Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 13:32:02

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) b. válasza #72042496 (#16999) üzenetére


b.
félisten

persze hogy van értelme a fejlődésnek, ezt nem is vontam kétségbe, sőt, Én is várom már az új gent, csak alap elvárásnak olyan dolgot úgy mond követelni, amihez még nincsenek elterjedt kijelzők, nehézkes.
X34 azért UHD felbontású példány azon ritkaságok közül ami 100 Hz míg a tied WQHD.
Csak arra akartam rávilágítani, hogy jelenleg valamivel kompromisszumot kell kötnöd a kijelzők terén még ha elszálltak is az árak, vagy 4 K de 60 Hz( amihez van már kártya szerintem a TI személyében) vagy 144Hz de kisebb felbontás, vagy pedig végső esetben a magas Inputlag. Ez mellé bejön még a Gsync mint drágító tényező vagy pedig a túlárazottság, lásd X34.
EZ akkor működhetne elterjedtebb formában , ha Nv is a freesync útját követné, de mint tudjuk nem fogja, ehelyett jönnek az 1 millás Tv-k amik megfelelnek az én elvárásaimnak, csak éppen nincs rá 1 misim.
Én nem szeretnék már a 144 Hz képfrissítésből és az alacsony inputlagból váltani lejjebb.
Nálam a gsync hiányzik, amit szeretnék behozni majd a következő kijelző vásárlásomnál,de a 144 Hz és 1-4 ms inputlagot nem cserélem le az UHD oltárán. Ez az alap.Mondjuk még a tied is 220 K ahogy nézegetem, ami már talán talán határeset.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#17002) whatnot válasza syberia (#16998) üzenetére


whatnot
őstag

Mindaddig, amíg engedik az ASIC használatot. Lásd monero, ethereum.

(#17003) #72042496 válasza b. (#17001) üzenetére


#72042496
törölt tag

Értem, amit mondasz, nem is akarom tovább csűrni-csavarni. Az alábbira viszont reagálnék, mert azt elnézhetted:

"X34 azért UHD felbontású példány azon ritkaságok közül ami 100 Hz míg a tied WQHD."

Az X34 UWQHD (3440x1440)@100-at tud, ami másodpercenként 7 százalékponttal kevesebb pixelt jelent, mint a WQHD@144, vagy az UHD@60. Ami még ezeknél is jobban zabálja a gépet az az UWUXGA (2560x1080)@200 - csak érdekességből, a 200 Hz már nem tudom, érződik-e.

UHD felbontású monitorból csak 60 Hz-est láttam, illetve most jönnek horror áron a 144 Hz-esek. A kettő közt tudtommal nincs UHD-ból semmi.

[ Szerkesztve ]

(#17004) keIdor válasza #72042496 (#17003) üzenetére


keIdor
titán

3440x1440-esből is jön már 200Hz-es, bár értelme nincs sok. 100Hz is bőven elég.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#17005) b. válasza #72042496 (#17003) üzenetére


b.
félisten

ah bocs, akkor benéztem. :R Akkor meg pláne és tied meg akkor jobban bejön ezen infók alapján. Valószínűleg én ülök fordítva a lovon amúgy igazából elolvasva a véleményedet igazad van, csak hát én a saját szemszögemből indulok ki és nagyon szeretem a 144Hz / 144FPS vasalt képet. :R

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#17007) Samott válasza Mirman (#17006) üzenetére


Samott
addikt

Es akkor valaki linkelje be azt a hirt hogy csak 7nm-en jon az uj GPU, szoval iden nem lesz semmi. Mert ezt a ket hirt varialjuk mar napok ota. :D

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#17008) Mirman válasza Samott (#17007) üzenetére


Mirman
őstag

Jó hát konkrétan ezt még nem láttam itt , meg napra pontos dátumot írtak benn , gondoltam akkor csak biztosabb a forrás. :DD

(#17009) Petykemano válasza Samott (#17007) üzenetére


Petykemano
veterán

Én azt gondolom, hogy ha nem 100% vak találgatás jön át a pletykákban, akkor arról lehet szó, hogy gyártásra készen vannak/voltak a 12nm termékek, de mivel a bányászat nem hagyott alább és jól fogyott a pascal is, ezért nem adták ki, mert minek. És most annak lehetünk szemtanúi, hogy közben beérett/beérik a 7nm is. Ezért szivároghat infó a "régebbi" 12nm termékről is, ami így lehet, hogy sose lesz kiadva , meg az "új" 7nm is.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#17010) core i7


core i7
addikt

Az a baj hogy mint Maxwell/Pascal így kövi gen is 2 évig lesz piacon ha most kiadják 12nm eseket AMD jövőre a 7 nanosakat akkor Nvinek is jövőre kellene 7nanosat is. Így megcsinálják 7 nanosnak azt had legyen 2 évig Vagy nem jól gondolom? :DDD

(#17011) Crytek


Crytek
veterán

NV nagy kheci... legalább nyöghetnének infot mikor nyögnek majd infot :DDD

Next PC Upgrade: 2022

(#17012) carl18


carl18
addikt

Tuti hogy idén csak 12 nanométer add ki az Nvidia, azért nézzük csak meg az Nvidia így is veri az AMD-t.

Szerintem a 12 Nanos új generáció legrosszabb esetben is egyenlő lesz a 7 nanos vegával :D

Amúgy olvastam írta itt valaki hogy elég kevés ember engedet meg magának 1080-at, ez persze attól függ hol.
Nyilván ezek a termékek nem magyar bérekhez vannak belőve, az Amerikás/Német bérekhez képest azért nem válalhatatlan. Gondolok itt Minimálbérre :D
Amúgy mikor kraftosabb volt a Forint, volt hogy 120,000 forint-ba ment a GTX 280 ami ugyan csak 650 dolcsi volt.

Hát minden ember más van egy haverom, aki 2011 óta a GTX 550Ti-al szenved. Ö még egy 1050-et se tud megengedni magának, mindig elszórja másra a pénzt. :U

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#17013) Dyingsoul válasza Mirman (#17006) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Jó hír, de ez is csak pletyi. A pascal launchkor is megmondták mikor és hol lesz nvidia bejelentés és nem jött be.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#17014) TESCO-Zsömle válasza Crytek (#17011) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Úgy érted kiszivárogtathatnák, hogy mikor lesz a bejelentés bejelentésének a bejelnetése?

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#17015) Crytek válasza TESCO-Zsömle (#17014) üzenetére


Crytek
veterán

Bármit mert ezek a fake gyanús vergődések már rendesen idegesítenek. Nincs konkurencia a rákért kell titkolózni.. Hova akarnak meglepetést mi ellen,nem is értem... Még ha az lenne ,hogy a NAVI is bármelyik perces lenne még érteném ,de semmi ellenfél nincs..mindegy.. Engem amúgy is csak az 1180Ti ára érdekel az meg nem most lesz

Next PC Upgrade: 2022

(#17016) Petykemano válasza Crytek (#17015) üzenetére


Petykemano
veterán

Titkolózni azért kell, mert ha Tudod, hogy két hónap múlva megjelenik az új család, akkor pont hem.veszed már meg a mostanit. Ha viszont nem tudod, megveszed, aztán persze szitkozódsz, hogy bakker most vettem tök drágán, és már csak feleannyit ér, aztán kisvártatva megveszed a következőt is.

Gondolja bele, mekkora várakozás volt a Vega előtt. Aztán tömeg, aki a Vega várt érkezése miatt halogatta a vásárlását, vásárolt is. (Csalódottságában persze valami mást)

Generáción belül ugyanez szokott történni a XX80 és az azt követő XX80Ti esetén is. Éppen ezért lehet arra számítani, hogy a következő 80-as veri az előző 80Ti-t. Hogy a legjobbat akaró réteg ráugorjon.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#17017) Crytek válasza Petykemano (#17016) üzenetére


Crytek
veterán

Mert így megvesz bárki bármit hogy minden percben jön egy "júlisuban jönnek" hírek? Úgyanmár... :(((

Next PC Upgrade: 2022

(#17018) Samott válasza Petykemano (#17016) üzenetére


Samott
addikt

Igy se veszek semmit. Pont azert amit irsz. Ha azt mondjak nyiltan, hogy iden nem lesz, vennek egy 10-es szerias kartyat. Egymassal cseszunk ki. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#17019) Televan74


Televan74
nagyúr

Nvidia vs Nvidia,akarom mondani 1080Ti vs 1180,nincs konkurencia a felsőházban. Pedig logikus lenne a halasztás a 7nm -ig. Vagy az is elképzelhető hogy a 1170/1180 jön 12nm -en,a következő évben meg lesz egy termékfrissítés.1180Ti/1180/1170/1160 is már csak 7nm -en gyártják majd.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#17020) t72killer válasza Televan74 (#17019) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az is lehet, hogy a 1180at simán olcsóbban tudják gyártani 12nm-en is, mint a 1080Ti-t, akkor megéri nekik a váltás.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#17021) b. válasza Televan74 (#17019) üzenetére


b.
félisten

szerintem pontosan így lesz egyébként a frissítéssel.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#17022) hoolla válasza keIdor (#16992) üzenetére


hoolla
aktív tag

Nem hiszem, hogy ez ilyen egyszeru lenne, hogy aszongyak "raerunk kiadni sracok".

Az anyagiak diktalnak ezeknel a multiknal mindig. Ha megerik nekik legyartani es kiadni, akkor ki is fognak adni valamit.
En azt csinalnam, hogy adnek ki kartyakat (most azonnal :) )for sure, hogy promozzam az uj moncsikat, majd megvarnam az AMD (valasz) lepeset, es kiadnam a 7nm-t akkor. Igy legombolnek nem keves penzt iden VGA fronton ES a nem tul sok eladott, de a kezdeti felar miatti zsiros bevetel az uj monitorokbol is utne a markomat. AMD remelhetoleg kijon valamivel jovore ami verne a jelenlegi kartyaimat, vagy egy szinten van veluk. Meglesnem, hogy megy nekik a 7nm-es gyartas, majd en is kidobnam a sajatomat, ami elveri a masikat, igy garantaltan uralnam a kovetkezo par evet megint.
Viszont igy szukseg lenne egy tarthato, nyilvanos roadmap-ra, meg kicsit baratibb arakra. Ha mar nem kapunk drasztikus teljesitmenybeli ugrast, akkor legalabb lassa a nep, hogy sebaj, jon a kovi csalad hamarosan.

A monitorokhoz...

Az en x34-em volt $1500 2 eve. Most $1200. Ahogy kijonnek a normalis 4K kijelzok, az en monitorom uj ara lemegy $1000 ala, talan $899 re is. Ami mar eleg barati. ( Ezek AUD arak ~200ft/1aud )
Ahogy Keldor is mondta a 100HZ mar eleg. En sasszem vagyok sajna es boven latom a 60 es a 80-100hz kozti kulonbseget. Ezert nem vettem 4K-t. Tobbet er a magasabb HZ mint a magasabb felbontas. Nem multizom, szoval a 100 folotti HZ mar nem hoz annyira lazba.

A mostanaban varhato kijelzok uj korszakot nyitnak. Most draga lesz, de ( es most egy kicsit ellent mondok magamnak ) kesobb, 2 ev mulva pl. mar joval olcsobbak lesznek, mert sok lesz beloluk. Mas lesz a helyzet, mint amikor kijottek az elso 60HZ 4K monitorok. Azokat nem vettek annyian, mint amennyien ezeket fogjak venni. Ez lesz majd a minimum par ev mulva es mindenkinek 4K monitora lesz. Minden gyarto fosni fogja ki oket es ez lenyomja majd az arakat. Ugyan ugy ahogy ez tortent az osszes felbontas novelesnel, vagy akar akkor, amikor az elso crt-ket dobtuk a kukaba, vagy probaltuk meg elsozni.

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#17023) keIdor válasza hoolla (#17022) üzenetére


keIdor
titán

Hiába szeretnéd promózni az új kijelzőket, ilyen +60-80% ugrás nem lesz, márpedig akörül kéne...ennyit még Ti a Ti-re se dob.:)

Még azt mondom a 4K 80Hz hozható több helyen, efelett nem. A 80Hz is játékfüggő nagyon.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#17024) hoolla válasza keIdor (#17023) üzenetére


hoolla
aktív tag

Pontosan az a 80Hz amivel mindenki nagyon boldog lenne. Az uj Tomb Raider lesz egy mervado cim nagyjabol egyidejuleg a monitorokkal es a remelhetoleg uj kartyakkal. Azzal a 80Hz-cel mar ki lehet birni 2 evet ha nem jon rancfelvarras. Az mar pont eleg egy jol kinezo promozashoz is. Azzal mar el lehet adni a monitorokat (mar akinek) es a kartyakat is. Ha az uj 70-es kari futtatja majd Lara-t 50-60 fps-el G-sync mellett 4K-n, hidd el lesz itt ujjongas. 🙂

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#17025) carl18 válasza hoolla (#17022) üzenetére


carl18
addikt

Hát itt csak az a gond, hogy az nvidia vezet még mindig. + 16-ról a 12 nanométerre az át állás és az új gpu család is elég ahhoz hogy hozzák a szokásos teljesítmény ugrást.

Szerintem egy ilyen nagy cég mint az nvidia tuti nem add ki 7 nanométert, amúgy így is úgy is veszik a kártyáikat, ha csak a szokásos 2 évenkénti szintet ugorják meg.
Semmi értelme nem volna kiadna most, az majd a következő lépcsőfok lehet talán 2020-ba szerintem.
Most csak a saját lehetőségeiket csökkentik le ha már kihasználják a 7 nano adta lehetőségeket, egy nagy ziccer ez kb. Meg ugorják a szokásosat, amúgy meg ugyan úgy veszik a kártyáikat.
A Bányászok tuti erre vadásznak majd + a Gamerek is venni fogják.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#17026) keIdor válasza hoolla (#17024) üzenetére


keIdor
titán

De pont ez az, 50-60 fps az 50-60Hz. 4K 144Hz kijelzők jönnek. Azt a 80fps-t a "2080Ti" fogja bírni.

carl18: TSMC-től függ, ők gyártanak.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#17027) hoolla válasza keIdor (#17026) üzenetére


hoolla
aktív tag

Ahogy en latom, remelhetoleg a jelenlegi Ti-vel lehet majd 50-60 fps-t produkalni 4K-n az ujabb cimekben.
Ez azt jelentene, hogy az elvarasnak megfeleloen az uj 70 hozza majd u ezt a szintet, igy a 80 kiszolgalja majd a reklamozasra alkalmas +,- 80 koruli fps-t, majd a Titan, Ti, lesz ami mar nyaldossa a 100-as buvos hatart.
En ezt elkepzelhetonek tartom az uj csaladdal.

Ha viszont nem jonnek ki semmivel iden, akkor mindez marad majd jovore? Hagyjuk mar. Es akkor 2023 ban fogunk majd jatszani 100 fps folott a most megjeleno monitorokon? Na Neeeee.

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#17028) b. válasza hoolla (#17022) üzenetére


b.
félisten

jelenleg ezeka 7 nm -12 nm ugrások nem hoznak nagyon a konyhára, szóval attól, hogy átáll AMD 7 nm re ( egyébként egy helyen gyártatják NV vel , TSMC, tehát nem lesz fejlettebb gyártásból adódó Nv csíkszél, bár gondolom ez tervezés függő ) attól nem lesz behozva a lemaradás. A kulcs az architektúrában rejlik továbbra is, erről pedig semmit nem tudni AMD nél, meg hát tudjuk jól, hogy marketing és a valóság sokszor 2 irányba tart náluk.Egyébként nemsokára megnézheted mit jelent gyakorlatban a 7 nm mert a vega jön vele, Állítólag nem lesz számottevő előrelépés.
Szerintem 80 Hz miatt nem sokan fognak váltani, én úgy gondlom 100 -120 kell minimum és NV szerintem a Gsync nél pedig tartja a 144 Hz határt minimum 4K-n is, nem fog az alá bemenni.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#17029) keIdor válasza hoolla (#17027) üzenetére


keIdor
titán

Ott a Titan V, nagyon jó kiindulási alap a maga aktív 5120 cuda core-jával. Láttuk már azt is 2GHz-en, hogy mit tud, sokan felhúzták ennyire.
Még az is kevés arra, amit mondtál. Már pedig ha az új széria a Volta alapja lesz, csak tensor core-ok nélkül, akkor igen, sokáig nem lehet még ezeket a monitorokat kihasználni, csak régebbi címekben.

Sokáig a 2560x1440-et sem tudtuk 60fps felett használni, csak az nem volt ilyen feltűnő, mert nem volt 144Hz technológia mellé.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#17030) #72042496 válasza hoolla (#17027) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Es akkor 2023 ban fogunk majd jatszani 100 fps folott a most megjeleno monitorokon?"

Nem tartom kizártnak, hogy bizonyos AAA játékoknál, full grafikán ez lehet a helyzet, főleg, hogy a játékok gépigénye is azért növekszik. De majd meglátjuk.

Én azt szeretném, ha öt éves távlatban eljutnánk az 5K, illetve inkább a 8K monitorokig. Így vásárláskor elég lenne azt megnézni, hogy mekkora monitort akar az ember. A desktopot lehetne tetszés szerint skálázni, a kép tűéles maradna. Játékoknál pedig felejtős lenne a natív felbontás. 250-300 PPI környékén a kijelző méretéhez képest lehetne beállítani egy már megfelelő (natívnál jellemzően kisebb) felbontást, a többit intézné a scaler.

(A Dell 32"-os 8K monitora 280 PPI.)

[ Szerkesztve ]

(#17031) VTom válasza keIdor (#17029) üzenetére


VTom
veterán

A Zitan V nem gamer kártya, a teljesítményén még javítanak a driverek.
Egyébként pontosan így van, az 1440p 60Hz is csak a Pascallal lett meg.
Felesleges még 4K 80-100 fps-t vizionálni, a következő generáció is a 60Hz-cel lesz promózva.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#17032) Abu85 válasza b. (#17028) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A 12 nm azért nem hozott sokat, mert az egy half node. Tényleg nem sokat ér a 16 nm-hez képest. A 7 nm-re azért startoltak sokan, a TSMC 50 tape outról beszélt, mert az valós előrelépés, elvégre full node. Ráadásul van még egy nem használt full node is előtte ami a 10 nm. Ezt nem minden gyártó vetette be, de ez például lényegesen nagyobb előrelépés a 12 nm-hez viszonyítva, mint a 12 nm a 16-hoz viszonyítva. Szóval ezek a számok csalókák.

A hardvereknél a problémát sokszor a konzolok is jelentik. Nem a teljesítményük, hanem a bennük alkalmazott hardverek dizájnja. Például a raszter:ALU arány, amihez a PC-s hardverek leginkább a középkategóriában igazodnak. És ez sem igazából működik egy bizonyos szint felett. Meg lehet nézni, hogy a csúcs-GPU-k a gyakorlatban nem annyival gyorsabbak az egyel kisebbnél, mint amennyivel elméletben ezt lehetne várni. Nem véletlen, hogy ráment az AMD és az NV erre a raytracing irányra, mert igazából haszna nem sok van, azért valljuk be, hogy sok motor raszterizálásból is kihozott már iszonyatosan jó AO-t, reflectiont, meg a többit, és azokra a nüansznyi különbségekre nem fogsz figyelni, miközben lövöd szét az ellen hátsóját. A dolog annyi itt, hogy a raytracing iszonyatosan kedvez a PC-n a fenti problémának, vagyis alapvetően a csúcs-GPU-k picit eltolt raszter:ALU aránya jóval kisebb probléma lesz, mert maga a sugárkövetés egy szimpla compute feladat, ami ráadásul aszinkron fut a többi grafikai számítással. Már egy szimpla raytracing AO effekttel betömsz annyi idle rést a multiprocesszorokon, hogy simán a TFLOPS lesz az elsődleges limit. És mindegy, hogy milyen módon csinálod, DX12 vagy Vulkan, vagy a már elérhető speckó GPUOpen megoldás a Vulkan fölött, a hatása ugyanaz lesz a hardverre nézve. De amúgy látható eredménye azért megkérdőjelezhető lesz, még a hype hatására is. Egyszerűen arra jó, hogy a csomó idle ALU kapacitást be tudják fogni a gyártók, ezzel a teljesítmény is újrarendeződik TFLOPS-ok szerint.

(#17029) Keldor papa: A tensor az jó denoisingra a raytracinghez. Az más kérdés, hogy másra nem igazán.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#17033) keIdor válasza VTom (#17031) üzenetére


keIdor
titán

Én már 1440p-t hajtottam HD7970 meg GTX-580-al, 8 éve az volt a 4K, futtathatóság szempontjából. Kb. úgy is ment, mint a 4K ma, vagy kicsit rosszabbul.
Nem gamer kártya, de remek kiindulási alap, főleg ha csak annyi lesz a különbség, hogy kiveszik a Tensor Core-okat, meg az FP64-et.
A GTX-2080-at a GTX-1080Ti és a Titan V közé várom, a majdani Ti-t a Titan V fölé úgy +15%-al.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#17034) hoolla


hoolla
aktív tag

A technikai reszehez nem took hozzaszolni. En csak egy vegfelhasznalo vagyok. Csak berakom az uj kartyat es jatszom.
Viszont 2 ev es ki tudja hany honap utan ha megjelenik egy termek ami, amiota vilag a vilag fejlodik, es egyre nagyobb teljesitmenyu lesz, vannak elvarasaim. Es nem feltetlenul neveznem nagyoknak oket.
Keldor te is irtad feljebb, hogy a jelenlegi Ti-vel is fut egy rakat jatek 60 koruli fps-el 4K-n. Tenyleg akkora elvaras lenne, hogy ez at legyen ultetve az uj "olcsobb" belepo felso kategoriaba? Es igy a abszolut csucs meg ahova mondtam?
De innentol mar csak koroket futunk. Csak ismetelni tudom magam. En csalodott leszek ha az a teljesitmeny jon, amit Gbors vizional/kalkulal es/vagy a pletykak vetitenek elore.

Meglassuk mi lesz.

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#17035) b. válasza Abu85 (#17032) üzenetére


b.
félisten

A vegá-hoz írtam, hogy nem fog sokat hozni a 7 nm átállás, nem általában.
Raytracing szerintem egy olyan irány jelenleg amit nem fognak kihasználni a valóságban mostanában, csak egy új hype, még ha nagyon jól is néz ki. Pascal ugye szinte teljesen alkalmatlan rá, az érkező új generációban pedig szerintem még a csúcs VGa-k nál is egy felesleges erőforrás pazarlás lesz, ha egyáltalán lesz.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#17036) b. válasza hoolla (#17034) üzenetére


b.
félisten

az általad elvárt a közvetlen egymás utáni generációk közti előrelépés szinte példa nélküli a VGA történelemben.
Ez alatt a stabil 4 K 100+ FPS kompromisszumok nélkül, tehát ezért irreális szinte, főleg úgy, hogy már a konzolok a fő fejlesztési terület, a portokat meg tudjuk, éppen hogy sikerülnek.
Persze kompromisszumokkal szerintem elérhető már ez a szint, akár egy 1080 Ti vel is néhány játékban, itt csak az a kérdés mennyire tudsz lejjebb adni az igényeidből.( medium textúra satöbbi), vagy hogy megéri e az hogy 4 K játszol,de nem max grafikán vagy nem 100 + FPS-sel. egy 300 K-s VGA-n.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#17037) Abu85 válasza b. (#17035) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Vegának ugyanannyit hoz, mint a többinek.

Nyilván a három megoldás közül kettő még el sem érhető, tehát persze ez rontja a kihasználás lehetőségeit. :)) Egyedül a GPUOpen konstrukció van bevethető állapotban.
Azt tudni kell azért a sugárkövetésről, hogy arányaiban piszok egyszerű, ha már van rá támogatás az API-ban, vagy az API felett. Emiatt is áll az AMD és az NV cerkája rá, mert oda tudnak menni a stúdiókhoz, hogy ugyan dobjanak már egy kis aszinkron feladatot az idle ALU-kra. ;]

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#17038) b. válasza Abu85 (#17037) üzenetére


b.
félisten

Valószínűleg ez be fog következni ,de szerintem nem a most jövő generációnál. ez még korai úgy gondolom, figyelembe véve a jelenleg fent lévő pár RT eljárás irreális erőforrásigényét.
Mondjuk simán el tudnék képzelni egy RT gyorsítót( mint anno a PhysX) ami csak a raytracinget tolná és két GPU-s rendszert alkotna.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#17039) hoolla válasza b. (#17036) üzenetére


hoolla
aktív tag

Te atlatod valamennyire a technikai reszet, ezert te generacio valtast latsz es az azzal jaro nehezsegeket, en teszteket "olvasok", szines csikokat nezek es orulok ha az altalam vart kartya teljesit legfelul. Ezert, En csak az eltelt idot latom ket csalad kozott es ez generalja az elvarasaimat. Mar nem evente jonnek az uj kartyak, hanem ket evente, sot... Igy En nem varok mast, csak a teljesitmenye a kartyaknak legyen aranyban az eltelt/elkovetkezo "varakozasi" idovel.

[ Szerkesztve ]

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#17040) Abu85 válasza b. (#17038) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez sugárkövetés nélkül is lehet realitás. Ha egy leképező texel shadinget használ, akkor a shading függetleníthető a raszterizálástól. Innentől kezdve annyi GPU-ra osztod el ezt a munkát, amennyire akarod. ;)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#17041) keIdor válasza b. (#17036) üzenetére


keIdor
titán

No igen, (G80) 8800 GTX féle ugrást vár, olyan soha többé nem lesz, magának a gyártónak sem éri meg.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#17042) VTom válasza keIdor (#17033) üzenetére


VTom
veterán

kiveszik a Tensor Core-okat, meg az FP64-et. meg írnak rá drivert. :K

Én is erre tippelek erőviszonyok szempontjából, ez a jól bevált recept.
Viszont én attól tartok, hogy a csíkszél váltás miatt idén egy Pascal refresh fog jönni Turing néven, és a következő generáció 7nm-re jön, az AMD lépesétől függően.
Sajnos a jelenlegi helyzetben ezt a forgatókönyvet is el tudom képzelni, mert nV megteheti.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#17043) keIdor válasza VTom (#17042) üzenetére


keIdor
titán

Az a baj, hogy sajnos nem tudjuk a Titan V-hez mennyire "írtak" drivert. Maga az architektúra inkább már DX12, Vulkan irányba ment el, meglátjuk, itt is kell kijöjjön az előnye Pascalhoz képest.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#17044) Jack@l válasza VTom (#17042) üzenetére


Jack@l
veterán

Tensore core csak egy elnevezés, azt jelenti hogy az fp32-es magok 4x olyan gyorsan hajtják végre a 8 bites számolást. Ha ki is veszik nem azért lesz hogy nyerjenek 1 darab transzisztort is, hanem hogy vegyél pro kártyát AI-ra. FP64 meg nyilván meg lesz nyirbálva szintén.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#17045) szmörlock007 válasza b. (#17035) üzenetére


szmörlock007
aktív tag

Üdv :)

Véleményem szerint először a tesla (esetleg a 2019-es Gtc-n? ) kapja meg a 7 nm-t. Egyrészt most ez élvezi a prioritást, másrészt oda érkezik konkurenciaként a 7nm vega. A navi még odébb lesz így Geforce-nál ráérnek. Továbbá a Tesla-nál nem baj annyira ha eleinte nem a legjobb a kihozatal mert 8000$-10 000$ körül vannak a hardverek.

(#17046) gbors válasza keIdor (#17041) üzenetére


gbors
nagyúr

Pedig volt azóta egyszer, a Kepler még nagyobb ugrás volt. Az más kérdés, hogy ebből nem a vásárlók profitáltak, hanem az nVidia...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#17047) Abu85 válasza Jack@l (#17044) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezek valójában 8 bites integer ALU-k a legkisebb egység szintjén, de mátrixba vannak rendezve. Ha kiveszik, akkor természetesen az összes ALU tranzisztorköltségét megspórolják. A tensor elnevezés a többdimenzionális tömbökből jön.

(#17043) Keldor papa: Annyira, mint a többire. Az explicit API-k azért eléggé leegyszerűsítették ezt a részt. Még ha az NV nem is dolgozik teljesen univerzális réteggel, API szinten csak egy absztrakció van az összes hardverre, és efölött vannak a kliens oldali különbségek, amelyeket külön lekezelnek hardverenként, ideértve a shader fordítót is. Amúgy a Vulkan és a DX12 implementáció hardverhez közeli absztrakciós szintjénél abszolút kezelhető egy felülettel a Maxwell-Pascal-Volta. Nem különbözik az architektúra annyira, hogy ebbe bele kelljen nyúlni. A Kepler és a Fermi igen, de ezekre már nem igazán koncentrálnak.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#17048) core i7 válasza gbors (#17046) üzenetére


core i7
addikt

Keplerről Maxwellre se volt kis ugrás :D

(#17049) gbors válasza core i7 (#17048) üzenetére


gbors
nagyúr

Kb. így festenek:
G71 -> G80: 90%
G80 -> Tesla: 60%
Tesla -> Fermi: 90%-110% (függően attól, hogy a Fermi korai szerencsétlenkedését hogyan számoljuk)
Fermi -> Kepler: 100%-120% (függően attól, hogy a Fermi korai szerencsétlenkedését hogyan számoljuk))
Kepler -> Maxwell: 60%
Maxwell -> Pascal: 70%

(#17034) hoolla: a felhasználói elvárásokat nyilván nem korlátozzák a technológiai lehetőségek, de ha megnézed a fenti listát, akkor látod, miért túl sok, amit szeretnél.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#17050) core i7 válasza gbors (#17049) üzenetére


core i7
addikt

Maxwellre csak 60% :Y mintha nagyobb durranás lett volna de lehet inkább csak a fogyasztás miatt
Pascalé viszont inkább az órajelnek tudható be...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.