Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31940) chros válasza janos666 (#31897) üzenetére


chros
őstag

"Ne szerénykedj"

Ez nem szerenykedes, hanem puritan teny :D

"valószínűleg mégis többet ér madVR-al 700 nit-re konvertálni mindent, mintsem pass-through nyomatni"

Oszinten szolva, nem tudom :) Az egesz onnan indult, hogy epp madvr-tol vartam a hibat (passtrhough-val osszehasonlitva), es ez lett a vege. :)

"Az ilyenekhez nekem sajnos már évek óta nincs elég türelmem/kitartásom, hogy nekiüljek, tisztességesen végigmérjem, de főleg hogy aztán emészthető formában publikáljam is valahol."

Nem vagy egyedul ezzel :D Egyebkent eltartott sokaig, s a magyarazat is azert erkezett csak kesobb, mert nem volt ido ra.

"nem sejtve, hogy valószínűleg pont akkoriban volt hibás az nVidia driver-ek metadata kezelése"

:D Sok tenyezos a dolog, valoban.

"DolbyVision módban vajon tényleg a Dolby chip (CMU) felel a tone-mapping-ért, vagy az csak "elődekódol" és LG processzora dolgozik ott is"

Fogalmam sincs. Annyira zart a dolog, hogy tesztelni is keptelenseg: es lehet, hogy ez direkt van igy! :D

"legtöbb mai DolbyVision anyag tényleg DV-ben van master-elve, vagy "csak" HDR10-ben, amire aztán ráküldenek valami algót"

Ez sem fogjuk megtudni soha, mint ahogy azt sem, hogy egy-egy SDR filmet milyen gamma-val masterelnek. :)

"van új teszt firmware, 5.10.35, majd felrakom, ha megjött a a HDFury Integral"

Kivancsi leszek a tapasztalatokra.

(#31898) dh66e : koszi :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.