Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7451) h_143570 válasza h_143570 (#7449) üzenetére


h_143570
addikt

A full reinstall es profil l leterehozas megoldotta. Mind1 rafert mar.

(#7452) Traxx


Traxx
őstag

A legutolsó béta nálam produkált szép összeomlásokat, amúgy tetszett a sebessége. Holnap egy kicsit jobban tesztelem ezt az RC-t. Viszont negatív, hogy autofill még mindig nincs :( Tudom, userjs...de akkor is...

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#7453) fatal` válasza Traxx (#7452) üzenetére


fatal`
titán

Mit értesz autofill alatt?

(#7454) AtHoS válasza Penge_4 (#7364) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"Ha jól emlékszem a vége az, hogy "Ennek ellenére ki akarsz-e lépni?" Tehát az Oké, hogy megszakítod és kilépsz, a Mégse pedig, hogy hagyod, hadd fejezze be és akkor automatikusan leáll. De lehet, hogy rosszul emlékszem, már rég találkoztam ezzel az ablakkal."

Így néz ki a kérdezősködő ablak:

Szóval az OK-ra lesz karbantartva a levelezőrész

Mod:
hunfatal
Gondolom a FF-ben megszokott

"elkezdedírniamezőbeéshakellhanembetoljaazarcodbaazelőzőlegmáregyszerbeírtszöveget"

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#7455) fatal`


fatal`
titán

Na RC2ben működik a szinkronizálás gomb végre. :) Jó dolog ez is.

(#7456) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Nagyon érdekes ez az RC2, ami lehet nem is RC2?

Az Opera verzióra 10.10 Beta b1729-et ír ki a telepítése után, pedig elvileg 10.00 b1750-nek kellene lennie.

Másnál hogyan van ez? RC1 b1733-ra frissítettem rá, de b1733 előtt a 10.10 b1729 volt fenn

Mod:
És ezt töltöttem le (kétszer is, de byte-ra megegyeznek)

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#7457) atesz117 válasza AtHoS (#7456) üzenetére


atesz117
aktív tag

Hi!
Nekem így néz ki:

Én is azt töltöttem le.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A34 5G

(#7458) AtHoS válasza atesz117 (#7457) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Akkor lehet nálam is gyalu kell, mint h_143570-nek. Csak nem értem miért?

read-only mode on the forum

(#7459) atesz117 válasza AtHoS (#7458) üzenetére


atesz117
aktív tag

Én is a 1733-ra frissítettem rá, és működik is rendesen. Újabb X-akta.

Samsung Galaxy A34 5G

(#7460) AtHoS válasza atesz117 (#7459) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A 10-es telepítőben van már olyan funkció, ami az előző verziót elmenti egy uninst könyvtárba aztán onnan valamilyen módon valamilyen feltétel szerint visszapakolja az előzőt. Gondolom mivel én keresztbe frissítettem a unite verziót itt lehetett egy kis kavarás belőle. Na meg a programok eltávolításánál is két Opera verzió (10.10 és 10.00) szerepelt. Leszedtem mindkét verziót. Szerencsére a VirtulaStore-ban tárolt dolgokat nem érintette így megmaradt minden beállítás, levelezés, stb...

Gyalu után már 1750-es build van nálam is.

Annyit megért ez a móka, hogy közben rájöttem 32bit-es Java nincs telepítve a Win7 x64-re csak 64bit-es :B De ezt is megoldottam egy kalap alatt.

read-only mode on the forum

(#7461) Traxx válasza fatal` (#7453) üzenetére


Traxx
őstag

Azt, amit AtHoS mondott :D

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#7462) fatal` válasza Traxx (#7461) üzenetére


fatal`
titán

Ja értem, azt hittem a jelszavaknál lévő autofillre gondolsz, hogy ne kelljen megnyomni a varázspálcát (most már kulcsot):D

Van rá userscript? Honnan?:)

(#7463) Traxx válasza fatal` (#7462) üzenetére


Traxx
őstag

Ha minden igaz, akkor [link] :)

Olyan lusta meg azért nem vagyok, hogy egy Ctrl+Enterre vagy egy bal-jobb klikkre ne fussa :P

Nincs mit ;)

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#7464) fatal` válasza Traxx (#7463) üzenetére


fatal`
titán

Köszönöm! :)

(#7465) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#7430) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Meg volt aki nem, gondolok itt néhány megrögzött IE userre."
Hát ezt a sablont mindenre rá lehetne húzni. Mindig van, akinek tetszik egy újítás, van, akinek meg nem... De általában - mint látjuk - a többfüles böngészés nagy népszerűségnek örvend.

"Olyanról még nem hallottam, aki ennyi miatt váltott volna Chrome-ról egy másik böngészőre, ha amúgy tetszett neki a Chrome."
"Piaci részesedés szempontjából nem számottevő, a többi meg a Google-t nem érdekli."
Ezek szerint még mindig nem érted, mit akarok mondani... Plusz egy menüpont, a Google egyetlen programozójának pár órájába telne, de lehet, hogy annyiba se. Akkor elég elszomorító, hogy a "nem számottevő" rétegre nem hajlandók ennyit áldozni.

"Elég ha csak rajta tartod az egeret 1 másodpercig."
Hát ez nagyon nem így van... :N Legalábbis nálam (Chrome 4.0.203.2).

"Én meg például sidebart szeretnék a Chrome-ba. Ez érdekel valakit?"
Sokkal kevésbé ALAPnak számító dolog, mint a jobb klikkes "Kép tulajdonságai" opció. És még a Chrome letisztultságát sem rondítja el, sem a "gyors minimalista keretet" nem gyengíti.

"Egyáltalán miért zavar ez annyira, amikor Operát használsz? :D"
Több böngészőt is használok. :) Amikor épp a Chrome-ot, akkor hiányzik ez a funkció.

Sk8erPeter

(#7466) cousin333


cousin333
addikt

Írd meg nekünk, hogy te hogyan használod az Operát!

Részletek

"We spared no expense"

(#7467) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#7465) üzenetére


Penge_4
veterán

"Hát ezt a sablont mindenre rá lehetne húzni."

Azért nem. Segítek: Olyan emberekre célzok, akiknek ha éjjel kicserélnéd a Firefox, IE7 vagy IE8 ikonját IE6-ra, akkor semmit nem venne észre.

"Plusz egy menüpont, a Google egyetlen programozójának pár órájába telne, de lehet, hogy annyiba se. Akkor elég elszomorító, hogy a "nem számottevő" rétegre nem hajlandók ennyit áldozni."

Üdvözöllek a kapitalizmusban. :D

"Hát ez nagyon nem így van... Legalábbis nálam (Chrome 4.0.203.2)."

A hiba nálad van.
Viszont az szomorú, hogy még mindig nem tudja normálisan kódolni az ékezetes URL-eket és csak %-os hülyeségek vannak a címsávban. ;]

"Sokkal kevésbé ALAPnak számító dolog, mint a jobb klikkes "Kép tulajdonságai" opció."

Oké, ha ezen vitatkozunk, akkor: smooth scroll sincs benne. Nem lehet kikapcsolni a felugró ablakok blokkolását, még mindig nincs saját proxy beállítási lehetőség benne, még mindig nincs temp mappa, ahova ideiglenesen letölt például .torrent fájlokat.

(#7468) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#7467) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"A hiba nálad van."
És az nem tűnt fel, hogy a kép a forráskód szerint látható módon "title" taggel van ellátva?? :W Csak így jelenhet meg a felirat, egyébként az alt tagben szereplő szöveg csak akkor látható, ha a böngésző nem tudja megjeleníteni a képet...
Szóval mielőtt ilyen határozottan állítod, hogy nálam van a hiba, talán nézz utána jobban... :(((

Egyébként meg látom teljesen feleslegesen vitatkozunk, mert csak kötöd az ebet a karóhoz minden áron, úgyhogy talán hagyjuk abba az azon való témázást, hogy szerintem szükséges lenne a Chrome jobb klikkes menüjébe a "Kép tulajdonságai" opció, szerinted meg nem... :U Így is már túl sok volt az OFF, ez nem a Chrome topic. Hagyjuk.

Sk8erPeter

(#7469) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#7468) üzenetére


Penge_4
veterán

Operában jobbklikk->Image Properties->Alternative Text résznél van ez a szöveg. Tehát W3C szabvány szerint meg kell jelenítenie.

"Egyébként meg látom teljesen feleslegesen vitatkozunk, mert csak kötöd az ebet a karóhoz minden áron"

Nem, de míg te az alapján próbálod ezt eldönteni, hogy tudnia kell, mert minden böngésző, még az IE is tudja, addig én abból a szempontból vizsgálom, hogy a Google-nak nem érdeke ezt beletenni, (akármennyire is egyszerű programozás szempontjából) mivel te, aki igényled, piaci részesedés szempontjából kisebbséget képezel.

Mellesleg ha most kommentgépelés közben bezárom ezt a tabot, majd újra megnyitom, Operában eltűnik a gépelt szöveg, de Firefoxban, Chrome-ban, de még IE8-ban is a gépelt szöveggel együtt állítja vissza a tabot. Ez is pofátlan, aljas dolog, de ettől még nem fog megváltozni, hogy itt a fórumon szitkozódom. Írtam a wishlist-re, jött egy rakás "+1" komment, talán az Opera 15-ben már benne lesz, akárcsak az autofill, vagy a HTML copy. :D

Szóval ha akarsz valamit, akkor többet érsz, ha olyan helyre írod (angolul), amit a Google Chrome fejlesztői is olvasnak, a PH Opera topicját szerintem nem olvassák.

[ Szerkesztve ]

(#7470) fatal` válasza Penge_4 (#7469) üzenetére


fatal`
titán

A képeknél a jobb klikk->kép tulajdonságai nekem is nagyon hiányzik a Chromeból. Az is hiányzik Operából, amit írsz, hogy begépelt szöveggel együtt állítsa helyre a tabokat.

(#7471) Csocsesz75


Csocsesz75
őstag

A segítségeteket szeretném kérni Opera böngészővel kapcsolatban .

Miért van az ha rapidshareről le szeretnék tölteni egy "rar" fájlt mondjuk 100 mb nagyságút csak egy 5 vagy 13 kb - os fájl jelenik meg a letöltési ablakban de rögtön úgy hogy a rapidra el sem visz ? Firefox és Eplorernél működik rendesen . Tegnap kezdődött a probléma . Telepítettem már más verziszámút is 2x de azok is így működnek .

Válaszaitokat köszönöm .

Ja és csak rar fájlnál van ez ha total commandrerrel darabolták akkor rendben megy minden .

(#7472) AtHoS válasza Csocsesz75 (#7471) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Melyik verziót használod az Opera-ból?

Én is pont az előbb vettem ezt a gondot észre és ugye nemrég raktam fel az RC2-t

Ha a legelső link végére odaillesztem, hogy .html, akkor a Free és Premium választó oldal bejön rendben, de ott már nem működik ez a trükk.

Mod:

A kiterjesztés alapján dönti el szerintem az Opera helytelenül, hogy mit kezdjen a kapott kóddal és kínálja egyből a mentést, pedig ugye az nem más, mint egy html oldal lenne.

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#7473) Csocsesz75 válasza AtHoS (#7472) üzenetére


Csocsesz75
őstag

9.64 meg a 10 est is néztem ugyanaz a szitu . Pémiumom van, tegnapig rendben ment minden . Ha viszont total commanderrel daraboltat akarok letölteni az jó . Kívácsi vagyok a megoldásra mert bosszant a dolog . Nem szándékozom ezután sem más böngészőt használni .

(#7474) cousin333 válasza Csocsesz75 (#7473) üzenetére


cousin333
addikt

Valamit változtathattak a Rapidshare-en, egyébként a probléma már felbukkant a Desktop Team fórumaiban is. Megoldásról egyelőre nem tudok.

"We spared no expense"

(#7475) AtHoS válasza Csocsesz75 (#7473) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A TC-vel daraboltnál nem RAR lesz a kiterjesztése a fájlnak azért szerintem.

De ha 9.64-el is hasonlóan működik, akkor rapidnál csináltak valami mókát, amit "nem szeret" az Opera. Én azt hittem az RC2 szórakozik, mivel felrakása óta most töltöttem volna először rapidról vele, de hát nem jött ez sem össze.

Amúgy próbáld meg addig is valamelyik letöltéskezelőt:
FreeRapid Downloader
Jdownloader

Ezek egész jól működnek, mást nem teszteltem eddig.

read-only mode on the forum

(#7476) Csocsesz75 válasza cousin333 (#7474) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Ha megtudnád a megoldást megtennéd hogy leírod ide ?

(#7477) fatal` válasza cousin333 (#7474) üzenetére


fatal`
titán

Ha megtudod a megoldást légyszi jelezd. :)

(#7478) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#7469) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Operában jobbklikk->Image Properties->Alternative Text résznél van ez a szöveg."
Ezek szerint még mindig nem nézted meg a forráskódot, hogy az "alt" és a "title" tagek szövege is megegyezik. :U
"Tehát W3C szabvány szerint meg kell jelenítenie."
Ezt honnan veszed? :F Én a W3C oldalán nem látok arra vonatkozó információt, hogy a böngészőnek a kép fölé húzva az egérkurzort meg kellene jelenítenie az "alt" tag szövegét abban az esetben, ha a böngésző MEG TUDJA JELENÍTENI magát a képet. Akkor kötelező megjelenítenie az alt szöveget, amennyiben magát a képet nem tudja megjeleníteni, vagy úgy van beállítva, hogy egyáltalán ne jelenítse meg a képeket (és/vagy esetleg látáskárosult, vagy szövegfelolvasót alkalmazó felhasználóknál)...

W3C az alt-ról

"a Google-nak nem érdeke ezt beletenni" Honnan tudod, hogy nem érdeke? Lehet, hogy egyszerűen MÉG nem tették bele, mivel még viszonylag "új" böngészőnek számít a piacon. Nyilván fog még bővülni, még ha nem is nagyon.
Az elképzelhető, hogy még nem jelezték a funkció hiányát annyian, hogy érdemben foglalkozzanak vele. Bár továbbra sem értem, miért épp ezt az alap funkciót hagyták ki. De nem is akarok már rájönni, így úgysem találom meg rá a választ.

"Szóval ha akarsz valamit, akkor többet érsz, ha olyan helyre írod (angolul), amit a Google Chrome fejlesztői is olvasnak, a PH Opera topicját szerintem nem olvassák."
Korábban már jeleztem a Chrome fejlesztői felé, leadtam egy erre vonatkozó kérést. Úgyhogy nem mondhatod, hogy csak itt a fórumon tépem a szám. :U
Mellesleg Te kezdtél el vitatkozni velem, amikor megemlítettem itt PH-n [Chrome topic+itt is említettem], hogy mennyire hiányzik ez a funkció, akkor még jó, hogy reagálok... (ráadásul még azt is elképzelhetőnek tartottam, hogy esetleg valaki a fórumon többet tud erről a témáról, és felvilágosít - de nem azt akarja rámerőltetni, hogy márpedig ez a funkció mennyire nem is kell)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#7479) Karbonade válasza Sk8erPeter (#7478) üzenetére


Karbonade
csendes tag

Itt szépen le van írva, hogy mire jó az alt és title: http://dev.opera.com/articles/view/17-kepek-a-htmlben/#altszoveg

Röviden: az alt arra való, hogy a képet helyettesítse, ha az nem jelenik meg, a title attribútum pedig arra, hogy már megjelenített képen tooltip-ként megjelenjen.

[ Szerkesztve ]

(#7480) Sk8erPeter válasza Karbonade (#7479) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

És én nem ezt mondtam? :D Ne nekem mondd...
Idézem magam: "Akkor kötelező megjelenítenie az alt szöveget, amennyiben [a böngésző] magát a képet nem tudja megjeleníteni, vagy úgy van beállítva, hogy egyáltalán ne jelenítse meg a képeket (és/vagy esetleg látáskárosult, vagy szövegfelolvasót alkalmazó felhasználóknál)..."
Pont azt mondtam korábban Pengének, hogy a title elem miatt jelenik meg a szöveg tooltipként, ha a kurzort a kép fölött tartod, az alt miatt viszont NEM fog megjelenni szöveg, csak akkor, ha helyettesíteni kell a képet.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#7481) fatal`


fatal`
titán

Űrlapmegjegyző script véletlen bezárás vagy fagyás esetén:

Link

(#7482) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#7478) üzenetére


Penge_4
veterán

Az Alt-al kapcsolatban tévedtem. Valóban a title, amit tooltip-ként megjelenít.

de nem azt akarja rámerőltetni, hogy márpedig ez a funkció mennyire nem is kell

Csak annyit írtam, hogy
1: piaci részesedés szempontjából ez a Google-nak nem számít.
2: véleményed szubjektív, nekem például ez a funkció nem szükséges. Jó, ha van, de megvagyok nélküle.

Természetesen egyetértek veled, hogy beletehetnék, ahogyan sok mást is.

Nem vitattam, hogy soha nem fogják beletenni, ha elegen kérik, akkor majd beleteszik. De addig, amíg te és rajtad kívül még kb 10 vagy 20 ember kéri, addig nem fogják beletenni.

(#7483) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#7482) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

OK, akkor végre sikerült egy húrra pendülni. :DDD :R

Sk8erPeter

(#7484) Sk8erPeter válasza fatal` (#7481) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Alternatíva a Penge_4 által korábban linkelt Auto Save Forms User Script. (nálam jól bevált)

Sk8erPeter

(#7485) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#7484) üzenetére


Penge_4
veterán

De itt nem kell klikkelgetni a "Repopulate" mezőre. Egyébként nálam is bevált, csak le kell szoknom a regényírásról, mert 2500 karaktertől nem tárol többet. :D

(#7486) Csocsesz75


Csocsesz75
őstag

A rapidos téma nálam magától megoldódott . :)

(#7487) S W A T


S W A T
senior tag

Meg lehet oldani hogy a jelszó beírás ne ctrl+enter legyen hanem valami egér mozdulat és egér gomb ?

A polgármesteri hivatal is alátámasztotta Mónika létezését, üvegcsont betegségét és a gyűjtést. Esztergályos Cecília is segít, video: http://href.hu/x/9x9v Ha Te is segítenél: http://href.hu/x/9wol <<< "Peace, Love, Empathy" by Kurt Cobain >>>

(#7488) Traxx válasza S W A T (#7487) üzenetére


Traxx
őstag

Balgomb lenyom, nyomvatart, jobbgomb ;)

Meg talán jobb gomb lenyom, és jobbra húz, de ezt nem próbáltam, csak rémlik...

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#7489) S W A T válasza Traxx (#7488) üzenetére


S W A T
senior tag

köszi!!

a jobb gombos működik (a másikat nem teszteltem)

A polgármesteri hivatal is alátámasztotta Mónika létezését, üvegcsont betegségét és a gyűjtést. Esztergályos Cecília is segít, video: http://href.hu/x/9x9v Ha Te is segítenél: http://href.hu/x/9wol <<< "Peace, Love, Empathy" by Kurt Cobain >>>

(#7490) fatal` válasza Sk8erPeter (#7484) üzenetére


fatal`
titán

Köszi. :)

(#7491) fatal` válasza Penge_4 (#7485) üzenetére


fatal`
titán

Így van, kipróbáltam a másikat, de ez az SG-s srác által kreált jobbnak tűnik. :)

(#7492) fatal`


fatal`
titán

Felraktam a Lex1 féle element hidingot. Jó is lenne, de ráklikkelek hogy mit rejtsen el, pl. ph-n a főoldalon a hírdetést (a képet elrejti az Opera tartalomszűrője, csak a téglalap marad ott, üresen), el is rejti, azonban mikor az oldalra frissítek újra megjelenik. Mitől lehet ez?

(#7493) fatal` válasza fatal` (#7492) üzenetére


fatal`
titán

Nem volt bekapcsolva az abp+ stílus, mostmár működik. :)

(#7494) Penge_4


Penge_4
veterán

Rájöttem egy újabb gyorshívó trükkre.
Eddig ugye ismert volt, hogyan lehet (könyvjelző azonosítóval és sessionnal) több oldalt megnyitni Operából.

A könyvjelző azonosítós megoldás problémája az volt, hogy nem lehetett gyorshívó képet berakni, mert folyamatosan frissíti a gyorshívó képét.

A session-os megoldásnál pedig az, hogy olyan oldalakon, ahol állandóan frissülő tartalom van, a korábbi állapotot mentette el, tehát kellett egy plusz F5, hogy az oldal legfrissebb változatát kapjuk.

Van egy olyan oldal, ahol egyéni gyorshívókat lehet generálni, egyéni képpel. Ezzel viszont megint nem lehet egyszerre több oldalt megnyitni.
A mi esetünkben viszont arra nagyszerű, hogy egyszerűen tudunk gyorshívóba illő képet generálni, anélkül, hogy pixelre méreteznénk.

Leírom 6 egyszerű lépésben:

1. Itt készítsünk magunknak egyéni gyorshívóképet, majd az egyik gyorshívónkba a kapott címet másoljuk be, az oldalcím és a title ebben az esetben teljesen lényegtelen, a kép a fontos.
Ha ez megvan, navigáljunk a C:\Users\<felhasználónév>\AppData\Local\Opera\Opera\thumbnails útvonalra, ahol keressük meg az elkészített képet, majd másoljuk át egy saját tetszőleges mappába ideiglenesen.

2. Csináljunk egy mappát, ebbe pakoljuk bele azokat a könyvjelzőket, amelyeket egyszerre szeretnénk megnyitni a gyorshívóval. Ha ez megvan, jobbklikk a mappán -> Tulajdonságok -> Azonosító: ide adjunk meg egy tetszőleges nevet, de ne tartalmazzon szóközt, különleges karaktereket és ékezeteket.

3. Írd be a címsávba: opera:config#network

"Check Local HostName" pipa ki, "Enable HostName Expansion" pipa ki, "Enable HostName Web Lookup" pipa BE, majd a "HostName Web Lookup Address"-hez másold be a kívánt keresőstringet, amit a Ctrl+F12-Keresés-Szerkesztés->Részletek-nél találsz a cím mellett. Utána Save és kész.

Ezzel egyúttal a teljes címsorkeresésed is megoldódott. Kicsit lassabb, mert van olyan 1-2 másodperces késleltetés, amíg próbálja felteríteni az címet, de utána behozza. A keresőstringben lévő szavak kivételével bármire rákeres.

4. Készíts egy könyvjelzőt, a név teljesen mindegy, a címnek (URL) pedig add meg azt (http:// nélkül!), amit a 2.-es pontban megadtál a mappának azonosítóként.
Ha kész, húzd be a kívánt gyorshívóba ezt a könyvjelzőt és várj, amíg betölti a Google találati listát.

5. Zárd be az Operát, navigálj a C:\Users\<felhasználónév>\AppData\Local\Opera\Opera\thumbnails útvonalra, keresd meg a Google találati eredményt tartalmazó gyorshívóképet, majd másold ki a nevét

Most keresd meg a korábban elmentett gyorshívóképet (amit az 1.-es pontban leírtak módon készítettél), majd nevezd át arra a névre, amit az előbb kimásoltál.

Ha megvan, írd felül ezzel a gyorshívóképpel a Google találati listát tartalmazó gyorshívóképet. Majd indítsd újra az Operát.

A title módosítása:

Először is szükséged van egy saját tárhelyre. Erre elvileg ott a Unite webszerver, csinálj egy bármilyen html fájlt, amiben megadod title-nek azt a szöveget, amit a gyorshívó title-jének akarsz.

A fájlnak add azt a nevet, ami a kívánt könyvjelző azonosítója.

Például: Ha a könyvjelző mappájának az azonosítója: "opera", akkor a cím legyen: "http://home.NEVED.operaunite.com/webserver/opera.html"

A Hostname Lookup Address pedig legyen "http://home.NEVED.operaunite.com/webserver/%s.html"

(#7495) AtHoS válasza Penge_4 (#7494) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Egész jó kis tipp. Eddig szembe nem jutott több címet is megnyitni egyszerre, de majd elgondolkodom rajta hátha látom én is értelmét. Jelen szokásaim mellett nekem egyelőre szükségtelen. Viszont jó tudni, hogy ezt is tudja az Opera :)

Annyit megjegyeznék, hogy ez az útvonal "C:\Users\<felhasználónév>\AppData\Local\Opera\Opera\thumbnails" ugye megfelelő esetben még stimmelhet is, de bizonyára lesznek néhányan akiknél nem lesz megfelelő.

Azoknak esetleg ajánlott megnézni a profil könyvtár helyét

opera:about

Bár még így is lesznek problémásak, akik újabb OS-t használnak. Nálam pl. Win7 alatt

"c:\Users\<felhasználónév>\AppData\Local\VirtualStore\Program Files (x86)\Opera\profile\thumbnails"

ugye x64 nálam még külön rá is kavar.

read-only mode on the forum

(#7496) fatal` válasza Penge_4 (#7494) üzenetére


fatal`
titán

Jó tipp, de nagyon én se szoktam több oldalt egyszerre megnyitni, de azért köszönöm, jó tudni, hogy ezt is tudja az Opera. :)

Amennyiben mégis több oldalt nyitnék, általában scroll clickkel végigkattintgatom őket, így új fülön nyílik az összes. :) Bár 9 lapot használok a gyorshívóban.

(#7497) cousin333 válasza fatal` (#7496) üzenetére


cousin333
addikt

Több lapot tudsz úgy is, hogy beteszed őket egy könyvjelző-mappába, és adsz neki egy azonosítót. Utána csak ezt kell begépelned és már nyitja is mindet... :

"We spared no expense"

(#7498) cousin333 válasza fatal` (#7477) üzenetére


cousin333
addikt

A megoldás: használni kell a Rapidot :) Ugyanis megoldották a srácok, már elvileg nincs hiba.

Ne feledjétek: holnap (kedden) Opera 10! Csütörtökön release party! :D

És persze továbbra is várjuk az Operás "vallomásokat"...

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#7499) fatal` válasza cousin333 (#7498) üzenetére


fatal`
titán

Köszi. :)

Holnapi release nem lesz elfelejtve, töltöm is le. :D

Release party lol :DDD

(#7500) cousin333 válasza fatal` (#7499) üzenetére


cousin333
addikt

"Holnapi release nem lesz elfelejtve, töltöm is le."

Azért a holnapot várd meg ;)

"Release party lol"

Valahol el kell kezdeni a közösségépítést... :DDD Nem mi kezdtük amúgy... :U

#7500 !!! :C

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.