Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7101) h_143570 válasza Penge_4 (#7100) üzenetére


h_143570
addikt

Egyetertek, valoban olyan megoldas kell ami meg a valos IP cimet sem mutatja.
Bar az Operator eseteben nem lesz tul gyors a bongeszes, de ha ennyire paraonoid modon nem karja, hogy felismerjek akkor nincsen nagyon mas megoldas.

(#7102) Dayco válasza Penge_4 (#7100) üzenetére


Dayco
tag

Valami operán belüli megoldás nincs esetleg? Mert ilyen alapon használhatnék más böngészőt is, még gyorsabb is lenne. Igazából az oldalon van egy MyStat számláló, és ezt kéne blokkolni, hogy az ne lásson.

(#7103) vv5204 válasza Dayco (#7098) üzenetére


vv5204
senior tag

(#7101) h_143570:
Még érdemes lehet kipróbálni egy sima webproxy-t.
Igaz ezek regisztrált oldalakra nem mindig engednek be, de próba cseresznye.
Két igen népszerű van, az első mindent rejt, a második kicsit kevesebbet, de cserébe valamivel kompatibilisebb.
Íme:
1.) [link]

2.) [link]

Ha pedig le karod ellenőrizni, hogy mennyire rejt akkor plö: [link]

(#7104) AtHoS válasza Ndruu (#7096) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Örülök, hogy a YT azért megoldódott :K

A másik oldal-hoz pedig amit tenni tudsz a következő, bár ez sok más hasonló "szabványtalan" oldalhoz is jó les:

Létezik pont ilyen problémák kiküszöbölésére egy plugin, amivel IE sajátos eszközöket lehet használni Opera ablakban is (na meg más böngészőkhöz is jó egyébként). Ennek a plugin-nak a neve MeadCo's Neptune.

Miután letöltötted az előbb linkelt oldalról nézd meg hol tárolja az Opera a beépülőket/plugineket

opera:about

- Ezután lépj ki az Opera-ból és a letöltött MeadCo_Neptune.exe-ből (ez egy zip archívum) pl. TotalCommanderrel másold ki (ctrl+pagedown a fájlon) az előbbi könyvtárba a npmeadax.dll fájlt.
- Most indítsd újra az Opera-t és erről az oldalról: ActiveX and VBScript support in Opera a View in IE gombot húzd fel egy eszköztárra (én pl. a címsor és a kereső mező közé raktam illetve behúztam az Eszközök/Megjelenés/Gombok közé is)

Ezután ha belefutsz egy hasonló oldalba, akkor ezzel a gombbal átválthatsz IE renderelő nézetre az adott oldalon. Persze közben 1-2 script hibaüzenet beugorhat. A kérdéses oldalon én kettővel találkoztam, amelyeknél mindkétszeri engedélyezés után már egész csinos lett az oldal.

Remélem hasznos lesz ez a lehetőség a későbbiekben is számodra

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#7105) Ndruu válasza AtHoS (#7104) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Köszönöm! :R Nagyon jó kis plugin, ez jól fog jönni a későbbiekben is. Szépen teszi a dolgát.

Harrrr!!!!

(#7106) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Van egy bizonyos oldal aminek lehet h nem írhatom le a nevét, pedig nem a felhasznáélása, vagy tartalmának ismeretetése a célom, de nem akarom h kimoderáljék, szóval a legnagyovv svéd kalózhajóról van szó, úgy is tudja mindenki, melyikről...
Tehát ha simán 9.64-es operával felemgyek az oldalra, bugosan jelenik meg, illetve nem is engedi leszedni a .torrenteket.
Viszont ha jobbklikk -> Oldalbeáll. szerk.-re megyek, majd a hálózat fülön Internet Expl.-ra állítom az azonosítást egyből hibátlanul működik.
Nem akarok hülye elméleteket gyártani, de az h önmagában ezt átállítom nem változtat semmit a megjelenítési módon, ez az oldal felé küldendő info nem? Tehát ha Operával mész fel az oldalra szándékosan jelenik meg rosszul?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#7107) h_143570 válasza $p@rr0w (#7106) üzenetére


h_143570
addikt

Valoban csak az oldalnak add mas informaciot. Pontosaban a bongeszo azonositott valtoztatja meg.
Ha a megjelenitesi hiba ezzel a megoldassal megoldodik, akkor az oldal kuld rossz informaciot a bongeszonek.

Termeszetesen van ra esely, hogy nem szandekos hanem csak egy regebbi Opera verziohoz levo css-t hasznalnak, amit elfelejtettek frissiteni.

(#7108) $p@rr0w válasza h_143570 (#7107) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Egy ilyen népszerű oldalnál ez érdekes számomra...

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#7109) Penge_4 válasza $p@rr0w (#7106) üzenetére


Penge_4
veterán

Nálam teljesen szűz opera6.ini-s 9.64-ben jól jelenik meg a TPB és a torrenteket is letölti.
Nem lehet, hogy valami userjs, reklámblokkoló vagy usercss bekavar?

(#7110) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Tetszik ez az új opera, csak lenne vele két gondom:

1. Szedtem hozzá magyar nyelvet, betallózom neki, át is áll, de következő restartnál meg megint angol :F Mi lehet a gond?

2. Hogy tudom megoldani, hogy a helyesírásellenörző magyar legyen?

:R

Everybody lies.

(#7111) AtHoS válasza Barthezz2 (#7110) üzenetére


AtHoS
nagyúr

1. ezt a csomagot frissítsd rá a mostanira, lesz benne magyar nyelv is.

2. #6815

read-only mode on the forum

(#7112) Barthezz2 válasza AtHoS (#7111) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Kössz :R

Everybody lies.

(#7113) $p@rr0w válasza Penge_4 (#7109) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Nem, mivel semmi ilyet nem használok.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#7114) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#7099) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nálam meg hibátlanul működik 9.64-gyel. (KÉP) Akkor most mi van? :F Nem nagyon vágom, hogyan lehet, hogy ennyire különbözőek az eredmények mindannyiunknál... És persze nem ez az egyetlen oldal, ami a társaság egyik felének megy, a másiknak nem. (a beállítások nyilván különbözőek, de akkor is furcsa)

Sk8erPeter

(#7115) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Basszus, lejárt a modidő... :(( :N

Tudtok ajánlani olyan widgetet Operához, mint Firefox-nál a Screengrab plugin, ami akár az egész megjelenített honlapról készít képet menthető formába?
Állítólag CSS-buherálással érhető el ugyanez, de én egyelőre nem vágom, pontosan hogyan.
Thanx. :R

Sk8erPeter

(#7116) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#7114) üzenetére


Penge_4
veterán

Azzal nálam is. 10-esben nem jó.

(#7117) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#7116) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Bocs, akkor félreértettem, azt hittem, Te is 9.64-essel próbáltad. :B

Sk8erPeter

(#7118) AtHoS válasza Sk8erPeter (#7114) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Látom Te is eléggé használod az Opera-t. Azt hittem csak nálam szokott lenni tumultus fülekben, de ahogy látom én még KisMiska vagyok ezen a téren :DDD

read-only mode on the forum

(#7119) cousin333


cousin333
addikt

Ha valaki még nem találkozott volna vele:

Opera 10.00.1651

"We spared no expense"

(#7120) Dayco válasza h_143570 (#7101) üzenetére


Dayco
tag

Közben egész egyszerűen megoldottam úgy, hogy az oldalon letiltottam a MyStat számlálót, és azóta engem nem számol... ugyanis be se töltődik :-)
Ez volt a cél.

Azért köszi mindenkinek a segítséget.

(#7121) h_143570 válasza Dayco (#7120) üzenetére


h_143570
addikt

Az is egy jo megoldas.

(#7122) D4rkAv3ng3r


D4rkAv3ng3r
senior tag

Szerintem azért siet, mert le lett maradva. A Google Chrome felkavarta az állóvizet. mocskos gyors volt, bár fapados. A Firefox is azért adta bele apait-anyait a 3.5-be, hogy leelőzzék sebességeben a Chrome-ot és úgy néz ki bejött nekik. Annyira jól sikerült a 3.5, hogy én is áttértem (vissza jobban mondva Opera előtt FF volt fent) az Opera 9.64-ről. Persze hiányoznak az Opera funkciók (speed dial, egérgesztikuláció stb.) de ezekre szerencsére van plug in. Persze nem csak azért tértem át, mert gyorsabb, hanem sajnos sok honlapnál nem megfelelően tölti be vagy egyáltalán nem tölti be a honlapot. (Megáll a 0/0 -nál a honlap letöltése.) Ezt sajnos a 10 beta-ban sem sikerült (még) kijavítani. Mindenesetre lesz valami meglepetés a 10 final-ban így amint megjelenik kipróbálom. :) ez meg ugye év vége felé lesz így addig FF marad.

[ Szerkesztve ]

(#7123) AtHoS válasza D4rkAv3ng3r (#7122) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Akkor gyorsan frissíts 3.5.1-re mielőtt nagyobb gondod lenne a 3.5 miatt

LOL, most hogy rákerestem, hogy be tudjam linkelni a hibát. Hát mit találtam első klikkre?
Biztonsági hibás a frissen megjelent Firefox 3.5.1 is

Inkább nem kommentálom, mivel semmi bajom a Firefox-al (bár 0.01%-ban használom csak)

read-only mode on the forum

(#7124) h_143570 válasza AtHoS (#7123) üzenetére


h_143570
addikt

Sajnos a 3.5.1 is sebezheto, majd csak a 3.5.2 ben fogjak tudni kijavitani.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#7125) AtHoS válasza h_143570 (#7124) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hát ez az. Ezen lepődtem meg én is :Y

read-only mode on the forum

(#7126) h_143570 válasza AtHoS (#7125) üzenetére


h_143570
addikt

Visszont a cikk kommentjei tanulsagosak.

(#7127) frankie!


frankie!
őstag

Egyik gépemen ha letöltés fut, nem lép S3 készenléti módba sosem, míg egy régebbi géppel próbálva igen. Mitől függhet ez?

(#7128) frankie!


frankie!
őstag

Az Opera Linkkel nincsenek problémáitok a legfrissebb bétánál?

(#7129) Penge_4 válasza frankie! (#7128) üzenetére


Penge_4
veterán

De igen. Tegnap óta felkiáltójeles.

(#7130) vv5204


vv5204
senior tag

Én nem tudom mit csináltok, hogy csak "tegnap óta felkiáltójeles"!
Akár hogy állítgattam, nekem sose volt 10 percnél tovább nem felkiáltójeles.
Úgylátszik Unite-nak ez a normális üzem...

(#7131) h_143570 válasza vv5204 (#7130) üzenetére


h_143570
addikt

Ok a linkre gondoltak es nem az unite-ra.

(#7132) Penge_4 válasza h_143570 (#7131) üzenetére


Penge_4
veterán

Igen, arra. Most nézem, már megjavult.
A Unite még mindig rossz, de már van, amikor automatikusan eltűnik a felkiáltójel arról is.

(#7133) h_143570 válasza Penge_4 (#7132) üzenetére


h_143570
addikt

Azt irtak, hogy meg kalapalniuk kell rajta, remelhetoleg hamar megoldjak.

(#7134) frankie!


frankie!
őstag

Az operaprefs.ini és az opera6.ini közt teljes az átjárhatóság? Most vettem észre, hogy az egyes bekezdések sorrendje tetszőleges. :)

(#7135) Baboon


Baboon
senior tag

Sziasztok!
Xp-t használtam, ott kimentettem azt a mappát amibe az operának a dolgai voltak, de most win7 alatt nem találom a mappát ahova illeszteni kéne. Sőt azt se találom hogy lehet a rejtett mappákat látni...

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#7136) Penge_4 válasza frankie! (#7134) üzenetére


Penge_4
veterán

Nem tudom, de a legjobb, ha újragenerálod az egészet. Nem véletlenül volt nagyobb szabású változás, nem csak a nevét érintette, hanem a többi profilban lévő fájl alapértelmezett elérési útvonalát is.

(#7137) frankie! válasza Penge_4 (#7136) üzenetére


frankie!
őstag

Értem. Újragenerálás alatt az újra beállítgatást érted?

(#7138) Penge_4 válasza frankie! (#7137) üzenetére


Penge_4
veterán

Igen. Azt, hogy törlöd, aztán újraindítod az operát és újra beállítgatod a dolgokat.

(#7139) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Ha CSAK az RSS-leveleket szeretném menteni, akkor mely mappákat kell lementeni (gondolom kell a mail mappából a newsfeed mappa, de ahogy elnézem, a store\account1\2009 könyvtárban is vannak cuccok... :F)?
Köszi! :R

Sk8erPeter

(#7140) cousin333 válasza Sk8erPeter (#7139) üzenetére


cousin333
addikt

Az Opera egyben kezeli a leveleket és a feed-eket, méghozzá dátum szerint mappákban. Ha a feed listát szeretnéd menteni, akkor Fájl menü Importálás és exportálás, Hírcsatornák exportálása. De ez csak a listát menti, a konkrét bejegyzéseket nem!

Menteni (MBS formátumba) úgy tudsz, hogy jobbklikk a megadott feed-en, majd Exportálás. Én úgy látom, hogy ez csak egyesével megy, de lehet, hogy tévedek.

"We spared no expense"

(#7141) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

RSS hírcsatornáknál tapasztal már valaki olyat, hogy nem frissül automatikusan?
Hiába állítom mindegyiket 5 vagy 15 percre, csak fél nap után frissíti őket. A frissítés gombot nyomogathatom, semmi nem történik hatására.
Csak az segít, ha kilépek az böngészőből és újraindítom. Akkor rögtön frissíti a híreket.
9.63-ban tökéletesen működött, 9.64-ben is eleinte, aztán megbolondult. Most a 10-es béta is örökölte... :(

Egyébként a PH lapcsalád RSS feed-jeiről van szó.

Harrrr!!!!

(#7142) Sweet Lou 6 válasza D4rkAv3ng3r (#7122) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Nekem az Operához képest a Firefox is fapados kiegészítők nélkül :)

Szerk:: Miért van az, hogy, nálam a Prohardvert nem jeleníti meg rendesen az Opera :F

Konkrétan:

Illetve:

Opera10 Beta 2-őt használok

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#7143) Penge_4 válasza Sweet Lou 6 (#7142) üzenetére


Penge_4
veterán

Milyen reklámblokkoló usercss-ket használsz? Azokat nézd át.

(#7144) Sweet Lou 6 válasza Penge_4 (#7143) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

A reklámokat egér jobb gomb>block content-el tiltottam le. Most megint engedélyeztem, de úgysincs semmi változás :(

sweetlou6.wordpress.com

(#7145) Ndruu válasza Sweet Lou 6 (#7144) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Nekem is ezt csinálta nemrégiben. Valamelyik oldalon (LO, MA, PH) van egy olyan reklám, amit ha letiltasz, akkor az ezt a kinézetet eredményezi.
Nézd végig a lapcsalád oldalait és mindegyiknél töröld a blokkolt tartalmakat. Ha nem sikerül, akkor a contentblock.css-ből kell kitörölni a dolgokat.

Harrrr!!!!

(#7146) Sweet Lou 6 válasza Ndruu (#7145) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Igazad volt, engedélyeztem az összes letiltott dolgot és most már jó :))
Köszönöm :R

sweetlou6.wordpress.com

(#7147) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Opera 10b1679 Classic
Opera 10b1679 msi installer multilang

Changelog itt olvasható

read-only mode on the forum

(#7148) cousin333 válasza AtHoS (#7147) üzenetére


cousin333
addikt

A fülek előnézeti képe már használható oldalra helyezett fülsávnál is! Ha nem akar működni akkor állítsd vissza az eredeti UI elrendezést.

"We spared no expense"

(#7149) Ndruu válasza cousin333 (#7148) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Eddig is működött, nem? Nekem (amióta Operát használok) mindig oldalt vannak a fülek és az előnézeti képek jól működnek.

Harrrr!!!!

(#7150) cousin333 válasza Ndruu (#7149) üzenetére


cousin333
addikt

Nem pont ez a neve, de eddig aligha ment, mert ez most a legfőbb újdonság... :)

Erről van szó: kép

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.