Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78001) CptAdamica válasza S e t h (#77965) üzenetére


CptAdamica
veterán

Én azt nem értem, hogy miért kell állandóan erőltetni, hogy ez egy szakmai topik, miközben az ittlévő emberek 99%-nak semmi köze a PS5 szakmai részéhez, beleértve magamat is. Számomra például ez a szakmai része. (Bárcsak érhetném a negyedét is)

Szóval beszélgetünk játékokról, megjelenési dátumokról, milyen fejhallgatót vegyek hozzá, milyen TV-t. Aztán Blue Box, Blue Box, Blue Box, Blue Box, Blue Box, Blue Box, Blue Box, Blue Box, Blue Box, Blue Box, Blue Box, Blue Box, Blue Box, Blue Box, Blue Box, Blue Box, Blue Box, Blue Box, Blue Box, Blue Box.

Ezek a témák mióta szakmaiak? :D

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#78002) Mike válasza nitro16 (#77997) üzenetére


Mike
veterán

vannak Dolby fülesek sok hangszóróval, ugyanakkor ott van pl a Dolby Atmos amihez csak egy sima sztereó cucc kell, és elég meggyőző térhangzást produkál

(#78003) modflow válasza Fox Mulder (#77994) üzenetére


modflow
veterán

Ez az egész egy kalap málnát nem ér.
Nem érdekel, valami full gagyiság lesz az egész.

(#78004) Moby válasza Mike (#78000) üzenetére


Moby
addikt

Maradjunk annyiban, hogy pl. a platinum ár/érték aránya nagyon vicces. A többi az csak simán olcsónszar.

(#78005) Moby válasza nitro16 (#77997) üzenetére


Moby
addikt

Ok, értem, ezt csak arra írtam, hogy azokon mindig menni fog az aktuálisan felszopott/alkalmazott 3D akármi. Nincs ez másképp a mások által gyártott fülesek esetében. Vannak ilyen sokhangszórós fülesek, na azok is elég kakák szoktak lenni, de azokat eleve valamilyen sokcsatornás kimenethez kell kötözni. A helyzet az, hogy egy nyamvadt fülesben nem lehet kitalálni, hogy miként kellene a hangot előállítani. Mindenféle fáziseltolással, meg effektekkel lehet trükközni, de ennek semmi köze nem lesz sohasem a valósághoz, mert a füles nem fogja tudni, hogyan kellene hangzania a forrásnak. Azt csak a forrás tudja. De az sem tudja kiszámolni pontosan, az is inkább csak trükközik meg közelít. Nagyon durván. Akárcsak a garfikánál. A két terület teljesen azonos számításokat fed le matematikailag. Ezért is kezdték el mostanában az RT motorokat a hang számítására (is) használni. A számítások oda-vissza működnek a hullámjellemzők miatt. Tehát ahhoz, hogy normális 3D hangot állítsunk elő, ahhoz tudni kell, hogy a gép által számított, a játékos által a tévén látott világban milyen tárgyak vannak, azokon hogyan törnek/nyelődnek/módosulnak a hanghullámok. Ezt a füles teljesen nyilvánvalóan képtelen "tudni". És ha tudná is, nem "fér el" benne olyan elektronika, amivel komolyabb számítások végezhetőek. És ez még csak az a része, hogy mit kellene hallanunk, a hogyan egy újabb problémakör...

(#78006) formula01


formula01
aktív tag

9e Ft most a PS Storeban 1 év PS Plus. Szerencsére múlt héten vettem egy évnyit, mikor megérkezett a gép teljes áron. :))

Jól gondolom, hogy csak akkor él az akció, ha épp nincs aktív Ps Plus előfizetésem? Mert bejelentkezve már 18e Ft-t ír.

[ Szerkesztve ]

(#78007) nitro16 válasza Moby (#78005) üzenetére


nitro16
senior tag

Ez igen hasznos írás volt, köszi. Igazából akkor sehogy nem lehet jól dönteni ilyen témában főleg ha konzolhoz kell. Mert ugye az olcsóbb fejes alapból nem olyan minőségi semmilyen téren a " gamer fejhallgató túlárazott szar" ne vegyél azt, vegyél hi-fi fejhallgatót annál meg ugye ami már tényleg olyan ahoz meg kell erősítő mivel úgy fogja igazán azt megmutatni amit tud, tehát megint kilőve. ;]

formula01: Csak nem a Magyar Store-ba. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#78008) Madwe válasza formula01 (#78006) üzenetére


Madwe
nagyúr

Tudsz venni most is, hozzáadódik.

(#78009) opr válasza Lackooo84 (#77972) üzenetére


opr
veterán

Direkt teszteltük minden elképzelhető konfigurációban (ps5, ps4, xone, xsx, pc), senki nem panaszkodott, mindenki azt mondta a túloldalon, hogy szépen, tisztán, hangosan hall.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#78010) formula01 válasza nitro16 (#78007) üzenetére


formula01
aktív tag

Érdekes, mert itt 9e-t ír, de bejelentkezve meg a teljes árat.

https://www.playstation.com/hu-hu/ps-plus/

[ Szerkesztve ]

(#78011) nitro16 válasza formula01 (#78010) üzenetére


nitro16
senior tag

Ott van a csomagok alatt közvetlen "Nem áll rendelkezésre jelenlegi előfizetők számára." :K

Ettől függetlenül akinek most van/lesz gépe és nincs neki annak jó deal.

[ Szerkesztve ]

(#78012) RangerFox válasza formula01 (#78010) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Nekem se ajánlja fel a vételt, csak akkor lehet megvenni akciósan, ha jelenleg nincs előfizetésed.

(#78013) opr válasza nitro16 (#78007) üzenetére


opr
veterán

Ebben van igazság, de azért a bt fejhallgatók közül gyakorlatilag mindet meg tudja hajtani normálisan simán a kontroller is. Nyilván nem fog tudni mindent kihozni belőle, de még úgy is ezerszer szebb hangja lesz, mint a gamer fosoknak.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#78014) formula01 válasza RangerFox (#78012) üzenetére


formula01
aktív tag

Igen, a kisbetűs rész:

"Ajánlat vége: augusztus 30. Felhasználónként legfeljebb egy. Nem áll rendelkezésre jelenlegi előfizetők számára. "

Szomorú, sajnos most így jártam, jövőbe látni nem lehet, ilyen olcsó pedig talán még nem is volt.

(#78015) bbuffy


bbuffy
senior tag

Füles témához annyit hogy volt Arctis 7 p m, volt nálam pulse 3d. De egyik sem közelítette meg a vezetékes hangminőségét. Van egy Régi Beats Prom, meg egy vintage Japán hiend fülesem, mindkettő fél kézzel bedugta a hátsójába a wireless füleseket. Ami tény hogy az Arctis jobb mint a Pulse. Oké a vezetékeseim nem adják vissza az új hangtechnológiai mágiát teljes egészében, viszont minden hang szépen, életszerűen szól, nem dobozhangon. Amit többet ad a játékélményhez, mint a körberohangáló tücsök a fejemben. Mellesleg, bőven van térhang így is. Jó füles azért hozza valamennyire ezt is mint a jó sztereó rendszer. Oké egy szétDSPzett dolog nyilván más.
A jó megoldás a jobb ps5 kompatibilis vezetékes, ha maximalista vagy. Imho.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#78016) Frod válasza formula01 (#78014) üzenetére


Frod
addikt

Alzás kuponnal pár éve volt olcsóbb is :DDD

Egyébként évente többször szokott lenni 13.500-ért, érdemes akkor betárazni akár több évre, teljes árat biztos nem fizetnék.

Do you see the white shadow?

(#78017) nitro16 válasza opr (#78013) üzenetére


nitro16
senior tag

Erre most eszembe jutott amikor olvastam amazonon a felhasználói visszajelzéseket a razer blackshark v2 pro-nál ahol egy "szagértő" azt írta " jobban szól mint a Sennheiser HD-600" ;]
Lehet mégis ezt kellene megvenni. :DD :C

bbuffy: én első szériás beats studióval használam most kontrollerbe dugva. Múltkor vettem egy új/bontatlan beats studio3-t boltból 120k helyett 50k-t, de rosszabb hangja volt mint az első szériás fejesemnek. Ment is egy hét után eladásra.

[ Szerkesztve ]

(#78018) Acheron válasza formula01 (#78006) üzenetére


Acheron
őstag

Dettó... Ilyen ez a popszakma :D

Egy kérdés (a közösség felé).
Visszaolvastam a topicban a Just Dance -hez kapcsolódó hozzászólásokat (a család hölgytagjai nagyon szeretnék már használatba venni ezt az alkalmazást). Mivel azonban volt néhány ellentmondó infó, segítséget kérnék a tisztázáshoz.
Szóval, ha jól értem, a PS5 verzió már semmilyen kamerát nem támogat, kézben tartott mobillal (és az arra letöltött megfelelő app -al) lehet játszani. Bár nem próbáltam, de nem tűnik kényelmes megoldásnak (és a mozgásfelismeréssel kapcsolatban is vannak aggályaim).
Kézenfekvő lenne a PS4 verzióját használni kamerával, de ha jól vettem le, a PS5 kamera egyáltalán nem támogatott (még jó, hogy olvastam, mert már majdnem berendeltem a semmire). A PS4 kamera igen, de önmagában ez sem ér semmit, mert kell hozzá egy adapter, amit viszont csak akkor küld (ugyan ingyen) a Sony, ha van VR szetted is.
Jól értem, hogy hiába vennék használtan egy PS4 kamerát, azt nem tudnám használni a PS5 -höz?
Vagy a PS4 kamerához is kellett adapter, így van esély ezek együttes beszerzésére?
Vagy meg kell vennem egy VR szettet (akár használtan, 50 - 80 k körül), hogy legyen egy JD -hez használható PS4 kamerám?
Mi a legegyszerűbb és legköltséghatékonyabb megoldás arra, hogy PS5 -ön kamerával legyen játszható a JD?

[ Szerkesztve ]

(#78019) opr válasza nitro16 (#78017) üzenetére


opr
veterán

Vannak emberek, akik szerint több mély = jobban szól. Ez az arc is kb ioyesmi lehetett, és akkor el tudom képzelni, hogy veszít a sennheiser. Bármi más forgatókönyv nem jut eszembe, csak az, hogy a haverjának van a sennheiser, neki meg a razer, úgyhogy muszáj azt mondania, hogy jobban szól, különben fáj a mellkasa. :D

De amúgy jah, bakker, első felsorolásból hogy lehettem olyan ergya, hogy kihagytam a sennheisert meg a bose-t meg az akg-t, azt nem is értem. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#78020) KoNZoLik@ válasza Frod (#78016) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

CDkeys-en meg általában mindig van és 9000ft az USA éves plusz😁 Tavaly én abból táraztam be, 2024-ig le van tudva...

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 818 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#78021) opr válasza Acheron (#78018) üzenetére


opr
veterán

Vannak kínai megoldások olcsón a ps5+ps4 kamera megoldáshoz, szerintem az lesz a megfejtés.
Amúgy mi is a ps4 just dance + ps4 kamera kombót használjuk, teljesen jó.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#78022) koncsik válasza Moby (#78004) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Annyit megért, amennyiért vettük akcijósan (17k, ha jól emlékszem...)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#78023) bbuffy válasza nitro16 (#78017) üzenetére


bbuffy
senior tag

Nekem is a legelső van. Teljesen jó. Valóban az újak, főleg ami már más kézben van gyengébbek. Ez a régi batár fém studio pro elpusztithatatlan kb.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#78024) Acheron válasza opr (#78021) üzenetére


Acheron
őstag

Köszönöm a választ!
Azt hiszem a PS4 verzió nekünk is elég lesz, PS4 kamerát lehet kapni használtan külön is időnként (bár az árát megtolták rendesen, ~25k). A kérdés az adapter.
De a kínai vonal itt is jó ötlet, kizárt, hogy pont ezt ne koppintsák előbb utóbb.

(#78025) opr válasza Acheron (#78024) üzenetére


opr
veterán

Előbb utóbb? :DDD
Ebay tele van vele, akár gyári adapter is van (mondjuk meglepően borsos áron, de van [link] )

Sose becsüld le Kína erejét, ha koppintani kell valamit, pláne ha az nem is bonyolult! Az se lepett volna meg nagyon, ha hamarabb lehetett volna kapni az átalakítót aliexpressen, mint amikor megjelent a ps5. :D

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#78026) WhiteWalker válasza KoNZoLik@ (#78020) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Az indiai még olcsóbb ;]:D

(#78027) Moby válasza koncsik (#78022) üzenetére


Moby
addikt

Naja, csak egyszer volt budán kutyavásár :D

(#78028) Moby válasza Acheron (#78018) üzenetére


Moby
addikt

Első találatra aliról, lengyel raktárból $10. [link]

[ Szerkesztve ]

(#78029) RangerFox válasza koncsik (#78022) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Volt az 18 is ;]

(#78030) Csigavair válasza Acheron (#78018) üzenetére


Csigavair
tag

Olyan “jó” a telefonos módszer, hogy a kanapén ülve rázogatid a telefont és a program szerint mocskosul jól nyomod. Kb semmit nem ér, gyerek kezében meg vagy a telefont töri ripityomra, vagy a tv-t. Ergo a 2021-es just dance egy kalap sz@r.

(#78031) Chris1983107 válasza formula01 (#78006) üzenetére


Chris1983107
tag

Reggel vettem egy fórumtárstól 14 500-ért :D :D :D Lehet kb. 1 órán múlott :D :D

(#78032) Jakesz válasza formula01 (#78006) üzenetére


Jakesz
őstag

Ki van ez találva, hogy csak a nem plusosokat halásszák be.

(#78033) Fernet válasza Csigavair (#78030) üzenetére


Fernet
senior tag

Mármint a 2021-es PS5 verzió. A PS4-est most készülök megvenni a gyereknek.

Amúgy kolléga mondta, hogy náluk (xboxon) a mobiltelefonos verzió megy és nem egyszer repült már a telefon.

(#78034) tboy93 válasza formula01 (#78006) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nalam 18 ezret ir.

(#78035) Acheron válasza opr (#78025) üzenetére


Acheron
őstag

Az előbb -et pont így értettem :D

+ #78028Moby:
Köszönöm mindkettőtöknek. Valószínűleg ez a Ps4 verziójú JD + PS4 cam + adapter lesz a megoldás.
Mondjuk, valószínűleg részben a fentieknek köszönhetően a PS4 hasznélt kamera árak eléggé megugrottak (~25k) PS5 kamera új ára nincs ennyi, használtan pedig 13k körül is kapható már.
#78030Csigavair
Jól hangzik - épp ezek az aggályok fogalmazódtak meg bennem. És még kényelmetlen is, ahogy a felhasználók visszajelzéseit olvasom.

(#78036) Jakesz válasza tboy93 (#78034) üzenetére


Jakesz
őstag

Mert van meglévő előfizetésed. Csak az újaknak akciós.

(#78037) MakkMarc


MakkMarc
csendes tag

Sziasztok!
Ha valakinek még mindig nem jutott PS5, és szeretne egyet, akkor átadnám az alzás rendelésem. Ma írtak,hogy a csomag összekészítve. Lemezes.
Természetesen bolti áron. Illetve a saját, kb. 3 hetes gépem is vihető, mert az xbox marad. Szintén lemezes. kb. 3x volt bekapcsolva. A gépekkel üzérkedők kíméljenek.

(#78038) penge111


penge111
addikt

Skacok, olyan régen volt ps pluszom, hogy már nem is emlékszem mikor is harangozzák be a következő hónap új játékait? 9.000 forintért visszatérnék, így talán kihúzom az új Ps5-ös címek megjelenéséig, és elhesegetem a gondolatot, hogy xboxra váltsak :B

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#78039) Frod válasza penge111 (#78038) üzenetére


Frod
addikt

Minden hónap utolsó szerdája a bejelentés, és a rá következő kedd a töltés.
(Kivéve ha olyan hülyén jön ki, hogy a rá következő kedd még ugyanaz a hónap - ilyenkor szokott egy hetet csúszni az egész, pl vélhetően most augusztusban is ez várható)

ui.: aztán az is lehet, hogy nem, mert mostanában többször csinált olyan unorthodox megoldást a Sony, hogy egy hónappal előre bejelenti/hetekkel korábban bejelenti, szal bármi lehetséges.

Do you see the white shadow?

(#78041) LÁZ


LÁZ
addikt

9k éves plus

"Ajánlat vége: augusztus 30. Felhasználónként legfeljebb egy. Nem áll rendelkezésre jelenlegi előfizetők számára."

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#78043) Kanczy válasza nitro16 (#78042) üzenetére


Kanczy
veterán

Ő az Abandoned-ről beszél, és egyetértek vele.

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#78044) MakkMarc válasza MakkMarc (#78037) üzenetére


MakkMarc
csendes tag

Mind a két gép elkelt. Ne írjatok többen. Köszi

(#78045) penge111 válasza Frod (#78039) üzenetére


penge111
addikt

:R

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#78047) crue válasza Frod (#78039) üzenetére


crue
őstag

Nem a rá következő kedd, hanem a hónap első keddje. Nincs semmiféle csúszás, mindig a hónap első keddje.

(#78048) @rglaaf válasza Kanczy (#78043) üzenetére


@rglaaf
veterán

Abandoned mikor volt az év játéka? :U

PSN:BiZzare_0 ️

(#78049) Kanczy válasza @rglaaf (#78048) üzenetére


Kanczy
veterán

Nvm, benéztem tényleg.

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#78050) Bilux


Bilux
veterán

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.