Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8701) Dave™ válasza fatal` (#8698) üzenetére


Dave™
nagyúr

Amint írtam, nálam így is megkérdezi, ez volt az első.

#8699: ez sem segített, bár operaprefs_default volt csak

#8700: ezt is próbáltam, nem verte át.

Gondolom valami registry szintű gebasz lesz, de hogy nem tudják normálisan megoldani... :S

Azt végképp nem értem, hogy ha egyszer letiltom a klienst, miért ugrik fel, elvileg nem is lehetne használni.

[ Szerkesztve ]

(#8702) Penge_4 válasza Dave™ (#8701) üzenetére


Penge_4
veterán

Ne azt töröld, hanem az operaprefs.ini-t. Innen:
C:\Users\<felhasználóneved>\AppData\Roaming\Opera\Opera\

Az operaprefs_default-ot pedig tedd vissza, mert abból fogja tudni legenerálni az alapértelmezett operaprefs.ini-t.

(#8703) fatal` válasza brd (#8700) üzenetére


fatal`
titán

Hát ez nagyon fura, mert én, amióta Operát használok beállítottam és azóta tökéletesen működik, sosem volt evvel problémám.

(#8704) AtHoS válasza erdoke (#8687) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Lehet fenn volt, de én más helyen találkoztam vele :B Végül is mindegy, bele kellett volna olvasnom a fórum végébe :K ennyi

Ám a mostani beta1 már kezdi felkelteni az érdeklődésem, szóval valaki felvilágosítana, hogy mi az ami nincs jelenleg benne a 10.5 beta1-ben és a jelenleg használt 10.10 b1893-ban pedig benne van? Lehet nélkülözhető funkció, így könnyed szívvel próbálhatnám ki.
Másik, hogy simán ráfrissítve a 10.10-re rendben lesz-e vagy hagyjam a francba és nyissak inkább friss telepítéssel (ej be nincs kedvem, sem időm mindent újra összebarkácsolni)

read-only mode on the forum

(#8705) Dave™ válasza Penge_4 (#8702) üzenetére


Dave™
nagyúr

köszi, de ez sem segített. Nullázta a beállításokat (illetve csak az opera:configot, a beállításokban az alapértelmezett alkalmazás maradt bepipálva), viszont változatlanul felugrik a párbeszéd ablak, és változatlanul szürke a megjegyzés négyzet. Szerintem inkább leszarom, nem ér ennyit az egész :DDD Köszi a tippeket!

(#8706) Penge_4 válasza AtHoS (#8704) üzenetére


Penge_4
veterán

[link]
Egyenlőre ennyi.
Szerintem rátelepítheted a 10.10-re.

(#8707) cousin333 válasza AtHoS (#8704) üzenetére


cousin333
addikt

"mi az ami nincs jelenleg benne a 10.5 beta1-ben és a jelenleg használt 10.10 b1893-ban pedig benne van"

Szerintem ilyen alapvetően nincsen. Inkább a mindkettőben meglévő funkciók bugosak kissé itt-ott a 10.5-ben. Én nem javaslom a 10.10 felülírását. Eleve külön mappába települne, szóval nem kavar be a meglévő Operának. De amúgy is van belőle hordozható változat, azt még telepíteni sem kell. Kipróbálod, tetszik, felteszed, nem tetszik, törlöd.

Egyedül a minialkalmazások használata lehet érdekes, az Opera 10.5 ugyanis (a 10.2-ben látott módon) külön alkalmazásként telepíti őket, nem "csak úgy" futnak.

Ezen felül ami új funkció benne, az a video támogatása, illetve a privát böngészés (meg a Win7 integráció). A többi "csak" a meglévő cuccok jelentős átgyúrása.

"We spared no expense"

(#8708) brd válasza fatal` (#8703) üzenetére


brd
nagyúr

Irigyellek. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#8709) fatal` válasza Penge_4 (#8706) üzenetére


fatal`
titán

Ha jól emlékszem te csináltál korábban egy scriptet, ami megjegyzi a fórumokon írt hozzászólást, ha elszáll a böngésző, hogy ne kelljen újrakezdeni. Na ez most sg-n azt csinálja 10.5betaval, hogy küldés után is a többi fülön, vagy az utána nyitott topicokban ott van az elküldött szöveg. Ezzel lehet valamit kezdeni?

(#8710) Penge_4 válasza fatal` (#8709) üzenetére


Penge_4
veterán

Nem én csináltam, hanem Baldric és egy régi Operás cookie bug miatt nem javítható. Én azóta a jegyzetekbe írom a hozzászólást és úgy másolom át a végén, amíg nem lesz valami natív megoldás. :(

(#8711) fatal` válasza Penge_4 (#8710) üzenetére


fatal`
titán

:(

Az előbb user errort bökött oda. :D

Hát akkor nincs más, mint, hogy törlöm a scriptet. A 10.10ben még jó volt, remélem lesz valami helyette. Beépíthetnék már natívan ezt a funkciót.

(#8712) fatal`


fatal`
titán

Hm, 10.5 alatt működik a cib :)

(#8713) Dave™ válasza fatal` (#8712) üzenetére


Dave™
nagyúr

Pszt, halkan, nehogy meghallják a banknál is, mert a végén még beletúrnak a kódba, hogy ismét rossz legyen :DDD

(#8714) fatal` válasza Dave™ (#8713) üzenetére


fatal`
titán

Sajnos kitelik tőlük. :D

(#8715) erdoke válasza Penge_4 (#8691) üzenetére


erdoke
titán

- Nekem a jobbklikkes menüben minden link megnyitás variáció működik.
- Torrent klienst megnyitja, mint eddig a 9-es verziók is, nincs felugró ablak. Csak első klikkeléskor be kell pipálni legalul, hogy többet ne jelenjen meg ez az ablak.

A legjobb aláírás a héten

(#8716) Penge_4 válasza erdoke (#8715) üzenetére


Penge_4
veterán

Igen, de én jobban szerettem a középső klikket. Bár a lényegesebbeknek beraktam a nicknevét gyorshívóba, így egy gyorshívóval 5-6 oldal nyílik meg.

A torrentklienssel nekem soha nem volt gondom, még mikor bugos volt időnként akkor sem jött fel a dialógus, hanem mindig µTorrentben nyitotta. Amikor fikáztam az pont az ilyen esetek miatt volt, mert felteszi egy kevésbé hozzáértő valaki, aztán azt látja, hogy Operával nem tudja a régi megszokott kliensével letölteni a torrenteket.
A torrentkliensnek pedig hardcore használatra nincs helye egy böngészőben, ami aktív használatnak van kitéve. A torrentkliens azért van, hogy csendben, 0-1% CPU usage mellett max 10-20 mega ramot zabálva elfusson a háttérben napokig, hetekig. Egyedül annyiból hasznos, hogy aki soha nem torrentezik az le tud kapni alkalomadtán egy Linux disztrót anélkül, hogy külön klienst telepítene.

(#8717) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Amikor egy oldal majdnem 100 százalékban betöltődik, de mondjuk kell még várakozni egy elemre, akkor az egérkurzor mellett pörög egy kis karika. Az lenne a kérdésem, hogy ezt el lehetne -e tüntetni valahogy.

(#8718) erdoke válasza petrusz82 (#8717) üzenetére


erdoke
titán

Start Menu - Vezérlőpult - Egér: Mutatók fülön lecseréled egy karika nélkülire a "Munka a háttérben" mutatót. :D

A legjobb aláírás a héten

(#8719) dqdb


dqdb
Topikgazda

Sikerült az ELMŰ oldalát Opera 10.50 béta alól működésre bírni úgy, hogy a magától értetődő ugyfelkapu.elmu.hu mellett a wd2.elmu.hu-ra is beállítottam Internet Explorer maszkolást. Valószínűleg régebbi verzióval is megy ez a megoldás.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#8720) fatal`


fatal`
titán

10.5 beta: Ha be van kapcsolva a személyes sáv, akkor sehogy nem lehet a füleket Chrome szerűre állítani, hogy oda fentre tegye? Mert, amikor bekapcsolom a személyes sávot, akkor ugye lecsúszik a fülsáv.

[ Szerkesztve ]

(#8721) fatal`


fatal`
titán

Még valami, csak lejárt a szerkesztési időm.. :(

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de:

Ha megnyomom az F4et akkor bekapcsolja ugye oldalt a paneleket. Ide nem lehet saját kategóriát berakni, ahova mondjuk betesz egy listát és bepakolhatnám néhány könyvjelzőmet (nem akarom az összeset bogarászni, csak a fontosakat tenném ki ide egy külön kategóriagombra)? Így megszabadulhatnék a sok helyet elfoglaló személyes sávtól.

(#8722) Penge_4 válasza fatal` (#8721) üzenetére


Penge_4
veterán

Webpaneleket betehetsz. Csinálsz egy HTML fájlt, ahova belinkelgeted a fontosabb könyvjelzőidet, megnyitod Operával, elmented könyvjelzőként, bepipálod a "Show in panel"-t és máris ott van webpanelként.

De miért kéne bogarászni? Nyitsz egy külön mappát a fontosabbaknak.
Vagy a nézet gombbal utolsó látogatás alapján rendezed őket és akkor mindig azok lesznek elől, amiket gyakran látogatsz.

(#8723) fatal` válasza Penge_4 (#8722) üzenetére


fatal`
titán

Nem akarok mappákat nyomogatni :)

(#8724) petrusz82 válasza erdoke (#8718) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Alapból nem azon áll van, hanem karika nélkülin. (win7-et használok)

(#8725) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Megőrülök! :O Valakinek volt olyanja már, hogy telepítené a magyar szótárat és mikor belépek a szótárak hozzáadása menübe, egyetlen egy szótár sem jelenik meg. Még egy kínai sem!!! :DDD :W Valaki tud megoldást? 10.10-es Operám van egyébként, most telepítettem a PC-mre. Most néztem meg a lapimon meg megy simán, miközben ott is 10.10-es opera van. :O :O :O

Jevons paradox

(#8726) fatal`


fatal`
titán

Na hát engem is utolért a torrent bug.

Mindig megkérdezi mit csináljon, alul a ne kérdezzen többet opció meg szürke. Úgyhogy most mindig nyomogatom a megnyitást. Talált valaki megoldást?

(#8727) Aprósólyom válasza fatal` (#8726) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Jobb klikk -> hivatkozott tartalom mentése másként...? Az nem megfelelő?

Jevons paradox

(#8728) Dave™ válasza fatal` (#8726) üzenetére


Dave™
nagyúr

Üdv a klubban :DDD (eddig még senki sem tudott semmi használhatót mondani, pedig egy ideje már szenvedek vele)

(#8729) fatal` válasza Aprósólyom (#8727) üzenetére


fatal`
titán

Nem akarom lementeni. Megnyitni akarom, ami működik is csak nem szeretnék mindig a megnyitásra klikkelni. :)

#8727: Remélem lesz majd valami használható. :) Nincs kedvem fresh installt csinálni.

(#8730) atesz117


atesz117
aktív tag

Sunspider-teszt. Még nem láttam ilyen eredményt!

Samsung Galaxy A34 5G

(#8731) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Hogy lehet beállítani,hogyha elő akarom hívni a gyorshívót,akkor az jöjjön be? Mert beállítottam,de csak akkor jön elő mikor új lapot akarok megnyitni. Tud valaki ebben segíteni nekem? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#8732) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Új levelező fiókot hogyan tudok hozzáadni az Operához? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#8733) Dave™ válasza cellpeti (#8732) üzenetére


Dave™
nagyúr

menü - levelező és csevegő fiókoknál (alt gombra is előugrik a menü, bár lehet csak 10.5-ben, nem tudom melyik verziót használod)

(#8734) vv5204 válasza cellpeti (#8731) üzenetére


vv5204
senior tag

Itt van ni! Az oldalon csak ráböksz a szürke "Speed Dial"-ra, majd utána
Megjelenés > Gombok > Saját gombok és onnan ráhúzod mondjuk a címsor
mellé vhova.

http://www.xs4all.nl/~vangeijt/opera/dndbuttons.html

#8732 Eszközök és a legelső opció fönt.

(#8735) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Olyan kérdésem lenne, hogy ez a hardveres gyorsítás dolog működik az Opera legújabb bétájában, vagy sem?

(#8736) cellpeti válasza vv5204 (#8734) üzenetére


cellpeti
veterán

ÉS azt,hogy a címsor legyen a google kereső?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#8737) Dave™ válasza cellpeti (#8736) üzenetére


Dave™
nagyúr

10.5-ben már így van, régebbi verziókban meg egy g betűt írsz elé a címsorba, tehát pl: g opera és már keres is az operára

(#8738) dqdb válasza Dave™ (#8737) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Ha pedig többszavas a keresőfeltétel, akkor a g betűre sincsen szükség.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#8739) cellpeti


cellpeti
veterán

Opera Unite-val csak egy mappát lehet megosztani? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#8740) cousin333 válasza petrusz82 (#8735) üzenetére


cousin333
addikt

Nem, nincs benne. Amit látsz, az mind szoftveres.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#8741) cousin333 válasza cellpeti (#8739) üzenetére


cousin333
addikt

Kicsit érdekes a dolog. A megoldás elvileg az, hogy a megosztó alkalmazást újra feltelepíted. Szerintem mondjuk nem túl elegáns...

"We spared no expense"

(#8742) Dave™ válasza cellpeti (#8739) üzenetére


Dave™
nagyúr

Igen, meg az almappákat, amik alatta vannak :DDD Te most direkt csinálod? :U

szerk: ja hogy úgy... úgy igen, az a megoldás amit cousin mondott. Valóban, reméljük a jövőben megoldják egy példányon belül is.

[ Szerkesztve ]

(#8743) cellpeti válasza Dave™ (#8742) üzenetére


cellpeti
veterán

Mi van ha én nem akarok külön ezért egy könyvtárszerkezetet csinálni? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#8744) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Most ismerkedem az új Opera bétával. A torrent bug nekem is bejátszik, de majd javítják.
Azt viszon hogy lehet beállítani hogy a keresések eredményét új lapon nyissa meg?
Tudom hogy shift-el úgy csinálja, de nem lehet ezt valahogy default-nak beállítani?

Illetve még egy bug: ha az opera fullscreen-be van, nem jön elő a start menü, hiába húzom le a kurzort... :F

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#8745) cellpeti


cellpeti
veterán

Üdv!

Mikor belépek pl erre az oldalra kidob egy nagy "play" gombot és a különböző dolgok csak akkor indulnak el rajta. Ezt hogy lehet automatikussá tenni.

Illetve azt is észrevettem,hogy a főbb címeket/képeket kegyetlen rondán írja ki az Opera.

Opera VS. Chorme

Sőt,ha jobban meglesem,mindegyik képet szarul,életlenül jeleníti meg az Opera,ezzel lehet valamit tenni? :U

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#8746) dqdb válasza cellpeti (#8745) üzenetére


dqdb
Topikgazda

A státuszsorban balról a negyedik ikon (zölden világít) az Opera Turbóé. Azt kapcsold ki.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#8747) cellpeti válasza dqdb (#8746) üzenetére


cellpeti
veterán

Nagyon szépen köszönöm :C

Tigris, tigris, csóvafény...

(#8748) cellpeti válasza vv5204 (#8734) üzenetére


cellpeti
veterán

Ez nekem nem akar működni a 10.5 Operába

Tigris, tigris, csóvafény...

(#8749) vv5204 válasza cellpeti (#8748) üzenetére


vv5204
senior tag

Írd le pontosan mit csináltál és kiderítjük, hol a bibi.

(#8750) vv5204 válasza LLKobe (#8744) üzenetére


vv5204
senior tag

A fullscreen Operánál ilyen. Nyomsz egy Windows gombot a billentyűzeten és
akkor majd látod.

Kereséshez esetleg próbáld ezt: Eszközök > Beállítások > Haladó > Tabok
itt kiveszed a pipát a tabok újrahasznosítása mellől.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.