Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29451) tomej


tomej
aktív tag

Üdv. Urak! Elnézéseteket kérem, nincs időm olvasgatni a fórumot. A legutolsó frissítésnél eltűnt a felső - 'gyorshívó' piktogram. Azt hogy lehet oda visszatenni? Emiatt nehezebbé vált a böngésző használata...
Előre is köszi, üdv.!

(#29452) Sweet Lou 6 válasza tomej (#29451) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

sajnos egyelőre sehogy, chrome addon van workaround-ként, ami a jobb oldali bővítmény sávra teszi ki: [link]

sweetlou6.wordpress.com

(#29453) dqdb válasza tomej (#29451) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Az Alt+Home visszavisz a gyorshívóra, vagy az opera://settings/keyboardShortcuts címen át tudod konfigurálni ezt a billentyűkombinációt neked tetszőre.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#29454) melan


melan
senior tag

Sziasztok! Több, mint 10 éve használom az Operát, és ez a mostani frissítés nekem kicsit erős volt, mármint kinézetre.
Egyelőre ami kiüti a szemem, hogy a gyorshívóban a csempék méretét nem tudom megváltoztatni... nekem kicsi így és nagyon nem tetszik. Van rá valamilyen megoldás, hogy legalább nagyobbak legyenek?

(#29455) dqdb válasza melan (#29454) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Nincsen. Pontosítva van, Vivaldira áttérés.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#29456) vlevi válasza dqdb (#29455) üzenetére


vlevi
nagyúr

Most én is elgondolkodtam rajta, felraktam, és a korábbi próbálkozásoktól eltérően, használhatónak tűnik.
A régebbi verziókban nagyon mosottnak találtam a szöveg megjelenítést, de, most valahogy, mintha nem lenne rosszabb, mint az Operában, vagy a Firefoxban.

[ Szerkesztve ]

(#29457) tomej válasza Sweet Lou 6 (#29452) üzenetére


tomej
aktív tag

Hát - sajnálattal hallom - ez egy igen hasznos funkció volt... Köszi a bővítmény - linkjét, feldobtam, most ez lesz... Remélem a következő verziónál visszateszik azt a gombot....
Köszi, Üdv...!

(#29458) tomej válasza melan (#29454) üzenetére


tomej
aktív tag

Xar lett - semmi értelme ezeknek a 'fül összecsukó' - akármiknek - ráadásul sokkal nehezebben kezelhető - mint volt... Én firefox-ról tértem át Operára - úgy 6-7 éve... Mert jobb volt... Remélem gyakorolnak némi önkritikát - az anglo-nyelvű fórumokon is nyöször van...

(#29459) melan válasza dqdb (#29455) üzenetére


melan
senior tag

Feltettem a Vivaldit, eddig tetszetős. Nagyon hasonló az Operához.

Egy kérdés az áttéréshez: az Operában használt mentett jelszavakat át tudom költöztetni?

(#29460) dqdb válasza melan (#29459) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Mind az Opera, mind a Vivaldi esetében az alkalmazás névjegyében megtekinthető a profil elérési útja. Lépjél ki mindkét böngészőből, és másold át a Login Data nevű fájlt az egyik profilból a másikba.

Mivel a jelszavak olyan módon vannak titkosítva ebben a fájlban (Opera, Vivaldi, összes Chromium alapú böngésző esetében igaz ez), hogy az nem hordozható és egy egyszerű újratelepítéskor is elveszik az összes jelszó, ezért ajánlom a szinkronizálás bekapcsolását Vivaldiban, vagy még inkább egy külső jelszókezelő használatát, mint a KeepassXC.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#29461) melan válasza dqdb (#29460) üzenetére


melan
senior tag

Köszönöm a segítséget, de valamiért sajna így nem működött, Így oldottam meg:)) :
címsorba: chrome://settings/passwords
mindkét böngészőnél, és exportálható/importálható a jelszóadatbázis

Egy kérdésem lenne még: Operában nagyon hasznos funkció számomra a képernyőterület kijelölése a Ctrl+Shift+5 billentyűkombinációval. A Vivaldi tud ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#29462) Balinkó29


Balinkó29
csendes tag

Sziasztok!
Hát nekem annyira nem jött be ez a legújabb verzió visszatérnék valamelyik 99.0 -ra
De most szembesültem vele hogy nem lehet kikapcsolni a frissítést. Hiába töltöm le az opera oldaláról a régebbi verziót frissit az ujra :o Valam ötlet hogy használhatnám a régebbi verziót ameddig a one eljut egy használható állapotra?

(#29463) Cr00py válasza Balinkó29 (#29462) üzenetére


Cr00py
senior tag

opera ftp-ről le lehet tölteni régebbi verziókat, de az auto frissítést nem tudom, hogy hogyan lehet kiiktatni.

(#29464) dqdb válasza Balinkó29 (#29462) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Megszoksz vagy megszöksz, a frissítések letiltása határozottan nem ajánlott a böngészőkben található sérülékenységek miatt. Ez az a szoftver, amiből mindig a legfrissebb verziót kell használni a saját érdekedben, a böngészők fejlesztői nem véletlenül tesznek mindent annak érdekében, hogy a frissítés nehezen kijátszható legyen, így a felhasználó ne tudjon a saját maga ellensége lenni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#29465) kazsmerlaca


kazsmerlaca
senior tag

Nem értem mi bajotok van vele, nekem a legújabb verzió is kifogástalanul működik...

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#29466) Sweet Lou 6 válasza kazsmerlaca (#29465) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

az új felület új bugokat is hozott, pl. a kiegészítők betűszínei sötét témánál stb., redditen van egy elég nagy felháborodás ezekke kapcsolatban, részben jogosan.

sweetlou6.wordpress.com

(#29467) Cr00py


Cr00py
senior tag

Azt lehet tudni, hogy miért kapcsol ki magától a sync?

Indítom a böngészőt, megjelenik ez az új animáció.. gondoltam, hogy frissytést telepített, és azért. Indulás után a gyorshívó felett megjelent egy banner, hogy biztonságosabb, ha bekapcsolom, blabla... a szokásos.

A settingsnél ilyenkor a " Ne szinkronizálja az adatokat " opció aktív, pedig nálam mindig be van kapcsolva.
vagy frissítés után jön ez fel, vagy teljesen random böngészés közben veszem észre jobb fent az opera profilnál van egy kis sárga ikon a kép mellett.
nem értem, hogy miért kapcsol ki.

Régen soha nem volt ilyen problémám, de már a "régi design"-nál is megjelent az utóbbi pár hónapban. Korábban soha.

(#29468) Cr00py válasza Cr00py (#29467) üzenetére


Cr00py
senior tag

Ma megint megjelent.. nem értem miért..

Kép

(#29469) Jorus válasza Cr00py (#29467) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én nem tapasztaltam ilyesmit, igaz, én nem szinkronizálok adatokat, mert csak a PC-n használom az Operát, ezért a szinkron aktív, de az az opció van bejelölve, amit te is írtál, hogy "Ne szinkronizálja az adatokat".

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#29470) Cr00py válasza Jorus (#29469) üzenetére


Cr00py
senior tag

Nekem is csak azért van, hogy a gyorshívókat, jelszavakat, ilyeneket mentse el. Más eszközön nekem sincs opera, csak pc-n. Apple termékeket használok, ott ugyebár Safari megy. Nincs is vele gond, de pc-re nincs. :D

Elég zavaró, hogy random ki kapcsolgatja magát. Az egyetlen "jó" dolog, hogy legalább a banner jelzi.

(#29471) kazsmerlaca válasza Cr00py (#29470) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Pont erre találták ki:
"gyorshívókat, jelszavakat, ilyeneket mentse el."
Nekem sem kapcsolódik ki sosem, folyamatosan be van kapcsolva.
Apple terméken is opera a legjobb, safari gáz.
És az apple terméke is PC :DD

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#29472) Cr00py válasza kazsmerlaca (#29471) üzenetére


Cr00py
senior tag

Ó ne. Nálam ezek szerint valamiért nem akar rendesen működni. Ki gondolta volna. :D Az előző reply-ra reagáltam csak, mert a fórumtárs épp nem használja a sync funkciót, nekem meg épp csak amiatt van, hogy ami kell, az meg is legyen.
Mióta léteznek, apple termékeket használok, immár 15+ éve. PC is csak azért van, mert játékokban sosem volt erős a mac, nem is arra való. Amíg lehetett, windowson is safari volt a nyerő, de már jó pár éve megszűnt, így váltani kellett. Akkoriban az Opera volt a meggyőzőbb választás, így maradtam is itt.

(#29473) zolnagy


zolnagy
őstag

A gyorshívó lapon a kereső sáv egy ideje rosszul működik. Beírom a szót, ezután ugye rávisz a gugli keresésre, ahol a beírt szónak már csak az első két betűjére keres rá. Pl. beírom, hogy "opera", nyomok egy entert és csak az "op" betűkre keres rá. Elég zavaró, mert ugye ilyenkor írhatom újra be a szöveget. Ráadásul akkor is csak az első két betűt keresi, ha több szót írok, pl "opera böngésző verziótörténetet a kezdetektől". Ekkor is csak az "op" betűkre keres. Másnál is van ez? Megoldás van rá?

(#29474) zolnagy válasza zolnagy (#29473) üzenetére


zolnagy
őstag

Na úgy tűnik itt megtaláltam a megoldást: [link]
Nem akarom elkiabálni, de ezt megcsináltam és most jó:
I can confirm the issue. Goto the URL:
opera://flags/#address-bar-categories-customization
Enable the flag, restart Opera, start typing something in the address field so the address field drop-down shows, click the gear icon in the address field drop-down, and uncheck "Bookmarks".

(#29475) alex devil


alex devil
senior tag

Sziasztok,
könyörgöm, valaki árulja el hol lehet kikapcsolni az indításkori hangot? Megőrülök tőle, nem csak frissítéskor csinálta eddig? Minden indításnál animáció és hang :O

S23

(#29476) dqdb válasza alex devil (#29475) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Sehol, remélem, jó sok felhasználót veszítenek ezzel az idióta és legkevésbé sem felhasználóbarát megoldással.

Elvileg csak frissítés után van hangeffekt, ami még mindig sokkal gyakoribb a szerintem tolerálhatónál, ami a soha lenne, de egyes szerencséseknek beragad, és minden indításnál jön a hangeffekt, szóval érezd magad szerencsésnek ...

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#29477) Orgi válasza alex devil (#29475) üzenetére


Orgi
őstag

Nálam csak frissítésnél van, bár ott is idegesítő.

(#29478) Viperator


Viperator
őstag

Mi történt az Operával? Tegnapig minden adatot megtartotta (azaz sok weboldal) és ma úres lappal jelentkezett és az Előzményekben semmi nincs. :W Ma tiszta lappal indult az Opera. Idegesítő. Tudtom nélkül automatikusan kitörölte az összes weboldalakat az Előzményekből!?

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#29479) Sweet Lou 6 válasza Viperator (#29478) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Frissült a 102-es verzióra? 101>102 frissítés során van egy ismert hiba amely miatt bizonyos esetekben a profilt elveszti (mappa szerkezet váltás miatt). Workaround itt: [link]

sweetlou6.wordpress.com

(#29480) Viperator válasza Sweet Lou 6 (#29479) üzenetére


Viperator
őstag

:R

Sikerült a régit megszerezni!

Hol lehet a frissítést letiltani? Még egyszer köszönöm!! :R

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#29481) zodo válasza Viperator (#29480) üzenetére


zodo
nagyúr

Nem lehet tiltani.

(#29482) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok.
Hogyan tudnám a jelszavaimat is szinkronizálni?
4 pC van szinkronba, ha bármelyiken eltolom a csúszkát hogy Jelszavak is szinkronba legyenek, kéri a jelszavamat, gondolom az Opera fiókomét. Mivel én 10 év alatt más jelszót nem adtam meg.
Megadom, erre közli hogy a jelszót megváltoztatták, és akarom-e alaphelyzetbe állítani. Pár próbálkozás után kib@ssza a szinkronból a böngészőt amivel kínlódok, de simán vissza tudok lépni.

Mit akar, mit rontok el, hogyan kell ezt, mi az az összetett jelszó, mi az hogy korábbi jelszó?

[ Szerkesztve ]

(#29483) Viperator válasza zodo (#29481) üzenetére


Viperator
őstag

Vírusírtóval letiltottam. Majd kiderül, hogy így is marad.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#29484) junior11 válasza Viperator (#29483) üzenetére


junior11
veterán

A szakik szerint nagyon nem ajánlott a frissítéseket tiltani, a sérülékenységek és biztonsági kockázatok miatt.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#29485) Viperator válasza junior11 (#29484) üzenetére


Viperator
őstag

Lehet, hogy igazad van, én nem az egészet tiltottam le, csak az Operáét. (lehet választani, hogy melyiket...)

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#29486) junior11 válasza Viperator (#29485) üzenetére


junior11
veterán

A böngésző frissítéseire értettem én is.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#29487) tordaitibi válasza junior11 (#29484) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Oké de magyarázd meg, pl a Viber miért frissítget Windows alatt hetente, Linux alatt 2-3 havonta?
És működik rendesen azon is.
Minden héten néha többször is javítgatni kell? Mit?
Kontra az Androidos Viberem, 4 éves verzió, tökéletesen teszi a dolgát, hatalmas hozadéka a teljes reklámmentesség, csatolhatok exe-t, bármit, míg a mostanin nem lehet futtathatót külden, és nem lehet Guglemailba sem csak trükkösen mert megöli a csatolmányt. Nesze neked.
Asszony Miui-n naprakész Viber, f@ssa a kőműves, lábgomba, tampon-sampon, hitel, autóvásárlás stb. stb. reklámot.

Linuxon én 2 évig leragadtam egy Opera verzión mert az utána következők mindegyike az mp4 lejátszás ffmpeg hibával küzdött.
vagy ment vagy nem a videó.

Ha betámadnak a secure bootba, meg az uefibe implementálnak backdoort, mindennap 100 hír tudósít nasok, oprendszerek hibáinak kihasználásáról, stb, ugyan mit számít egy böngésző, semmit.
Csak azt nem támadják be akit nem akarnak, ez aranyigazság.

Állítom az egyik opera verzió frissítése semmi másról nem szólt mint a kikapcsolhatatlan bejelentkező hangról.

(#29488) junior11 válasza tordaitibi (#29487) üzenetére


junior11
veterán

Megértem miről írsz, mindenki úgy használja, ahogy neki a tetszik és a legjobb. Éppen a minap olvastam, hogy a Google a 116-os Chrome verzió óta már hetente fog (2 hét helyett, nem a 0-day sérülékenységek értendők) biztonsági javításokat kiadni, kérdés, a többi chromiumos böngésző, hogy fogja bírni tartani vele a tempót az új verziók kiadásában.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#29489) dqdb válasza tordaitibi (#29487) üzenetére


dqdb
Topikgazda

A Viber frissítési gyakorisága teljesen irreleváns az Opera topikban, ahogyan az egyik leghülyébb érvelés a védelmek ellen annak relativizálása, hogy semmit sem ér, mert a gyíkemberek úgyis átmennek mindenen.

Egy átlagember gépen a böngésző a legtöbbet használt szoftver, egyúttal a böngésző a legkomplexebb szoftver az operációs rendszer mellett, a böngésző van kitéve a biztonsági fenyegetéseknek a leginkább már azzal is, hogy egyszerűen csak használja. A Chrome piaci fölénye miatt annak a hibáit kell keresni és támadni, ezen hibák túlnyomó többsége a Blink motorban van, amit ugyebár az Opera is használ, így a Chrome-ban talált sérülékenységek pár kivételtől eltekintve az Operát is érintik. Eléggé jól megfigyelhető, hogy egy súlyos, hírekbe is bekerül 0-day Chrome sérülékenység publikálásának napján az Opera is frissül, mert ez az érdekük.

Böngésző frissítését letiltani az egyik legfelelőtlenebb dolog manapság. Most érvelhetsz azzal, hogy a te géped, a te hülyeséged, a felelősséged, de ha nem önszántadból csatlakozol egy botfarmhoz, mert hülye voltál, akkor már nem csak a te géped, nem csak a te felelősséged és mást is érinteni fog. Persze bekapcsolt frissítés mellett is betalálhat bármi egy akkor még ismeretlen lyukon keresztül, de nem mindegy, hogy tárva hagyod az ajtót vagy a résen jön be valami.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#29490) Viperator


Viperator
őstag

Hiába biztonság ide-oda. Úgyis, ha akarnak, meg tudják oldani a megfigyeléseket. Felesleges aggódni. Inkább éld ki a napokat.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#29491) Sweet Lou 6 válasza Viperator (#29490) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

nem csak a "megfigyelésekről" van szó. minél több a security hole annál nagyobb az esélye pl. egy ransomware fertőzésnek is, amely súlyos adatvesztéssel tud járni.

sweetlou6.wordpress.com

(#29492) #39547392


#39547392
törölt tag

Jó pár év után eszembe jutott hogy ki kellene próbálnom az operát, kíváncsi voltam hol tart most. Hát körülbelül 20 perc használat után el is búcsúztunk egymástól. Ez az indítás utáni logó és hang el is vette a kedvem a használatától. Egyszerűen felfoghatatlan hogy erre miért van szükség. Ezer dolgot ki-be lehet kapcsolni a beállításokban, de ezt nem. A vicc az, hogy egyébként tetszett volna.

(#29493) zolnagy válasza #39547392 (#29492) üzenetére


zolnagy
őstag

Én ezt az indítás utáni logo/hangot nem is értem többeknél. Nálam csak frissítés után csinálta, utána/azóta nem.

(#29494) #39547392 válasza zolnagy (#29493) üzenetére


#39547392
törölt tag

Fene se tudja. Nálam minden indításnál eljátssza. Valamikor lehet megpróbálok egy újra telepítést.

(#29495) zolnagy válasza #39547392 (#29494) üzenetére


zolnagy
őstag

Én mondjuk kb 2 éve csak frissítem, amióta utoljára felraktam tisztán a windowst. Nem tudom, ez lehet-e ok…

(#29496) Jorus


Jorus
nagyúr

Nekem frissítve van mindig, de nem zenél indításkor szerencsére.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#29497) kazsmerlaca


kazsmerlaca
senior tag

Nekem zenél. De ez miért is zavar bárkit? Havonta 1x indítom el az OPERA-t ha újraindítom a gépet. Mindig csak alszik és csak felnyitom alulról. Nem értem ezt a dilemmát az indítási hanggal. Pfff....
(engem egyáltalán nem zavar, sőt tetszik :K )

[ Szerkesztve ]

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#29498) dqdb válasza kazsmerlaca (#29497) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Igen, Redditen és az Opera fórumán is nagy népszerűségnek örvend, vagy várj segítek: nagyon nem és ott is hasonlóan ki vannak akadva az emberek, ahogyan itt is.

A többieknek, akik nem rózsaszínű Opera logón keresztül nézik a világot: elvileg az opera://flags/#opera-one-introduction beállítást kell letiltani, gyakorlatilag úgy tűnik, hogy ez azoknál nem működik, akiknél beragadt, és induláskor frissítéstől függetlenül mindig lejátssza a hangeffektet. Nekik minden frissítést követően a C:\Program Files\Opera\<verziószám>\opera_gx_splash.exe fájlt kell törölni, hogy legalább két frissítés között csend legyen.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#29499) kazsmerlaca válasza dqdb (#29498) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

DE miért indítgatják a böngészőt ilyen sűrűn? Ha zavarja akkor nem indítsa el ilyen sűrűn hanem tegye alvó módba és nem fog zenélni. Érthetetlen...

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#29500) classic B válasza kazsmerlaca (#29499) üzenetére


classic B
aktív tag

Akármilyen hihetetlen, de nagyon sokan NEM járatják egész nap sem a gépet, sem a böngészőt. Sőt, akár naponta többször lehet ki- és bekapcsolás is. :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.