Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94351) Mike válasza Macccy (#94337) üzenetére


Mike
veterán

ez hogy szellőzik?
vagy hűtött az a rekesz?

[ Szerkesztve ]

(#94352) Tyler Durden válasza syler123 (#94345) üzenetére

Én is rendeltem és az enyém is pont ugyanott kempingezik, remélem nem nyúlják le.. :(

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#94353) Greg Vinous


Greg Vinous
tag

Sziasztok!

Új vagyok még itt nálatok, kb egy hete leptem meg magam egy PS5-el és pár nap játék után valami gondom van a joy-al. Egész konkrétan nem akar bekapcsolni.

- elolvastam a téma összefoglalót
- fel van töltve a joy
- próbáltam kábelen is, de úgyse kapcsol be
- próbáltam a hivatalos reset eljárást, lépésről lépésre ahogy kell, de így se működik
- nem esett le, nem érte semmilyen káros hatás, gyári kábelre dugtam eddig csak, szóval mondhatjuk, hogy rendeltetésszerűen használtam :K

Egy dolgot csinál, amikor kábelre dugom, akkor a touchpad két oldalán felvillan sárga színben, és rögtön el is sötétül. Ugyanezt csinálja, ha hátul megnyomom a reset gombot.

Van szerencsére egy másik kontrollerem, azzal működik a PS faszán...

Esetleg lenne bármilyen tippetek, mit lehetne megpróbálni még? Vagy csak a szerviz?

Amúgy a szervizt felhívtam és mivel covid miatt késik a joy szállítmányuk, így január közepe előtt biztosan nem tudnak adni másikat. :W :W :W
Ezért is bízom itt az arcokban, hátha tudtok valami trükköt, amivel fel lehet éleszteni :Y

(#94354) NTSC Jani válasza Greg Vinous (#94353) üzenetére


NTSC Jani
tag

PC-re próbáltad rádugni, hogy ott érzékeli-e a kontrollert?

(#94355) bgunne válasza oriic (#94346) üzenetére


bgunne
tag

Azt el tudja valaki mondani, hogy miért veszélyes játék ilyen helyen tartani a konzolt?

Azt írta, hogy a túlmelegedést megelőző hibaüzenet sem jött a konzolra, tehát a veszély közelében sem volt.
Úgy tudom, normális működése szerint nem képes túlmelegedni, mert hamarabb kikapcsol.

Mégis akkor mi a veszélyes ebben?

(#94356) Greg Vinous válasza NTSC Jani (#94354) üzenetére


Greg Vinous
tag

Ezt még nem próbáltam... windows 10-es notira tudom rádugni, mindjárt rápróbálok mit mutat :R

(#94357) Peace válasza bgunne (#94355) üzenetére


Peace
nagyúr

Ajánlott megfelelő helyet hagyni körülötte. Meleg levegő távozzon nyugodtan hátulra és felfelé és tudjon elölről beszívni legfeljebb szoba hőmérsékletűt folyamatosan. Látod, egyszer elfelejtette kinyitni az ajtót és máris para volt.

(#94358) marinea2 válasza Peace (#94343) üzenetére


marinea2
addikt

Ez igy nekem akkor ez lehet hogy vakvagany lesz . A DaysGonet meg az UC4 et nagyon hamar abbahagytam a 30fps miatt.. :(

[ Szerkesztve ]

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#94359) NTSC Jani válasza Greg Vinous (#94356) üzenetére


NTSC Jani
tag

Rendben, ott elvileg egyből fel kellene ismernie driver nélkül is. :)

Amúgy a két knotrolert egyszerre próbáltad meg rádugni a PS5-re? Mert elvileg csak akkor megy 2 kontroller egyszerre, ha csinálsz egy vendégfiókot, vagy egy másik fiókot is hozzárendelsz a PS5-höz. :)

(#94360) Peace válasza Dr. Venkman (#94344) üzenetére


Peace
nagyúr

Nagyon kíváncsi vagyok!!! Nem tudom hány próbálkozás után megy majd fel a pumpa végleg, de most megnéztem 2 beginners guide és tips videót, hogy mire érdemes odafigyelni. Biztos segít. :DDD

(#94361) bgunne válasza Peace (#94357) üzenetére


bgunne
tag

Értem, hogy meleg lesz a levegő, ha bent marad, de a kérdés az volt, hogy miért veszélyes játék ez?
Nem volt para, semmi baj illetve bajra utaló jel nem volt, csak melegebb levegő, amiről pontosabb adatunk nincs is.

(#94362) Peace válasza bgunne (#94361) üzenetére


Peace
nagyúr

Végül is lehet használni így is. Egy kis kuckóban, ahol bennreked a gép által kifújt meleg levegő. Lehet így is elmegy majd 6-7 évet.....LEHET.

[ Szerkesztve ]

(#94363) Greg Vinous válasza NTSC Jani (#94359) üzenetére


Greg Vinous
tag

Rádugtam windowsra és felismerte, majd kiírta, hogy controller ready.
Bár nem világít most se rajta semmi, meg hiába nyomkodom, windowson nem nagyon vezérel semmit, bár sose próbáltam így nem tudom, hogy egyáltalán mit kellene vezérelnie így kábelen.

PS-re azt még nem próbáltam, hogy mindkettőt rádugom kábelen.
Egyelőre egy fiókom van, de eddig ha az egyik joy lemerült, kikapcsoltam, rádugtam tölteni, közben a másikat bekapcsoltam és játszottam tovább.
Ma viszont hiába kapcsolnám be, nem működik, pedig a másikat nyilván először kikapcsoltam és úgy próbáltam.

Nem értem mi lehet a baja :F :F

(#94364) Phobion


Phobion
őstag

Sziasztok!

Használ itt valaki PS5-höz bármilyen porvédőt? Nagyon porosodik a lakás és gondoltam majd ha egyszer sikerül beruházni egy ps5-re, akkor vennék hozzá. Olyat keresnék ami nem állandó, hanem amivel minden használat utána könnyen, gyorsan le lehet takarni.

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#94365) NTSC Jani válasza Greg Vinous (#94363) üzenetére


NTSC Jani
tag

Az mondjuk jó jel, hogy legalább felismerte, mert akkor nem teljesen kuka. Mondjuk én kábelesen használom, de nem szokott gond lenni, ha a PC, PS3, ill. PS5 között válogatom a PS5 kontrollert. Lehet kábelesen megoldásnál nem jön elő ez a porbléma. mondjuk, ha PS3-ra dugom rá kábelesen, akkor nem világít semmi se rajta az tény. PS5-nél, csak egy minimális fehér rész világít.

[ Szerkesztve ]

(#94366) Macccy válasza Mike (#94351) üzenetére


Macccy
senior tag

Persze, az energiaitalt meg ott tartom alatta a könyvek mellett :N

Nem, nem hűtött, de mielőtt infarktust kap itt Oriic és a többiek, mondom, hogy az az ajtó nyitva szokott lenni. Mindig. Sose melegedett meg durván, .... kivéve, amikor elfelejtettem kinyitni az ajtót. Háromszor. :DDD Akkor rendesen felpörgött a tájfún venti. De fagyásig, vagy hibaüzenetig akkor se jutott el. A forró június óta végig ott lakott bent, semmi extrém melegedéstől nem kell így tartani ...
... mármint ha az ajtót nem felejtem csukva. :W
Sajnos ez kényszer megoldásként lett így, mert az asszony nem szerette volna a nagy fehér izét a nappaliban látni :P

(#94367) dezfafara81


dezfafara81
csendes tag

Sziasztok!
Múlt7 péntek óta van PS5-öm, eddig jó sok órát beleöltem a PS5ös Avengersbe, erre egy résznél ma fogta magát a konzol és kikapcsolt. Kontrollerrel be se kapcsolt, nagy nehezen a bekapcsológombbal. Bekapcsoláskor írta, hogy rendszerellenőrzés... Bla, bla.
Ez más játéknál is előfordulhat, mennyire teszi tönkre? A konzol egy szekrényen van, jól szellőző helyen minden oldalról, bár az okostévé felőli oldalán közte és a tévé között olyan 5 cm hely van. Fórumokon olvasgattam, h másnál is csinálja ezt a játék... :U
Illetve ilyenkor mit tudok még csinálni? Töröljem le a p*csába a gémet?
Köszi!

(#94368) oriic válasza bgunne (#94361) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A meleg levegő keringetése nem megfelelő hűtés szerintem, és nem örülne senki, ha mondjuk egy nagyobb játék session alatt kapcsolna ki az ember gépe.

A "veszélyes játék"-kal amúgy csak a vérét szívom, régi ismerős a kollega. :)

Live-Die-Respawn

(#94369) Macccy válasza Peace (#94362) üzenetére


Macccy
senior tag

Bevetettem minden thermodinamikai tudásomat és arra jutottam, hogy az elöl beszívott levegő, amit hátul középen kinyom melegen, az felszáll a szekrény hátfalánál, felül a "plafonnál" pedig kijön és nincs probléma. :)) (de egy REMOVE BEFORE FLIGHT jelzést lehet akasztok az üvegajtó fogójára)




(ugyanitt alig használt konzol eladó lesz jövőre, sose volt megfőzve)

(#94370) Peace válasza Phobion (#94364) üzenetére


Peace
nagyúr

[link] Ezt használom jó egy éve, mert az év legnagyobb részében letakarva áll a masina. Nekem bevált. Nálunk is nagyon porosodik a lakás.

(#94371) Peace válasza Macccy (#94369) üzenetére


Peace
nagyúr

Hosszú életet kívánok a masinának és a használójának! ;)

(#94372) Macccy válasza oriic (#94368) üzenetére


Macccy
senior tag

A meleg levegőt keringetni valóban nem. Olyankor már az üvegen is áthallatszott, annyira beindult a "Kamikaze" névre keresztelt hűtő ;]
Mondom tegnap az volt a mák, hogy az arkham knight nemnagyon fárasztja a szilikont, hangja se volt nagyobb, csak engem vert le a víz, mikor már kapcsolnám ki éjjel 1 -kor, hogy B.SSZMEG CSUKVA HAGYTAM :DDD

Na de akkor a lényeg, hogy itt még soha senki nem látott túlmelegedést.
Majd szólok, ha nekem először sikerül. :P

@Peace: köszönjük :)

[ Szerkesztve ]

(#94373) sfefe


sfefe
őstag

Sziasztok!

Hogy jobb a ps5 állítva vagy fektetve?
(Fektetve gondolom nem menne bele annyi por nem?)

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#94374) Peace válasza sfefe (#94373) üzenetére


Peace
nagyúr

Ahogy Neked jobban tetszik. Legyen körülötte elegendő hely és tudjon szellőzni.

(#94375) szasanyi válasza sfefe (#94373) üzenetére


szasanyi
félisten

Elvileg nem lehet különbség a használatot és tartósságot tekintve (én nem láttam semmi erre vonatkozó infót). És hát kinek hogy tetszik, illetve fér el.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#94376) sfefe


sfefe
őstag

Köszi, a por miatt kérdezem fektetve talán nem tud annyi bemenni nem? Állítva felülről simán...gondolom..

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#94377) Macccy válasza sfefe (#94373) üzenetére


Macccy
senior tag

Mindegy, csak tedd be egy szekrénybe! Fentebb a helyes példa, az ajtót se felejtsd el rácsukni :DDD

(kiddin')

(#94379) sfefe válasza Macccy (#94377) üzenetére


sfefe
őstag

Gondoltam még egy műanyag dobozba is, hátha... :D
(Amúgy a por miatt kérdezem felül ugye be tud szállni a por fektetve annyira nem..)

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#94380) sp8787 válasza dezfafara81 (#94378) üzenetére


sp8787
addikt

Tulaggodod ezt az egesz PS5 temat.

(#94381) Phobion válasza Peace (#94370) üzenetére


Phobion
őstag

Áh, szuper, köszi szépen! :R

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#94382) RangerFox válasza headhunter86 (#94334) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Nem. Hitman 3 Access Pass: Hitman 2 Standard néven keress rá, ha a Hitman 3-on belül szeretnél a 2 sztorijával játszani. De igazából a PS4-es játék megvételével is jogosult leszel ennek a letöltésére, így azt is vehetrd, ha az olcsóbb.

(#94383) KoNZoLik@ válasza Peace (#94360) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Azok nem fognak segíteni, mert ebben a játékban minden random😳 Tehát lehet,hogy a videóban emberünk összerakott egy jó buildet és úgy osztja az észt, de neked arra, hogy ugyan olyat összerakj az esélyed kb 2%...fegyvereket/parazitákat/és minden egyéb dolgot, sőt még a biomban lévő összes szobát is random generálja a játék 👍😁 Itt az van, hogy vagy ki fogsz egy jó menetet ahol dobál jó fegyvereket cuccokat a game, vagy az ellenkezője és akkor fellép a torkos borz szindróma 😂

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 822 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#94384) Kendek válasza dezfafara81 (#94367) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha már utánanéztél, és másnál is csinálja ezt ez a játék, akkor ennyi, ennél többet nem tudunk mi sem hozzátenni. Más játékok esetén nem szabadna ilyesminek előfordulnia, mert az már nem lenne normális. Szóval amíg más játékok rendben futnak, addig nincs aggodalomra ok. Legalábbis nálam még ilyesmi nem fordult elő, de arról lehetett már olvasni, hogy egyes rosszul megírt játékoknál vannak gondok.

Légyszi ne írd be megismételve többször is pontosan ugyanazt a hozzászólást. Ha valaki tud rá válaszolni, akkor fog is majd, csak türelem.

<-ƘƘ->

(#94385) dezfafara81 válasza Kendek (#94384) üzenetére


dezfafara81
csendes tag

Ok, de abban tudtok segíteni, hogy ez a crahs általi gép kikapcsolás mennyire károsítja a PS5-öt? Ez olyan, mint amikor a PC is lefagy, nem?

(#94386) sp8787 válasza marinea2 (#94358) üzenetére


sp8787
addikt

A Days Gone az nem 60fps?
Egyebkent nem sok jobb jatekkal fogsz talalkozni mint a RDR2.

Amikor a HZD/GOT..etc-t hasonlitjak a RDR2-hoz

(#94387) WhiteWalker válasza marinea2 (#94358) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

A Days Gone az 60fps ;)

(#94388) NTSC Jani válasza sp8787 (#94386) üzenetére


NTSC Jani
tag

A Days gone az 60 fps PS5-ön.

(#94389) Kendek válasza dezfafara81 (#94385) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nyilván nem tesz jót neki, a fájlrendszerben hibák keletkezhetnek. Ezért is kezdi úgy a következő bekapcsoláskor, hogy ellenőrzi és szükség esetén javítja azt. Ha gyakran csinálja ezt az adott játék, akkor érdemes várni vele amíg javítják.

<-ƘƘ->

(#94390) Peace válasza KoNZoLik@ (#94383) üzenetére


Peace
nagyúr

Ilyen full alap dolgokat mondanak el azoknak, akik még nem kezdtek bele. Ilyen 10 meg 20 hasznos tipp teljesen kezdőknek.

(#94391) KoNZoLik@ válasza Peace (#94390) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Ja az más, de azok meg úgy is egyértelműek lesznek 1 óra játék után, akinek meg nem, hát annak mással kell játszani 🙄

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 822 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#94392) marinea2 válasza sp8787 (#94386) üzenetére


marinea2
addikt

Most mar igen, de eloszor mikor jatszottam vele akkor meg csak 30 volt, es abba is hagytam 1 ora utan :))

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#94393) raziel01 válasza marinea2 (#94328) üzenetére


raziel01
veterán

Fogadni mernék, hogy jövőre jön valami felújítás abból is persze jó sok pénzért.
GTA V ugyan ez. Jön PS5-re a sokadik rókabőr.
Persze aki még sose tolta annak biztos jó lesz.

(#94394) Atomgeszi válasza raziel01 (#94393) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Én nem ájultam el prevgen a GTA 5-től..

A COD MW Remaster is akkora csalódás lett, mint állat. Single jól nézett ki, multiban hánynom kellett.. az egész egy hányadék halom volt, hogy fusson valahogy pár userrel a mapon. :W Nem tudom, hogy a mostani COD-ok hogy állnak, én azt annyira vártam, hogy nem igaz, és annál szarabb volt. :D

(#94395) Mike válasza Macccy (#94366) üzenetére


Mike
veterán

tegyél hátulra egy nagy és lassú, max 1000-es pc-s házventit, ami szívja kifelé a levegőt hátulra, a szekrény mögé. alulra meg apró lukak, hogy be is menjen. így többé nem kell kinyitni az ajtót

(#94396) Mike válasza raziel01 (#94393) üzenetére


Mike
veterán

sok hülye úgyis megveszi 10x

(#94397) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

A HDMI-eszköztipus
TV
AV-erosito
Hangsáv

Melyik a jobb minőségű?

5.1 erősítőbe megy a jel.

PS4 pron még úgy írták,
Dolby Digital
DTS
PCM - lineáris

Ott a PCM volt a legdinamikusabb.

Ja lejjebb görgetve ennél is írja.. Mindegyiknél írja, hogy lineáris pcm

De akkor is mi a különbség akkor az Av erősítő és Hangsáv mód között?

[ Szerkesztve ]

(#94398) F-ECT$ válasza Peace (#94390) üzenetére


F-ECT$
titán

Én is mostanában tervezem megvenni és játszani vele. Az ilyen videóknál majd figyelj arra, hogy volt már pár peccs, szóval a megjelenéskori tippek közül már lehet, hogy nem mind aktuális.

Dive ever, work never.

(#94399) Mike


Mike
veterán

"NEO World ends with you"-val játszott már valaki? a demo alapján bejövős, jókat írnak róla még a metacriticen is.

(#94400) Macccy válasza Mike (#94395) üzenetére


Macccy
senior tag

Ilyen terveim nekem is voltak, valószínű akkor lesz égető a kivitelezése, ha lesz gyerek a lakásban és nem lehet nyitva hagyni az üveget. Addig nem sürgős :)

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.