Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Második menet!] - Archivum II (téma lezárva)

Hozzászólások

(#40251) Pisztillus


Pisztillus
senior tag

Mint anno régen írtam, nem értem ezt a hitvitát. Mindenki olyan gépet és rendszert használ, amilyen neki tetszik (és amilyet a pénztárcája megenged). Lehet kövezni, de én összegyűjtöttem tavaly a pénzt egy MacBook-ra (titkos álmom is volt), de elsősorban azért, hogy megismerjem az OSX-et is. A munkahelyi gépemen Ubuntu is van, de legtöbb esetben Windows-t használok (XP-t, Vista-t és Win7-et vegyesen). Semmiféle késztetést nem érzek arra, hogy bármelyiket is jobbnak kiáltsam ki a másiknál. Egyszerűen csak használom őket, és azért ennyi félét mert érdekel, hogy melyiken milyen módon lehet megoldani egy adott feladatot. S végre sikerült egy - számomra fő - átjárhatósági akadályt legyőznöm: ez pedig a kémiai képletrajzoló kérdése. Találtam egy multiplatformos progit, a Marvin-t, amely mindhárom platformon fut. Így tényleg azt a rendszert használhatom, amelyik éppen tetszik.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#40252) Bubu79 válasza Pisztillus (#40251) üzenetére


Bubu79
addikt

Ez nem hitvita - alant is írtam, hogy kár összehasonlítani a két platformot., mert különböznek egymástól, mindkettőnek megvan a maga előnye és hátránya is.

A bújtatott marketinget viszont nem szeretem, mint ahogyan a spam-et sem ;)

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#40253) Tim82 válasza Psychonaut (#40249) üzenetére


Tim82
nagyúr

Egy G4 PowerBook azért jó gép. OK, 75 ezer az kb. 10-15 ezer forinttal több, mint amennyit a tudása alapján érne.

Egy G3 iMac meg 15 ezer forint körüli átlagáron kapható és jobban is megéri, mint egy PIII konfig CRT monitorral. Egyrészt kevesebbet fogyaszt (kb. 60-70 W-ot a monitorral együtt), másrészt nincsen benne venti, így a legzajosabb alkatrész az optikai meghajtó és a vinyó. Igaz, egy G3 PPC proci nem boldogul el a flash-el, de böngészésre, szövegszerkesztésre, zenehallgatásra (Harman Kardon-hangszórók vannak beépítve!), régebbi játékokra kiváló cucc. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#40254) NoLF


NoLF
addikt

na, hp...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#40255) Psychonaut válasza Tim82 (#40253) üzenetére


Psychonaut
addikt

G3 valóban megéri az árát. :K

(#40256) Pisztillus válasza Bubu79 (#40252) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Teljes mértékben egyetértek! Hiába van Mac-em is, nem fogom reklámozni azért, mert nekem van, és nem fogok senkit arra téríteni. Ha segítséget kér a váltáshoz, az más...
Ugyanígy van vele ngabor2 is: tőle sem hallottam soha, hogy csak a linux jó és mindenki használjon azt. Viszont tudom, hogy ha megakadok valahol az ubiban, biztosan segít, ha tud.

Úgyhogy mindenki használjon olyan rendszert (és gépet), amilyet akar, de ne menjen át hittérítőbe, mert az már nem jó. Jól látom?

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#40257) Winner_hun válasza NoLF (#40254) üzenetére


Winner_hun
félisten

126/6500

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#40258) Tim82 válasza Psychonaut (#40255) üzenetére


Tim82
nagyúr

Tudom, volt is nekem. :K Most már kicsit sajnálom, hogy eladtam.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#40259) Bubu79 válasza Pisztillus (#40256) üzenetére


Bubu79
addikt

Stimmt :)

1010: Nyilván ezt is reprezentatív felmérés alapján derítetted ki, sorra véve jónéhány különböző kategóriás hangfal készletet :D

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#40260) 1010 válasza Tim82 (#40253) üzenetére


1010
őstag

nem is tudtam a harman kardonrol
nyilan a macbook pro ban is az lehet
mert qrva jo hangja van
jobb mint a legtobb markas aztali hangszoro

oszt me adtad el :DDD evek mulva soakt ert volna

[ Szerkesztve ]

(#40261) Tim82 válasza 1010 (#40260) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mert felesleges volt, nem használtam ki és kellett a hely.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#40262) 1010 válasza Tim82 (#40261) üzenetére


1010
őstag

meik szeria volt? :U
en is akarok egyet
mert......jo

(#40263) pohár


pohár
félisten

Hhhhh...
Jövő hétvégén névnapozunk, nem tudom mit vegyek húgomnak meg anyumnak... :(
2500ft-ból kellene gazdálkodni :D

Arra gondoltam veszek nekik egy kis zsebtuszt, de ha van jobb ötlet, hallgatom :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#40264) Psychonaut válasza Tim82 (#40258) üzenetére


Psychonaut
addikt

Mindent tarts meg, ami régi!:D
Az én Nokia 3200-m pl. 5 év múlva múzeumoknak sokat fog érni! :))

csésze: Ajándékozz 1 év gondolkodási időt! :P

[ Szerkesztve ]

(#40265) Tim82 válasza 1010 (#40262) üzenetére


Tim82
nagyúr

[link]

384 MB RAM-mal (256 + 128 MB), amit később 512-re bővítettem, a 20 gigás vinyót egy 120 gigásra cseréltem benne, ja és szereztem hozzá egy firewire-os külső DVD-írót. 12 ezerért vettem, a vinyót és a DVD-írót egy régi PDA-ért cserébe kaptam, a + 256 MB SDRAM meg asszem 3k volt. Végül 25 ezerért vitték el, vagyis cirka 10 ezerrel többért, mint amennyit ténylegesen ráköltöttem.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#40266) bnss válasza Psychonaut (#40264) üzenetére


bnss
veterán

"Az én Nokia 3200-m pl. 5 év múlva múzeumoknak sokat fog érni!" - pár éve már ki volt állítva Bécsben, a Technikai Múzeumban.

szerk.: elvesztem a számozásokban... :B

Bubu: előfordul, de most épp jobb hangulatban vagyok - mondjuk ezt Te úgyis tudod. :)

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#40267) Bubu79 válasza bnss (#40266) üzenetére


Bubu79
addikt

Ünneprontó Vagy ;]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#40268) Psychonaut válasza bnss (#40266) üzenetére


Psychonaut
addikt

Lol, ez most komoly?:D
Ne szívass már...ennyire azért nem régi...már színes kijelzős. :P

(#40269) 1010 válasza Tim82 (#40265) üzenetére


1010
őstag

:DDD
ebayen lett volna emg belete solot load dvd iro meg airport is

szp kis uzletet csinaltal vele

de valjuk be hogy a harman kardon hangszoro baszott oda az arba

(#40270) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

benny lava

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#40271) Tim82 válasza 1010 (#40269) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ja, de annyit nem ért azért, hogy elég drágán szerezzek bele írót és wlant. A netet úgyis egy 5 méteres ethernet kábellel oldottam meg.

Nem, a remek állapota (egy karc sem volt rajta) és relatíve jó felszereltsége vitte el. Harman Kardon ide vagy oda, annyira nem szól jól, mint az Altec Lansing-em (a mély hangtartomány nem igazán ment neki, de szépen, tisztán szólt egyébként).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#40272) bnss válasza Psychonaut (#40268) üzenetére


bnss
veterán

Nem tudom követni (mondjuk nem is érdekel) a modelleket - és azok számozását -, én régebbi telefonra gondoltam.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#40273) 1010 válasza Tim82 (#40271) üzenetére


1010
őstag

hat duburgo basszus itt sincs,

jah most nezem hogy ezt a dogot meg egy vagyonert szallitjak
mivel crt,meg most nincs is annyi fent

(#40274) Psychonaut válasza bnss (#40272) üzenetére


Psychonaut
addikt

Már megijedtem. :D

Időközben felkerültem twitterre. Jippí.

(#40275) zolynet válasza bolondember (#40270) üzenetére


zolynet
addikt

ez deszar :Y

Life is too short to stay stock!

(#40276) Bubu79 válasza zolynet (#40275) üzenetére


Bubu79
addikt

Nem, ez már klasszikus - bár így felirattal még nem találkoztam vele :D

Gyó éjtet - reggel meló :)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#40277) Pisztillus válasza pohár (#40263) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Vegyél neki egy csomag Tchibo kávét... Tudod, a legtöbb, mi adható... :DDD

(ÉKE! :DDD )

Bubu: Jó éjt neked is!

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#40278) Tim82 válasza Bubu79 (#40276) üzenetére


Tim82
nagyúr

Jó éjt. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#40279) bnss


bnss
veterán

Én is elteszem magam, de csak reggelig. Jó éjt! :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#40280) pohár válasza Pisztillus (#40277) üzenetére


pohár
félisten

Hülye állat :DDD :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#40281) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Megyek én is. Jó8 mindenkinek. :))

(#40282) Pisztillus válasza pohár (#40280) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Nono... :N

Jó éjt az aludni térőknek!

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#40283) Tim82 válasza pohár (#40280) üzenetére


Tim82
nagyúr

Vigyázz, Pisztillus, dicsérnek! Képzeld, milyen lehet, amikor szidnak. ;]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#40284) rarri


rarri
senior tag

Én is mindenkinek jó éjszakát, szép álmokat kívánok !

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#40285) pohár válasza Tim82 (#40283) üzenetére


pohár
félisten

Jaj azt inkább ne :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#40286) Pisztillus válasza Tim82 (#40283) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Azt most inkább kihagyom... :DDD

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#40287) tildy válasza pohár (#40263) üzenetére


tildy
nagyúr

Holnap Lajos nap, ennek örömére Esm kapott egy teknőcpárnát:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#40288) Pisztillus válasza tildy (#40287) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Így előre is gratulálok, és sok boldogságot neki! :R

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#40289) dave93


dave93
őstag

Na jó reggelt mindenkinek! :DD

(#40290) pohár válasza tildy (#40287) üzenetére


pohár
félisten

Hehe :D
Olyan van nekem is, csak békában :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#40291) Psychonaut válasza dave93 (#40289) üzenetére


Psychonaut
addikt

Jóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó reggggelt Vietnááááááááááááám! :))

(#40292) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Mi az a zene ami 3:16-nál és 4:32-nél megy a videón?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#40293) Nordik válasza BlacKSouL (#40292) üzenetére


Nordik
őstag

(#40294) tildy válasza pohár (#40290) üzenetére


tildy
nagyúr

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#40295) Nordik válasza tildy (#40294) üzenetére


Nordik
őstag

Jajj ilyen nekem is volt úgy 10 éve. :) Szerettem, csak eltűnt valahol :(

(#40296) pohár válasza BlacKSouL (#40292) üzenetére


pohár
félisten

Jól mondja Nordik, a Grindhouse megy :K

tildy... én is csinálok képet az enyémről, de most nézem tovább a Hannah Montanát :DDD

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#40297) Nordik válasza pohár (#40296) üzenetére


Nordik
őstag

Jó kis szám egyébként, amikor szórakozóhelyeken játsszák, mindig megőrül a nép... :)

(#40298) cizoe


cizoe
őstag

dikk aludjatok

(#40299) pohár válasza cizoe (#40298) üzenetére


pohár
félisten

há dikkmán, aluggy mán he! :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#40300) frame>24 válasza frame>24 (#40078) üzenetére


frame>24
addikt

Na EZ a téma.

Frankón megflasheltem a BIOS-t, és előbukkant az unleashing mode, amivel engedélyezhetem a másik 2 letiltott magot ;] ;]

De mosmá' késő van, majd egy pihentebb napon elszórakozok vele...

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Második menet!] - Archivum II (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.