Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Második menet!] - Archivum II (téma lezárva)

Hozzászólások

(#39601) Killing válasza Pisztillus (#39599) üzenetére


Killing
addikt

A Szeged-Baktó vonalon, a Baktói átjárónál ilyeneket szoktam sasolni ha arra járok. Holnap is megyek. Valamelyik nap láttam egy legalább 1 km hosszú szerelvényt arra (na nem uzsgyit :DDD , csak egy M62-es által húzott tehervonat szerelvényt). :Y

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#39602) tiv61us válasza Psychonaut (#39597) üzenetére


tiv61us
őstag

en a nagy batarokat szeretem mert mar oreg vagyok
ford expedition

az V 8-as

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#39603) 1010 válasza Pisztillus (#39599) üzenetére


1010
őstag

igen ez volt az :DDD
a kis komunista csokeveny
ismeros volt valahonnan a feeling most mar tudom honnan

remlem nemsoka midnehol ilyen vagy ennel jobb lesz
mar amugy nem nagyon vonatozok
de tobbnyire nem europa 2009
hanem valami afrikai orszag szinvonalt idezik a vonat allapotok

[ Szerkesztve ]

(#39604) tiv61us válasza Killing (#39601) üzenetére


tiv61us
őstag

itt en nagyon ritkan latok vonatot
de ha latok az 345 kocsibol es 4 mozdonybol all

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#39605) Killing válasza tiv61us (#39602) üzenetére


Killing
addikt

Neked egy ilyen kéne: [link] ;)
Csak hát ez amerikában szinte ismeretlen. :DDD

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#39606) bnss válasza Pisztillus (#39596) üzenetére


bnss
veterán

Megint megleptél, úgy látom ez több, mint hobby. :D

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#39607) Pisztillus válasza 1010 (#39603) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Ha jól tudom, a szentesiek egészen használható motorvonattá varázsolták őket. Esztergom felé is szoktam ilyeneket látni az Északi összekötőn, utazni még nem utaztam vele. (De ami késik, nem múlik... :D )

Tiv: Na igen, az ottani vonatok egy kissé méretesebbek, mint az itteniek. De a megmozgatott árumennyiséghez kell is ekkora szerelvény meg ennyi mozdony.

Bon: Gyerekkoromban sokat néztem a vecsési tolatási mozgásokat, innen jön az érdeklődés. Akkor még forgalomban volt néhány eredeti festésű M62, úgy néztek ki, mint most az M62 001.

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#39608) pohár


pohár
félisten

Kételdekem, tessék ;)

képek

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#39609) Killing válasza bnss (#39606) üzenetére


Killing
addikt

Szerintem szép hobbi. Én is (ha nem is olyan nagy) de érdeklődéssel vagyok a vonatok iránt. :)

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#39610) tiv61us válasza Killing (#39605) üzenetére


tiv61us
őstag

hat nem annyira gyakori
de azert a nagy dogok nagyon nagyok
ezen szallitottak a munkasoroket annak idejen
b ogracsolni

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#39611) Killing válasza tiv61us (#39610) üzenetére


Killing
addikt

Nem tudom, még nem voltam ott. De nagyon szeretnék, irigyellek, nálatok még világos van. :O
De ha minden jól megy jövőre megyek rokonlátogatóba.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#39612) Mawyx


Mawyx
senior tag

Mekkora egy szutyok ez a film :W Gondoltam egy jó filmmel zárom a napot, de az nem jött össze :(((

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#39613) Killing válasza Mawyx (#39612) üzenetére


Killing
addikt

Most pedig megy a Private Gold, Blue Hustler, XXL... :DDD

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#39614) bnss válasza Pisztillus (#39607) üzenetére


bnss
veterán

Azóta úgy látom csak fokozódott az érdeklődés, sőt, két lábon járó vonat lexikon lettél - pozitív értelemben! ;)

Killing: mint minden, ami villamos energiából él, engem is érdekelnek a mozdonyok, de főként a villanymozdonyok.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#39615) 1010


1010
őstag

"Összességében a vonatot mintha pont Magyarországra tervezték volna. Masszív fröccsöntött ülések, könnyen tisztíthetó műanyag borítások. A kinézet kissé ósdi, de legalább illik a MÁV szétrohadó flottájába."
:))

(#39616) Pisztillus válasza bnss (#39606) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Még annyit tennék hozzá, hogy középiskolás és egyetemista koromban (9 év) vonattal jártam be Budapestre, és érdekelt hogy mi miért és hogyan történik. Ahogy terjedni kezdett a net, rávetettem magam a témára. :D
Az, hogy lexikon lennék, az túlzás. Ragadt rám valami :B (a koszon kívül :DDD ).

1010: Ha nem is pont ezekért, de tényleg Magyarországra tervezték. Ugyanúgy, mint anno a CKD a T5C5 típusú Tatra villamosokat Budapest számára.

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#39617) Killing válasza bnss (#39614) üzenetére


Killing
addikt

Meg géped. Az is azzal megy. :)
Nekem, - mivel van vonatvezető rokon- volt szerencsém egy V43-mas vezető fülkéjében utazni nem is egyszer. A múlt héten a szegedi nagyállomásról elvitt a RO-LA-ig. :P

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#39618) Mawyx válasza Killing (#39613) üzenetére


Mawyx
senior tag

Áhh, ez kellett :D :DDD

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#39619) Pisztillus válasza Killing (#39617) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Na ez még nekem valahogy kimaradt. Pedig de kipróbálnám! (Bármilyen mozdonnyal.) :K

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#39620) Killing válasza Mawyx (#39618) üzenetére


Killing
addikt

Kapcsold csak át szépen... :DDD
Ha megtalálta a stúdiót lehet hogy most adják az anyagot. ;]
Pisztillus:Nagy élmény, de sajna van mikor le kell bukni mert nem nézik jó szemmel. :) Utaztam már V43-mal és dízellel is VIP helyről nézve a dolgokat, akkora zaj van a fülkében (villanyozdonynál is) hogy hosszútávon már irritáló tud lenni, főleg ha nyitva hagyod a motortér ajtaját. :DDD Akkor aztán beszélgetni sem lehet. Egyszer lehet így megyek fel pestre. :)

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#39621) tiv61us válasza Killing (#39611) üzenetére


tiv61us
őstag

hat meg sut a nap
es megy a legkondi ezerrel mertqrwa mewleg van odakint

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#39622) 1010 válasza tiv61us (#39621) üzenetére


1010
őstag

itt is megy...
mert napkozben meglehet pusztulni,csak ejszaka van kis huvos

(#39623) tiv61us válasza 1010 (#39622) üzenetére


tiv61us
őstag

hat en panelban laktam otthon
emlekszem
delutan meg lehetett dogleni az en szobamban a forrobb napokon
a mi legkondink abban az idoben a sotetito fuggony volt
de csak epphogy segitett

nalunk megy ejjel is nappal is
mindig ugyanannyi fok van
es ez jo
dehat a legkondi mar regen nem uri huncutsag sehol

[ Szerkesztve ]

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#39624) Killing válasza tiv61us (#39621) üzenetére


Killing
addikt

Ne törd magad,- majd a fiadék cenzúrázzák. ;]
mod: Nekünk szovjet klímánk van.

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#39625) bnss válasza Pisztillus (#39616) üzenetére


bnss
veterán

Ezek szerint volt idő az ismerkedésre, a mi miért történik alatt érted azt is, hogyan működik a pl. villanymozdony? :)

Killing: a klasszikus PC elektronika a sokadik helyen van, van annál sokkal izgalmasabb terület is. Ha már (villany)mozdonyoknál vagyunk, a 20kV is érdekes a maga nemében, volt szerencsém 20kV-os vonalbejáráshoz és szigetelő cseréhez - nem a MÁV hálózatán.

No azt hiszem lassan elteszem magam holnapra, jó éjt mindenkinek!

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#39626) Pisztillus válasza Killing (#39620) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Hát nem egy halk munkahely, az biztos. Meg a V43 sorozatnak a rugózása sem az igazi, és ezen a szekunder gumirugózás beépítése sem tudott teljesen segíteni. Rossz pályán pattog, mint a labda. De attól még egyszer megpróbálok kijárni egy mozdonyon utazási engedélyt - feltéve ha adnak még ilyet.

Bon: Igen, utánaolvasgattam annak is. Jó éjt, jó pihenést!

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#39627) Killing


Killing
addikt

Elmegyek, nyomok egy kis Undercovert, azt mán' gyüvök is vissza. :) Ne hiányoljatok. ;]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#39628) tiv61us válasza Killing (#39624) üzenetére


tiv61us
őstag

mikor meg nagyon fiatal voltam l nem tudtam kepzelni hogy video magno meg legkondi
foleg kocsiban...
mi bekap[csoltuk a zsiguliban az a levegofujot oszt jonapot

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#39629) Killing válasza tiv61us (#39628) üzenetére


Killing
addikt

Ismerős. :D
De most már klímás van.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#39630) tiv61us válasza Killing (#39629) üzenetére


tiv61us
őstag

nahat ja
de ennek 30 eve
17 evesen volt az elso zsigulim
buuuuuuuuuuuut
kibaxottul jol futott telen
dugni is lehetett benne

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#39631) Killing válasza tiv61us (#39630) üzenetére


Killing
addikt

Miért nem lepődöm meg... :DDD
Ki is próbáltad?

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#39632) tildy válasza Pisztillus (#39594) üzenetére


tildy
nagyúr

V46 és a V63 azért a kandósok kedvence, mert emlékeim szerint ezek már tirisztorosak :D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#39633) tiv61us válasza Killing (#39631) üzenetére


tiv61us
őstag

naturlich
egyszer meg 500-as Fiatban is sikerult

na annak oszt nem volt se hutese se futese
viszont ki lehetett nyitni a tetejet
es neha egerben eljatszottam brezsnyevet meg az amerikai elnokot
haverom vezetett en meg integettem a nepnek

[ Szerkesztve ]

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#39634) Pisztillus válasza tildy (#39632) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Így rendben van, valóban ez a két sorozat tirisztoros. A kísérletek a V41 501-es és a V43 1051-es mozdonyokon folytak, s a sikeres lezárásuk után kezdték el a V63 sorozat építését.

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#39635) Killing válasza tiv61us (#39633) üzenetére


Killing
addikt

Te aztán nem kispályázol... :DDD
Valami különleges dugási helyszín amiről esetleg nem tudnánk még? ;]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#39636) pohár válasza Killing (#39635) üzenetére


pohár
félisten

Ágyban :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#39637) Killing válasza pohár (#39636) üzenetére


Killing
addikt

Háztető? Szomszédház? Én valami ilyesmire gondoltam. :DDD

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#39638) Pisztillus válasza Killing (#39635) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Arról még ő sem tud... :DDD

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#39639) tiv61us válasza Killing (#39635) üzenetére


tiv61us
őstag

nem tudom kulonleges e?
kocsmaban
nadasban
vasutalloamason
APEH irodaban

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#39640) 1010 válasza Pisztillus (#39634) üzenetére


1010
őstag

az mi az?

(#39641) Killing válasza Pisztillus (#39638) üzenetére


Killing
addikt

Ja, a különleges piálási módszereket nem említette. ;]
tiv: APEH iroda? :Y Azt' hogy? :F A nádas/susnyás az klasszikus. :D

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#39642) Killing


Killing
addikt

Ma már holnap van, JOCCAK'! :D

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#39643) tiv61us válasza Killing (#39641) üzenetére


tiv61us
őstag

ott is dolgoztam
szuletesnapi buli
ures iroda

nekem meg ma van

[ Szerkesztve ]

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#39644) Pisztillus válasza 1010 (#39640) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Egy modernebb egyenirányító. A felsővezetékben ugyanis váltóáram megy (25 kV), de a vontatómotorok már egyenáramról mennek, ehhez kell az átalakítás (egyenirányítás).

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#39645) venember83


venember83
nagyúr

Mozdony téma? Akkor egy kis összefoglaló, ismertető, nevezze mindenki annak, aminek akarja.

[ Szerkesztve ]

(#39646) Pisztillus válasza venember83 (#39645) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Szép összeállítás, köszönjük szépen! :R

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#39647) venember83 válasza Pisztillus (#39646) üzenetére


venember83
nagyúr

Ne nekem, én csak belinkeltem. De ebben is úgy elfáradtam, hogy én most álomra hajtom fejem, jóccakát!

(#39648) Pisztillus válasza venember83 (#39647) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Jó éjt, azt hiszem, csatlakozom magam is.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#39649) pohár


pohár
félisten

Középső csaj, áááhh... :O :C

[link]

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#39650) NoLF


NoLF
addikt

a házibuli az házibuli :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Második menet!] - Archivum II (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.