Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95051) lo_jo válasza sfefe (#95017) üzenetére


lo_jo
senior tag

Igen, Magyarországon a hivatalos nyelv a magyar, ezért tudsz bármilyen hivatalos ügyet magyarul intézni. A videojáték nem hivatalos ügy. Nem emberi alapjog.

Én személy szerint sokkal jobban szeretem eredeti nyelven (azaz a játékok esetén 99%-ban angolul) játszani, mert nagyon gyatra fordítások vannak. Valaki emlegette korábban az apró finomságokat, na, pont azok vesznek el egy közepes fordításnál is. Vannak olyan szófordulatok az angolban, amik nagyon körülményesek magyarul vagy egyáltalán át sem jönnek. (Próbálj meg magyarra fordítani egy mémmé vált Lamar roasts Franklin cutscene-t, de úgy, hogy az a bizonyos n-word is megmaradjon a maga kontextusában, ne egy általános tesóval legyen elintézve) Ugyanez persze fordítva is igaz, csak hány játék szövegét írják eredendően magyarul és hány játékét angolul? De még az angol nyelvterületen élő nem angol anyanyelvűek szlengje is beszivárog a popkultúrába, azokkal meg főleg nehéz érzékeltetni azt, ami miatt használják. (San Andreas, Cesar és az általa sűrűn használt ese, ami az n-word latino megfelelője, kultúrán belül használva bármilyen negatív jelentés nélkül, nagyjából megoldhatatlan feladat egy fordításhoz, hogy visszaadja azt, amire a szöveg írásakor gondoltak) A gyenge, kritikán aluliakról meg ne is beszéljünk, azokból is sajnos egyre több van. A régi magyar szinkron azért volt nagyon jó, mert kitűnő fordítások voltak jó szinkronrendezőkkel és színészekkel. Ahogy Shakespeare is azért tud jó lenni magyarul, mert többek között Arany, Petőfi, Babits, Radnóti, Vörösmarty fordította, nem pedig egy nagyvállalati futószalagon, határidőre gyártósorba emelt fordító. Márpedig sajnos a videojáték és a filmipar is ilyen. Azt meg már csak nagyon halkan jegyzem meg, hogy azt a túltolt PC világot éljük, amikor egy fordítót azért csesztetnek, mert nem a saját bőrszínének megfelelő szerző művét fordítja úgy, hogy az eredeti szerző is kiemelkedőnek nevezte a fordítást.

(#95052) Gubu0101 válasza FollowTheORI (#95048) üzenetére


Gubu0101
veterán

Masodjara jatszom 9-es szintnel tartok,mostanra hagytam meg oket,eddig ketton tul vagyok,azok nem voltak veszesek :D De,akkor meg gyurok kicsit

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#95053) sfefe válasza lo_jo (#95051) üzenetére


sfefe
őstag

Senki nem beszél alapjogokról de Magyarországon vagyunk és magyarul szeretném a játékokat játszani, ennyi...
Jó neked ha érted/beszélsz annyira angolul de engem nem érdekel annyira az angol, hogy megértsem a játékmenetben a gyors dumát, szótárazni meg nincs kedvem mert azt a kis időt amit leülök játszani azt kikapcsolódással szeretném tölteni és nem nyelv tanulással.
De elhiszem ha valakinek úgy jobb de a többségnek idehaza biztos nem...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#95054) keIdor válasza lo_jo (#95051) üzenetére


keIdor
titán

Én már nagyon régóta minden filmet meg sorozatot is csak angolul nézek. 10+ éve biztos.
Játéknál meg egyenesen alap. Ezt úgyis csak az fogja megérteni, aki jól ért angolul és használja is a nyelvet a mindennapokban, esetleg anyanyelvi szinten beszéli.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#95055) F-ECT$ válasza Gubu0101 (#95026) üzenetére


F-ECT$
titán

A kérdésnek van köze a hozzászóláshoz, amire született, és én nem értek valamit, vagy csak véletlenül nyomtál a válasz gombra? :)

Egyébként nekem az utolsó volt a legnehezebb, de azért is, mert nem tanultam meg a mechanikákat a korábbiaknál. (Összeszedtem a Deadly Mist set-et előttük, illetve ha kellett, akkor elnyomtam az L3+R3-at.)

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#95056) kovsol válasza keIdor (#95054) üzenetére


kovsol
titán

Engem kifejezetten irritál ha angol hang mellé magyar feliratot látok.
Szerintem az egyenes szar, hogy két féle nyelvet akarna feldolgozni egyszerre az agy.
Én napi szinten a munkám során is angolt használok. Egy idő után az ember eléri azt a szintet nyelvtudásban, hogy egyszerűen csak érti, nem pedig az van, hogy az agya folyton próbálja magyarra fordítani.

May the Force be with you!

(#95057) F-ECT$ válasza kovsol (#95056) üzenetére


F-ECT$
titán

Ja, tanuláshoz jobb az angol nyelv + angol felirat, ha már elértél egy bizonyos szintet.

Dive ever, work never.

(#95058) vonSux


vonSux
őstag

De rohadt unalmas a kell vs. nem kell hun sub témát olvasni :D Venti senkinél nem hangos? ;]

(#95059) F-ECT$ válasza vonSux (#95058) üzenetére


F-ECT$
titán

Van eladó PS4 emelő radírom. Meg bojler is. Illetve kellene vrr, meg rohadt nyerészkedők. Ja, és miért csúszik minden játék? :DDD

Dive ever, work never.

(#95060) Gubu0101 válasza F-ECT$ (#95055) üzenetére


Gubu0101
veterán

Veletlen,nem is figyeltem :R :D Amugy most megyek a 5.-hez,eddig Eir volt a leg nehezebb.Amugy igen azt a 2 bizonyos gombnyomast mindig vegso megoldasnak hasznalom :D

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#95061) kovsol válasza F-ECT$ (#95059) üzenetére


kovsol
titán

És már megint szar a PS+ havi játék! :D

May the Force be with you!

(#95062) ProEvoFan válasza vonSux (#95058) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

"Venti senkinél nem hangos? "
Még nem. Majd az első komolyabb ps5 játéknál. Mondjuk februárban térjünk erre vissza. ;]
Ja igen, a radírok megvannak még! :D

[ Szerkesztve ]

(#95063) Rony949


Rony949
őstag

Sose játszottam a Deep Rock-al, de utána olvasva kiderült, hogy az egyik legjobb coop az elmúlt években. Ha valakinek lenne kedve együtt csapatni, szóljon bátran.

(#95064) HELLAFLUSH


HELLAFLUSH
őstag

Erre valakinek valami ötlet?
EA Play előfizetésem van, miért nem engedi hozzá adni a DIRT5-öt a PS Plusos játékokhoz :F

(#95065) HELLAFLUSH válasza HELLAFLUSH (#95064) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Már semmi, böngészőböl sikerült. :D

[ Szerkesztve ]

(#95066) vonSux


vonSux
őstag

Persze, most nevetgéltek a radírokon. De volt idő, amikor az a fejlesztés többet ért, mint AC Black Flag a ps+-ban :D

(#95067) Bogyi007 válasza keIdor (#95054) üzenetére


Bogyi007
veterán

Ilyen problémám korábban és most sincs, simán megy az angol szöveg és a magyar felirat együttes hallása és olvasása és észre veszem ha egy mondat esetleg rosszul van lefordítva.

Igaz én kicsi korom óta imádok bárhol, bármikor, bármit elolvasni.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#95068) koncsik válasza ProEvoFan (#95062) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

A PS4-em alatt használt radírok kompatibilisek a PS5-tel? Mindkettő vizszintes helyzetben használt. Nehezíti a helyzetet, hogy rövid ideig egy XOX alatt voltak, lehet tönkrementek? :F
("dontfeedthetroll" jeligére nem várom a válaszokat ;) )

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#95069) RangerFox válasza koncsik (#95068) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

De a PS5-nek hullámos az oldala, radírokkal billegni fog :(

(#95070) Macccy válasza tboy93 (#94875) üzenetére


Macccy
senior tag

Asszonyomtól tegnapelőtt kaptam születésnapra, nem egykattintásos volt neki, de talált hamar. Kis ügyes :U

(#95071) Wesder válasza RangerFox (#95069) üzenetére


Wesder
félisten

Formàra lehet reszelni azokat a radírokat.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#95072) vonSux válasza Wesder (#95071) üzenetére


vonSux
őstag

That’s the spirit! (tört fordítás: ez az g**i!) :D

(#95073) LeventeV


LeventeV
senior tag

Sziasztok,
Aki jatszik WRC 10-el es van kedve segiteni trofeat gyujteni, irjon ram privatban. Nem talal online jatekost a 2 Co-driver trofeahoz.
Koszi elore is!

(#95074) EnterR


EnterR
veterán

Erősen hiányolom az ógermán feliratot.

PSN ID: marquuard

(#95075) ANOka válasza marinea2 (#95043) üzenetére


ANOka
őstag

Múlt héten rendeltem egy digitális változatot az Alza-tól.
Egyszer majd csak megérkezik! :DD

EnterR: Akkor már a latint és az eszperantót se hagyjuk ki! :P

[ Szerkesztve ]

(#95076) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Még mesze a Ragnarök,de legalább Magyar felírat is lesz :D [link]

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#95077) EmThor


EmThor
addikt

Sackboy es returnal ujra akciós, ugy latszik új kedvezmények vannak.

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#95079) Wesder válasza Nayrobi (#95078) üzenetére


Wesder
félisten

600$-ért majd gondolom. :N

- 4K
- OLED Screens
- HDR
- Eye Tracking
- 110 Degree Field of View
- Vibration in the Headset
- Foveated Rendering
- 3D Audio
- New Sense Controllers
- Horizon VR Call of the Mountain from Guerilla Games and Firesprite Announced

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#95080) Xaels válasza Rony949 (#95063) üzenetére


Xaels
félisten

Én egész délután azzal játszottam tegnap. Nagyon jól ki van találva a rendszer, 2-3-an voltunk mind különböző kaszttal és nagyjából jól ki is vannak egyensúlyozva ahogy néztem, mindig volt valakinek olyan felszerelése ami az adott helyen jó volt. A feladatok is egész változatosak. A grafika maga módján tetszik és a fénnyel nagyon jól bánik.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#95081) Nayrobi válasza Wesder (#95079) üzenetére


Nayrobi
őstag

Nem hiszem hogy drágább lesz mint maga a gép

(#95082) ambushka


ambushka
aktív tag

Valaki szóljon már, ha lesz Érdekel gomb a PSVR2-re KV-nál :D

PSN ambushka8989

(#95083) predakon válasza ambushka (#95082) üzenetére


predakon
őstag

dehát az nem jelent semmi az előrendelések szempontjából.... OH WAIT :D

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#95084) 3L1T3 válasza predakon (#95083) üzenetére


3L1T3
addikt

Soha nem mondta ezt senki…

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#95085) WhiteWalker válasza raziel01 (#95028) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Most tartok ott.Szerintem elég szop@tos , köcsög csaló egyben az egész harc.

Sajnos nem ettől lesz nehéz egy küzdelem....

(#95086) FollowTheORI válasza ambushka (#95082) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Énis erre vártam már jóideje, mikor jelentik be.

Nekem is valszeg vétel lesz egyből. :D

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#95087) F-ECT$ válasza WhiteWalker (#95085) üzenetére


F-ECT$
titán

Csaló? Minden támadása védhető / kikerülhető, de persze kell egy kis gyakorlás hozzá.

Dive ever, work never.

(#95088) oriic válasza F-ECT$ (#95087) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Néztem anno ezeket a videókat, hogy legnehezebb szinten bekapott sebzés nélkül tolta le az összeset. :D

Live-Die-Respawn

(#95089) WhiteWalker válasza F-ECT$ (#95087) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Eléggé.... Nem egészen... De most nem épp erre gondolok , hanem arra , hogy levittem az életét annyira , hogy csak két rublika maradt neki , itt meghaltam , de volt hátra még a feltámasztó kövem. Erre nyomott egy olyan támadást , hogy köpni nyelni nem tudtam , úgy hogy az én elindított támadásom közben ( ami a káosz penge egyik nagy támadása ) simán áthágott . Mintha ott se lettem volna , amit előtte nem csinált.
Nahhh ilyenkor látszódik , hogy csalás ez a harc. Ezt többször eljátszotta , mikor ennyi vagy kevesebb volt az élete.

De majd úgyis jön valaki aki majd megmagyarázza , hogy az nem úgy van...

Tudom , le lehet győzni , csak ez így nagyon unfair , hogy így próbálják nehézzé tenni ezt a boss fightot.

(#95090) WhiteWalker válasza oriic (#95088) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Nem gond , én is leviszem az életét kb a negyedéig , úgy hogy el se talál. Utána kezdődnek a bajok , mikor ott tart az élete.:U
Olyankor kapcsol hiper hájper extra vöröd jelzésű támadásokba. Kb olyan érzésem van , hogy majd a gép megmondja mikor nyerhetsz .

[ Szerkesztve ]

(#95091) fausto


fausto
addikt

Sziasztok,

Lenne 1-2 kérdésem a géppel kapcsolatban.

DS4 kontrollert milyen mértékben támogat? A PS5 játékok is játszhatóak vele?
A PS VR hogy megy? Az tudom, hogy kompatibilis vele, de javít is a látványon egy PS4 PRO-hoz képest?
A régi, PS3-as Move controllereket támogatja?
Köszi előre is! :R

(#95092) bgunne válasza WhiteWalker (#95089) üzenetére


bgunne
tag

Végtelen kocsmai vita ez egy barátommal, aki szerint a gow és hasonló sztori játékok legnehezebb módban való játszása az egyetlen értelmes választás, de a direkt nehéz játékok, ahol nincs választásod pedig szarok.

Én pont az ellenkezőjét gondolom, nyugodt szívvel levettem könnyűre a gow-ot, ahol úgy éreztem, csak időhúzás a 120. ugyanolyan elvakító repülő ellenség, nem kihívás hanem szivatás ez inkább. Viszont egy Bloodborne-ban minden perc "szenvedést" élveztem, mert a játék a kihívásra van kiélezve.

(#95093) tboy93


tboy93
nagyúr

Warlords of new york dlc milyenre sikeredett? Az alap div2-t vegignyomtuk ocsemmel, de csak a fo sztori reszet. Azt élveztük, de utana mar nem tartott meg a jatek. Ez a dlc indítható kozvetlen az alap sztori utan vagy kell elotte grindelni?

(#95094) Gubu0101 válasza WhiteWalker (#95085) üzenetére


Gubu0101
veterán

En is odaertem este,hat khm :D Nagyon taktikazni kell meg ugrabugralni,neha azt se tudom,hogy honnan jon,mar csak azt latom,hogy a kedvenc foldontaposos tamadast nyomja :U Elso nekifutasra fel eletet tudtam kb leszedni :((

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#95095) sp8787 válasza oriic (#95088) üzenetére


sp8787
addikt

lvl1

(#95096) FollowTheORI válasza tboy93 (#95093) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem rendben van a DLC, vegyétek/toljátok. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#95097) F-ECT$ válasza WhiteWalker (#95090) üzenetére


F-ECT$
titán

De ha leviszed a negyedéig a hp-t sérülés nélkül, akkor az már megy, és csak az utolsó fázisra kell egy kis gyakorlás. Itt ráadásul nem kell a halál után végigszaladni ismét az egész pályán, próbálkozhatsz egyből. Emlékszek rá, hogy én is szívtam vele, de aztán meg nagy volt az öröm, amikor meglett.
Egyébként nem kötelező harc, enélkül is kész vagy a sztorival. Szóval ez a nehézség azoknak szól, akik még keresnek plusz kihívást a játékban.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#95098) Anti-Hero


Anti-Hero
aktív tag

PlayStation VR2 is the next generation of VR on PS5.

Details on the #PSVR2 Sense controller, 4K OLED display, single-cord setup, and more: [link]

Ja most làtom màr volt. :))

[ Szerkesztve ]

Ez nem hanyag elegancia, mer' ez precíz igénytelenség.

(#95099) Xaels válasza tboy93 (#95093) üzenetére


Xaels
félisten

Sztorisabb és jobban fel van építve mint az alapjáték szerintem. Csak rövid. Kell hozzá a 30as szint ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#95100) Madoc válasza Xaels (#95099) üzenetére


Madoc
veterán

Ha nincs meg a 30,és megvetted a new york dlc-t akkor felajánlja hogy egyből felszintez 30-ra. És onnan mehetsz a dlc területre.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.