Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 13:32:02

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6601) fsb1000 válasza jilian (#6596) üzenetére


fsb1000
nagyúr

barom?

Te miért minősitgetsz embereket, ha a preferenciák eltérnek a tiédtől?
Szerinted ez inteligens gondolkodásra vall?

Nem lenne elég annyit mondani hogy ezekkel az emberekkel nem értesz egyet?
Igy jobb, hogy barmozol?
Igy már nem fáj, hogy a 4870-ből nem lesz 140K-s fermid?

BOCSESZ... és még finom voltam. Én a barom....

///

tome.jr: hehe... jó poén volt az 5970. Elméleti sikon!!!

[ Szerkesztve ]

(#6602) laci666 válasza jilian (#6596) üzenetére


laci666
senior tag

Teljesen igazad van aki csúcs vga-t akar venni annak ott az 5970, kevesebbet eszik ,csendesebb,nem melegszik annyira és erősebb is.
Aki meg 480-at vesz az meg is érdemli,de mindenkinek szíve jóga hogy mit vesz.
Engem a teszteket nézve nem győzött meg,de nem is az én ár kategóriámba tartoznak.
Akinek a physX kell annak se kell már csak Nvidiába gondolkodni,úgy hogy már ez se szól mellette.

sry elírtam :)

[ Szerkesztve ]

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#6603) Corsa1 válasza laci666 (#6602) üzenetére


Corsa1
tag

5890?

(#6604) Henkei


Henkei
tag

Hatalmas csalodas nekem ez a kartya. A teljesitmeny/fogyasztas mutato csapnivalo. Hangos, draga es raadasul meg mindig nem lehet kapni. Fermi fail :(

Hogy lehet hogy amikor emberen hajtják végre abortusznak nevezik amikor csirkén akkor rántottának??

(#6605) jilian válasza fsb1000 (#6601) üzenetére


jilian
addikt

sorry (és mindenki mástól)
látom magadra vetted
---tehát te is vagy olyan fanatikus, aki képes csak azért mert NV, fittyet hányni a logikára. Akkor EZ inteligens gondolkodásról vall??? .... :C

[ Szerkesztve ]

(#6606) tlac


tlac
nagyúr

a gtx470 nem lett rossz kártya, teljesítményben az 5850 körül van (szinte semmit nem játszok, tehát az nekem elég lenne)
üresjárati fogyasztás is csak 10W-tal több, ez még bőven elfogadható
terhelés alatt meg kb az előző gtx-eknél van, ez is ok, így úgy is keveset menne

plusz, ami még számomra fontos, hogy linux alatt is megfelelő minőségű legyen a driver (ez ati-nál reménytelen)

(#6607) rup1u5 válasza jilian (#6605) üzenetére


rup1u5
nagyúr

"---tehát te is vagy olyan fanatikus, aki képes csak azért mert NV, fittyet hányni a logikára. "
Baromi vicces, hogy ezzel a beszólással pont fsb1000-et találtad meg! :DDD

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#6608) fsb1000 válasza laci666 (#6602) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szerintem azért utána kéne nézni ennek a több GPU-s témakőrnek...

Több a gond mint 1 GPU-val és ez nem CFX/SLI gyerekcipő szindróma.
Az inputlaggra nincs még megoldás, a microstuttering állítólag nem létezik már, de azért lehet mérni.... a skálázódás game függő, stb

A tesztekben csak a magas fps-t látjátok, de mikor élesben az ember nyom egy COD multit, akkor néha csodálkozik, hogy mi is lehet a gond....
Biztos sokan vannak akiknél jól megy a multi GPU, vagy csak nem veszik észre az anomáliákat. És sokkal-sokkal kevesebb az olyan user aki ír róla.
Pancsernak érzi magát az ember, mikor X fórumot telesír a gondjával és nincs rá megoldás.

(#6609) fsb1000 válasza jilian (#6605) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem, én olyan fanatikus vagyok, aki nem szereti a barmozókat.

(#6610) TTomax válasza jilian (#6605) üzenetére


TTomax
nagyúr

Szokjunk már le arról ,hogy valaki "barom" mert máshogy gondol valamit... :(

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#6611) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Lehet már tudni, hogy mikor csinál az nvidia újra jó ár/teljesítmény/fogyasztás arányú kártyát a középkategóriába? Egyáltalán erre az architektúrára fognak épülni a kisebb kártyák?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6612) keIdor


keIdor
titán

Ahogy olvasgatom a postokat elég sok 5870 tulajnak savanyú a szőlő.:) Ettől még én is azt mondom, hogy az jobb vétel, mert olcsóbb/hűvösebb/halkabb/kevesebbet eszik, de látom egyesek írásából, hogy idegesek. ;] Én azért mosolygok az 50k-s 4870 X2-vel.

Az meg hogy sokat zabál nem érdekel. Nálunk van klíma, LCD TV, i7, Q9550... ezek nem zabálnak? Faszt nem, nem a +100W miatt sírnék az tuti. :U
Egyedül ez a 100 fok közeli hőmérséklet zavaró meg a hang.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6613) jilian


jilian
addikt

jójóóó :O
ne kövezzetek mááár!! :U
..de akkor is, néha nagyon nehéz felfogni a másik ember, MÁS gondolkodását!!!
(egyébként meg nem találtam ennél szebb kifejezést) ;]

(#6614) DeckardCain válasza Tigerclaw (#6611) üzenetére


DeckardCain
senior tag

(#6615) Oliverda válasza keIdor (#6612) üzenetére


Oliverda
félisten

"Az meg hogy sokat zabál nem érdekel. Nálunk van klíma, LCD TV, i7, Q9550... ezek nem zabálnak? Faszt nem, nem a +100W miatt sírnék az tuti. :U
Egyedül ez a 100 fok közeli hőmérséklet zavaró meg a hang."

A már említett hang illetve nem hiszem hogy mindenkinek 600+ wattos tápja van otthon. Egy normálisabb 600 wattos táp pedig nem 2 fillér. Szép kis plusz kiadás lehet az is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6616) Tigerclaw válasza DeckardCain (#6614) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A hírben nyári időpont szerepel, ami az újkori nvidia időszámítás szerint karácsonyt jelenthet? (őszre viszont várható egy újabb ati széria, nem?) Valami nem kerek a nvidia háza táján.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6617) Lauda válasza Oliverda (#6467) üzenetére


Lauda
félisten

Olvasgattam en is a temaban, meg mikor indult a fermi, de ilyesmivel nem talalkoztam. Kicsit tulzonak tartom meg a gondolatot is, hogy egy 2 gpu-s kartyat akartak vele lenyomni. Mondjuk ha igy is van, nem ertem miert adtak akkor ki, ha meg dolgoznak rajt es osszejon az abszolute csucs, akkor is nyertek.

[ Szerkesztve ]

(#6618) Iron Funeral válasza DeckardCain (#6614) üzenetére


Iron Funeral
őstag

Wow! az a GF104 bizony jónak tűnik, remélhetőleg nem lesz vele szopás mint a nagy tesóval! :K

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#6619) TTomax


TTomax
nagyúr

A legnagyobb gondom a 90-100fokos GPU load alatt... az nem normális,és az sem ha egy 450fontos vga-ra aftermarket hűtést kell néznem mielőtt megveszem.És ha az NV nem tudta az áráért megoldani a hűtést akkor ez nekem nem is kell.... hamarabb veszek még egy GTX280-at mint ezt,vagy a 480GTX meg az aftermarket hűtő árából egy 5970-et vagy csak simán aGTX árából két 2G-s 5850-et CF-be számtalan alternatíva van amitől nem gyullad fel otthon a ház,és nem ég le a PCI-E foglalat az alaplapomról...leggyorsabb GPU ide,vagy oda nekem 100fokos cuccok ne legyenek a gépházamban...

UI:Nekem nagyon sanszos hogy az ATI kihozza a csodafegyverét amit majd 5950-nek fognak hívni...anno a GTX280 ellen is kihozta a 4850X2-t...és akkor lehet vakarózni...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#6620) Abu85 válasza TTomax (#6619) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

HD 5930-ról szólnak a pletyik, az ATI oldalról. Két Juniper.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6621) Lacika001


Lacika001
aktív tag

Azért szépen megy itt a ferdítés mindkét oldalról:
Aki ATI-s azt mondja hogy az új GTX-ek sokat fogyasztanak, hangosak stb.
Az nvidia-sok meg azzal érvelnek hogy aki ilyen drága VGA-t vesz azt nem érdekli a fogyasztás, meg a hang, meg lehet sokan nem is értenek hozzá, csak legyen benne kraft a játékokhoz.
Akkor itt kérdezem én hogy ha elkezdik az 5970hez hasoonlítgatni akkor miért jön az a válasz hogy az nem ér mert az 2GPU-s? A fentiek szerint a fogyasztás, meg a zaj nem érdekli az amúgysem hozzáértő pénzes embereket csak a GPU-k száma? Érdekes... ;]

(#6622) RI/OS


RI/OS
őstag

Egyébként az ára, a fogyasztása sokkal inkább az 5970-hez van közelebb, mint az 5870-hez, valószinüleg ezért hasonlítják ahoz az emberek.

A gtx480 135-140k lesz, az 5870 meg 95-100k.

Nem lesz itt semmiféle ati árcsökkenés így..

(#6623) Oliverda válasza Lauda (#6617) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem csodálom hisz ezt így sosem jelentették ki. Ez a kezdtek óta egy csúcs kártyának készült. Minden tulajdonsága meg is van amivel a csúcs kártyák rendelkezni szoktak csak éppen a legfontosabb hiányzik és ez a teljesítmény. A GPU mérete 500mm2 fölött van (pontos adatot tudtommal valamiért nem adtak ki) még az RV870 GPU 334mm2-es. Már ebből is lehet sejteni hogy hova szánták volna.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6624) DeckardCain válasza Tigerclaw (#6616) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Nyár, ősz eleje reális lehet.

Lauda: Szerintem az NV igenis az 5970 ellenfelének szánta volna ezt a kártyát. De mint tudjuk a legnagyobb probléma az, hogy a 300W-os szabvány miatt nem tudják hozni a kívánt órajeleket, bár szomszédék is egész szépen összekapták magukat a 10.3as catalyst-tal.

r1E3S3E7T : Mondjuk nem ártana valami életképesebb alternatíva az 5770-5850 közé, mert az 5830 az eléggé meg lett nyírva..

[ Szerkesztve ]

(#6625) TTomax válasza Abu85 (#6620) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ugye nem 128bit hub vezérelt,mert akkor oda rakják azt is a fermi mellé arra a polca ahonnan sose veszek semmit... :(((

(#6622) RI/OS

Ó hányszor leírtam én ezt,hogy senki ne várjon itt a fermire ha olcsó radeont akar... lehet még drágább is lesz...

(#6626) tome.jr
Nem a táp a drága hanem a vizhütés... de majd meglátod,igaz neked van éppen de én pl elvből nem építek...amit nem lehet léggel lehűteni 60-70 fokra azt inkább én kihagyom...nehogy már...egy Porschét is le lehet...

(#6627) Abu85
Aham,az érdekes,mert jelen pillanatban két 5770 ára egyenlő egy 5850-el...ugye aki lenyeli a multiGPU-t és van CF lapja az ezért közel 5870 teljesítményt kap... az bizony kevés lesz a 480 ellen valamivel ott még ezt meg kell fejelni...a 470-el elkalapálhatja de erre ot az 5870 is... házon belül nagyobb konkurenciája lenne mint kívül....

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#6626) tome.jr válasza Oliverda (#6615) üzenetére


tome.jr
addikt

Szerinted aki 100k-t kiad egy csúcs GTX 480-ért annak megerőltető lesz venni 23k-ért egy Corsair TX650-et? Valóban marha nagy költség. :U

[ Szerkesztve ]

(#6627) Abu85 válasza TTomax (#6625) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem hiszem, hogy átterveznék. A HD 5770 CF átlag 15-20%-kal gyorsabb a HD 5870-nél. Ennyi bőven elég a GTX 480-hoz.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6628) Oliverda válasza tome.jr (#6626) üzenetére


Oliverda
félisten

100K-t? Szerintem összekevered egy másik kártya árával. :)

Ja....23K mi az? Aprópénz... :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6629) keIdor


keIdor
titán

Csinálom a 470/480 nyitó hsz-t.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6630) tome.jr válasza Oliverda (#6628) üzenetére


tome.jr
addikt

Aki GTX 480-at vesz annak nem lesz tétel 23k-ért tápot venni hozzá.

Egyébként meg túl van dimenzionálva ez a fogyasztás dolog. Szerintem simán elég lesz neki akár egy 425 wattos Enermax táp is. Tesztekben kevesebbet eszik mint a GTX 295. Nekem az említett Enermax 425-ös táp lazán viszi a GTX 295 egy 4200 Mhz-en járatott core i3 rendszerrel.

nkmedve: pl a multi GPU miatt, mint ahogyan azt már fentebb kitárgyaltuk.

[ Szerkesztve ]

(#6631) nkmedve válasza tome.jr (#6630) üzenetére


nkmedve
őstag

S akinek egy GTX 480 + táp + esetleg egy jobb hűtő nem nagy tétel, az miért ne venne 5970-et?

(#6632) Gaboman válasza keIdor (#6612) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Én azért mosolygok az 50k-s 4870 X2-vel.

Velem együtt! :K

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#6633) Oliverda válasza tome.jr (#6630) üzenetére


Oliverda
félisten

Ja, akinek meg nem tétel az meg szvsz inkább már megveszi a leggyorsabb kapható VGA-t ami mint tudjuk nem GTX 480.

Abu85:

Az 5930-ból mikorra lehet valami? Bár mondjuk ez már régen rossz mert két GPU egy ellen nem ér. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6634) rocket válasza Tigerclaw (#6611) üzenetére


rocket
nagyúr

Julius-augusztus.

#6620: Nem lesz ilyen kartya.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#6635) Lauda válasza Oliverda (#6623) üzenetére


Lauda
félisten

A nagy gpu meretet mar megszokhattuk, a GT200 is asszem ketszer akkora volt mint az RV770. :DDD Vegulis 1 gpu-ban a csucsra leptek, ha masnem ezt elertek a kartyaval.

(#6636) Lauda válasza tome.jr (#6630) üzenetére


Lauda
félisten

En egy ilyet tervezek venni most, talan eleg lesz neki.[link] ;] Ha egyaltalan veszek uj kartyat. :U

(#6637) CsigaGyilkos válasza Ottoka (#6553) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Ezt nem értem annyira. Call of duty 2-höz jelentkezzen aki ehhez a játékhoz veszi meg az új kártyáját. Legyen szó akár ati-ról vagy nv-ről! A cod4-hez még esetleg, de nekem a 4770-el meg egy szar x2 procival megy 1650x1080 felbontásban, igaz én az élsimítást kikapcsolom, mert online-ba nem azt nézi az ember, na meg így egyszerűbb növelni az fps-t. Single-be meg oly mindegy, hogy 200 vagy 300 fps van e.

Visca el Barcelona!

(#6638) tome.jr válasza Lauda (#6636) üzenetére


tome.jr
addikt

Van olyanom is. :D Jó lesz az majd a GTX 480 SLI alá :C

(#6639) TTomax


TTomax
nagyúr

Egyébként nem tudom mire ez a nagy háborgás.... ez mind borítékolható volt,a helyzet ugyanaz maradt mint a GT200 VS RV770 idejében.Mindkét gyártó a saját útját járja mi is változott volna..majd az NV ki fogja (mert há' ki kell) a két 470-et egy dupla PCB-vel mint ahogy a GTX295-el is tette,azt se hitte el senki mégis lett...persze szigorúan presztízsből ...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#6640) ashot


ashot
tag

valaki nem talalt valahol GTX 470 SLI-s tesztet?

[ Szerkesztve ]

(#6641) Oliverda válasza Lauda (#6635) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez igaz csak kérdés hogy ez mennyi vásárlót hat majd meg. Meg hogy meddig lesznek ott a csúcson...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6642) Abu85 válasza rocket (#6634) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Miért mi baj lenne két Juniper összerakásával? Olcsó és gyors. Vagy két GPU nem ér egy ellen? ;]

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6643) Lauda válasza tome.jr (#6638) üzenetére


Lauda
félisten

Azanyadat... :Y :C Grat, szep kis tapocska, nem sokara en is beficcentek egyet. Ja es en is GTX480 SLI-ban gondolkodom, kivancsi leszek mikortol rendelhetok a kartyak.

Ezek is referenciak mind, tehat csak a matrica mas?

Ha volt mar, akkor bocsi, a hardwarecanucks-on is kint vannak a tesztek: [link] :)

(#6644) azoli09 válasza tome.jr (#6626) üzenetére


azoli09
tag

Te ugy dobálózol itt 100k 25k mint ha az Magyarországon nem lenne nagy pénz , hol élsz te ,
az tény hogy gyorsabb a fermi igaz nem annyival mint amennyivel kéne ,de egy jobb táp nem 20k chieftec nem kéne ,inkább corsair-enermax ,és hogy miért ? mert ezek hez kel a stabil erős táp ,a másik meg vízhűtés se ép olcsó igaz :(

(#6645) DeckardCain válasza Abu85 (#6642) üzenetére


DeckardCain
senior tag

De ér az.. Csak legyen elég Juniper hozzá :DDD

(#6646) ffodi válasza Lauda (#6643) üzenetére


ffodi
veterán

Válság van. :DDD

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#6647) Lauda válasza Oliverda (#6641) üzenetére


Lauda
félisten

Nezhetjuk onnan is, hogy aki 1 gpu-s csucs kartyat szeretne, az nv-t fog venni, aki meg a leggyorsabbat, az 5970--et. Mondjuk en inkabb veszek kettot ebbol, mint egyet abbol. :)

(#6646) ffodi Jah, azert nem 4 way sli... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6648) tome.jr válasza azoli09 (#6644) üzenetére


tome.jr
addikt

Nem mondtam egy szóval sem hogy ez az összeg kevés lenne. Arról volt szó, hogy aki GTX 480-at vesz az valószínű megengedheti magának hogy vegyen hozzá 23-ért egy tápot.Vagy ezt te másképp gondolod?

Egyébként meg nyugodtan nézz be 5870 vagy 5970 topicba és ott is kérdőre vonhatod a kártya tulajdonosokat, hogy miből telt nekik rá. Vannak egy páran.

Árgépen meg amúgy 23k a Corsair TX650.

(#6649) schawo válasza azoli09 (#6644) üzenetére


schawo
titán

Mindenki úgy költi el a pénzét, ahogy akarja, és annyit amennyi van. Ha neki van pénze, ne sajnáld már tőle. :W

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6650) Corsa1 válasza Lauda (#6647) üzenetére


Corsa1
tag

és miért nem veszel 2db 5970?árban ugyanott vagy,és még elis veri rendesen a 480 sli-t.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.