Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3651) birno válasza cousin333 (#3650) üzenetére


birno
addikt

Ja igen, a + - -t én is használtam. :)

(#3652) birno válasza birno (#3627) üzenetére


birno
addikt

Valaki please!!!
Ettől megőrülök! :W

(#3653) Sil válasza birno (#3652) üzenetére


Sil
senior tag

opera:config#UserPrefs|ExtendedCenterMousebuttonAction 0-ra?
(Firefoxban is van egy hasonló Linuxos alapbeállítás az about:config-ban, úgyhogy Operában is kicsit beletúrtam, hátha. És úgy tűnik, ez lehet az, de nincs Linuxom kipróbálni.)

[Szerkesztve]

(#3654) Csontikka


Csontikka
aktív tag

Sziasztok!

A következő a feladat:

Vannak ugyebár a beépített keresők, melyek a search.iniből is szerkeszthetőek.

Bárhogy próbálkoztam nem sikerült azt megcsinálnom, hogy ne csak egy oldalon keressen, például:

g Keresés

nyisson meg egyszerre egy google-t egy yahoot meg egy live-t 3 külön ablaban és mindhármon keressen egyszerre

Hogyan lehetne ezt megcsinálni?

Olvasgattam ezt a fórumot:

http://my.opera.com/community/forums/topic.dml?id=149014

mintha ez valami olyasmi lehetne de nem nagyon tudtam se működésbe hozni , se kiházmozni, hogy pontosan mit is csinálhat... de ötletet adott, hogy egy java scriptet nyit meg nem az oldalt és a scriptnek átadja paraméterben a keresni valót az meg átitányít a többi oldalra külön lapon! Meg lehet ezt csinálni? Valaki nem segítene benne, ha esetleg kivitelezhető?

Vagy bármi más megoldást is szívesen fogadok amivel ez kivitelezhető!

Nagyon köszönöm a segítséget előre is! (Ja, a widgeteket is végignéztem...)

Üdv
Csontikka

(#3655) kymco válasza kymco (#3644) üzenetére


kymco
veterán

Úgy tűnik, hogy a bug-os 9.5 jobban muzsikál nekem, mint a kiforrott 9.23. :)

www.refujvaros.hu

(#3656) h_143570 válasza kymco (#3655) üzenetére


h_143570
addikt

Egyetertek meglepoen stabilra sikerult, remelhetoleg ez mar csak javulni fog.

(#3657) Sil válasza Csontikka (#3654) üzenetére


Sil
senior tag

Nekem úgy tűnik, ez csak kiemeli a találatokat színnel.

(#3658) birno válasza Sil (#3653) üzenetére


birno
addikt

Sajna nem segít, bármilyen értéket kap mindig ezt csinálja.
Próbáltam már google-ban is rákeresni, meg a my.opera.com fórumán, de nem igazán találtam megoldást, bár az angol tudásom sem a legnagyobb. :)

(#3659) birno válasza birno (#3658) üzenetére


birno
addikt

Egy alternatíva a linuxforum.hu-ról:

''A fülsávra a balegér gombbal kell kettőt kattintani, akkor jelenik meg a gyorshívó.''

Ez jó is lesz. :)

(#3660) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Ejh. Beleszaladtam egy kis problémába. [link]

Pár napja kicsit nézegettem a cousin333 által linkelt [link] operás tippeket, amelyekben szintén voltak érdekesnek tűnő blog.hu hivatkozások. Sajnos valamilyen okból kifolyólag 90%-ban ilyen oldal fogad: [link]

Megpróbáltam variálni egy kicsit az Opera-val, hogy meg tudjam nézni az oldalakat regisztráció nélkül, aminek következtében belematattam a kérdéses oldal beállításai között az Automatikus átirányítás-ba, amit letiltottam, de mivel nem hozta meg a várt eredményt vissza is állítottam az eredeti engedélyezett állapotba.

Eddig nem is volt gond, de most a www.vipmail.hu oldal megnyitásakor ez az átirányításos dolog fogad.

A globális beállításokban engedélyezve van az automatikus átirányítás, magának a vipmailos oldalnak a beállításaiban is engedélyezve van. Azonosító állítás sem segített.

Mondanom sem kell, hogy Avant-tal rendben működik az oldal, tehát az Opera-ban lesz valami.

9.23b8808

read-only mode on the forum

(#3661) h_143570 válasza AtHoS (#3660) üzenetére


h_143570
addikt

Zard be az operat majd a profil konyvtarban nevezd at az opera6.ini -t. Majd probald meg ujra ha szerencsed van mukodni fog megint.

(#3662) cousin333 válasza Sil (#3657) üzenetére


cousin333
addikt

Igen, szinte pontosan úgy, mint a Google, amikor cache-ből mutat. Amúgy a nevezett funkciót már én is kerestem, de egyelőre nem találtam ilyet. Mondjuk nem tettem érte tűvé mindent :).

"We spared no expense"

(#3663) Sil válasza cousin333 (#3662) üzenetére


Sil
senior tag

Firefoxban ezt a Search Sidebar nevű kiterjesztéssel lehet megoldani, ami a régi Mozillás kereső oldalsávra épül. Ott csak be kell jelölgetni, melyik keresőket akarod használni. De a beépített keresőmező ilyenre alkalmatlan. Az Oldalsávot nem lehet esetleg bővíteni valahogy Operában?

(#3664) AtHoS válasza h_143570 (#3661) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Kis kínlódás után meg lett a megoldás. :)

A jómultkor átalakítottam az Opera-t, hogy a sütiket kilépés után törölje. Amely oldalaknál szükségem van rájuk, azoknál majd kézileg kikapcsolom a törlést.

Na ennek a következménye lett ez a vipmailos móka ill. így rájöttem, hogy a magyaropera.blog.hu is emiatt dobálta be az inda-s bejelentkező oldalt.
A tegnapi átirányítás kikapcsolás meg ilyetén formán kicsit elterelte a figyelmem más irányba

Szóval a sütitörlést le kellett kapcsolnom a vipmail.hu, www.vipmail.hu, inda.hu és www.inda.hu oldalakról. Na meg akkor lekapcsoltam a magyaropera.blog.hu oldalról is, hogy azt is rendben tudjam nézni. :DDD

read-only mode on the forum

(#3665) Casanova* válasza cousin333 (#3647) üzenetére


Casanova*
veterán

most jó az operám! restartoltam.. köszi!

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#3666) kymco


kymco
veterán

[link]
Magyar nyelvi fájl a 9500-hoz :)

www.refujvaros.hu

(#3667) kymco


kymco
veterán

Most már több napja gond nélkül fut a 9500 :)
Maradhat :)

www.refujvaros.hu

(#3668) cousin333 válasza kymco (#3667) üzenetére


cousin333
addikt

Én is ezt használom, de pl. a leveleimet próbáltam bemásolni, és nagyon nem tetszett neki. Szóval napi használatra mehet a 9.50a1, de emellett használom a 9.23-at is...

"We spared no expense"

(#3669) kymco válasza cousin333 (#3668) üzenetére


kymco
veterán

Mivel nem ezt a levelezőt használom, nem érint a dolog :)

www.refujvaros.hu

(#3670) Troller64 válasza kymco (#3669) üzenetére


Troller64
csendes tag

Nekem a .php-s letöltéseknél a .php fájlt akarja menteni, nem azt amire mutat. 9.23-al tökéletesen működik. Nektek megy normálisan? Más, nincs vagy csak én nem találom az illeszkedést az állapotsávon, pedig pár oldal szétesik enélkül.

AsRock 4CoreDual-SATA2; Pentium DualCore 2140@8×266; 2×512 DDR400;Saphire X1950 pro 512 AGP

(#3671) cousin333 válasza Troller64 (#3670) üzenetére


cousin333
addikt

Nekem minden letöltésre html-t ír, de amúgy jó... Nem lenne hátrány, ha mutatnál egy linket, ahol neked nem megy a letöltés.

"We spared no expense"

(#3672) kymco válasza cousin333 (#3671) üzenetére


kymco
veterán

A desktop team honlapja mostanában gyakran nem érhető el... :(

www.refujvaros.hu

(#3673) Troller64 válasza cousin333 (#3671) üzenetére


Troller64
csendes tag

Nos, igazából torrentek letöltésénél jelentkezik ez a gond, mikor kikapcsolom az opera:config-ban, hogy az Operával nyissa meg a torrent fájlokat. Ilyenkor első esetben rá kellene kérdeznie, hogy mivel szeretném megnyitni a torrent fájlt, ehelyett ezt dobja fel: [link] Természetesen 9.23-al (és 9.20, 9.21, 9.22-vel) tökéletesen működik a dolog, első esetben rákérdez, hogy mivel szeretném megnyitni, kiválasztom a utorrentet, és innentől automatikusan azzal tölti le a torrent fájlokat.

[Szerkesztve]

AsRock 4CoreDual-SATA2; Pentium DualCore 2140@8×266; 2×512 DDR400;Saphire X1950 pro 512 AGP

(#3674) cousin333 válasza Troller64 (#3673) üzenetére


cousin333
addikt

Nézd meg a Ctrl+F12, Haladó, Letöltések részt. Vedd ki a pipát az elrejtés mellől. Írd be a keresőbe, hogy ''torr'', majd a találatot jelöld ki, és Szerkesztés.... Válaszd ki, hogy az alapértelmezett alkalmazással nyissa meg.

ui: Ez még csak alpha, szóval nem garantálom, hogy működik :).

"We spared no expense"

(#3675) Troller64 válasza cousin333 (#3674) üzenetére


Troller64
csendes tag

Köszi, majd este kipróbálom.

AsRock 4CoreDual-SATA2; Pentium DualCore 2140@8×266; 2×512 DDR400;Saphire X1950 pro 512 AGP

(#3676) troller válasza cousin333 (#3674) üzenetére


troller
senior tag

Király vagy, így már megy rendesen :R

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#3677) cousin333


cousin333
addikt

Aki még nem értesült volna róla, itt az új weekly b9523.

Olvasd el a változtatásokat, nehogy meglepődj: [link]

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#3678) erdoke válasza cousin333 (#3677) üzenetére


erdoke
titán

Feltettem, mert a 9.23-ason valamiért hiába kattintgatott az asszony az iwiw üzenetek ''Küldés'' gombjárara, nem történt semmi. Ezzel megy, és ez egyelőre elég is. :D

A legjobb aláírás a héten

(#3679) cousin333 válasza erdoke (#3678) üzenetére


cousin333
addikt

Az élet apró örömei :D Azért ennél több minden változott benne.. :)

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#3680) piqla


piqla
őstag

Sziasztok!

Leszedtem a 9500-os Operat es lenne egy kerdesem: nem lehet valahogy kikapolcsni, hogy ha a cimsorba irom a leendo oldal cimet, akkor ne irja ki ala egybol, hogy ''Search for...''? Valamint mi ez az elbaszott url-elozmeny? :F Nekem jobban tetszett az elozo, habar tenyleg gyorsabb lett az egesz, es nagyon jo a finomitott gorgetes...

Szereted az állatokat?

(#3681) Dictator^


Dictator^
veterán

[link]
[link]

ezek mitől lehetnek? ma kezdte el csinálni.. másik böngészővel tökéletes...

[Szerkesztve]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#3682) cousin333 válasza Dictator^ (#3681) üzenetére


cousin333
addikt

Cache ürités, esetleg cookie-k törlése megvolt?

"We spared no expense"

(#3683) cousin333 válasza piqla (#3680) üzenetére


cousin333
addikt

A search for eddig is ott volt (9.23), csak eddig annyit írt, hogy ''g keresőszó''.

Az ''elbaszott előzmény'' az Opera új funkciója, a history search. :U

Itt olvashatsz róla: [link]. Lényegébben annyit tesz, hogy nem csak a korábbi URL-ek között keeres, hanem a korábbi oldalak teljes tartalmában is. Szerintem ez a funkció egész használható, ráadásul elég gyors is. Esetleg próbáld még ki az opera:historysearch ''linket'' ;). Ebben a videoban be is mutatják az új funkciókat: [link].

Hogy a kérdésedre válaszoljak: nem tudom, hol lehet kikapcsolni (vagy, hogy egyáltalán ki lehet-e). Ez egy alfa verzió, a véglegesben lehet, hogy lesz egy kapcsoló (ebben is lehet, csak nem tudom hol...). szerintem próbálj megbarátkozni velük. A módosított billentyű-parancsokkal úgyis nehezebb lesz...

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#3684) Dictator^ válasza cousin333 (#3682) üzenetére


Dictator^
veterán

Megvolt, és elvileg már jó.. legalábbis az a 3. oldal, ahol ilyet találtam...
köszi szép.

[Szerkesztve]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#3685) Dictator^ válasza Dictator^ (#3684) üzenetére


Dictator^
veterán

és megint jön egy ilyen.. ez mi már? hol keressem a hibát?
[link]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#3686) AtHoS válasza Dictator^ (#3685) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mit bűvöltél az Opera-val? Nem állítgattál rajta valamit? Most még talán emlékszel rá, mert mint írtad tegnap kezdte el csinálni a hülyeséget. A cache részt nem matattad a beállításokban?

[Szerkesztve]

read-only mode on the forum

(#3687) Dictator^ válasza AtHoS (#3686) üzenetére


Dictator^
veterán

semmit, csak böngésztem...semmi olyan helyre nem mentem, nod32 és adaware is lefutott semmi...

opera ujratelepitve, saját beállitások kivéve... full ugyanez...

most pl a szomorú fejü smileynél egy linuxpingvin van...
a saját avatarom képe is másképp néz ki, ráfrissitettem most visszaváltott al pacinora csak egy kicsit torz maradt..nemvágom..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#3688) erdoke


erdoke
titán

Azt hogyan tudom visszaállítani, hogy ha egy linkre viszem a kurzort, akkor kiírja a link teljes címét? Most IE módra alul írja ki.

A legjobb aláírás a héten

(#3689) erdoke válasza erdoke (#3688) üzenetére


erdoke
titán

Ebben a pillanatban ugrott be, hogy van még egy furcsaság: A könyvjelzőknél hiába állítom be, hogy ABC szerint rendezze, egy részét megcsinálja, de aZ után a maradék kvázi ömlesztve marad.

A legjobb aláírás a héten

(#3690) Fori23 válasza erdoke (#3689) üzenetére


Fori23
őstag

Ha kiveszed azt- Nézet-> eszköztárak-> Állapotsor- akkor kiírja.
Jaja, a könyvjelzőknél teljes káosz, és ebben a buildben egy darab kereső sincs :( Amúgy tényleg nagyon hasít ez a kestreles balhé :C

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#3691) erdoke válasza Fori23 (#3690) üzenetére


erdoke
titán

Na, pedig ez már a 9-es bétáknál is így volt... :B Kösz!
A könyjelzős káosz eléggé zavaró, van olyan könyvtáram, ahol bőven 50 db fölött van a linkek száma, ott már nem egyszerű sorrend nélkül tájékozódni. :(

A legjobb aláírás a héten

(#3692) Dictator^


Dictator^
veterán

[link]

még mindig ez a probléma, nod32 és norton antivirus se talált semmit.. ad aware-t is végigtoltam semmi...

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#3693) h_143570 válasza Dictator^ (#3692) üzenetére


h_143570
addikt

Esetleg nincsen fent egy tuzfal reklam vagy taralom szuressel?

(#3694) Dictator^ válasza h_143570 (#3693) üzenetére


Dictator^
veterán

tüzfal nincs fent.. és eddig ilyenem nem volt , nem értem , nagyon idegesitő..
már sok mindent probáltam de semmi, tuti, hogy opera körül van vmi mert firefox nem csinál ilyet..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#3695) birno


birno
addikt

Na most nagyot csalódtam az opera-ban.
Socks5 proxy használatára lett volna szükségem és alapból nem támogatja!!!
Ez nagy hiba... :(

(#3696) cousin333 válasza Fori23 (#3690) üzenetére


cousin333
addikt

Ez egy weekly, ez van... :)

Hogy érted azt, hogy nincs egy darab kereső sem? Én legalábbis nem hiányolok egyet sem. Ami a könyvjelzőket illeti, nálam így szemre ABC rendben van, de nagyon nem érdekel, mert a keresőt szoktam használni, ez egyszerűbb...

"We spared no expense"

(#3697) cousin333 válasza Dictator^ (#3694) üzenetére


cousin333
addikt

Operát úgy telepítetted újra, hogy törölted a profil mappát is? Az nem biztos, hogy az Opera könyvtárban van, az opera:about címen megnézheted a helyét.

"We spared no expense"

(#3698) Fori23 válasza cousin333 (#3696) üzenetére


Fori23
őstag

Eltünt az összes keresőmotor. Gugli, yahoo..., Egy sincs.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#3699) h_143570 válasza Dictator^ (#3694) üzenetére


h_143570
addikt

Ezek szerint akkor megsem az zavart be.

(#3700) Fori23 válasza cousin333 (#3696) üzenetére


Fori23
őstag

Ráfrissítettem megint, de nem segített. Úgyhogy visszatettem az elsőt, és minden van: kereső, mágus... Érdekesmód a könyvjelzők beálltak rendesen ABC-be (Vista 32bit).
Nem baj, türelmes vagyok. A 9-es bétákkal is eljátszottam ezt, egy csomót kihagytam, mert nem voltak jók nálam :)

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.