Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 14:37:55

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#196201) simonjoe válasza bul07 (#196196) üzenetére


simonjoe
őstag

köszönöm, ez jó ötlet! :R

Joe

(#196202) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Egy ideje már figyelem, hogy álló autónál ha megy a fűtés / hűtés az utastérbe bejön a füst. Ha kikapcsolom és lehúzom az ablakokat akkor nem jön be.

Mi lehet a hiba? MItől jön be a füst? :F (B6 Passat 1.9 BLS)

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#196203) Kiskokó válasza iceQ! (#196202) üzenetére


Kiskokó
veterán

Nekem nem füstölt be ettől mondjuk, csak a kocsi orrából dőlt a füst.
Tipp de nekem az A6-on az állfűtés kipufogója volt szarrá rohadva.
Esetleg ezt nézzétek meg.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#196204) grizlisandor válasza iceQ! (#196202) üzenetére


grizlisandor
addikt

Haver off márkájú autóján a kipufogónak a flexibilis cső része adta meg magát.

(#196205) focvis válasza iceQ! (#196202) üzenetére


focvis
veterán

Ha van állófűtés / gázolajos kisegítőfűtés (Webasto) az autóban, akkor annak a füstje (a Volvómban éreztem télen dugóban, pedig nem volt korrodált).
Vagy a kipufogó flexicső ereszt, ahogy előttem írták.

(#196206) iceQ! válasza focvis (#196205) üzenetére


iceQ!
addikt

Köszi a választ mindenkinek. Nincs állófűtés, a kisegítő fűtés egyébként nem hiszem hogy lenne benne.

Menni fog az autó szerelőhöz kötelező szervíz szervízre, úgy hogy ezt is megnézetem.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#196207) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok! Passat B8 Alltrack-ben van ajánlott dízel motor? Illetve van-e ennek megfelelője Skoda Superb-ben? Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#196208) vzsryl válasza Csaby25 (#196207) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Superb Scout, és ugyanazokkal a motorokkal kaphatóak. 2 literes dízelből bármit meg szabad venni.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#196209) Csaby25 válasza vzsryl (#196208) üzenetére


Csaby25
senior tag

Értem, köszi! Van lényeges különbség az Alltrack és a Scout között?

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#196210) vzsryl válasza Csaby25 (#196209) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Tudtommal ugyanannyi, mint a sima Passat és Superb között. A Passat "prémiumabb", mindenben picit finomabb. A Superb pedig nagyobb és van benne néhány Skodás simply clever. Az alapvető műszaki tartalmuk teljesen ugyanaz.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#196211) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,
Az mennyire lehetséges, hogy új octavia sedan-ra 70hetes szállítási időt vállalnak?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#196212) Qru válasza Immy (#196211) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Abszolut realis jelen korulmenyek kozott (chip hiany).

#nincsbennetarcsi

(#196213) cech19960320 válasza Immy (#196211) üzenetére


cech19960320
tag

áprilisban 6 hónapot mondtak kombira és még nem jött meg.. novemberben 52-58 hetet bármilyen Octáviára.

(#196214) bandus válasza Immy (#196211) üzenetére


bandus
veterán

aprilisban 32-36 hetet mondtak golfra, meg nincs itt. a flottas sales sraccal legutobb beszelve o is masfel eves szallitasi idot mondott, szoval abszolut realis sajnos.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#196215) f4lcon válasza Immy (#196211) üzenetére


f4lcon
őstag

az elmúlt 3 hónapban ez a vállalási határidő 20 hetet nőtt.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#196216) iceQ! válasza Mágus2 (#195574) üzenetére


iceQ!
addikt

Tükörfűtéses témához visszakanyarodva:

Volt szervízben az autó, a villamosságis emberem átnyálazta az egészet. Minden fasza, mindenhol. Nincs szakadás, a fűtés elindul a tükörben VISZONT nagyon érdekes dologra lett figyelmes amit én hibának véltem. 2 percig fűt aztán kikapcsol, majd ki-bekapcsolgatja. 1-2 másodpercet megy majd kikapcsol, majd be és ki. Olyan szintentartónak tűnik nekem. Nem ismeri annyira ezeket a folyamatokat, de így jónak tűnik.
Kűlső hőmérséklet alapján fűt? Ha hidegebb van tovább fűti?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#196217) troll81


troll81
addikt

Sziasztok Skoda Octavia 1u axr motorkód.
Nem olvasható obd csatlakozon.nem igazán találjuk a hiba okát .
Valaki tudna segíteni merre induljunk? köszönöm előre is.

(#196218) molnarpeter válasza troll81 (#196217) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Utólagos rádió van benne esetleg?

(#196219) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

1.4 TSI (CAXA) gyakori hibákról összefoglaló videó [yt link] szokás szerint felirat ajánlott :D

(#196220) HUTCHDB válasza Qru (#196186) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Én nem találom a budapesi műhelyt, vagy nincs is?
Egyébként 240/500->293/605 annyira tényleg nem nagy "húzás". :B

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#196221) iceQ! válasza HUTCHDB (#196220) üzenetére


iceQ!
addikt

La Chip? Van. 18 kerület. Én is ott voltam.

[link]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#196222) Qru válasza HUTCHDB (#196220) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez a stage1, akar tobb is kihozhato belole.

#nincsbennetarcsi

(#196223) bandus válasza Qru (#196222) üzenetére


bandus
veterán

én már bánom, hogy nem csipszeltem meg a proceedet. alapból is jó karakterisztikájú volt a motor, de ezzel még a fogyi is csökkent volna, ráadásul fizetni sem kellett volna érte.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#196224) 68jozsi válasza 68jozsi (#196171) üzenetére


68jozsi
újonc

Sziasztok. Úgy néz ki a dolog,hogy meglett az alapjárat hibája amiért megemelte. Test hiba van a motor-váltó és a karosszéria között. Akkumlátor negatívját ha a motorhoz vagy a váltóhoz érintem pluszban 1-kábelt,semmi változás 950-ven az alapjárat. Viszont ha az akkumlátor negatívtól a karosszériához érintem a kábelvéget akkor picike sercegős szikra van és utánna kis idő múlva vissza veszi az alapjáratot 650-re és ketyeg addig szépen 650-nen még a kábelt lenem veszem. leveszem megint kis idő és felemeli 950-re,majd kábel testre megint 650-nen ketyeg.

[ Szerkesztve ]

(#196225) F_Zolee válasza 68jozsi (#196224) üzenetére


F_Zolee
veterán

Érdekes hiba. Hogy sikerült ezt elővenni játszásra? :D

(#196226) 68jozsi válasza F_Zolee (#196225) üzenetére


68jozsi
újonc

Tegnap olvastam fórumban,hogy akkumlátor miatt is lehet. A kamionomnál is volt test hiba és mondom megnézem itt mi a hejzet. Hát láss csodát.

[ Szerkesztve ]

(#196227) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,

Véleményetekre lennék kíváncsi, hogy 1.0TFSI 110Lóerővel A3-ban mennyire számít kicsinek. Tudom, hogy mindenki egyből rávágja, hogy kicsi meg V6 kell és minimum 2000ccm stb. Azonban a realitások talaján maradva szerintetek DSG-vel mennyire lenne alulmotorizált. Legtöbbször 80 és 120 között mennék. Illetve évente 3szor 300km autópálya családdal.

Fiesta 1.25 szocializálódtam és kifejezetten nyugodt sofőr vagyok és a legtöbbször családdal megyünk, ezért nem előzgetek feleslegesen.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#196228) focvis válasza Immy (#196227) üzenetére


focvis
veterán

Szia!
BigBlackDog fórumtárs össze tudja hasonlítani egy 1.5 TSI-vel. Reméljük, hamarosan jár erre.

(#196229) HUTCHDB válasza iceQ! (#196221) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

:R
Én neked milyen tapasztalatod van velük?

#196222Qru
Igen, tudom, hogy van 3 "lépcső"... :K

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#196230) Qru válasza HUTCHDB (#196229) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Haverom autoja en nem is vezettem csak chip elott. Utaskent ultem benne de erezhetoen fickosabb lett.

#nincsbennetarcsi

(#196231) HUTCHDB válasza Qru (#196230) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Egyébként ma voltam egy igen korrekt műhelyben/szerelőnél.
A váltási problémára (hiszen azért szeretnék tuning műhelyt találni, hogy az legyen valamilyen szinten orvosolva) azt mondta, hogy mielőtt átíratnám a váltó szoftverét, ő el fogja vinni a VW-hez és újabb gyári szoftot ráteteti ...mondom tessék?
Azt mondta, hogy igen, a gyár is csinál újabb szoftot a váltóhoz. :Y
Jövőhéten ez a projekt lesz.
Ha az sem hozza meg a várt eredményt, akkor lesz@rok mindent, és megy a tuning műhelybe.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#196232) grizlisandor válasza HUTCHDB (#196231) üzenetére


grizlisandor
addikt

Motorhoz, váltóhoz szoktak csinálni szoftverfrissítést (csalódízelek), ha nem kerül sokban adj neki egy esélyt. Bár, a motor jobban örülne, ha nem minimum fordulaton tartaná a váltó, szóval dsg finomhangolásra voksolnék.

(#196233) Qru válasza HUTCHDB (#196231) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az a karakterisztikan nem fog valtoztatni mert csak ebben a kinzo uzemmodban tudja a gyari fogyi es CO ertekeket.

#nincsbennetarcsi

(#196234) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Azt mondjátok hagyjam a francba?
Meg fogom kérdezni a szakembert, hogy mennyibe kerül ez a dolog, ha néhány ezer, akkor megpróbálom, ha nem akkor hagyom.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#196235) macilaci78 válasza Immy (#196227) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Sógor 1.0 benzinest vett 3 gyerekes családra, Toyota Proace City Verso, manuális 6 gangos váltó. 130-ig élhető, utána megjön a hangja és az étvágya is. Városban nem érzi semmiben sem kevésnek. Horvátországi nyaraláson is átestek már vele.

Nekem a B5 Passat 116 lovas, igaz, a TDI más karakter, de ez is elég nekem mindenre.

Igen, gyenge lesz, mehetne jobban is nagyobb motorral, de egy higgadt sofőrnek elég lesz.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#196236) Qru válasza HUTCHDB (#196234) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gyari frissites az nem ingyen van? Nekem a Passat-on ingyen frissitettek meg gari utan is.

#nincsbennetarcsi

(#196237) iceQ! válasza HUTCHDB (#196229) üzenetére


iceQ!
addikt

Rendben volt minden. Azt kaptam amit kértem. Dyno pad itt nincs csak a központban. Korrekt és megbízhatóak. Volt egy két észrevétel, fel is hívtak ezzel kapcsolatban, viszont ez nem befolyásolta a tuningot.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#196238) HUTCHDB válasza Qru (#196236) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Hát ezt nem tudom.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#196239) HUTCHDB válasza iceQ! (#196237) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

:R

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#196240) grizlisandor válasza Immy (#196227) üzenetére


grizlisandor
addikt

3 henger miatt meg a kis köbcentis turbó motor miatt sokan félnek tőle, 110 LE/200 Nm mellé nem tudom, hogy száraz DSGt(150k kilométer körül használatfüggően fel kell újítani(?)) vagy már mindenhez olajos DSGt adnak, ami megfelelő karbantartással elvileg tartós. Azt a motort csak pár évig építették az A3ba, mobilen 200k kilométer futás alatt vannak csak hirdetések ezzel a motorral.

Én lehet egy gyakrabban előforduló 1.4 TSI motorral venném inkább, ha meg fontos az autómata én lehet más márkáknál keresném az vásárolandó autót, mert 300 Nm mellé adták tutira az olajos DSGt.

(#196241) Keef_Lee


Keef_Lee
senior tag

Rommá ijesztett bennünket ma egy 2007-es Jetta azzal, hogy elég lemerült akksi köszörülés után ippeg beindult, aztán letiltotta az immobilizerre hivatkozva. Már a trélert forintot számolgattuk, meg a szakszerviz újrakódolást, amikor eszembe jutott, hogy mi lenne, ha a kulcsban elemet cserélnénk.
Bejött. :))
Hiába no, szakértelem az nem nagyon van.

(#196242) yodamester10 válasza Immy (#196227) üzenetére


yodamester10
őstag

V6 már a múlt,PHEV az isten ;]

(#196243) zoo8800 válasza Immy (#196227) üzenetére


zoo8800
veterán

Én Skoda Scalában próbáltam ezt a motort. Különösebb gond nem volt vele, autópályán is szépen vitte a bódét, fogyasztás is baráti volt. A 3 hengeres hangja nem bántó, nekem még tetszik is. Ami nem tetszett, az a lelketlensége, a gázpedál reakciója. Mintha agyon lett volna fojtva a motor.
A leírtak alapján Neked bőven jó lesz.

rip and tear, until it is done

(#196244) hdanesz


hdanesz
senior tag

Sziasztok,

Kérlek erősítsetek meg, hogy a hetes DSG bizonyos Nm fölött olajos nem pedig száraz. Konkrétan 2019-es Superb (150LE) esetében. Nyugodt szívvel vehető? :)

üdv,
Dani

(#196245) bandus válasza hdanesz (#196244) üzenetére


bandus
veterán

benzin vagy dizel? Ha ez a benzines tsi akkor nem
olajos.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#196246) hdanesz válasza bandus (#196245) üzenetére


hdanesz
senior tag

Dízel. :R

(#196247) focvis válasza hdanesz (#196244) üzenetére


focvis
veterán

Persze, a 6-os mellett létezik már 7-es olajos DSG a 2.0 motorokhoz (benzin, dízel egál).

(#196248) bandus válasza focvis (#196247) üzenetére


bandus
veterán

szerintem a golf is 7-es dsgvel jon majd, es abban csak az 1.5 tsi van.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#196249) Qru válasza bandus (#196248) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De abban szaraz dsg van, nem olajos. 7-es dsg-bol 2 fele van a szaraz es az olajos (eleinte csak szaraz volt belole).

#nincsbennetarcsi

(#196250) Pfiucska válasza Immy (#196227) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Szia,

En 90 lovas 1.0 tsi polot vezettem egy hetig, az vallalhato volt. A3 kicsit nagyobb de a ló is tobb (nagyjabol hasonlo lehet igy), szerintem vallalhato. Palyazni nem lesz egy “elmeny” vele de ez szerintem egyertelmu. Varosban es autouton mindennapi kozlekedesre teljesen OK foleg az emlitett fiesta utan.

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.