Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 13:32:02

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) biggamer válasza Laraxior (#1000) üzenetére


biggamer
veterán

És most mi is a problémád ??? :F :F :F

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1002) Laraxior válasza biggamer (#1001) üzenetére


Laraxior
titán

valamit irnom kellett hogy enyém legyen az #1000. :DDD :P :DD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1003) Bici válasza Laraxior (#1002) üzenetére


Bici
félisten

De kis buta vagy, ez egy informatikai fórum. Itt az 1024 a kerek szám. :DDD

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1004) Crytek


Crytek
veterán

Ennyit várni már na egy új vga szériára:(

Next PC Upgrade: 2022

(#1005) Bici válasza Crytek (#1004) üzenetére


Bici
félisten

Ha annyira jó lesz (akár GPU, akár GPGPU felhasználást tekintve), akkor megéri várni.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1006) Abu85 válasza Bici (#1005) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Én várni fogok a cuccra ... :U

Közben azért veszek egy DX11-es Radeon-t. :DDD

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1007) Crytek válasza Bici (#1005) üzenetére


Crytek
veterán

De mire ez kijön addig ati már beteliti a piacot.De legalább mire kijön Nv és esetleg gyengébb lesz mint az ati akkor már olcsobban lehet kapni majd atit.Valahol ez jó is hogy később jön.

Next PC Upgrade: 2022

(#1008) Bici válasza Abu85 (#1006) üzenetére


Bici
félisten

Én pedig megvárom, hogy a dx11-es Radeonok lejjebb nyomják a mostani karik árát, és később ruházok be dx11-re. :P Úgysincs most pénzem új OS-re, és amúgysem akarom még leváltani a jó öreg XP-t... pláne nem pénzért. ;]

Crytek: Én nem tudom, hogy milyen lesz az új nV kari, de nem vagyok róla meggyőződve, hogy pont egy nV ne tudna dobni valami értelmeset ennyi idő után. Kérdés, hogy akarnak-e.
Az viszont nagyon valószínű, hogy a Mental Ray GPU-gyorsításos verziója CUDA támogatást fog igényelni. Pont, amikor az újabb Radeon driverek végre jól működnek 3dsMAX alatt, jön valami, ami miatt megint nV-t kell vennem. :O

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1009) Crytek válasza Bici (#1008) üzenetére


Crytek
veterán

PhysX miatt nvidia felé húz a szívem mert 8800GT-vel HIGH PhysX mellett akad nagyon az új Batman game!

Next PC Upgrade: 2022

(#1010) zuchy válasza Crytek (#1009) üzenetére


zuchy
őstag

A PhysiX előbb utóbb nyílt szabvány lesz, el fog halni, ha megtartja az Nv zárt szabványnak.
Még valamit erőlködnek vele, de előbb utóbb nylíttá teszik, nem fogják veszni a belefeccőlt pénzüket és akkor már ATi-n is menni fog a PhysX.

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#1011) Crytek válasza zuchy (#1010) üzenetére


Crytek
veterán

De ez mikor fog megtörténni nem 1 éven belül szerintem:(

LOL most nézem van GTX 275 49-51 ezer ft között is már!!!!! Lehet átmenetileg kéne venni.

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#1012) Bici válasza Crytek (#1009) üzenetére


Bici
félisten

Hát, a betmen engem nem győzött meg. :N

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1013) Med1on válasza Crytek (#1009) üzenetére


Med1on
aktív tag

FPS számokba kifejezve nagyjából mennyit jelent a nagyon akad?

Bici:
Batman ingame

Nem rossz ez :DD

[ Szerkesztve ]

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#1014) Crytek válasza Med1on (#1013) üzenetére


Crytek
veterán

Nem ment a fraps közben de erőteljesen 15 alatt volt érzésem szerint.

Next PC Upgrade: 2022

(#1015) Med1on válasza Crytek (#1014) üzenetére


Med1on
aktív tag

Akkor oda úgy tűnik egy igazi nagyvad kell(ene) egy GTX 275 körüli teljesítményű kártya. :O

Nem írtad még a felbontást de gondolom nem Full HD volt. :)

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#1016) Crytek válasza Med1on (#1015) üzenetére


Crytek
veterán

1280*1024 minden maxon 16xQ élsimitás.De itt legalább már "látványos" a PhysX nem ugy mint máshol.

Next PC Upgrade: 2022

(#1017) lenox válasza Abu85 (#998) üzenetére


lenox
veterán

A Larrabee ugyanugy nagy vektorokkal dolgozik, mint pl. a gt200. Stream proci amugy, nem shader, es csodalkoznek, ha nem ez, marmint a nagyon sok parhuzamos szamoloegyseg lenne a helyes irany, legalabbis erdekes, hogy mind ezt csinaljak. A gt200 ugye 30x8=240-et tud egyszerre, a Larrabee verziotol fuggoen 128-1024-et (bar en meg csak 96-ossal talalkoztam, de ez egy masik tortenet), 6 ev mulva 5000 az nem tunik annyira elrugaszkodott mondasnak.

(#1018) hugo chávez válasza lenox (#1017) üzenetére


hugo chávez
aktív tag

Én még csak 48-al larrabeenél, de lehet, hogy csak sok volt a hp így péntek este. :DDD

"sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

(#1019) hugo chávez válasza hugo chávez (#1018) üzenetére


hugo chávez
aktív tag

Vagy szombaton, vagy mi.

"sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

(#1020) Abu85 válasza zuchy (#1010) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Szerintem a PhysX-et már sohasem nyitják meg. A konzolon, ha nem is nyíltan, de megbukott a rendszer a Havokkal szemben. Gyakorlatilag ingyenes árával sem nagyon kell a nagyobb fejlesztőknek, akik kellő anyagi háttér mellett képesek saját motort írna, vagy beruházni a Havokba.
A PC vonalon pedig fel kell készülni az Intel és az AMD platform terveire. Vélhetőleg a PhysX-szel akarják az NV-nél megoldani az olcsó grafkarik piacát. Mivel 2011-től eleve lesz a CPU-ban GPU így ez a 120 dodó alatti szegmens bármely gyártó számára bukta, ellenben, ha nem veszik meg a cuccot grafkariként, majd talán megveszik fizika gyorsítóként. Valszeg annyit megéri beruházni a PC-s szegmensbe, hogy vegyenek évente 2-3 PhysX játékot.

lenox: A Larrabee feldolgozási elve hasonló a GT200-hoz, de a rendszer számos szempontból különbözik. A DP-t ugyanazok a magok oldják meg, míg a GT200-on dedikált processzorok vannak erre. Továbbá a GT200 számos fix funkciós egységet tartalmaz, amire nincs szükség a GPGPU piacon, így a Larrabee a lehető legtöbb ponton emulál a hardver.
Igazából az NV-nek tényleg az lenne a legjobb ha eldöntené mit akar, mert az AMD és az Intel már döntött. Előbbi gyártó maximális hatékonyságú GPU-t csinál, és a GPGPU piacot csak pár ponton támadják be meglehetősen kis erőfeszítésekkel. Az cégóriás Intel rájött, hogy a Larrabee nem valami életképes a GPU piacon, mivel maximálisan a GPGPU piacra tervezték, ezért a GPU szegmensben a jelenlegi GMA rendszerek lesznek kipofozva. Az NV next gen-ről nem tudni sokat, de ha GPGPU lesz, akkor el kell vinni Larrabee irányba, ha pedig GPU, akkor olyat kell kínálni, mint az AMD. Ha átmenetet csinálnak, akkor mindkét piacon seggre ülnek. Az AMD rendszer - amellett, hogy a PC platfom szintű fejlődési vonala piaci szegmenseket zabál fel - hatékonyságával intézi el az új chipet, míg az Intel Larrabee, brutális DP teljesítményével.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1021) zuchy válasza Abu85 (#1020) üzenetére


zuchy
őstag

Így már érthető, hogy nem akarja nyílttá tenni...hiszen ki venné meg az olcsó szegmensbe szánt kártyáikat. :K

PC-STYLE.hu

(#1022) lenox válasza Abu85 (#1020) üzenetére


lenox
veterán

A DP az egy lenyeges pont, ha hasznalja az ember (en pont nem), de a tobbi dologban nekem sokkal tobb hasonlosag van, mint kulonbseg. Leginkabb arrol szol a dolog, hogy mennyire nehez ellatni adattal a vektorokat, erre meg ugyanolyan eszkozok vannak mind2be, cache-ek, shared memory mereten, memoriasavszelessegen be lehet szopni, de a tobbi dologban nem sok larrabee elonyt latok (sot, szerintem pl. a felteteles elagazas kezelese jobb a gt200-ban, es nekem a shared memory is bejon). Persze aki a compiler vektorizalasara akar tamaszkodni, annak larrabee kell, abban nagy a fejlodes, gondolom leginkabb ez lesz a larrabee sikerenek alapja, nem az alacsonyszintu felepites. Next gen nvidia adatok nyilvan nda alattiak, de szerintem aki cuda doksikat elolvasgatta, annak azert vannak sejtesei, pl. a vektorhosszakkal kapcsolatban.

Amugy a Fermi kodnevet 2008 aprilisban lattam eloszor, a tapasztalat eddig azt mutatja, hogy a hosszu ideig meglevo kodnevek vegul nem lettek termeknevek, ugyhogy en a Fermi ellen tippelek, de ez nyilvan nem kobe vesett szabaly.

Amugy egy kerdes. A cpu-ba integralt gpu az miert gyakja le a 120 dollar alatti piacot? Csak mert chipsetbe integralva alulrol suroljak a 25 dollaros vga-kat teljesitmenyben jelenleg, ez nem tudom miert valtozna, ha a cpuba rakjak oket. Ahhoz komolyabb memoriarendszer is kene, hogy elerjek a 120 dollaros kartyak sebesseget, azt meg ketlem, hogy 2011-tol minden alaplap annyira fel lenne tuningolva, mivel akkor rogton oriasi piaci res keletkezne a gyengebb rendszerek piacan, amit ha valaki betomne, rogton piacot teremtene az 50-100 dollaros kartyaknak.

[ Szerkesztve ]

(#1023) Abu85 válasza lenox (#1022) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A GT200-ban csak a TCP-k használnak közös memóriát, de például a stream egységek is külön regiszterterülettel rendelkeznek. A Larrabee előnye a DP, az NV erre még mindig egy dedikált egységet alkalmaz a TCP blokkban. Ezután attól függ a Larrabee sikere, hogy az NV marad-e ennél a felállásnál, vagy változtatnak. Ha marad a dedikált egység, akkor DP-ben továbbra is nagyon le lesznek maradva, ha pedig a DP-re rágyúrnak, akkor a chip méretei kolosszálisak lesznek, és a PC-s VGA piacon gyakorlatilag semmi esélye nem lesz. Nyilván VGA szinten sok haszna nincs a DP-nek, de a tranyót azt keményen zabálja.

Ne az NV GPU-ira gondolj, azok túl vannak méretezve, mivel a GPGPU piacot is lefedik. Nézz meg egy RV670-RV770 fejlődési vonalat. A magméret alig nőtt a teljesítmény viszont brutálisan. Az RV740 magasan a legjobb teljesítmény/mm^2 mutatókkal rendelkezik, az NV GPU-k ezt meg sem közelítik. Ez a mutató az AMD ígérete szerint generációnként radikálisan nő, ami eddig meg is történt, tehát mire eljutnak 2011-ben az integrált GPU-s CPU-ig, addigra 32 nm-en 100 mm^2 alatt tudják hozni a jelenlegi HD 4870 X2 sebességét. Nyilván ez, akkor kvázi megfelel majd annak a szintnek, amit most a HD 4850 képvisel. A memória alrendszer meg meg van oldva az alaplapon. Ugyanolyan nyák, mint a VGA nyákja, semeddig nem tart oda dedikált memóriákat pakolni.

Az AMD és az Intel nem azért indul ebbe az irányba, hogy nekünk jó legyen, egyszerűen jobbak a lehetőségeik platformszinten, ráadásul ezzel a lépéssel az NV-vel sem kell törődni többet. A diszkrét kártyákra való igény durván visszaesik, most látható ennek a hatása, az NV máris helyezi át az erőforrásokat az új piacokba.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1024) lenox válasza Abu85 (#1023) üzenetére


lenox
veterán

Nem tudom, nekem ez furcsanak hangzik. 100 dollar az joval tobb penz annal, hogy entry levelben ki akarnak a userek fizetni, ha meg lesz entry level, abba upgradenek el lehet adni 100 dollaros kartyat. Ettol meg biztos csokken ez a piac, de 2 even belul nem hinnem, hogy akar csak felere is csokkenne.

(#1025) Bici válasza lenox (#1024) üzenetére


Bici
félisten

Szerintem, valamit félreértettél.
Nyilván nem ugyanaz a GPU lesz minden prociban. A kicsikben kis VGA, nagyokban nagyobb VGA.
Amelyik proci mellé vennél egy 100 dodó alatti VGA-t, abba belerakják majd az oda való GPU-t.
Nyilván, ez szűkíti a variálási lehetőségeket, de ez szerintem több ember számára előny az egyszerűség miatt, mint ahány számára hátrány.
Valszeg, több proci típpus lesz, mint manapság.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1026) lenox válasza Bici (#1025) üzenetére


lenox
veterán

Nem, en ezt tokre ertettem. Azt viszont ha jol ertem te nem erted, hogy a vga az nem csak gpu, tehat az nem tud ugy mukodni, hogy egy alaplapba kis proci kis gpuval, nagy proci nagy gpuval, mivel a gpuhoz memoria is kell. Ha az fel van rakva az alaplapra, akkor annak a savszelessege eleve megszabja, hogy mennyire lehet eros a grafika az adott lapon, hiaba teszel bele eros gpus procit. Persze lehet azt mondani, hogy minden lapon 200 GB/sec-es 4 GB-os mem lesz a gpuk szamara, csak nem hiszem el. Eleve, ha valamelyiken ez lesz, akkor draga is lesz, meg aki azt venne, az nem is jatszott volna a 100 dollaros vga piacon. Ha meg lesz piaca az entry level lapoknak 10 gb/sec-es savszelesseggel, akkor azok miatt lesz piac a 100 dollaros vga-knak is. Persze az is egy mondas, hogy a sima memoriarendszer lesz 200 GB/sec-es, ez vegul is egy lehetoseg, de szerintem nem lesz 2 even belul altalanosan jellemzo, max a high-endben (ahol nem is vettek volna 100 dollaros vgat). Sot, lehetne a memoria a cpuba/melle rakva, de akkor az mar majdnem alaplap, ebben sem hiszek.
Meg egy oldalrol megkozelitve, talan igy meg jobban lehet erteni: a komolyabb jatekok grafikai hardverigenye es az irodai gepek hardverigenye olyan messze van egymastol, hogy szerintem nem lehet mindenkivel, akinek az utobbi kell kifizettetni az elobbi arat. Akkor pedig a gyenge gepekhez ugyanugy eladhato a 100 dollaros vga, mint ma.

Amugy nem tudom, mekkora szelet a tortabol a 120 dollaros alatti meg az 25-30-50 dollar alatti vgak piaca, en leginkabb a 120 dollarral vitatkozom, tehat azt keszseggel elhiszem, hogy ha benne van a prociban az entry level grafika, akkor a legalja kartyaknak eltunt a piac, de ez nem a 120 dollar szerintem, hanem a 25 koruli. Meg ehhez nem kell prociba tenni a gput, tokre eleg, ha minden chipsetben van gpu, nem csak nemelyikben.

(#1027) Bici válasza lenox (#1026) üzenetére


Bici
félisten

Igaz, ebbe a sávszél problémába nem gondoltam bele.
Viszont, majd meglátjuk, hogyan lesz. Eleinte biztos csak a legkosebb VGA-knak elsz versenytársa a prociba integrálva, aztán fejlődik.
Gondolom.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1028) janos666 válasza lenox (#1026) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Erre a kérdésre nekem az ugrott be, hogy használhatja a CPU-nak szánt rendszermemóriát is (olcsó procik esetére), esetleg hagynak külön foglalatokat a GPU memória számára, vagy inkább a PCI-E slotba lehet majd RAM chipekkel tele aggatott kártyát tenni (igény szerint, ha nem elégszel meg az osztott memóriával) , ha már úgy is a CPU-ba kerül a PCI-E vezérlő is. Bár ez elég nyakatekert dolog, mert miért ne lehetne szerencsétlen GPU is a bővítő kártyán, ahelyett, hogy a CPU magok mellé zsúfolják, aztán hűtsed léggel. Számomra is hihetetlen, hogy ez ne nyírná ki a grafika fejlődését. Highend-hez úgy is bővítő kártya kell, az Nv pedig mostanában csak azt csinált (9600GT óta). Software render-hez meg már eleve nem kell a GPU mag se, csak 2-3 sok magos CPU az alaplapra, de akkor a Larabee is öngól lenne. Vagy külön alaplapi foglalatba pakolgatjuk azokat is, nem a PCI-E-be, mint egy VGA-t? Larabee szerűséget is tud csinálni az nv is, ha bővítő kártya is lehet. Á, valami sántít még itt a jóspropaganda ködös homálya mögött...

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1029) Fagyi


Fagyi
aktív tag

Kis segítséget kérnék!
Hogy tudom aktiválni a composit jelet agy asus 7600 gt kariban
Ha felteszem az asus driverét akkor nuku kompozit jel csak svideo vagy komponens 182....
Ha a legujjabb 193.80. van fenn akkor tud svideo kompozit jelet csak nem engedi átállítani az apply után uaúgy marad s-videón!
Hogy tudnék kicsikarni belőlle kompozit jelet ?

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1030) hugo chávez válasza janos666 (#1028) üzenetére


hugo chávez
aktív tag

Hát, a Sandy Bridge-nél ([link]) 512 mega gddr-ről beszélnek, 64 GB/s sávszélességgel, de hogy ez a rendszermemóriából megy, vagy a gddr arra utal, hogy külön modul lesz, és egyáltalán ez mire elég, hát... :F

"sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

(#1031) Lauda válasza Fagyi (#1029) üzenetére


Lauda
félisten

(#1032) Fagyi válasza Lauda (#1031) üzenetére


Fagyi
aktív tag

De csak az kicsit régebben volt frissítve !
Köszi ott is megkérdezzük hátha.
Ati val is jártem így régebben.1/2 év utén nvidia váltás megszűntette a gondomat, de addig szívtam vele rendesen.
Most is váltás volt 6600-7600 kényszerből és nem megy a dolog. ;)
Pedig elvileg a driver tudja, csak nem hajlandó működni ! Lehet Uri Gellert elhívomm hozzá és fog mukodni.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1033) lenox válasza hugo chávez (#1030) üzenetére


lenox
veterán

Igen, ezt en is neztem meg annak idejen, mondjuk 0-512-t irnak. Mai allapotban 64 GB/sec 512 MB ram eleg egy 100 dollaros vga-hoz, magyaran ha ez minden lapon rajta lenne es ha a hozza valok procikban is meglenne a megfelelo gpu, es ha ennel nem lenne olcsobb platform, es ha mire kijon nem lennenek a 100 dollaros vga-k ketszer ilyen gyorsak, akkor valoban legyakna a piacot, csak nekem ez tul sok ha ahhoz, hogy ne ketelkedjek...

(#1034) hugo chávez válasza lenox (#1033) üzenetére


hugo chávez
aktív tag

Szerintem is inkább a 25-30 dollár körüli belépő szintű és integrált vga-knak lesz ellenfele, pláne hogy a legtöbb helyen 2011-es megjelenést írnak, bár valamelyik fórumban olvastam egy fejtegetést miszerint, ha már most tape out-ban van, akkor 10-15 hónapon belül piacra dobják, de nem sok olyan terméket láttam, amit hamarabb kiadtak, általában az eredeti megjelenési idejükhöz képest is csúszni szoktak, pl. clarksfield.

"sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

(#1035) hugo chávez válasza hugo chávez (#1034) üzenetére


hugo chávez
aktív tag

Vagy Larrabee, de ne legyen igazam.

"sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

(#1036) tlac


tlac
nagyúr

Multi-GPU rendszer bármilyen PCIe-es VGA-val

érdekesnek és nem túl hihetőnek tűnik...

lsc:

hoppá, pedig direkt néztem is, hogy megjelent-e itt, de nem vettem észre :D

[ Szerkesztve ]

(#1037) lsc válasza tlac (#1036) üzenetére


lsc
nagyúr

Jó messze mentél érte mikor itt is írtak róla .

Az élet kegyetlen .

(#1038) Bici válasza tlac (#1036) üzenetére


Bici
félisten

Valszeg, GPGPU téren lesz ez igazán érdekes, mert ott nem műxik a CF/SLI.
A GPU terület működése Abu számára is kérdéses (volt a cikk írásakor).

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1039) FireGL válasza Bici (#1038) üzenetére


FireGL
aktív tag

Hülyeség. A Cuda 2.2-vel és az ATI Stream 1.4-el már hónapok óta elérhető a multi-gpu támogatás. Nézz utána.

Az embert a gondolkodás tette állattá...

(#1040) Bici válasza FireGL (#1039) üzenetére


Bici
félisten

Hmm, akkor le vagyok maradva... Sorry! :B

Egyébként használja valami pl. az Ati GPGPU képességeit a saját videokonvertálóján kívül? REnder, vagy profi videokódoló, stb?
Gugli nem adott használható választ.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1041) FireGL válasza Bici (#1040) üzenetére


FireGL
aktív tag

Olvasgasd ezt

Az embert a gondolkodás tette állattá...

(#1042) Bici válasza FireGL (#1041) üzenetére


Bici
félisten

köcc

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1043) lenox válasza FireGL (#1039) üzenetére


lenox
veterán

Mondjuk windows 7-en meg bugos, de xp-n megy.

(#1044) FireGL válasza lenox (#1043) üzenetére


FireGL
aktív tag

A cuda vagy a stream bugos win7 alatt ?

Az embert a gondolkodás tette állattá...

(#1045) Bici


Bici
félisten

Biztos hülye kérdés, de a dx11 visszamenőleg teljesen kompatibilis a dx10.1-el is, ugye?
Tehát, ha az újabb nV kari kompatibilis lesz a dx11-el, akkor egyúttal tökéletesen kompatibilis lesz az előzőekkel is? Azért kérdezem, mert a gt200 idején még valami dx9.5-ről beszéltek többen, vagyis nem teljes dx10 támogatásról. Ez hogy jön össze a közelgő dx11-el? :U

Más: Van valami jó leírás, ami megmagyarázza, hogy a többféle AA hogy műxik, és mivel megy, mivel nem, melyik kértya szereti, melyik nem, stb.?
Guglizok én is, de hátha az okosabbak jobbat tudnak.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1046) Iron Funeral válasza Bici (#1045) üzenetére


Iron Funeral
őstag

Én úgy emlékszem, hogy a Crysist csúfolták 9.5-ös nek. Mivel az egy DX9 játék, néhány DX10 eljárással, és mivel Crysis feküdt az nV (G80+) kártyáknak ezért következett, hogy azok is "9.5"-ösök :)

[ Szerkesztve ]

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#1047) janos666 válasza Bici (#1045) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ma is megy még a DirectX 6 is Windows 7 alól is, ezen a visszafelé kompatibilitáson azt értik, hogy nem kell külön renderpatch-et írni, a 11.0 lefut 10.1-es kártyán is. Már persze az a része, ami le tud, de nem kell előre elkészíteni a 10.1-et, mint a 10.0-át, vagy 9.0-át, ha azt akarják, hogy 11.0-ástól kissebb tudású kártyán is elinduljon a program.

9.5-nek a WDDM 1.0 alól futó 9.0c-t becézték, még a Vista megjelenése előtt, mert azt ígértek, ez is gyorsul majd XP-hez képest. Aztán persze a driver gondok ezt lényelték.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1048) Bici válasza janos666 (#1047) üzenetére


Bici
félisten

Őő, én arra gondoltam, hogy a leendő dx11-es nV kari tudni fogja-e a dx10-et, és dx10.1-et is?
Persze, elvileg tudnia kell, de azért merült fel bennem mégis a kérdés, mert a mostani nV karikra mondják, vagy mondták régebben, hogy még a dx10 sincs teljesen beleépítve a driverbe. (vagy a kártya se tudja teljesen? :U )

(#1046) r1E3S3E7T: én máshog yemlékszem, de meg is keresem ahol ezt olvastam.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1049) janos666 válasza Bici (#1048) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A 9.5 beugrott, bele is szerkesztettem az előzőbe.
Amúgy persze, minden kisebb verzió lefut a magasabb tudású kártyán.
Szerintem az MS nem adna 10.0 matricát, ha nem tudna mindent, és a 10.0 DDI-os driverre se WHQL lógot.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1050) Bici válasza janos666 (#1049) üzenetére


Bici
félisten

Mondjuk a WHQL dolog miatt tényleg az a logikus, amit mondasz, de akkor végképp nem vágom, hogy mi volt a szóbeszéd alapja. :F

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.