

A használatban lévő felhasználóneveket hol lehet lecsekkolni? Próbáltam a keresőben, de ott ugye csak azokat a neveket lehet megtalálni, amikkel legalább egyszer hozzászóltak.

(#1428) Winner_hun válasza leviske (#1427) üzenetére


Winner_hun
félisten

Csak úgy böngészni ahol fel vannak sorolva: sehol.
URL-t lehet átírni ha keresel valakit: https://prohardver.hu/tag/leviske.html - ékezet nincs, speciális karakterek nincsenek. Ahol ugyanaz lenne az URL ott _2, _3 bekerül a név mögé.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1429) leviske válasza Winner_hun (#1428) üzenetére


leviske
veterán

köszi :R akkor csak lemaradt a html, mikor próbáltam

(#1430) Lauda válasza leviske (#1427) üzenetére


Lauda
félisten

Ha van kiszemelt név, akkor azt a regisztrációnál tudod csekkolni, egyből jelzi a rendszer, hogy szabad-e.

(#1431) Hunmugli


Hunmugli
aktív tag

Sziasztok!

Írni szeretnék a címlapra/egy blogot, sőt már el is kezdtem egy írást. Viszont nem tudom, mindent jól csinálok-e. Olvastam az ezeréves tutorialokat, amikben a legfőbb részek máshogy vannak (pl. szerkesztési státusz). És próbaképpen csináltam egy írást, ami persze egyből megjelent a Logout oldalamon, és nagyon bepánikoltam a mindenféle jeltől (a zöld 0 vagy +++, nem is eméxem már :D ), meg hogy mindenki elolvassa, pedig csak próba, stb. :DDD :B

#1422-t olvastam, tudom hol lehet írni, kb ennyi van, ami világos...

A kérdéseim:
-címlapos írásnál ha semmi nincs bepipálva a szerkesztési státusznál, akkor még csak én látom a bejegyzést?
-az elkészült státusz mit takar?
-a korrektúrázva státusz mit takar?
-meg tudom nézni a kódok nélkül, úgy, ahogy meg fog jelenni, anélkül, hogy publikálnám?
-a rovat mire jó?

És "szükség esetén" lehet topikgazdai rangot kérni a cikk alá?

"A CÍMLAPRA SZERETNÉK ÍRNI!
Akkor válaszd ezt a lehetőséget, ha úgy gondolod, hogy írásod közérdekű, érdekes, igényes, átgondolt és elég informatív ahhoz, hogy LOGOUT címlapjára kerüljön."

Akkor az én írásom legjobb esetben is csak a főoldal alján lesz elérhető a főoldalról? ("Még több logout cikk" fölötti rész.)

Attól most vonatkoztassunk el, hogy mennyi követelménynek kell megfelelni, mert ezekkel tisztában vagyok.

Szerk.: egy kicsit kellemetlenül érzem magam, mert ezek szerint abszolút kezdő vagyok :DDD

[ Szerkesztve ]

A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

(#1432) Hunmugli válasza Hunmugli (#1431) üzenetére


Hunmugli
aktív tag

Egy 2 kimaradt: a korrektúra alatt álló logout cikkekbe [link] akkor kerül be a cikkem, ha bepipálom az elkészült gombot?

Az egyéni arcképhez mi kell? 5 címlapos és még mi? (nem kell linkelni, akkor már magam is kikereshettem volna :) )

[ Szerkesztve ]

A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

(#1433) Winner_hun válasza Hunmugli (#1432) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az egyéni arcképhez tudnod kell használni a keresőt és felesleges kérdéssel nem terhelni a fórumot nyílvánvalóan lustaságból.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1434) Lauda válasza Hunmugli (#1432) üzenetére


Lauda
félisten

Nagyon figyelj mert bonyolult lesz.

1. Jobb felül a keresőbe beírod, hogy egyéni arckép

2. Megnyomod az entert.

3. Legfelső találat.

Ok?

[ Szerkesztve ]

(#1435) Speed® válasza Lauda (#1434) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ez nem keresőbe, címsorba megy.
Nem ér szerkeszteni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1436) Lauda válasza Speed® (#1435) üzenetére


Lauda
félisten

A fórum keresőjébe.

(#1437) Hunmugli


Hunmugli
aktív tag

5 címlapos és 5 (kiemelt) címlapos.

"10 címlapos, szakmai cikk (fele kiemelt) a Logouton"

Köszönöm a válaszokat, tényleg a legfontosabb kérdést sikerült megválaszolni :R sebaj.... (feleslegesen válaszolni tulajdonképpen rosszabb is mint feleslegesen kérdezni. Elég, ha csak egyvalaki tol le. Jelöljétek ki most az illetőt, később nem lesz belőle probléma ;) :U )

Winner_hun: ti biztos tudtátok [...] a választ, + le is írtam, hogy én is kikereshettem volna. Neked annyit kellett volna írnod, hogy: 10 címlapos, máskor használd a keresőt. Ehelyett jól felhúztad magad, és engem is. Ja és többet is írtál :P

De igazatok van, legközelebb kikeresem magamnak, az nekem is kevesebb írás, csak + idő (és + mentális erőfeszítés ;] )

[ Szerkesztve ]

A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

(#1438) Winner_hun válasza Hunmugli (#1437) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez egyéni szocproblem.

Igenis használni kell a keresőt és utána kell olvasni. Ha valamire nem találod a választ akkor kérdezz a megfelelő helyen. Most azért nyavajogsz mert neked időd megy el rá és foglalkozni kell vele, pedig mennyivel egyszerűbb csak beböfögni valahova a kérdést.

Ez nem is tudom hogy jobb vagy rosszabb annál mint amikor idejön egy, az oldalt még soha nem használó egyén és ahelyett hogy keresne, nyit egy új topikot a problémájának. Inkább utóbbi, mert te már valamennyire tisztában vagy a dolgokkal.

Ehelyett jól felhúztad magad - ezen? Viccnek elmegy:DDD

Amúgy igen, segítőkész vagyok, jobban is mint gondolnád, de aki csakazért se csinálja azt amit kéne, szarik mindenre, annak nincs segítség - mert igazából nem is segítségre van szükséged hanem kiszolgálást vársz el.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1439) Hunmugli válasza Winner_hun (#1438) üzenetére


Hunmugli
aktív tag

Hoztam egy döntést, ami ezek szerint hibás volt: kevesebb idő megy el összesen a kérdéssel és a válasszal, mint kikeresni.

Szerinted meg a fordítottja igaz, ezért is hibás a döntés, ezért írtad, hogy kiszolgálást várok el. Nézőpont kérdése. Egyébként vannak kiszolgáló topikok, ezexerint ez nem az.

Amúgy meg szoktam használni a keresőt, bár mondjuk érdekes, hogy az első napomon rögtön nem ide jöttem :DDD (a próba topikba írtam, de ez mellékes).

Na jó, akkor felteszek 2 kérdést, remélem, a megfelelő topikban:
-a név alatt hogy jelenik meg egyeseknél a logout.hu blogjuk linkje?
-képaláírást lehet csinálni fórumon? Ha a két tag közé írok, akkor az a szöveg a képre való mutatáskor fog megjelenni. (elvileg, sose próbáltam..)

A 2 v. 3 db ezeréves képes toturialban nem volt ilyen aláírásról szó.. Esetleg galérianyitás a + jelre kattintva fórumon lehetséges? [ideillő mozgó emoji amit sokan nem szeretnek]

Most nem használtam a keresőt,de kérdés előtt elolvastam a kapcsolódó dolgokat. Remélhetőleg mind :D

A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

(#1440) Lauda válasza Hunmugli (#1439) üzenetére


Lauda
félisten

Írjál te is blogot és neked is lesz ott logout blog link. :K

(#1441) Hunmugli válasza Lauda (#1440) üzenetére


Hunmugli
aktív tag

Kicsit egyszerűbb, mint vártam. Azt hittem, a logout.hu bemutatkozás helyére be kell másolni a linket :D

Címlapos írást ha elkezdek akkor hogy tudom folytatni? Megjegyezem a linket Megy könyvjelzők közé? Kicsit furcsa nekem ez az írásosdi, a blogot azt értem. Elvileg.

A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

(#1442) Lauda válasza Hunmugli (#1441) üzenetére


Lauda
félisten

Azt nem tudom ha csak olyan blogod van amit nem publikálsz, azt hol fogod látni. Nekem is van olyan blogom ami nem publikus, ezeket felülre teszi a rendszer, de csak én látom és gondolom a nagybetűsök. Próbáld ki, kezd el és meglátod, nem fog történni semmi.

(#1443) Speed® válasza Lauda (#1436) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nyilván, de szerkesztés előtt az url volt a leírásodban, arra írtam. Persze értem, hogy úgy kell beállítani, mintha nem te írtad volna el, hanem én értetlenkedek :P

(#1444) Lauda válasza Speed® (#1443) üzenetére


Lauda
félisten

Jah ok! :DDD :P

[ Szerkesztve ]

(#1445) Speed® válasza Lauda (#1444) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Így nézett ki szerkesztés előtt:

"1. Jobb felül a keresőbe beírod, hogy https://prohardver.hu/temak/keres.php?type=-&stext=+egy%C3%A9ni+arck%C3%A9p&submit="

Erre írtam, amit. Teccikérteni? :D

(#1446) Weareus


Weareus
addikt

Üdv.
Kettő darab kérdésem van:

1. Néhány hozzászólásban látok olyan 'szmájli'-kat, ami nincs ph-n beszúrhatóként. Ezeket hogy tudnám én is...?
2. Priviben kaptam egyszer egy yt-os videót, de nem linkben, hanem be volt ágyazva az üzenetbe. Ezt hogy lehet és fórum-hozzászólásban is alkalmazható-e?

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#1447) Ndruu válasza Weareus (#1446) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

1. Külső oldalról képként beilleszted. Másold a kép linkjét vágólapra, a hozzászólásban nyomj a Kép gombra, tedd be a linket és kész.

Példa: [IMG:http://winnerhun.uw.hu/56k.gif][/IMG]

2. Tudomásom szerint csak a Logout írásokban működik a YT beágyazás. Ott gomb is van rá, de fórumban nem működik:

[YT:youtube videó linkje][/YT]

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#1448) Weareus válasza Ndruu (#1447) üzenetére


Weareus
addikt

Rendben, köszönöm szépen.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#1449) SP!T


SP!T
addikt

Sziasztok! Lehet nagyon alap kérdés lesz. De nem találom a választ rá...

Hol tudom megnézni kik azok a PH! tagok, akiket letiltottam? Konkrétan van egy személy, akinek a postjait látom HA-n, de privátot nem tudunk egymásnak küldeni. Azaz ő ír, nálam semmi. Én írok neki és én magam sem látom az üzenetek közt. :Y

Köszi!
SP!T

There's a device that I've been using called a whoop.

(#1450) EmberXY válasza SP!T (#1449) üzenetére


EmberXY
addikt

Szia!
A privát beszélgetéseid listájában a legutolsó helyeken kell lenniük, kiszürkülve, és mellettük nem a "töröl/letilt" opció van, hanem az "enged".
Esetleg az sincs kizárva, hogy a tagnál te vagy letiltva...

Up the Irons!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.