Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 13:32:02

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6501) keIdor


keIdor
titán

Guru3D-t olvasva szerintem jók lettek.:)

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6502) Sárpac válasza keIdor (#6501) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ha ugyanolyan fogyi mellett hozta volna a +20+30%-ot akkor azt mondom az nv alkotott, de így, hogy 1,5annyit zabál mint a konkurens nem tartom jónak. Biztos vagyok benne lesz jobb verzió is majd ősz környékén.

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#6503) KillerKollar


KillerKollar
senior tag

Itt van még1: http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=3783

(#6504) Qru válasza keIdor (#6501) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ja-ja most néztem én is pont. Nekem elég lenne egy GTX470 is (1680x1050-en tolom). De azok a gpu hőfokok... :(
Azért szép, hogy a GTX480 COD MW2-ben letolta az 5970-et 5 fps-el 1920x1200-ban.

#nincsbennetarcsi

(#6505) stileboss válasza KillerKollar (#6503) üzenetére


stileboss
csendes tag

Jó a teszt de a hűtés?
Érdekes...

(#6506) Sárpac válasza Qru (#6504) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Igen, kár hogy csak SLI-ben tudja csak megtenni!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#6507) P00By


P00By
nagyúr

Elolvastam pár tesztet. Az történt amire számítottam! :D

(#6508) theartofdota


theartofdota
tag

az nv kiadta a legerösebb 1 gpu-s kártyát. gj

(#6509) tome.jr válasza Gaboman (#6499) üzenetére


tome.jr
addikt

10.3 mellett is leveri az 5870-et.

Nem neked:

Amúgy meg elég súlytalan egy nv topikban az ATI megmondóemberek és az önigazolást kereső 5870 tulajok által kijelenteni hogy nem érdemes megvenni a kártyát. Az itt forumozók többsége úgyis venni fog GTX 470-et GTX 480-at. Csak arra vártak, hogy megjelenjen a kártya és gyorsabb legyen mint a rivális egymagos megoldása. Szóval kár a gőzért.

Meg az is vicces hogy pont core i7 tulajok kampányolnak a magas fogyasztás miatt :W

[ Szerkesztve ]

(#6510) citrom904


citrom904
tag

Egyébként csak azért hoztam fel példának a ref 4850 et ,mert az hogy forró a gpu és hangos is nem mindenkit érdekel ! pl havernak mondtam hogy kicsit hangos ő meg azt mondta hogy nem érdekli,meg ha így is működik akkor mit foglalkozzon a hőfokkal meg garis és ha meghal kicserélik! Tehát ebből kiindulva lehet hogy simán lesznek emberek akik megveszik a kártyát és nem érdekli őket az esetleges 3d -ben hangos hűtés meg hogy sokat eszik,mert akik 100ezer feletti csúcs vga-ban gondolkodnak azoknak úgyis combosabb tápjuk van amin eleve 8+6pines vga csatik vannak!

Lepd meg a májad : Igyál VIZET!!!

(#6511) rup1u5


rup1u5
nagyúr

A 470 elég jónak tűnik teljesítményre, viszont a fogyi-hő siralmas.
Ebből egy javított kiadás vagy egy 475 lesz érdekes.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#6512) citrom904


citrom904
tag

pl az én palit 9800gtx+ karim 2d ben full csendes de ha elkezdek gémelni (pl: Crysis) egyből megjön a hangja pedig nem ref hűtéses hanem egy nagyobb venti van középen ! Ebbe bele kell törődni ,ha hajtod akkor megjön a hangja!!!ennyi Még lehet alakulni fog a dolog mint pl: a 260 esetében ami elég jó vétel lett egy kis idő múlva! Szerintem a 470 nem lesz rossz alternatíva csak kár hogy a magyar piacon tuti nagyobb ár lesz mint a nyugatabbi országokban (ahol persze olcsóbb lesz és 5-ször annyit keresnek :O )

[ Szerkesztve ]

Lepd meg a májad : Igyál VIZET!!!

(#6513) Daczy


Daczy
aktív tag

Az új revízió biztosan jobb lesz. Nyilván kisebb lesz a fogyija, így aktiválhatják mind az 512 cuda magott,talán még magasabb órajelen is. Ha azt nézzük, hogy 448 cc és 480 cc (GTX 470-GXT480) között mekkora a különbség(azonos órajelen) akkor akár az új revízió(GTX 485?) megközelítheti a HD 5970-et is.. ;)
Persze ez csak találgatás :U

[ Szerkesztve ]

(#6514) tome.jr válasza keIdor (#6501) üzenetére


tome.jr
addikt

Olvasd el a többi tesztet is, utána mégjobban fog tetszeni ;]

[ Szerkesztve ]

(#6515) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Már ezek is "kamuznak" mert Dirt2-ben jobb a 480 mint az 5870: [link]

Az viszont magyarázatra szorulna, hogy a felbontás növelésével miért csökken a 480 előnye.
Egy "bika" kártyánál én fordítva gondolnám.

(#6516) Gaboman válasza fsb1000 (#6515) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Miért kamuznak?

tome.jr Jobb,azt senki nem állította hogy nem,én csak azt mondtam hogy a friss driverekkel érdemes nézni a teszteket.

front3r Igazad van,ha megközelítőleg 5970 árkategóriában lesz akkor egyértelmű a választás.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#6517) front3r válasza tome.jr (#6509) üzenetére


front3r
őstag

Persze erősebb az 5870-nél a 480, DE sokkal drágább is, ennyit nem ér az a teljesítmény... így is drága volt 95-ért az 5870.
Azért akarják többen az 5970 ellen mérni a 480-at, mert hasonló árkategóriában van, és Magyarországon az ÁR számít.(kivétel akinek nem)

Lehet Core i7-et használni alacsonyabb fogyasztással is...
Idézném Sárpac aláírását: "Alapfesz alatt a maximumon túl!"

wednesday: Nem néztem, de talán driver, szoftver függő is erősen a dolog, na meg konfig függő is. Na de mi okozhatja ténylegesen a különbséget? Hol van a kutya elásva?

[ Szerkesztve ]

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#6518) wednesday


wednesday
őstag

Egy két teszteredmény nagyon elüt egymástól, pl a Guru3D meg a firingsquad teszt például.
135 vs 93FPS elvileg ugyan azokkal a beállításokkal. A Gurunál jóval erősebbnek tűnik a kártya mint máshol.

(#6519) fsb1000 válasza Ottoka (#6487) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Hát te se leszel népszerű ezzel a véleménnyel....
Amúgy egyetértek.

Gaboman: Figyeld az idézőjeleket! Az ilyesmi átértelmezi a mondat jelentését.
(értsd: szerintem nem kamuznak, de lesz aki erre is azt mondja majd)

[ Szerkesztve ]

(#6520) Daczy válasza Daczy (#6513) üzenetére


Daczy
aktív tag

lejárt a szerk. idő:

ráadásul még a driver is valószínűleg javulni fog

(#6521) citrom904


citrom904
tag

Ja és ha minden igaz akkor mevan az új 1gpu-s király (480gtx)! És az átlagfelhasználók 70%-a nem törődik hőfokokkal meg fogyasztással mert kb azt sem tudja mi van a gépben és soha nem látott még szétszedve számítógépet ,ha valami elromlik beviszi 1 szervízbe és cső! Ez tény!!

Lepd meg a májad : Igyál VIZET!!!

(#6522) ftc


ftc
nagyúr

Árak előrendelésre Szlovákiában:

ZOTAC GeForce GTX470, 1.28GB DDR5 (3348MHz), NVIDIA GeForce GTX470 (607MHz), PCIe x16, SLi, 320bit, 2x DVI, mini HDMI 327,65EUR

ZOTAC GeForce GTX480, 1.53GB DDR5 (3696MHz), NVIDIA GeForce GTX480 (700MHz), PCIe x16, SLi, 384bit, 2x DVI, mini HDMI 468,09EUR

ASUS ENGTX470/2DI, 1.28GB DDR5 (3348MHz), NVIDIA GeForce GTX470 (607MHz), PCIe x16, SLi, 320bit, 2xDVI, mini HDMI 360,42EUR

ASUS ENGTX480/2DI, 1.53GB DDR5 (3696MHz), NVIDIA GeForce GTX480 (700MHz), PCIe x16, SLi, 384bit, 2xDVI, mini HDMI 505,54EUR

MSI 470 351EUR
MSI 480 496EUR

Gainward 470 327,65EUR
Gainward 480 468,09EUR

[link]

(#6523) tome.jr


tome.jr
addikt

Fermi teszt a Gamepodon:

[link]

Nem értem Abu miért nem tüsténkedik úgy mint az 5870/5970 bejelentéskor? PH-n semmi hír :U

front3r: Core i7-et alacsony fogyasztással nem, legfeljebb ahogy írod is alacsonyabb fogyasztással lehet használni. TDP 130 wattos cuccról beszélünk.

[ Szerkesztve ]

(#6524) citrom904


citrom904
tag

Ez azért van mert hétvége van és a ph-nem dolgoznak hétvégén :D

Lepd meg a májad : Igyál VIZET!!!

(#6525) Daczy válasza ftc (#6522) üzenetére


Daczy
aktív tag

a Zotac nem is olyan vészes :U

(#6526) nkmedve válasza tome.jr (#6509) üzenetére


nkmedve
őstag

Persze fanboyok megveszik, az egyértelmű, annyira azért nem lett rossz egyik sem. Viszont én aki éppen egy 5850-GTX470 szintű kártyát keresek és nem különösebben érdekel a gyártó neve a kártyán, én egyértelműen az 5850-et venném és csakis fogyasztás, hőmérséklet, zaj szempontok miatt. Ezen nem változtatna az sem, ha az 470 egy fokkal olcsóbb lenne mint az 5850. A teljesitményéhez képest rengeteget zabál, ez tény.
Tudom hogy itt mindenki állandóan füldugóval ül a gép előtt, és az az 80-100 W plusz meg sem kottyan, de nálam ezek a szempontok is nagyon fontosak. Persze én csak egy példa vagyok, lehet nem ez az általános nézet.

[ Szerkesztve ]

(#6527) fsb1000 válasza azoli09 (#6496) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"de akkor is életképtelen ez a fermi így ebe a formába"

ja... 0 db eladással én is leírnám ezt a terméket. Születési agónia.

Teljesen más dimenziókban gondolkozol, mint aki TOP VGA-kat vásáról.
Nem az elsődleges szempontok között van a zöldség, azaz a fogyasztás és a zaj.
A KRAFT számít. (amiből lehetne több 480-ban!!)
És ahogy nézem az SLI/CFX gondoktól sem riadnak vissza.

Én nem vagyok gámer, kicst józanabbul gondolkodom beruházásilag, de azt hiszem értem mindkét tábor gondolatmenetét.
Úgy tünik általában az sír a fogyasztás miatt, akinek nem volt és nem is lesz TOP VGA-ja
BOCS!!!!

(#6528) citrom904


citrom904
tag

Persze aki kicsit jobban beleássa magát a számítástechnika világába az figyelembe veszi az ár fogyasztás melegedés teljesítmény dolgokat ,de egy átlagos felhasználó(akinek van 1 kis pénze) bemegy a boltba és azt mondja hogy : ennyi pénzem van és állítsanak össze valamit érte ! Aztán hazaviszi bekapcsolja aztán rákattint a játékok ikonjára és játszik utánna meg kikapcsolja és kb ennyiben ki is merül a számítógéphasználat!

Lepd meg a májad : Igyál VIZET!!!

(#6529) citrom904


citrom904
tag

Nem érdekli mennyit eszik csak,hogy mennyen a game és ennyi ! Ismerek konkrét embereket akik ilyenek!

Lepd meg a májad : Igyál VIZET!!!

(#6530) subaruwrc válasza ftc (#6522) üzenetére


subaruwrc
félisten

ASUS ENGTX480/2DI, 1.53GB DDR5 (3696MHz), NVIDIA GeForce GTX480 (700MHz), PCIe x16, SLi, 384bit, 2xDVI, mini HDMI 505,54EUR :DDD

(#6531) citrom904


citrom904
tag

fsb1000 -nek van igaza ! Akik megtehetik hogy csak vga-ra 100ezer felett adjanak ki és nem értenek annyira hozzá azok nem foglalkoznak fogyasztással csak azzal hogy bika legyen és ha kevés a táp vesznek hozzá azt is! Én nem vagyok ilyen mert nem vagyok lóvés többek között ezért is nézegetem mit érdemes venni ,de ha teli lennék dellával leszarnám magasról ,hogy milyen tulajdonságai vannak csak megvenném azt ami a legerősebb és cső!

Lepd meg a májad : Igyál VIZET!!!

(#6532) Gaboman válasza fsb1000 (#6519) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Oks,nem figyeltem! :B

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#6533) Alpachino válasza tome.jr (#6523) üzenetére


Alpachino
veterán

Mondjuk ez nekem is feltünt, hogy Abu, mint ATI tulajok "védőszentje", :D most miért nem ír ? Pedig kíváncsiak lennénk a hozzáértő elemzéseire :K

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#6534) Qru válasza Sárpac (#6506) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mert? Nem is igazságos 2gpu-s kártyát 1 gpu-s-hoz hasonlítani. :N

#nincsbennetarcsi

(#6535) gV válasza tome.jr (#6523) üzenetére


gV
őstag

1. van 95W-os Core i7
2. ha mellé teszed a teljesítményét máris nem fogyaszt sokat [link] (a 130W-os sem)
3. Core i7-em van és nem kapányoltam a fermi magas fogyija ellen (tehár jobb lenne nevükön nevezni akik ezt teszik mint általánosítani)

(#6536) DeckardCain válasza nkmedve (#6526) üzenetére


DeckardCain
senior tag

+1.. Nem vagy egyedül.

Evga Hydro Copper

6529: Olyanokkal nem akarsz ismerkedni aki, nem 3 percen belül ír 2 hozzászolást? :U

(#6537) RI/OS válasza subaruwrc (#6530) üzenetére


RI/OS
őstag

Hát ez sem lesz itt 115k :D inkább 135 :D

6534: feltéve, ha az ára nem lesz annyi, mint a 2 gpu-s kártya.

[ Szerkesztve ]

(#6538) nkmedve válasza fsb1000 (#6527) üzenetére


nkmedve
őstag

Szerintem azért nem ilyen egyértelmű a helyzet a High End-ben sem. Azt elhiszem hogy a villanyszámla sokakat nem érdekel, de a hang és a házon belüli hőmérséklet nem a környezetnek árt hanem a júzernek rossz.
Aki kicsit is elgondolkozik vásárlás előtt az nem fog egy kis plusz teljesitményért bevállalni kétszeres zajszintet. Egy ilyen kártyát még vizzel sem biztos hogy megfelelően lehet hűteni, főleg SLI-ben (az lenne igazi High-End ugyebár, nem egy darab 480). Persze aki nem ért hozzá vagy már eleve hallássérült az megveszi, de itt mi most PH-n vagyunk, ne a hozzá nem értő gamert vegyük alapul aki életében nem olvasott egy tesztet sem.

(#6539) Ottoka válasza DeckardCain (#6536) üzenetére


Ottoka
őstag

Pont ezt néztem én is gtx 480 vízzel. :C

#6524 Citrom904: amikor pörgött a radeonoknál a szürke halál abu hétvégén is nonstop volt hogy védje a mundér becsületét....

[ Szerkesztve ]

Mezőhegyes

(#6540) tome.jr válasza citrom904 (#6531) üzenetére


tome.jr
addikt

Akik 100k fölötti VGA-t vesznek azok alapból sz@rnak a fogyasztásra. Aki spórolni akar az vesz egy középkategóriás jó ár/teljesítményű VGA-t és nem a 100k fölötti szegmensben nézelődik.

Egyébként meg 100 watt többletfogyasztás óránként kb 4,- Ft többletköltséget okoz.

(#6541) azoli09 válasza fsb1000 (#6527) üzenetére


azoli09
tag

Hm ne mond már hogy aki saját maga fizeti a vilanyt vizet stb anak nem számít menyit eszik,a másik meg vehetném a csúcs kártyát is de minek ?nem fogok azért monitort tápot cserélni ,aki nem látja be hogy a mai világba nincs helye ilyen áram zabáló holmiknak az beteg , persze akik lopják a pénzt azoknak mindegy ,itt ph mindenki teli van pénzel ,vagy én vagyok csak csóró ,a másik gondolkodtam hogy nyáron veszek egy fermit de eböl a verzióból csak a bolondok vesznek ,már bocs de ez a igazság ,én inkább meg várom következő verziót az biztos jobban sikerül :)

(#6542) ffodi


ffodi
veterán

Elnézve a teszteket, azt kell hogy mondjam, nem sikerültek rosszul ezek az új nvidia vgak. Ha ez most újdonság lenne, azt mondanám hűűha, nem rossz. Viszont vannak tények, amikkel mindenki tisztában van. Több mint fél év kellett mire megjelentek a radeonok után, így is +~150W-al többet fogyaszt a gtx480 mint egy 5870, melegszik mint az állat, és mire ideér kis hazánkba lesz kb 130-140k az ára. Biztos vagyok benne, hogy sokan megveszik majd, mert elvégre nem egy rossz kártya, és a tesztek alapján egész jól tuningolható, szóval van benne tartalék, és sok helyen veri az 5870-et, főleg Unigine Heaven-ben(mondjuk azt ne felejtsük el, ha a radeonon bekapcsoljuk a replicationt akkor +10%, és így mindjárt kisebb az előny).

Másrészt nagy előnye, csak ott van a geforce-oknak ami Nvidia sponzorált játék. :U
Illetve az is érdekes, hogy a külföldi tesztek között néhol elég nagy eltérések vannak. Kiváncsi leszek majd a PH-s tesztre. :))

tome.jr:

Itt elsősorban nem azzal van a baj, hogy sokat fogyaszt a gtx, hanem azzal, hogy a Redeonhoz képest fogyaszt sokat. És ha valaki józan ésszel mérlegeli a helyzetet, akkor inkább vesz egy vga-t ami ugyan kb 10%-al lassab, de majd' fele annyit fogyaszt, és 30-40k-val olcsóbb. Tudom vannak elvetemült Blood Steve-ek akik mindenbe belesz@rnak, és annyi pénzük van mint a szemét, nekik nem számit. De én jelen pillanatban nem cserélném le az 5870-emet egy GTX-re. :N

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#6543) Sárpac válasza Qru (#6534) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Jah csak egyik 600watt másik 300w az se mindegy és hoz a 480gtx +5fpst cserébe!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#6544) Bici válasza Qru (#6534) üzenetére


Bici
félisten

Miért ne lenne az? Két kis GPU egy nagy ellen... :U
Az AMD valószínűleg hamarosan bevezeti az MCM felépítést, aminél egy felső kategóriás kártyán akár 4-5 kis GPU is lehet. Akkor ezt is majd 4-5 csúcs-nV karihoz kell majd hasonlítani? :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6545) citrom904


citrom904
tag

Én is csóró vagyok :Y

Lepd meg a májad : Igyál VIZET!!!

(#6546) tome.jr válasza gV (#6535) üzenetére


tome.jr
addikt

Aki akar az magára ismer. Ha nem kampányoltál akkor nem értem minek duzzogsz, nem lettél megszólítva. Ha meg másnak nem tetszik amit írtam az majd bejelentkezik. Nekem is van core i7 rendszerem nyugi.

(#6547) azoli09 válasza Sárpac (#6543) üzenetére


azoli09
tag

Ja ez meg a másik de ezeket ugy néz ki sokan nem veszik figyelembe :)

(#6548) citrom904


citrom904
tag

Remélem lesz majd egy olyan helyzet is mint annó a 8800gt-nél! Jon egy bika köépkategóriás kártya emberi áron és akkor lecserélem a 9800gtx+ Addig meg elég még metró alatt is !!!(persze kompromissziumokkal)

Lepd meg a májad : Igyál VIZET!!!

(#6549) RI/OS válasza ffodi (#6542) üzenetére


RI/OS
őstag

Azért ne felejtsd el, hogy stock órajelen 95fok játék alatt.
Szóval a tuninghoz vagy víz kell, vagy olyan lesz annak az ipari ventinek a hangja, hogy beomlik a fal.

(#6550) partyphoto válasza nkmedve (#6526) üzenetére


partyphoto
tag

nem vagy egyedül a zaj/ fogyasztás témakörben! :K
5850-et (fél év múlva - amikor veszek apróban) nagyon korrekt áron jéghidegen lehet üzemeltetni - nem egy elhanyagolható szempont :C

Scythe Fan, Noctua Fan

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.