Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 13:32:02

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) GeryFlash válasza torma1981 (#28987) üzenetére


GeryFlash
veterán

[Division 2-nek mondjuk 14GB-ig elment] , a Shadow of mordor 1080p-n kért 6GB-ot, sajnos arról nem találtam 4k-s vram igényt, de gyanítom az is 12 körül állhatott meg. 2020-2022 között 10B VRAM-mal nem lesz 4k kompatibilis kártya a 3080. 1440p-re meg durva fordulatnak kéne bekövetkeznie hogy a 3070 kevés legyen. nagyon magas FPS-nél meg szerintem már a procin fog múlni, szóval az megint nem érv. Nem tudom kinek lesz gyártva így a 3080.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#29002) b. válasza GeryFlash (#29001) üzenetére


b.
félisten

azért várjuk meg ezt az Nvcache dolgot amit pletykálnak. Állítólag 20-40 % Vramot takarít meg a tensor magok segítségével.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#29003) arn válasza arn (#28999) üzenetére


arn
félisten

Jah varjunk... Ez a gpu nyakja lesz, de ezen is alternativ csati? Juhe... De a nyak alakja tobb mint valoszinu.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#29004) GeryFlash válasza b. (#29002) üzenetére


GeryFlash
veterán

20-40% :DDD :DDD Jó várjuk meg!

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#29005) keIdor válasza b. (#29000) üzenetére


keIdor
titán

Csak egy tippem, abból gondolom, hogy 1660 Ti-t is cserélték Superre, és nem 1660 Ti Super lett a neve.

780 Ti előtt sem volt Ti, egészen a Ti4600 óta. Folyton változtatgat mindkét gyártó ha megnèzed, az AMD sokkal sűrűbben teszi.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#29006) keIdor válasza GeryFlash (#29001) üzenetére


keIdor
titán

Nekem. :) Engem érdekel így is. Ha kevés lesz, majd lecserélem.
Már nagyon cserélném a Pascalt, mert vágyom valami újdonságra így 3 esztendő után.

Az 1400€ meg sok lesz a 3090-ért. Legyen akármilyen, egyszerűen az ingerküszöböt fényévekkel túllövi az ár...
Úgy, hogy lehet jövőre lesz attól is jobb, mondjuk 3090 Super, unlockolt GA102-vel, ki tudja. Zavarna. Túl sok már... főleg, hogy a PS5-re is költeni "kell" év végén. :DDD

Marad a 3080, ha netán lenne 20GB custom, akkor azt vennék, de szerintem azt tartogatják egy darabig... :(

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#29007) sittes79


sittes79
addikt

Na itt vagyok, kérdés 3090 elporog meg 650w táppal vagy felejtős :) :F

(#29008) arn válasza sittes79 (#29007) üzenetére


arn
félisten

850wot ajanlanak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#29009) Piistii válasza arn (#29008) üzenetére


Piistii
tag

3070-ről már írtak valamit milyen tápot ajánlanak ?

(#29010) arn válasza Piistii (#29009) üzenetére


arn
félisten

Szvsz semmi konkret nincs rola, csak talalgatas :) meg kell varni az elso kartyakat, aztan okosabbak leszunk.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#29011) sittes79 válasza arn (#29008) üzenetére


sittes79
addikt

Bakker durva már alig várom kell az fps a 360hz monitor hoz :))

(#29012) GeryFlash válasza keIdor (#29006) üzenetére


GeryFlash
veterán

De nem értem, ha nem 4K-ban játszanál mi indokolja nálad a 3070-nel szemben a 3080-at?

sittes79: 850 wattot javasolnak, de ezek mindig rohadtul túllőtt értékek, ha nem vmi szutyok tápod van akkor elég lesz simán a r5 3600-asod mellé. VGA nélkül az egész rendszered megáll kb 200 wattnál.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#29013) do3om válasza keIdor (#29005) üzenetére


do3om
addikt

GF3 is volt. Nekem egy Leadtech GF3Ti 200 volt, jó sok tuningal azt hiszem Ti 500 felett.
GF2 is volt.... Régi név a Ti. Mondhatni GeForce tartozéka.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#29014) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Alphacool kesz van a blockokkal, mehet a vizes moka :)

...

(#29015) nubreed válasza b. (#29000) üzenetére


nubreed
veterán

Nekem jobban tetszik a Super. :) Dehát izlések és pofonok. De nem a név a lényeg, hanem hogy gyorsak legyenek az új kártyák olcsón. :D

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#29016) arn válasza GeryFlash (#29012) üzenetére


arn
félisten

Szvsz annyira a szutyok tap kategora mar nem letezik, mint a 2000es evek elejen...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#29017) keIdor válasza GeryFlash (#29012) üzenetére


keIdor
titán

Nálam van a lélektani határ (900-1000€) és abból ami kijön, mindig így vettem VGA-t.
Soha nem is volt xx70-em, mindig is xx80 / Ti kijött ennyiből, a Turing-ig.

A 2080Ti-től én gyorsabbat akarok, mert vehettem volna azt is, ha nagyon akartam volna, tudtam volna "kukázni" 1100€ körül már fél éve is, én nem is nézegetem a 3070-et.

Szerk.: Továbbá, akit zavar a 10GB a 3080-on, azt a 3070-en a 8GB nem fogja? Hisz az még kevesebb. :DDD Ha lesz 20GB az előbbin, nekem is az kell. Várjuk meg a szeptembert.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#29018) Devid_81 válasza keIdor (#29017) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Lehet, hogy lesz olyan textura tomorites az nVidianal, hogy vigan eleg lesz az a 10GB amugy :K
nVidia mindig is szeretett mostansag a minimum szintig lemenni a memoria meretekkel, viszont nem igen volt egyik kartyajukkal sem baj eletciklusa alatt. :N
Oke talan az RTX2060/6GB, viszont az a kartya meg erosen FHD-ra keszult.
Mindenesetre biztos, hogy minel tobb a vram annal jobb lehetne elmeletben :B

...

(#29019) nubreed


nubreed
veterán

Az új dizájn pont CPU -ra fújja rá majd a távozó meleg levegőt.

forrás: [link]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#29020) Locutus válasza nubreed (#29019) üzenetére


Locutus
veterán

Az eddigi 2-3 ventis dizájnok is a házon belül csapták szét csak a meleget.
Hogy ez jobb vagy rosszabb lesz most, az csak nézőpont kérdése.
Talán maga alá pl az ssd-re nem fűt annyit majd, cserébe a cpu környékén úgyis van elég venti, ami kihordja.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#29021) nubreed válasza Locutus (#29020) üzenetére


nubreed
veterán

Mondjuk nekem az SSD -k nem a gépház látható felén vannak, hanem az alaplap mögött, erre a célra kialakított helyen.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#29022) Locutus válasza nubreed (#29021) üzenetére


Locutus
veterán

Az alaplap mögött van neked az m.2 slot? Az érdekes. Olyat csak némely ITX-en láttam eddig.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#29023) nubreed válasza Locutus (#29022) üzenetére


nubreed
veterán

Ki mondta, hogy m.2? :) Ezek SATA-S SSD-k.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#29024) Locutus válasza nubreed (#29023) üzenetére


Locutus
veterán

Akkor nem értem hogy jött a kérdésed az én hozzászólásomhoz. Nyilván az m.2-ről van szó, ha egyszer az a téma, hogy ráfűt a GPU az alaplapon.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#29025) proci985 válasza keIdor (#29005) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ja, az konkretan ott idiotizmus volt, hogy

1660 < 1660 ti < 1660 super
2080 < 2080 super < 2080 ti

ne magatokbol induljatok ki, ez igy siman megteveszto volt, persze idegesek voltak a partnerek. aztan meg az is stimmelt, hogy az 1660S olcsobb volt az 1660TInel mert ujabb, ahogy a 2080S is olcsobb es ujabb volt a 2080TInel. meg lassabb.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#29026) nubreed válasza Locutus (#29024) üzenetére


nubreed
veterán

Akkor közvetlenül sehogy. :) Mea culpa. Igazából arra gondoltam, hogy vannak olyan gépházak ahol az (SATA-s) SSD a táp takaró elemre lehet felszerelni, és melegebb gépházban nyilván ezek is melegednek jobban.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#29027) proci985 válasza nubreed (#29019) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ez mindig is pontosan igy volt am a blowerek kivetelevel.

vizhutesnek ez a nagy elonye, ott legalabb eselye van a CPUnak friss levegot szivnia.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#29028) KillerKollar válasza Abu85 (#28888) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Ha van rá egy kis időd, erre a videóra tudnál reagálni? Röviden annyi, hogy emberünk a HWinfo nevű programot használja, amelynek a GPU szenzorai között van egy ilyen, hogy "Bus load". Ez elvileg azt méri, hogy hány százalékban terheli a kártya a PCIe bus-t. Amikor a 3D Mark direkt PCIe bus-t terhelő benchmarkját futtatta, akkor 90% körüli terhelést mért, tehát elvileg nem működik olyan rosszul. Viszont amikor játékokat tesztelt (F1 2020, Red Dead Redemption 2), akkor a bus csak 10-15%(!!!)-ban volt használva. Egy 2080 Superrel tesztelte. Tehát elvileg még a PCIe 3.0 x4 sávszéljét sem használta volna ki teljesen, mi lehet ennek az oka? Megbízhatatlan adatokat közöl ez a program? Esetleg nem is egészen azt jelenti a Bus Load?

(#29029) Abu85 válasza KillerKollar (#29028) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez bonyolultabb annál, hogy százalékos loadokat mérjen. Ha pusztán a teljesítményből indulunk ki, akkor egy x16-os PCI Express 3.0 16 GB/s-ot tud, tehát mondjuk egy 100 MB-nyi tartalmat azért relatíve gyorsan át tudsz vinni. A programokban azonban kisebb adatokért megy a buszon keresztül a CPU vagy a GPU, és így a terhelés picike lesz, de amíg az adatot megszerzed az lehet, hogy a buszt csak kicsit terheli meg, az adatelérés és az adatmásolás késleltetése viszont ölég nagy lesz. :)

Ezért jelent bizonyos játékoknál az x16-os PCI Express 4.0 "csak" 3-6% előnyt, mert sebességben ugyan dupla olyan gyors a busz, és az adatokat valóban átmásolja kétszer gyorsabban, viszont az adatelérés késleltetését ugyanúgy benyeli, tehát a dupla olyan gyors adatmásolás nem tud csak minimálisan látszódni.

A 3DMark speciális tesztjében ez azért van másképp, mert ott szándékosan arra mennek rá, hogy nagy adatmennyiséget küldjenek át a buszon, és úgy persze, hogy nagy az előny, hiszen a feldolgozás nagy része annyiból áll, hogy a számítás kezdetén adatmásolás történik, majd utána jön a képszámítás, de a játékokban ez egyáltalán nem jellemző. Azért az iszonyatosan nagy marhaság, hogy egy kijelölt adatmennyiséget fixen átmásolj mindig a rendszermemóriából a VRAM-ba, miközben az adat jó részét nem is fogod használni. Ezzel csak sebességet buknál egy játékban. Szintetikus tesztnél persze elmegy, de ettől az egész koncepció hülyeség marad.

Ha mondjuk 80%-os avg. loadot mutatna egy játék, akkor egyrészt még x16-os PCI Express 4.0-n is rohadt lassú lenne a feldolgozás (szó szerint alig futna egy komplexebb program, a GPU/CPU az idő nagy részében csak malmozna), másrészt a PCI Express 4.0 sebességelőnye közel 65-70% lenne a 3.0-hoz képest, de ez kb. egy komplex játéknál annyit jelentene, hogy 4 helyett 6-7 fps-sel megy majd. Emiatt olyan nem igazán lesz, amit a 3DMark saját szintetikus tesztje bemutat (azért olyan szimpla a teszt, hogy az adatmásolás mellett könnyen ki lehessen számolni).
Mivel a PCI Express 4.0 késleltetése is ugyanakkora, kis adatmennyiségeken túl nem igazán tudod megterhelni, mert túl sok teljesítményt buksz, de kis adatmenyiségekre szuper, és ez össze tud hozni neki akár 10%-ot is a 3.0-hoz képest, de ennél többet nem igazán, mert az már igen negatívan érintené a játék alapvető működését, és onnantól kezdve az fps inkább csak csökkenne a túl sokszor benyelt késleltetéstől, még ha a busz load nőne is.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#29030) KillerKollar válasza Abu85 (#29029) üzenetére


KillerKollar
senior tag

:R

Szóval akkor legrosszabb esetben 10% lehet a teljesítmény lehet a bukta ha 3.0-át használsz 4.0 helyett, de inkább 3-6%-os különbség lesz a jellemző.
Az még nem olyan súlyos, a 10% azért már elég necces, elvégre ha megveszel egy kártyát, akkor azt a plusz 10%-ot is kifizeted, high-end kártyáknál pedig minden extra framerate-nek keményen megkérik az árát.

(#29031) Dyingsoul válasza keIdor (#29017) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Na ez az 1000 Eurós határ marha jó ötlet, pont ezen gondolkoztam én is, hogy tök szar azon gondolkodni, hogy 1080 Ti-m van és nem tudok 80Ti-re váltani mert bár kitelne de marhára sajnálom rá a pénzt mert nem is ér annyit amennyit most elkérnek a 80Ti-k ért. De ez tényleg jól hangzik, hogy az ember lőjjön be magának egy értékhatárt és ami abból kijön legyen boldog azzal! :))

Viszont a 10 Gb VRAM-mal nekem is bajom van... Most 11 van a 1080 Ti-mben. Persze, az az 1 GB VRAM nem oszt nem szorozt. De 4 év után mégis vissza kell lépni ha picit is azért az nem esik jól félek 1000 Eurós összeg esetén... Kicsit szar érzés. Én nem bánnám ha a 3080 alapból 20 GB VRAM-mal jönne. A 3090 előnye kijöhet azzala +4GB VRAM-mal is hiszen ott van még mellette a coproci és a több CUDA mag, a chipek válogatásáról nem is beszélve.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#29032) Dyingsoul válasza nubreed (#29019) üzenetére


Dyingsoul
veterán

CPU lives matter! ;]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#29033) proci985 válasza Dyingsoul (#29031) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

HL:Alyxnal neked birta az ultra texturakat?

mert 8GBvel hajlamos megreccenni ugy is, hogy egyebkent szepen fut.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#29034) Dyingsoul válasza proci985 (#29033) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Hát a fene tudja, én már azt sem tudom, hogy ultra-n játszottam vagy high-on de SS-t azt tekertem rá mert a CV1-nek nem az igazi a felbontása. Az tuti, hogy fix 90 fps-re állítottam be és a fekete az kukksötét volt, mint mikor becsukod a szemed. :D

A 8GB most hogy jön ide? 3070-et semmiképp nem vennék. Vagy 3080 (Vagy Ti ha lesz) vagy 90 vagy konzol. Keglátjuk mi jön ki 1000 Eur-ból. Vagy mi nem... :DDD
Vagy az 5700XT-det hoztad fel példának? Hát nem tudom.. Biztos vagy benne, hogy a VRAM telítődött meg és azért reccen meg? Szerintem ott a GPU powa is kevés.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#29035) keIdor válasza Dyingsoul (#29031) üzenetére


keIdor
titán

Viszont a sávszélesség magasabb lesz. 520GB/s-ről ugrunk közel 800-900 közé. A 3090-nél az 1TB/s-et is írták már.
Tehát van fejlődés, csak a tárhely nem nőtt.
A 20GB variáns meg gondolom nem 800€ lesz, ha lesz.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#29036) proci985 válasza Dyingsoul (#29034) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

10GBs kartya nem volt. tehat ha nalad nem receg, akkor 11GB eleg, 8GB az 5700XTvel nem.

5700XTvel megvolt a 90fps, viszont hajlamos volt megreccenni es miutan lejjebb huztam a (kizarolag) a texturat megjavult. viszont ahogy nezem amikor probaltam az AMD drivere rosszabbul teljesitett. 5700xt olyan 10%al marad el mostanaban az 1080TItol, ami modernebb cimeknel mar X fele kozelit. nalam meg eleve vizen van a kartya ami segit kiegyensulyozni.

aztan emlekszem en is inkabb elmentem SSAA fele a beallitasokkal. es igen, tenyleg sotet volt :DDD.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#29037) MPowerPH válasza keIdor (#29017) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az a baj, hogy kell a VRAM a magas felbontashoz. Ezert nevetek, amikor ragaszkodtok a 32GB system memory -hez(ami gamingre folosleges), mikozben VRAM -bol mar sokkal tobb fogy, es ez az arany csak tolotdni fog. 10GB mar nem eleg, es a 12GB is karcsu. Persze a 24Gb -ty en is tulzasnak tartom, szvsz annyit meg nem tudsz megetetni vele. Arany kozeputat lett volna jo megtalalni, csak ugye itt nem ugy van, hogy akkor X mennyiseg lesz rajta, es kesz, mivel a savszelt is befolyasolja, na meg IC -bol sincs vegtelen meretben.

Don't Tread On Me

(#29038) keIdor válasza MPowerPH (#29037) üzenetére


keIdor
titán

Mondom, hogy én is a 20GB-os 3080-at veszem, HA lesz, ha nem lesz, akkor nincs miről beszélni.

Flight Simulator is simán beránt 20GB rendszermemóriát amúgy. Ne kezdjük ebben a topikban is, én meg nevetek a frekvenciaéhségeden, mintha 720p-ben játszanál, úgy mész utána. Rendben van, hogy CPU oldalról is kell a sávszélesség, csak ott sem a kapacitás kárára.
Túltárgyalt téma... mondom, veszek én 4000MHz-es rendszermemóriát, ha látom, hogy 25%-ot gyorsul minden 1440p és 2160p-ben.
HZD-t azt mondtad megnézed. Bizonyítsd az igazad, mert annyit mondtál két-három hete, hogy töltöd le, azóta se nézted meg? Nem én tudok csinálni 3000 vs 4000 vs 4400 tesztet, hanem te.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#29039) MPowerPH válasza keIdor (#29038) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az a baj, hogy a viragbolti verzio nem jo. :( Megvenni meg nem veszem meg, mert nem jatszanek vele. Hatha dobnak fel javitott kiadast.

Don't Tread On Me

(#29040) keIdor válasza MPowerPH (#29039) üzenetére


keIdor
titán

Rendben. :R

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#29041) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

A 10 és 20 GB-nál arról van szó, hogy ezekre a kártyákra GDDR6X megy, ezekből pedig jelenleg relatíve keveset gyártanak. Tehát a gyártóknak meg lesz engedve a 20 GB-os verzió, de jó eséllyel nem azonnal, mert ott egy VGA-ra mégis 20 darab memória kell, és 10 GB-os szinten ebből a mennyiségből két VGA-t is ellátsz. Emiatt kell finoman bánni a 20 GB-os verzióval. Ki kell számolni, hogy a legyártott lapkák mellé mennyi GDDR6X memória jön, és aszerint belőni, hogy mennyi 10 és mennyi 20 GB-os VGA készüljön.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#29042) MPowerPH válasza Abu85 (#29041) üzenetére


MPowerPH
félisten

Gondolom itt a memoria az erosen dragito tenyezo, es a fogyasztast is megdobja?!

Don't Tread On Me

(#29043) keIdor válasza Abu85 (#29041) üzenetére


keIdor
titán

20x1?
Azt gondolnám, hogy 10x2 felosztás lenne.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#29044) Abu85 válasza MPowerPH (#29042) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Megdobja hát. Kétszer annyi lapka kétszer többet fogyaszt.

(#29043) keIdor: Nincs 2 GB-os stack GDDR6X-ből. Csak 1 GB-osak a memóriák.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#29045) proci985 válasza keIdor (#29038) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

borderlands3nal menet kozben nalam 25-28GB rendszerfoglalasok vannak neha. ok, fut sokminden a hatterben (neha egy VM is), de 16GB memorianal maga a jatek nalam tobbet eszik.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#29046) Fred23 válasza proci985 (#29045) üzenetére


Fred23
nagyúr

Régi, saját.

(Star Citizen 768p-ben is megeszik 22 GB RAM-ot.)

(#29047) nubreed válasza Fred23 (#29046) üzenetére


nubreed
veterán

Na jó, de az még mindig alfa állapotban van.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#29048) MPowerPH válasza Abu85 (#29044) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor ezek szerint a 3090 -en ketoldalt lesznek az IC -k, a 3080 -on pedig csak a GPU oldalan, ugye? Bar ettol meg fura, mert eleg lett volna csak a felet venni a 24GB-nek. Gondolom az NV -nek is nyomos oka volt arra, hogy ne igy tegye. :U

proci985: Nem fogsz lassulast tapasztalni attol, hogy csak 16GB memoriaval gazdalkodhat a game, ebben biztos lehetsz. Ha tobb az elerheto, tobbet vesz el maganak a jatek, de semmi tobb. Annyi helyen raneztek mar erre...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29049) Abu85 válasza MPowerPH (#29048) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Persze, hogy nyomos okuk volt rá. Tudják, hogy az AMD csúcskártyáján minimum 16 GB lesz, és az AMD még mehet 32 GB-ra, ha akar, de úgy néz ki, hogy nem akarnak (legalábbis gaming szinten). Ilyen szempontból a saját csúcsmodelljüket muszáj volt 24 GB-ra lőni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#29050) MPowerPH válasza Abu85 (#29049) üzenetére


MPowerPH
félisten

Marmint arra volt nyomos okuk, hogy a kisebb, szeriaban masodik legerosebb modellre csak 10GB VRAM -ot raktak. Gyenge utalas, hogy aki tenyleg 4k -ban akar jatszani az elkovetkezo 2 evben, az vegye meg a nagyobbat.

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.