Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94051) Moby válasza ilovedigweed (#94049) üzenetére


Moby
addikt

Ez már a HDMI bugmentes kiadás, vagy kértél hozzá adaptert?

/egyébként a kábel jó, de csak akkor van értelme ellocsolni rá a pénzt, ha vagy már a bugmentes hdmi illesztő van a receiverben, vagy ha kértél hozzá adapter kitet

[ Szerkesztve ]

(#94052) Takashi válasza ilovedigweed (#94049) üzenetére


Takashi
aktív tag

Nekem pont ez a kábelem van, tökéletes!

七転八起

(#94053) Szabi® válasza keIdor (#94050) üzenetére


Szabi®
addikt

Bizony. És azoknak még jó ha volt 480p felbontásuk +50hz-es frissítés. :D

(#94054) sting2 válasza ilovedigweed (#94049) üzenetére


sting2
addikt

Jó a kábel, de én inkább a képet " maxolnám" ki a Pőrlel..
PS5 - AQP kábel - TV - PS5 kábel - AVR..

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#94055) ilovedigweed válasza Moby (#94051) üzenetére


ilovedigweed
senior tag

Kértem hozzá adaptert, de még nem érkezett meg. Úgy tudom, hogy csak az Xbox bugos az avr-en, a PS nem. Tévedek?

Talashi :R

sting2, ez is egy opció, de úgy tudom, hogy az avr nem szól bele a kép minőségbe átengedés esetén. Lehet, hogy tévedek, javítsatok ki ha tévedek.

Illetve még egy kérdés, részben ide tartozik.

A PS kábele elég ahhoz, hogy az avr átvigye a Dune HD Real Vision 4k képét a tv-re a legjobb minőségben?

[ Szerkesztve ]

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#94056) BusinessGuy válasza ilovedigweed (#94049) üzenetére


BusinessGuy
őstag

Felejtsd el az audioquestet, semmi értelme nevetséges a felár.
Feleennyiért is kapsz jó minőségű hdmi2.1-et pl Club3d...
Audioquest otthoni használatra pár méteres hdmi-ig nevetségesen túlzó árat kér a semmiért konkrétan.... 2.1hdmi kábelből ami semmivel sem nyújt kevesebbet 2m kb 5-10k között mozog...

[ Szerkesztve ]

(#94057) dezfafara81


dezfafara81
csendes tag

Sziasztok!
Meg is rendeltem a szünetmentest, köszi a tanácsot.

Más: Ti mindig be vagytok jelentkezve a PS fiókba? Tehát érdemes-e néha kilépni, ha nem használom? Érhet valami baj, ha bent vagyok állandóan? Szokásom más alkalmazásokból kijelentkezni :DD . Csak én használom egyedül otthon a gépet amúgy...

(#94058) Kendek válasza dezfafara81 (#94057) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem kell kijelentkezni, úgy is jelszót kér ha olyan dolgot akar valaki csinálni...

<-ƘƘ->

(#94059) Bobek198508 válasza keIdor (#94050) üzenetére


Bobek198508
csendes tag

Szintén 65" ritkán 2,5m játszok, de az estek 90% 1,5m-re ülök!
Már mondtam asszonynak jön a 75" tv, egy szót sem szólt! :D
Az a durva régen a 106cm tv, milyen nagynak tűnt...

(#94060) KaitouP válasza Bobek198508 (#94059) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Persze ha az asszony mondaná neked, hogy jó lenne nagyobb, csak néznél mint hal a szatyorban. ;] :DDD

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#94061) F-ECT$ válasza Ck. (#94040) üzenetére


F-ECT$
titán

Van egy kényelmes székem + lábtartó. 55"-öt nézek vele kb 1.5-2 méterről.

Dive ever, work never.

(#94062) szasanyi válasza BusinessGuy (#94056) üzenetére


szasanyi
félisten

Az AUDIOQUEST kábelek kiváló minőségűek! Nem tudom mennyi tapasztalatod van velük, nekem jelenleg is 4 különböző van itthon ( lassan 3 éve használom a gyártó különböző kábeleit) és soha sem volt minőségi vagy egyéb problémám. Több típusai különböző árakon kaphatóak (plusz üzletfüggő árak ugyanazon típusoknál is).
Nemrég vettem a PS5-höz egy Pearl 48G HDMI 2.1 kábelt 2.0m hosszban 10,5k áron, és tökéletes a célra. Tehát saját tapasztalataim alapján túlzónak érzem az ellenszenved. :U

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#94063) BusinessGuy válasza szasanyi (#94062) üzenetére


BusinessGuy
őstag

Az lehet csak hdmi kábel esetén 5 méter alatt semmi pluszt nem nyújt. A nevüket fizeted meg hdmi esetén parasztvakító reklámmal 5m alatt feleennyiért ugyan ilyen minőségű kábelt kapsz pl az említett club3d-től. Nincs ellenszenv szimplán a hdmi kábelpiacon 5m alatt parasztvakítás amit tolnak indokolatlan felárral. 5m alatt hdmi esetén konkrétan hacsak nem humbug a kábel minősítése, nincs különbség. Amit az aq kínál 2 méteren azt megteszi egy sanberg is 5500 forintért...
Ettöl még 5m felett vagy más kábelek esetén ahol a minőség pluszt tud adni kiváló cég csak a hdmi 5m alatt pont nem ez a kategória maximum a kamuminősítéssel bíró szutyok kábelek ellenében amik nem bírják az adott gbps-t.. Pearl ugyan ez a kategória...zajszűrés hdmi esetén 5m alatt...Lol.

[ Szerkesztve ]

(#94064) MixY


MixY
tag

Sziasztok!
Szeretném megvenni PS5-re a SW: Jedi Fallen Order játékot (amúgy nem vagyok egy elvetemült SW rajongó, láttam a filmeket de ennyi, de valahogy most ehhez lenne kedvem ;] ), és van bármi különbség a PS4 és a PS5 borítós között vagy csak annyi, hogy "há' hogy néz már ki hogy a kék borítóssal nyomod az új gépen? :DDD ".
Mert pl. Playitstore.hu-n 7.000 Ft a PS5 borítós, de aprón van PS4-es bontatlan is 5.500 Ft-ért.

(#94065) F-ECT$ válasza MixY (#94064) üzenetére


F-ECT$
titán

Ha nem fontos a fizikai termék birtoklása, akkor jobban jársz 1 hónap EA Play előfizetéssel.

Dive ever, work never.

(#94066) MixY válasza F-ECT$ (#94065) üzenetére


MixY
tag

Tudom az olcsóbb megoldás, de hétvégénte van inkább időm játszani, meg jobban szeretem a lemezest, digitálisnak csak a Ps Plus játékok meg a Collection van, nem is lesz más :)

(#94067) ilovedigweed válasza szasanyi (#94062) üzenetére


ilovedigweed
senior tag

Megkérdezhetem hol vetted ennyiért?

[ Szerkesztve ]

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#94068) szasanyi válasza ilovedigweed (#94067) üzenetére


szasanyi
félisten

OctogonAudilo ahol akkor még akcióban volt, bár a BF már véget ért.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#94069) tboy93 válasza Ck. (#94040) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ja, en is azt hittem hogy eleg lesz 3M-rol nezve egy 55"-os TV. Hat nem. 75"-al lennek kb. elegedett. Most az 55"-t fotelből nezem a TV előtt ülve :D

(#94070) LÁZ válasza MixY (#94064) üzenetére


LÁZ
addikt

elvileg ingyenes a ps5re upgrade lemezesről is, így simán elég a ps4 lemezes, futtatáshoz viszont bent kell legyen a lemez, csak úgy fog indulni a ps5ös változat.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#94071) szasanyi


szasanyi
félisten

Van olyan oldal/link ahol hiteles adatok vannak azon PS4 játékokról melyek free PS5 upgrade-t kaptak/kapnak?

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#94072) ilovedigweed válasza szasanyi (#94068) üzenetére


ilovedigweed
senior tag

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#94073) tretyak válasza szasanyi (#94071) üzenetére


tretyak
aktív tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#94074) szasanyi válasza tretyak (#94073) üzenetére


szasanyi
félisten

Köszi! Tehát ez azt jelenti, hogy az ott felsorolt játékok közül ua. játék két verziója (ami PS4 és PS5 változatban is kapható, utóbbi nyilván drágábban) pontosan ugyanúgy néz ki és ugyanúgy fut?

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#94075) tretyak válasza szasanyi (#94074) üzenetére


tretyak
aktív tag

Ezt a kérdést nem igazán értem :D
A linkelt oldalon arról találsz infót, hogy az egyes címek kaptak-e valamilyen frissítést PS5-re, illetve jött-e ki belőlük natív verzió (Ghost of Tsushima jó példa, van ingyen update vagy natív verzió is, az utóbbi nyilván drágább).

(#94076) Scholes9 válasza Ck. (#94040) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Így kezdődik ez, TV csere lesz belőle előbb utóbb ;] :DDD

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#94077) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Mortal Shell
Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de engem nagyon berántott ez a játék. Első souls like játék, amit végigvittem.

(#94078) Medocsabi válasza tboy93 (#94069) üzenetére


Medocsabi
addikt

Én is kezdem a 65" tévét kicsinek érezni. Egyedül kb 2 méterre ülök, de ha pl feleségemmel ketten játszunk ( most pl a Last of us2-t, felváltva halálonként, és/vagy chapterenként), akkor a kanapéról,ami olyan 4-5 méterre van, és már hunyorgok szemüvegen is. Egy darabig nem fogok váltani, talán majd ha lejár az 5 év gari,utána. Egyedüli bajom ezekkel a 4k tévékkel, hogy a világ összes winchestere nem elég 4k filmekhez :DDD

[ Szerkesztve ]

(#94079) kerti008 válasza Atomgeszi (#94046) üzenetére


kerti008
aktív tag

Allitolag csak a regi XB1 es PS4 controllerekkel mukodik, van egy XIM4 a szekrenyben, de nincs kontrollerem egyikhez sem.

Kedvenc VR jatekaim: HL Alix, Queke1-2, Half Life 1-2 and mission packs, Queke3quest, RTCQuest, Duke Nukem 3D

(#94080) KoNZoLik@ válasza Medocsabi (#94078) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Akkor jó szar már a szemed, ha 4 méterről hunyorogsz egy 65"-os tévé előtt szemüvegben🤓

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 822 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#94081) bbuffy válasza KoNZoLik@ (#94080) üzenetére


bbuffy
senior tag

Annyira nem kell szarnak lenni hozzá. Ez viszonylag alap korral járó rövidlátási szint.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#94082) MunezXBK válasza bbuffy (#94081) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ez hany éves kortól érvényes?

(#94083) pacni120


pacni120
tag

Sziasztok!
December 23-án sikerült rendelnem a Bestbyte-ból végre normális áron egy PS5-öt. Kaptam egy automatikus üzenetet rendelésszámmal stb, de az üzenetben azt írták, hogy hamarosan telefonon/smsben is megkeresnek, de egyelőre semmi. A legtöbben személyesen vették meg a konzolt a mostani nagy dropnál, de nekem csak online volt lehetőségem megrendelni, félek, hogy a személyes átvétel prioritást élvezett és már nincs mit postázni...
Tudom ünnepek stb, de azóta persze már rég nincs raktáron. Ha én még "raktáron" jelzés mellett le tudtam adni a rendelésemet, akkor az a héten meg fog érkezni?
Van esetleg tapasztalatotok az ilyen bestbyte-os megrendelésekkel?
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#94084) Frod válasza Sanyi.mTs (#94077) üzenetére


Frod
addikt

Plus-féle 30fps verziót játszottad?
Érdekelne engem is, de így sajnos nem fogok bele.

#94064 MixY
Ingyenes nextgen upgrade van rá, nyugodtan veheted az olcsóbb Ps4-es lemezt.

Do you see the white shadow?

(#94085) NTSC Jani válasza pacni120 (#94083) üzenetére


NTSC Jani
tag

Szerintem még ki se nyitottak még. Talán 10 órakor, s utána fognak értesíteni, ha van miről. Bár a Best Byte-tal kapcdolatban nincs jó tapasztalatom. Nem PS5 ügyileg, hanem sima PS4 játékoról volt szó. De a mai napig nem kaptam meg, pedig készleten volt. Szerencsére nem utaltam előre semmit se nekik, mert tőlük még nem vásároltam azelőtt, de ezután sem fogok.

(#94086) BusinessGuy válasza ilovedigweed (#94072) üzenetére


BusinessGuy
őstag

Tessék ugyanolyan minőségi kábel ráadásul 3m. [link]
A maradék pénzt meg költsd másra. :)
Változatlanul pénzidobás 5-10m alatt audioquest pearl és hasonló marketing parasztvakítással árult társai ilyen méretű hdmi esetén.

[ Szerkesztve ]

(#94087) bbuffy válasza MunezXBK (#94082) üzenetére


bbuffy
senior tag

Genetika és egyéb külső tényezők, negatív behatások függvenye is. Van aki fiatalon, van aki csak sokkal később. Nem lehet számszerűsiteni, átlag ma 30 után, de van rengeteg szélsőség. Sajnos a sok képernyőbámulás ezt ma előrehozza.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#94088) Kendek válasza BusinessGuy (#94086) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

(#94089) kzolee216 válasza bbuffy (#94087) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Érdekes. Én kiskorom óta a képernyőt bámulom és ez a munkám is. A szememnek semmi baja. Szerintem genetika. 38 vok...:DDD

[ Szerkesztve ]

(#94090) bbuffy válasza kzolee216 (#94089) üzenetére


bbuffy
senior tag

Ezt irtam igen. Genetika. Mint aki 90 éves koráig dohányzik. De ettől az átlag meg megszívja.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#94091) ilovedigweed válasza BusinessGuy (#94086) üzenetére


ilovedigweed
senior tag

Ez 18 vagy 48 Gbps-es?

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#94092) sp8787 válasza ilovedigweed (#94091) üzenetére


sp8787
addikt

Rajta van a dobozon.

(#94093) pacni120 válasza NTSC Jani (#94085) üzenetére


pacni120
tag

Köszi a választ! Felhívtam az ügyfélszolgálatot - akik amúgy nagyon kedvesek voltak - és mondták, hogy 250 darab érkezett be, de annak ellenére, hogy szinte azonnal rendeltem, már nem tudnak kiszolgálni :(

(#94094) ilovedigweed válasza sp8787 (#94092) üzenetére


ilovedigweed
senior tag

Valóban, figyelmetlen voltam, elnézést! :R

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#94095) Sanyi.mTs válasza Frod (#94084) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Igen.
Ami kicsit zavaró, amit már említettek, hogy néhány (kisebb) ellenség néha csak "karnyújtásnyira" ölt alakot. Ettől eltekintve nekem nagyon bejött. 30 fps verzió annyira nem zavart, nem volt döccenés.
Játszottam vele 4 órát, aztán megnéztem YT-n, hogy hol vannak a shell-ek és fegyverek. Kb csak ennyi csalást csináltam. Meg persze a végén néztem.egy kis segítséget még néhány trófea miatt.

Shell és fegyver választásom:
Én Tiel + Martyr kard párossal csináltam, azzal eléggé lehet aprítani az ellenségeket. Ez egy hosszú kard és ennek a shellnek van a legtöbb staminája.

NG+
Miután végigvittem a Mortal Shellt egyből bedobott az ng+-ba. Kicsit mintha erősebbek lennének az ellenfelek (még nem voltam boss-nál) és harden állapoban is sérülök kicsit. Így emiatt kicsit más taktikát kell alkalmazni a játék során. Azaz mindig legyen elég kaja nálad.

(#94096) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Ma végre berakata a karácsonyra kapott Nioh remaster lemezt a gépbe. Telepítés után a kb 400MB-os frissítés telepítése (érzésre) 2-3-szor lassabb volt, mint amennyi idő a letöltése volt. :Y

(#94097) MunezXBK válasza bbuffy (#94087) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Csak mert 45 leszek márciusban és nincs ilyen problémám.

(#94098) Peace válasza Medocsabi (#94078) üzenetére


Peace
nagyúr

Kicsi is az 4-5 méterre!!!!!! ;)

(#94099) #62435328


#62435328
törölt tag

XH90 most kapott VRR támogatást, de ugye a PS még nem tudja, azt szeretném kérdezni, hogy ettől függetlenül érdemes-e aktiválni a HDMI portra a VRR-t?
Látható lesz valami különbség?

(#94100) newguy9000 válasza Peace (#94098) üzenetére


newguy9000
csendes tag

Már nem azért, de 5 méterre a 83-as is kicsi.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.