Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29801) BitRider válasza sunavlys (#29800) üzenetére


BitRider
aktív tag

Nekik nincs olyan, hogy kívül.

(#29802) zoltanz


zoltanz
nagyúr

A youtube videók hol mennek hol nem. friss Opera Mobile, Android Os (12).

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#29803) Orgi válasza zoltanz (#29802) üzenetére


Orgi
őstag

Érdekes, nálam Androidon működött mindig is, de a Linuxos laptopomon hol mennek, hol nem... több ilyen netes megoldást próbáltam, de nem vagyok nagy szakértő, csak azt nem értem, hogy ha codec probléma, akkor egyszer miért megy, máskor meg miért nem :F
A KAÜ-s dolog is fennáll, tök idegesítő :(

(#29804) Fred23 válasza Orgi (#29803) üzenetére


Fred23
nagyúr

Arról lehet szó, hogy mostanában ezerrel próbálnak fellépni a blokkolók ellen, más böngészőkkel is ugyanez a helyzet, vagyis hogy néha gond van YT-on. Legutóbb például Vivaldin és Kiwi böngészővel is akadt problémám, utóbbin lepődtem meg csak igazán, mert feltett uBlock Origin mellett történt.

(#29805) FoxiestFox válasza Fred23 (#29804) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Igen, nagyon küzd mostanában a ublock youtube-on. Voltak napok, amikor a mozgó reklámokat nem töltötte ugyan be, de a statikus képernyőjüket igen, és csak a továbbra kattintva lehetett a videóre tovább lépni.
Cache törlés, filter update, Opera restart sem segített akkor, nem értem az okát.
Csak az asztali gépem érintette, amin ugyanazok a kiegészítők vannak fent, mint laptopokon, mégis, azokon csak egyszer láttam ezt, akkor egy böngésző restart megoldotta.

(#29806) dqdb válasza Orgi (#29803) üzenetére


dqdb
Topikgazda

A KAÜ-s dolog is fennáll, tök idegesítő :(
Ez nem Opera issue, hanem skill issue a fejlesztői oldalon.

Privát ablakban használd az ilyen hivatalos oldalakat és netbankot, így legkevésbé leszel kitéve a hasonló nyűgöknek.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#29807) Orgi válasza dqdb (#29806) üzenetére


Orgi
őstag

Köszi, megfogadom, de azt nem értem hogy pl Edge alól miért megy rendesen akkor...

(#29808) dqdb válasza Orgi (#29807) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Azért mert az oldal egyszer szemetet küldött le megfelelő süti helyett a gépedre, amit aztán azóta nem fogad el a böngészőtől, mert hibás, de még annyit sem tesz meg, hogy törölteti/lecseréli a kliensen. Az Edge még nem kapott szemetet, így működik.

Ha nem akarod megvárni a süti lejártát, akkor az ügyfélkapus sütik törlése megoldja (az opera://settings/content/all címen törölj mindent, ami gyanús), de a probléma bármikor újra előjöhet, hacsak a KAÜ oldalán ez a fele a problémának nem lett javítva időközben.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#29809) Fred23 válasza FoxiestFox (#29805) üzenetére


Fred23
nagyúr

Alternatív megoldásnak ezek is jók lehetnek:

Invidious

Clipious

(#29810) FoxiestFox válasza Fred23 (#29809) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Köszi, este meglesem, mit tudnak.

(#29811) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! uBlock Origin, hogy tudnám telepíteni? Operából nem érhető el, de Firefoxból, sem.

(#29812) FoxiestFox válasza pinnacle (#29811) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nálam gond nélkül betölt.

(#29813) pinnacle válasza FoxiestFox (#29812) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Valami átmeneti probléma lehetett, mert most sikerült.

(#29814) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Sziasztok,
hogy tudom az operában letiltani, hogy ne frissítse magát automatikusan? A 98-as volt a pendriveon és már 108-nál tart. Vissza tudom tenni a régit, de nem szeretnék megint beleszaladni egy frissítésbe,. elég ha letörlöm a installer.exe és installer_helper_64.exe és autoupdate.exe fájlokat? (most azt csináltam)

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#29815) BitRider válasza Wolfskin (#29814) üzenetére


BitRider
aktív tag

Mi a baj a frissítéssel? Alapvetés minden böngésző esetén biztonsági és kompatibilitási okokból is kifolyólag. Idejét sem tudom, mikor volt utoljára ebből valamiféle hiba, a Chromium alap óta kb. 1x, előtte a Presto-nál voltak gondok minden másodiknál. Hacsak nincs valami specifikus indok, akkor tök hülyeség nem hagyni frissülni. Nem poénból van. És ugyanez vonatkozik minden operációs rendszerre és főleg a netes programokra.

[ Szerkesztve ]

(#29816) Wolfskin válasza BitRider (#29815) üzenetére


Wolfskin
őstag

Oké, értem, köszi. Majd ha frissíteni akarom fogom is.

De lehet vagy nem tiltani? Más böngészőkben ki lehet kapcsoléni, de ebben nem találtam

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#29817) BitRider válasza Wolfskin (#29816) üzenetére


BitRider
aktív tag

User error premier plán. Pont ezért automatikus a frissítés szerencsére, így nem frissítetlen szarral nyomják tömegek. ;) Nem próbálkoztam vele, majd megmondja más.

[ Szerkesztve ]

(#29818) Wolfskin válasza BitRider (#29817) üzenetére


Wolfskin
őstag

köszi az aggódást :R

keresem még. legfeljebb végleg elfelejtem az operát. amióta átcímkézett chrome, azóta nem is hazsnálom napi szinten.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#29819) dqdb válasza Wolfskin (#29818) üzenetére


dqdb
Topikgazda

[link]
"We’re happy to introduce the stable version of Opera 98 today. The browser comes with internal and practical improvements. Chromium is updated to version 112.0.5615.87."

[link]
[link]
"Heap buffer overflow in libwebp in Google Chrome prior to 116.0.5845.187 and libwebp 1.3.2 allowed a remote attacker to perform an out of bounds memory write via a crafted HTML page. (Chromium security severity: Critical)"

Vagyis az Opera megvédte a segged az utóbbi idők legnagyobb webes sérülékenységétől, mert nem engedte, hogy okosabb legyél, mint kellene. Na, az ilyenek miatt nincsen lehetőség kikapcsolni az automatikus frissítést.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#29820) BitRider válasza Wolfskin (#29818) üzenetére


BitRider
aktív tag

Minden más böngészőnél is ugyanez a helyzet, ez nem Opera-specifikus. Különben is két fő motor létezik, a Blink meg a Gecko. Az első az összes Chromium cucc, utóbbi a Firefox.

Az nem az Opera hibája, hogy valaki saját magával akar kicseszni – és akár potenciálisan mással is ezáltal. Mindegyiknél vannak sérülékenységek, melyeket folyamatosan javítani kell. Ki lehet kerülni, de ez kb. olyan, mintha szándékosan vírus-gyanús programot használnál. Remek dolog az autonómia, míg nem a szakadékba ugrálással éled ki.

Ha nem akarsz frissíteni, akkor húzd ki a netet! Olyan módon ez teljesen legitim dolog. Hogy az online programokat ilyen módon kell értelmezni és alkalmazni, azt tényleg meg kell magyarázni egy őstagnak, mintha csak az első napja lenne az interneten? Nemár.

[ Szerkesztve ]

(#29821) Wolfskin válasza Wolfskin (#29818) üzenetére


Wolfskin
őstag

Azt hiszem sikerült. Köszi azért!

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#29822) whiskeys válasza whiskeys (#29794) üzenetére


whiskeys
őstag

Még mindig nem találtam megoldást rá....

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.